PLAN ZAJĘĆ 11.09 – 17.09.2023

PLAN ZAJĘĆ 11.09 – 17.09.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

PONIEDZIAŁEK

OBOK I W. O PERYFERIACH POZNANIA W FOTOGRAFII – wystawa – CK Zamek


SZTUKI WIZUALNE
SALA WYSTAW
Godzina g. 12 – 20
Data od 9.09.2023
do 14.01.2024
Cena12-17 zł
Czy wycieczka po dawnych obrzeżach Poznania sprzed 30, 50, a nawet 120 lat może zainteresować obecnych mieszkańców miasta? Na czarno-białych fotografiach pokażemy miejsca odległe od centrum i dzisiejszych czasów. Mamy jednak przeczucie, że prezentowane obrazy staną się nam bliskie, zwłaszcza wtedy, gdy poznamy niejednoznaczną wyjątkowość peryferii. Czym ona jest? Czy polega głównie na jednoczesnym mieszkaniu obok miasta i w nim? A może na przewrotnej symbiozie atrybutów małych miasteczek, wsi i wielkomiejskiego życia? Dokąd poprowadzą nas ujrzane ulice, budynki, sytuacje, ludzie i zwierzęta? Każdy znajdzie na wystawie inne odpowiedzi, inne opowieści – zapewniamy jednak, że będą niezaprzeczalnie interesujące.

Jadę do miasta!
Przywołujemy te obszary Poznania, które pozwalały mieszkańcom zaznać miejskości, a zarazem gwarantowały im namiastkę sielskości, bycia obok miasta i w nim. Wsiadając do tramwaju na pętli, „pasażerowie z przedmieść” mówili, że „jadą do miasta”, choć swą podróż rozpoczynali przecież w jego administracyjnych granicach. Czy te małe ojczyzny dawały bardziej komfortowe poczucie lokalnego patriotyzmu, więzi sąsiedzkich, czy zapewniały bezpieczeństwo, a może po prostu oferowały spokój i większą przestrzeń? Dzięki fotografiom poznajemy życie na peryferiach uchwycone na przestrzeni niemal stu lat – od końca XIX do lat 90. XX wieku. Nie jest to jednak dobór kronikarski, a chęć uchwycenia, funkcjonującego od pokoleń pograniczności miasta. Dzięki oprowadzaniom z kuratorem oraz przewodniczkami i przewodnikami poznamy jeszcze więcej znaczeń i kontekstów.

Gdzie to było?
Fascynująca podróż przez wybrane peryferyjne dzielnice Poznania ma na celu wywołanie w nas refleksji nad funkcjami i przeobrażeniami tych przestrzeni. Fotografie ukazują ludzi, ich życie codzienne wypełnione pracą, ale też wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności. Zdjęcia dokumentują efekty myśli architektonicznej i urbanistycznej oraz znaczącą obecność przyrody. Pozwalają również dostrzec zmiany przestrzenne, które zaszły w ciągu kilkunastu dekad. Tropiąc wyjątkowość przedmieść, zastanowimy się, jak to „kiedyś było…”. Ulegniemy pokusie porównywania dawnych miejsc z ich obecnym stanem, odnajdywania ich w pamięci, a może wręcz przeciwnie dopiero odkryjemy nieznane nam zakamarki Poznania.

Moja dzielnica
Czy najpierw było się z Górczyna, Dębca, Zawad, Starołęki, Winograd, a dopiero później z Poznania? Wygląda na to, że dokładnie tak i niewiele się w tej kwestii zmieniło, a fyrtle i przywiązanie do nich stają się wręcz powodem do dumy. Czy łatwiej jest poczuć przynależność do mniejszego obszaru, mniejszej grupy ludzi? A może to właśnie indywidualny charakter i swoisty urok poznańskich peryferii ma znaczenie? Postaramy się zbliżyć do tych hipotez podczas spacerów architektonicznych nawiązujących do miejsc przedstawionych na wystawie. Te kwestie podejmiemy też podczas spotkań i debat o życiu kulturalnym odradzającym się na przedmieściach.

Fotografia niecodzienna
Cofamy się do czasów, kiedy możliwość fotografowania nie była dostępna w takim stopniu jak dziś i nikt nie nosił aparatu w kieszeni. Kadry nie są więc przypadkowe. Na wystawie odnaleźć można wiele zdjęć, które mają wręcz charakter artystyczny. Nie tylko dokumentują miejsca i wydarzenia na peryferiach, ale też są niezależnymi dziełami sztuki fotograficznej. Przedmieścia inspirowały do uchwycenia przestrzeni, sytuacji czy motywów, które fotografowie przedstawiali w różnych estetykach. Wśród autorów zdjęć pojawiają się: Brunon Cynalewski, Henryk Kondziela, Janusz Korpal, Eugeniusz Linette, Roman Stefan Ulatowski, Jerzy Unierzyski. Prezentujemy współczesne odbitki wykonane na podstawie cyfryzacji oryginałów, które przechowywane są w archiwach tradycyjnych i cyfrowych.

Zaglądamy, by trwać
Dla poznaniaków od wielu pokoleń mieszkających w tym mieście może być to wędrówka sentymentalna. Dla młodszych z nich próba odnalezienia kontekstów rodzinnych. Jednak najbardziej zależy nam, by oglądając kolejne zdjęcia próbować odkrywać i oswajać swój osobisty stosunek do zamieszkiwanej okolicy. Niekoniecznie poddawać się wartościowaniu i wydawaniu ocen, bo na pewno kiedyś było inaczej. Zastanówmy się może jak na nasze codzienne życie wpływa odległość od centrum miasta i nie chodzi nam o kwestie szybkości dojazdu do niego. Zaobserwujmy czy sytuacje, ulice, budynki, ludzie uchwyceni na fotografiach mogą stać się nam bliskie poprzez fakt bycia obok i w.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz innych zbiorów instytucjonalnych i prywatnych udostępnionych przez CYRYL cyryl.poznan.pl.

kurator: Maciej Szymaniak
aranżacja i produkcja wystawy: Magdalena Tomczewska

Bilety na zwiedzanie indywidualne: 12 zł (ulgowe), 17 zł (normalne)

Bilety na zwiedzanie indywidualne z audioprzewodnikiem: 17 zł (ulgowe), 22 zł (normalne)

Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

#grafik #wrzesień2023
Ahoj! Oto jest grafik na wrzesień! A w nim: wszystkie zajęcia maluszkowe, jakie będą odbywać się we wrześniu. Wkrótce podamy dokładną rozkładówkę zerówek muzycznych i zajęć dla dzieci szkolnych, po skoordynowaniu wszystkich planów. W każdym razie – na naukę gry na instrumentach rezerwujcie popołudnia w poniedziałki i czwartki! 🙂

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 1.09.2023).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo 45 zł, zapisy z tygodnia na tydzień.
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 75 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 290 zł na miesiąc.
➡️ Śpiewanki
Każdorazowo 45 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Ruszamy z zapisami na zajęcia od września!
Osoby chcące podpisać umowę prosimy o kontakt telefoniczny 888202604, lub mailowy: kontakt@samo-dzielni.pl
Osoby zapisujące się w opcji z doskoku – uruchamiamy zapisy online (od 26.08): https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
Podpisując umowę masz:
– gwarancję miejsca w grupie
– możliwość zgłoszenia nieobecności na minimum 20 h przed zajęciami i odrobienia na innej grupie
– płatności raz w miesiącu (do 5 dnia miesiąca)
– miesięczny okres wypowiedzenia
Cennik jest dostępny na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/cennik/

 

 

WTOREK

YO-GAGA RODZINNA & MINDFULNESS to zajęcia które łączą – dosłownie i w przenośni – ruch, sensorykę, relaksację, praktykę uważności, wdzięczności i życzliwości oraz wzajemne relacje rodzinne. Podczas jogi rodzinnej rodzic i dziecko są równoważnymi uczestnikami, którzy w atmosferze zabawy budują nawyk zdrowego ruchu, prawidłowego oddechu, elastyczności ciała, uczą się asan, ale także empatii, uważności i koncentracji. Dziecko obserwując, że dorosły nie jest doskonały i także zmaga się z własnymi ograniczeniami wzmacnia swoje poczucie wartości, a dzięki skupieniu i wzajemnej bliskości czuje się wyjątkowe. Przyjdźcie i sami poczujcie jak dzieje się magia.
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 12.30 – 13.15 oraz Czwartek – godz. 17.00 – 17.45
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456
MINI PRZEDSZKOLE to zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla 2-4 latków, które regularnie nie uczęszczają do przedszkola. Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny rozwój dzieci:
* bawimy się muzyką – gramy i tańczymy – słuchając piosenek w języku polskim oraz angielskim,
* podczas zajęć ruchowych uwolnimy swoją energię, ale także zapoznamy się z podstawami jogi i mindfulness,
* na każdych zajęciach wykonamy pracę plastyczną, którą zabierzemy do domu na pamiątkę,
* przeżyjemy rożne sensoryczne przygody
* zawszę znajdzie się także czas na swobodną zabawę oraz wspólny posiłek.
Każdym zajęciom towarzyszy motyw przewodni, który tworzy spójną całość w cyklu zajęć. Uczymy się obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Maksymalna liczebność grupy to 8-10 dzieci.
Spotkania dzielimy na trzy fazy, przyjdźcie, a sprawdzimy na jakim etapie jesteście, wszystko odbywa się w Waszym rytmie, niczego nie wymagamy, niczego odgórnie nie przyspieszamy. Dziecko może od razu zostać na zajęciach samo bez rodzica, a także uczestniczyć w nich wraz z opiekunem przez cały cykl.
1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku.
2. Etap drugi: gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę.
Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka. Mama, tata, babcia czy niania mają okazję do rozmów z innymi rodzicami i czas na wymianę doświadczeń.
3. Etap trzeci: gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą.
⏰️ Kiedy? Grupa 1 – wtorki i czwartki // Grupa 2 – środy i piątki – godz. 10.00-12.00
lub w jeden wybrany dzień (w przypadku wolnych miejsc)
💰 Koszt? 2x w tygodniu 350zł (8 zajęć), 1x w tygodniu 250zł (4 zajęcia)
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

ŚRODA

x

 

 

CZWARTEK

Leśny maluch: sensoświat – Puszczykowo

Zapraszamy Was do leśnego świata!
Spędźmy dwie godziny odkrywając świat wraz z Waszymi maluchami.
Co wydarzy się tym razem?
– wykonamy wspólnie gniotki z brokatem,
– zrobimy piasek kinetyczny,
– przerwę spędzimy wśród ciepła ogniska wraz z herbatką w ręku,
– na chętnych i odważnych czekać będzie oczywiście park linowy, kuchnia błotna i strefa hamakowa 🙂
Wiek dzieci: 1.5-5 latka
Koszt: 55 zł/ dziecko

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Z miłą chęcią powitamy również rodziców.
Zagramy w Boom Boom: Rodzina Treflików, Co słychać na farmie?, Cztery sery, Draftozaur, Ekosystem, Gra w kolory, Medvěd Wrr: karetni hra, Pchli cyrk, Pencil Nose, Pędzące żółwie Extreme, Przewrotne żabki, Run and Fun, Skoczki: Rodzina Treflików, Unikat i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.

Czwartkowe Infinity

Serdecznie zapraszamy na kolejne a może i pierwsze spotkanie z bitewną grą Infinity!
Dowódcy małych oddziałow wykonujących tajne misje w miastach przyszłości – Przybywajcie!
Jeśli interesują was: ciekawe hobby jakim jest modelarstwo figurkowe, gry bitewne, roboty, czy poznanie nowych znajomych przy wtórze rzutów kości to jest to czas dla was!
Serdecznie zapraszamy!

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

 

 

 

PIĄTEK

 

Wrzesień na Scenie Wspólnej

Cieszymy się ogromnie ogłaszając oficjalne rozpoczęcie sezonu w Scenie Wspólnej oraz świętowanie 10 urodzin Sceny! 🥳
☀️ We wrześniu czekają na Was spektakle, które pozwolą odkryć różne światy i pobudzą wyobraźnię. Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy również wyjątkowe działania warsztatowe, dzięki którym nasi najmłodsi odbiorcy i odbiorczynie będą pobudzać swoją kreatywność, a także świetnie się bawić!
Czekają na Was:
🌸 koncert PSTRYK! ABECADŁO // Basia Raduszkiewicz i Jarek Kordaczuk
👶 od 4 lat
⏰ 15.09, godz. 11.00
W 2013 roku, z okazji Roku Tuwima kompozytor Jarek Kordaczuk stworzył nowe brzmienie dla znanych wierszy poety. Koncert pozwoli zarówno dzieciom, jak i rodzicom przypomnieć sobie utwory bliskie wszystkim, bez względu na wiek.
Basia Raduszkiewicz zaśpiewa: „Lokomotywę”, „Dwa Michały”, „Rozmowę Ptaków”, „Skakankę” i wiele innych znanych wierszy poety, w nieznanej jeszcze oprawie muzycznej.
Choć utwory, tak jak wybrzmiewające w nich wiersze, adresowane są przede wszystkim do dzieci, to jednak nawet wytrawnym melomanom obcowanie z nimi może przynieść nie lada satysfakcję. Niezwykła kondensacja środków wyrazu, różnorodność form i szeroki pejzaż nastrojów, a do tego wyśmienici wykonawcy – to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla dużych i małych słuchaczy.
🎫 https://tiny.pl/c9dm1
🌸 wydarzenie filmowo-teatralne MAŁY MIŚ MÓWI: OJ!
👶 od 3 lat
⏰ 17.09, godz. 10.00
film: Misiowa Rodzina miło spędza dzień pełen prostych, ale fascynujących zdarzeń. Misie szukają zgubionego klucza, idą na plażę, ucinają sobie popołudniową drzemkę, wymyślają plażową piosenkę, szukają małych kamyków…
wydarzenie teatralne: „Pod wodą” – Zapraszamy do wejścia z nami pod wodę. Zerknijmy na stworzenia morskie, które żyją w głębinach. Zobaczmy je z bliska, niech fale poprowadzą nas przez bezkresne wodne światy. Widzowie i widzki na chwilę staną się częścią podwodnego świata, a muzyka pozwoli odpłynąć wyobraźnią w głębokie zakamarki mórz i oceanów.
🎫 https://tiny.pl/c9dmz
🌸 działanie warsztatowe RobiMY PRZYSZŁOŚĆ
👶 od 4 lat
⏰ 17.09, godz. 11.00
Ponieważ tematy związane z przyszłością są nam bliskie, chcemy zaprosić Was, aby w ramach świętowania 10. urodzin Sceny Wspólnej, wspólnie zrobić coś dla naszych owadzich przyjaciół.
Czy wiecie, jak ważne dla naszej przyszłości są owady takie jak pszczoły czy motyle? Dzięki tym małym stworzeniom, które zapylają kwiaty, dostajemy od przyrody dużo dobrego jedzenia. A jak możemy zadbać o owady? Na przykład budując dla nich domek!
Podczas działania warsztatowego zaprojektujemy, a potem zbudujemy z drewnianych skrzynek, kartonów, patyczków, suchej trzciny i gliny domki dla owadów.
Mamy dla was niespodziankę! Każde dziecko uczestniczące w działaniu warsztatowym „RobiMY PRZYSZŁOŚĆ” otrzyma w ramach biletu zestaw „Biennale na wynos – pakiet dla młodszych”, aby móc dalej twórczo działać już poza Sceną Wspólną.
🎫 https://tiny.pl/c9dgf
🌸 interaktywny spektakl plenerowy ZABAWY PODWÓRKOWE. RAZ, DWA, TRZY… TERAZ TY!
👶 od 7 lat
⏰ 17.09, godz. 12.00
Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku!
Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe, czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane zastosowanie kredy, chodnika, czy trzepaka!
Podwórkową atmosferę zapewnią dwie aktorki i muzyk grający na żywo.
Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
🎫 https://tiny.pl/c9dgz
🌸 działanie warsztatowe plastyczne WYŚLIJ POCZTÓWKĘ
👶 od 5 lat
⏰ 17.09, godz. 13.30
Wysyłanie kartek z życzeniami z okazji urodzin to piękny zwyczaj. Kartka z ulubionym motywem, kolorem i życzeniami przygotowana specjalnie dla osoby obdarowywanej, to wyjątkowy upominek i niezwykła pamiątka. Zapraszamy Was do Sceny Wspólnej, gdzie będziecie mogli przygotować dla Waszych bliskich zarówno kartki z życzeniami, jak i koperty.
A może zrobicie pocztówkę z zupełnie innej okazji?:)
🎫 https://tiny.pl/c9dtm
🌸 spektakl STOPKLATKA
👶 od 14 lat
⏰ 17.09, godz. 16.00
Wojtek, bohater sztuki mówi: „Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa. Na przykład lądowania helikoptera albo skoku do wody. Przecież nie chodzi o drabinę, dmuchany basenik i jakąś kukłę, co udaje człowieka, tylko o akcję, o lajf”. A potem opowiada historię, która na naszych oczach staje się prawdziwa. To historia pewnego skoku do wody – bez drabiny, bez dmuchanego baseniku, bez kukły, która udaje człowieka. Jest akcja i jest lajf!
🎫 https://tiny.pl/c9dtc
🌸 spektakl CHODŹ NA SŁÓWKO
👶 od 7 lat
⏰ 18.09, godz. 10.00
Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały niewyraźnie wypowiedziane przez małą dziewczynkę, więc nie wiedzą, kim są tak naprawdę. Kula pragnie stać się kurą, a Toperz zastanawia się, czy nie powinien być nietoperzem. Ich zabawne pomysły, które mają pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę całą plejadę fascynujących postaci. Spektakl bawi, a finał zaskakuje nie tylko dzieci, ale także rodziców i dziadków.
🎫 https://tiny.pl/c9dt8
*Projekt jest kontynuacją programu Stary Browar Nowy Taniec dla dzieci — Roztańczone Rodziny realizowanego przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w latach 2011-2021, a w latach 2020-2022 przez Teatr Polski w Poznaniu. Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Performat. Projekt realizujemy dzięki wsparciu poznańskich radnych: Marty Mazurek, Łukasza Mikuły i Filipa Olszaka.
Zaproszenie do kina niemego w dniu 15.09 – piątek godzina 18.00 w auli nr 5 w OSB ul. Gołębia 8 . Prezentacja pierwszych klisz filmowych!
Muzykę do filmu wykona Waldemar Rychły z zespołem:
Natalia Chrostek – altówka
Kuba Majda – klarnet
Krzysztof Kubasik – wiolonczela
Waldemar Rychły – gitara, goongroo
Waldemar Rychły – muzyk, kompozytor, aranżer. Z wykształcenia architekt. Współtwórca, razem z bratem Maciejem legendarnego Kwartetu Jorgi, istniejącego nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, którego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu.
Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w wielu festiwalach, Współpracował z wieloma teatrami, a jego muzyka trafiała na filmową ścieżkę dźwiękową. Ma na koncie kilkanaście płyt.
Dom Kultury „Polan Sto” zaprasza dzieci w wieku szkolnym (zerówki również mile widziane) na 𝗪𝗔𝗥𝗦𝗭𝗧𝗔𝗧𝗬 𝗞𝗨𝗟𝗜𝗡𝗔𝗥𝗡𝗘🍏🍞🍳🥒
„Zdrowe śniadaniówki” to pierwszy temat!
W programie:
😋 coś słodkiego
🥚 coś wytrawnego
🥪 coś kanapkowego
🥤 coś do picia
15.09.2023
godz. 16:30 i 18:00
koszt: 40 zł
‼️ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW‼️
(618797151, polansto@osiedlemlodych.pl, wiadomość na FB)
LAND ART „NATURALIA”
15-17.09.2023 r.
Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Oddział Poznański oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie zapraszają do udziału w konkursie drugiej edycji Festiwalu Land Art ,,NATURALIA”, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2023 roku (piątek-niedziela) na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.
II. Festiwal Land Art ,,NATURALIA” – impreza o charakterze międzynarodowym planowana jest na 3 dni (15 – 16.09.2023 wykonanie prac, 17.09.2023 wręczenie nagród).
UCZESTNICY
Do udziału zapraszamy artystów plastyków, architektów krajobrazu, florystów oraz studentów uczelni artystycznych, architektury krajobrazu.
MIEJSCE KONKURSU:
Prace będą wykonywane i eksponowane na terenie należącym do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.
TERMIN WYDARZENIA:
Impreza odbywać się będzie w dniach 15-17.09.2023 r.
Od 15 do 16 września 2023 r. (piątek, sobota) wykonanie prac.
Wykonanie prac do 16.09.2023 r. godz. 14.00.
16.09.2023 r. (sobota) – Ocena prac przez jury
17.09.20203 r. (niedziela) godz, 12.00 – Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy.
Prace konkursowe zostaną wkomponowane w teren otaczający obiekty Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.
Wystawa pokonkursowa potrwa do 31.10.2023 r. (po tym terminie zostaną usunięte, zniszczone).
Autor/autorzy mogą sami je zdemontować po zakończeniu wystawy. W tym celu należy poinformować organizatora i ustalić termin demontażu.
TEMAT KONKURSU:
,,ROZMOWA Z ROŚLINAMI”
Temat wiąże się z jubileuszem 30 lat działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wspierają inwestorów w zakresie przedsięwzięć infrastrukturalnych w ochronie środowiska, min. w zielonej infrastrukturze. To również wsparcie edukacji ekologicznej, badań naukowych oraz publikacji w tym zakresie.
Mamy nadzieję, że idea ochrony środowiska oraz działania w tym zakresie podejmowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainspirują twórców przy realizacji tematu konkursowego.
Łączą nas rośliny, które są ważnym elementem środowiska naturalnego. Często nie dostrzegamy ich znaczenia, traktujemy jako stały składnik otoczenia, wydawałoby się niezniszczalny. Niestety, coraz więcej gatunków roślin i naturalnych siedlisk jest zagrożonych.
Jak mówi w swoim wierszu ,,Milczenie roślin” Wisława Szymborska ,,Rozmowa z wami [roślinami] konieczna jest i niemożliwa. /Pilna w życiu pospiesznym / I odłożona na nigdy.” Mamy nadzieję, że w realizacji zadania twórcy podejmą tę rozmowę w swoich pracach.
W realizacji zadania oczekujemy uwzględnienia idei działań na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza roślin, zielonej infrastruktury podejmowanych poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
REJESTRACJA:
Poprzez przesłanie drogą pocztową lub elektroniczną zgłoszenia należy przesłać do organizatora Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oddział poznański ul. Wieniawskiego, Poznań, email: sito@sito.poznan.pl w terminie do 31.08.2023 r.
strona www.sito.poznan.pl
link wydarzenia: http://sito.poznan.pl/…/r/10/509/land-art-naturalia-2023
Zapytania należy kierować drogą elektroniczną na adres sito@sito.poznan.pl w terminie do 01.08.2023 r.
Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania imprezy w terminie do 01.08.2023 r. bez podania przyczyn.
Autorka plakatu LAND ART NATURALIA 2023
mgr inż. arch. kraj. Agata Walczak-Górka
Doktorantka w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
Wiceprezes SITO Poznań
ORGANIZATOR LAND ART „NATURALIA”
Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów
i Techników Ogrodnictwa, Oddział Poznański
oraz
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego
w Szreniawie
SPONSOR LAND ART „NATURALIA”
WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA
I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU
Zapraszamy!

 

 

SOBOTA

✨ Zapraszamy na spotkania z Teatrem Mozaika we wrześniu ✨
✨ Szykujemy dla Was kolejny raz nasz nowy temat „Pszczoły to mistrzynie”, ale zagramy również inne spektakle i koncerty – utkane z opowieści, muzyki na żywo i tradycji!
✨ Zachęcamy do śledzenia komunikatów w wydarzeniu, będziemy na bieżąco informować o zmianach, np. w przypadku deszczu.
👇👇👇👇👇👇
✨ Spektakl “Tajemnice glinianych dzbanków” | 16.09 | Poznań
Termin: 16.09, g. 12:00
Miejsce: plac Kolegiacki, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Koncert “Muzyczne wygibasy” | 16.09 | Poznań
Termin: 16.09, g. 14:00
Miejsce: Rusałka, przy restauracji Rusałka, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Spektakl “Tajemnice glinianych dzbanków” | 16.09 | Poznań
Termin: 16.09, g. 15:30
Miejsce: Spółdzielczy Stadion Sportowy „Olimp” os. Rusa, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Spektakl “Pszczoły to mistrzynie” | 17.09 | Poznań
Termin: 17.09, g. 11:00
Miejsce: Concordia Design, sala Luna, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Spektakl “Pszczoły to mistrzynie” | 17.09 | Poznań
Termin: 17.09, g. 15:30
Miejsce: os. Pomet, ul. Krańcowa/Warszawska, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Spektakl “Tajemnice glinianych dzbanków” | 17.09 | Mława
Termin: 17.09, g. 16:00
Miejsce: plac zabaw przy tężni, Mława
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
✨ Koncert “Poznaj Poznań!” | 30.09 | Poznań, Rytmy Marcina
Termin: 30.09, g. 15:00
Miejsce: ulica św. Marcin, Poznań
Wiek: 3+
Czas trwania: 45 minut
Wstęp wolny
Harmonogram może ulec zmianie. Liczba biletów na spektakle jest ograniczona, prosimy o sprawdzanie informacji na naszej stronie oraz profilu na FB
ZapraszaMy do dołączenia do naszego zespołu Miejskich Przyrodników i odkrywania tajemnic Lasu Piątkowskiego oraz Rezerwatu Żurawiniec wspólnie z Dziećmi/Rodzicami.
Podczas spotkania macie szansę dowiedzieć się m.in.:
👉 historii miejsca,
👉 jakie cenne zasoby przyrodnicze występują na tym terenie,
👉 z jakich przyczyn powstał Rezerwat Żurawiniec/co jest chronione,
👉 jakie wyzwania i zagrożenia były i nadal występują dla tego miejsca zieleni i odpoczynku dla wielu mieszkańców północnych osiedli Poznania,
👉 jakie rozwiązania są podejmowane dla ratowania przyrody Lasu Piątkowskiego,
👉 [miejsce na Wasze pytania].
ZapraszaMy
📆 16 września (sobota), godz. 10:00 – 12:00 (z możliwością przedłużenia dla chętnych osób)
📌 miejsce zbiórki: os. S. Batorego, pawilon 38 (z siedzibą Administracji)
*️⃣ Rekomendowany wiek 7+.
Pamiętajcie o stroju dostosowanym do spaceru w terenie 🙂
Udział nieodpłatny.
Obowiązują zgłoszenia: forms.gle/VHvpR9FpnuhNhyxs5
Partnerem jest: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Szkoła Nauk Przyrodniczych. Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Wydział Biologii.
W związku z realizacją spotkania w terenie nie jesteśmy w stanie zapewnić dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r.
Działanie stanowi część projektu pn. Miejski Przyrodnik 2023.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
  • Dzieci od 3 do 5 lat są przyjmowane wg kolejności zgłoszeń.
  • Dzieci od 6 roku życia biorą udział w spotkaniu rekrutacyjnym. Podczas spotkania komisja ocenia indywidualne predyspozycje ucznia i proponuje grupę zajęciową, w której dziecko ma największe szanse na rozwój.
  • Rekrutacja to spotkanie z naszymi pedagogami. Jak ono przebiega? Pedagodzy sprawdzają predyspozycje i zainteresowania dzieci i w ten sposób kierują je do odpowiedniej klasy. Spotkanie przebiega w miłej atmosferze i nie jest dla dziecka stresujące.
  • Terminy najbliższych rekrutacji: 16 września

Nawiedzona wyspa – spacer rodzinny – Brama Poznania

Lubicie opowieści z dreszczykiem? Czas na jesienne, straszne historie z Ostrowa Tumskiego. Jakie duchy i stwory kryją się na poznańskiej wyspie? Jakie legendy i historie o niewyjaśnionych wydarzeniach i postaciach przekazują sobie od wieków poznaniacy i poznanianki? Przed nami seria zagadek do rozwikłania.

Zapraszamy na rodzinny spacer po Ostrowie Tumskim!

Zapisy: poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.bramapoznania.pl na adres edukacja@pcd.poznan.pl; udział w wydarzeniu możliwy jest po otrzymaniu mailowego potwierdzenia od Organizatora

Miejsce zbiórki: hol Główny Bramy Poznania

Chodźcie na IMPRO RODZINNE!
Zapraszamy na rodzinne warsztaty z improwizacji! Podczas spotkania międzypokoleniowe zespoły (syn z mamą, dziadek z wnuczką, rodzice z dziećmi) staną się partnerami w improwizacji i wspólnie – na równych zasadach twórczych – wymyślą własne historie i scenki! Różnica wieku czy doświadczenie artystyczne nie ma znaczenia, bo w IMPRO wszyscy są pełnoprawnymi twórcami!
W ramach warsztatów będziemy uczyć się aktywnego słuchania i akceptowania różnych pomysłów przez ćwiczenia i zabawę. Poznacie IMPRO gry, które świetnie sprawdzą się podczas zimowych wieczorów i długich podróży. I przede wszystkim wspólnie będziemy trenować postawy oparte na empatii i akceptacji różności.
📅16.09. (sobota), godz. 11:00
📅Ul. Lotaryńska 6
📌Minimalny wiek dziecka – 6 lat
📌ZAPISY
🕺Udział w zajęciach jest bezpłatny. obowiązują zapisy: lotarynska6@gmail.com
PROWADZENIE:
Agnieszka Rogaczewska-Foryś – Improwizatorka sceniczna (grupa Leniwe Raz! – wieczory impro w teatrze Komedia; Teatr Niestworzone Rzeczy – bajki improwizowane, Musi-Call Spontaniczne Światy muzyczne – musical improwizowany) i trenerka impro w szkołach i przedszkolach. Szkoli też dorosłych podczas warsztatów jednorazowych i w stałych grupach zamkniętych. Organizuje również szkolenia „Impro w biznesie” dla firm oraz warsztaty dla kadry nauczycielskiej „EDU_IMPRO”.
—————————————-
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Wydarzenie realizowane w ramach projektu CZIL Naramowice – Centrum Inicjatyw Lokalnych dofinansowanego z budżetu miasta Poznania. Działanie jest inicjatywą oddolną.
To będzie Jesienny Jazz na poznańskim Łazarzu! 🍂🎶
Odwiedź Bazar Wyspiańskiego 26 i ciesz się wieloma atrakcjami:
🍁 Wspaniali wystawcy rękodzielnicy
🎶 Strefa winylowa
🎷 Muzyka na żywo
🎭 Warsztaty artystyczne
🕺🏻 Strefa aktywnych neuronów
💛 Prelekcje z cyklu #wakeupłazarz
📚 Kiermasz książek za 5 zł
❗️… i dużo więcej!
Wstęp wolny, zapraszamy w sobotę (12:00-19:00) i niedzielę (11:00-18:00)
Lista Atrakcji:
🎷🎶 Dla miłośników muzyki:
🔸 Jazzowy koncert saksofonowy ANNA&SAX w sobotę o 13:00 i niedzielę o 12:00
🔸 „Ale Jazz!” czyli koncert Roberta Mały w sobotę o 15:00
🔸 Strefa winylowa w sobotę od 12:00 do 19:00 i niedzielę od 11:00 do 18:00
🔸 Jazzowe sety muzyczne przez cały weekend
🎨🎭 Dla najmłodszych i nie tylko:
🔸 Malowanie twarzy by Animeczki
🔸 Popcorn
🔸 Wata cukrowa
🔸 Warsztaty tworzenia w glinie by Zysnarski HEART
🔸 Strefa aktywnych neuronów by Paranormalsi
🔸 Sobotnie warsztaty artystyczne z MOPR Łazarz
🔸 Wózek z lodami rzemieślniczymi od Kawiarni Cappuccina
🛍🧶 Dla miłośników książek, eko i rękodzieła:
🔸 Ponad 25 wystawców, rękodzielników, artystów
🔸 Miody i produkty ekologiczne
🔸 Kosmetyki naturalne
🔸 Świece
🔸 Książki od Antykwariatu Grochowski
🔸 Książki anglojęzyczne dla najmłodszych
🔸 Wyroby w drewnie
🔸 Biżuteria
🔸 Artystyczne kartki okolicznościowe
🔸 Autorskie plakaty, breloki handmade i dużo więcej
RAZEM ROBIMY DOBRZE ❤️
i wspieramy cele charytatywne
Chcesz zostać super wystawcą?
Zapraszamy: 💌 bazar@citypark.com.pl
Zapraszamy na sobotę pełną atrakcji do Parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Tym razem właśnie tu gościł będzie festyn Poznań w formie.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – jogę na trawie, przedstawienia artystyczne na scenie, zajęcia ruchowe i sportowe dla najmłodszych, strefy poświęcone młodzieży z przestrzenią do rozmowy, warsztatów i chilloutu, koncert profilaktyczny w Słodowni oraz badania i porady medyczne.
Wszystko jak zawsze bezpłatnie, a ze szczegółami programu można zapoznać się na fanpage’u Poznań w formie.
Sobota, godz. 11:00-16:00.
Do zobaczenia!
🎲 ZapraszaMy do wspólnego spędzania czasu podczas dłuższych jesienno-zimowych wieczorów przy grach planszowych, karcianych, innych wszystkich mieszkańców Osiedla, starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn, rodziców z dziećmi i młodzież😉👇
♟ Można korzystać z gier ze znanych wydawnictw (w tym Rebel, Granna, Ogry Games, Portal Games i innych) dostępnych na miejscu lub przynosić swoje ulubione gry.
🎲 Kiedy❔
każda 3. sobota miesiąca w godz. 16:00 – 20:00 (lub później do ostatniej aktywnej grupy 😉 ) w okresie jesienno-zimowym
+ dodatkowe terminy związane m.in. z:
♟ turniejami współorganizowanymi przez mieszkańców w ramach akcji Inic-Ja-Ty-Wy CIL Piątkowo Zachód
♟ świętowaniem 3. Dnia Gier Planszowych na Piątkowie w październiku 2023 roku
[bądźcie czujni 😉 lub dołączcie do grupy mieszkańców i mieszkanek zaangażowanych w działania]
🎲 Gdzie❔
Ognisko na fyrtlu
(budynek Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105; wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4 od strony bloku OBCH 7).
♟ Wydarzenie bezpłatne, wstęp wolny.
W komentarzach możecie wskazywać, w co chętnie byście zagrali, mogą być konkretne tytuły oraz bardziej ogólnie, np. mechanika, dziedzina etc – zobaczyMy co da się zrobić 😉
🎲 Na miejscu będą dostępne również kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przyniesienia własnych kubków 😉
i zachowanie ostrożności przy graniu, by dostępne egzemplarze służyły naszej sąsiedzkiej społeczności jeszcze wiele razy 🙂
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
to
💡 20 000 zł na realizację pomysłów mieszkańców w 2023 r.
np. sąsiedzki piknik, festyn rodzinny, ogród społeczny, podwórkowe spotkanie, warsztaty świąteczne…
💡 wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację Waszych pomysłów:
✅ dla społeczności sąsiedzkiej
✅ do kwoty 4 000 zł
✅ zgłoszonych do 30 listopada 2023.
Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czułypoznan
#dzialamyrazem
#todziała
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie malarstwa figurkowego!
Zabierzcie swoje modele, figurki, projekty, i wspólnie wymieńmy się doświadczeniem!
Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z tym hobby również zapraszamy – zapewniamy narzędzia, mokre palety, pędzle, farby oraz modele.
UWAGA!
Jeśli macie możliwość zabrania swojego ulubionego oświetlenia do malowania to byłoby bardzo wskazane 🙂
Zapisy w komentarzach bądź w wiadomości prywatnej 🙂

Poranek dla dzieci: Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy – Sala 1


SALA 1 – KINOWA
Godzina

16.09 | g. 12 |

17.09 | g. 13.30 |

23.09 | g. 12 |

Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić: wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podążają jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy – szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

Pełna przygód, przyjaźni, humoru i wzruszeń opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami Mru i wyjątkowej ekipie: dziesięcioletniej Cleo, szalonej sąsiadce i psie Rambo, którzy wyruszą kocim tropem na wspólną wyprawę pełną zabawy. To będzie wspaniała mrrucząca przygoda dla całej rodziny!

MRU I JA: WIELKA PRZYGODA NA CZTERY ŁAPY, reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja, Szwajcaria 2023, 83′ ‍

Język: polskim dubbing

Już w najbliższą sobotę odbędą się zajęcia LogoSensoryczne dla Maluszków 0-4r.ż.
Będziemy się bawić wykorzystując bezpieczne dla dzieci masy plastyczne oraz pomoce sensoryczne. Przy okazji świetnej zabawy rozwiniemy zmysły i wesprzemy rozwój mowy Waszych dzieci.
Każde zajęcia to inna tematyka!
Do końca września obowiązuje cena promocyjna45zł/1h (dziecko+opiekun)
Godzina: 10:00-11:00
Obowiązują zapisy- liczba miejsc ograniczona!
Zapisy: 516-949-399 (wystarczy sms- odpiszę)
Więcej informacji: www.najsensowniej.pl
Miejsce: Pracownia Cztery Dłonie (Os. S. Batorego 16)

Mobilne Miejsce Kultury – „Van Gogh – obłęd czy fascynacja?” – inicjatywa oddolna

W ramach Mobilnego Miejsca Kultury, czyli luźnych opowieści, różnorakiej treści, zapraszamy na pierwsze spotkanie pt. „Van Gogh – obłęd czy fascynacja?”
Spotykać będziemy się 4 razy w różnych miejscach na Łazarzu:
21.07 godz.17:00 Rynek Łazarski w ramach Łazarskiego Lata;
19.08 jako wydarzenie towarzyszące godz.15:00 na Bazarze Wyspiańskiego 26;
2.09 jako wydarzenie towarzyszące otwarciu sezonu Klubu Krąg, w Ogrodzie Łazarz;
6.09 godz. 17:00 w Kolektywie Kąpielisko.
Spotkania prowadzić będzie Katarzyna Kroczyńska i Agnieszka Gucia.
Wstęp bezpłatny.
Bez zapisów.
Serdecznie zapraszamy!
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Inicjatywy Oddolne mCIL Łazanka 2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania.
Organizatorzy:
mCIL Łazanka: https://www.facebook.com/CILLAZANKA
CIM Horyzonty: https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty
Rada Osiedla Święty Łazarz: https://www.facebook.com/ROLazarz
Przestrzeń Działań Otwartych https://www.facebook.com/przestrzendzialanotwartych
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#inicjatywaoddolna
#radaosiedlaswietylazarz

 

 

NIEDZIELA

 

„Pszczoły to mistrzynie” – spektakl teatru Mozaika

📅17 września
⏰ godz. 11:00
📍Concordia design, sala Luna
🆓 wstęp wolny
ilość miejsc ograniczona
🐝 🐝 „Pszczoły to mistrzynie” – czy zgodzicie się z tym hasłem?
Jeśli macie wątpliwości, ale też jeśli nie macie ich wcale, zapraszamy na spotkanie z pszczołami, ukrytymi w opowieściach, tańcu i muzyce. Tak, tu również można je spotkać!
Choć trudno je zatrzymać choćby na chwilę, mają przecież tyle do zrobienia. Pszczoły to naprawdę mistrzynie!
W tym spektaklu świat pszczół – ich życie, zwyczaje i tańce odkryją przed nami Pszczółka Ulka i Pszczółka Fiołka. Poznamy też wielu innych bohaterów – wszechwiedzącego Dudka, Słońce, Księżyc, Smoka i Królową Pszczół.
„Jako, że świat pszczół jest zachwycający, chcemy ten zachwyt oddać łącząc ze sobą różne formy ekspresji – stąd spektakl jest połączeniem teatru tańca, teatru opowieści oraz musicalu. Zobaczymy więc pszczoły, a nawet je usłyszymy – w specjalnie skomponowanych na tę okazję utworach Przemka Mazurka” – zapewniają twórcy spektaklu.
czas trwania: 45 minut
wiek odbiorców: 3+
Do zoBZZZYczenia! 🐝🐝🐝
Wydarzenie organizowane we współpracy z Miastem Poznań oraz Vox Artis

CAŁA NADZIEJA W JAJKU


KAMILA OLEKSIAK
REŻYSER: NATALLIA LEWANAVA
CZAS TRWANIA: 70 MIN.
DZIECI
REALIZATORZY
OBSADA:
Alicja Helfojer
Alena Hiranok (gościnnie)
Yuliia Semenenko-Kożuch (gościnnie)
Marek A. Cyris

koncepcja: Natallia Levanava, Alena Hiranok, Yuliia Semenenko-Kożuch
reżyseria: Natallia Levanava
scenariusz: Kamila Oleksiak
scenografia: Robert Romanowicz
muzyka: Andrei Ewdokimow
OPIS SPEKTAKLU
Niezależnie od tego, czy jesteś pingwinem, grzybem, czy nawet bakterią, w końcu zdasz sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i potrzebujemy siebie nawzajem, bez względu na to, jak różni jesteśmy. Wszystko, co robimy, ma konsekwencje i, jak wiadomo, trzepotanie skrzydła motyla na jednym końcu oceanu może spowodować tsunami na drugim końcu ziemi.

Ale jak dogadać się, gdy tak bardzo się między sobą różnimy? Czy to możliwe?

Spotkajmy się w Teatrze Animacji na Drugiej Tajnej Ratunkowej Akcji, Trudnej, Ale To Akurat Nic: TRATATAN. Zaproszeni zostaną przedstawiciele flory i fauny planety Ziemia czyli jeże, ryby, pingwiny, bakterie i… Ty. Zobaczymy, czy uda nam się dojść do porozumienia i zapobiec zbliżającej się katastrofie ekologicznej!

Przyjdź! Twój głos jest ważny! I tak, masz wpływ na przyszłość!

Jeśli nie będziemy współpracować, wszyscy umrzemy!

Spektakl dla Widzów od 7 lat.

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód daje Wam przestrzeń oraz narzędzia do realizowania Waszych pomysłów dla i z innymi mieszkańcami Osiedla – czas na
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód 🙂
💡 Poznaj Poznań z poziomu wody – spływ kajakowy rzeką Wartą
to pomysł mieszkańców na spędzenie czasu wolnego w sposób aktywny i nietypowy.
📅 17 września (niedziela), godz. 10:00 – 16:00/19:00
📌 miejsce zbiórki/startu: Plaża Miejska przy ul. Rzecznej w Luboniu
📌 miejsce zakończenia: Stajnia Rotmistrz Naramowice przy ul. Nadrzecznej
👉 Spływ 2-osobowymi kajakami
👉 Planowane zakończenie spływu około godz. 16:00.
👉 Po spływie przewidziano ognisko i konkursy z nagrodami do ok. godz. 19:00.
Po zakończonym spływie przewidziano możliwość transportu kierowców po pozostawione samochody w Luboniu (bez dodatkowych kosztów)
⚠️ Działania nie obejmują – uczestnicy we własnym zakresie zapewniają:
– dojazd (komunikacja publiczna tramwaj 12/autobus 190 -> 603 ok. 50/60 min lub transport własny – dostępne parkingi płatne i bezpłatne);
– prowiant na ognisko (można skorzystać z przygotowanej porcji w cenie 30 zł lub opłacić koszty organizacyjne ogniska 10zł i korzystać z własnego prowiantu – opłaty dokonuje się na starcie spływu);
– ubezpieczenie NNW.
ZGŁOSZENIA 2 OSOBOWYCH ZAŁÓG PRZYJMUJEMY DO 11 WRZEŚNIA 2023 ROKU poprzez formularz:
forms.gle/ibQtz7iBoyUBTq8m7
Liczba miejsc ograniczona.
Zespół realizujący CIL Piątkowo Zachód zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny wydarzenia z przyczyn niezależnych od zespołu.
📞 W przypadku pytań związanych z inicjatywą prosimy o kontakt telefoniczny:
577 WIKING = (577_94_54_64)
W związku ze specyfiką wydarzenia oraz kosztami nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedzi na część szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa.
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód
to
💡 20 000 zł na realizację pomysłów mieszkańców w 2023 r.
np. sąsiedzki piknik, festyn rodzinny, ogród społeczny, podwórkowe spotkanie, warsztaty świąteczne…
💡 wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację Waszych pomysłów:
✅ dla społeczności sąsiedzkiej
✅ do kwoty 4 000 zł
✅ zgłoszonych do 30 listopada 2023.
Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

10 lat Studia Joga Wita, czyli warsztaty dla dzieci i joga na trawie

Wiecie, że na Wildzie swoje okrągłe urodziny obchodzi miejsce dla początkujących i zaawansowanych adeptów jogi? Czas to uczcić! Zapraszamy zatem na wspólne świętowanie 10 „urodzin” Studia Joga Wita, w ramach którego przy ulicy Wspólnej będą miały miejsce atrakcje dla dzieci, dorosłych, a także dla całych rodzin!
Dnia 17 września (tj. niedziela) zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek na Czytando Jubileuszowe a Rodziców, Opiekunów, Dziadków, Sąsiadów i Znajomych na wspólną praktykę jogi na trawie!
Wyjątkowe spotkanie literacko-plastyczne dla dzieci z różnych grup wiekowych oraz joga na trawie dla każdego odbędzie się na Ziemi Wspólnej przy ul. Wspólnej 40.
Podczas warsztatów literackich tym razem przyjrzymy się… sobie samym, dzieciom! Zastanowimy się kim jesteśmy, co nas różni, a w czym jesteśmy do siebie podobni. Porozmawiamy o tym, czego nie widać na zewnątrz i jak to, co wewnątrz, uporządkować. Spróbujemy też odnaleźć równowagę i harmonię wspólnie praktykując jogę!
Warsztaty zakończymy zdrowym poczęstunkiem.
Szczególne zaproszenie dla wszystkich mam z pociechami, które uczestniczyły w tej dziesięciolatce w zajęciach jogi dla kobiet w ciąży, prowadzonych w Joga Wita.
Aby wygodnie ćwiczyć jogę załóż wygodny strój sportowy oraz przynieś ze sobą matę, duży plażowy ręcznik lub koc. Z kolei dzieciom proponujemy ubrać odzież, która może się pobrudzić i nie będzie krępowała twórczej zabawy.
Podsumujmy plan na niedzielę:
𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘? Niedziela, 17 września,
– 16:00 – czytando dla dzieci 5+ z ksiażką „Ja i inni” (wyd. Zakamarki, tekst: Ylva Karlsson, ilustracje: Sara Lundbergm, tłumaczenie: Katarzyna Skalska),
– 17:00 – czytando dla dzieci 2+ z książką „Kolorowy potwór” (wyd. Mamania, Anna Llenas),
– 16:00 – 17:30 – joga na trawie dla wszystkich chętnych
𝐆𝐃𝐙𝐈𝐄? Ziemia Wspólna, przy ul. Wspólnej 40 (w razie niepogody studio Joga Wita, Wspólna 40)
𝐙𝐀 𝐈𝐋𝐄? Wstęp bezpłatny
𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐘: info@jogawita.pl (ilość miejsc ograniczona)
Do zobaczenia na trawie!
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

Poranek dla dzieci: Yuku i magiczny kwiat – Sala 1 – CK ZAMEK

SALA 1 – KINOWA
Godzina
17.09 | g. 12 |

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Język: polski dubbing
YUKU I MAGICZNY KWIAT, reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck, Belgia, Francja 2022, 65′, 5+

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 14 zł

dla kogo: dzieci

Rodzinne zwiedzanie Zamku


CK ZAMEK
g. 13.30
Data17.09.2023
Cena 15 zł (n), 12 zł (u) zł

Zapraszamy całe rodziny na niezapomniane przygody w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu! Odkryjcie fascynujące wnętrza jednego z najmłodszych zamków w Europie, gdzie historia staje się żywa dzięki komentarzom naszych wykwalifikowanych przewodników i przewodniczek.

Przygotowaliśmy specjalne zwiedzanie przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat i ich opiekunów/ opiekunek, które będzie pełne ciekawostek i atrakcji. Podczas trasy, wasze pociechy będą miały okazję poznać tajemnice zamkowych murów i zadać pytania – na wszystkie postaramy się odpowiedzieć! Nasz przewodnik_czka będzie towarzyszyć im na każdym kroku, tłumacząc wszystko w sposób dostosowany do ich zainteresowań i wieku.

Twórzcie z nami wspomnienia!

 

zbiórka: Hol Wielki

czas trwania: 60’

wiek: 7+

Spotkajmy się, pograjmy! Poznań

W III weekend września w ponad 30 miejscach w Polsce blisko 30 Klubów Gier Planszowych organizuje dla Was wydarzenia pod wspólnym logo Spotkajmy się, pograjmy!
W Poznaniu organizujemy bezpłatne spotkanie dla rodzin z dziećmi w wieku od 4 lat.
Atrakcje:
– turniej w grę Pchli Cyrk z nagrodami;
– planszówkowe wyzwanie z nagrodami (zagraj w co najmniej 4 gry i wykonaj zadanie);
– strefa gier XXXL;
– strefa gier dla młodszych dzieci;
– klocki konstrukcyjne Cardblocks.
Zagramy w gry Wydawnictw Egmont, Games Rock Studio, Granna, Mudoko, Nasza księgarnia, Piatnik, Trefl.
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o inicjatywie Spotkajmy się, pograjmy!, warto polubić i obserwować fanpage naszej inicjatywy https://www.facebook.com/spotkajmysiepograjmy2023
_________________
Spotkajmy się, pograjmy! jest projektem non-profit. Udział w każdym wydarzeniu w ramach inicjatywy, jak i w zabawach z nagrodami proponowanych podczas niego jest bezpłatny. W ramach akcji nie będzie prowadzonej sprzedaży gier ani innych usług z nimi związanych.
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe King of the Hill, Molkky i inne gry.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl

Spacery po Fest Fyrtlach: Jeżyce, Wilda, Łazarz

We wrześniu zapraszamy na niedzielne 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫𝐲 z przewodnikami i przewodniczkami po trzech śródmiejskich dzielnicach w ramach działań miejskich 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐚 i 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐜𝐭𝐰𝐚.
Egzotyczne serce Łazarza, willa pod mocnym aniołem na Wildzie, bogini jeżyckich sztukaterii czy koleżeński żart na Jeżycach, to tylko niektóre z tajemniczych zagadnień, o których opowiemy na spacerach. Wyruszymy śladami najciekawszych (choć nie zawsze tych najbardziej znanych) miejsc, postaci i historii, które wpłynęły na oblicze Jeżyc, Łazarza oraz Wildy. Miejscy wędrowcy, mieszkańcy fyrtli, a także wszyscy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Poznaniem, odnajdą tu coś dla siebie.
Przed Wami 𝐭𝐫𝐳𝐲 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐞 śródmiejskie, o których przeszłości i współczesności opowiemy odwołując się do głosu ich mieszkańców.
Czas więc zagłębić się w fyrtlowe zaułki!
𝐂𝐳𝐚𝐬 𝐭𝐫𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚: 120 minut
𝐖𝐬𝐭𝐞̨𝐩: 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐲 𝐧𝐢𝐞𝐛𝐢𝐥𝐞𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲
𝐇𝐚𝐫𝐦𝐨𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫𝐨́𝐰:
𝟏𝟕 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎: 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐮: Ł𝐚𝐳𝐚𝐫𝐳
Start: Rynek Łazarski
𝟐𝟒 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎 : 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐮: 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚
Start: róg ul. Niedziałkowskiego i Górnej Wildy
𝟏 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎: 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐮: 𝐉𝐞𝐳̇𝐲𝐜𝐞
Start: przed bramą Starego Zoo
𝟖 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎: 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨 𝐟𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐮: Ł𝐚𝐳𝐚𝐫𝐳
Start: Rynek Łazarski

 

Jędrzej Płókarz