Łazęga Poznańska

Łazęga Poznańska
Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o miejscu, które mnie wczoraj zauroczyło. Do atelier Łazęga Poznańska trafiłyśmy przypadkowo, zwróciłyśmy uwagę na aranżację bramy, na wnoszone przedmioty. Byłam też ciekawa, co właściwie mieści się w siedzibie dawnej księgarni, którą odwiedzałam w czasach studenckich (pod adresem św. Marcin 75).

Początkowo Bee czuła się onieśmielona, nie chciała wejść do środka, zresztą… na samym podwórku też było dość sporo do zobaczenia. Cieszę się, że ostatecznie się przemogła, bo później w bocznej sali spędziliśmy naprawdę dużo czasu. Bee bawiła się trzema konikami na biegunach i małpką. Każde otrzymało swoje imię, były głaskane i wiele razy zmieniały lokalizację. Ja w tym czasie oglądałam zgromadzone tam przedmioty i wertowałam książki (nie są na sprzedaż:)). Moim największym odkryciem okazał się album „Zwierzęta bliskie i dalekie” z czarno-białymi zdjęciami Jana Styczyńskiego. W tle przez cały czas było słychać ścieżkę dźwiękową z filmu „Czekolada”. Miałam wrażenie, że naprawdę doświadczam czegoś wyjątkowego. To nie była jedyna atrakcja podczas wczorajszego wypadu z Bee (tylko we dwójkę, bez planu i presji czasu), ale dla z pewnością najciekawsza. W następnym wpisie opowiem Wam, jak minął nam cały dzień.
Lokalizacja:

Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska prowadzone jest przez Macieja Krajewskiego, bardzo miło nas przyjął:).
Działa codziennie w godz. 16.00-20.00, wstęp bezpłatny. Adres: św. Marcin 75. Stowarzyszenia Łazęga Poznańska zajmuje zabytkowy pawilon dawnego atelier fotograficznego Braci Czarneckich FOTOWimar. Ja kojarzę to miejsce z okresu, gdy działała tam księgarnia.

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *