PLAN ZAJĘĆ 24.07 – 30.07.2023

PLAN ZAJĘĆ 24.07 – 30.07.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

PONIEDZIAŁEK

DO ZOBACZENIA NA PLACU WOLNOŚCI | bezpłatne wydarzenia kulturalne | lipiec 2023

☀️ Cykl Do zobaczenia na placu Wolności powraca. Już od 18 lipca zapraszamy na BEZPŁATNE potańcówki, koncerty, warsztaty, spektakle dla dzieci i kino plenerowe!
Wśród wydarzeń lipcowych, polecamy pokazy filmów „Kobieta idzie na wojnę” i „Kedi – Sekretne życie kotów”. Dla najmłodszych proponujemy spektakl o przyjaźni „Słoń” oraz ekologię na wesoło w przedstawieniu „Ekoplemię”.
Fani i fanki muzyki będą mogli_ły wpaść w trans przy „Prawdziwie Polskim Techno” i potańczyć przy folkowych dźwiękach Odmieńciese. A zwolenniczki i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu zachęcamy do udziału w spacerze etnobotanicznym oraz warsztatach stolarskich.
🌿 W tym roku wszystkie wydarzenia łączy motyw ekologii, idea zrównoważonego rozwoju oraz postawa dbania o naszą planetę.
Do zobaczenia na placu Wolności!
☀️ 24.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Dziewczyny w naturze
Tytuł: Spacer etnobotaniczny / spacer ziołowy
Czas trwania: 90 minut
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
W przestrzeni miejskiej stykamy się z roślinami na każdym kroku! Co wyrasta spomiędzy płyt chodnikowych? Jakie gatunki znajdziemy na klombach i pod drzewami? W trakcie miejskiego spaceru etnobotanicznego poznamy wiele gatunków, wraz z ich charakterystyką oraz ewentualnym zastosowaniem. Dowiemy się również, jakie gatunki mogą nas uleczyć, a jakie możemy bez obaw zjeść! Zabierzcie ze sobą zeszyty, aby zebrać okazy do spacerowego zielnika! W ten sposób łatwiej będzie Wam zapamiętać napotkane po drodze rośliny.
☀️ 25.07 (wtorek), godz. 19:00
Artysta: Odmieńciese
Tytuł: Potańcówka
Czas trwania: 120 min
Rodzaj wydarzenia: koncert
Grupa Odmieńciese gra tradycyjną muzykę Lubelszczyzny i Radomszczyzny. Charakteryzuje ją bogate brzmienie i piękne melodie. W ich repertuarze odnajdzie się każdy, kto opanował polkę lub walczyka. W trakcie wydarzenia przewidziana jest również nauka tańca dla początkujących.
☀️ 27.07 (czwartek), godz. 21:30
Artysta: reż. Ceyda Torun
Tytuł: Kedi. Sekretne życie kotów
Czas trwania: 80 min
Rodzaj wydarzenia: film
„Kedi – Sekretne życie kotów” to fenomenalny dokument o stambulskich kotach. Zachwycił on recenzentów i stał się kinowym przebojem! Poznajcie wyjątkowe kocie indywidualności, które staną się naszymi przewodnikami po tureckiej metropolii.
☀️ 30.07 (niedziela), godz. 12:00
Artysta: Studio Teatralne Blum
Tytuł: Słoń
Czas trwania: 35 min
Rodzaj wydarzenia: spektakl dla dzieci
Przygotowany przez Studio Teatralne Blum spektakl uliczny „Słoń” to wydarzenie dla wszystkich. Główny bohater jest dużym, błękitnym zwierzakiem, który szuka przyjaciół. Spotyka Smoka, Żabę, Krokodyla, Kurę i Motyla, z którymi się zaprzyjaźnia. W ich towarzystwie przemieszcza się w miejskiej przestrzeni. Śpiewa piosenki, przemawia do widzów i zaprasza do wspólnej zabawy. Nikt nie będzie się nudzić!
☀️ 31.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Leśny stolarz
Tytuł: Ekologiczne warsztaty stolarskie
Czas trwania: 180 min
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
Najważniejszy w życiu jest śmiech i wspólna zabawa. Nie trzeba do tego jednak drogich zabawek. Warsztaty prowadzone przez Leśnego Stolarza pokazują, że samodzielnie samodzielne ich tworzenie nie jest trudne. I dosłownie każdy może to robić! Podczas zajęć można się nauczyć, jak przy pomocy tradycyjnych stolarskich narzędzi z kawałków gałęzi czy pieńka można zrobić coś intrygującego! Leśny Stolarz stawia na samodzielność, kreatywność i indywidualność.
Część 1, dla dzieci – 17:00 – „Zrób zabawkę – postać człowieka” – 1,5h
Część 2, dla dorosłych – 18:30 – „Osłonka na doniczkę ” – 1.5h
🎟️ Wstęp bezpłatny!
ℹ️ Szczegóły: estrada.poznan.pl

Poznań liczy (na) jerzyki 2023

Jerzyk…
jest niewielkim ptakiem z gatunku jerzykowatych, najbliżej spokrewniony z kolibrem. Rozpiętość skrzydeł ok. 40 cm, długość ok. 18 cm, masa 32 do 50 g, ciemnobrązowy, prawie czarny. Lata bardzo szybko: od 40 do 100 km/h, na dłuższych przelotach nawet 160 km/h.
Ptaki przylatują aż z Afryki Południowej i wracają zawsze do tego samego miejsca.
Przylatuje do nas w pierwszych dniach maja; kiedyś przylatywał wcześniej – w kwietniu „na świętego Jerzego”, stąd jego nazwa. Odlatuje już w pierwszych dniach sierpnia, najpóźniej w połowie miesiąca.
Całe życie (oprócz wysiadywania jaj i karmienia młodych) spędza w powietrzu – żywi się owadami, w powietrzu zbiera materiał do wyścielenia „gniazda”, kopuluje i nawet śpi. Gniazd nie buduje, lecz wykorzystuje znalezione szczeliny i otwory. Ze względu na specyficzny układ palców (wszystkie cztery „do przodu”) jerzyk nie może chodzić, natomiast doskonale przyczepia się do pionowych powierzchni.
Każdego dnia przelatuje co najmniej 1000 kilometrów i zjada przy tym ogromne ilości komarów, much i meszek. Jerzyki nie wymagają dokarmiania zimą, nie brudzą elewacji ani otoczenia, gdyż ich odchody są praktycznie niedostrzegalne, rozpylają się w powietrzu.
W pierwszych dwóch latach przed rozpoczęciem okresu lęgowego młode ptaki spędzają znaczną część czasu w powietrzu – osiedlają się dopiero w trzecim roku życia, w pobliżu rodzinnego gniazda. Są długowieczne – żyją ponad 20 lat. Gdy przy termomodernizacji gniazdo zostanie zamknięte – ptaki mogą podejmować próby dostania się do niego tak długo aż zginą. Jerzyków w miastach jest coraz mniej i jeżeli nie będziemy chronić i przywracać ich siedlisk, to niedługo znikną. A my odczujemy to poprzez wzrost ilości natrętnych komarów i meszek. [źródło: jerzykiwpolsce.pl].
Działania w kierunku dbania i liczenia jerzyków w Mieście zapoczątkował Pan Adam Gatniejewski, pasjonat jerzyków, mieszkaniec Piątkowa.
Akcja „Poznań liczy (na) jerzyki” jest koordynowany przez Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Poznania oraz osoby odwiedzające Poznań. Pełna instrukcja oraz arkusz pomiarów dostępne są na stronach internetowych Miasta: http://poznan.pl/…/rozpoczynamy-tegoroczna-akcje-poznan….
W skrócie:
1) w najbliższym okresie w pogodny dzień wybrać miejsce, w którym widać dużo jerzyków i odczekać aż do ich zniknięcia w siedliskach – zwykle jest to od ok. 20 min przed do 20 – 40 min po zachodzie słońca – w danym miejscu zawsze ten sam czas względem zachodu słońca!; warto zauważyć, że ptaki zniżają lot;
2) w kolejnym dniu, w tym samym miejscu po zachodzie słońca wykonać nagranie nadlatujących jerzyków (można wykorzystać telefon komórkowy);
3) przejrzeć nagranie, wybrać kadr z największą liczbą jerzyków i policzyć;
4) właściwe liczenie należy wykonać w okresie 18 – 24 lipca (najpóźniej do 30 lipca) powtarzając kroki 2 oraz 3;
5) dane należy wpisać na arkusz pomiarów, a następnie wysłać – jedną z poniższych opcji:
• Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań (z dopiskiem: „Poznań liczy (na) jerzyki”),
• ksr@um.poznan.pl, anna_jasinska@um.poznan.pl
Akcja liczenia jerzyków będzie powtarzana w kolejnych latach, by uzyskać pełne informacje dotyczące populacji tych ptaków w Poznaniu.
Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju [CPE] wspiera i promuje akcję, ponieważ działanie jest zapoczątkowane przez Pana Adama Gatniejewskiego, członka honorowego Stowarzyszenia oraz od wielu lat Stowarzyszenie prowadziło działania pn. Ptaki w Mieście.
Projekt Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#jerzykiwpolsce
Na tych warsztatach pobawimy się kolorowymi kamykami, muszelkami i koralikami, całość zalejemy żelem tworząc pachnącą świeczkę. Do kompletu udekorujemy drewnianą podstawkę.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36 lub poprzez wysłanie wiadomości przez FB https://www.facebook.com/JagodaNiePorzeczka
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania.
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #lazanka #radaosiedlaswietylazarz
Na tych warsztatach poćwiczymy nasze paluszki poprzez przewlekanie kolorowych sznurków przez drewniany stelaż, tworząc przepiękną tęcze, którą możemy powiesić w pokoju jako ozdoba.
W każdej chwili sznureczki można wyjąć by znów poćwiczyć przewlekanie.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36 lub poprzez wysłanie wiadomości przez FB https://www.facebook.com/JagodaNiePorzeczka
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania.
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #lazanka #radaosiedlaswietylazarz
Uwaga, uwaga!
Przypominamy, że dziś ruszyły zajęcia wakacyjne!Tego lata będziemy się spotykać nie tylko na Lodowej 😉To z kim się widzimy? 😃#warsztatyagaty #warsztaty #wakacjezwarsztatamiagaty #wakacyjnezajęcia

Bezpłatny kurs brydża od podstaw

Zapraszamy na wakacyjny, darmowy kurs brydża od podstaw!
Startujemy już w najbliższy poniedziałek, 17 lipca o godzinie 15.00. Będzie to cykl 10 spotkań. Zgłoszenia prosimy kierować na numer telefonu: 607 050 076
Jest to inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Inicjatywy Oddolne mCIL Łazanka 2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania #poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #radaosiedlaswietylazarz

Lipiec w Przystanek Pireus

A po co mi to

Kochani…💖
Dla wszystkich, którzy potrzebują mieć wszystko w 1 miejscu 🙃 albo jeszcze nie natknęli się na naszą wakacyjną ofertę 🤗
Pamiętajcie, że w wakacje… pogoda bywa różna.. albo może padać… 😅 albo… będzie tak gorąco, że NASZE wnętrze będzie działać totalnie kojąco 😎
Zatem… zapraszam do doczytania do końca… i zapoznania się z naszym WAKACYJNYM MENU 🤩🙃💖
Wyjątkowo zacznę od DESERU 😂
🍀 PAKIET „TURBO SZTOS”:
👉 Freekowanie: 3 w lipcu i 3 w sierpniu (cena standard 1 spotkania 80 zł w pakiecie liczone 60 zł) 😘
👉 Zabawowia BEZ LIMITU na całe wakajki (140 zł) 🥳
👉 Cena 500 zł/ 750 zł dla 2 dzieci) 😘
👉 Cena tylko w przedsprzedaży do 30.06
👉 ilość miejsc w przedsprzedaży- OGRANICZONA 🤗
🍀 „FREEKOWANIE NA POLANIE” (w przedsprzedaży)
🌈 65 zł przy zakupie karnetu 6 spotkań (3 w lipcu i 3 w sierpniu) 390 zł/ 630 zł dla 2 dzieci
🌈 70 zł przy zakupie karnetu 4 spotkań (ustalamy daty) 280 zł/460 zł dla 2 dzieci
🌈 80 zł pojedyncza wlotka /130 zł dla 2 dzieci (jeśli będą miejsca lub pogoda będzie genialna)
👉 Czas zajęć: 60 min.
Planujemy 3 grupy:
👉 10:00- 11:00
👉 13:30-14:30
👉 17:00-18:00
Terminy spotkań:
📌 Lipiec- 11.07; 18.07; 25.07
📌 Sierpień- 01.08; 08.08; 22.08
🍀 „ZABAWOWNIA”
Poniedziałki (9:00-11:00; 12:00-14:00; 16:30-18:30)
Czwartki (9:00-14:00)
Piątki (9:00-11:00)
👉 240 zł za 2 mc „WAKAJKI W ZABAWOWNI” 🥳 ( karnet na zasadach otwartego* cena tylko w przedsprzedaży do 30.06)
👉 160 zł standardowy karnet miesięczny otwarty*
👉 50 zł poj. wejście
👉 60 zł Zabawownia WEEKENDOWA 🙃
📌 standardowo +50% za każdą kolejną pociechę 😘
📌 w cenie: kawusia, samotna wizyta w toalecie, relatywny święty spokój i oczywiście stoperki ( dla potrzebujących wyciszenia 😘)
🍀„Domowe Przedszkole” idealne zajęcia adaptacyjne tym bardziej jeśli ruszacie przygodę z przedszkolem 😎
👉 Czas zajęć: 1,5 h
👉 Planujemy 2 grupy:
📌 grupa I 9:00-10:30
📌 grupa II 17:30-19:00
👉Zajęcia odbywają się w środy.
Cena:
👉 50 zł (za zajęcia w karnecie WAKACYJNYM czyli 450 zł)
👉 60 zł pojedyncze zajęcia (jeśli będą miejsca)
📌 Karnet płatny w 2 ratach: I część- 300 zł do 30.06; II część 150 zł do 28.07;
🍀 „Dźwiękoludki” zajęcia umuzykalniające (idealna adaptacja przed żłobkiem 🤗) i dla wszystkich, którzy kochalą „lalala” jest SZTOSIK 🤩
👉 Czas zajęć: 45 min.
👉 Środy: 11:00-11:45
Cena:
👉 50 zł (pojedyncze zajęcia- jeśli będą miejsca)
👉 45 zł (przy zakupie karnetu WAKACYJNEGO 400 zł)
📌 karnet płatny w 2 ratach: I część- 300 zł do 30.06; II część 100 zł do 28.07;
🍀 „Fifne Majsterkowanie”
Standardowo będziemy wspólnie robić przeeekozackie zabawki 💖 i oczywiście każda pociecha będzie ze swoją prywatną wracać do domciu 😘Terminy podamy na czasie- obecnie jest zbyt gorąco byśmy podały na triiiiliard procent 😅
Obstawiamy, że będą się odbywać w tygodniach, w których nie będzie freekowania.. ale wyjdzie w praniu 🤩
Cena bez zmian👉 70 zł
🍀„ZLAT CZAROWNIC” regeneracyjne spotkanka dla mam😎
Kochane moje.. oczywiście, że będą 💖
Od lipca na stałke w czwartki na 99% w ostatnie czwartki miesiąca. Cena, bez zmian👉30 zł
Na koniec.. Zostawiam Was z PRZYSTAWECZKĄ.. 😎😉😘
Przez całe wakajki znajdziecie u nas również… zajęcia totalnie za DARMOSZKE 🤗 a to za sprawą II CUDNYCH PROJEKTÓW 💝
🌈 „Nasz Sportowy Fyrtel” w ramach którego:
🍀 19:30 STRETCHING (ćwiczenia rozciągające) – 50 min.
🍀 20:30 ZDROWY KRĘGOSŁUP + relaksacja – 50 min.
👉Zajęcia odbywają się we WTORKOWE WIECZORY 🤩
Oraz ŚRODY:
🍀14:00 ZAJĘCIA DLA MAM Z MALUSZKAMI – 60 min.
🌈 FAMILY SPOT (totalna petarda 🥳🥳🥳)
Zbieram się by Wam o tym projekcie szczegółowo opowiedzieć- na to przeznaczę oddzielny.. zapewne.. niejeden post 🤗 na ten moment jednak.. zdradzę, że zapraszamy w PIĄTKI…
👉 12:00-15:00 do ZABAWOWNI 🤗💖😍
👉 do tego.. śledźcie uważnie… gdyż każdego miesiąca będzie pojawiało się coś EKSTRA 🥳 I… jak to u nas.. będzie to szybka akcja z zapisami 😅🙈🍀
Śpieszcie się powoli.. czas leci.. miejsca.. delikatnie mówiąc się kurczą 😅 A my… JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ 💖
📌Szczegółowe info o zajęciach znajdziecie w postach.. oraz po kliknięciu w linki, które zostawiam WAM w komentarzach 😘
Bądźcie z nami 🤗
Do zobaczenia, usłyszenia 📞 608 865 575
KONIN💖.. już bliżej niż dalej.. 🙈😍🤗
Dzieje się.. nie sypiam 😅
Obiecuję wejść z turbo ofertą..
I Kochani.. „FAMILY SPOT Konin” też będzie (w Polsce miały być 24 takie wyjątkowe miejsca.. lecz będzie 25 🥳💪🥳
Nie ma za co… 🤗😘🤗
Ruszamy na 100% z początkiem SIERPNIA 💖
Ściskamy mocno,
Sylwia i Gosia 😘
Pamiętacie, ze możecie pobawić się z Klamerką na świeżym powietrzu w parku im. T. Mazowieckiego?
W każdy poniedziałek g.10 i g.12:) obowiązują zapisy!♥️
Do zobaczenia na wolnym!🌳
.

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Zapraszamy do zapisów na nasze zajęcia wakacyjne.
W tym roku zamiast umów oferujemy bardziej elastyczne karnety wakacyjne.
Jak to działa?
1. Wybierz pakiet i terminy, w których chcesz uczestniczyć na grupach.
2. Zapisz się na wybrane terminy w systemie zapisów: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ lub napisz: kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604
3. Zmiana planów? Zgłoś to na 20h przed i wykorzystaj wejście na inne zajęcia
Więcej na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/wakacje/
Terapie prowadzimy niezmiennie w wakacje z krótkimi przerwami wakacyjnymi poszczególnych terapeutów, szczegóły podamy około 20.06.
#LeśnaGrupa
#zajęciadladzieci
#małeprzedszkole

 

 

WTOREK

WAKACJE NA DWORZE – spektakle teatralne dla dzieci

Wakacje najlepiej spędza się na dworze – co do tego faktu chyba wszyscy rodzice są zgodni, a dzieci za chwilę będą! Nowy wakacyjny program przygotowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to spektakle i warsztaty zorganizowane z myślą o najmłodszych odbiorcach i odbiorczyniach. Wracając do podwórkowych wspomnień, dajmy dzieciom nawet więcej niż „jeszcze 5 minut” i zapoznajmy z magiczną atmosferą zamkowego dworu.
Na Dziedzińcu Zamkowym od 11 lipca do 7 sierpnia, w każdy wtorek, artyści i artystki z różnych miast Polski, a nawet sąsiedzi ze Słowacji zaproszą uczestników i uczestniczki do magicznego świata teatru. Będą to spotkania, które inspirują, uczą, budzą ciekawość świata i opowiadają o emocjach. Na przedstawienia warto zabrać dzieci od 6. roku życia. Młodsze dzieci CK ZAMEK zaprasza na zajęcia z cyklu Strefa Zabawy – w letniej odsłonie.
👉„Dziadek” – spektakl teatralny / Walny Teatr, Gdańsk
25.07 g. 11 / bilety: 20 zł / czas trwania: 50’ / wiek: 8+
„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego, w których radość z prostych czynności życiowych, jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: chorobą, odejściem bliskich.
Spektakl w formie retrospekcji. Opowieść zaczyna się w dniu „odejścia” tytułowego Dziadka, a kończy w momencie narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie – Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią całego przedstawienia. Dziadek wprowadza Wnuka w życie, uczy wartości. W spektaklu wykorzystane zostaną różne techniki lalkarskie (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmioty trickowe, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.
tekst, lalki i realizacja plastyczna, scenariusz: Adam Walny
muzyka: Jacek Zięba i muzyka ludowa
👉„Sokrates w piaskownicy” – spektakl teatralny / Teatr Małe Mi, Łódź
1.08 g. 11 / bilety: 15 zł (z Kartą Dużej Rodziny), 20 zł / czas trwania: 50’
Radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na każdy temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy, rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze, Strachu, Zabawie, Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań, odpowiadania na nie, budzą ciekawości świata i siebie.
Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej, którego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziećmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.
scenariusz i reżyseria: Sława Tarkowska
muzyka: Katarzyna Jackowska-Enemuo, Antek Sojka
scenografia i lalki: Katarzyna Samosiej
występują: Sława Tarkowska, Daniel Kiermut
👉„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” – spektakl teatralny / Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
8.08 g. 11 / bilety: 15 zł (z Kartą Dużej Rodzin), 20 zł / czas trwania: 70’
Spektakl na podstawie powieści Lymana F. Bauma.
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” opowiada o podróży Dorotki, dziewczynki mieszkającej w stanie Kansas, która dzięki splotowi zdarzeń przenosi się z szarego Kansas do kolorowej, sztucznej i magicznej Krainy Oz. Chcąc odnaleźć drogę powrotną do domu, Dorota spotyka zarówno dobre, jak i złe postaci. Jej przyjaciółmi stają się surrealistyczni bohaterowie: Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew. Każdy z nich poszukuje fragmentu swojej osobowości i wspólnie z Dorotką przeżywają barwne przygody.
Cała historia opisana przez Bauma zdaje się być wyjęta z literatury czy plastyki surrealistycznej. I taką też estetykę obrano w inscenizacji wałbrzyskiego „Oza”. Wszystkie formy, kostiumy czy projekcje w swoich inspiracjach sięgają do okresu wielkich surrealistów, a szczególnie obrazów René Margritte’a.
scenariusz i reżyseria: Arkadiusz Klucznik
scenografia i kostiumy: Mateusz Mirowski
muzyka: Piotr Klimek
teksty piosenek: Dariusz Czajkowski
występują: Marta Kaczmarczyk, Karolina Bartkowiak, Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Paweł Kuźma, Paweł Pawlik, Filip Niżyński, Rafał Gorczyca, Kamil Król

Lato na Madalinie – Lot nr 4

Najważniejsze punkty programu:
WTOREK 25 lipca 2023
15:00 Senior nie bimba – spotkania dla seniorów
15:30 Warsztaty ukulele – poziom open
17:00 Muzyczna podróż z Wujkem Ogórkiem
ŚRODA 26 lipca 2023
15:30 Planetarium DIY – zrób to sam (po angielsku)
16:30 Język angielski dla dzieci
17:30 Zajęcia taneczno-sportowe dla dzieci
18:00 Hiszpański dla dzieci
18:30 Angielski dla dorosłych (konwersacje)
CZWARTEK 27 lipca 2023
15:30 Planetarium DIY – zrób to sam – zajęcia po angielsku
16:30 Język angielski dla dzieci
17:30 Zajęcia muzyczne dla dzieci
18:00 Hiszpański dla dorosłych
18:30 Podróżowanie na Madalinie (prezentacje o niezwykłych krajach w języku angielskim).
PIĄTEK 28 lipca 2023
15:30 Język angielski dla dzieci
16:30 Francuski dla dzieci
17:00 Mikrokosmos – krótkie warsztaty dla dzieci o ekologii, prawach człowieka, aktywizmie
17:30 Turecki/arabski dla dorosłych
18:30 Bądźmy bardziej świadomi – rozmowy dla dorosłych o etyce,
ekologii, prawach człowieka, aktywizmie w języku angielskim.
Wszystkie zajęcia językowe i międzykulturowe realizowane we współpracy CIM Horyzonty.
SOBOTA 29 lipca 2023
11:15 Kobiety, jak rakiety – integracyjny klubik dla mam (prowadzony w języku ukraińskim, plus wspomagająco polski)
12:30 Niezły kosmos – międzyplanetarne warsztaty plastyczne
14:00 Królowa Puszczy – opowieść o Simonie Kossak – teatr kamishibai i warsztaty plastyczne
16:30 Grajmy w zielone – Mozaika
17:30 Trening i rozgrywki siatkówki plażowej (zapraszamy pojedynczych graczy i całe drużyny)
18:30 Planeta relaksacji
NIEDZIEL 30 lipca 2023
11:00 Tańce malucha – zajęcia dla najmłodszych
13:30 Mały konstruktor – klocki konstrukcyjne
15:00 Język polski dla obcokrajowców – grupa dorosłych
15:30 Kosmiczne wygibasy – odlotowe minidisco
16:30 Madalingo
18:00 Rozgrywki siatkówki plażowej (zapraszamy pojedynczych graczy i całe drużyny)
Dodatkowo codziennie ślizgi na torze wodnym, galaktyka czytelnika (książki o kosmosie i nauce), rozgrywki siatkówki plażowej, strefa zabaw najmłodszych, animacje
Aby być na bieżąco z newsami z Madaliny, zapraszamy także do grupy: Lato na Madalinie
realizator działań: Fundacja KREAKTYWATOR
Wydarzenie finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Lato z Estradą 2023: GRUNWALD POŁUDNIE

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Wtorek, 25 lipca 2023
park ks. Józefa Jasińskiego
godz. 17:00
familijny koncert interaktywny „Zwierzyniec” – Zajafka
🌻 Wtorek, 1 sierpnia 2023
park im. Jana Heweliusza
godz. 17:00
spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
🌻 Wtorek, 8 sierpnia 2023
park im. Jana Heweliusza
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Grunwald Południe
🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Wtorek, 25 lipca 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 17:00
spektakl „Sokrates w Piaskownicy” – Teatr Małe Mi
🌻 Czwartek, 3 sierpnia 20223
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„2 bilety do Grecji” reż. Marc Fitoussi, 2022; 110 min
🌻 Czwartek, 10 sierpnia 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Bodyguard i żona zawodowca” reż. Patrick Hughes, 2021; 117 min
🌻 Czwartek, 17 sierpnia 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Ławica
Cukiernia Chatka Pyszności
Wpadnijcie wspólnie poruszać się przy muzyce na świeżym powietrzu!
Darmowe zajęcia dla każdego.
wtorki: 06.06., 13.06., 20.06., 27.06.
godz. 18:00
Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66.
Obowiązują zapisy: martuchaw98@gmail.com lub 507383946
Inicjatywa Oddolna. Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

CIL STRZESZYN – Capoeira na Strzeszynie!

Zapraszamy mieszkańców Strzeszyna na treningi brazylijskiej sztuki walki Capoeira prowadzone przez instruktora z ponad 23 letnim doświadczeniem zdobytym na terenie Brazylii oraz Europy.
Capoeira to połączenie akrobatyki, sztuki walki oraz kultury afro-brazylijskiej. Przyjdź i przekonaj się, że Capoeira jest również dla Ciebie. Jedynie co możesz stracić, to kilka zbędnych kilogramów 😉
__________________
Prosimy o ubranie się w wygodny strój sportowy, zabrania ze sobą wody oraz czegoś na kleszcze i komary.
Warto pamiętać o wygodnym sportowym obuwiu na miekkiej podeszwie. Można też ćwiczyć na boso.
__________________
Zajęcia odbywają się w zależności od warunków pogodowych! W dzień ćwiczeń o godzinie 15.00 pojawi się informacja, jeśli zajęcia zostaną odwołane.
__________________
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Lato na WILDZIE

Tego lata mieszkańcy Poznania na pewno nie będą się nudzić! Zastanawiacie się jak w mieście skorzystać z uroków najcieplejszej pory roku? 🤔
Już podpowiadamy!🍿
Razem z Fundacją Pro Posnania przygotowaliśmy dla Was cykl letnich wydarzeń na Wildzie 🕶️
👉🏻 Kiedy: czerwiec i lipiec (w każdy wtorek, czwartek i niedzielę)
👉🏻 Gdzie: Poznań – Rynek Wildecki/Plac Marii Skłodowskiej-Curie
👉🏻 Wstęp: darmowy
Program atrakcji jest bardzo ciekawy i każdy znajdzie coś dla siebie:
📽️ Letnie kino na Rynku Wildeckim – w każdy wtorek wyświetlane będą seanse filmowe pod gołym niebem, które zostaną poprzedzone prelekcją filmoznawcy.
Mówią, że jemy oczami – w przypadku tego smacznego zestawu filmów jesteśmy pewni, że tak się stanie!🍿
🧘🏻‍♀️ Gimnastyka dla każdego – w czwartki zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia gimnastyczne nieopodal Rynku Wildeckiego (Plac Marii Skłodowskiej-Curie).
Z przyjemnością powitamy amatorów sportu w każdym wieku! 🤸🏻‍♀️🌳
🎶 Koncerty muzyki na żywo – w niedziele Plac Marii Skłodowskiej-Curie zamienimy w estradę, na której uczniowie i nauczyciele oraz absolwenci szkół muzycznych zaprezentują swój talent podczas koncertów muzyki na żywo 🎻🌷
Liczymy na Waszą obecność! Wspólnie sprawmy, by serce Wildy ponownie stało się miejscem sąsiedzkich spotkań! 🫶🏻
Do zobaczenia!✋🏼
Więcej szczegółowych informacji już niebawem 🤩

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. We wtorkowe wieczory królować będzie: salsa, timba, reggeaton z przerywnikami bachatowymi. Zapraszamy na godzinę 19:00. Jeżeli lubisz słońce, plażę oraz latynoską muzykę, to jest to impreza dla Ciebie ❤ Nie umiesz tańczyć salsy? Nie ma problemu – impreza rozpocznie się kursem salsy dla początkujących. Zapraszamy także salsowych zapaleńców i miłośników ruedy. Imprezy poprowadzą fantastyczni instruktorzy i choreografowie, a nad przebiegiem czuwa Mateusz Nawrot i ekipa Salsospontan. Czeka nas solidna dawka endorfin, dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂 A po treningu latino afterparty.

Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Wakacyjne środy w Parku Starego Browaru (dzieci 6 miesięcy – 5 lat).
✳️ Opiekun + dziecko – 55 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dziecko – 75 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dwojka dzieci – 95 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

 

 

ŚRODA

WAKACJE NA DWORZE „Laboratorium Pana Kleksa” – warsztat w formie teatralnej / Teatr KOMPANIA MARZEŃ

DZIEDZINIEC ZAMKOWY
g. 11
Data 26.07.2023
Cena 15.00 zł
Pan Kleks przepada za wynalazkami, technicznymi nowinkami i wszystkimi niekonwencjonalnymi sposobami ulepszania (niekoniecznie upraszczania) codzienności. Niewiele osób domyśla się jednak, że wszelkie badania i innowacje dokonują się w tajnym Laboratorium. Przed nami wycieczka po technologicznym zapleczu Akademii Pana Kleksa. Szalony Docent i jego Asystentka zaprezentują w teatralnej akcji m.in. ciekły azot, ciekły tlen, polimery. Będziemy mrozić, podpalać i wybuchać, a wszystko to na styku nauki i czarów.

reżyseria i scenariusz: Jakub Henke
występują: Jakub Henke, Agata Ilnicka „Hegel”
czas trwania: 50’
wiek: 6+

Spędź z nami Wakacje na dworze!
Zapraszamy do Zamku

LETNIA STREFA ZABAWY / „W krainie dziwnych kroków” – warsztaty tańca kreatywnego dla dzieci

BAWIALNIA CK ZAMEK
g. 11
Data 26.07.2023
Cena 20.00 zł
Prowadzenie: Aleksandra Pasicka

Bawialnia / bilety: 20 zł / czas trwania: 45’ /wiek 3–5 lat / liczba miejsc ograniczona.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

Czy byliście kiedyś w Krainie Dziwnych Kroków? Nie? To zapraszam na taneczną wyprawę, podczas której przekonacie się, jakie części ciała mogą służyć do przemieszczania się. Czy ruchy mogą być kwadratowe? Czy muzyka przeszkadza w tańcu? Jakie ślady mogą zostawić Wasze stopy? Tanecznym krokiem przemierzymy tajemnicze zakątki tej niezwykłej krainy, dlatego zabierz ze sobą tenisówki lub baletki, czystą wodę do picia i dobry humor.

Spotkajmy się w ciemni – luksografia

Sąsiedzka Ciemnia Fotograficzna zaprasza!
W Domu Sąsiedzkim była kiedyś chłodnia, pozostałość po gastronomicznej historii tego miejsca. Dziś jest tam najprawdziwsza ciemnia fotograficzna, dostępna dla każdego!
Luksografia to metoda otrzymywania obrazów przez bezpośrednie naświetlenie materiałów światłoczułych. Na spotkaniu wykorzystamy przedmioty o różnym stopniu przeźroczystości, poeksperymentujemy z kompozycją i stworzymy niepowtarzalne obrazy. Poszukajcie w domu przedmiotów, które chcielibyście wykorzystać i zabierzcie je ze sobą.
Prowadzący: Julia Spychała
Dla kogo? Dla dorosłych i młodzieży
Kiedy? środa 26 lipca
O której? GRUPA 1 – start 17:00, GRUPA 2 – start 18:30
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Na spotkanie obowiązują zapisy SMS: Julia 517641212.
Udział darmowy!
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
Zapraszamy na naramowickie spacerówki klimatyczne!🌍
Na pierwszą spacerówkę wyruszymy śladami osiedlowej przyrody aby zanurzyć się w leśnej kąpieli! „Shinrin-yoku” to powolny i uważny spacer w naturze. Według badań takie spacerówki koją pełen codziennych bodźców układ nerwowy i pozwalają zniwelować ryzyko zachorowania na choroby o podłożu stresowym. Ogromną zaletą leśnych kąpieli jest to, że na taki spacer może udać się każdy, niezależnie od sprawności fizycznej. Proste aktywności bliskie ćwiczeniom mindfulness w przyrodzie nie tylko wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również pozwalają na fascynujące spotkania kultury i natury! 🌿
W ramach naramowickiej leśnej kąpieli:
🌿dowiecie się czy tak naprawdę są spacery metodą shinrin-yoku
🌿poznacie kilka prostych i skutecznych ćwiczeń w przyrodzie
🌿spędzicie wspaniały czas w naramowickiej przyrodzie
📅Data: 26 lipca (środa), godz. 17:30
❗️Obowiązują bezpłatne zapisy: lotarynska6@gmail.com
🌿Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe
PROWADZENIE:
Natalia Adamczyk – animatorka kultury, edukatorka i certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych. Prowadzi warsztaty edukacyjne, autoterapeutyczne, bazujące na elementach pracy z książką, hortiterapii i sztuk plastycznych dla dzieci oraz ich rodzin. Współpracowała z wieloma wydawnictwami (m.in. Zakamarki, Publicat), instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi (Galeria Arsenał, Brama Poznania, CK Zamek, Centrum Sztuki Dziecka czy Fundacja Serdecznik). W 2021 roku zdobyła certyfikat przewodniczki shinrin-yoku Forest Therapy Hub. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.
FB: Leśna Ścieżka
——————————————————–
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opis grafiki: Grafika w odcieniach koloru zielonego, żółtego i wiśniowego. Na środku znajduje się biały napis SPACERÓWKI KLIMATYCZNE na tle kształtów geometrycznych przypominających rzekę. W prawym górnym rogu logotyp Mikro Domu Kultury, w prawym dolnym rogu logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lato z Estradą 2023: SZCZEPANKOWO-SPŁAWIE-KRZESINKI

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Środa, 26 lipca 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 17:00
spektakl „Sokrates w Piaskownicy” – Teatr Małe Mi
🌻 Środa, 9 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 17:00
spektakl „Don Kichot” – Teatr Miejski w Lesznie
🌻 Środa, 16 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:30
muzyczny spektakl interaktywny „Opryszki – muzyczna bajka huculska” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
🌻 Środa, 23 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:30
pokaz tańca i warsztaty „Wytańczyć Andaluzję” – Espacio Flamenco
🌻 Środa, 30 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 18:00
spektakl „Pinokio” – Teatr Baj
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
Przedszkole nr 93

Lato z Estradą 2023: STAROŁĘKA-MINIKOWO

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Środa, 26 lipca 2023
boisko SP nr 59, ul. Baranowska 1
godz. 20:00
spotkanie z podróżnikiem – Marek Oliwier Fiedler
godz. 21:30
seans kina plenerowego
„Koneser” reż. Giuseppe Tornatore, 2012; 105 min
🌻 Środa, 2 sierpnia 2023
Park Rekreacji Starołęka Mała, ul. Romana Maya
godz. 18:00
warsztaty podróżnicze „Paweł Edmund Strzelecki – o zapomnianym bohaterze” – Robb Maciąg, EtnoWarsztaty
godz. 20:00
koncert – Kapela Karpati
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Starołęka-Minikowo
Szkoła Podstawowa nr 59
Koło Gospodyń Miejskich

Zajęcia Aroha w Ogrodzie Sąsiedzkim

Trening inspirowany wojennym tańcem i sztukami walki. Łączy relaks, pracę nad kondycją i redukcję napięcia,
Darmowe zajęcia dla każdego.
Środy: 12.07., 19.07., 26.07.
Godz. 18:00
Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66.
Zapisy: SMS 512567202
Inicjatywa Oddolna. Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania

 

 

CZWARTEK

Łazarskie Mamy dla Siebie – warsztaty dla Mam – „Woskowijka”

W ramach realizacji inicjatywy oddolnej pod nazwą Łazarskie Mamy dla Siebie serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na warsztaty tworzenia woskowijek.
Podczas warsztatów pokażemy uczestniczkom jak wykonać ekologiczną alternatywę do foli spożywczej, która przyda się w każdym domu.
Spotkanie dedykowane jest dla Mam, które chcą odnaleźć chwilę wytchnienia. Wiemy jak ciężko jest znaleźć chwilę tylko dla siebie, dlatego chcemy by warsztaty były pretekstem do wyjścia z domu i spędzenia czasu w kobiecym gronie. Podczas warsztatów będziecie mogły porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, ale przede wszystkim zrobić coś dla siebie samej, o czym często zapominamy w momencie kiedy zostajemy Mamami.
Podczas spotkania będziemy serwować pyszną kawę/herbatę i ciastka. Jeśli lubisz piec i masz ochotę to zapraszamy również ze swoimi wypiekami 🙂
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36 lub poprzez wysłanie wiadomości przez FB https://www.facebook.com/JagodaNiePorzeczka
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań oraz Rady Osiedla św. Łazarz
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #lazanka #radaosiedlaswietylazarz #tylefrajdy #jagodanieporzeczka
🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Czwartek, 27 lipca 2023
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
muzyczny spektakl interaktywny „Opryszki – muzyczna bajka huculska” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
🌻 Czwartek, 3 sierpnia 2023
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
warsztaty plastyczne „Różne Kultury Jeden Świat – Podróż do Hiszpanii” – Julia Szmyt
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Piątkowo
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w Giga rzutki, Molkky i inne gry plenerowe.
Zajęcia odbędą się na kole przy SP 65, około 50 metrów od ODK Orbita.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami są Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenawinogradach #gryplenerowe #odkorbita #tacticgames #mölkky #molkky #outdoorgame #outdoorgames #grydrewniane #graplenerowa #woodengame #woodengames #outdoor #dobblexxl #rebelpl
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-15 lat. Zagramy w Molkky, Puszki do zbijania i inne gry plenerowe.
Zajęcia odbędą się w Parku na osiedlu Orła Białego (przy wybiegu dla psów).
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl

CIL STRZESZYN – Joga funkcjonalna na Strzeszynie

Zapraszamy na zajęcia z jogi funkcjonalnej!
Zapraszamy do parku przy altance scenicznej co czwartek w czerwcu i lipcu. To jedna z inicjatyw sąsiedzkich, które wspólnie z mieszkańcami organizujemy.
Lubisz jogę, ale potrzebujesz wparcia trenera? Sprawiają Ci przyjemność ćwiczenia, ale w grupie będzie raźniej? A może nie znasz tajników jogi i chcesz je poznać? Niezależnie od stopnia zaawansowania, zapraszamy do Parku Edukacji Ekologicznej na Strzeszynie!
Trening poprowadzi dla Was instruktor jogi Anna Maciaszczyk: https://mentaljoga.com.pl/
__________________
UWAGA! Należy przynieść swoje maty i paski.
__________________
Zajęcia odbywają się w zależności od warunków pogodowych! W dzień ćwiczeń o godzinie 12.00 pojawi się informacja, jeśli zajęcia zostaną odwołane.
__________________
Wyjątkowo 8 czerwca zajęcia odbędą się o godzinie 10.00
__________________
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Wilda na Sportowo

A gdyby tak rzucić wszystko dwa razy w tygodniu na godzinę i spędzić ten czas na placu do Street Workoutu? Wiemy, że część z Was na to czekała 🙌
Powracają cykliczne otwarte treningi kalisteniki pod czujnym okiem profesjonalnego trenera! 💪 Cieszymy się na to jak małe dzieci, więc nie ma co się dziwić, że pierwsze spotkanie już 1 czerwca w Dzień Dziecka o godzinie 18:00 na terenie placu do Street Workoutu znajdującym się w Parku im. Jana Pawła II 🌳 Każdy może przyjść i spróbować swoich sił bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania. Trener dba o różny poziom ćwiczeń dla poszczególnych grup zaawansowania. Wy zabieracie ze sobą dobry humor i butelkę wody 💦
Treningi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 oraz w każdą niedzielę o godzinie 10:00 ⏰ Zajęcia będą realizowane od 1 czerwca i przewidzianych jest łącznie 19 takich treningów.
Od czasu do czasu, po treningu będziemy porządkowali przestrzeń wokół placu do street workout’u 🧹 Wszystko po to, aby zachować bezpieczeństwo oraz porządek w tym miejscu. Dzięki temu plac będzie mógł służyć nam dłużej. Mamy nadzieję, że dołączycie także do tej pomocy!
Szczegóły można śledzić na grupie 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐨

Inicjatywa oddolna „Wilda na Sportowo” jest realizowana w ramach projektu Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

 

 

 

PIĄTEK

 

Poznań Wood Festival 2023

Zapraszamy na trzecią edycję Poznań Wood Festival! ❤️
W tym roku rzeźbiarze zabiorą nas w podróż po polach i łąkach, a ich zadaniem w konkursie głównym będzie stworzenie rzeźb zwierząt. Wykonane dzieła trafią do Szkoły Podstawowe nr 77 na poznańskim Łazarzu. 🦉
Podobnie jak w poprzednich latach festiwal uświetni konkurs szybkiego rzeźbienia – Speed Wood Carving oraz warsztaty dla młodych adeptów sztuki.
Szczegóły znajdziecie na www.woodfestival.pl

Pracownia Artystyczna dla dzieci (4-6 lat)

Lubicie malować i rysować? A może macie ochotę pobawić się masami plastycznymi? Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zajęcia artystyczne z elementami plastyki sensorycznej.
Dla kogo? Dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami
Kiedy? W każdy ostatni piątek miesiąca
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy SMS: Julia 517641212
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki 2023, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Lato z Estradą 2023: NARAMOWICE

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Piątek, 28 lipca 2023
Mikro Dom Kultury, ul. Lotaryńska 6
godz. 17:00
warsztaty afrykańskie „Twarze Afryki” – Robb Maciąg, EtnoWarsztaty
🌻 Czwartek, 31 sierpnia 2023
boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 17:00
spektakl „Pinokio” – Teatr Baj
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Naramowice
Mikro Dom Kultury
Szkoła Podstawowa nr 60
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

Spotkania Szachowe w KontenerART

W każdy piątek o 18:00 zapraszamy Was na Turnieje Szachowe. Zajęcia odbywać się będą pod okiem wybitnych szachistów ze Stowarzyszenia im. Ferdynanda Dziedzica.
Zapisy na turniej -> bieżące linki do zapisów podajemy w postach na wydarzeniu.
♚ ♛ ♝ ♞
Szachy: królowa planszowych gier strategicznych. Nauczenie się zasad zajmuje kilka minut a potem życia nie starczy, aby zgłębić zawiłości z nią związane. Gra piękna w swej prostocie i niesamowita w swej złożoności. Zmagania odbywają się na 64 polach; do dyspozycji gracze mają bierki o określonych funkcjach.
————-
Plaża Gier i Zabaw to nowa przestrzeń w KontenerART.
W złotym piasku, na pięknej plaży, pod niebieskim niebem, w cieniu drzew będziecie mogli spróbować swoich sił i umiejętności w kilkunastu grach. Przygotowaliśmy dla Was codzienne spotkania od szachów i planszówek przez cornhole na bulach kończąc

 

 

SOBOTA

Rzeka Żywa: Z nurtem miasta

Zapraszamy na kolejną edycję cyklu Rzeki Żywej. Tematyka tegorocznych wydarzeń związana jest z ważną dla nas datą – 770. rocznicą lokacji Poznania. Przygotowaliśmy program o tematyce poświęconej związkom pomiędzy rzekami (w szczególności Cybiny) z miastem. Do współpracy zaprosiliśmy artystów, przyrodników, twórców i animatorów kultury. W działaniach zostaną wykorzystane różne formy edukacji artystycznej takie jak śpiew, teatr, film, fotografia. Spędźmy wspólnie czas w lipowe weekendy nad Cybiną!
Cybinę i jej wyjątkowe okolice poznacie bliżej na stronie https://rzeka.bramapoznania.pl/ !
Skrócony harmonogram wydarzeń:
𝟐𝟗 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚
| godzina 11:00
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska! – spektakl dla rodzin z dziećmi
Pora na podróż po Wielkopolsce! Edukacja regionalna na wesoło z muzycznym przymrużeniem oka. Od Leszna i tradycji szybowcowych tego miasta, przez rockiem słynący Jarocin, po Wolsztyn i najstarszą czynną parowozownię na świecie oraz Kościan, do którego wiedzie oczywiście… droga mleczna! Odkrywamy naszą małą ojczyznę!
Spektakl poprowadzi Teatr Mozaika.
| godzina 12:00
Cybina warta poznania – spacer wzdłuż Cybiny dla młodzieży i dorosłych
Prezentacja biegu rzeki, jej walorów przyrodniczych, a także roli w powstaniu grodu na Ostrowie Tumskim. Obserwacja miasta z nadrzecznej perspektywy. Opowieść o innych ciekach wodnych zarówno tych widocznych i znanych jak i tych, które skrywają się pod ziemią.
Spacer poprowadzi pracownik Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.
Spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy (tłumaczka: Marta Borkowska-Banasiewicz)
| godzina 17:00
Zielone wyspy Poznania: Rzeki
Spacer z przewodnikiem dla młodzieży i dorosłych, podczas którego prześledzone zostaną relacje między Wartą a mieszkańcami Poznania na przestrzeni 1000 lat. W szczególny sposób zaprezentowany zostanie związek pomiędzy rzeką a powstaniem grodu pierwszych Piastów na Ostrowie Tumskim oraz lokacją miasta w 1253 r. na lewym brzegu Warty.
𝟑𝟎 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚
| godzina 11:00
Relacje miejsko-rzeczne – warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci 12+. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się co to jest animacja poklatkowa i poznają podstawowe pojęcia filmowe.
Spacer poprowadzi Piotr Piasta.
| godzina 13:00-16:00
Rzeka rowerów – piknik rowerowy
Rodzinny przejazd rowerowy przez ulice Poznania. Trasa będzie przebiegać przez centrum miasta i nadrzeczną Wartostradę aż do Bramy Poznania, gdzie na amfiteatrze nad Cybiną odbędzie się piknik z wieloma atrakcjami dla rodzin.
Informacje o zapisach oraz pełny harmonogram wydarzeń znajdziesz na stronie https://bramapoznania.pl/article/344/rzeka-Zywa
Serdecznie zapraszamy!

Spektakl Teatru Mozaika | wstęp wolny

𝐙𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳, 𝐩𝐨𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐣, 𝐳𝐚𝐬́𝐩𝐢𝐞𝐰𝐚𝐣, 𝐣𝐚𝐤 𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐰𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭… 𝐖𝐢𝐞𝐥𝐤𝐨𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚!
𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐲 𝟐𝟗 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐢𝐞 𝟏𝟏:𝟎𝟎👨‍👩‍👧‍👦
Pora na podróż po Wielkopolsce! Edukacja regionalna na wesoło z muzycznym przymrużeniem oka. Od Leszna i tradycji szybowcowych tego miasta, przez rockiem słynący Jarocin, po Wolsztyn i najstarszą czynną parowozownię na świecie oraz Kościan, do którego wiedzie oczywiście… droga mleczna! Odkrywamy naszą małą ojczyznę!
Zajrzymy do wybranych miast regionu i poznamy ich ciekawe tajemnice. A wszystko w rytmie autorskich utworów Przemka Mazurka, którego piosenki śpiewacie ponoć do śniadania, obiadu i kolacji. Przyznamy się my również!
Odbiorcy: rodziny z dziećmi 3+
Start: Amfiteatr Bramy Poznania
Wstęp wolny!
Spektakl poprowadzi Teatr Mozaika.
Wydarzenie z cyklu Rzeka Żywa.

Poranek dla dzieci: Nowe przygody dzieci z Bullerbyn – Sala 1 – CK ZAMEK

KINO PAŁACOWE
Godzina
29.07 | g. 12 |

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?

Język: szwedzki z polskim lektorem

NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN, reż. Lasse Hallström, Szwecja, 1987, 95′, wiek: 6+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

Bilety: 14 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

parkrun Poznań #513 – świętuj z nami 11. urodziny!

Zapraszamy na #513 spotkanie w ramach parkrun Poznań, które odbędzie się w sobotę, 29 lipca 2023 r. o godzinie 9:00 rano na poznańskiej Cytadeli. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że będziemy świętować nasze 11. urodziny 🙂
parkrun to cotygodniowe, BEZPŁATNE spotkania z pomiarem czasu na dystansie 5 km. Warunkiem uczestnictwa jest jednorazowa rejestracja w systemie parkrun: http://www.parkrun.pl/rejestracja/
Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie spotkań we wszystkich lokalizacjach na całym świecie. Spotkania parkrun to formuła biegania, truchtania i maszerowania zarówno dla zaawansowanych uczestników/-czek, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, bez ograniczenia wieku i umiejętności.
Aby wziąć udział w spotkaniu nie musisz biegać – trasę parkrun możesz pokonać truchtem, marszem lub spacerem. Ponieważ zawsze mamy wolontariusza zamykającego stawkę, NIGDY nie będziesz ostatni/-a. Absolutnie każdy jest u nas mile widziany!
Dodatkowo, jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu 🙂
Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć na: http://www.parkrun.pl/poznan/
Nie może Ciebie zabraknąć na naszym spotkaniu! 🙂
#loveparkrun

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych

Bezpłatne spotkanie z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat.
Możliwość zagrania w: (lista tytułów jest w trakcie opracowywania)
Informacje: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w Festiwalu jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
#Przygodazgrami #RodzinnyFestiwalGierPlanszowych #FundacjaKrainaNadziei #OKOrbita #gryplanszowe

Sąsiedzki piknik ze sztuką białoruską

Zapraszamy na sąsiedzkie piknikowanie!
Połowa wakacji za nami, ale zamiast narzekać wolimy odwdzięczyć się letnim miesiącom za długie i słoneczne dni! ☀ Wspólnie z fantastyczną ekipą MY&KUT, czyli naszymi białoruskimi przyjaciółmi z Poznania, przygotowaliśmy dla Was wspaniałe święto na zakończenie lipcowych przygód! Na Lotaryńską wpadną wyjątkowi goście: Doctor Oy i Lena Sztyk! W trakcie pikniku zaproszą Was do artystycznych działań i nauczą wszystkich chętnych sztuczek „sztuki ziemi” i street-artowej improwizacji! ☀ Farby, gałązki, rośliny i wszystko co wpadnie Wam w rękę zamieni się w sztukę!
Wiek nie gra żadnej roli bo najlepsza zabawa to zabawa międzypokoleniowa ☀
📅 Kiedy?
☀ 29.07.2023
☀ Start – godzina 16:00
☀ Ul. Lotaryńska 6
Wpadajcie zrobić z nami Jednodniową Galerię Sztuki!
 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Sobota, 29 lipca 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
godz. 18:00
pokaz tańca i warsztaty „Wytańczyć Andaluzję” – Espacio Flamenco
🌻 Sobota, 5 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
koncert i warsztaty „Afrykańskie Rytmy” – Mustafa & Drum Work
🌻 Sobota, 12 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
🌻 Sobota, 19 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
koncert „Pociąg do Włoch”
🌻 Sobota, 2 września 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
godz. 17:00
spektakl „Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
Na warsztaty 8 lipca i 22 lipca 2023 obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
Agencja Artystyczna L’Arte
Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne
✨ Pracownia Swobodnego Malowania to przestrzeń, w której każdy może odkrywać i wyrażać swoją twórczość bez ograniczeń i ocen! ✨
W naszej Pracowni Swobodnego Malowania nie ma ograniczeń wiekowych!
W zajęciach mogą wziąć udział;
• dzieci od lat 3 (do lat 6 z rodzicem w cenie jednego biletu)
• młodzież
• dorośli!
Pracownia będzie otwarta przez całe wakacje, w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00-14:00.
Wejściówka obowiązuje na jedne zajęcia, co oznacza, że każdorazowo możesz zapisać siebie lub dziecko na dowolny, pasujący Ci termin 😊
Podczas tych zajęć zarówno dzieci, jak i dorośli, malują intuicyjnie – swobodnie i z lekkością każdy tworzy to, na co ma ochotę.
Tworzymy atmosferę:
• wolną i pełną swobody w procesie tworzenia
• sprzyjającą poszukiwaniu nowych doświadczeń
• odczuwania radości z malowania
• braku oceniania i porównywania
• kameralną – zajęcia odbywają sie w małych grupach
W trakcie zajęć rozwijamy potencjał artystyczny dzieci i dorosłych poprzez eksperymentowanie z różnymi technikami malarskimi oraz materiałami.
Naszą inspiracją do stworzenia Pracowni są dwie znane postacie w dziedzinie rozwoju plastycznego u dzieci i dorosłych – Maria Montessori i Arno Stern. Idea Sterna skupia się na stymulowaniu naturalnej twórczości i spontaniczności w procesie malowania. Montessori wierzyła w znaczenie praktycznego doświadczenia i samodzielności człowieka w procesie nauki.
🔶 JAK WYGLADAJĄ WARSZTATY? 🔶
Każdy wybiera w jaki sposób chce malować! 🙂
Zajęcia odbywają się w dwóch salach – zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wybrać, czy chcą malować przy sztaludze 🖌️, przy ścianie na dużym formacie 🖼️, czy na dużych poduchach na podłodze 🧘
• Jeśli masz pomysł co chcesz malować, bedziemy wspierać Cię w doborze techniki i materiałów.
• Jeśli nie wiesz co chcesz malować, przygotowaliśmy kilka pomysłów i tematów, którymi chętnie Cię zainspirujemy!
🔶 CO W CENIE? 🔶
• artykuły plastyczne
• farby
• pędzle
• różnorodne papiery
• fartuchy
• kawa i herbata
Dodatkowo dajemy mozliwość dokupienia płótna na miejscu, abyś mógł/mogła swobodnie oddać się procesowi twórczemu!
Nie ma znaczenia, czy jest się dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym – zapraszamy wszystkich do odkrywania swojej wewnętrznej artystycznej ekspresji.
🎨 Data: każda SOBOTA I NIEDZIELA (od 1 lipca do 27 sierpnia)
⏰ Godzina: 12:00-14:00
📍 Lokalizacja: ul. Wysoka 12/17
🏷️ Cena: 90zł/os. (2h zegarowe)
(Dzieci do lat 5 zapraszamy z rodzicem w cenie jednego biletu)
Zarezerwuj przez:
‣ messenger
‣ mailowo: kontakt@tondoakademia.pl
‣ telefonicznie +48 720 888 195
lub
ZAPISZ SIĘ ONLINE:
http://www.tondoakademia.pl/…/pracownia-swobodnego…/

 

 

NIEDZIELA

 

Wakacje z Teatrem Animacji

Zapraszamy przez całe wakacje, a nawet odrobinę dłużej, na spektakle plenerowe nad Jeziorem Rusałka oraz nad Wartę do Starego Portu!
Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, a dokładne kalendarium znajdziecie poniżej.
Zagramy dla Was zarówno spektakle naszego Teatru jak i Teatrów z nami zaprzyjaźnionych. Wydarzenia te możliwe są dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Poznania. Partnerem medialnym jest Meloradio.
Więcej informacji o spektaklach: www.teatranimacji.pl
Spektakle nad Jeziorem Rusałka:
9 lipca godz. 17.30 wiek: 6+ – „O KRÓLEWSKO – CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE” TEATR WARIATE
23 lipca godz. 17.30 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
5 sierpnia godz. 17.30 wiek: 6+ – „O KRÓLEWSKO – CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE” TEATR WARIATE
12 sierpnia godz. 17.30 wiek: 3+ – „SZAŁAPUTKI” TEATRYLE
13 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
19 sierpnia godz. 17.30 wiek: 3+ – „SKOK NA KSIĘŻYC” TEATRYLE
20 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
26 sierpnia godz. 17.30 wiek: 5+ – „ELIKSIR MĄDROŚCI” Teatr Wariate
27 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
2 września godz. 13.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
10 września godz. 13.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
23 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE I” TEATR ANIMACJI
24 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE II” TEATR ANIMACJI
Spektakle w Starym Porcie nad Wartą:
23 lipca godz. 12.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
30 lipca godz. 12.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
5 sierpnia godz. 12.00 wiek: 6+ – „O KRÓLEWSKO – CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE” TEATR WARIATE
6 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
12 sierpnia godz. 12.00 wiek: 3+ – „SZAŁAPUTKI” TEATRYLE
13 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
19 sierpnia godz. 12.00 wiek: 3+ – „SKOK NA KSIĘŻYC” TEATRYLE
20 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
26 sierpnia godz. 12.00 wiek: 5+ – „ELIKSIR MĄDROŚCI” TEATR WARIATE
27 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
DO ZOBACZENIA!

Poranek dla dzieci: Yuku i magiczny kwiat – Sala 1

SALA KINOWA
SALA 1 – KINOWA
Godzina
30.07 | g. 12 |

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Język: polski dubbing
YUKU I MAGICZNY KWIAT, reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck, Belgia, Francja 2022, 65′, 5+

Rzeka Rowerów – wielki przejazd rowerowy i piknik rodzinny

Popłyń z nami w kolorowej rowerowej paradzie! 30 lipca kolejny raz przejedziemy przez centrum Poznania, dalej Wartostradą i dotrzemy nad brzeg Cybiny, pod Bramę Poznania na rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji!
Przygotowaliśmy program wydarzeń na cały dzień dla osób o różnych zainteresowaniach, w każdym wieku! Rodzinny przejazd rowerowy rusza z dziedzińca między budynkami Bałtyk i Concordia Design. Trasa będzie liczyć ok. 5 km. Po przejeździe w ramach pikniku rodzinnego zaoferujemy atrakcje dla dzieci!
Tegoroczna edycja Rzeki Rowerów jest objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania – pana Jacka Jaśkowiaka.
Najważniejsze punkty dnia:
10:30-12:00 – Rowerowy poranek z Concordia Design: prelekcje, warsztaty strojenia rowerów, przygotowania do przejazdu rowerowego w Concordia Design i na sąsiadującym placu
12:00 – WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY: startujemy z placu między budynkami Bałtyk i Concordia Design w kierunku Wartostrady i na Śródkę
13:00-16:00 – Rodzinny piknik rowerowy z Bramą Poznania: gastronomia, animacje dla dzieci i znakowanie rowerów przez policję wokół Bramy Poznania
*** Szczegółowy program wydarzeń ***
Rowerowy poranek – Concordia Design i sąsiadujący plac (ul. Zwierzyniecka 3)
10:30-10:50 — Prezentacja Łukasza Majewskiego „Rowerem z Poznania do Pakistanu. Spotkanie w Nomadą w drodze”
11:00-11:45 — Rowery cargo dla rodzin i biznesu – panel dyskusyjny
10:30-11:45 — Ozdabianie rowerów – warsztaty przed przejazdem rowerowym
10:30-11:45 — Tor przeszkód małego rowerzysty – warsztaty dla dzieci organizowane przez bibliotekę WBPiCAK
RZEKA ROWERÓW – wielki rodzinny przejazd rowerowy przez Poznań
12:00 — start przejazdu z placu między budynkami Concordia Design i Bałtykiem (ul. Zwierzyniecka 3)
13:00 — orientacyjna godzina zakończenia przejazdu pod Bramą Poznania (ul. Gdańska 2)
Rodzinny piknik rowerowy – amfiteatr i tereny zielone wokół Bramy Poznania (ul. Gdańska 2)
13:00-16:00 — Znakowanie rowerów przez policję
13:00-16:00 — Gastronomia, piknikowanie i leżaki
13:00-16:00 — Testowanie rowerów cargo Hazay Bikes
13:00-16:00 — Stoisko Fyrtel Market
13:00-16:00 — Stoisko Rowerowego Poznania – sprzedaż gadżetów i punkt informacyjny
13:00-16:00 — Mobilny mechanik rowerowy – drobne naprawy i rowerowe porady
13:00-13:30 — Rozstrzygnięcie konkursu na przystrojenie roweru
13:20-14:50 — Szprychówki – warsztaty kreatywne dla dzieci
13:30-14:30 — Bajkowy teatr
15:00-15:30 — Pokaz akrobatyczny
Rzekę Rowerów organizujemy wspólnie jako Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa/Brama Poznania.
Udział jest bezpłatny!
Dołącz, zaproś znajomych! Spotkajmy się!

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Matalaki: Potworki, Molkky i inne gry.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl
W lipcu czeka nas lato w pełni!
Letnie smaki, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty kreatywne – wszystko w klimacie wakacyjnym 🙂
Live Cooking Kids – GOTOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH odbywa się w każdą niedzielę pomiędzy 13:00 a 16:00 w Concordia Taste.
Co gotujemy w LIPCU??
___
30 lipca 2023
// Do wyboru:
Pasta bolognese
lub
słodka pizza z nutellą
Podczas Live Cooking Kids odbywać się będą warsztaty kreatywne LATO W PEŁNI! Gotowi na wakacyjną przygodę w Concordia Taste?
____
Zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka restauracja@concordiataste.pl
tel. +48 609 002 964
45 zł/os.
____
PYTANIA I ODPOWIEDZI 🙂
CO TO JEST LIVE COOKING KIDS?
To warsztat kulinarny dla najmłodszych – dzieci przygotowują pyszności pod okiem szefa kuchni Concordia Taste.
ILE KOSZTUJE?
45 zł od dziecka
W JAKIM WIEKU DZIECKO MOŻE PRZYJŚĆ NA LIVE COOKING KIDS?
Przyjmujemy dzieci w wieku 4+, ale możemy też zaprosić młodsze dzieci, jeśli współpracują w kuchni 🙂
KIEDY MA MIEJSCE WYDARZENIE?
Warsztaty kulinarne odbywają się w każdą niedzielę w czasie od 13:00 do 16:00. W tych godzinach każde dziecko może dowolnie dołączyć do warsztatów.
ILE TRWA WARSZTAT?
Warsztat dla jednego dziecka trwa około 30 minut – czas może ulec zmianie ze względu na umiejętności dziecka lub poziom trudności dania. W tym czasie dziecko przygotowuje jedno wybrane danie z dwóch przygotowanych propozycji.
CO JEŚLI W RESTAURACJI BĘDZIEMY PRZEBYWAĆ DŁUŻEJ?
Pozostały czas jest zagospodarowany przez animatorkę.
CZY MOGĘ ZOSTAWIĆ DZIECKO NA CZAS WARSZTATU I WYJŚĆ Z RESTAURACJI?
Nie. Dzieci co prawda biorą udział samodzielnie w warsztacie, Opiekun jednak w tym czasie powinien znajdować się na terenie restauracji przy swoim stoliku lub w zasięgu wzroku dziecka, może towarzyszyć dziecku przy stoisku kuchennym.
CZY MOGĘ ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE DLA GRUPY DZIECI?
Tak! Proszę jednak pamiętać, że dzieci NIE BĘDĄ GOTOWAĆ W JEDNYM CZASIE. Na kuchenne stanowiska w jednym momencie mamy możliwość zaprosić maksymalnie 3 dzieci.
CO W TAKIM RAZIE POZOSTAŁE DZIECI BĘDĄ ROBIĆ W TYM CZASIE?
W każdą niedzielę miedzy 13 a 16 mamy animatorkę, która zagospodarowuje czas dla dzieci. Dlatego w czasie, kiedy jedne dzieci spędzają czas przy stanowiskach kuchennych, inne uczestniczą w zajęciach z animatorką.
CZY DZIECKO MOŻE ZJEŚĆ TO, CO PRZYGOTOWAŁO.
Oczywiście 🙂
Masz więcej pytań? Napisz do nas!
Zapraszamy!