Majówka… w Poznaniu? TAK!

Majówka… w Poznaniu? TAK!

Czy macie już plany na majówkę? Nie zostało już zbyt wiele czasu na organizację wyjazdu, rezerwację. Mam nadzieję, że zdążyliście / zdążycie to jeszcze zrobić:). Są na pewno wśród nas osoby (być może również ja:P), które ostatecznie zdecydują się na pozostanie w tych dniach w Poznaniu. Jeżeli szukacie pomysłów, inspiracji na aktywne spędzenie tego czasu z rodziną, informuję, że ten wpis został przygotowany właśnie z myślą o Was:)

 

Co ciekawego można robić w Poznaniu i okolicach?

Na początek podzielę się z Wami moim ostatnim odkryciem – Wielkopolskimi Questami. Przyznaję, że do tej pory nie miałam okazji uczestniczyć w żadnej grze terenowej – jest to dla mnie zupełnie świeży temat i już nie mogę się doczekać, kiedy pokonamy pierwszą trasę:).

Na czym to polega? Na początek zapoznajcie się z pełną listą dostępnych wędrówek – z pewnością okaże się, że niektóre miejsca niejednokrotnie odwiedzaliście i macie wrażenie, że je doskonale znacie. Quest pozwoli Wam spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Rozwiązując zadania i zagadki, zostaniecie doprowadzeni do ukrytej skrzyni pełnej skarbów (w praktyce – pieczęci potwierdzającej ukończenie questu:P).

Gra z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. To również doskonałe urozmaicenie spaceru dla dorosłych – myślę, że wielu z nas chciałoby się choć przez chwilę poczuć jak Indiana Jones lub profesor Robert Langdon;). Istotną zaletą tego typu wypadów jest to, że poszerzanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę, przy okazji. W opisie każdego questu znajdziecie informację o przewidywanym czasie potrzebnym na pokonanie trasy. Na wycieczkę możecie się wybrać właściwie w każdy dzień o dowolnej porze.

Podobny charakter mają Gry Turystyczne. Wiek uczestnika zdolnego do samodzielnego grania określono na 9+. Mała podpowiedź z mojej strony – jeżeli chcecie pobrać daną kartę, musicie wybrać korespondującą grafikę po lewej stronie [‘kliknij by otworzyć grę’]. Ja na początku każdorazowo kierowałam wzrok na pola do uzupełnienia pod tekstem – myślałam po prostu, że do pobrania karty konieczna jest rejestracja. Cóż…:)

W jaki jeszcze sposób można uatrakcyjnić swój pobyt w Poznaniu? Myślę, że przede wszystkim należy szukać wszelkich możliwych okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W naszym mieście nie jest to specjalnie trudne:). Możecie wybrać się nad jedno z poznańskich jezior – Maltę, Rusałkę, Jezioro Strzeszyńskie, Kierskie. Przyjemnie czas można również spędzić nad Wartą, np. w okolicach kontenerów, na „Wartofrajdzie”. Mały Ogr lubi również plac zabaw na Grobli – w pobliżu znajduje się kilka ciekawych lokali – można wziąć coś na wynos, choćby kawę:). Warto też pojechać na lody na ul. Kościelną i posiedzieć na „ławkowej piramidzie”. Nie wiem, jak Wy, ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w ogródku na Starym Rynku – ta majówka może być również dobrą okazją, aby nadrobić tę zaległość:). Kolejną opcją jest wizyta w Umberto lub Tarasach Cytadeli. Miło czas można także spędzić w Parku Jana Pawła II, w Mamma Wilda serwują dobrą pizzę, którą można zjeść na zewnątrz. My, lokalnie, z pewnością skorzystamy z opcji – lody z Giovanni Volpe na Głogowskiej i wizyta w Parku Wilsona. Czy płynęliście już poznańskim tramwajem wodnym? Ma ruszyć 28 kwietnia i odwiedzać plaże miejskie. A może wolelibyście posiedzieć na trawie przy fontannie pod Operą lub pójść do ZOO?

Jak widać jest w czym wybierać, a i tak mój wpis z pewnością nie wyczerpuje wszystkich możliwości:).


Dokąd można pojechać na jednodniową wycieczkę?

Polecam kilka destynacji – w niektórych miejscach już byłam, do innych się wybieram. Oto kilka propozycji:

Na początku przyszłego tygodnia przygotuję dla Was wpis – PLAN ZAJĘĆ na majówkę, który jak zwykle będę na bieżąco uzupełniać:).

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *