#ZYJLOKALNIE W POZNANIU VOL. 3 – BARBIE I FONDUE CZEKOLADOWE

#ZYJLOKALNIE W POZNANIU VOL. 3 – BARBIE I FONDUE CZEKOLADOWE
Dziewczyńskie wyjście (nie mylić z „babskim” – Bee bardzo tego nie lubi;)). Wczoraj wybrałyśmy się z koleżanką na wystawę Barbie do Muzeum Sztuk Użytkowych. Nie jest duża, ale jest zdecydowanie warta zobaczenia. O ile Bee nie bawi się Barbie zbyt często, to ja jako dziecko sięgałam po nią stale i to do dość późnego wieku.

Eksponaty wzbudziły więc we mnie duże emocje i przywołały masę wspomnień. Mój domek, zrobiony przez rodziców z kartonu i wyklejony tapetami, kolejny z dykty odziedziczony po kuzynce, mebelki, akcesoria z pudełek po lekach, ubranka z rajstop i innych skrawków materiału, przejażdżki na pluszowym psie (kucyka nie miałam). Ech! Pamiętam też jedyną oryginalną Barbie w gustownej krótkiej sukience ze skóry (oczywiście różowej!). Muszę wrócić tutaj po katalog (wydany ponoć w bardzo ciekawej formie, jak czasopismo). Co jeszcze robiłyśmy z dziewczynami? Wybrałyśmy się na lody i gorąca czekoladę do Cacao Republika, skoczyliśmy do second-handu. Bee naciągnęła mnie fioletowego pieska na baterie. Miał nie działać:P. Działa i to bardzo – szczeka, chodzi, skręca, jego oczy świecą się na żółto, a czubek głowy na czerwono. Piękny! Na pewno jeszcze go pokażę nie raz w relacji! Potem decydowałyśmy się jeszcze na kawę w Szklarni w CK Zamek . Po cichu liczyłam na to, że Bee zaszyje się na chwilę w kąciku i… miałam rację! W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze Jagody (Jagoda nie Porzeczka), która przykleiła Bee złote piegi. Trudno o lepsze domknięcie tego dnia!
Info praktyczne:
Wystawę 'Barbie. Nieznane oblicza’ można zobaczyć w Muzeum Sztuk Użytkowych (na poziomie -1) do 30 lipca. Wstęp: 7 zł. Jeśli chcecie zwiedzić całe Muzeum trzeba kupić dodatkowo bilet: dorosły 20 zł, ulgowy 13 zł od 7 roku życia. We wtorki wstęp bezpłatny na wystawę stałą. Godziny otwarcia: wt-czw 10-16, pt 10-20, sb-ndz 10-17. Kurtki i plecaki można zostawić w bezpłatnej szatni.

Jeśli szukacie podobnych inspiracji, zachęcam do śledzenia kolejnych wpisów z cyklu oraz do lektury książki, w której dzielę się pomysłami na aktywne spędzanie czasu w naszym mieście (i nie tylko!). Skorzystaj z rabatu 10% na hasło 'poznanskaspacerowka’.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *