Dowiedz się, dokąd warto wybrać się z dziećmi!

TU TAMA, TAM TAMA – PLAŻA MIEJSKA W LUBONIU

TU TAMA, TAM TAMA – PLAŻA MIEJSKA W LUBONIU

Pojawiliśmy się tam bez większego planowania, po zakupach, tak po prostu. Wtedy nie zakładałam, że opracuję na jego temat post (muszę opisać kilka innych miejsc, które wciąż czekają „w kolejce”), ale po przejrzeniu zdjęć pomyślałam, że jednak warto to zrobić i to… bez zbędnej zwłoki:). Upały nie odpuszczają i muszę podzielić się z Wami wiedzą, gdzie można od nich odrobinę odpocząć. Przynajmniej późnym popołudniem;). Czas na wpis na temat plaży miejskiej w Luboniu:).

Na początek, jak zwykle, podzielę się z Wami informacjami technicznymi. Plaża znajduje się przy ulicy Rzecznej – z Poznania najlepiej jest tam dojechać samochodem. My, dzisiaj około godziny 18.30, nie mieliśmy żadnych problemów z zaparkowaniem, ale myślę, że w weekendy może być różnie. Z ciekawostek – dojeżdżając mijaliśmy ulicę Jachtową – czy ktoś wie, czy ma to jakikolwiek związek z rzeczywistością?;).

Co można tam robić? Plaża sąsiaduje z Wartą – kąpiel w rzece jest jednak zabroniona. Mimo to, można zaznać trochę ochłody, ponieważ zainstalowano tam ciekawy prysznic – rurę, z którego stale płynie woda. Dzieci i dorośli stoją, przebiegają pod nim, ale to jedynie początek zabawy, najbardziej oczywista jej część. Najciekawsze rzeczy dzieją się dalej –  przy „strumyku”, który płynie w kierunku Warty. Dzieci budują tamy, grzebią w błocie, robią babki. Z zaciekawieniem obserwowałam, jak maluchy integrowały się przy budowaniu kolejnych zapór, dołów, zbieraniu kamieni, patyków. Odwiedzający mogą również skorzystać z plastikowych baseników, foremek, dużych pojazdów. Plaża nie jest naturalnie osłonięta przed słońcem – cień zapewniają parasole oraz inne konstrukcje-żagle. Nad wodą jest czysto, piasek jest dobrej jakości, można odpoczywać na materacach lub leżakach. Widziałam również młodzież przysiadującą na pomoście, bezpośrednio nad Wartą.

Gdy tam byliśmy, zagadnęła nas sympatyczna animatorka, informująca o najbliższych wydarzeniach – zaprosiła nas na piątek (godz. 11.00 i 18.00, jeśli dobrze pamiętam:)), na obrzucanie się balonami z wodą. Myślę, że użyła bardziej zgrabnego, komercyjnego określenia, ale niestety nic ciekawszego nie przyszło mi do głowy, a nie chciałam zwlekać z tego powodu z publikacją wpisu;). Na plaży miejskiej w Luboniu działa też kino letnie, odbywa się też wiele cyklicznych bezpłatnych zajęć dla dzieci. Staram się o nich informować w cotygodniowym PLANIE ZAJĘĆ, ale nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nie wszystkie pojawiają się jako wydarzenia na stronie organizatorów. Z drugiej strony muszę im oddać, że mnogość atrakcji jest wręcz imponująca:).

Czy dostrzegam jakieś minusy? Myślę, że jest jeden, istotny – pomimo wakacyjnej atmosfery, należy zachować ostrożność – podczas naszej wizyty dzieci stale schodziły coraz niżej, wzdłuż „strumyka” w stronę Warty. W żadnym z przypadków nie można było mówić o tym, aby była to sytuacja realnie niebezpieczna. Ale trzeba uważać. Zresztą… każdy rodzic to powie… oczy dookoła głowy trzeba mieć zawsze:P.

Na miejscu warto pojawić się z własnym prowiantem – póki co można tam kupić lody rzemieślnicze (tylko tyle i aż tyle:)), ale podobno od dzisiaj ma się to zmienić – krążą plotki, że ma się tam pojawić food truck z zapiekankami.

Niestety nie mam pojęcia, jak wygląda tam kwestia toalet – jeżeli (kiedy) pojawimy się tam ponownie, uzupełnię tę informację.

Reasumując – jeżeli szukacie miejsca, gdzie można zaznać odrobinę chłodu i spokoju w tych ciężkich dniach, rozważcie wizytę na plaży w Luboniu. Wczoraj udało mi się przez dłuższą chwilę posiedzieć na leżaku. A dzieci? Były brudne, baaardzo zajęte i nie chciały wracać do domu:).

 

Lokalizacja

 

 

Daria Panek-Płókarz

Mama Małego Ogra i Barbie. Lubi tapasy, piesze wędrówki, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. Od jakiegoś czasu również prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie:).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *