Była sobie żabka mała. Jar Mórkowski i okolice

Była sobie żabka mała. Jar Mórkowski i okolice
Dziś podrzucam pomysł na wycieczkę – zapraszam do Jaru Mórkowskiego. Pojechaliśmy tam zainspirowani relacją Z dzieckiem do i to był strzał w dziesiątkę! Miałam obawy, czy nie natrafimy na tłumy, na szczęście udało nam się wyjechać wystarczająco wcześnie i na sporo aut na parkingu natknęłyśmy się dopiero po powrocie. To piękne tereny – warto zobaczyć jar i prowadzące do niego schody, ale też rozlewiska stworzone przez bobry na rzece Samicy. Zgodnie z wytycznymi panów z Leśnej Pasieki Mórkowo sporo spacerowaliśmy, bez odbierania konkretnego celu i odkrywaliśmy kolejne ciekawe zakątki. Spotkaliśmy tego dnia kilka zwierząt – jaszczurkę zwinkę, padalca i żaby, ropuchy, w tym jedną, która wydawała bardzo ciekawy dźwięk (niestety wciąż jej nie zidentyfikowaliśmy). Znaleźliśmy też skorupki jaj oraz szczękę sarenki.

Info praktyczne:
Dojazd z Poznania zajmuje około godzinę. Auto można pozostawić na leśnym parkingu na kilka(naście) aut, ale warto przyjechać wcześnie. To popularny cel wycieczek.

W okolicach Jaru Mórkowskiego spędziliśmy cztery godziny. W sumie przeszliśmy 7 kilometrów. Można się tam poruszać z wózkiem, choć zejście do samego jaru może być problematyczne.
W pobliżu pasieki można zrobić piknik – są tam stoliki oraz zewnętrzna ekspozycja poświęcona pszczelarstwu. Kupiliśmy tam miód, płaciliśmy gotówką.
W drugiej części dnia pojechaliśmy nad Jezioro Dominickie. Odradzam wjazd do samego Boszkowa (hałas, tłumy, problemy z parkowaniem). My byliśmy w pobliżu FH Zatoka (ul. Polna/Starkowska).

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *