Zielony plac zabaw – Skwer w dolinie Górczynki

Zielony plac zabaw – Skwer w dolinie Górczynki
Jakiś czas temu odwiedziliśmy nowy plac zabaw na Świerczewie przy ul. Burszty. Z jednej strony bazując na zdjęciach z Internetu spodziewałam się czegoś więcej, choć nie potrafię tego jasno zdefiniować – większej ilości instalacji do zabawy? Że sam plac zabaw będzie większy? Ale im dłużej tam przebywaliśmy tym mocniej utwierdzałam się w przekonaniu, że to miejsce jest dokładnie takie, jakie powinno być:).

Jakie atrakcje tam na Was czekają? Zieleń, dużo zieleni (ponoć ma być jej jeszcze więcej i mam nadzieję, że będzie tutaj pasować, że nie będzie zbyt „grzeczna” i pod linijkę ). Wśród naturalnych elementów znajdziecie również domek z wikliny, ścieżkę bosych stóp, pieńki, kłody, tor przeszkód. I zielony „szałas”, w którym można się schować. W pobliżu jest sporo domków jednorodzinnych, z pewnością na poszczególnych działkach można znaleźć piaskownice, baseny i trampoliny. Podoba mi się to, że powstała przestrzeń, w której dzieci mogą bawić się wspólnie i że nie jest to kolejny jasno zdefiniowany plac zabaw, w którym mają bawić się w wymyślony przez dorosłych sposób. Myślę, że może to być również fajne miejsce do organizacji plenerowych urodzin. Jest tu sporo cienia i niezbędna infrastruktura – drewniane leżaki, ławki, kosze na śmieci. Jedyna obawa, jaką odczuwam, jest taka, że ta przestrzeń może być niszczona, zamieszczona śmieciami, ponieważ jest trochę na uboczu. Ale mam nadzieję, że tak nie będzie:).
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Plac zabaw znajduje się przy ul. Burszty i myślę, że od tej strony najlepiej jest zostawić auto. Dojazd autobusem – przystanek ulica Jesionowa (linie 149, 179, 614, 701), później czeka Was 5-minutowy spacer. Można też wysiąść na przystanku Bohaterów Westerplatte (149).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *