Majówka… w Poznaniu? TAK!

Majówka… w Poznaniu? TAK!

Jeżeli szukacie pomysłów na aktywne spędzenie tego czasu z rodziną, ten wpis został przygotowany właśnie z myślą o Was! W tym roku nasze plany ograniczamy wyłącznie do Poznania, względnie miejsc, do których można dostać się komunikacją miejską. Wymuszają to na nas czynniki zewnętrzne (awaria auta), choć przyznaję, że postrzegam to raczej w kategoriach wyzwania niż powodu do smutku;). Mój najbardziej ambitny plan na ten czas zakłada po prostu… odpoczynek! Najbardziej cieszy mnie chyba to, że nie mamy konkretnych planów i niczego nie musimy:)

Na początek zachęcam do przejrzenia PLANÓW ZAJĘĆ – listy wydarzeń, propozycji zajęć w nadchodzących dniach:

Będę starała się dorzucać kolejne wydarzenia, jeżeli znajdę cos ciekawego.

WYCHODZIMY!

Pogoda ma być nie najgorsza, więc rozpocznę od zachęcenia Was do spędzenia jak największej ilości godzin na dworze, z rodziną i przyjaciółmi. Gdzie możecie szukać inspiracji?

1. LEŚNE ODLUDKI – ALTERNATYWNE TRASY SPACEROWE W POZNANIU I OKOLICACH

2. MIEJSCA NA OGNISKO – POZNAŃ I OKOLICE

3. NAJCIEKAWSZE KRÓTKIE RELACJE Z FACEBOOKA

4. PROPOZYCJE WYPADÓW W (BLIŻSZE I DALSZE) OKOLICE POZNANIA:

inne niż w naturę:

 • ZANIEMYŚL
 • ZAGRODA SZCZĘŚLIWYCH ZWIERZĄT
 • ŚREM
 • PYZDRY

5. POZNAŃ

MUZEA, OŚRODKI EDUKACJI*

 1. SZRENIAWAMAJÓWKA
 2. SZAFA GRA – SWARZĘDZKIE CENTRUM HISTORII I SZTUKI
 3. MNISZKI – 6. maja organizowany jest majówkowy rajd!
 4. KONIN JAKI JEST, KAŻDY WIDZI
 5. GRÓD POBIEDZISKA
 6. MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH
 7. GOŁUCHÓW

*Przed wybraniem się sugeruję wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

ŻYJCIE LOKALNIE

Pokręćcie się po mieście bez większego planu, odwiedźcie ulubione kawiarnie albo takie, w których jeszcze nigdy nie byliście. Sprawdźcie, czy w Waszej okolicy działa jakiś ogród społeczny albo plaża miejska. Albo wybierzcie się na nieużytki w poszukiwaniu jadalnych roślin:).

Inspiracje:

#ZYJLOKALNIE W POZNANIU VOL. 3 – BARBIE I FONDUE CZEKOLADOWE

#ZYJLOKALNIE W POZNANIU VOL. 2 – CIM, FOTOPLASTYKON I OSADNICY W BIBLIOTECE

#ZYJLOKALNIE W POZNANIU VOL. 1 – TEATR, MUZEUM I KOSMICZNY PLAC ZABAW

NAJLEPSZE PLACE ZABAW W POZNANIU – wiele osób pewnie zna ten wpis, ale przypominam go na wszelki wypadek;)

 

PROPOZYCJE NA NIEPOGODĘ

 

Dokąd jeszcze można pojechać na jednodniową wycieczkę?

 

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne propozycje:

Wielkopolskie Questy. Na czym to polega? Na początek zapoznajcie się z pełną listą dostępnych wędrówek – z pewnością okaże się, że niektóre miejsca niejednokrotnie odwiedzaliście i macie wrażenie, że je doskonale znacie. Quest pozwoli Wam spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Rozwiązując zadania i zagadki, zostaniecie doprowadzeni do ukrytej skrzyni pełnej skarbów (w praktyce – pieczęci potwierdzającej ukończenie questu:P).

Gra z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. To również doskonałe urozmaicenie spaceru dla dorosłych – myślę, że wielu z nas chciałoby się choć przez chwilę poczuć jak Indiana Jones lub profesor Robert Langdon;). Istotną zaletą tego typu wypadów jest to, że poszerzanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę, przy okazji. W opisie każdego questu znajdziecie informację o przewidywanym czasie potrzebnym na pokonanie trasy. Na wycieczkę możecie się wybrać właściwie w każdy dzień o dowolnej porze.

Podobny charakter mają Gry Turystyczne. Wiek uczestnika zdolnego do samodzielnego grania określono na 9+. Mała podpowiedź z mojej strony – jeżeli chcecie pobrać daną kartę, musicie wybrać korespondującą grafikę po lewej stronie [‘kliknij by otworzyć grę’]. Ja na początku każdorazowo kierowałam wzrok na pola do uzupełnienia pod tekstem – myślałam po prostu, że do pobrania karty konieczna jest rejestracja. Cóż…:)

W jaki jeszcze sposób można uatrakcyjnić swój pobyt w Poznaniu? Warto szukać wszelkich możliwych okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W naszym mieście nie jest to specjalnie trudne:). Możecie wybrać się nad jedno z poznańskich lub okolicznych jezior – Maltę, Rusałka, Jezioro Strzeszyńskie, Kierskie, Lusowskie. Przyjemnie czas można również spędzić nad Wartą, np. w okolicach kontenerów, na „Wartofrajdzie”. Gee lubi również plac zabaw na Grobli – w pobliżu znajduje się kilka ciekawych lokali – można wziąć coś na wynos, choćby kawę:). Warto też pojechać na lody na ul. Kościelną. Kolejną opcją są wypady na Cytadelę, Dębinę, do Lasku Marcelińskiego.

My wczoraj byliśmy też po prostu na boisku szkolnym, żeby pograć razem w koszykówkę. I też było super!:)

Jak widać jest w czym wybierać, a i tak mój wpis z pewnością nie wyczerpuje wszystkich możliwości:). Uważasz, że warto coś dodać? Daj znać! Inni rodzice czekają na Twoje pomysły:). Ja też.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *