Jezioro Bytyńskie i Dwór Komorowo

Jezioro Bytyńskie i Dwór Komorowo
Dziś zabieram Was nad Jezioro Bytyńskie, które nas zauroczyło! Spędziliśmy tu leniwą niedzielę wygrzewając się w słońcu.

Czy celowo nie wzięłam stroju kąpielowego dla Bee, żeby zniechęcić ją do kąpieli w jeziorze? Być może. Czy przeczuwałam, że mój plan po kilku godzin spali na panewce. Tak, byłam tego niemal pewna;). Na razie na plaży zalegają trzciny, jest też dość sporo śmieci – mam nadzieję, że ma to związek z wyższym poziomem wody i wkrótce zostaną zebrane. Tym bardziej, że zapowiadane jest zrewitalizowanie samej plaży. Jak dla mnie nie trzeba tutaj wiele zmieniać – podoba mi się jej nieco dziki, niekomercyjny charakter. Są pomosty, mini plac zabaw, toalety (na razie nie działają). Poza uprzątnięciem i może małym gastro niczego mi tu nie brakuje:). Dodatkową atrakcję stanowi bliskość Dworu Komorowo. Jej serdeczni właściciele nawiązali kontakt z naszymi dziećmi na plaży i zaprosili nas na kawę i domowe ciasto. Tak po prostu.
Zachęcam Was do poznania historii tych okolic – szczególnie w kontekście wysp, odwiedzających je ptaków oraz prowadzonych tutaj badań archeologicznych.
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Dojazd zajmuje około 45 min, przed plażą jest parking dla kilku(nastu) aut.
Obowiązuje tu strefa ciszy. Chciałabym, aby takie zasady obowiązywały na każdej plaży i aby się do nich stosowano.
Infrastruktura: plac zabaw, toalety, pomosty. Jeszcze dwa lata temu był ratownik, może w tym roku również się pojawi(?).
W pobliżu Dwór Komorowo – tutaj na pewno można odpocząć od miejskiego zgiełku. Do zgranego zespołu obiektu należą też zwierzęta: koza, pies, kot i papugi;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *