Majówka… w Poznaniu? TAK! #2

Majówka… w Poznaniu? TAK! #2

Czas na aktualizację wpisu z propozycjami na weekend majowy. Jeżeli szukacie pomysłów, inspiracji na aktywne spędzenie tego czasu z rodziną, informuję, że ten wpis został przygotowany właśnie z myślą o Was:). W drugiej części tygodnia pogoda być może nie będzie nas rozpieszczać, dlatego podzieliłam lokalizacje – na te na zewnątrz, na dworze oraz te, w których będziecie mogli się schronić przed chłodem/deszczem. Burza mózgów! Czas start! Dajcie znać, co powinnam dopisać do poniższego zestawienia.

 

 

Na początek zachęcam do przejrzenia PLANU ZAJĘĆ – listy wydarzeń, propozycji zajęć w nadchodzących dniach. Będzie się działo:). Przede wszystkim cieszę się, że ruszają pierwsze zewnętrzne atrakcje – stałe elementy letniej mapy Poznania: Kontener Art i Nocny Targ Towarzyski. Summer is coming;).

 

PROPOZYCJE NA NIEPOGODĘ

 

Na początek miejsca, które odwiedziliśmy:)

 

Rekomendacje innych rodziców:)

 

WYCHODZIMY!

 

Nasze propozycje:

 

 

Planujemy również odwiedzić:


Dokąd jeszcze można pojechać na jednodniową wycieczkę?

 

Inne propozycje:

Wielkopolskie Questy. Na czym to polega? Na początek zapoznajcie się z pełną listą dostępnych wędrówek – z pewnością okaże się, że niektóre miejsca niejednokrotnie odwiedzaliście i macie wrażenie, że je doskonale znacie. Quest pozwoli Wam spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Rozwiązując zadania i zagadki, zostaniecie doprowadzeni do ukrytej skrzyni pełnej skarbów (w praktyce – pieczęci potwierdzającej ukończenie questu:P).

Gra z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. To również doskonałe urozmaicenie spaceru dla dorosłych – myślę, że wielu z nas chciałoby się choć przez chwilę poczuć jak Indiana Jones lub profesor Robert Langdon;). Istotną zaletą tego typu wypadów jest to, że poszerzanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę, przy okazji. W opisie każdego questu znajdziecie informację o przewidywanym czasie potrzebnym na pokonanie trasy. Na wycieczkę możecie się wybrać właściwie w każdy dzień o dowolnej porze.

Podobny charakter mają Gry Turystyczne. Wiek uczestnika zdolnego do samodzielnego grania określono na 9+. Mała podpowiedź z mojej strony – jeżeli chcecie pobrać daną kartę, musicie wybrać korespondującą grafikę po lewej stronie [‘kliknij by otworzyć grę’]. Ja na początku każdorazowo kierowałam wzrok na pola do uzupełnienia pod tekstem – myślałam po prostu, że do pobrania karty konieczna jest rejestracja. Cóż…:)

W jaki jeszcze sposób można uatrakcyjnić swój pobyt w Poznaniu? Ostatnio przeczytałam, że „majówka to stan umysłu” i trudno jest mi się z tym nie zgodzić;). Myślę, że ten czas należy przeznaczyć przede wszystkim na odpoczynek. Aktywny lub nie:). Jak wolicie. Warto szukać wszelkich możliwych okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W naszym mieście nie jest to specjalnie trudne:). Możecie wybrać się nad jedno z poznańskich lub okolicznych jezior – przykłady?:) – Malta, Rusałka, Jezioro Strzeszyńskie, Kierskie, Lusowo, Lusówko, Baranowo, Chyby, Owińska. Przyjemnie czas można również spędzić nad Wartą, np. w okolicach kontenerów, na „Wartofrajdzie”. Gee lubi również plac zabaw na Grobli – w pobliżu znajduje się kilka ciekawych lokali – można wziąć coś na wynos, choćby kawę:). Warto też pojechać na lody na ul. Kościelną i posiedzieć na „ławkowej piramidzie”. Nie wiem, jak Wy, ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w ogródku na Starym Rynku – ta majówka może być również dobrą okazją, aby nadrobić tę zaległość:). Kolejną opcją jest wizyta w Umberto lub Tarasach Cytadeli. Miło czas można także spędzić w Parku Jana Pawła II, w Mamma Wilda serwują dobrą pizzę, którą można zjeść na zewnątrz. My, lokalnie, z pewnością skorzystamy z opcji – lody z Giovanni Volpe na Głogowskiej i wizyta w Parku Wilsona. Czy płynęliście już poznańskim tramwajem wodnym? A może wolelibyście posiedzieć na trawie przy fontannie pod Operą lub pójść do ZOO? Maltanka rozpoczęła już sezon:).

Jak widać jest w czym wybierać, a i tak mój wpis z pewnością nie wyczerpuje wszystkich możliwości:). Uważasz, że warto coś dodać? Daj znać! Inni rodzice czekają na Twoje pomysły:). Ja też.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *