PLAN ZAJĘĆ 24.04 – 30.04.2023

PLAN ZAJĘĆ 24.04 – 30.04.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Skorzystaj z rabatu dla czytelników – 10%!

Hasło 'poznanskaspacerowka’

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również, dokąd można się wybrać w kolejne dni majówki!

 

PONIEDZIAŁEK

Czy wiecie, ile jest języków chińskich?
Ponad 80!
Jak więc to się dzieje, że Chińczycy dogadują się ze sobą i co ma do tego pismo?
Jak za pomocą kilku kresek przedstawić takie pojęcia jak „człowiek”, „drzewo” czy „słońce”?
Tego – i wielu innych rzeczy – dowiesz się na warsztatach kaligrafii chińskiej prowadzonych przez Olę i Qin – lektorki Instytutu Konfucjusza UAM.
Zobaczysz, w jaki sposób trzyma się pędzelek, jak stawia się kreski, będziesz samodzielnie pisać chińskie znaki.
Gdzie?
Jagoda nie porzeczka 蓝莓不是黑莓
Godzina 17:00-18:00
Koszt 20zł
Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na naszą świnkę Porzeczkę, która jest podopieczną fundacji dla zwierząt Prosiaczka Eugeniusza.
Hejo! Zapraszamy na kwietniowe warsztaty dla najmłodszych! 😉
🌟24.04 i 27.04 – „Wiosenne magnesy”
Zapraszamy dzieci od lat 3 na kreatywne warsztaty plastyczne. Na warsztatach dzieci pomalują drewniane plastry, do których następnie przykleją magnes tworząc ciekawą kompozycję.
💜Poniedziałek 24.04
💜Czwartek 27.04
💜Godzina: 17:00
💜Cena: 40 zł
Do zobaczenia! 😉
Zostawię wam też kilka ważnych informacji :
🌷 Zapisać się na warsztaty można w wiadomości prywatnej, stacjonarnie w sklepie lub przez telefon.
🌷Warunkiem zapisania się na warsztaty jest podanie imienia i nazwiska dziecka, nr kontaktowy do rodzica/opiekuna oraz dokonanie przelewu za warsztaty ( koniecznie wyślij nam potwierdzenia przelewu)
Tytułem imię i nazwisko oraz data i temat warsztatów
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
🌷Podczas zajęć dzieci zostają same, chyba, że są pierwszy raz i się wstydzą. Wiadomo każde potrzebuje czasu więcej lub mniej ☺️
Wychodzimy z założenia, że to czas dla dzieci, a rodzice mają wolne dla siebie. No chyba, że to warsztaty rodzinne. 💙
🌷Maluszki 3-4 letnie mogą być z rodzicami jeśli potrzebują pomocy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc może się zdążyć, iż trzeba będzie wziąć dziecko na kolanka ☺️
🌷Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na warsztaty daj nam znać możliwie najszybciej. Na 1 dzień przed lub w dniu warsztatów wpłata przepada. Ale! Jeśli chcesz możemy ci przygotować box warsztatowy do domu, z takimi materiałami jak na warsztatach.
Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta

Gry Indonezyjskie w KontenerART

Poniedziałki na Plaży Gier i Zabaw to przestrzeń dedykowana grom egzotycznym. Przez cały sezon poznawać będziemy i trenować gry jak świat długi i szeroki! A uwierzcie nam jest z czego wybierać. Mistrzem pierwszego spotkanie będzie Indonezyjczyk Ruly Indrajati, postać nietuzinkowa. W swoim kraju posiada status gwiazdy rocka a w Polsce, bez swojego zespołu, występuje głównie solo. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godzinie 17tej, rocker pokaże nam jak grać w takie gry jak:
– Boi- Boian
– Englek
– Gobak Sodor
Plaża Gier i Zabaw to nowa przestrzeń w KontenerART. W złotym piasku, na pięknej plaży, pod niebieskim niebem, w cieniu drzew będziecie mogli spróbować swoich sił i umiejętności w kilkunastu grach. Przygotowaliśmy dla Was codzienne spotkania od szachów i planszówek przez cornhole`a na friesbee i spike ballu kończąc.
Cykl kreatywnych spotkań dla najmłodszych w Centrum to projekt, w którym zapraszamy Was do grania, tańczenia, tworzenia!
Kolejny warsztat z cyklu odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Tym razem muzycznie, jednak od troszkę innej strony – poznamy Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego. Zespół został założony w 1982 roku i tworzą go entuzjaści folkloru, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i energią z najmłodszymi.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl. W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać „Zgłoszenie – kreatywnie dla najmłodszych”. Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
Istnieje możliwość zarezerwowania warsztatów dla grupy przedszkolnej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 61 878 1559/58
Zapraszamy!

Tulasy

Wstawiamy aktualny grafik i zapraszamy do zapisów 😉

🌱 Mini Leśne Przedszkole (2-3 lata) –
poniedziałki godz.10.00

🌱 Dzikie Dzieci – grupa mieszana (8m – 3 lata) – warsztaty sensoryczne wtorek godz. 13.00

🌱 Dzikie Dzieci ( 18m – 3 lata) –
warsztaty sensoryczne środa godz. 9.30

🌱 Dzikie Maluchy (8m-18m) –
warsztaty sensoryczne środa godz. 12.30
i godz. 15.00

🌱 Dzikie harce – zabawa swobodn w czwartek

#warsztatydladzieci #warsztatypoznan #warsztatyznaturą #warsztatywnaturze #warsztatysensoryczne #dzikiemaluchyutulasów #dzikiedzieciutulasów #dzikiogród #minileśneprzedszkole

Pobaw się z Nami! PONIEDZIAŁEK

oraz… POBAW SIĘ Z NAMI W CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 4 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Zabawa będzie nieco moderowana przez Lubę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet.
Pamiętajcie, Pobaw się z Nami to inna formuła spotkania – możecie się swobodnie bawić, a przeplatanie propozycji wspólnych aktywności pozwala zacząć takie spotkanie później lub wyjść z niego wcześniej niczego nie tracąc.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów!

Ceramika dla dzieci

poniedziałek, czwartek, godz. 17.00
Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki. Podczas spotkań do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Do warsztatu można dołączyć okazjonalnie.
A dlaczego warto do nas przysłać dziecko? Dlatego, że praca w glinie to nie tylko okazja do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni przestrzennej (ograniczanej poprzez wirtualny świat). Zajęcia ceramiczne zawierają elementy arteterapeutyczne dające możliwość pracy z dysharmonią rozwojową dziecka w sposób przyjemny i satysfakcjonujący. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów i pochylenie się nad jego potrzebami. Dzieci podczas zajęć ceramicznych rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą kontrolowanie adekwatnego doboru siły i precyzji do danej techniki ceramicznej. Naszym założeniem ideowym jest nie tylko nauczanie ceramiki ale generowanie maksymalnie otwartej i przyjaznej atmosfery edukacyjno – emocjonalnej pod okiem wykwalifikowanych pedagogów .
Wiek dzieci: od lat 7
Cena warsztatów: karnet / 4 wejścia na warsztat 1, 5 godz / 5 tygodni / 220 zł .
Jednorazowe wejścia 1, 5 godz: 65 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mejlową: glinianakula@gmail.com

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci [2 grupy] / Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
👉 Pierwsze spotkanie 9.01.2023 (poniedziałek)
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku / Grupa I Żlobiaki
Godz: 17:15- 17:45 |2,5 – 6 lat / Grupa II Przedszkolaki
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
👉 Koszt:
(40 zł) 10 zł za jedno spotkanie.
Płatność gotówką w biurze Domu Tramwajarza lub przelewem na konto mBank
Fundacja Pana Gara
71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem imię i nazwisko + nazwa grupy (I lub II)
👉 Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
#LeśnaGrupa
#zajęciadladzieci
#małeprzedszkole
Nowy grafik już od 27 lutego!
Niektórzy z Was czekali na to długo… przyszła wiosna i zapraszamy na nowe zajęcia Leśna Grupa Zabawowa z elementami angielskiego dla dzieci w wieku 1-6l w każdy poniedziałek 10:30-12:00 (zajęcia 3x w miesiącu na Morasku ul. Polarna, 1x w miesiącu odwiedzamy inny las na północy Poznania).
Więcej na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/
Zapisz się już dziś!
Zapraszamy na dodatkową grupę na odrabianie (pierwszeństwie mają klienci na umowie, którzy chcą odrobić swoje nieobecności). Liczba miejsc ograniczona.
Grupę prowadzi Agata Ryniecka i Magda Baranowska.
Data: 30.03 godz. 10:00-12:00 czwartek.
Zajęcia: „Odrabianie. Grupa czwartkowa!”
Osoby z doskoku mogą się zapisywać na grupę. Będę pisać potwierdzenia w środę przed zajęciami czy możecie na pewno dołączyć.
‼️🔊 UWAGA UWAGA‼️🔊
Przedstawiamy grafik na 2022/2023 rok!
‼️Nowy grafik, nowe zajęcia i nowy system zapisów który testujemy we wrześniu ‼️
Przeczytajcie do końca!
1️⃣Wszystkie opisy zajęć znajdziecie tutaj 👇
Nowe i dotychczasowe zajęcia będziemy jeszcze opisywać w osobnych postach!
2️⃣Zapisy na WRZEŚNIOWE zajęcia w nowej formie👇
Na ten moment opcja zapisów bez płatności przez stronę i rezerwacja pojedynczych zajęć! Jeśli wiecie że interesuje Was np karnet to poproszę o włożenie do koszyka wszystkich wrześniowych zajęć. Opłacicie je na miejscu! 🛒💸
Testujemy tę formę zapisów z Wami!
W razie pytań, problemów prosimy o kontakt z nami!!!
3️⃣We wrześniu będzie obowiązywał nowy cennik!👇
Umieszczony w komentarzu 💬 oraz tutaj👇
NA STRONIE JESZCZE PRZEBUDOWA WIEC MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODCZYTEM.
W razie problemów prosimy o wiadomość! I przepraszamy za utrudnienia 🙈
Zapraszamy serdecznie 🤗
Oto i on! 👏 Długo wyczekiwany grafik warsztatów na rok szkolny 2022/2023 – startujemy w poniedziałek 12 września 🚀
Tak jak co roku każde zajęcia można przetestować 👉 Tydzień Darmowych Zajęć odbędzie się w dniach 12-15.09. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
Do zobaczenia! 🙋‍♀️
GRAFIK WAŻNY OD 1.04.2023 (zmiany dotyczą Lubonia).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik (ważne od 1.02.2023) i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie poniedziałkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 10 osób, jednak sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
✳️ Każdorazowo zajęcia kosztują 45 zł, zapisy są z tygodnia na tydzień.
➡️ Wydarzenia okazjonalne (dzieci 6 miesięcy – 5 lat) – terminy w dodanej grafice.
✳️ Opiekun + dziecko – 55 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dziecko – 70 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dwojka dzieci – 90 zł.
➡️ Zajęcia adaptacyjne przed przedszkolem.
✳️ Lekcja próbna – 75 zł.
✳️ Później umowa do końca czerwca 2023, płatność na miesiąc 299 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl
Idąc za Waszym głosem, wprowadzamy nieco udogodnień w ramach naszej przestrzeni. 😎
👉 Od lutego zmieniamy godziny otwarcia. Będziemy na Was czekać od ❗️❕10:00 do 18:00 ❕❗️( z wyłączeniem wtorków i piątków – w te dni będziemy dostępni od 10 do 15).
👉 Wprowadzimy wytrawne opcje do naszego menu.
👉 Obniżamy ceny warsztatów do 60 zł / karnet* 200 zł (Zajęcia muzyczne, Pilates mama i dziecko oraz Sensoplastyka®) i do 45 zł/ karnet* 140 zł (balet).
Grafik warsztatów na luty. Zachęcamy do zapisów w wiadomości prywatnej! ❤
WTOREK
15:30 – 16:15 – Pilates Mama i Dziecko (do 18 mca)
16:45 – 17:30 – Sensoplastyka® (0 – 6)
PIĄTEK
16:00 – 16:45 – Zajęcia muzyczne (0-3)
17:00 – 17:45 – Zajęcia muzyczne (3-6)
NIEDZIELA
9:15 – 9.45 – BALET (3-6)
Wydarzenia specjalne:
( 8 i 15 lutego kawiarnia czynna do godz. 16.00 z uwagi na organizowane wydarzenia)
08.02. – 16:30 – 17:30 – Fundacja „Niepodzielni” – warsztaty dotyczące pewności siebie dzieci (+4) – 30 zł
15.02. – 16:30 – 17:15 – Biologiczny kuferek (+3) – 60 zł
*Karnet ważny 6 tygodni od dnia zakupu.

KOSMICZNE NUTKI – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 4 miesiąca życia i ich rodziców

Zapraszamy na kosmiczne zajęcia muzyczne w ODK ORBITA!
Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia wraz z rodzicami i opiekunami!
2 grupy:
– PONIEDZIAŁEK, GODZ. 16.30
– WTOREK, GODZ. 12.00
Już na wczesnym etapie życia stwarzamy dzieciom możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę, pobudzamy zmysły dzieci.
Podczas zajęć:
💙 słuchamy śpiewu
💙 kołyszemy się w rytm muzyki,
💙 śpiewamy różnorodne melodii i rytmiczanki,
💙 gramy na instrumentach,
💙 korzystamy z kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne)
Nasze zajęcia wykorzystują teorię edukacji muzycznej prof. Edwina E. Gordona, C. Orffa, Z. Kodaly’a, E.Dalcroze’a i polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu oraz innych aktywności muzycznych.
Nasze zajęcia kształtują wrażliwość, słuch muzyczny i rytmiczny, muzykalność.
Wspierają rozwój mowy, koordynacji ruchowej i małej motoryki.
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?
Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę – każde z dzieci inaczej przyswaja słyszane bodźce. Stwarzamy dziecku możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką. Reakcja dziecka, w kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie – pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją.
Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia do 3 lat wraz z rodzicami i opiekunami.
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany zajęciami dla starszych dzieci, napisz do nas! Stworzymy grupę! 😉
Zapraszamy na zajęcia LOGORYTMIKI
(dla dzieci od 2 roku życia)
więcej informacji na naszej stronie internetowej www.otwartedzwieki.pl
otwartedzwieki@gmail.com
———————————–
Pierwsze zajęcia 40 zł!
Potem obowiązują karnety:
4 zajęcia- 200 zł
5 zajęć – 225 zł
(do wykorzystania przez 6 tygodni)
– pod nr telefonu 691 551 711
– e-mailem:otwartedzwieki@gmail.com
Przyjdź, zobacz i zostań z nami,
żeby śpiewać i grać #otwartedzwiekiworbicie !!! 😉
———————————-
Prowadząca: Joanna Słowińska- wokalistka, pedagog, nauczyciel śpiewu, nauczyciel zajęć umuzykalniających w żłobkach i przedszkolach, edukatorka muzyczna.

Język polski dla dzieci przez bajki

Zajęcia „Język polski dla dzieci przez bajki” dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Заняття „Польська мова для дітей по казкам” для дітей вiком 6-12 років.
Занятия „Польский язык для детей по сказкам” для детей в возрасте 6-12 лет.
„Polish language for children through fairy tales” workshops for children at the age of 6-12.

Serdecznie zapraszamy wraz z Biblioteką Wojewódzką w Poznaniu na zajęcia „Język polski dla dzieci przez bajki”.
Znajomość języka obcego, w naszym przypadku polskiego, można rozpocząć dość wcześnie. Zajęcia poprzez zabawę pozwalają dziecku zaznajomić się z językiem obcym, a także poznać podstawowe słowa i zwroty niezbędne do komunikacji. Zapraszamy Państwa dzieci do wspaniałego świata przygód! Na zajęciach wykorzystany zostanie „Bajkowóz” – specjalnie zaprojektowany pojazd, który oprócz starannie wyselekcjonowanych książek posiada wiele pudełek wypełnionych różnymi wspaniałymi przedmiotami, które zachęcają i inspirują uczestników do zanurzenia się w świat nauki języka polskiego. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany bibliotekarz w języku polskim. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałek i środę od 16:00 do 17:00 w Bibliotece Wojewódzkiej.
Adres: ul. Prusa 3. Poznań
Pierwsze zajęć 22.02.2023 (poniedziałek) godz. 16.00-17.00
Obowiązują zapisy:⬇️⬇️⬇️
https://forms.office.com/e/Z04KTXaXag
Organizatorzy: Migrant Info Point i Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu
———-
Щиро запрошуємо разом з Воєводською бібліотекою в Познані на заняття «Польська мова для дітей по казках» для дітей віком 6-12 років.
Починати знайомство з іноземною мовою, у нашому випадку це польська, можна досить рано. Ігрові заняття дозволяють дитині полюбити іноземну мову, а також вивчити базові слова та фрази, необхідні для спілкування. Ми запрошуємо Ваших дітей у дивовижний світ пригод. Під час заняття буде використовуватися „Казковий автомобіль” – це спеціально розроблений транспортний засіб, в якому, окрім ретельно відібраних книг, є багато ящиків, наповнених різними чудовими предметами, що спонукають та надихають учасників легко поринути у світ вивчення польської мови. Заняття проводить кваліфікований співробітник бібліотеки польською мовою.
Заняття відбуватимуться безкоштовно, двічі на тиждень: понеділок та середа з 16:00 до 17:00 у бібліотеці WBPiCAK.
Адреса: вул.Prusa 3, Познань.
Початок занять 22.02. 2023
Необхідний запис: ⬇️⬇️⬇️
Організатори: Migrant Info Point та Воєводська бібліотека в Познані
—-
Приглашаем вместе с Воеводской библиотекой в Познани на занятия «Польский язык для детей по сказкам».
Начинать знакомство с иностранным языком, в нашем случае это польский язык, можно достаточно рано. Игровые занятия позволяют ребёнку полюбить иностранный язык, а также выучить базовые слова и фразы, необходимые для общения. Мы приглашаем Ваших детей в удивительный мир приключений. Во время занятия будет использоваться „Сказочный автомобиль” – это специально разработанное транспортное средство, в котором, помимо тщательно отобранных книг, есть много ящиков, наполненных различными замечательными предметами, побуждающие и вдохновляющие участников легко погрузится в мир изучения польского языка. Занятия проводит квалифицированный сотрудник библиотеки на польском языке.
Занятия проводятся бесплатно, два раза в неделю: по понедельникам и средам с 16:00 до 17:00 в библиотеке WBPiCAK.
Адрес: ул. Prusa 3.
Начало занятий 22.02. 2023
Необходима запись:⬇️⬇️⬇️
Организаторы: Migrant Info Point и Воеводская библиотека в Познани

We would like to invite you to workshops „Polish language for children through fairy tales”. We organise this event together with the Wojewódzka Library in Poznań. Workshops for all children at the age of 6-12 years old.
You can start your friendship with a foreign language quite early. Games and other activities allow children to fall in love with a language, as well as to learn the basic words and phrases necessary for communication. We invite your children to the wonderful world of adventures. During the workshop we will use the „Fairytale Car” – a specially designed vehicle with selected books and many boxes filled with various wonderful items that encourage and inspire participants to easily immerse Polish language. Workshops are conducted by a qualified librarian in Polish. Free of charge twice a week: Monday and Wednesday 4 pm.-5pm. at the library WBPiCAK.
Meeting point: st. Prusa 3, Poznań.
Beginning of the workshops: 22.02.2023
Registration required:⬇️⬇️⬇️
https://forms.office.com/e/Z04KTXaXag
Organizers: Migrant Info Point and Biblioteka Wojewódzka (Wojewódzka Library)

 

 

WTOREK

Wioska Mam – grupa Wsparcia

„Wioska Mam”
Grupa wsparcia dla mam małych dzieci
🔹 Człowiek jako istota stadna potrzebuje innych wokół siebie, szczególnie w przełomowych i trudnych momentach życia.
Jednym z nich jest początek macierzyństwa.
🔹 Kobiety od wieków gromadziły się w tym czasie razem, by razem tworzyć swoją wioskę wsparcia.
Wspierać się wzajemnie poprzez dawanie i przyjmowanie.
⭐️ Proponujemy Ci bezpieczną przestrzeń w zamkniętej grupie uczestniczek, które są na podobnym etapie życia.
🔹 Naszą misją jest dbanie o wzajemną uważność, usłyszenie się i możliwość wypowiedzenia się w atmosferze szacunku i bez ocen.
🔹 Grupa wsparcia to forma self-care, która bardzo dobrze sprawdza się w różnych sytuacjach życiowych.
Zapraszamy do wioski matek także Ciebie!
⭐️ Dla kogo?
Dla kobiet, które niedawno zostały mamami oraz potrzebują i chcą dzielić się w kręgu innych młodych matek swoimi trudami, troskami i radościami.
⭐️ Co to znaczy niedawno?
Dla nas to pojęcie względne i nie wiąże się z konkretną granicą czasową.
Może Twoje dziecko ma 5 tygodni, może 5 miesięcy, a może 2 i pół roku.
Może to Twoje pierwsze dziecko, a może czwarte.
Zapraszamy każdą z Was – kobiet, które czują, że są na początku macierzyństwa, po narodzinach konkretnego dziecka.
⭐️ Tematy i terminy spotkań:
🔹 Krąg zapoznawczy – w jakim momencie życia jestem? – 21 lutego
🔹 Historie porodowe – 7 marca
🔹 Historie połogowe i laktacyjne – 21 marca
🔹 Moje źródła wsparcia – 4 kwietnia
🔹 Moje słabe i mocne strony – jaka byłam i jaka jestem teraz? – 25 kwietnia
🔹 Moje role w życiu – stereotypy, role nadawane przez innych i moje wybory – 16 maja
🔹 Mój selfcare – 30 maja
🔹 Moje priorytety – 13 czerwca
Na spotkania możesz przychodzić z dzieckiem.
Na miejscu bufet kawowy (ciepły lub zimny napój i drobne przekąski) do dyspozycji uczestniczek.
⭐️ Godzina: 10.30 – 13.00
⭐️ Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
⭐️ Czas trwania spotkania: 2,5 godziny
⭐️ Ilość spotkań: 8
ℹ️ Inwestycja: 480 zł – płatne jednorazowo – wpłata jest gwarancją miejsca w grupie.
Liczba miejsc jest ograniczona.
ℹ️ Możliwa jest płatność w ratach – w tej sprawie kontaktuj się z Karoliną (607 991 310 lub mail: k.dominiakpiskorska@gmail.com)
Zniżki:
Karta dużej rodziny – 15%
Prowadzące:
⭐️ Marianna Szymarek – Doula Certyfikowana i Prezeska Stowarzyszenia Doula w Polsce. Pracuje z kobietami i ich bliskimi w okresie okołoporodowym od ponad 10 lat. Grupy wsparcia dla mam prowadzi od ponad 7 lat.
⭐️ Karolina Dominiak – Piskorska – współinicjatorka Przestrzeni Bliskości, współwłaścicielka marki Przy Tobie. Od wielu lat wspiera rodziców na początku ich rodzicielskiej drogi. Obecnie szkoli się na terapeutkę w nurcie Gestalt.
W kwietniu zapraszam Was na dwa spotkania, tj. dwa kolejne wtorki: 18 oraz 25.
Kolejne spotkanie będzie możliwe dopiero w maju, też we wtorek, a dokładnie ten z datą 09.05.
Wszystkie wtorkowe zajęcia zaczynamy o godz 16.30. Możecie dołączyć i doświadczyć zabawy malarskiej w dowolny wtorek, a później zdecydować czy chcecie przybywać regularnie.
Na każde zajęcia obowiązują zapisy, bo liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Zapisywać można się tutaj, w komentarzu do posta lub w wiadomości prywatnej.
Do zobaczenia wiosenne w malorcie!

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Pomoc w nauce i dobra zabawa – Допомога в навчанні та розвазі

Cyfrowe Centrum Edukacji w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu.
Pomoc w nauce i dobra zabawa dla dzieci z Ukrainy w wieku 6 – 12 lat, uczących się w szkołach ukraińskich on-line lub chodzących do polskich szkół.
ЦЕНТРИ ЦИФРОВОЇ OCBIT
Допомога в навчанні та розвазі для дітей з України вiком 6-12 років, авчання в українських школах онлайн або відвідування польських школи.
Terminy: wtorki, godz. 15:00-18:00
Дати: вівторок, години: 15:00-18:00
Miejsce: Biblioteka Wojewódzka w Poznania, ul. Prusa 3, sala 207
Місце: Воєводська бібліотека в Познані, вул.Prusa 3, кімната 207
Wstęp wolny.
Вхід вільний.
W ramach programu “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu powstało centrum nauki zdalnej – Cyfrowe Centrum Edukacji, w którym uczniowie i uczennice z Ukrainy otrzymają wsparcie w nauce ukraińskiej i polskiej podstawy programowej.
Biblioteka została wyposażona w potrzebny sprzęt (laptopy, tablety) i materiały edukacyjne, a do pomocy dzieciom zatrudnieni zostali nauczyciele mówiący po ukraińsku.
Cyfrowe Centra Edukacji tworzone w polskich bibliotekach mają wspierać starania systemu oświaty oraz organizacji pozarządowych w zapewnieniu dzieciom dostępu do edukacji, stacjonarnego wsparcia nauczyciela oraz umożliwić uczniom i uczennicom rozwój kompetencji społecznych i integrację w nowym środowisku.
———————————
„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Projekt jest realizowany przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.
#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni
#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажливі
#Prusa3 #bibliotekawojewódzkapoznań #bibliotekawojewodzkapoznan
#prusa3 #biblioteka #dladzieci
Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Uwaga zmiana dnia!
👉Zapraszamy we wtorki!
Pierwsze spotkanie 10.01.2023
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 16:30-18:00
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat (wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów)
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r
dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
👉Opłaty:
za jedno spotkanie: 20 zł
za karnet na 4 spotkań 70 zł
Płatność gotówką lub przelewem na konto Fundacji Pana Gara
Tytułem imię i nazwisko + plastyka
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
👉Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl

 

 

ŚRODA

Leśne Harce – Tadam – cotygodniowe warsztaty dla dzieci na łonie natury

Już w najbliższą środę (19.04) startują, w samo południe, cotygodniowe warsztaty dla przedszkolaków Leśne Harce.
Pierwsze spotkanie odbędzie się na Cytadeli, kolejne lokalizacje ustalimy sobie wspólnie.
Będą to zajęcia troszkę krótsze i troszkę mniej spacerowe niż sobotnie warsztaty, idealne dla młodszych dzieci.
Najbliższe środowe spotkanie będzie pełne dźwięków, tańców i śpiewów.
Na każdych zajęciach będziemy:
– blisko i radośnie spędzać razem czas
– poznawać świat wszystkimi zmysłami
– odkrywać nowe zakamarki Cytadeli
– naturalnie tworzyć
– doświadczać kojącego wpływu natury
– wylegiwać się na kocyku i piknikować
Będzie fajnie, wpadajcie 🙂
——————————————————————
DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat
KIEDY?
W środy, o godzinie 12:00
warsztaty trwają 60 minut
GDZIE?
Park Cytadela
Poznań
KOSZT?
40 zł/ jedno dziecko
70 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl
(zapisując się na warsztaty, jednocześnie zapisujesz się na mój newsletter, oczywiście w każdym momencie możesz wie z niego wypisać)
Uwaga!
Do osób zapisanych na Leśne Harce pofrunie we wtorek mejl z wszelkimi szczegółami i szczególikami.
Dowiesz wie z niego, gdzie dokładnie się spotykamy, jak możemy się rozliczyć i jakie potencjalne alergeny mogą pojawić się na zajęciach.

inteGRY, czyli sąsiedzkie spotkanie przy grach – Zamki Burgundii

Wspólnie przenieśmy się do Doliny Loary w XV wieku, ale za sprawą gry! Zamki Burgundii to planszówka, w której gracze wcielają się w role książąt powiększających swoje wpływy i bogactwa za sprawą handlu, hodowli zwierząt, budowy miast oraz odkryć naukowych. Kto zostanie schronowym zwycięzcom tytułu, który od wielu lat utrzymuje się w top 10 najlepszych gier strategicznych na serwisie BoardGameGeek? Przekonajmy się 26 kwietnia (tj. środa) o godzinie 18.00 w Schronie Kultury Europa!
Zasady dotyczące rozgrywki przybliży nam uczestniczka naszych spotkań – Anna Dranikowska.
inteGRY czas zacząć! Pokażmy tym razem, że 𝗗𝗔!𝗦𝗜𝗘̨ w Zamki Burgundii!
I pamiętajcie, że jeśli jednak macie ochotę na inne gry, to w SKE znajdziecie tytuły z poniższej listy, które czekają na wyciągniecie z regału:
1. Osadnicy z Catanu
2. Small World
3. Dobble
4. Neuroshima HEX
5. Jungle Speed
6. Gorący Ziemniak
7. Warcaby
8. Tajniacy
9. Tajniacy Obrazki
10. Sabotażysta + rozszerzenie
11. Carcassone
12. Wsiąść do pociągu: Europa
13. Wysokie Napięcie
14. Cywilizacja: Poprzez Wieki
15. Szachy
16. Flotylla (2 egz.)
17. Eksplodujące Kotki
18. Fluxx
19. 7 Cudów Świata
20. Jenga
21. Monopoly Poznań
22. Rummikub
23. Cortex
24. 𝗗𝗔!𝗦𝗜𝗘̨ – nasza autorska gra!
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera
Zapraszamy na Nieformalne Spotkania Mamowe
Kawa Bez Spiny
Czyli luzujemy gumki, bierzemy głęboki oddech i ładujemy akumulatory!
✅ jesteś mamą małego dziecka
✅ poza monologiem do niemowlęcia i tłumaczeniem roczniakowi zagrożeń wynikających z picia prosto z kałuży lubisz porozmawiać z kimś z Twojego pokolenia
✅ bonusowe punkty, gdy ta osoba jest w podobnym do Twojego momencie życia
✅ chcesz poznać nowe osoby, poszerzyć krąg znajomych
☕️ a przy tym wypić ciepłą(!) kawę i spędzić miło czas w bezpiecznej przestrzeni i nieoceniającej atmosferze?
Dobrze trafiłaś!
Rozgość się i odetchnij!
Spotykamy się co dwa tygodnie w środy!
10:30
Wymiana! Doświadczeń, rozmowy przy kawce, a może nawet wymiana ciuchów 😉 ale to wiadomo – bez spiny 😉
💡💡💡Może macie wzajemnie to, czego Wam potrzeba! 💡💡💡
Zabierz swoje ciuchy na Wymianę bez Spiny!
Szukasz czegoś konkretnego z drugiej ręki?
>>>Wskakujcie do naszej grupy FB do wątku #kawabezspiny<<<
Wpisz #szukam, #wymienię, #oddam i znajdź swoją drugą połówkę – Spotkajcie się na Kawie. Bez Spiny.
Na miejscu do Waszej dyspozycji:
☕️ kawa/herbata
☕️ zaplecze kuchenne (ekspres, czajnik, mikrofala, lodówka)
☕️ przestronna sala (maty piankowe, poduszki, worek sako, piłka fitness)
☕️ toaleta z przewijakiem i zestawy ratunkowe (pieluszki, podpaski, podkłady)
☕️ wieszaki
☕️ lustro
Zapraszamy z Waszymi Maluszkami i Maluchami, chyba, że potrzebujecie czasu tylko dla siebie – to tez jest OK!
Czas trwania – 10:30-12:00
Inwestycja symboliczna 🙂 15zł
Ilość miejsc ograniczona.

Workout – zajęcia motywacyjne w KontenerART

W każdą środę zapraszamy Was na Plażę Gier i Zabaw na zajęcia fizyczne prowadzone przez doświadczoną ekipę z Poznań FC.
Workout jest to seria ćwiczeń mających na celu poprawę sprawności, ukształtowanie sylwetki oraz zbudowanie wytrzymałości, siły i wydolności organizmu. Zajęcia składają się z ćwiczeń cardio o wysokiej intensywności co ułatwia spalenie tkanki tłuszczowej oraz ćwiczeń siłowych ułatwiających kształtowanie sylwetki. W trakcie treningu dochodzi do aktywizacji wszystkich najważniejszych grup i partii mięśniowych. Wzmocnieniu zaś ulegają stawy oraz kręgosłup nie wspominając o samopoczuciu….
🏋️🏋️‍♀️🏋️‍♂️💪🙌
Plaża Gier i Zabaw to nowa przestrzeń w KontenerART.
W złotym piasku, na pięknej plaży, pod niebieskim niebem, w cieniu drzew będziecie mogli spróbować swoich sił i umiejętności w kilkunastu grach. Przygotowaliśmy dla Was codzienne spotkania od szachów i planszówek przez cornhole`a na friesbee i spike ballu kończąc.

„Roztańczeni” Zajęcia muzyczno-taneczne/«Танці» Заняття з музики та танців

Zapraszamy dzieci z Polski i Ukrainy w wieku 8-12 lat na zajęcia muzyczno-taneczne „Roztańczeni”.
W czasie warsztatów nauczymy się tańców regionu wielkopolskiego i tańców narodowych.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy Filip Laskowski i Zofia Kulka z Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.
Jeśli lubisz tańczyć i interesuje cię kultura muzyczna z różnych stron świata, te warsztaty są dla ciebie!
Liczba uczestników: 12 osób
Wiek uczestników: 8-12 lat
Miejsce: Wojewódzka Biblioteka w Poznaniu, ul. Prusa 3, sala 215.
Terminy:
ŚRODY
1,8,15,22,29 marca, godz. 17.00-18.30
5, 12,19,26 kwietnia, godz. 17.00-18.30
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Link do formularza:
https://form.jotform.com/230503599141352
————————————————————
Запрошуємо дітей з Польщі та України віком 8-12 років на музично-танцювальні гуртки «Танці».
Під час майстер-класів ми вивчатимемо танці Великопольського краю та національні танці.
Заняття ведуть викладачі Філіп Ласковскі та Зофія Кулка з фольклорного гурту «Wielkopolanie».
Якщо ви любите танцювати та цікавитесь музичною культурою з усього світу, ці майстер-класи для вас!
Кількість учасників: 12 осіб
Вік учасників: 8-12 років
Місце: Воєводська бібліотека в Познані, вул. Пруса 3, каб. 215.
Дати:
СЕРЕДА
1, 8, 15, 22, 29 березня о 17.00-18.30.
5, 12, 19, 26 квітня о 17.00-18.30.
Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова. Вирішує порядок заявок.
Посилання на форму:
https://form.jotform.com/230503599141352
————————————————————-
„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Projekt jest realizowany przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.https://www.facebook.com/events/581132940542351/581132947209017/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22external%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.
#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni
#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажливі
#Prusa3 #bibliotekawojewódzkapoznań #bibliotekawojewodzkapoznan
#prusa3 #biblioteka #dladzieci

Otwarta Scena Teatralna / Warsztaty aktorskie dla młodzieży / Dom Tramwajarza

OTWARTA SCENA TEATRALNA
Warsztaty teatralne dla młodzieży.
👉Pierwsze spotkanie 15.02.2023 (środa), godz. 17
Wstęp wolny
Zapraszamy na cykl 12 spotkań warsztatowych.
👉Co tydzień w środę
👉godz 17-19
👉Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Jeśli marzy Ci się doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Podczas cotygodniowych 2-godzinnych zajęć zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch, pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich starych i nowych talentach. Docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką.
https://www.facebook.com/agnieszkapawlak.artist
👉Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci / Grupa III / Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-6 lat.
Pierwsze zajęcia 11.01.2023
Grupa III
Środy, godz. 17:45 – 18:15
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
Grupa III Dzieciaki, to grupa mieszkana. Będzie przestrzenią przede wszystkim dla tych z rodzin, które mają rodzeństwo w różnym wieku np. roczniaka i sześciolatka👶🏻👧 Zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 6 lat z rodzicami. Prowadzimy zapisy miesięczny cykl spotkań. Liczba miejsc ograniczona!
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
PROWADZENIE:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
ZAPISY: dt@fundacjapanagara.pl
Również młodsi odbiorcy mają swoje muzyczne warsztaty. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:15 Dzieciaki 0 – 6 lat
Opłata za cykl zajęć 10 zł x liczba zajęć w miesiącu – płatne przelewem za cały miesiąc z góry na konto.
DANE DO PRZELEWU:
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie

Logorytmika czyli Otwarte Dźwięki w ODK ORBITA

LOGORYTMIKA czyli Otwarte Dźwięki w Odk Orbita 🙂🙂🙂
➡️ Dla kogo?
Zapraszamy dzieci od 2 roku życia wraz z rodzicami i opiekunami!
➡️ Kiedy?
– ŚRODA, GODZ. 17.10
_____________________________
➡️ A co to takiego?
Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, polegająca na połączeniu profilaktyki logopedycznej z rytmiką. Podczas zajęć zajmujemy się usprawnianiem funkcjonowania aparatu mowy dzieci oraz funkcji słuchowych w połączeniu z reakcją na bodźce, a także uwrażliwianiem na muzykę i rytm!
Dzięki temu połączeniu LOGORYTMIKA oddziałuje na sferę słuchową, ruchową i słuchowo-ruchową dziecka.
Podczas zajęć stosujemy ruch przy przy muzyce, grę na instrumentach, śpiew, i łączymy je z ćwiczeniami słowno-ruchowymi, w których wiodący jest rytm!
Jakie korzyści płyną z zajęć logorytmicznych?
🔵 rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania makro i mikroruchów (ćwiczenia w zakresie małej i dużej motoryki),
🔵 poprawiają koordynację ruchową,
🔵 polepszają orientacja w schemacie ciała i w przestrzeni,
🔵 poprawiają koncentracji uwagi,
🔵 usprawniają fonację i narządy mowy,
🔵 rozwijają wrażliwości muzycznej i poczucia rytmu,
🔵 rozwijają społecznie i uczą umiejętności pracy w grupie
🔵 obniżają napięcia i stres,
Świetna zabawa, mnóstwo śmiechu i Otwartych Dźwięków! 😉
———————————–
Zapraszamy dzieci od 2 roku życia wraz z rodzicami i opiekunami!
– ŚRODA, GODZ. 17.10
➡️ Pierwsze zajęcia 40 zł!
Potem obowiązują karnety:
➡️4 zajęcia- 200 zł
➡️5 zajęć – 225 zł
(do wykorzystania przez 6 tygodni)
➡️Zapisy:
http://www.otwartedzwieki.pl/zapisy-dzieci-orbita/
📞 691 551 711
📧 otwartedzwieki@gmail.com
Przyjdź, zobacz i zostań z nami,
żeby śpiewać i grać #otwartedzwiekiworbicie !!! 😉
———————————-
Prowadząca: Joanna Słowińska- wokalistka, pedagog, nauczyciel śpiewu, nauczyciel zajęć umuzykalniających w żłobkach i przedszkolach, edukatorka muzyczna, instruktorka logorytmiki.
———————————-
Jeśli jesteś
zainteresowana/zainteresowany zajęciami dla starszych dzieci, napisz do nas! Stworzymy grupę! 😉
więcej informacji na naszej stronie internetowej
🌐 www.otwartedzwieki.pl
📧 otwartedzwieki@gmail.com

 

 

CZWARTEK

Co bzzzzyczy na POLANie?

Kochani! Trochę już nas znacie i wiecie, że nasza POLANka jest nam bardzo bliska!! A wraz z nią wszystkie pszczoły🐝 biedronki🐞 mrówki🐜 motyle🦋 pasikoniki🦗 komary🦟 (no dobra, te może nie aż tak bardzo😉) oraz inne owady! W związku z tym w najbliższym czasie w Dom Kultury „Polan Sto” odbędą się wydarzenia pod hasłem: Co bzzzyczy na POLANie?! 💚
‼️ Pierwsza taka akcja zaplanowana jest na czwartek 27 kwietnia na godz.17:00 ‼️
Zapraszamy serdecznie DZIECI (w wieku od 6 lat) oraz MŁODZIEŻ na warsztaty przyrodnicze pt. „Rola ZAPYLACZY w przyrodzie”.
Dzieci dowiedzą się jak ważną funkcję w ekosystemie odgrywają owady zapylające, a także wykonają tematyczne lapbooki! Postaramy się, się aby wróciły do domów z jak największą ilością przydatnych informacji!
Warsztaty są BEZPŁATNE! Obowiązują zapisy:
☎️61 8797 151
📧polansto@osiedlemlodych.pl
📨wiadomość prywatna FB
📍 osobiście w Dom Kultury „Polan Sto”
Wydarzenie to zorganizowane będzie w ramach obchodów 65-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu, gdzie hasło przewodnie „Ludzie Rataj” ma przyciągać mieszkańców do wspólnych aktywności, a naszą POLANkową aktywnością będzie ekologia, a dokładniej współpraca mieszkańców Rataj z mieszkańcami osiedlowych polan, skwerów zieleni i parków, czyli rola owadów i zapylaczy.
#dzieci #młodzież #warsztaty #ekologia #owady #zapylacze #poznań #rataje
Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 7-11 lat
Kiedy? W każdy ostatni czwartek miesiąca
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy:
Julia 517641212
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki 2023, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

WSPARCIE NA STARCIE bezpłatne warsztaty dla Maluchów i Rodziców. SENSOBOX

Zapraszamy na nowe warsztaty do Centrum Inicjatyw Rodzinnych w ramach projektu WSPARCIE NA STARCIE 😉
Kiedy? Czwartek 27.04.2023
godz.12.00-13.30
Sensobox. Warsztat z tworzeniem zabawek DIY wspierających rozwój sensomotoryczny dziecka oraz omówieniem cech „dobrej” zabawki.
Jakie cechy powinny posiadać „dobre” zabawki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek.
Jak zabawki wpływają na rozwój sensomotoryczny. Podczas warsztatów przygotujemy zabawki DIY do sensoboxu.
Spotkanie z doświadczoną fizjoterapeutką, terapeutką Integracji Sensorycznej Darią Wieczorek, która na co dzień wspiera rodziców i dzieci w Fundacji Cali Mali.
Spotkanie jest bezpłatne, wystarczy, że klikniecie „WEZMĘ UDZIAŁ”.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
#czułypoznań

Dyżur Opiekunki Parku

Odpalamy dyżury Opiekunki Parku!
Masz potrzebę żeby omówić coś z Opiekunką? Będzie czekać! Na przykład:
– masz pomysł na aktywność sąsiedzką z finansowaniem z naszej strony
– chcesz dostać kod do budki z narzędziami ogrodniczymi
– potrzebujesz grządki i dostałeś/aś maila z potwierdzeniem jej rezerwacji
… i w jakichkolwiek innych sprawach!
Można uprzedzić o swoim przybyciu, ale nie trzeba 🙂 Numer kontaktowy to 780044816. Opiekunka będzie czekać przy Miejscu Ogniskowym.

IMPROV – improvisation theatre workshops for youth and adults!

We cordially invite you to free development workshops for youth and adults in the form of improvisation workshops which will be conducted in English.
Wokrshops will take place every Thursday from April 13, 2023, to June 1, 2023, at 17.00-18.15 (except April 27, when they will be held from 19:00-20:15) at Przystanek PIREUS at ul. Głogowska 35.
Improvisation (under IMPROV) is a spontaneous, unplanned game that is great for building trust. First, improvised games are short and fun. Secondly, the participants work towards a common goal. Third, improvisation is not judged and is inherently a „low-risk game”.
People report many effects of participating in improvisational theatre, such as:
• spontaneity
• response speed
• freedom
• normalizing failures
• the ability to listen
• being present
• teamwork
• general social skills
Information about the host: Vampek Król – ran an improvised theater for adults, youth and foreigners. A psychologist by education.
Registration via e-mail: przystanekpireus@gmail.com

Bule w KontenerART

W każdy czwartek popołudniową porą, na Plaży Gier i Zabaw w KontenerART odbywać się będą petankowe spotkania prowadzone przez doświadczonych zawodników zrzeszonych w klubie Lubońska Petanka.
Petanka/Bule/Kule to francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi o wielowiekowej tradycji. Obecnie największą popularnością cieszy się w Europie Zachodniej. (Francja, Niemcy, Szwajcarii, Włochy) Poza Europą gra się w Tunezji na Madagaskarze, Senegalu, Kanadzie, Tajlandii… Biskimi kuzynami petanki są takie dyscypliny jak curling, kręgle, boccia. Gra w kule znajduje się w katalogu igrzysk dyscyplin nieolimpijskich.
Zasady gry: rzucamy z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5-80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki zwanej świnką…
Bule znajdujące się najbliżej świnki otrzymują najwięcej punktów. Rozgrywki odbywają się solo w duetach i tripletach.
🏖⏺⏺⏺
Plaża Gier i Zabaw to nowa przestrzeń w KontenerART. W złotym piasku, na pięknej plaży, pod niebieskim niebem, w cieniu drzew będziecie mogli spróbować swoich sił i umiejętności w kilkunastu grach. Przygotowaliśmy dla Was codzienne spotkania od szachów i planszówek przez workout na friesbee i spike ballu kończąc.

Zumbini® – Na Skarpie

Sprawdź Zumbini® dla tych mini
Z których każdy w mig rozkmini
Jaka fajna jest nauka
Gdy się w bęben dziarsko stuka!
W czwartek do nas zapraszamy
Z maluszkami popląsamy
I obcego ciut języka
Zaczerpniemy wprost z głośnika!
Czy potrzeba Wam więcej argumentów? 😉 🎶 👶
𝗞𝗼𝗻𝗸𝗿𝗲𝘁𝘆:
✔ zajęcia dla maluszków od 𝟬 do 𝟰 lat
✔ 𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗸𝗶 𝟭𝟬:𝟬𝟬
✔ w DK „Na Skarpie” os. Piastowskie 104, Poznań
✔ 𝗭𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆 ➡ https://forms.gle/LWrhm1Aetw8kKNmJ6
✔ 45 zł pojedyncze zajęcia (1 dziecko + max dwoje rodziców/opiekunów)
✔ 40 zł za zajęcia przy płatności z góry za miesiąc (1 dziecko + max dwoje rodziców/opiekunów)
Pytania❓
☎ 618770551
📧 naskarpie@osiedlemlodych.pl
Polecamy, zapraszamy i bobasy pozdrawiamy! 💟
#maluszki
#zumbini
#ZeSkarpąWarto

Warsztaty teatralne dla młodzieży

WARSZTATY TEATRALNE DLA MŁODZIEŻY
Być albo nie być? Jeśli być, to kim być? Aktorem? Reżyserem? Dramaturgiem?
Teatr Animacji rozpoczyna cykl warsztatów, na których będziecie mieli niepowtarzalną okazję
spróbować swoich sił w różnych odsłonach teatralnych!
Zapraszamy serdecznie na cztery warsztatowe spotkania przeznaczone dla młodzieży od 14 do 19
roku życia podczas których artystki z Białorusi i Ukrainy zgłębią tajniki sztuki aktorskiej,
dramaturgicznej oraz reżyserskiej.
Spotkania odbędą się:
6.04 o godzinie 16.30 – 18.30
13.04 o godzinie 16.30 – 18.30
20.04 o godzinie 16.30 – 18.30
27.04 o godzinie 16.30- 18.30
Warsztaty poprowadzą: Yuliia Semenenko-Kożuch, Natallia Levana i Elena Hiranok
Prowadzące mówią w językach: polskim, ukraińskim, białoruskim i rosyjskim
Ilość miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy: levanava1103@gmail.com
ТЕАТРАЛЬНЫЕ МАСТЕРСКИЕ
Быть или не быть? Если быть, то кем быть? Актер? Режиссер? Драматург?
Teatr Animacji начинает серию мастер-классов, на которых у вас будет уникальная возможность
попробовать свои силы в различных театральных профессиях!
Приглашаем на четыре мастер-класса молодежь от 14 до 19 лет. В ходе встреч артисты и
режиссеры из Беларуси и Украины приоткроют секреты актерского мастерства, драматургии и
режиссуры.
Встречи пройдут:
6.04 16.30 – 18.30
13.04 16.30 – 18.30
20.04 16.30 – 18.30
27.04 16.30-18.30
Мастер-классы проведут: Юлия Семененко-Кожух, Наталья Леванова и Елена Гиренок.
Преподаватели говорят на польском, украинском, белорусском и русском языках.
Участие в мастер-классах бесплатное!
Количество мест ограничено! Запись: levanava1103@gmail.com
ТЕАТРАЛЬНІ МАЙСТЕРНІ
Так бути чи не бути? Якщо бути, то ким? Актором? Режисерем? Драматургом?
Teatr Animacji розпочинає цикл майстер-класів, на яких ви отримаєте унікальну можливість
спробувати свої сили в різноманітних театральних професіях!
Щиро запрошуємо на чотири зустрічі для молоді від 14 до 19 років, під час яких мисткині з
Білорусі та України досліджуватимуть таємниці акторської майстерності, драматургії та
режисури.
Зустрічі відбудуться:
6.04 о 16.30 – 18.30
13.04 о 16.30 – 18.30
20.04 о 16.30 – 18.30
27.04 о 16.30-18.30
Майстер-класи проводять: Юлія Семененко-Кожух, Наталія Леванова та Олена Ґіранок
Ведучі володіють польською, українською, білоруською та російською мовами
Кількість місць обмежена.
Участь у майстер-класах безкоштовна. Реєстрація levanava1103@gmail.com
Wydarzenia odbywają się w ramach programu „WSPÓLNIE” realizowanego przy wsparciu UNICEF i Miasta Poznań.
Майстер-класи проходять в рамках програми «WSPÓLNIE», яка здійснюється за підтримки UNICEF та міста Познань.
Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Z miłą chęcią powitamy również rodziców.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Zagramy w gry Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Draftozaur, Gra na czas, Gra w kolory, Kociaki łobuziaki, Kohaku, Lisek Urwisek, Mrówki, Nogi za pas, Park Smoków, Paszczaki, Piranie, Sen, Ślimaki to mięczaki, Totem i inne gry.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku
Zapraszamy na kolejny cykl spotkań pod hasłem KLUB ROBÓTKOWY.
Będziemy pracować na różnych rodzajach włóczki i narzędziach, a efektem działań będą rozmaite praktyczne i piękne rzeczy.
Zaczynamy od zrobienia komina z wełny puffy, więc naszym narzędziem będą tylko nasze dłonie.
KAŻDY poradzi sobie z tym zadaniem, a żadne umiejętności początkowe nie są wymagane,
Na kolejnym spotkaniu wykonamy czapkę w tej samej technice!
Podczas kolejnych spotkań planowane jest już dzierganie na drutach!
ZAPISY przez messengera! Liczba miejsc ograniczona!
Wydarzenie BEZPŁATNE,
realizowane w ramach programu CIL STARtownia STARomiejska, dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

 

 

PIĄTEK

 

Noc w Palmiarni – kwiecień 2023

🌜Pierwsza w tym roku Noc w Palmiarni będzie okazją do podziwiania ekspozycji roślin w wyjątkowej atmosferze a także do zanurzenia się w intrygujące gitarowe rytmy flamenco czy samby 💃
🎸Nocne wędrówki w Palmiarni dają możliwość podziwiania piękna natury różnych stref klimatycznych w zupełnie innej odsłonie niż na co dzień. Dodatkowo kwietniowej eksploracji będzie towarzyszyć koncert gitarowy (o godzinach: 20.30, 21.15, 22.00) – w pawilonie III wystąpi Marcin K. Jany (gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy). W repertuarze artysty (który jako student wybrał się autostopem z Olsztyna do Granady…na lekcje flamenco) znajdziemy oprócz flamenco autorskie kompozycje czy improwizacje z wplecionymi lekko orientalnymi nutami.
🔦Warto zabrać ze sobą latarkę aby móc w pełni korzystać z nocnych atrakcji.
👉Noc w Palmiarni odbędzie się 28 kwietnia 2023, rozpocznie o 20.00 i potrwa do 2.00 w nocy.
❗Kasa czynna będzie do 1.00.
🎟🎫 Wstęp na wydarzenie w cenie biletu do Palmiarni.
👉Bilety na to wydarzenie dostępne również online pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-w-palmiarni-kwiecien-2023.html
👉Bilety można nabyć również tradycyjnie w dniu wydarzenia bezpośrednio przed wejściem w kasie.

Sztuki i Sztuczki. Czytando nr 1 (2-5 lat)

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek na nowy cykl warsztatów łączących literaturę i sztukę. Tym razem na nasze spotkania będziemy zapraszać dwie grupy wiekowe: 2-5 lat oraz 6-10 lat.
Tegoroczny projekt zakłada spotkanie ze sztuką poprzez książkę. W malarstwie szczególną rolę pełni paleta barw. Znajdźmy zatem wspólnie kolory z malarką Alą!
„Malarka Ala prezentuje kolory”, Ewelina Chwała-Lubomska, wyd. Ładnie
KIEDY? Piątek, 28 kwietnia, 16.30-17.45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy ❤
Projekt ” DOM BAJEK – korespondencja sztuk! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów ” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!!!!!

Przed nami wyczekiwany majówkowy weekend! Sprawdźcie jakie atrakcje w tym okresie przygotował dla Was KontenerART ✨️
✖️ 28.04 Piątek – relaks na plaży w klimacie hitów z lat 70′ i 80′
✖️ 29.04 Sobota od 12:00 – BIKE FEST VOL. 2 Zapraszamy Was na wydarzenie dedykowane miłośnikom rowerów. W planie imprezy: stoiska z akcesoriami rowerowymi, serwis i wyścigi rowerowe. A wszystko to zwieńczone pokazem filmowym.
✖️ 30.04 Niedziela 18:00 – koncert Francis Tuan w KontenerART 30.04. Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu ‘Demostacja’ – organizowanego z powodzeniem od ponad 10 lat przeglądu muzycznego na scenie KontenerART. Tegoroczny cykl 12 koncertów rozpocznie charyzmatyczny Francis Tuan z zespołem. W niedzielę od 12:00 odbędzie się również Targowisko Różności w KontenerART – cotygodniowa przestrzeń wystawiennicza goszcząca artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage od których będziecie mogli zakupić unikatowe przedmioty.
✖️ Przez cały majówkowy weekend zapraszamy również do korzystania z wypożyczalni gier planszowych. Na ‘Plaży Gier i Zabaw’ organizować będziemy również przegląd najpopularniejszych gier, w planie m.in. cornhole, molkky, bule.

Akcja: Recykling. Cykl spotkań artystycznych dla dzieci i młodzieży

Cykl spotkań artystycznych dla dzieci i młodzieży (8-14 lat):
Recykling, czyli drugie życie – z pozoru – bezużytecznych przedmiotów.
Prowadząca: Patrycja Osoka
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com
Udział darmowy!
Kiedy? piątki 28.04., 05.05., 19.05., 26.05.,
02.06, 09.06., 16.06. godz. 16:00
czwartek 11.05. godz. 15.30
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Regrantingowe Centrum Inicjatyw Lokalnych.
#poznanwspiera

Planszówki w KontenerART

W każdy piątek zamieniamy Plażę gier i zabaw w KontenerART w jedną wielką przestrzeń dedykowaną grom planszowym. I to dwutorowo! Co tydzień od 17:00 na przygotowanych dla Was stanowiskach odbywać się będą zajęcia z najróżniejszych planszówek pod okiem ekipy skupionej wokół poznańskiego popularyzatora tej formy spędzania wolnego czasu – Krzysztofa Khaki Baranowskiego ✌️Coraz większa popularność planszówek spowodowała, że aby nadążyć za nowościami i być w temacie trzeba specjalisty, który porusza się w tym środowisku jak ryba w wodzie.
Ponadto w sezonie 2023 uruchamiamy po raz pierwszy wypożyczalnię gier planszowych i każdy z odwiedzających KontenerART będzie mógł na codzień uczestniczyć w planszówkowym misterium 😁
Drugi tor piątkowych spotkań to Spotkania Szachowe w KontenerART. O szachach już pisaliśmy ale przypomnimy, że o merytoryczną jakość cotygodniowych spotkań zadba ekipa ze Stowarzyszenia im Ferdynanda Dziedzica.
Pionki w dłoń i do boju!! ✨️ Do zobaczenia 🙂

 

 

SOBOTA

sponTANY na Potańcówce!

SponTANY na Potańcówce!
Miejsce: Dom Tramwajarza / ul. Słowackiego 19/21 / sala Amarantowa
Data i czas: 29.04, godz. 12:00-13:30
Prowadzenie: Kolekttacz, czyli Aniela Kokosza i Paulina Giwer- Kowalewska
Uczestnicy/uczestniczki: dzieci i bliscy im dorośli
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca chcemy zaprosić Was do spontanicznej potańcówki w duchu bliskości i radości!
Zapraszając Was, Drogie Rodziny z dziećmi – bez ograniczenia wieku, bez bariery języka, pragniemy poczuć swobodę i przyjemność ze wspólnego bycia w ruchu.
Będziemy skakać, turlać się, naśladować innych i z zamkniętymi oczami poruszać całym ciałem. Do muzyki i wbrew temu, co nam proponuje.
W pojedynkę, w parach, w rodzinach!
Prosimy o wygodny, niekrępujący ruchów strój, ciepłe skarpety.
KOLEKTTACZ powstał w marcu 2020 roku. Artystki: Paulina Giwer-Kowalewska i Aniela Kokosza połączyły swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia w pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji, pracy społecznej.
Działania kolektywu dotyczą przede wszystkim ciała i jego osadzenia w
szeroko rozumianym kontekście artystycznym i społecznym.
Prowadzące:
Aniela KOKOSZA – performerka, pedagożka tańca, choreoterpeutka. Pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele.
Paulina GIWER – KOWALEWSKA – aktorka, tancerka, performerka, edukatorka, pedagożka. Absolwentka AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla rodzin z dziećmi.
Bilety:
15 zł / osoba
Karnety:
3 osoby – 30 zł i 10 zł za każdą kolejną osobę w grupie.
Do nabycia w przedsprzedaży w Domu Tramwajarza w biurze lub tuż przed Potańcówką przy wejściu.

WIELKI MAŁY ŚWIAT – Teatr Animacji

29 KWIETNIA – SOBOTA, GODZ. 10:00
30 KWIETNIA – NIEDZIELA, GODZ. 10:00

NATALLIA LEVANAVA
REŻYSER: NATALLIA LEVANAVA
CZAS TRWANIA: OK 40 MIN.
NAJNAJE
REALIZATORZY
Alena Hiranok
Julia Semenenko-Kożuch
Antoni KurjataMuzyka: Andrey Evdokimov
Animacja i scenografia: Veronika Chaika
Kuratorzy projektu: Alicja Morawska-Rubczak i Barbara Małecka
OPIS SPEKTAKLU

Zapraszamy rodziców z najmłodszymi dziećmi na spotkanie z początkiem… wszystkiego.
Na samym początku było… no właśnie, co? Nic? A co pojawiło się w tym nic? Coś? Czym było to coś?

„Często wydaje się, że coś małego jest niezauważalne i nieistotne, ale czasami najmniejsze rzeczy i wydarzenia mogą prowadzić do bardzo dużych zmian.
Wspólnie będziemy nasłuchiwać i obserwować jak dzięki zwykłym i niezwykłym przedmiotom nasza wspólna przestrzeń napełnia się opowieściami, wydarzeniami i postaciami”

W projekcie spotykają się aktorzy z trzech krajów: Polski – Antoni Kurjata, Ukrainy – Julia Semenenko-Kożuch i Białorusi – Alena Hiranok, by wspólnie stworzyć spektakl o sprawach, które nie wymagają słów.

Spektakl dla Widzów w wieku 2-4 lata.

Spektakl reżyserowany jest przez Białoruską artystkę w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “GAUDE POLONIA”.

PODRÓŻ NIE Z TEJ ZIEMI – Teatr Animacji

29 KWIETNIA – SOBOTA, GODZ. 11:00, 13:00
30 KWIETNIA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00

KAMILA OLEKSIAK
REŻYSER: ALEKSANDRA JAKUBCZAK
CZAS TRWANIA: 60 MIN
DZIECI
REALIZATORZY
Obsada:
Marta Berthold
Aleksandra Leszczyńska
Zuzanna Łuczak Wiśniewska
Mateusz Barta
Igor Fijałkowski
Artur Romański

reżyseria: Aleksandra Jakubczak
scenografia: Marta Krześlak
muzyka: Krzysztof Kaliski i Maciej Szymborski
tekst piosenki Rozy: Malina Prześluga
światło/video: Wojciech Sobolewski
asystent reżysera: Artur Romański
OPIS SPEKTAKLU
3.. 2.. 1.. Start! Poleć z nami w KOSMOS i stań oko w oko ze swoimi marzeniami.

Jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia; wyjątkowego lotu w nieznane zakątki naszej galaktyki. Misja podboju wszechświata okazuje się jednak podróżą o zupełnie innym znaczeniu – i to innym dla każdego z bohaterów tej opowieści.

Kopiący dotąd w ziemi Kret leci wiedziony ciekawością, niezaspokojoną potrzebą „zobaczenia” czegoś więcej. Ćma Anita marzy o bliskim spotkaniu ze słońcem, które dla ciem jest najwyższą formą przejścia w inny wymiar. Dowódczyni ekspedycji, Roza, to długowieczna żółwica, która pragnie coś udowodnić światu, który dotąd w nią nie wierzył (światu, a może trochę sobie?) A, i jest jeszcze Nieznośne Dziecko, znalazło się w rakiecie za karę… Ono także odnajduje w Kosmosie spełnienie swoich najważniejszych potrzeb. Bo okazuje się, że im bardziej oddalamy się od tego, co znamy, tym bardziej możemy zbliżyć się do siebie samych. W mrokach odległych galaktyk poznajemy istotę własnej natury, mierzymy się ze swoimi lękami i pragnieniami, a także z tym, co nieuniknione – z przemijaniem.

„Podróż nie z tej ziemi” to przygoda pełna emocji, ze szczyptą astronomicznych ciekawostek i z egzystencjalnym tłem – bo istniejące nad naszymi głowami zjawiska, pozornie tak abstrakcyjne jak np. czarna dziura, dają pretekst do stawiania pytań o najważniejsze: skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd tak kopiemy?

Spektakl dla Widzów od 6 lat

Trzydniowa majówka w Bazie! – Puszczykowo

Nie wyjeżdżacie w majóweczkę? Będziemy otwarci dla Was 3 dni 🙂
Sprawdźcie co dla Was mamy:
29.04-01.05
29.04-30.05
Godziny: 11:00-17:00
Wstęp na Bazę: 20 zł/ dziecko
Dodatkowo:
-cudne, własnoręcznie „nadziewane” balony transparentne/ 50 zł sztuka
-sadzenie cebulkowatych roślin/ 15 zł
-pachnące świeczki/ 45 zł
– mydełka/ 25 zł
No i… rodzinne zadania 🙂
1.05
11 do 18:00
Wejście na park linowy, bańki mydlane, churros jedna maszyna lub lody w waflu z polewą, zamek dmuchany- 40 zł/ dziecko
A potem? Warsztaty 😊
Sadzenie kwiatków we własnoręcznie dekorowanych doniczkach. Kwiatki zabieramy do domu – 40 zł
50 cm balony transparentne z wypełnieniem własnego pomysłu -50zł/balon
Nauka malowania akwarelami na specjalnym papierze. Dzieła zabieramy do domu – 25 zł/ os
Robienie mydełek o zapachu wiosennych kwiatków – 3 mydełka 25 zł
Nie zabraknie także naszej kuchni z poszerzonym asortymentem o zdrowe produkty
Spróbować wiec możecie:
– zupki pomidorowej
– Szarlotki bez cukru,
– Naleśniki migdałowe z makiem i śliwką
Oczywiście kiełbaski z ogniska nie zabraknie 🙂
No i… rodzinne zadania 🙂
Do zobaczenia ❤

Runmageddon Poznań 2023

Majówka zbliża się wielkimi krokami, więc rozpocznijmy ją w wielkim stylu!
29-30 kwietnia zameldujemy się w Poznaniu w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom-Wola,
ul. Lutycka 34, 60-415 Poznań, żeby zafundować Wam błotny relaks w runmageddonowym wydaniu! To miasto przyciąga samych Świrów nastawionych na ekstremalne emocje! Bądźcie pewni, że podczas kwietniowego wycisku ich nie zabraknie…
Zapowiada się niezła jazda! Na najmłodszych śmiałków czekają formuły Kids i Junior. Dla starszych przygotowaliśmy formułę Intro, Rekrut i Classic, a jak chcesz wystartować wspólnie z rodziną, to wybierz formułę Family!

Seanse przyjazne sensorycznie w Kinie Muza | wrzesień 2022 – czerwiec 2023

🔵 Kino Muza jako kino partnerskie Fundacji Pomoc Autyzm zaprasza na familijne seanse przyjazne sensorycznie dla dzieci ze spektrum autyzmu.
🔵 Spotykamy się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (uwaga! wyjątek w grudniu – trzecia sobota) o godz. 12:00 w przytulnych wnętrzach sali nr 2.
👉 Najbliższy seans to:
29 kwietnia 2023 r., godz. 12:00
„BLUEBACK”
reż. Robert Connolly
Australia 2022
sugerowana kategoria wiekowa: 7+
Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka nurkowania, od dzieciństwa przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój unikatowy charakter, zagrożony przez bezwzględny biznes.
Dołączając do tego wydarzenia będziesz mieć pewność, że nie przegapisz kolejnych przyjaznych tytułów 🙂
🔵 Seans przyjazny sensorycznie to specjalny seans dedykowany wszystkim tym, którzy z powodu szczególnego odbioru otaczającego świata chcieliby obejrzeć film w kinie w wyjątkowych warunkach.
🔵 Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed seansem nie wyświetlamy reklam ani zwiastunów, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie pokazu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację i wędrować po sali.
🔵 Bilety: 16 zł / 14 zł z KDR / 10 zł z OK Poznań
🔵 Na każdy seans przyjazny sensorycznie obowiązuje bilet bezpłatny dla jednego opiekuna dziecka po okazaniu w kasie kina orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy – zachęcamy do rezerwacji biletów telefonicznie lub mailowo: 61 852 34 03 / muza@kinomuza.pl
Organizujemy również seanse przyjazne sensorycznie na zamówienie grup zorganizowanych – informacje pod adresem m.nowicka@kinomuza.pl
Bilet grupowy: 14 zł (opiekunowie grupy uczestniczą w sensie bezpłatnie)

FESTYN RODZINNY DLA MIESZKAŃCÓW POZNANIA

Gry i zabawy sportowe, warsztaty tenisa ziemnego lub pilotowania dronów, wystawa fotograficzna czy kiermasz z wypiekami – to wszystko czeka małych i dużych mieszkańców Poznania w sobotę 29 kwietnia br. podczas Festynu Rodzinnego na terenie MDK 1. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe i potrwa do godz. 17:00.
Przez cały ten czas na ustawionej w pobliżu Dziecińca pod Słońcem scenie będzie można podziwiać występy taneczne, teatralne, instrumentalne oraz wokalne. Dla dzieci przygotowano strefę animacji, “dmuchańce” oraz liczne gry i zabawy sportowe. Nie zabraknie także kiermaszów – z wypiekami oraz z rękodziełem.
Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o historii Dziecińca pod Słońcem przygotowano wycieczki rodzinne z przewodnikiem po terenie MDK 1 i okolicy. Rozpoczynać się będą o godz. 12:00, 14:00 i 16:00, zbiórki przy budynku A.
Będzie też sporo okazji do uprawiania sportu. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje siły podczas warsztatów tenisa ziemnego, a nieco starsi – w turnieju piłki nożnej. Dla całych rodzin przygotowano wielki turniej plażowej piłki siatkowej. W planach są również otwarte Mistrzostwa Poznania w Crossmintonie – sporcie, który łączy zalety badmintona i tenisa, pozwalając na bardzo szybkie tempo rozgrywki.
Podczas pikniku będzie można wziąć udział w wielu warsztatach – by stworzyć swoje własne rękodzieło, nauczyć się pilotowania dronów, dowiedzieć się więcej o ekologii i wykazać się kreatywnością. Dla najmłodszych przygotowano “Rozśpiewanki” – warsztaty wokalne.
Miłośników muzyki ucieszy koncert “Skrzypce dawniej i dziś”, a amatorów fotografii dwie wystawy. Pierwsza z nich ukaże historię Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, druga – pod Arkadami – poświęcona będzie “Fototeatrowi”.
Piknik będzie także świetną okazją, by zadbać o zdrowie. Będzie można poznać stężenie CO2 w wydychanym powietrzu, a także nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje umiejętności zaprezentują również strażacy – ich pokazy odbywać się będą od godz. 12:00 do 16:00, zawsze o pełnej godzinie.
Zapraszamy!

Kreatywne warsztaty dla dzieci – Domek dla owadów – Jagoda nie Porzeczka

Hejo! Zapraszamy na kwietniowe warsztaty dla najmłodszych! 😉
🌟29.04 – „Domek dla owadów”
Zapraszamy dzieci od lat 3 na kreatywne warsztaty plastyczne. Na warsztatach dzieci stworzą przytulny domek dla owadów. Udekorują go słomą, patykami i innymi elementami przeznaczonymi specjalnie dla małych stworzonek.
💜Sobota29.04
💜Godzina: 11:00
💜Cena: 55 zł
Do zobaczenia! 😉
Zostawię wam też kilka ważnych informacji :
🌷 Zapisać się na warsztaty można w wiadomości prywatnej, stacjonarnie w sklepie lub przez telefon.
🌷Warunkiem zapisania się na warsztaty jest podanie imienia i nazwiska dziecka, nr kontaktowy do rodzica/opiekuna oraz dokonanie przelewu za warsztaty ( koniecznie wyślij nam potwierdzenia przelewu)
Tytułem imię i nazwisko oraz data i temat warsztatów
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
🌷Podczas zajęć dzieci zostają same, chyba, że są pierwszy raz i się wstydzą. Wiadomo każde potrzebuje czasu więcej lub mniej ☺️
Wychodzimy z założenia, że to czas dla dzieci, a rodzice mają wolne dla siebie. No chyba, że to warsztaty rodzinne. 💙
🌷Maluszki 3-4 letnie mogą być z rodzicami jeśli potrzebują pomocy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc może się zdążyć, iż trzeba będzie wziąć dziecko na kolanka ☺️
🌷Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na warsztaty daj nam znać możliwie najszybciej. Na 1 dzień przed lub w dniu warsztatów wpłata przepada. Ale! Jeśli chcesz możemy ci przygotować box warsztatowy do domu, z takimi materiałami jak na warsztatach.
Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta

Kreatywne warsztaty dla dzieci – Kwiatowy zawrót głowy – Jagoda nie Porzeczka

Hejo! Zapraszamy na kwietniowe warsztaty dla najmłodszych! 😉
🌟29.04 – „Kwiatowy zawrót głowy”
Zapraszamy dzieci od lat 3 na kreatywne warsztaty plastyczne. Na warsztatach dzieci pomalują oraz ozdobią donicę terakotową, do której następnie zasadzą małą roślinkę.
💜Sobota 29.04
💜Godzina: 12:30
💜Cena: 55 zł
Do zobaczenia! 😉
Zostawię wam też kilka ważnych informacji :
🌷 Zapisać się na warsztaty można w wiadomości prywatnej, stacjonarnie w sklepie lub przez telefon.
🌷Warunkiem zapisania się na warsztaty jest podanie imienia i nazwiska dziecka, nr kontaktowy do rodzica/opiekuna oraz dokonanie przelewu za warsztaty ( koniecznie wyślij nam potwierdzenia przelewu)
Tytułem imię i nazwisko oraz data i temat warsztatów
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
🌷Podczas zajęć dzieci zostają same, chyba, że są pierwszy raz i się wstydzą. Wiadomo każde potrzebuje czasu więcej lub mniej ☺️
Wychodzimy z założenia, że to czas dla dzieci, a rodzice mają wolne dla siebie. No chyba, że to warsztaty rodzinne. 💙
🌷Maluszki 3-4 letnie mogą być z rodzicami jeśli potrzebują pomocy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc może się zdążyć, iż trzeba będzie wziąć dziecko na kolanka ☺️
🌷Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na warsztaty daj nam znać możliwie najszybciej. Na 1 dzień przed lub w dniu warsztatów wpłata przepada. Ale! Jeśli chcesz możemy ci przygotować box warsztatowy do domu, z takimi materiałami jak na warsztatach.
Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta

Poranek dla dzieci: Kicia Kocia mówi dzień dobry – Sala 1 – CK Zamek

SALA 1 – KINOWA
Godzina
29.04 | g. 12 | g. 13.15 |

30.04 | g. 12 | g. 13.15 |

06.05 | g. 12 |

20.05 | g. 12 |

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! – reż. Anna Błaszczyk
2. Kicia Kocia zostaje policjantką – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie – reż. Marta Stróżycka
4. Kicia Kocia poznaje strażaka – reż. Marta Stróżycka
5. Kicia Kocia w kosmosie – reż. Marta Stróżycka
6. Kicia Kocia nie chcę się tak bawić – reż. Jacek Rokosz
7. Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny – reż Marta Stróżycka

KICIA KOCIA MÓWI DZIEŃ DOBRY, reż. Anna Błaszczyk, Marta Stróżycka, Jacek Rokosz, Polska 2023, 45′, 4+


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 14 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

„KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY!” | Poranek Rodzinny: książki, seans i warsztaty z Bajanką w Muzie

Przed nami wyjątkowe święto dla wielbicieli i wielbicielek serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Kicię Kocię oraz jej przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka zobaczycie na wielkim ekranie! Kicia Kocia mówi: “dzień dobry!” i zaprasza na spotkanie w Kinie Muza! Poranek Rodzinny z Kicią Kocią to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie.
Seria o przygodach Kici Koci to bestsellerowa seria książek wydawnictwa Media Rodzina. Wydawca pieczołowicie dba o to, aby na polskim rynku wydawniczym nie zabrało wartościowych i zabawnych pozycji dla młodych i najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów. Tym razem zadbał również o doskonałą zabawę dla najmłodszych widzek i widzów Kina Muza! Przed seansem krótka powtórka z podstawowej wiedzy dotyczącej Kici Koci; pobawimy się w kiciokociowe kalambury odgadując tytuły książek serii o Kici Koci; aktywnie przeczytamy książkę, żeby w końcu niezwykłym samolotem dolecieć do premierowego odcinka.
Mali i duzi miłośnicy Kici Koci będą również mieć okazję, by uzupełnić swoje książkowe kolekcje na stoisku sprzedażowym Wydawnictwa Media Rodzina. Zapraszamy!
🐾 „KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY!”
reż. Marta Stróżycka Polska | Polska 2023 | 45’
Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!
Odcinki Kici Koci, które zobaczymy w trakcie Porankowego seansu:
🐾 “Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” – reż. Anna Błaszczyk, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia zostaje policjantką” – reż. Marta Stróżycka, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie” – reż. Marta Stróżycka, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia poznaje strażaka” – reż. Marta Stróżycka, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia w kosmosie” – reż. Marta Stróżycka, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia nie chcę się tak bawić” – reż. Jacek Rokosz, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
🐾 “Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” – reż Marta Stróżycka, scen. Anita Głowińska, Maciej Kur
Czas trwania zestawu odcinków: 45 min.
Bilety: https://bit.ly/41Kt55O
Po seansie zapraszamy na warsztaty z Bajanką! Podczas warsztatów pojawi się odrobina iluzji, założymy zespół muzyczny (a nawet dwa, w jednym będą grać dorośli, a w drugim dzieci), zaśpiewamy piosenkę, pogramy w piłkę, zaprojektujemy sukienki tekturowej Kici Koci. Warsztat będzie tak przygotowany, żeby zaangażować dużych i małych.
Sprzedaż biletów na warsztaty odbywa się online oraz stacjonarnie w kasie kina. Bilet na seans filmowy nie gwarantuje udziału w warsztacie. Nie dokonujemy rezerwacji miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. Każdemu dziecku w trakcie warsztatu powinna towarzyszyć bliska osoba dorosła (bilet należy zakupić zarówno dla dziecka, jak i opiekuna)
Bilet na warsztaty: 15 zł/uczestnik
Czas trwania warsztatów: 45-60 min.
Bilety: https://bit.ly/41tURnl
Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Wiosna na Bazarze Wyspiańskiego 26

Spędzasz dłuuugi weekend w Poznaniu?
Odwiedź nasz łazarski bazarek dobra i ciesz się wieloma atrakcjami! 💖✨
Wstęp wolny, zapraszamy w sobotę i niedzielę na ul. Wyspiańskiego 26.
Agenda wiosennego bazarku:
🌸 SOBOTA I NIEDZIELA:
Wielu wspaniałych wystawców: rękodzieło, produkty eko, vintage, winyle, sztuka
Street Food, czyli super zapiekanki, lody rzemieślnicze, klasyki od UŁAN BROWAR
Muzyka na żywo
Bąbelkowe Love czyli wuchta baniek mydlanych od Paranormalsów
Wieczór poezji Krzysztofa oraz występy artystyczne teatru Przestrzeni Działań Otwartych
Bezpłatne warsztaty lepienia w glinie z Zysnarski Heart
Warsztaty Paranormalsów: wypalania w drewnie z Bartkiem (duży stół przy kawiarni Cappuccina)
Warsztaty Paranormalsów – malowanie na szkle z Asią (duży stół przy kawiarni Cappuccina)
Psi bufecik
🌼 TYLKO W SOBOTĘ:
15:00 Stoisko pełne historii i ciekawostek Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz
*jeżeli posiadacie historyczne okazy z Łazarza – zdjęcia, pocztówki, wspomnienia – przynieście je koniecznie na bazarek i podzielcie się Waszą historią z Panem Romanem
Bezpłatne warsztaty malowania na porcelanie (stoisko MOPR Poznań)
14:00 Koncert Oliwii Januszewskiej
16:00 Koncert Roberta Mały
🌺 TYLKO W NIEDZIELĘ:
11:00 Spotkanie z cyklu #wakeupłazarz, czyli zasady zdrowego żywienia zgodne z cyklem dobowym ajurwedy. Prowadząca: Klaudia Downarowicz @zapleczeteraputyczne – terapeutka holistyczna. Wykład odbędzie się na środku bazarku
13:00 Spacer po City Parku (spotykamy się na środku bazarku)
18:30 Charytatywna Milonga w Kawiarni Cappuccina
Do zobaczenia 29 i 30 kwietnia!

Wielka Dostawa Winyli / Bazar Wyspiańskiego 26 / Poznań

Już 29 i 30 kwietnia spotkajmy się na poznańskim Bazarze Wyspiańskiego 26 przy wyjątkowo obfitym winylowym stoisku! Będziemy mieć ze sobą świeżutką dostawę z olbrzymiej holenderskiej giełdy, w naszych skrzyniach ponad 5 tysięcy płyt w jednej cenie, ale również jak zawsze całe mnóstwo tytułów podzielonych na gatunki.
Już zacieramy ręce, do zobaczenia!

Otwarta pracownia artystyczna

Od 11 marca spotykamy się co sobotę w schronie, aby móc wspólnie realizować swoje zainteresowania artystyczne.
Pracownia ma charakter otwarty, dostępne materiały oraz przestrzeń pozwala rozwijać się w różnych dziedzinach jak malarstwo, ilustracja, rysunek, podstawy introligatorstwa, kolaż, zabawy z tkaninami.
Opiekunem pracowni jest Martyna Wojciechowska, absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych (kierunek: malarstwo) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierunek: grafika artystyczna)
Zapisy
grunwaldzkiparkspoleczny@gmail.com
tel. +48 780 044 816
Pamiętajcie o swoich kubkach na ciepłe napoje!

Zajęcia artystyczne dla dzieci | Творчі заняття для дітей

Spotkania ze sztuką dla dzieci z Ukrainy w wieku 6-10 lat. Farby, masy plastyczne, kreatywne kompozycje, rysunek…
Soboty 14:00-15:30 (od 4 marca)
Yasna Izba, ul. Wawrzyniaka 45/1
Udział darmowy! Zapisy: Julia 517 641 212
Spotkania dedykowane osobom, które przyjechały do Polski
po 24 lutego 2022.
Творчі заняття для дітей Зустрічі з мистецтвом для дітей з України у віці 6-10 років. Фарби, ліплення, креативні композиції, малюнок…
Суботи 14:00-15:30 (з 4 березня)
Yasna Izba, ul. Wawrzyniaka 45/1
Участь безплатна. Запис: Юлія 517 641 212
Зустрічі присвячені особам, що прибули до
Польщі після 24 лютого 2022 року.

 

 

NIEDZIELA

 

SKOK NA KSIĘŻYC (SPEKTAKL GOŚCINNY)


KUBA KAPRAL
REŻYSER: MARIOLA I MARCIN RYL-KRYSTIANOWSCY
CZAS TRWANIA: 60 MIN
DZIECI
REALIZATORZY
Mariola Ryl-Krystianowska
Marcin Ryl-KrystianowskiReżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy
Scenografia i lalki: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Jakub Woźniak
OPIS SPEKTAKLU
Zapraszamy na spektakl gościnny:

„SKOK NA KSIĘŻYC” TeatRyle

Bohater „Skoku na księżyc” jest szybszy od ślimaka ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego ale bardzo boi się samotności. Jest dobrym pływakiem ale najlepiej wychodzi mu skakanie. Jest też bardzo ambitny, chciałby skoczyć najdalej, najwyżej i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Czy mu się to uda? Co zdobędzie? Czego dowie się o świecie i o sobie samym?
Kto jest naszym bohaterem? Zapraszamy na widownię ! Wyruszcie razem z nami w teatralną podróż. Może razem z nami dowiecie się czegoś nowego o sobie. Czy warto zadawać tyle pytań?
Skąd wiemy, to co wiemy a skąd nie wiemy, tego, czego nie wiemy? I gdzie to jest?

Bilety w cenie: 30 zł ulgowy, 40 zł normalny

СТРИБОК НА МІСЯЦЬ ( ГОСТЬОВА ВИСТАВА)
КУБА КАПРАЛ
РЕЖИСЕРИ: МАРІОЛА ТА МАРЧІН РИЛЬ-КРИСТІАНОВСЬКІ
ТРИВАЛІСТЬ: 60 ХВ Запрошуємо на гостьову виставу:

„СТРИБОК НА МІСЯЦЬ” від TeatRyle
Головний герой вистави „Стрибок на Місяць” швидший за равлика, але повільніший за рибу, хоробріший за сухопутного пацюка, але дуже боїться самотності. Він добре плаває, але найкраще вміє стрибати. А ще він дуже амбітний, хоче стрибнути якнайдалі, якнайвище і зробити щось справді велике. Чи вдасться йому це? Що він отримає? Що він дізнається про світ і про себе?
Хто наш герой? Приходьте та приєднуйтесь до нас у залі! Вирушайте з нами в театральну подорож. Можливо, разом з нами ви дізнаєтеся щось нове про себе. Чи варто ставити так багато запитань?
Звідки ми знаємо те, що знаємо, і звідки ми знаємо те, чого не знаємо? І де це знаходиться?

Вартість квитків 30 злотих пільговий, 40 злотих звичайний

Spektakl prezentowany w ramach programu „WSPÓLNIE” realizowanego przy wsparciu UNICEF i miasta Poznań.
Вистава представлена ​​в рамках програми «WSPÓLNIE», яка здійснюється за підтримки UNICEF та міста Познань.

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza na Nocne zwiedzanie Fortu Winiary.
Spotykamy się w Poznaniu, 30 kwietnia ,o godzinie 20 u podnóża Cytadeli (skrzyżowanie Alei Niepodległości i Armii Poznań – tzw. schody pod gwiazdą).
Przejdziemy około 5 km wśród reliktów największego ówczesnych czasów fortu. Poznamy wszystkie jego pozostałości, zapoznamy się z historią roku budowy jak i wydarzeń roku 1945.
Spacer jest wydarzeniem bezpłatnym, choć można wesprzec Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi do skarbonki.
Będziemy mieć przygotowane kilka gadżetów związanych z miejscem jak mapy, książki i inne – dochód z nich zasila bieżące funkcjonowanie Stowarzyszenia, głównie w zakresie ulepszania wystawy w Schronie Pasjonatów Podziemi
Można zarezerwować sobie mapę Fortu Winiary (10 zł) poprzez wpłatę Blikiem na 514109365
w tytule proszę podać imię i nazwisko oraz info – MAPA Fortu Winiary

Targowisko Różności w KontenerART

Zapraszamy na 5 edycję Targowiska Różności! 💝
W każdą niedzielę plaża kontenerów zmienia się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Dzięki inicjatywie Targowiska Różności gościliśmy dziesiątki fantastycznych twórców. W tym roku kontynuujemy tę tradycję, i Ty możesz do nas dołączyć 🙂 Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na grupie:
https://www.facebook.com/groups/1274115656450871
Przyjdź do Nas w niedzielę i zaopatrz się w najpiękniejsze, unikatowe rękodzieło, ręcznie robioną biżuterię, kup wymarzony obraz, albo przynieś swoje stare stylizacje których już nie nosisz. The sky is the limit, nie ma ograniczeń, na Targowisku może pojawić się dosłownie wszystko ✨

 

Jędrzej Płókarz