W zdrowym ciele zdrowy duch – Wielkopolski Park Narodowy – Wyspa Zamkowa

W zdrowym ciele zdrowy duch – Wielkopolski Park Narodowy – Wyspa Zamkowa
Jak Wam minął ten chłodny weekend? My wczoraj wybraliśmy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Czasem mam wrażenie, że przeszliśmy już wszystkie ścieżki, że znamy już każdy ciekawy zakątek… Z drugiej jednak strony wciąż potrafi nas zaskakiwać, szczególnie wtedy, gdy odwiedza się go o różnych porach roku.

W sobotę pozytywnie zaskoczyła nas urokliwa ścieżka wytyczona wzdłuż zarastającego Jeziora Skrzynka, która doprowadziła nas do leśniczówki. Nasza trasę przeciął nagle zając, w równym stopniu zaskoczony naszym spotkaniem. Chyba nigdy nie widziałam go z tak bliska! Później odwiedziliśmy również punkt widokowy w pobliżu Wyspy Zamkowej. Zrobiła na dzieciach duże wrażenie – przyglądali jej z żywym zainteresowaniem upewniając się przy tym jednocześnie, że duch Klaudyny Potockiej przechadza się po ruinach jedynie o północy. Na pomoście są ławki i tablice informacyjne. Zjedliśmy tam ciepły obiad – dzieci zupę ogórkową, a my bigos(!). Dowiedzieliśmy się także, czym są kemy. Na pewno wrócimy tutaj również w okresie letnim, choć zabudowania nie będą pewnie wtedy tak widoczne. Zamek nie będzie robił tak złowieszczego wrażenia – kormorany na uschniętym drzewie tylko je potęgowały. Spodziewam się także licznych odwiedzających. Wczoraj nasz spacer zakończył się spotkaniem z chmarą – stadem jeleni, które zobaczyliśmy w oddali. Były tak masywne i liczne, że początkowo nie byliśmy pewni tego, co widzimy.

Info praktyczne:
Dojazd z centrum do WPN zajmuje około 30 min. My zostawiliśmy auto w miejscowości Górka. Znajduje się tu także wiata piknikowa. Jeśli chcielibyście skorzystać z parkingu WPN w innej lokalizacji, pamiętajcie, że trzeba za niego zapłacić (teoretycznie można uregulować należność kartą).
Lokalizacja:

Nasz spacer miał długość około 7 km. Najpierw odwiedziliśmy rezerwat jezioro Skrzynka, później skierowaliśmy się nad Jezioro Góreckie, na punkt widokowy Wyspa Zamkowa.
Do punktu prowadzą strome schody, ale od strony parkingu WPN dotrzecie również z wózkiem.

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *