Konin jaki jest, każdy widzi

Konin jaki jest, każdy widzi
Dziś zapraszam Was na wycieczkę do Konina. Co warto w nim zobaczyć? Moim zdaniem przede wszystkim Muzeum Okręgowe, choć atrakcji w pobliżu jest znacznie więcej. Zdjęcia, które tutaj widzicie pochodzą głównie z tego obiektu – myślę, że najkorzystniej wygląda w okresie letnim, kiedy ogród prezentuje się w pełnej krasie. Zwiedzając odwiedza się kolejne budynki – spichlerz, zamek, dworek oraz mały skansen.

Mnie najbardziej podobała się wystawa zabytkowej biżuterii, zresztą nawet w Gee wzbudziła najwięcej emocji. Dzieci będą z pewnością również dobrze wspominać spotkanie ze słoniem leśnym, oglądanie jego kości, zapalanie świateł na makiecie kopalni odkrywkowej, wystawę lamp, ekspozycję zewnętrzną z maszynami górniczymi i rolniczymi. Mam nadzieję, że wystawa w spichlerzu wzbogaci się o kolejne eksponaty, bo tutaj odczuwałam jednak pewien niedosyt. Natomiast wystawy biżuterii, oświetlenia, żydowska czy wnętrza dworku, naprawdę zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.
Lokalizacja muzeum:

Info praktyczne:
Dojazd z Poznania zajmuje 1,5h. Jeśli rozważacie dojazd autostradą to dodatkowy wydatek rzędu 100 zł, my nie skorzystaliśmy z tej opcji. Parking dla kilkunastu aut znajduje się w pobliżu kościoła, po drugiej stronie ulicy.
Muzeum jest otwarte w dni powszednie: od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00, w sobotę i niedzielę 14:00-18:00(!). Za bilet rodzinny zapłaciliśmy 30 zł. Normalny kosztuje 15 zł., ulgowy – 8 zł. W niedziele wstęp jest bezpłatny.
Weźcie nosidło – w Zamku i dworku nie będziecie mogli poruszać się z wózkiem.
Jedzenie (ciepłą zupę) mieliśmy ze sobą, nie wiedziałam punktu gastro na terenie samego obiektu.
Muzeum jest położone nad Jeziorem Gosławskim, na jego drugim brzegu znajduje się Elektrociepłownia Konin – warto zobaczyć ją nocą, przypomina wówczas Titanica.
Po wizycie w muzeum pojechaliśmy do Kleczewa, gdzie można zobaczyć ogromną koparkę. Obok niej znajduje się parking oraz wiata ze stolikiem.

W samym Koninie warto jest zobaczyć m.in. Słup Milowy, malowidła w kościele św. Bartłomieja, synagogę (niestety tylko z zewnątrz) oraz bulwar nad Wartą. W niedalekim parku Chopina znajduje się Mini Zoo i zacieniony plac zabaw.
W pobliżu znajduje się także Puszcza Bieniszewska oraz turkusowe jeziorko (nie należy się w nim kąpać). Można również podjechać do Ślesina (czy wiecie, ze „podkuwano” tam gęsi?), odpocząć na tamtejszej plaży lub wybrać się do Lichenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *