PLAN ZAJĘĆ 04.12 – 10.12.2023

PLAN ZAJĘĆ 04.12 – 10.12.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odwiedźcie również <strong>MAPĘ</strong>, aby poznać lokalizację miejsc, w których cyklicznie odbywają się wydarzenia dla rodzin. Może w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania znajduje się takie, które warto odwiedzić?:)

Oznaczyłam je na szaro:

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Gdzie zamieszkasz? – CK ZAMEK


SZTUKI WIZUALNE
HOL WIELKI –  CK ZAMEK
g. 10 – 21
od 21.11.2023
do 14.01.2024

WYSTAWA

Ta wystawa to gra.
Przed sobą masz pudełko gry planszowej, klasyczne, prostokątne, z obrazkiem. W środku: instrukcja, karty, mapa i pionki.
Przeczytaj instrukcję. Czeka Cię podejmowanie strategicznych decyzji oraz doświadczanie zupełnie losowych zdarzeń. Jak to w grze. I w życiu. Stawka jest wysoka. Układ kart doprowadzi Cię do miejsca, w którym – w tym planszowym świecie – zamieszkasz. Uniwersum jest całkiem realne. Mapa przedstawia zupełnie rzeczywiste miasto – Poznań. A wokół – najprawdziwszy powiat poznański.

W wyniku gry wylądujesz w konkretnym miejscu, w konkretnym domu. Nie zgubisz się, bo poprowadzą Cię przewodnicy – sąsiadki i sąsiedzi. Opowiedzą Ci o sobie i o okolicy oraz podarują cenne rady na przyszłość. Podoba Ci się tutaj? Czujesz, że to Twoje miejsce?

Wystawa – gra „Gdzie zamieszkasz?” to z jednej strony chwila rozrywki dla odwiedzających Hol Wielki CK ZAMEK, a z drugiej okazja do refleksji nad tym, czym jest dla nas miejsce życia, na ile je samodzielnie wybieramy i jak się potem w nim odnajdujemy.

W grze dotkniemy kwestii tego, jak na nasze wybory oraz poczucie szczęścia i bezpieczeństwa wpływa z jednej strony los: możliwości rodziny, polityki państwowe, globalne trendy i wydarzenia, a z drugiej nasze działania, zarówno te dyktowane przez wewnętrznego homo economicus, jak i wyzwalane przez emocje, marzenia i wyobrażenia „jak powinno być”.

W grze wybrzmi też kwestia tożsamości oraz napięcia pomiędzy centrum a peryferiami. W końcu świat naszej gry to Poznań i otaczający go powiat poznański. Po dwudziestu latach intensywnej suburbanizacji wytworzył się tu nowy układ urbanistyczny i społeczny. Poprzez karty gry poznasz ludzi, którzy niezależnie od miejsca zamieszkania, czują się poznaniankami i poznaniakami oraz tych, którzy z dumą o sobie mówią: „jestem PZ-em!”.
A Ty kim się czujesz?

My się zimy nie boimy! A dowód przedstawiamy: Kalendarium wydarzeń na grudzień, a w nim koncerty, spektakle i warsztaty, wernisaż wystawy i oczywiście impreza taneczna – tak więc wszystko, za co kochacie Dom Tramwajarza! Przybywajcie, korzystajcie – serdecznie zapraszamy!
W ramach tegorocznej Pracowni Aktywności Lokalnej zabieramy Was w świat dźwięków. Nie takich aż odległych. Chcemy bowiem Wam pokazać i chcemy, abyście usłyszeli, że audio może być interesującą formą zbierania informacji o bliskim otoczeniu, a zarazem sposobem na diagnozę społeczności lokalnej. To wszystko już 4 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Schronie Kultury Europa i online.
A kto nam pomoże Was do tego przekonać? Będą to 𝐇𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐁𝐨𝐠𝐨𝐫𝐲𝐣𝐚-𝐙𝐚𝐤𝐫𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐢 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐁ł𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐳 𝐓𝐨𝐫𝐛𝐚 𝐑𝐞𝐩𝐨𝐫𝐭𝐞𝐫𝐚 𝐢 𝐏𝐨𝐝𝐜𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐚. W swoim unikatowym projekcie dziennikarskim pokazują jak efektywnie wykorzystać siłę dźwięku, produkują podcasty od A do Z, a także szkolą i prowadzą warsztaty w tej tematyce. Mamy nadzieję, że otworzą przed Wami drzwi do świata podcastów, opowieści, dźwięków, i reportaży.
𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐁ł𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 – pracowała w największej w Polsce redakcji reportażu radiowego. Przez 15 lat pracy zrobiła ponad 500 reportaży. Zasiadała w komitecie organizującym największą na świecie konferencję reportażu i podcastów dokumentalnych International Feature Conference. Jest współautorką (razem z Hanną, w ramach projektu TR) wyjątkowej książki reporterskiej “Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie.” Zdobyła około 20 nagród za reportaże radiowe. Jej produkcje reprezentowały Polską Radiofonię za granicą.
𝐇𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐁𝐨𝐠𝐨𝐫𝐲𝐣𝐚-𝐙𝐚𝐤𝐫𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐚 – pracowałam w ogólnopolskim radiu w Studiu Reportażu i Dokumentu. Przez ponad 30 lat zrobiła ponad tysiąc reportaży radiowych i napisała książkę „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” (wspólnie z Katarzyną Błaszczyk) wydaną przez Znak w 2019 roku. Zdobyła wszystkie ważne nagrody radiowe w Polsce, jej prace reprezentowały polską radiofonię na arenie międzynarodowej. Za swoją pracę dostała Złoty Mikrofon oraz dwa odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP, oraz medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podczas 90-minutowego warsztatu porozmawiamy o tym:
– jak sprecyzować temat,
– jak ważną rolę pełni research,
– jak poradzić sobie z dygresyjnym rozmówcą,
– jak ożywić pamięć/wspomnienia w rozmówcach,
– jak nagrywać efekty dźwiękowe,
– jak trzymać mikrofon/telefon i jakie wybrać miejsce do nagrań,
A także posłuchamy przykładów nagrań wykonanych z NGO’sami i społecznościami lokalnymi.
Warsztat odbędzie się w formule offline i online. Zapraszamy do Schronu Kultury Europa (ul. Rolna 24, wejście od strony podwórza), gdzie na dużym ekranie wspólnie będziemy dyskutowali z Torbą Reportera i Podcastera łącząc się drogą internetową. Istnieje możliwość dołączenia także ze swojego domowego zacisza. Link do spotkania otrzymają osoby, które zapiszą się na warsztat.
𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐘: pod adresem ske@skeuropa.pl (ilość miejsc ograniczona) 📝
★★★
𝐏𝐫𝐚𝐜𝐨𝐰𝐧𝐢𝐚 𝐀𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐋𝐨𝐤𝐚𝐥𝐧𝐞𝐣 to cykl spotkań i warsztatów skierowanych do mieszkańców i mieszkanek Poznania, którzy chcą realizować działania 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞, 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞 𝐢 𝐚𝐤𝐭𝐲𝐰𝐢𝐳𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞 we współpracy ze społecznościami lokalnymi poznańskich osiedli. Celem pracowni jest 𝐬𝐢𝐞𝐜𝐢𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐚𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐢 𝐳𝐚𝐚𝐧𝐠𝐚𝐳̇𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐨́𝐰 𝐢 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧𝐞𝐤 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧𝐢𝐚, a także poszerzanie ich wiedzy i umiejętności w zakresie możliwości realizacji inicjatyw oddolnych, kreatywnej pracy zespołowej i twórczego rozwiązywania lokalnych problemów.
Pracownia Aktywności Lokalnej to przede wszystkim społeczność skupiająca lokalnych liderów i liderki, aktywistów i aktywistki, aktywnych mieszkańców i mieszkanki Poznania. Pomysłodawcą pracowni jest 𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐲𝐰 𝐀𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞 𝐌𝐢𝐚𝐬𝐭𝐨, którego założycielami są organizacje pozarządowe tworzące poznańską sieć 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐨́𝐰 𝐈𝐧𝐢𝐜𝐣𝐚𝐭𝐲𝐰 𝐋𝐨𝐤𝐚𝐥𝐧𝐲𝐜𝐡:
➜ STARtownia STARomiejska | STARE MIASTO
➜ Dom Sąsiedzki | DĘBIEC
➜ Fyrtel Główna | GŁÓWNA
➜ CIL Piątkowo Zachód | PIĄTKOWO
➜ WIL.DA.SIĘ | WILDA
➜ Regrantingowe Centrum Inicjatyw Lokalnych | MIASTO POZNAŃ
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera
Zapraszamy wszystkich na wspólne szydełkowanie w ramach Klubu Szydełkowania.
W poniedziałki, w Łazarskim Pireusie będą odbywały się sąsiedzkie spotkanie szydełkowe. Chciałyśmy stworzyć przestrzeń w której każdy, bez względu na poziom zaawansowania, będzie czuł się dobrze. Wpadnijcie wymienić doświadczenia lub zaczerpnąć wiedzy od osób bardziej doświadczonych! Jeśli nie umiesz szydełkować, wpadnij spróbować lub chociaż wymienić kilka słów przy kawusi.
Klub Szydełkowania nie jest prowadzony przed profesjonalistów, my także uczymy się tworzyć mniejsze i większe dzieła. Stawiamy na wspólne prowadzenie spotkań, a także pomoc internetu i rzutnika. Nic więcej nie trzeba. Grunt dobra zabawa i troszkę odwagi.
Ważne żeby pamiętać o własnym sprzęcie – szydełku i włóczce! O resztę zadbamy!
Zapraszamy na otwarte warsztaty, które skierowane są do dzieci ( w wieku od lat 8 ) młodzieży i dorosłych.
Podczas zajęć poznacie podstawowe techniki lepienia w glinie, zdobienia i szkliwieni. Towarzyszymy Wam z uwagą podczas procesu i wspieramy realizację Waszych pomysłów.
Na zajęcia zapraszamy również rodziców, którzy chcieliby spędzić twórczo czas z dziećmi.
Warsztat można połączyć z kolejnym, odbywającym się
o godź 19 00. Można nas odwiedzać również okazjonalnie.
Koszt spotkania:
130 zł pojedynczy warsztat lub karnet 420 ( 4 wejścia/ czas 5 tygodni ) dla osoby dorosłej.
100 zł pojedynczy warsztat lub karnet 380 zł ( 4 wejścia / czas 5 tygodni ) dla dziecka.
Dzieci karnet mogą zrealizować również w piątki o godź 19 00.
W cenie warsztatu mieszczą się wszystkie potrzebne materiały oraz wypał prac.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy via: glinianakula@gmail.com
W pracowni dysponujemy kuchnią. Dzieci po szkole mogą zjeść posiłek. Kawa, herbata i przekąski są zawsze dostępne na miejscu.
Czekamy na Was z radością , do zobaczenia w Kuli na Ogrodach 🙂
Zapraszamy na cykliczne warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych!
👉 Miejsce
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
👉 Grupy
Poniedziałek
Grupa I ŻŁOBIAKI godz. 16:30 – 17:00 | wiek 0-3
Grupa II PRZEDSZKOLAKI godz. 17:15 – 17:45 | wiek 3-6
Środa
Grupa III DZIECIAKI godz. 17:45 – 18:15 | wiek 0-6 (grupa dedykowana rodzeństwom)
👉 Idea
UMUZYKALNIAC, czyli rozkochiwać w muzyce
Tak jak w przypadku nauki języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji. Na naszych warsztatach maluchy uczestniczą razem z rodzicami – muzykujemy i rozwijamy się wspólnie:)
👉
Instruktor
Katarzyna Jaskólecka
Muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
👉 Koszt
15 zł za jedno spotkanie
Płatność przelewem z góry za cykl zajęć na konto Fundacji Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
TYTUŁ: imię i nazwisko dziecka/dzieci + numer grupy
👉 Zapisy
Mailowych zapisów dokonujemy na okres minimum 1 miesiąca (4-5 spotkań w zależności od danego miesiąca).
Liczba miejsc jest ograniczona – znajdziemy miejsce dla 12 dzieci z rodzicem/opiekunem.
Chcesz zapisać się z dzieckiem na dłużej niż jeden miesiąc? Od tego sezonu jest taka możliwość:) Poinformuj nas w mailu o interesującej Cię liczbie miesięcy i zapłać za wybrany okres z góry.
Przestrzegamy kolejności – po napisaniu maila z informacją do jakiej grupy i na jaki okres chcemy się zapisać, czekamy na odpowiedź zwrotną z informacją o przyjęciu do grupy, na końcu dokonujemy przelewu i odsyłamy jego potwierdzenie na maila:)
Uwaga! Nie ma możliwości odrobienia zajęć w innym terminie, ale jeśli wiesz, że nie będzie Cię na zajęciach, możesz na swoje miejsce zaprosić znajomego z dzieckiem:) Wystarczy, że poinformujesz nas o tym mailowo:
warsztaty@fundacjapanagara.pl
Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z Agnieszką Awzan-Spychalską zapraszają na coachingowe sesje dla rodziców – DOBRE PYTANIE.
Jeżeli uważasz, że Twoja relacja z dzieckiem wymaga zmiany albo, że zwyczajnie czasem trudno Wam się dogadać, jeśli jesteś Rodzicem stale poszerzającym swoje kompetencje i dążącym do bardziej świadomego kształtowania procesu wychowawczego zapraszamy Cię na inspirujące spotkania indywidualne z coachem.
Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko było spełnione i szczęśliwe, miało odporność psychiczną, odwagę i otwartość na świat, dajesz mu bezwarunkowe poczucie wartości, a przede wszystkim swoją uwagę. Wiek dziecka nie ma znaczenia – maluszek, nastolatek, młody dorosły – nigdy nie jest za późno, aby stać się jeszcze bardziej świadomym rodzicem i z miłością oraz wzajemnym poszanowaniem pracować nad dobrą komunikacją.
Podczas spotkań z coachką rozwiniesz swoje rodzicielskie kompetencje – ucząc się słuchania, zadawania pytań i pracy na Waszych wspólnych rodzinnych wartościach.
Nasza specjalistka – Agnieszka Awzan-Spychalska to pedagożka, coach, interwentka kryzysowa, trenerka i praktyk dialogu motywującego. Praca z ludźmi jest jej pasją, a celem budowanie autentycznych relacji, wzmacnianie motywacji, rozwijanie potencjału i towarzyszenie w zmianie. Od kilku lat w Centrum Inicjatyw Rodzinnych wspiera kobiety i mamy pracując z nimi coachingowo i mentoringowo, pomagając im w rozwijaniu elastyczności i odporności psychicznej.
Zapraszamy w poniedziałki w godzinach 14.00-16.00.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres cir@pcs-poznan.pl, w tytule prosimy zaznaczyć „coaching rodzicielski”, w mailu podać preferowaną datę, imię, nazwisko i numer telefonu.
Możesz się również zapisać pod numerem telefonu 61 878 15 59 lub przyjść do nas osobiście!!!

Kim jesteśmy?

“Tu i Teraz” to profesjonalna pracownia terapii i rozwoju dziecka, w której kładziemy nacisk na wszechstronność i kompleksowe wsparcie. Nasza misja polega na tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, w której dzieci mogą czuć się swobodnie, a przy tym rozwijać się zarówno emocjonalnie, jak i poznawczo, uwzględniając ich indywidualne potrzeby i zdolności.

1.Warsztaty umuzykalniające dla różnych grup wiekowych,
2.Logorytmika z elementami sensoplastyki 3-6,
3.Joga dla dzieci 6-10
1. Warsztaty umuzykalniające dla dzieci to fascynujące spotkanie z muzyką, które
pomaga rozbudzić pasję i zrozumienie świata dźwięków już od najmłodszych lat.
Podobnie jak nauka języka, bogactwo i różnorodność muzyki, z którą dzieci mają
kontakt, wpływa na ich rozwijające się umiejętności komunikacyjne i kreatywność. To
nie tylko zabawa, to także rozwijanie procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Zajęcia umuzykalniające są doskonałym sposobem na otwarcie dzieci na
fascynujący świat muzyki i zachęcenie ich do odkrywania własnego potencjału
muzycznego od najwcześniejszych lat.
Prowadząca: Małgorzata Markiewicz
Muzykoterapeuta, pedagog zajęć umuzykalniających oraz muzycznych.
♦Moje pierwsze muzyczne kroki
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 2-
latków i ich rodzica. Odbywają się w poniedziałki o 15:15. Czas trwania 35min
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście\
♦Ja-Ty-My w świecie muzyki
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 3-4
latków i ich rodzica. Odbywają się w środy o 16:00. Czas trwania 40 min
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejscie
♦Muzyka dotyka
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania muzyczne dedykowane dla 5-7
latków. Odbywają się w środy o 17:00.
Czas trwania 45 min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
♦Gdzie ciało i muzyka to jedność
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 8-
12 latków. Odbywają się w środy o 18:00.
Czas trwania 55min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejscie
♦Jestem tu i teraz
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania relaksacyjne dedykowane dla par,
rodziców, nastolatków. Odbywają się w środy o 19:00.
Czas trwania 55min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
2. Zapraszamy na zajęcia Logorytmika z elementami sensoplastyki!
Prowadząca: Wiktoria Trzcińska
Logopeda, filolożka polska
Zajęcia, które proponujemy, to przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie mogło
odkrywać świat dźwięków, słów i ruchów, ucząc się jednocześnie sprawnie
komunikować. To nie tylko ćwiczenia logopedyczne, to cała przygoda, która pobudza
rozwój Waszych dzieci w wielu aspektach.
Czwartki o 16:15. Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat
Czas trwania 45minut
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
3. Joga dla dzieci 6-10 –ruszają zapisy
Prowadząca: Agata Drwięga
instruktorka jogi dla dzieci, teatrolożka
Joga dla dzieci łączy w sobie to, co w jodze i w teatrze najlepsze. Uważny ruch,
świadomy oddech i umiejętność wyciszenia idą tu w parze z pobudzaniem
wyobraźni, rozwojem kreatywności i świetną zabawą! Atmosfera panująca w grupie
jest dla mnie kwestią nadrzędną, dlatego podczas zajęć zwracam uwagę na
społeczny aspekt praktyki. Ćwicząc w parach, joginki i jogini doświadczają tego, jak
bardzo się różnimy, a także uczą się komunikacji, pracy zespołowej i uważnego
dotyku. Każde zajęcia planuję tak, by znalazło się w nich miejsce na uważne bycie z
samym/ samą sobą, dobrą zabawę i sporo radości.
Piątki o 16:15. Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat
Czas trwania 60 minut
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
Więcej info na:
www.pracowniatuiteraz.pl
warsztaty dla rodziców i dzieci
Przestrzeń Swobodnej Zabawy | SensoplastykaⓇ | Plastyka Ekspresywna™
adres: ul. Główna 56
Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

Uaktualniony grafik zajęć, zawsze pod ręką 😉

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 13.11.2023).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 70 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 270 zł na miesiąc.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Ruszamy z zapisami na zajęcia od września!
Osoby chcące podpisać umowę prosimy o kontakt telefoniczny 888202604, lub mailowy: kontakt@samo-dzielni.pl
Osoby zapisujące się w opcji z doskoku – uruchamiamy zapisy online (od 26.08): https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
Podpisując umowę masz:
– gwarancję miejsca w grupie
– możliwość zgłoszenia nieobecności na minimum 20 h przed zajęciami i odrobienia na innej grupie
– płatności raz w miesiącu (do 5 dnia miesiąca)
– miesięczny okres wypowiedzenia
Cennik jest dostępny na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/cennik/

OBOK I W. O PERYFERIACH POZNANIA W FOTOGRAFII – wystawa – CK Zamek


SZTUKI WIZUALNE
SALA WYSTAW
Godzina g. 12 – 20
Data od 9.09.2023
do 14.01.2024
Cena12-17 zł
Czy wycieczka po dawnych obrzeżach Poznania sprzed 30, 50, a nawet 120 lat może zainteresować obecnych mieszkańców miasta? Na czarno-białych fotografiach pokażemy miejsca odległe od centrum i dzisiejszych czasów. Mamy jednak przeczucie, że prezentowane obrazy staną się nam bliskie, zwłaszcza wtedy, gdy poznamy niejednoznaczną wyjątkowość peryferii. Czym ona jest? Czy polega głównie na jednoczesnym mieszkaniu obok miasta i w nim? A może na przewrotnej symbiozie atrybutów małych miasteczek, wsi i wielkomiejskiego życia? Dokąd poprowadzą nas ujrzane ulice, budynki, sytuacje, ludzie i zwierzęta? Każdy znajdzie na wystawie inne odpowiedzi, inne opowieści – zapewniamy jednak, że będą niezaprzeczalnie interesujące.

Jadę do miasta!
Przywołujemy te obszary Poznania, które pozwalały mieszkańcom zaznać miejskości, a zarazem gwarantowały im namiastkę sielskości, bycia obok miasta i w nim. Wsiadając do tramwaju na pętli, „pasażerowie z przedmieść” mówili, że „jadą do miasta”, choć swą podróż rozpoczynali przecież w jego administracyjnych granicach. Czy te małe ojczyzny dawały bardziej komfortowe poczucie lokalnego patriotyzmu, więzi sąsiedzkich, czy zapewniały bezpieczeństwo, a może po prostu oferowały spokój i większą przestrzeń? Dzięki fotografiom poznajemy życie na peryferiach uchwycone na przestrzeni niemal stu lat – od końca XIX do lat 90. XX wieku. Nie jest to jednak dobór kronikarski, a chęć uchwycenia, funkcjonującego od pokoleń pograniczności miasta. Dzięki oprowadzaniom z kuratorem oraz przewodniczkami i przewodnikami poznamy jeszcze więcej znaczeń i kontekstów.

Gdzie to było?
Fascynująca podróż przez wybrane peryferyjne dzielnice Poznania ma na celu wywołanie w nas refleksji nad funkcjami i przeobrażeniami tych przestrzeni. Fotografie ukazują ludzi, ich życie codzienne wypełnione pracą, ale też wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności. Zdjęcia dokumentują efekty myśli architektonicznej i urbanistycznej oraz znaczącą obecność przyrody. Pozwalają również dostrzec zmiany przestrzenne, które zaszły w ciągu kilkunastu dekad. Tropiąc wyjątkowość przedmieść, zastanowimy się, jak to „kiedyś było…”. Ulegniemy pokusie porównywania dawnych miejsc z ich obecnym stanem, odnajdywania ich w pamięci, a może wręcz przeciwnie dopiero odkryjemy nieznane nam zakamarki Poznania.

Moja dzielnica
Czy najpierw było się z Górczyna, Dębca, Zawad, Starołęki, Winograd, a dopiero później z Poznania? Wygląda na to, że dokładnie tak i niewiele się w tej kwestii zmieniło, a fyrtle i przywiązanie do nich stają się wręcz powodem do dumy. Czy łatwiej jest poczuć przynależność do mniejszego obszaru, mniejszej grupy ludzi? A może to właśnie indywidualny charakter i swoisty urok poznańskich peryferii ma znaczenie? Postaramy się zbliżyć do tych hipotez podczas spacerów architektonicznych nawiązujących do miejsc przedstawionych na wystawie. Te kwestie podejmiemy też podczas spotkań i debat o życiu kulturalnym odradzającym się na przedmieściach.

Fotografia niecodzienna
Cofamy się do czasów, kiedy możliwość fotografowania nie była dostępna w takim stopniu jak dziś i nikt nie nosił aparatu w kieszeni. Kadry nie są więc przypadkowe. Na wystawie odnaleźć można wiele zdjęć, które mają wręcz charakter artystyczny. Nie tylko dokumentują miejsca i wydarzenia na peryferiach, ale też są niezależnymi dziełami sztuki fotograficznej. Przedmieścia inspirowały do uchwycenia przestrzeni, sytuacji czy motywów, które fotografowie przedstawiali w różnych estetykach. Wśród autorów zdjęć pojawiają się: Brunon Cynalewski, Henryk Kondziela, Janusz Korpal, Eugeniusz Linette, Roman Stefan Ulatowski, Jerzy Unierzyski. Prezentujemy współczesne odbitki wykonane na podstawie cyfryzacji oryginałów, które przechowywane są w archiwach tradycyjnych i cyfrowych.

Zaglądamy, by trwać
Dla poznaniaków od wielu pokoleń mieszkających w tym mieście może być to wędrówka sentymentalna. Dla młodszych z nich próba odnalezienia kontekstów rodzinnych. Jednak najbardziej zależy nam, by oglądając kolejne zdjęcia próbować odkrywać i oswajać swój osobisty stosunek do zamieszkiwanej okolicy. Niekoniecznie poddawać się wartościowaniu i wydawaniu ocen, bo na pewno kiedyś było inaczej. Zastanówmy się może jak na nasze codzienne życie wpływa odległość od centrum miasta i nie chodzi nam o kwestie szybkości dojazdu do niego. Zaobserwujmy czy sytuacje, ulice, budynki, ludzie uchwyceni na fotografiach mogą stać się nam bliskie poprzez fakt bycia obok i w.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz innych zbiorów instytucjonalnych i prywatnych udostępnionych przez CYRYL cyryl.poznan.pl.

kurator: Maciej Szymaniak
aranżacja i produkcja wystawy: Magdalena Tomczewska

Bilety na zwiedzanie indywidualne: 12 zł (ulgowe), 17 zł (normalne)

Bilety na zwiedzanie indywidualne z audioprzewodnikiem: 17 zł (ulgowe), 22 zł (normalne)

 

 

WTOREK

Chwile z rodziną powinny być spędzone na maxa, ale w grudniu tak bardzo brak na tego maxa sił, dajemy Ci zatem czas, żeby nadrobić nerwowe raporty i roczne podsumowania, a potem w spokoju dekorować z dziećmi pierniki.
Dajemy Ci wtorkowe wieczory, na to, żeby zająć się ważnymi sprawami dorosłych, a my zajmiemy się ważnymi sprawami dzieci, po to, żeby we wspólnym czasie nie rozpraszały Cię myśli o tym, co jeszcze jest do zrobienia – na przykład spakowanie prezentów w imieniu Mikołaja 😉
Co wtorek od 16-19.30 można zostawić pod naszą opieką maluchy, którym dostarczymy świątecznych atrakcji, majsterek, jedzenia i ruchu. Daj mu całusa i wracaj za 3 godziny.
Koszt: 50 zł/3h
Zapisy przez fb lub pod numerem 503 33 15 11
Serdecznie zapraszamy na CYKLICZNE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI, rozwijające umiejętności i talenty plastyczne.
Zapraszamy do udziału w warsztatach dzieci w dwóch przedziałach wiekowych:
Grupa I – dzieci w wieku od 4 do 8 lat – godz. 16.30 (1 godzina)
Grupa II – dzieci w wieku od 8 do 12 lat – godz. 18.00 (1,5 godz.)
Są to zajęcia zarówno edukacyjne jak i rozwijające naturalną kreatywność i twórczą wyobraźnię.
Dzieci będą tworzyć prace plastyczne w różnych technikach : rysunkowych, malarskich, przestrzennych i eksperymentalnych.
Poznają różne materiały plastyczne i możliwości ich twórczego stosowania.
Powstaną prace na różnych formatach, podłożach, o różnych strukturach i przestrzeniach.
Dzieci będą poznawały świat kolorów: ich gamy, palety, tony i odcienie.
Co jakiś czas poćwiczymy umiejętność kontynuowania pracy nad jednym zadaniem na kilku (2-3) kolejnych zajęciach.
Zapisy pod adresem: plastyka@fundacjapanagara.pl
Prosimy podać Imię i Nazwisko oraz wybraną grupę wiekową.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 30 zł za 1 spotkanie / osoba
Karnet dla 2 osób – razem 50 zł za spotkanie.
Karnet za cały miesiąc (4 spotkania) – 100 zł / osoba
Płatność przelewem z góry na konto Fundacji Pana Gara:
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
TYTUŁ: imię i nazwisko dziecka/dzieci + numer grupy
YO-GAGA RODZINNA & MINDFULNESS to zajęcia które łączą – dosłownie i w przenośni – ruch, sensorykę, relaksację, praktykę uważności, wdzięczności i życzliwości oraz wzajemne relacje rodzinne. Podczas jogi rodzinnej rodzic i dziecko są równoważnymi uczestnikami, którzy w atmosferze zabawy budują nawyk zdrowego ruchu, prawidłowego oddechu, elastyczności ciała, uczą się asan, ale także empatii, uważności i koncentracji. Dziecko obserwując, że dorosły nie jest doskonały i także zmaga się z własnymi ograniczeniami wzmacnia swoje poczucie wartości, a dzięki skupieniu i wzajemnej bliskości czuje się wyjątkowe. Przyjdźcie i sami poczujcie jak dzieje się magia.
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 12.30 – 13.15 oraz Czwartek – godz. 17.00 – 17.45
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456
SENSOLAB to zajęcia sensoryczno-eksperymentalne dla dzieci powyżej 4 roku życia podczas których poprzez zabawę będziemy poznawać tajemniczy świat chemii, fizyki i biologi. Dzieciaki samodzielnie wykonują eksperymenty używając do tego bezpiecznych składników dzięki czemu poznają świat barw, tajemnice wody, zjawiska przyrodnicze, fizyczne i chemiczne. Będziemy mieszać, eksperymentować i tworzyć własne masy plastyczne, pobudzać nasze zmysły, stymulować ciekawość świata i eksplorować go na maxa!
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 17.00 – 18.00
💰 Koszt? Karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

ŚRODA

 

Wpadajcie na cotygodniowe warsztaty dla dzieciaków na łonie natury- Leśne Harce.
Spotykamy się na Cytadeli, dokładną lokalizację prześlę wieczorem, dzień przed warsztatami (za każdym razem będzie ona troszkę inna 😊)
Będą to zajęcia troszkę krótsze i troszkę mniej spacerowe niż sobotnie warsztaty, idealne dla młodszych dzieci.
Środowe spotkanie zawsze są pełne swobody, przyrody i bliskości.
Na każdych zajęciach będziemy:
🌱 blisko i radośnie spędzać razem czas
🌱 poznawać świat wszystkimi zmysłami
🌱 odkrywać nowe zakamarki Cytadeli
🌱 naturalnie tworzyć
🌱 doświadczać kojącego wpływu natury
🌱 wylegiwać się na kocyku i piknikować
Będzie fajnie, wpadajcie 🙂
——————————————————————
DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat
KIEDY?
W środy, o godzinie 10:30
warsztaty trwają 60 minut
GDZIE?
Park Cytadela
Poznań
KOSZT?
Karnet na wrześniowe warsztaty
160 zł/ jedno dziecko
210 zł/ rodzeństwo
lub jednorazowe wejście
50 zł/ jedno dziecko
80 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl
(zapisując się na warsztaty, jednocześnie zapisujesz się na mój newsletter, oczywiście w każdym momencie możesz się z niego wypisać)
Uwaga!
Do osób zapisanych na Leśne Harce pofrunie we wtorek mejl z wszelkimi szczegółami i szczególikami.
Dowiesz się z niego, gdzie dokładnie się spotykamy, jak możemy się rozliczyć i jakie potencjalne alergeny mogą pojawić się na zajęciach.
Z pewnych źródeł wiemy, że 6 grudnia Święty Mikołaj zaplanował mikołajkowe spotkanie na Głównej! Sprawdźcie, co przygotował!
Harmonogram wydarzenia:
❄️g. 8.00-12.00 ul. Harcerska 3, SP nr 45
Szkolny festyn świąteczny (wydarzenie zamknięte)
warsztaty / akcje / wspólne ubieranie choinki przy Rynku Wschodnim
❄️g. 16.00-17.00 ul. Główna 42, Fyrtel Główna
– DIY: Zimowe ubranka dla książek — warsztat tworzenia pokrowców na książki, prowadzenie: Kaja Janda, zapisy: kaja@animatorzysmak.pl
– DIY: Szalik dla Borysa — warsztat szydełkowania, prowadzenie: Paweł Gorgolewski, Zofia Czekała, zapisy: joanna@animatorzysmak.pl
❄️g. 17.00-17.30 Rynek Wschodni
– Niech się świeci! – uroczyste rozświetlenie instalacji świątecznej projektu Marty Zawrockiej i Adama Sowińskiego
– O gwiazdo betlejemska – wspólne śpiewanie kolęd
– Bookcrossing — książka do buta i pod choinkę
❄️g. 17.30 ul. Harcerska 3, SP nr 45
– kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez Pracownię Sztuk Pięknych
– kiermasz słodkości przygotowany przez wolontariat
❄️g. 18.00 ul. Harcerska 3, aula SP nr 45
– koncert: Kolęda jest kobietą
występują: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska, Małgorzata Marciniak
Wstęp wolny!
___
Dofinansowano z budżetu miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Główna.
„Dziadek do orzechów” – balet w dwóch aktach „Dziadek do orzechów” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet. „Dziadek do orzechów” powraca na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, to zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: „Taniec Wieszczki Cukrowej”, „Taniec hiszpański”, „Taniec arabski”, „Taniec chiński”, „Trepak” (Taniec rosyjski), „Taniec pasterski” oraz końcowy „Walc kwiatów”.
Specjalnie dla grup przedszkolnych, ale i dla widzów indywidualnych zagramy mikołajkowy spektakl „Stół – ciuchcia – miś”.
Widzimy się w środę 6 grudnia o godz. 9.30 na Scenie Wspólnej.
UWAGA: mamy już miejsca tylko dla dwóch grup!
ORGANIZACJA:
Rezerwacji można dokonać przez maila atofri@gmail.com lub telefonicznie 601 378 158. Wpłata na dwa tygodnie przed wydarzeniem 20% zaliczki. W dniu wydarzenia dopłata za rzeczywistą ilość dzieci, która przyjedzie na spektakl. Po wstępnej rezerwacji Scena Wspólna/Centrum Sztuki Dziecka wyśle maila z formularzem zgłoszeniowym i wszystkimi szczegółami dotyczącymi opłat.
Czas trwania: 40 minut
OPIS SPEKTAKLU „STÓŁ – CIUCHCIA – MIŚ”:
A gdyby z klocków układać różne opowieści? O podróży, o smoku, o zabawach na stole, o rozmowach z kaczkami… A może to wszystko dzieję się w naszej wyobraźni, w naszym małym pokoju?
Te historie opowiadane ruchem przez dwóch aktorów będziecie mogli obejrzeć podczas spektaklu „Stół-ciuchcia-miś”. Muzyka ilustrująca poszczególne sceny to dzieła literatury muzycznej, utwory dziecięce m.in. G. Bacewicz, M. Musorgskiego, E. Satie. Prostota scenografii i ruchu pobudza wyobraźnie dziecięcą, daje możliwość przeżycia wesołych przygód kreowanych zabawą w klocki.
MIEJSCE:
W przestrzeni Sceny Wspólnej jest duże foyer, gdzie możecie usiąść i zjeść z dziećmi przekąski. Jest szatnia, toalety, przestrzeń na zabawę, a dodatkowo Park Cytadela z placem zabaw. W mikołajki będzie gościł Święty Mikołaj z którym będzie można zrobić zdjęcie!
Kontakt: tel. 601 378 158 lub na mail atofri@gmail.com
Ceny biletów:
35 zł/szt. – bilet dla jednej osoby w grupie do 15 osób
32 zł/szt. – bilet dla jednej osoby w grupie powyżej 15 osób
30 zł/szt. – bilet dla jednej osoby w grupie powyżej 80 osób
1 zł – bilet dla opiekunki/opiekuna grupy
Zapraszamy wszystkich Naszych mieszkańców na pokaz z ogniem w klimacie świątecznym.
Odbędzie się on 06.12. br. o godzinie 18:00 przy Świetlicy Wiejskiej w Zalasewie.
W trakcie pokazu tancerze zaprezentują nam swoje umiejętności tańca z ogniem, które połączone ze zgrabnym scenariuszem, pirotechniką sceniczną oraz innymi efektami ogniowymi stworzą niezwykłe widowisko.
Całe show będzie oparte na historii ognistych troli, które chcą porwać Mikołaja. Jednak nie martwicie się drogie dzieci, ostatecznie ma ona szczęśliwy koniec.
Do zobaczenia 6 grudnia!
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód daje Wam przestrzeń oraz narzędzia do realizowania Waszych pomysłów dla i z innymi mieszkańcami Osiedla – czas na
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód 🙂
💡 Mikołajkowe warsztaty rękodzielnicze oraz rodzinne sesje fotograficzne w świątecznej scenerii
to pomysł mieszkańców i mieszkanek na rodzinno-sąsiedzkie spędzanie czasu w okresie przygotowań świątecznych oraz stworzenie przestrzeni na przygotowanie świątecznych ozdób lub upominków dla najbliższych 😉
W ramach inicjatywy zostaną zrealizowane 3 warsztaty-spotkania – można wziąć udział w jednym warsztacie.
Podczas warsztatu z chrobotkiem reniferowym stworzycie świąteczne ozdoby z naturalnym porostem i dowiecie się co sprawić by były piękne nawet przez 10 lat.
📅 6 grudnia (środa) od godziny 17:00 🙂
📌 w Pracowni Greenowacji (os. B. Chrobrego 101, pawilon przy Stokrotce)
📅 13 grudnia (środa) od godziny 18:00 🙂
📌 w Klubie PSM Królewska Oaza (os. W. Jagiełły 13A)
Liczba miejsc ograniczona – czekaMy na Wasze zgłoszenia:
forms.gle/bqAV2oubvM8cbzjm9
ProsiMy uważnie wpisywać liczbę zgłaszanych uczestników_czek – uwzględniać siebie i dzieci/młodzież w łącznej liczbie zgłaszanych osób.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Partnerem wydarzenia są Administracja Osiedli W. Jagiełły i Greenowacja.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
to
💡 20 000 zł na realizację pomysłów mieszkańców w 2023 r.
np. sąsiedzki piknik, festyn rodzinny, ogród społeczny, podwórkowe spotkanie, warsztaty świąteczne…
💡 wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację Waszych pomysłów:
✅ dla społeczności sąsiedzkiej
✅ do kwoty 4 000 zł
✅ zgłoszonych do 30 listopada 2023.
Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czulypoznan
#dzialamyrazem
#todziała
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód daje Wam przestrzeń oraz narzędzia do realizowania Waszych pomysłów dla i z innymi mieszkańcami Osiedla – czas na
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód 🙂
💡 Mikołajkowe warsztaty rękodzielnicze oraz rodzinne sesje fotograficzne w świątecznej scenerii
to pomysł mieszkańców i mieszkanek na rodzinno-sąsiedzkie spędzanie czasu w okresie przygotowań świątecznych oraz stworzenie przestrzeni na przygotowanie świątecznych ozdób lub upominków dla najbliższych 😉
W ramach inicjatywy zostaną zrealizowane 3 warsztaty-spotkania – można wziąć udział w jednym warsztacie.
Podczas warsztatu tworzenia kartek wprowadzimy Was w świat scrapbookingu i to właśnie tą metodą, z wykorzystaniem różnych narzędzi i mediów wykonacie swoją kartkę świąteczną.
📅 6 grudnia (środa) od godziny 18:00 🙂
📌 w Pracowni Greenowacji (os. B. Chrobrego 101, pawilon przy Stokrotce)
Liczba miejsc ograniczona – czekaMy na Wasze zgłoszenia:
forms.gle/bqAV2oubvM8cbzjm9
ProsiMy uważnie wpisywać liczbę zgłaszanych uczestników_czek – uwzględniać siebie i dzieci/młodzież w łącznej liczbie zgłaszanych osób.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Partnerem wydarzenia jest Administracja Osiedli W. Jagiełły i Z. Starego PSM.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
to
💡 20 000 zł na realizację pomysłów mieszkańców w 2023 r.
np. sąsiedzki piknik, festyn rodzinny, ogród społeczny, podwórkowe spotkanie, warsztaty świąteczne…
💡 wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację Waszych pomysłów:
✅ dla społeczności sąsiedzkiej
✅ do kwoty 4 000 zł
✅ zgłoszonych do 30 listopada 2023.
Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czulypoznan
#dzialamyrazem
#todziała

6 XII godz. 18.00 „Dómek Szpeniolka” z Juliuszem Kublem!
„Dómek Szpeniolka” to tłumaczenie na gwarę poznańską „Chatki Puchatka” – napisanej przez A.A. Milne’a drugiej części opowieści o sympatycznym misiu ze Stumilowego Lasu i jego przyjaciołach. Klapiuchol, Proszczoczek czy Piszczoły – to tylko niektórzy bohaterowie tej popularnej powieści, która zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Po „Księciu Szaranku” i „Misiu Szpeniolku” nadszedł czas na kolejną książkę „po naszymu”: „Dómek Szpeniolka” Przekładu na gwarę poznańską dokonał jej znawca i popularyzator: Juliusz Kubel.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.
Dołączona jest do niej płyta, na której „Dómek Szpeniolka” czyta autor przekładu, Juliusz Kubel.
Tradycyjnie na końcu dzieła można też znaleźć słownik użytych w nim wyrazów gwarowych. Dzięki niemu nawet najmłodsi czytelnicy nie będą mieli problemu ze zrozumieniem przygód „Misia o bardzo małym rozumku”.
W imieniny Świętego Mikołaja miłośnicy gwary poznańskiej i Kubusia Puchatka będą mogli spotkać się z Juliuszem Kublem, zapytać o co tylko zechcą i co najważniejsze poprosić o autograf dla siebie, dziecka lub przyjaciela.
Wstęp zakup książki
Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dla dzieci prowadzone przez Olę z Pracowni CZTERY DŁONIE.
KrasnoNutki to zajęcia muzyczne dla małych dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 lat z opiekunami, oparte na solidnych naukowych podstawach teorii uczenia się muzyki, opracowanej przez Edwina Eliasa Gordona, która zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język.
Podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych.
Wskazówki dla rodziców:
na zajęcia zabierz ze sobą wygodny strój i miękkie kapcie lub skarpetki (dla siebie i dziecka),
możesz nakarmić, napoić i przebrać dziecko przed i po zajęciach według potrzeb,
przyjdź z nastawieniem ukierunkowanym na doświadczenie twórczego relaksu,
nie ma potrzeby używać słów, posługuj się językiem muzyki – śpiewając i rytmizując dokładnie tyle, na ile masz ochotę,
stosujemy zasadę dobrowolności wobec siebie i wobec dzieci – każdy ma prawo być obserwatorem i włączyć się aktywnie w przebieg zajęć w dogodnym dla siebie momencie (smoczek-uspokajacz może utrudniać dziecku aktywne muzyczne odpowiedzi, warto więc zadbać o to, by miało ono „wolne” usta 🙂 )
pozwól dziecku reagować spontanicznie i samodzielnie na muzykę – krótkie krzyki, piski, westchnięcia, tupanie, chodzenie po sali nie przeszkadzają w prowadzeniu zajęć, ale są jedynie wyrazem naturalnej potrzeby dziecka do aktywności muzycznej (niepożądany jest wyłącznie nadmierny hałas i zachowania agresywne)
fragmenty ciszy są czasem nasłuchiwania spontanicznych odpowiedzi dzieci, dlatego nie przerywamy ich
kołysz dziecko we własnych ramionach (na stojąco lub siedząco) lub tańcz z nim w rytm muzyki, jeśli tylko ma ono na to ochotę,
nasłuchuj w samochodzie lub domu śpiewu dziecka – nawet jeśli dziecko nie włącza się w przebieg zajęć, nieustannie słucha i uczestniczy w tym, co się dzieje; właśnie dlatego na jego własne próby trzeba czasem cierpliwie poczekać 🙂
Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia.
Udział w zajęciach jest równie korzystny dla rodziców – to okazja do zrelaksowania się podczas wspólnego muzykowania, do nauki nowych piosenek i wierszyków, do doświadczenia muzyki z pozycji dziecka. To możliwość nauki twórczych zabaw muzycznych do wykorzystania w domu!
Kiedy: każda środa
Godzina: grupa 13:00-13:45,
Inwestycja: 75 zł/zajęcia
Gdzie: ul. Małe Garbary 2 – Przy Tobie
Serdecznie zapraszamy!
OTWARTA SCENA TEATRALNA
Warsztaty teatralne dla młodzieży.
Zapraszamy na cykl 14 spotkań warsztatowych.
👉Co tydzień w środę
👉godz 17:00-19:00
👉Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Jeśli marzy Ci się doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na „Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak” – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Podczas cotygodniowych 2-godzinnych zajęć zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch, pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich starych i nowych talentach. Docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką.
👉Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
SENSORKY to zajęcia multisensoryczne dla dzieci już od 6 miesiąca życia (po rozszerzeniu diety) do 4 lat podczas których będziemy stymulować wszystkie 7 zmysłów – wzrok, słuch, węch, dotyk, smak, propriocepcję oraz równowagę. Zajęcia przebiegają wg stałego planu – masażyk, zajęcia rozwojowe „suche”, zajęcia rozwojowe „brudne”, za każdym razem wg innego scenariusza. Aktywności proponowane przez prowadzącą są modyfikowane do możliwości i potrzeb danej grupy, jest także czas na zabawę własną. Rodzice dostają również informację jak bawić się ze swoim dzieckiem w domu, by wspierać jego prawidłowy rozwój.
Dlaczego więc warto uczęszczać z maluszkiem na zajęcia multisensoryczne (czyli takie które stymulują wszystkie 7 zmysłów)? Aleksandra Charęzińska (mój autorytet w tym obszarze) wylicza:
* STYMULOWANIE ZMYSŁÓW JEST INWESTYCJĄ W ROZWÓJ DZIECKA
* ZDOBYWASZ WIEDZĘ ORAZ INSPIRACJE DO ZABAW
* NIE ROBISZ BAŁAGANU W DOMU
* DZIECKO MA KONTAKT Z RÓWIEŚNIKAMI
* BONUS DLA MAMY/ TATY, którzy często odkrywają swoje dzieciństwo na nowo
⏰️ Kiedy?
Środa – godz.13.00 – grupa 6 do 18 miesięcy – czas trwania zajęć 45-60 min.
Środy – godz. 17.00 – grupa 1,5 – 4 lat – czas trwania zajęć 45-60 min.
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

CZWARTEK

Człowiek jako istota stadna potrzebuje innych wokół siebie, szczególnie w przełomowych i trudnych momentach życia.
Jednym z nich jest początek macierzyństwa.
Kobiety od wieków gromadziły się w tym czasie razem, by razem tworzyć swoją wioskę wsparcia.
Wspierać się wzajemnie poprzez dawanie i przyjmowanie.
Proponujemy Ci bezpieczną przestrzeń w zamkniętej grupie uczestniczek, które są na podobnym etapie życia.
Naszą misją jest dbanie o wzajemną uważność, usłyszenie się i możliwość wypowiedzenia się w atmosferze szacunku i bez ocen.
Grupa wsparcia to forma self-care, która bardzo dobrze sprawdza się w różnych sytuacjach życiowych.
Zapraszamy do wioski matek także Ciebie!
⭐️ Dla kogo?
Dla kobiet, które niedawno zostały mamami oraz potrzebują i chcą dzielić się w kręgu innych młodych matek swoimi trudami, troskami i radościami.
⭐️ Co to znaczy niedawno?
Dla nas to pojęcie względne i nie wiąże się z konkretną granicą czasową.
Może Twoje dziecko ma 5 tygodni, może 5 miesięcy, a może 2 i pół roku.
Może to Twoje pierwsze dziecko, a może czwarte.
Zapraszamy każdą z Was – kobiet, które czują, że są na początku macierzyństwa, po narodzinach konkretnego dziecka.
⭐️ Tematy spotkań:
🔹 Krąg zapoznawczy – w jakim momencie życia jestem?
🔹 Historie porodowe
🔹 Historie połogowe i laktacyjne
🔹 Moje źródła wsparcia
🔹 Moje słabe i mocne strony – jaka byłam i jaka jestem teraz?
🔹 Moje role w życiu – stereotypy, role nadawane przez innych i moje wybory
🔹 Mój selfcare
🔹 Moje priorytety
Na spotkania możesz przychodzić z dzieckiem.
Na miejscu bufet kawowy (ciepły lub zimny napój i drobne przekąski) do dyspozycji uczestniczek.
Terminy spotkań:
28.09, 12.10, 26.10, 9.11, 23,11, 7.12, 21.12, 11.01
⭐️ Godzina: 10.30 – 13.00
⭐️ Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
⭐️ Czas trwania spotkania: 2,5 godziny
⭐️ Ilość spotkań: 8
ℹ️ Inwestycja: 8 spotkań – 720 zł (90 zł/ 1 spotkanie)
zniżka „duża rodzina” – 15 % – 612 zł (76,5 zł/ 1 spotkanie)
płatność:
– I część 50 % – do 12 września – 360 zł, lub – 306 zł („duża rodzina”)
– II część – do 3 listopada – 360 zł, lub – 306 zł („duża rodzina”)
Bonus: spotkanie karnawałowe łączone dla wszystkich grup:
sobota 20.01 g. 10.30 – 13.30
Liczba miejsc jest ograniczona.
Prowadzące:
⭐️ Marianna Szymarek – Doula Certyfikowana. Pracuje z kobietami i ich bliskimi w okresie okołoporodowym od ponad 11 lat. Grupy wsparcia dla mam prowadzi od ponad 8 lat.
⭐️ Karolina Dominiak – Piskorska – współinicjatorka Przestrzeni Bliskości, współwłaścicielka marki Przy Tobie. Od wielu lat wspiera rodziców na początku ich rodzicielskiej drogi. Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie Gestalt.
Serdecznie zapraszamy!
Cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i nastolatków (7-13 lat).
Rzeźba w glinie i papieroplastyka: poznajcie nowe narzędzia, odkryjcie faktury, puśćcie wodze wyobraźni.
Prowadząca: Asia Roesler
Zapisy: warsztaty@mapakresek.pl lub SMS: 606584355
Udział darmowy!
Kiedy? Czwartki:
16 i 23 listopada oraz 7, 14 i 21 grudnia, 16:00.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki 2023 dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania
Turniej w grę W kostce: Moje pierwsze obrazki dla dzieci i młodzieży w wieku 4-9 lat z nagrodami w postaci gier karcianych od Wydawnictwa Albi.
Sponsor turnieju Wydawnictwo Albi wymaga podpisanie przez rodziców zgody na udział dziecka i zgody na przetwarzanie danych. Formularze dostępne będą na czwartkowych zajęciach.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#WKostce #Albi #Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku
Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi i młodzieży w wieku 5-15 lat.
Zagramy w Kto drugi ten lepszy i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku

 

 

 

PIĄTEK

 

Zimowo świąteczna kąpiel wcale nie musi być nudna. Co powiecie na kolorowe błyszczące brokatem mydełka?
Dzieci wykonają 4 mydełka. Do dyspozycji będą miały różne kształty foremek, np. choinka, gwiazdka, głowa bałwanka, piernikowy ludzik. Pobawimy się barwnikami, zapachami i kolorowym brokatem.
Uwaga! Barwniki nie schodzą z ubrań dlatego polecamy wziąć
“gorsze ubranka”. Pracujemy na ciepłej glicerynie.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10lat.
Cena: 55zł
Zapisy przez wiadomość prywatną, telefonicznie w godzinach otwarcia sklepu, lub stacjonarnie na Małeckiego 36.

Sensoplastyka w CZTERECH DŁONIACH

Sensoryczna jesień 🍁🍂🍁
Zainspirowani pięknem jesiennej przyrody pobudzimy nasze zmysły. Będziemy ugniatać, przesypywać, mieszać, eksperymentować I oczywiście kreatywnie się brudzić.
Wspólnie przywitamy złotą polską jesień🍁 Towarzyszyć Nam będą kolory jesieni, czyli czerwony, pomarańczowy, żółty oraz brązowy. Wspólnie stworzymy aksamitną w dotyku, pięknie i delikatnie pachnącą jesienną ciastolinę. Szykujcie się na dary jesieni 🌰🍂🍄
Konieczna rezerwacja miejsc u prowadzącej zajęcia:
Marzena Kucharska, tel. 504085490 lub e-mail: mkucharska1@op.pl
CO? Sensoplastyka – Powitanie Jesieni
GDZIE? Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
KIEDY? Piątek, 6.10.2023r., g. 15.30
DLA KOGO? Dzieci od 1 do 6 wraz z uważnymi opiekunami
INWESTYCJA: 70zł/jedno dziecko+opiekun, 100zł/dwoje dzieci+opiekun
Zapraszamy!

 

 

SOBOTA

Tegoroczny kiermasz potrwa dwa dni: 9 grudnia (godz. 13-20) i 10 grudnia (godz. 12-18). Ale to nie jedyny powód, by odwiedzić w ten weekend Polski Teatr Tańca. W sobotę będą też unikalne warsztaty praktyki underSCORE, w niedzielę w południe – spektakl dla dzieci „KoczkodanSe”, a wieczorem – warsztaty improwizacji ruchowej JaMY.
Z zakupem podchoinkowymch prezentów wstrzymajcie się zatem do drugiego weekendu grudnia. Jak to na świątecznym markecie, będzie spory wybór zjawiskowych cacuszek: wyroby rękodzieła lokalnych i polskich twórców, biżuterię, personalizowane autorskie dywany, grafiki, vintage kimona, ilustracje, świece zapachowe, wiązanki świąteczne, dizajn z PRL-u, ceramikę, książki, świąteczne przetwory, zdrowotne napary i zioła oraz oczywiście wydawnictwa PTT. Będzie rzecz jasna również kawa i grzane wino.
Lista wystawców Artweekend Poznań ’23:
Słońce concept store – piękne rzeczy polskich twórców
Napary od Sary – ziołowe mieszanki i napary
Gusta autorska biżuteria hand made
Lamperia Rzeczy z duszą z drugiej ręki
Wianki i ozdoby świąteczne – lamperia
Twoja wina – świąteczne pyszności
Nami – pracownia ceramiczna
Oma – lokalna marka biżuteryjna stworzona z pasji do pięknych rzeczy
Cosmic Pantry – adaptogeny, zioła i grzyby lecznicze
Terrakata – grafiki i ilustracje
Polski teatr tańca – książki, albumy i plakaty
Custom rugs – spersonalizowane dywany
Karol Kołodziejczyk – grafiki
Fajne, a stare – dizajn z PRL-u
Mineko – oryginalne, japońskie vintage kimona
Bookowski – książki dla każdego
Romanczuki – ceramika
Mateusz Sobierajski – fotografie i kolaże
Oluya – subtelna autorska biżuteria
Ale pigwa – zdrowa żywność
Blaski z polski – pracownia naturalnych świec sojowych i ceramiki
Suotko studio – ręcznie szyte przedmioty z materiałów recyklingowych
Pmw manufaktura – świece sojowe
Pracownia Bronx – grafiki, ilustracje i plakaty
Jeanetteprints – grafiki, linoryty
Makishop – unikatowe torebki, plecaki i inne szyte własnoręcznie
Strefa ceramiki
Maria Machler – ceramika, kalendarze, plakaty
Gwiazdki z ziemi – limitowana biżuteria z kamieni naturalnych
Julia Kromolicka – autorskie farbowane roślinami projekty – dodatki, ubrania, obrazy
Pomimo jewellery – kolorowa, ręcznie tworzona biżuteria z modeliny
To moje – ubrania i akcesoria
Glina store – Pełna koloru biżuteria tworzona ręcznie w poznańskiej pracowni
Silk scrunchies lovers – jedwabne akcesoria
Niuvee – odzież bambusowa dla dzieci
O warsztatach underSCORE i grudniowych JaMY’ach wkrótce więcej napiszemy na naszej stronie www. Tam też znajdziecie informacje o spektaklu „KoczkodanSe”.
Wstęp na kiermasz świąteczny jest darmowy! Zapraszamy najgoręcej.
prowadzenie: Dorota Sroka-Jarmulska
zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl
Malarstwo kropkowe, czyli dot painting, jest techniką najbardziej popularną i kojarzoną z twórczością rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Technika ta polega na stawianiu na płótnie, ścianie, przedmiotach codziennego użytku lub nawet ciele kolorowych kropek za pomocą pędzla lub palców. W ten sposób powstaje obraz złożony z ogromnej liczby kropek, układających się najczęściej w geometryczne wzory, spirale i nakładające się koncentryczne pierścienie. Kropki mogą formować też sprecyzowane kształty, takie jak sylwetki zwierząt lub elementy krajobrazu.
Na warsztatach będziemy tworzyć własne kompozycje z kolorowych kropek, przy okazji wyciszając umysł i ciało.
!!! Będziemy używać farb akrylowych – prosimy więc zadbać o odpowiednie ubranie dla dzieci, które może się ewentualnie pobrudzić.
Puk puk!!! Przyszła zima, sypnęło odrobinę śniegiem, przymroziło. To idealny czas na wspólne lektury świąteczne!
Zapraszamy na literacko-plastyczne spotkanie z Domem Bajek. Tym razem sprawdzimy, czy kultowe historie okołobiegunowe można opowiedzieć z nieco innej perspektywy…
Inspiracją będzie książka „Reniferki ratują Święta”, wyd. Zielona Sowa.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Informacje organizacyjne:
– Zajęcia odbędą się w Domu Tramwajarza (Sala Amarantowa).
– Zapisy i informacje: zapisy@strefaintegracji.org
– Zajęcia są bezpłatne.
– W trakcie warsztatów będzie obecna fotografka – będziemy prosić o podpisanie odpowiednich zgód.
Zajęcia mają charakter integracyjny: zapraszamy dzieci pełnosprawne oraz dzieci z zespołem Downa. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń, w której dobra zabawa jest ważniejsza, a różnice przestają się liczyć.
Wydarzenie jest częścią cyklu „Połączenie miejskie” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Poranek dla dzieci: Kicia Kocia pod choinkę | przedpremiera


SALA 1 – KINOWA

Godzina
09.12 | g. 12 |
10.12 | g. 12 |
16.12 | g. 12 |
17.12 | g. 12 |
23.12 | g. 12 |
30.12 | g. 12 |
31.12 | g. 12 |
Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Kicia Kocia zima – reż. Marta Stróżycka
2. Kicia Kocia gotuje – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia w pociągu – reż. Dominik Litwiniak
4. Kicia Kocia sprząta – reż. Anna Błaszczyk
5. Kicia Kocia w bibliotece – reż. Anna Błaszczyk
6. Kicia Kocia nie może zasnąć – reż. Marta Stróżycka
7. Kicia Kocia i świąteczna niespodzianka

Język: dubbing polski

KICIA KOCIA POD CHOINKĘ, reż. Marta Stróżycka, Polska 2023, 42′


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 14 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód poprzez cykl spotkań „Kino bez biletu” 🙂
🎬 Mirai
📅 9 grudnia, godzina 10:30 (start seansu)
📌 Ognisko na fyrtlu (os. B. Chrobrego 105, bud. SP Nr 17)
🆓 Wstęp wolny
🎬 „Mirai”/Mirai no Mirai
Kategoria wiekowa: 6+
Reżyseria: Mamoru Hosoda
Kraj i rok produkcji: Japonia 2018
Czas trwania: 97 min
Nominowany do Oscara i Złotego Globu.
Opis:
„Mirai” to intymna opowieść o rodzącej się zazdrości, która wdziera się w życie 5-letniego Kuna wraz z pojawieniem się w domu młodszej siostry, Mirai. Reżyser stworzył fabułę obserwując zachowania własnego syna. Do rzeczywistości, tak samo jak w poprzednich produkcjach, wprowadził warstwę magiczną: Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie – wyrusza do przyszłości na spotkanie z nastoletnią już Mirai i do przeszłości, gdzie spotyka matkę w czasach jej dzieciństwa i odkrywa w niej równie krnąbrną, co w sobie naturę, oraz dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza. Dowiaduje się także, że rodzinne mity to niekoniecznie tylko opowieści. Hosoda miesza porządki czasowe, nieoczekiwanie przenosi bohaterów z jednej przestrzeni w drugą i miksuje wyobraźnię z tu i teraz – w tym wszystkim bardzo sprawnie prowadzi widza przez doświadczenia różnych pokoleń. Reżyser przyznaje, że jego intencją było stworzenie dzieła chłonącego to, co dzieje się wokół: japońskie społeczeństwo wydaje się być zaprojektowane dla dorosłych, a „Mirai” ma przypomnieć, że dzieci też są jego częścią i nie należy o nich zapominać.
👉🤓Po seansie zapraszaMy do podsumowania i krótkiej dyskusji w sąsiedzkim gronie przy kawie i herbacie. Być może film skłoni do refleksji i znajdzieMy w nim nawiązania do sytuacji z Piątkowa oraz naszych mieszkańców_nek i sąsiadów_ek.
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przynoszenia własnych kubków 😉
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
*️⃣ Seanse filmowe mogą się odbywać dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.
📌 *Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4, od strony bloku OBCH 7. Przestrzeń dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (w tym poruszającymi się na wózkach).
💡 Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa. Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czułypoznan
#dzialamyrazem
#todziała
Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód poprzez cykl spotkań „Kino bez biletu” 🙂
🎬 Belle
📅 9 grudnia, godzina 16:00 (start seansu)
📌 Ognisko na fyrtlu (os. B. Chrobrego 105, bud. SP Nr 17)
🆓 Wstęp wolny
🎬 „Belle”/Ryû to sobakasu no hime
Kategoria wiekowa: 11+
Reżyseria: Mamoru Hosoda
Kraj i rok produkcji: Japonia 2021
Czas trwania: 121 min
Opis:
Kim jesteś?
Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?
Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.
Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.
👉🤓Po seansie zapraszaMy do podsumowania i krótkiej dyskusji w sąsiedzkim gronie przy kawie i herbacie. Być może film skłoni do refleksji i znajdzieMy w nim nawiązania do sytuacji z Piątkowa oraz naszych mieszkańców_nek i sąsiadów_ek.
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przynoszenia własnych kubków 😉
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
*️⃣ Seanse filmowe mogą się odbywać dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.
📌 *Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4, od strony bloku OBCH 7. Przestrzeń dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (w tym poruszającymi się na wózkach).
💡 Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa. Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czułypoznan
#dzialamyrazem
#todziała

9 XII godz. 11.00 Poranek literacki z Joanną Krzyżanek – Boże Narodzenie u Ignasia Ziółko i Cecylki Knedelek
W Starym Knedelkowie pachniało już świerkowymi drzewkami, czerwonym barszczykiem i pierniczkami. W powietrzu rozchodziła się ta nieuchwytna, najwspanialsza na świecie woń… woń zbliżających się świąt.
Cecylka Knedelek i gąska Waleria pochłonięte były gorączkowymi przygotowaniami do świąt, podobnie jak pozostali mieszkańcy miasteczka. Wydawało się, że nic nie zakłóci tego przedświątecznego czasu, a jednak… Tam, gdzie jest gąska Waleria, tam o kłopoty nietrudno… bo dziwnym trafem jakoś szczególnie łatwo przyklejają się jej do skrzydełek.
O tym, co dokładnie się wydarzyło i jak zakończyła się ta świąteczna przygoda, dowiecie się na spotkaniu z Autorką – zapraszamy
Os. Przyjaźni 125c
Bilety 25 zł dziecko z opiekunem
Serdecznie zapraszamy na „Mikołajkowe warsztaty jogi rodzinnej” do Klamerki już w sobotę, 9 grudnia o godzinie 10:30.
Co nas czeka?
– wspólne zabawy ruchowe z elementami jogi,
– ćwiczenia oddechowe,
– ćwiczenia relaksacji i uważności,
– mikołajkowa zabawa plastyczna.
Korzyści z zajęć:
– rozwijanie sprawności fizycznej,
– propozycje ćwiczeń oddechowych do wprowadzenia w codziennej zabawie,
– wzmacnianie bliskiej relacji z dzieckiem,
– rozwijanie kreatywności.
Wszystko z radością i bliskością, które są nieodłącznym elementem wspólnego, aktywnego spędzania czasu dzieci z rodzicami.
Szczegółowe informacje:
– warsztaty dla dzieci od 3 r.ż. z opiekunem
– koszt: 40zł dziecko + 20zł rodzic
– czas trwania: 10:30-12:00 (90min)
– prosimy o zabranie przekąski oraz ulubionego napoju dla dziecka, zapewniamy kawę i herbatę dla rodziców
– koniecznie pamiętajcie o wygodnym, sportowym stroju
Prowadząca: Ewa Pietrowicz, nauczycielka z kilkunastoletnim stażem, instruktorka jogi dla dzieci oraz programu „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo.”
Zostaw u nas Dzieciaki i zajmij głowę tym, co Ci potrzeba.
Jeżeli masz takie pragnienie- możesz spędzić ten czas z nim.
A my:
– ozdobimy własne cake popsy (No i oczywiście je zjemy😋),
– zrobimy popcorn,
– włączymy świąteczny film,
– pobiegamy po parku linowym z ciepłą herbatką w ręku.
Logistycznie:
9. grudnia 2023
Godzina: 10:00-12:00
Cena: 50 zł/ dziecko
Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 503 331 511 lub poprzez wiadomość na FB.

 

 

NIEDZIELA

 

📅 DATA: 10.12.2023, sobota, g. 12:00
📍 MIEJSCE: Concordia Design, sala Luna, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
🎫 BILETY: w cenie 30zł/osobę, dzieci do 2. roku życia wchodzą na bilet opiekuna 👉 https://www.bilety24.pl/…/1343-choinka-i-jej-wigilijne…
⏰ CZAS TRWANIA: ok. 45 minut
👨‍👩‍👧‍👦 DLA KOGO: rodziny z dziećmi od 3. roku życia
Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego… A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.
🎄 „Choinka i jej wigilijne kreacje” 🎄
Scenariusz i realizacja: zespół Teatru Mozaika
Koncepcja i opracowanie materiału etnograficznego: Karolina Ociepka
Opracowanie materiału muzycznego: Witold Roy Zalewski
Narracja, śpiew, polski bębęn obręczowy: Karolina Ociepka
Skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa
Akordeon, śpiew: Witold Roy Zalewski
Scenografia i rekwizyty: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi
Fotografie/video: Marianna Łakomy Mikromomenty
🌟🎄 Zapraszamy na Strzeszyńskie Betlejem! 🎄🌟
Już niedługo więcej szczegółów, ale już możemy Wam zdradzić najwazniejsze informacje!
🗓 Kiedy? 10 grudnia, od 15:00
📍 Gdzie? Park Edukacji Ekologicznej
🎶🕊 Spędź razem z nami magiczne chwile w świątecznym nastroju! 🕊🎶
🤗 Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?
– 🎵 Wspólne śpiewanie kolęd, aby napełnić przestrzeń radością świąt!
– 🎙 Muzyczne atrakcje, które zachwycą każdego!
– 🎨 Warsztaty świąteczne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!
– ⚕ Warsztaty z pierwszej pomocy.
– 🎅 Animacje dla najmłodszych i nie tylko!
– 🌲 Odkryj wyjątkowe Strzeszyńskie Betlejem, pełne lokalnych tradycji!
👨‍👩‍👧‍👦 Rodzinna atmosfera, sąsiedzka integracja i wspaniały czas! Dołącz do nas, aby razem wprowadzić się w magię świąt. Niech to będzie wyjątkowy dzień dla naszej społeczności! 🎅🤶
🌠 Zapraszamy do Parku Edukacji Ekologicznej, by razem stworzyć niezapomniane chwile w duchu świąt
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!
Odbędzie się on 10 grudnia 2023 r. w godzinach 10.00 – 16.00.
Jarmark ma głównie charakter handlowy, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zakupić produkty związane z tradycją bożonarodzeniową oraz pamiątki od drobnych wystawców czy rękodzieła wykonane przez coraz rzadziej spotykanych twórców ludowych. Nie zabraknie słodkości (ciasta, pierniki) czy naturalnych, świeżych wyrobów mięsnych. Dla najmłodszego widza również przygotowaliśmy atrakcje jak np. przedstawienie o tematyce świątecznej czy warsztaty, na których wspólnie z rodzicami można wykonać gwiazdkowy stroik lub inną pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. W pałacu odbędzie się konkurs regionalny „Na wigilijnym stole 2023”, podczas którego nadarzy się okazja, aby zakupić książki kulinarne m.in. dr Magdaleny Tomaszewskiej – Bolałek „Tradycje kulinarne Polski” oraz Katarzyny Bosackiej „Obiad za mniej niż 5 złotych na osobę”. Autorki będą opowiadać o świątecznych przysmakach i polskich tradycjach wigilijnych.
Koncerty:
11.00 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu kapeli Odloty
12.00 – Koncert w wykonaniu zespołu Wiwaty „Chodzenie z gwiazdą betlejemską i turoniem”
13.00 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu kapeli Odloty
14.00 – Koncert zespołu Affabre Concinui
Warsztaty dla dzieci:
– malowanie bombek
– gwiazdkowe stroiki – wianki
– naturalne stroiki na deseczkach
– torebki na prezenty
– wylewanie świec z wosku pszczelego
W Pałacu:
– KONKURS REGIONALNY „NA WIGILIJNYM STOLE 2023″
– pokazy wyrobu potraw wigilijnych połączone z degustacją
– spotkanie z autorkami książek o kulinariach – dr Magdaleną Tomaszewską – Bolałek oraz Katarzyną Bosacką
Na folwarku:
– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
Pracownia kulinarna:
– pieczenie świątecznych pierników
Wydarzenie biletowane
Bilety dostępne w kasie Muzeum lub online
Zapraszamy na Rodzinne Koncerty Świąteczne ⛄❄️ z kotem Leonem!
Co będziemy robić?
➡️ Będzie nas trójka: pianino (Kamila), skrzypce (Malwina) i gitara (Justyna). Będziemy dla Was śpiewać i grać kolędy oraz piosenki świąteczne a Wy będziecie mogli słuchać, grać na instrumentach perkusyjnych, siedzieć na chuście, tańczyć lub śpiewać, a przede wszystkim dobrze się bawić 🥰
➡️Gdzie?
Kot Leon Nauka Muzyki, ul. Polna 34, Luboń.
➡️Kiedy?
10.12.2021 niedziela
💛 10:00-10:45,
💛 11:15-12:00,
💛 12:30-13:15.
➡️Za ile?
💛 Opiekun plus dziecko – 60 zł.
💛 Dwóch Opiekunów plus dziecko – 80 zł.
💛 Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci – 100 zł.
Zapisy przez fb, ig, telefonicznie 791 708 474 lub mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.com
🎅🎅🎅🎅🎅

TU MIESZKAMY / DLA NAJMŁODSZYCH – Teatr Animacji

10 GRUDNIA – NIEDZIELA, GODZ. 15:00

MAŁECKA/MORAWSKA-RUBCZAK
REŻYSER: MORAWSKA-RUBCZAK
CZAS TRWANIA: 50 MIN.
NAJNAJE
REALIZATORZY
obsada 1: Anna Domalewska, Alicja Helfojer
obsada 2: Paulina Giwer-Kowalewska, Antek Kurjata

głosów użyczyli: Zuzanna Morawska, Emilia Gałkowska i Piotr Grabowski

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
koncepcja, scenografia: Barbara Małecka
kreacja: Paulina Giwer-Kowalewska, Antek Kurjata
przygotowanie choreograficznie: Ula Zerek i Aniela Kokosza
muzyka: Iwona Skv

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl oparty na tańcu, ruchu i obiektach skupiony na poszukiwaniu istoty wspólnoty.
Spójrz, to jest dom. Tu mieszkamy. Nasz dom.
Ale rozejrzyj się – czy widzisz inne domy?
Czy są ze sobą połączone?

Chcielibyśmy zaprosić rodziny w podróż po naszej okolicy. To jest nasza społeczność. Tutaj wszyscy mieszkamy.
Odkryjmy razem naszą wspólną przestrzeń. Jak troszczymy się o siebie nawzajem? Jak możemy żyć razem pomimo wszystkich różnic?
Wszyscy jesteśmy połączeni, dlatego chcemy być życzliwi i wspólnie budować naszą społeczność.
Otwórz swoje serce, otwórz drzwi swojego domu i dołącz do nas w tym wyjątkowym momencie.

Spektakl jest wyrazem naszej troski o oddanie głosu najmłodszym w relacjach, które tworzymy z otaczającymi nas ludźmi.
Dwoje łagodnych performerów zaprasza najmniejszych widzów do współpracy w budowaniu ich małej społeczności i dzieleniu się kreatywnością.

Spektakl zrealizowany w koprodukcji Teatru Animacji w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

Informacja dla Widzów wrażliwych:
W spektaklu wykorzystywane są światła w różnych kolorach, występują intensywne zmiany oświetlenia oraz dynamiczna muzyka.
Aktorzy wchodzą w interakcję z Widzami.
Wszyscy Widzowie proszeni są o zdjęcie obuwia.

Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat i ich bliskich dorosłych.