ŚCIĄGA NA DŁUGI WEEKEND W POZNANIU

ŚCIĄGA NA DŁUGI WEEKEND W POZNANIU

W ostatnich dniach skupiłam się na innych aktywnościach i totalnie zapomniałam o tym, że przed nami długi weekend! Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie podrzuciła Wam z tej okazji kilku pomysłów. Jeżeli śledzicie moje wpisy, wiele z nich możecie już znać (być może z Waszych wycieczek;)). Zakładam jednak, że są wśród nas też tacy, którzy poniższe podpowiedzi zobaczą po raz pierwszy lub ucieszą się, że nie muszą szukać ich wśród starszych postów. Żeby nie było – dopisałam kilka nowości :P. Miłej lektury.

 

Na początek zachęcam do przejrzenia PLANU ZAJĘĆ – listy wydarzeń, propozycji zajęć w nadchodzących dniach. Możecie także zorganizować własne – główna grafika pochodzi z sąsiedzkiego Dnia Wielkiej Glajdy, pozdrawiam w tym miejscu organizatorów:P.

 

WYCHODZIMY!

 

Nasze propozycje:

 

 

Planujemy również w przyszłości odwiedzić:


Dokąd jeszcze można pojechać na jednodniową wycieczkę?

 

W jaki jeszcze sposób można uatrakcyjnić swój pobyt w Poznaniu? Myślę, że ten czas należy przeznaczyć przede wszystkim na odpoczynek. Aktywny lub nie:). Jak wolicie. Warto szukać wszelkich możliwych okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W naszym mieście nie jest to specjalnie trudne:). Możecie wybrać się nad jedno z poznańskich lub okolicznych jezior – przykłady?:) – Malta, Rusałka, Jezioro Strzeszyńskie, Kierskie, Lusowo, Lusówko, Baranowo, Chyby, Owińska. Nie wiem, jak Wy, ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w ogródku na Starym Rynku – najbliższe dni mogą stanowić być również dobrą okazję, aby nadrobić tę zaległość:). Kolejną opcją jest wizyta w Umberto lub Tarasach Cytadeli. Miło czas można także spędzić w Parku Jana Pawła II, w Mamma Wilda serwują dobrą pizzę, którą można zjeść na zewnątrz. My, lokalnie, z pewnością skorzystamy z opcji – lody z Giovanni Volpe na Głogowskiej i wizyta w Parku Wilsona. Czy płynęliście już poznańskim tramwajem wodnym? A może wolelibyście posiedzieć na trawie przy fontannie pod Operą lub pójść do ZOO?

Niejeden spacer w upalny dzień uatrakcyjnią na pewno punkty z „mgiełkami” –  przykładowe lokalizacje: ogródek jordanowski przy ul. Przybyszewskiego, przed głównym wejściem do parku Wilsona, na placu Mickiewicza, przy Starym Marychu. Kojarzycie inne?:)

Małych i większych miłośników pojazdów szynowych odsyłam również do wcześniejszego wpisu – STOI NA STACJI LOKOMOTYWA.

Jak widać jest w czym wybierać, a i tak mój wpis z pewnością nie wyczerpuje wszystkich możliwości:). Uważasz, że warto coś dodać? Daj znać! Inni rodzice czekają na Twoje pomysły:). Ja też.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


2 odpowiedzi do “ŚCIĄGA NA DŁUGI WEEKEND W POZNANIU”

  • Rewelacyjny wpis! Aż kipi od inspiracji, będę korzystać. Jestem na początku mojej przygody z macierzyństwem, więc dopiero się przestawiam na tryb „z dzieckiem”, ale jak znajdę w Poznaniu coś ciekawego, dam znać! O, mam. Park Żurawiniec na Naramowicach- są place zabaw, siłownie, kaczki ;). Polecam potem kawę i ciasto w Po Drodze- chleb i kawa na ul. Bolka. Mają tipi dla dzieci i zabawki. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *