Postanowione! – Borówkowy Szlak

Postanowione! – Borówkowy Szlak
Czego sobie i Wam życzę w 2024 roku? Wielu takich wypadów jak ten nasz dzisiejszy! Nie pojechaliśmy daleko, do Iłowca. Dojazd pociągiem z Dworca Głównego zajął nam zaledwie 25 min – dla dzieci sam w sobie stanowił atrakcję. Później przeszliśmy przez Pecnę do siedziby Nadleśnictwa Konstantynowo. Głównym celem naszej wycieczki był Borówkowy Szlak. Nie udało nam się go pokonać w całości w jego dłuższej odsłonie, ponieważ łąka, przez którą mieliśmy przejść, stała się urokliwym rozlewiskiem i pływały po nim łabędzie. Okolice te wydały nam się jednak na tyle ciekawe, że z pewnością wrócimy tutaj na wiosnę. Co zobaczyliśmy dzisiaj? Lasy o miejscami zróżnicowanej rzeźbie terenu – podejrzewamy, że mogą obfitować jesienią w grzyby. Spotkaliśmy łanie, a na niebie zarysowywały się klucze gęsi. Zrobiliśmy dwa pikniki – jeden przy szlaku, drugi przy rozlewiskach (niestety wiata Nadleśnictwa nie była dostępna). Zabraliśmy ze sobą ciepły rosół, herbatę oraz lunchbox wypełniony przekąskami. Na szczęście dzięki podkładkom możemy usiąść właściwie wszędzie;). Znów miałam poczucie – „Musimy częściej jeździć w naturę! Teraz odpoczywamy”. Z takim mocnym postanowieniem wchodzimy w 2024 rok!

Lokalizacja:
Info praktyczne:
Dojazd pociągiem – 25 min, stacja Iłowiec (bilety kupowałam przez aplikację Koleo – w obie strony za nas wszystkich zapłaciłam około 75 zł). Dotarcie do Nadleśnictwa zajmuje pieszo około 15 min, po drodze mija się sklep spożywczy. Kierujcie się tam ul. Kozią (nie ma wyraźnego chodnika, jest oddzielony tylko kolorystycznie, ale idzie się wśród domków jednorodzinnych). Dojazd autem zajmuje około 35 minut. W pobliżu Nadleśnictwa znajduje się parking dla 10-15 aut.
Borówkowy Szlak wytyczono w leśnictwie Grzybno. Co do zasady można go przejść w dwóch wariantach: 1,5 km i 6 km, które mają odpowiednio 5 i 10 przystanków opowiadających o pracy leśnika. Szlak jest dobrze oznaczony i można go pokonać z wózkiem/na wózku. My w sumie pokonaliśmy dzisiaj około 7 km licząc od stacji w Iłowcu.
Szczęśliwego Nowego Roku! Wielu udanych mikrowypraw!💚🌲🌳

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *