UFO – Uliczny Festiwal Osobliwości – Szamotuły

UFO – Uliczny Festiwal Osobliwości – Szamotuły
Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o UFO – Uliczny Festiwal Osobliwości organizowanym przez SzOK Szamotulski Ośrodek Kultury . Wydarzenie odbyło się w poprzednią niedzielę już po raz dziesiąty(!). Dla nas było to jednak nowe doświadczenie, nigdy nie odwiedzaliśmy Szamotuł przy tej okazji;).

Gorąco zachęcam Was do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku! Szczególnie w pierwszej godzinie, gdy nie ma jeszcze takich tłumów. Dzięki temu łatwiej będzie Wam wejść w (często zabawne) interakcje z Żywym Rzeźbami. Można też na nie oddawać głosy. W tym roku serce Bee skradła Amazonka z Czech. Jak się później okazało, nie tylko jej, bo to właśnie ta artystka uliczna otrzymała główną nagrodę . Podobało mi się, że postacie stały w różnych lokalizacjach w parku, obok Zamku Górków. Dzięki temu niejednokrotnie odtwarzane przez nie scenki były bogatsze o dodatkowe konteksty. Wydarzenie miało charakter rodzinnego festynu, pikniku – były więc na nim dania grillowe, wata cukrowa, mini lunapark, dmuchańce i przejażdżki na kucykach. Uprzedzam na wypadek, gdyby ktoś spodziewał się wyłącznie okołoteatralnych wrażeń.

Info praktyczne:

Wydarzenie odbywa się co roku, na początku czerwca. Przypomnę Wam o nim w maju w przyszłym roku
🏰Lokalizacja: Park przy Muzeum – Zamku Górków w Szamotułach.
Dojazd z Poznania:
Około 1h. Auto udało nam się zostawić w okolicach rynku, im bliżej godziny rozpoczęcia wydarzenia, tym znalezienie miejsca może być trudniejsze.
🚂Również godzina – przejście z dworca do parku zajmuje około 20 minut.
Festiwal rozpoczynał się o godzinie 15.00, program obejmował wydarzenia do godziny 19.30. My spędziliśmy tam około dwie🙂.
Na miejscu można kupić jedzenie, napoje, w pobliżu są też sklepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *