WIELKOPOLSKI PARK ETNOGRAFICZNY – SKANSEN W DZIEKANOWICACH

WIELKOPOLSKI PARK ETNOGRAFICZNY – SKANSEN W DZIEKANOWICACH
Jakiś czas temu zdałam sobie sprawę z tego, że nie ma nic złego w dzieleniu się z Wami kolejnymi relacjami z miejsc, do których wracamy co kilka tygodni, miesięcy, czasem nawet lat. Dokąd zabieram Was tym razem? Do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Odkąd pamiętam uwielbiam skanseny, szczególnie latem – chaty wśród ogrodów z malwami i lilakami, sady, pola, rękodzieło oraz zwierzęta.

Ten nasz, w Dziekanowicach, nie wydaje mi się szczególnie duży, ale jest z pewnością wart odwiedzenia. W niedzielę spędziliśmy tutaj bardzo miło czas z Pauliną i Filipem z Bilikid – jak uczyć swoje dziecko angielskiego? i Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza. Bardzo lubię nasze wypady tylko w rodzinnym gronie i… jednocześnie bardzo cenię te, kiedy udaje nam się z kimś spotkać i doświadczyć czegoś wspólnie. Najczęściej spontanicznie:).
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Dojazd z Poznania zajmuje około 45 min, na miejscu jest duży bezpłatny parking.
Bilety wstępu: normalny: 20 zł, ulgowy: 15 zł, dzieci do 7 roku życia wchodzą bezpłatnie, honorowana jest Karta Dużej Rodziny. W środy wstęp bezpłatny. Można płacić kartą.
🕒Godziny otwarcia: wt-pt: 9-17, sb-ndz, swieta: 10-17. 14 paźdz-13 grudnia nieczynne
Kasa przestaje sprzedawać bilety 45 min przed zamknięciem.
W lipcu co roku odbywa się impreza Żywy Skansen, a w marcu Topienie Marzanny.
Karczma Lubczyk – można płacić kartą. W ofercie domowe kuchnia (zupy, gulasz, bigos, kluski, kotlet, ryby), fast-foody i lody. Warto odwiedzić ich ogródek na tyłach, po lewej stronie względem wejścia, jest tam piaskownica.
Toaleta bezpłatna. Dostępna również dla osób z niepełnosprawnością, zamontowano tam przewijak dla niemowląt.
Do kościoła nie można wjechać z wózkiem.
W pobliżu znajdują się inne atrakcje:). Tak naprawdę można tutaj zaplanować całodniowy pobyt – do odwiedzenia są również Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z przepłynięciem promem na Ostrów Lednicki, Lednicki Park Krajobrazowy, Wystawa archeologiczna „Sześć ścian. Skarbiec Ostrowa Lednickiego” i Karczma na Lednicy z mini zoo i placem zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *