Otwarty Ogród Nadolnik – Fyrtel Główna

Otwarty Ogród Nadolnik – Fyrtel Główna

W Otwartym Ogrodzie Nadolnik powstał w ostatnim czasie piękny mural. Czy znacie to miejsce? Odwiedziliście je kiedyś? Jeśli nie, koniecznie to zróbcie:). Nasze dzieci były nim oczarowane. Zresztą teraz, gdy było w nim tak zielono, wypełniały go intensywne kolory, zapachy i dźwięki, ich zachwyt również mi się udzielił. Ogród działa w ramach Fyrtla Główna , zachęcam Was do śledzenia ich bezpłatnych inicjatyw, szczególnie, jeśli mieszkacie w pobliżu.

Zresztą w tej lokalizacji również odbywają się co jakiś czas różne wydarzenia – na przykład wspólne przygotowywanie przetworów czy grzańców w okresie jesienno-zimowym. Mural wykonano z mieszkańcami jako jedno z zaplanowanych działań Kolektywu Aktywne Miasto , którego również stałam się częścią. Dzięki niemu udało mi się urzeczywistnić marzenie o organizacji sąsiedzkiego pikniku błotnego przy ogromnym wsparciu Stowarzyszenia Zielona Grupa❤️.

Lokalizacja:

Info praktyczne:
Ogród znajduje się w pobliżu ulic Nadolnik i Mariackiej, na działce przylegającej do kościoła, niedaleko parku T. Kirschke. Jeśli chcecie go odwiedzić, skontaktujcie się z Fyrtel Główna (na Ig, przez fb), przekażą Wam niezbędne instrukcje. Również w sytuacji, gdybyście chcieli stać się jednym ogrodników/ogrodniczek. Ważne! Nie jemy owoców, warzyw. Chyba, ze sami dołączymy do coworkingu ogrodniczego. Ogród działa przez cały rok. Można przyjść z psem, przy grządkach należy trzymać go na smyczy. Śmieci zabieramy ze sobą:)

Gallery Wordpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *