Jarmarki świąteczne w Poznaniu 2023, Betlejem Poznańskie

Jarmarki świąteczne w Poznaniu 2023, Betlejem Poznańskie

Okres przedświąteczny uważam oficjalnie za otwarty! Wczoraj odwiedziliśmy dwa jarmarki – na Targach i na Placu Wolności. Jakie obowiązuje stawki dla poszczególnych atrakcji? W jakich godzinach można się tam pojawić?

Jarmark na Międzynarodowych Targach Poznańskich (ul. Głogowska)

Na początek opiszę Wam bliższą nam lokalizację przy ul. Głogowskiej. Jarmark zyskał w tym roku dodatkowe wejście w pobliżu Dworca Głównego. Jakie atrakcje tam na Was czekają? Większość z nich znacie pewnie z zeszłego roku – ceny: młyńskie koło (do 8 roku życia: 25 zł, pozostali 35 zł), zjazd na pontonach (5 zjazdów – 15 zł), karuzele: wenecka łańcuchowa (15 zł), symulator jazdy na saniach (18 zł dzieci do 3 roku życia – bezpłatnie), lodowisko (17 – ulgowy, 20 zł – normalny, wypożyczenie łyżew, pingwinka – 15 zł), autodrom (do 6 roku życia: 10 zł, pozostali: 20 zł), mirror cube (22 zł – ulgowy, 29 zł – dorośli). Raczej wszędzie zapłacicie kartą. W tym roku nowością jest Wielka Fabryka Elfów działająca w jednym z pawilonów. Jeszcze jej nie odwiedziliśmy. Warto wcześniej kupić bilety online – wtedy jest taniej.

W namiocie Enea można wziąć udział w określonych godzinach w bezpłatnych warsztatach polegających przykładowo na ozdabianiu pierników.

Szczegółowe informacje odnajdziecie na stronie: jarmark.poznan.pl oraz poznan.wielkafabrykaelfow.pl.

Lokalizacja:

Sugeruję dojechać komunikacja miejską i wysiąść na Dworcu Głównym lub Zachodnim. Jeśli zaplanujecie przyjazd autem, można skorzystać z parkingu MTP wjazd od ul. Głogowskiej

Godziny otwarcia:

  • w poniedziałki nieczynne(!)
  • wtorek-czwartek: 11:00-21:00
  • piątek, sobota: 11:00-22:00
  • niedziela: 11:00-21:00

Jarmark będzie działać do 22 grudnia 2023 r.

Gallery Wordpress

Jarmark – Plac Wolności

Moim zdaniem nieco bardziej klimatycznego niż powyższy. Z drugiej strony, jeśli nie lubicie tłumów, lepszą opcją mogą okazać się targi – tam jarmark zajmuje większą przestrzeń. Co zwróciło naszą uwagę? Z pewnością piękna animowana iluminacja na budynku Arkadii. Jak co roku zabraliśmy dzieci na przejażdżkę saniami (cena: 20 zł dorosły, 15 zł dziecko). Trwała krótko, ale widok, który się z nich rozpościera zawsze skłania mnie do tego wydatku. Z jakich atrakcji możecie jeszcze skorzystać? Młyńskie koło (bilety: 25 zł – dorosły, 20 zł – ulgowy), karuzela wenecka (15 zł), ciuchcia świąteczna (10 zł). W środy obowiązują niższe stawki dla rodzin – 15 zł w pakiecie za karuzelę i ciuchcię. Można też wtedy kupić gofra z nutellą za 10 zł. Obowiązuje wtedy także niższa stawka za przejazd na młyńskim kole dla dziecka (15 zł). Za atrakcje można płacić kartą. Stoiska są otwarte w godzinach od 11.00-21.00.

Lokalizacja:

 

Godziny otwarcia:

11:00-21:00

Jarmark będzie działać do 7 stycznia 2024 r.

Dojazd – najlepiej komunikacja miejską. Przykładowe parkingi: podziemny pod Placem Wolności, Galerii MM oraz Starego Browaru.

Gallery Wordpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *