PLAN ZAJĘĆ 17.07 – 23.07.2023

PLAN ZAJĘĆ 17.07 – 23.07.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Ostatnie dni wyprzedaży w Wydawnictwie Nieśpieszne

zamówienia przyjmowane są tylko do 23 lipca

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

PONIEDZIAŁEK

Poznań liczy (na) jerzyki 2023

Jerzyk…
jest niewielkim ptakiem z gatunku jerzykowatych, najbliżej spokrewniony z kolibrem. Rozpiętość skrzydeł ok. 40 cm, długość ok. 18 cm, masa 32 do 50 g, ciemnobrązowy, prawie czarny. Lata bardzo szybko: od 40 do 100 km/h, na dłuższych przelotach nawet 160 km/h.
Ptaki przylatują aż z Afryki Południowej i wracają zawsze do tego samego miejsca.
Przylatuje do nas w pierwszych dniach maja; kiedyś przylatywał wcześniej – w kwietniu „na świętego Jerzego”, stąd jego nazwa. Odlatuje już w pierwszych dniach sierpnia, najpóźniej w połowie miesiąca.
Całe życie (oprócz wysiadywania jaj i karmienia młodych) spędza w powietrzu – żywi się owadami, w powietrzu zbiera materiał do wyścielenia „gniazda”, kopuluje i nawet śpi. Gniazd nie buduje, lecz wykorzystuje znalezione szczeliny i otwory. Ze względu na specyficzny układ palców (wszystkie cztery „do przodu”) jerzyk nie może chodzić, natomiast doskonale przyczepia się do pionowych powierzchni.
Każdego dnia przelatuje co najmniej 1000 kilometrów i zjada przy tym ogromne ilości komarów, much i meszek. Jerzyki nie wymagają dokarmiania zimą, nie brudzą elewacji ani otoczenia, gdyż ich odchody są praktycznie niedostrzegalne, rozpylają się w powietrzu.
W pierwszych dwóch latach przed rozpoczęciem okresu lęgowego młode ptaki spędzają znaczną część czasu w powietrzu – osiedlają się dopiero w trzecim roku życia, w pobliżu rodzinnego gniazda. Są długowieczne – żyją ponad 20 lat. Gdy przy termomodernizacji gniazdo zostanie zamknięte – ptaki mogą podejmować próby dostania się do niego tak długo aż zginą. Jerzyków w miastach jest coraz mniej i jeżeli nie będziemy chronić i przywracać ich siedlisk, to niedługo znikną. A my odczujemy to poprzez wzrost ilości natrętnych komarów i meszek. [źródło: jerzykiwpolsce.pl].
Działania w kierunku dbania i liczenia jerzyków w Mieście zapoczątkował Pan Adam Gatniejewski, pasjonat jerzyków, mieszkaniec Piątkowa.
Akcja „Poznań liczy (na) jerzyki” jest koordynowany przez Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Poznania oraz osoby odwiedzające Poznań. Pełna instrukcja oraz arkusz pomiarów dostępne są na stronach internetowych Miasta: http://poznan.pl/…/rozpoczynamy-tegoroczna-akcje-poznan….
W skrócie:
1) w najbliższym okresie w pogodny dzień wybrać miejsce, w którym widać dużo jerzyków i odczekać aż do ich zniknięcia w siedliskach – zwykle jest to od ok. 20 min przed do 20 – 40 min po zachodzie słońca – w danym miejscu zawsze ten sam czas względem zachodu słońca!; warto zauważyć, że ptaki zniżają lot;
2) w kolejnym dniu, w tym samym miejscu po zachodzie słońca wykonać nagranie nadlatujących jerzyków (można wykorzystać telefon komórkowy);
3) przejrzeć nagranie, wybrać kadr z największą liczbą jerzyków i policzyć;
4) właściwe liczenie należy wykonać w okresie 18 – 24 lipca (najpóźniej do 30 lipca) powtarzając kroki 2 oraz 3;
5) dane należy wpisać na arkusz pomiarów, a następnie wysłać – jedną z poniższych opcji:
• Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań (z dopiskiem: „Poznań liczy (na) jerzyki”),
• ksr@um.poznan.pl, anna_jasinska@um.poznan.pl
Akcja liczenia jerzyków będzie powtarzana w kolejnych latach, by uzyskać pełne informacje dotyczące populacji tych ptaków w Poznaniu.
Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju [CPE] wspiera i promuje akcję, ponieważ działanie jest zapoczątkowane przez Pana Adama Gatniejewskiego, członka honorowego Stowarzyszenia oraz od wielu lat Stowarzyszenie prowadziło działania pn. Ptaki w Mieście.
Projekt Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#jerzykiwpolsce

Tęczowy zestaw kąpielowy – Kreatywny Łazarz dla najmłodszych

W ramach realizacji inicjatywy oddolnej Kreatywny Łazarz dla najmłodszych serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci od lat 4 na warsztaty ” Wakacyjna czapka i woreczek na skarby”
Na tych warsztatach pokażemy dzieciom jak wykonać tęczową sól do kąpieli oraz musujące kule. Całość zapakujemy w ręcznie ozdabiane pudełko. Będzie pachnąco i kolorowo, a potem już tylko pozostaje nam życzyć miłej kąpieli !
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36 lub poprzez wysłanie wiadomości przez FB https://www.facebook.com/JagodaNiePorzeczka
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania.
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #lazanka #radaosiedlaswietylazarz

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty dla dzieci.
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w letnich cenach 🙂
🫐17.07 godzina 16:30
Tęczowy zestaw kapielowy ( sól do kąpieli i musujące babeczki). Koszt 45zł
🫐18-21.07 godzina 10:00
Kreatywne poranki – zajecia niespodzianka 🙂
Koszt 35zł
🫐20.07 godzina 16:30
Hobby horse
Koszt 50zł
🫐24.07 godzina 16:30
Świeca żelowa podstawką
Koszt 45zł
🫐25 -28.07 godzina 10:00
Kreatywne poranki – zajecia niespodzianka 🙂
Koszt 35zł
🫐26.07 godzina 16:30
Slime – 2szt
Koszt 50zł
🫐28.07 godzina 16:30
Domek na owady
Koszt 50zł
Zostawię wam też kilka ważnych informacji :
🌷 Zapisać się na warsztaty można w wiadomości prywatnej, stacjonarnie w sklepie lub przez telefon.
🌷Warunkiem zapisania się na warsztaty jest podanie imienia i nazwiska dziecka, nr kontaktowy do rodzica/opiekuna oraz dokonanie przelewu za warsztaty ( koniecznie wyślij nam potwierdzenia przelewu)
Tytułem imię i nazwisko oraz data i temat warsztatów
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
🌷Podczas zajęć dzieci zostają same, chyba, że są pierwszy raz i się wstydzą. Wiadomo każde potrzebuje czasu więcej lub mniej ☺️
Wychodzimy z założenia, że to czas dla dzieci, a rodzice mają wolne dla siebie. No chyba, że to warsztaty rodzinne. 💙
🌷Maluszki 3-4 letnie mogą być z rodzicami jeśli potrzebują pomocy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc może się zdążyć, iż trzeba będzie wziąć dziecko na kolanka ☺️
🌷Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na warsztaty daj nam znać możliwie najszybciej. Na 1 dzień przed lub w dniu warsztatów wpłata przepada. Ale! Jeśli chcesz możemy ci przygotować box warsztatowy do domu, z takimi materiałami jak na warsztatach.
Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Lato z Estradą 2023: KRZYŻOWNIKI-SMOCHOWICE

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Czwartek, 10 sierpnia 2023
Obiekt Sportowo-Rekreacyjny, ul. Braniewska 23
godz. 19:00
spotkanie z podróżnikiem – Marek Oliwier Fiedler
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Koneser” reż. Giuseppe Tornatore, 2012; 105 min
🌻 Czwartek, 17 sierpnia 2023
Obiekt Sportowo-Rekreacyjny, ul. Braniewska 23
godz. 18:00
spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
🌻 Czwartek, 24 sierpnia 2023
Obiekt Sportowo-Rekreacyjny, ul. Braniewska 23
godz. 16:00
warsztaty „Podwodny świat ciepłego morza” – Warsztaty Agaty
godz. 18:00
spektakl „Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Krzyżowniki-Smochowice
Osiedle Krzyżowniki-Smochowice

MIASTO PRZYSZŁOŚCI. Futurystyczne wizje miast z przełomu XIX i XX w. na pocztówkach


HOL WIELKI – CK Zamek
g. 10 – 21
od 11.07.2023 do 28.08.2023

Czy dziś jeszcze ktoś wysyła pocztówki? Czy zdjęcia z wakacji przesyłane sobie na Messengerze lub wrzucane na 24-godzinną relację na Instagramie zupełnie wyparły tę tradycję? Na pewno mają przynajmniej jedną wspólną cechę z pocztówkami – dzięki obu mediom można zaakcentować najważniejszy punkt w swojej podróży lub polecić miejsce, w którym czuliśmy się wyjątkowo, a przez to podzielić się swoim sposobem myślenia. W wakacyjnym klimacie przywołujemy jeszcze odleglejsze czasy i przyglądamy się kartom pocztowym sprzed ponad stu lat. Zobaczcie jakie treści wówczas krążyły po świecie za pośrednictwem poczty.

Zainteresowanie przyszłością i związanym z nią rozwojem technicznym od zawsze inspirowało i ciekawiło ludzkość. Futurystyczne wizje czy technologie często odzwierciedlano na przełomie XIX i XX wieku na pocztówkach. Gwałtowna industrializacja i odkrycia naukowe zmieniały świat w zadziwiającym tempie, a to z kolei inspirowało i pobudzało do wymyślania coraz ciekawszych wersji przyszłości. Jednym z najpopularniejszych przykładów wyobrażeń futurystycznych był „automobil przyszłości” czy też „maszyny latające” często przedstawiane jako potężne urządzenia ze skrzydłami, śmigłami, balonami.
Współcześnie – pocztówkowe kolaże są dość zabawną ilustracją wyobrażeń o przyszłości, ale również stanowią spore wyzwanie interpretacyjne.

Prezentowane na wystawie materiały pochodzą ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

opracowanie merytoryczne: Bartosz Wiśniewski
aranżacja wystawy: Magdalena Tomczewska
opracowanie graficzne: Antonina Kieliszewska

Lipiec w Przystanek Pireus

A po co mi to

Kochani…💖
Dla wszystkich, którzy potrzebują mieć wszystko w 1 miejscu 🙃 albo jeszcze nie natknęli się na naszą wakacyjną ofertę 🤗
Pamiętajcie, że w wakacje… pogoda bywa różna.. albo może padać… 😅 albo… będzie tak gorąco, że NASZE wnętrze będzie działać totalnie kojąco 😎
Zatem… zapraszam do doczytania do końca… i zapoznania się z naszym WAKACYJNYM MENU 🤩🙃💖
Wyjątkowo zacznę od DESERU 😂
🍀 PAKIET „TURBO SZTOS”:
👉 Freekowanie: 3 w lipcu i 3 w sierpniu (cena standard 1 spotkania 80 zł w pakiecie liczone 60 zł) 😘
👉 Zabawowia BEZ LIMITU na całe wakajki (140 zł) 🥳
👉 Cena 500 zł/ 750 zł dla 2 dzieci) 😘
👉 Cena tylko w przedsprzedaży do 30.06
👉 ilość miejsc w przedsprzedaży- OGRANICZONA 🤗
🍀 „FREEKOWANIE NA POLANIE” (w przedsprzedaży)
🌈 65 zł przy zakupie karnetu 6 spotkań (3 w lipcu i 3 w sierpniu) 390 zł/ 630 zł dla 2 dzieci
🌈 70 zł przy zakupie karnetu 4 spotkań (ustalamy daty) 280 zł/460 zł dla 2 dzieci
🌈 80 zł pojedyncza wlotka /130 zł dla 2 dzieci (jeśli będą miejsca lub pogoda będzie genialna)
👉 Czas zajęć: 60 min.
Planujemy 3 grupy:
👉 10:00- 11:00
👉 13:30-14:30
👉 17:00-18:00
Terminy spotkań:
📌 Lipiec- 11.07; 18.07; 25.07
📌 Sierpień- 01.08; 08.08; 22.08
🍀 „ZABAWOWNIA”
Poniedziałki (9:00-11:00; 12:00-14:00; 16:30-18:30)
Czwartki (9:00-14:00)
Piątki (9:00-11:00)
👉 240 zł za 2 mc „WAKAJKI W ZABAWOWNI” 🥳 ( karnet na zasadach otwartego* cena tylko w przedsprzedaży do 30.06)
👉 160 zł standardowy karnet miesięczny otwarty*
👉 50 zł poj. wejście
👉 60 zł Zabawownia WEEKENDOWA 🙃
📌 standardowo +50% za każdą kolejną pociechę 😘
📌 w cenie: kawusia, samotna wizyta w toalecie, relatywny święty spokój i oczywiście stoperki ( dla potrzebujących wyciszenia 😘)
🍀„Domowe Przedszkole” idealne zajęcia adaptacyjne tym bardziej jeśli ruszacie przygodę z przedszkolem 😎
👉 Czas zajęć: 1,5 h
👉 Planujemy 2 grupy:
📌 grupa I 9:00-10:30
📌 grupa II 17:30-19:00
👉Zajęcia odbywają się w środy.
Cena:
👉 50 zł (za zajęcia w karnecie WAKACYJNYM czyli 450 zł)
👉 60 zł pojedyncze zajęcia (jeśli będą miejsca)
📌 Karnet płatny w 2 ratach: I część- 300 zł do 30.06; II część 150 zł do 28.07;
🍀 „Dźwiękoludki” zajęcia umuzykalniające (idealna adaptacja przed żłobkiem 🤗) i dla wszystkich, którzy kochalą „lalala” jest SZTOSIK 🤩
👉 Czas zajęć: 45 min.
👉 Środy: 11:00-11:45
Cena:
👉 50 zł (pojedyncze zajęcia- jeśli będą miejsca)
👉 45 zł (przy zakupie karnetu WAKACYJNEGO 400 zł)
📌 karnet płatny w 2 ratach: I część- 300 zł do 30.06; II część 100 zł do 28.07;
🍀 „Fifne Majsterkowanie”
Standardowo będziemy wspólnie robić przeeekozackie zabawki 💖 i oczywiście każda pociecha będzie ze swoją prywatną wracać do domciu 😘Terminy podamy na czasie- obecnie jest zbyt gorąco byśmy podały na triiiiliard procent 😅
Obstawiamy, że będą się odbywać w tygodniach, w których nie będzie freekowania.. ale wyjdzie w praniu 🤩
Cena bez zmian👉 70 zł
🍀„ZLAT CZAROWNIC” regeneracyjne spotkanka dla mam😎
Kochane moje.. oczywiście, że będą 💖
Od lipca na stałke w czwartki na 99% w ostatnie czwartki miesiąca. Cena, bez zmian👉30 zł
Na koniec.. Zostawiam Was z PRZYSTAWECZKĄ.. 😎😉😘
Przez całe wakajki znajdziecie u nas również… zajęcia totalnie za DARMOSZKE 🤗 a to za sprawą II CUDNYCH PROJEKTÓW 💝
🌈 „Nasz Sportowy Fyrtel” w ramach którego:
🍀 19:30 STRETCHING (ćwiczenia rozciągające) – 50 min.
🍀 20:30 ZDROWY KRĘGOSŁUP + relaksacja – 50 min.
👉Zajęcia odbywają się we WTORKOWE WIECZORY 🤩
Oraz ŚRODY:
🍀14:00 ZAJĘCIA DLA MAM Z MALUSZKAMI – 60 min.
🌈 FAMILY SPOT (totalna petarda 🥳🥳🥳)
Zbieram się by Wam o tym projekcie szczegółowo opowiedzieć- na to przeznaczę oddzielny.. zapewne.. niejeden post 🤗 na ten moment jednak.. zdradzę, że zapraszamy w PIĄTKI…
👉 12:00-15:00 do ZABAWOWNI 🤗💖😍
👉 do tego.. śledźcie uważnie… gdyż każdego miesiąca będzie pojawiało się coś EKSTRA 🥳 I… jak to u nas.. będzie to szybka akcja z zapisami 😅🙈🍀
Śpieszcie się powoli.. czas leci.. miejsca.. delikatnie mówiąc się kurczą 😅 A my… JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ 💖
📌Szczegółowe info o zajęciach znajdziecie w postach.. oraz po kliknięciu w linki, które zostawiam WAM w komentarzach 😘
Bądźcie z nami 🤗
Do zobaczenia, usłyszenia 📞 608 865 575
KONIN💖.. już bliżej niż dalej.. 🙈😍🤗
Dzieje się.. nie sypiam 😅
Obiecuję wejść z turbo ofertą..
I Kochani.. „FAMILY SPOT Konin” też będzie (w Polsce miały być 24 takie wyjątkowe miejsca.. lecz będzie 25 🥳💪🥳
Nie ma za co… 🤗😘🤗
Ruszamy na 100% z początkiem SIERPNIA 💖
Ściskamy mocno,
Sylwia i Gosia 😘
Chociaż pogoda dzisiaj nie dopisuje, to poniedziałek był cudny ☀️
Pamiętacie, ze możecie pobawić się z Klamerką na świeżym powietrzu w parku im. T. Mazowieckiego?
W każdy poniedziałek g.10 i g.12:) obowiązują zapisy!♥️
Do zobaczenia na wolnym!🌳
.

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Zapraszamy do zapisów na nasze zajęcia wakacyjne.
W tym roku zamiast umów oferujemy bardziej elastyczne karnety wakacyjne.
Jak to działa?
1. Wybierz pakiet i terminy, w których chcesz uczestniczyć na grupach.
2. Zapisz się na wybrane terminy w systemie zapisów: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ lub napisz: kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604
3. Zmiana planów? Zgłoś to na 20h przed i wykorzystaj wejście na inne zajęcia
Więcej na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/wakacje/
Terapie prowadzimy niezmiennie w wakacje z krótkimi przerwami wakacyjnymi poszczególnych terapeutów, szczegóły podamy około 20.06.
#LeśnaGrupa
#zajęciadladzieci
#małeprzedszkole
Nowy grafik już od 27 lutego!
Niektórzy z Was czekali na to długo… przyszła wiosna i zapraszamy na nowe zajęcia Leśna Grupa Zabawowa z elementami angielskiego dla dzieci w wieku 1-6l w każdy poniedziałek 10:30-12:00 (zajęcia 3x w miesiącu na Morasku ul. Polarna, 1x w miesiącu odwiedzamy inny las na północy Poznania).
Więcej na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/
Zapisz się już dziś!

 

 

WTOREK

CZWARTY tydzień wakacyjny Łazarskiego Lata

Zapraszamy na kolejny tydzień wakacji na Łazarskim Lecie
WTOREK 18.07
16:30 Język polski dla dzieci niepolskojęzycznych
17:30 Ukulele dla dzieci
18:30 Ukulele dla dorosłych
ŚRODA 19.07
15:00 Na łazarskim podwórku – zajęcia ruchowe dla dzieci
16.00 Warsztaty AGATY dla najmłodszych
16:00 Zrób to sam DIY- zajęcia artystyczne po angielsku
17:30 Hiszpański dla dzieci
18:00 Angielski dla dorosłych (konwersacje)
CZWARTEK 20.07
15:00 Zrób to sam DIY- zajęcia artystyczne po angielsku
17.00 Senior na fleku – zajęcia dla seniorów
17:00 Zajęcia muzyczne dla dzieci
17:30 Hiszpański dla dorosłych
18:00 W kręgu kultury – prezentacje o niezwykłych krajach w języku angielskim
PIĄTEK 21.07
15:00 Język angielski dla dzieci
16:00 Francuski dla dzieci
16:30 Spotkanie międzykulturowe dla dzieci – bądźmy bardziej świadomi (w języku angielskim)
17:00 Spotkanie o sztuce – VINCENT VAN GOGH (Inicjatywa oddolna realizowana przy wsparciu CIL Łazanka)
17:00 turecki/arabski dla dorosłych
18:00 Spotkanie międzykulturowe dla dorosłych – rozmowy dla dorosłych o etyce, ekologii, prawach człowieka, aktywizmie w języku angielskim.
18:00 Klub szydełkowy dla zaawansowanych (Fiziosploty)
SOBOTA 22.07
od 12:30 Kiermasz PRL – stoiska historyczne (zdjęcia, pamiątki, ciekawe sprzęty) – Wirtualny Łazarz
13:00 „Ostatnia Paróweczka Hrabiego Barry Kenta” oraz kultowe WZ-ki – degustacja rarytasów z PRLu
14:00 Warsztaty brydżowe – Poznański Klub Brydżowy (Inicjatywa oddolna realizowana przy wsparciu CIL Łazanka)
17:00 Magda Moyo – koncert
18:30 Łazarskie fajfy – Dj Beatman
21:00 ĆMY – koncert performatywny – (Teatr Fuzja, Gonzo-Zajafka)
NIEDZIELA 16.07
12:00 Co w szafie piszczy – Teatrt Fuzja
15:00 Warsztaty szydełkowe (Fiziosploty)
16:00 Teatr Kamishibai i warsztaty (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
Codziennie na strefie znajdziecie
– strefę gzuba – czyli zabawę w kąciku malucha
– gry karciane i planszowe
– dawne zabawki i zabawy podwórkowe
Partnerem działań językowych i międzykulturowych jest CIM HORYZONTY, a partnerem działań historycznych Wirtualny Łazarz
Realizatorem projektu jest Fundacja Kreaktywator
Wydarzenie finansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera

WAKACJE NA DWORZE „Otwórz Zamek” – warsztat detektywistyczny / Zamkowy Detektyw i ekipa – CK ZAMEK

g. 11
Data 19.07.2023
Cena 20.00 zł
Tajemnicza postać zamieszkuje Zamek. Aby ją odnaleźć i dowiedzieć się, kim jest, staniemy się detektywami. Podczas wędrówki po Zamku z młodymi odkrywcami będziemy otwierać kolejne drzwi do komnat. A to zadanie nie jest wcale łatwe. Aby dostać się do środka, trzeba odgadnąć hasło lub znaleźć klucz. Odwaga będzie tu potrzebna. Trafimy do komnaty cieni, gdzie spotkamy się z wyrocznią, która podpowie – miejmy nadzieję – kim jest podejrzany. Na końcu tej ekscytującej wyprawy dotrzemy do Teatru Animacji, gdzie wszystko się wyjaśni.

scenariusz: Teatr Wariate
prowadzenie: Marek Cyris i zaproszeni goście
zbiórka: Hol Wielki / czas trwania: 60’ / liczba miejsc ograniczona / wiek: 7+

Spędź z nami Wakacje na dworze!
Zapraszamy do Zamku

WAKACJE NA DWORZE „Paskudarium” – spektakl teatralny / Teatr PIKI Pezinok, Słowacja – CK ZAMEK


g. 11
Data 18.07.2023
Cena 15.00 zł
Tytułowe „Paskudarium” to muzeum „niegrzecznych„ dzieci. Założył je profesor „Samojad” – ekspert w dziedzinie dziecięcego nieposłuszeństwa. W czasie teatralnej podróży mali widzowie zobaczą specjalne maszyny służące do różnego rodzaju badań nad dziecięcą niesubordynacją, a także zapoznają się z „niegrzecznymi” dziećmi: Brudną Anią, Leniwym Tonim czy Marudnym Danym.
Przedstawienie w konwencji bajkowej z elementami farsy, komedii i teatru marionetek. Za ich pomocą ośmiesza wady i złe nawyki dzieci, a tym samym pomaga im się ich pozbyć. Krytykuje przy tym zbytnią troskliwość rodziców i wychowawców, która „dopomaga” dzieciom w stawaniu się leniwymi, niedbałymi i nieposłusznymi.

scenariusz i reżyseria: Katarína Aulitisová i L’ubomír Piktor
scenografia i lalki: Katarína Aulitisová i L’ubomír Piktor
występują: Katarína Aulitisová i L’ubomír Piktor
Spektakl powstał na podstawie książki Dušan Taragel pt. „Bajki dla nieposłusznych dzieci i troszczących się o nie rodziców”.

czas trwania: 50’

wiek: 6+

DO ZOBACZENIA NA PLACU WOLNOŚCI | bezpłatne wydarzenia kulturalne | lipiec 2023

☀️ Cykl Do zobaczenia na placu Wolności powraca. Już od 18 lipca zapraszamy na BEZPŁATNE potańcówki, koncerty, warsztaty, spektakle dla dzieci i kino plenerowe!
Wśród wydarzeń lipcowych, polecamy pokazy filmów „Kobieta idzie na wojnę” i „Kedi – Sekretne życie kotów”. Dla najmłodszych proponujemy spektakl o przyjaźni „Słoń” oraz ekologię na wesoło w przedstawieniu „Ekoplemię”.
Fani i fanki muzyki będą mogli_ły wpaść w trans przy „Prawdziwie Polskim Techno” i potańczyć przy folkowych dźwiękach Odmieńciese. A zwolenniczki i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu zachęcamy do udziału w spacerze etnobotanicznym oraz warsztatach stolarskich.
🌿 W tym roku wszystkie wydarzenia łączy motyw ekologii, idea zrównoważonego rozwoju oraz postawa dbania o naszą planetę.
Do zobaczenia na placu Wolności!
☀️ 18.07 (wtorek), godz. 19:00
Artysta: Fanfara Awantura
Tytuł: Prawdziwe Polskie Techno
Czas trwania: 60 min
Rodzaj wydarzenia: koncert
Fanfara Awantura prezentuje „Prawdziwe Polskie Techno”. Wyjątkowość tej muzyki opiera się na połączeniu rodzimego folkloru z elektroniką, techno, nowoczesnym jazzem i brzmieniami orkiestry dętej. Polskie melodie ludowe jeszcze nigdy tak dobrze nie prezentowały się w rytmach techno!
☀️ 20.07 (czwartek), godz. 21:30
Artysta: reż. Benedikt Erlingsson
Tytuł: Kobieta idzie na wojnę
Czas trwania: 1h 41min
Rodzaj wydarzenia: film
Film „Kobieta idzie na wojnę” (reż. Benedikt Erlingsson) podbił dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do remake’u filmu. To przebojowa opowieść o bohaterce, która prowadząc drugie życie wywraca system do góry nogami! Halla, ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.
☀️ 23.07 (niedziela), godz. 16:00
Artysta: Teatr Fuzja
Tytuł: Ekoplemię
Czas trwania: 45 min
Rodzaj wydarzenia: spektakl dla dzieci
„Ekoplemię” Teatru Fuzja to ekologia dla wszystkich i na wesoło. W trakcie spektaklu plemię musi poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. Przesłanie jest proste i łatwe do zapamiętania: „Włączamy myślenie, ratujemy Ziemię! / To my ekoplemię, działamy w terenie!” Całość utrzymana jest w charakterystycznym dla Teatru Fuzja klimacie wartkiej akcji, zabawnych postaci oraz zaskakujących rozwiązań. W ramach spektaklu pojawia się muzykowanie na żywo oraz efekty pirotechniczne.
☀️ 24.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Dziewczyny w naturze
Tytuł: Spacer etnobotaniczny / spacer ziołowy
Czas trwania: 90 minut
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
W przestrzeni miejskiej stykamy się z roślinami na każdym kroku! Co wyrasta spomiędzy płyt chodnikowych? Jakie gatunki znajdziemy na klombach i pod drzewami? W trakcie miejskiego spaceru etnobotanicznego poznamy wiele gatunków, wraz z ich charakterystyką oraz ewentualnym zastosowaniem. Dowiemy się również, jakie gatunki mogą nas uleczyć, a jakie możemy bez obaw zjeść! Zabierzcie ze sobą zeszyty, aby zebrać okazy do spacerowego zielnika! W ten sposób łatwiej będzie Wam zapamiętać napotkane po drodze rośliny.
☀️ 25.07 (wtorek), godz. 19:00
Artysta: Odmieńciese
Tytuł: Potańcówka
Czas trwania: 120 min
Rodzaj wydarzenia: koncert
Grupa Odmieńciese gra tradycyjną muzykę Lubelszczyzny i Radomszczyzny. Charakteryzuje ją bogate brzmienie i piękne melodie. W ich repertuarze odnajdzie się każdy, kto opanował polkę lub walczyka. W trakcie wydarzenia przewidziana jest również nauka tańca dla początkujących.
☀️ 27.07 (czwartek), godz. 21:30
Artysta: reż. Ceyda Torun
Tytuł: Kedi. Sekretne życie kotów
Czas trwania: 80 min
Rodzaj wydarzenia: film
„Kedi – Sekretne życie kotów” to fenomenalny dokument o stambulskich kotach. Zachwycił on recenzentów i stał się kinowym przebojem! Poznajcie wyjątkowe kocie indywidualności, które staną się naszymi przewodnikami po tureckiej metropolii.
☀️ 30.07 (niedziela), godz. 12:00
Artysta: Studio Teatralne Blum
Tytuł: Słoń
Czas trwania: 35 min
Rodzaj wydarzenia: spektakl dla dzieci
Przygotowany przez Studio Teatralne Blum spektakl uliczny „Słoń” to wydarzenie dla wszystkich. Główny bohater jest dużym, błękitnym zwierzakiem, który szuka przyjaciół. Spotyka Smoka, Żabę, Krokodyla, Kurę i Motyla, z którymi się zaprzyjaźnia. W ich towarzystwie przemieszcza się w miejskiej przestrzeni. Śpiewa piosenki, przemawia do widzów i zaprasza do wspólnej zabawy. Nikt nie będzie się nudzić!
☀️ 31.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Leśny stolarz
Tytuł: Ekologiczne warsztaty stolarskie
Czas trwania: 180 min
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
Najważniejszy w życiu jest śmiech i wspólna zabawa. Nie trzeba do tego jednak drogich zabawek. Warsztaty prowadzone przez Leśnego Stolarza pokazują, że samodzielnie samodzielne ich tworzenie nie jest trudne. I dosłownie każdy może to robić! Podczas zajęć można się nauczyć, jak przy pomocy tradycyjnych stolarskich narzędzi z kawałków gałęzi czy pieńka można zrobić coś intrygującego! Leśny Stolarz stawia na samodzielność, kreatywność i indywidualność.
Część 1, dla dzieci – 17:00 – „Zrób zabawkę – postać człowieka” – 1,5h
Część 2, dla dorosłych – 18:30 – „Osłonka na doniczkę ” – 1.5h
🎟️ Wstęp bezpłatny!
ℹ️ Szczegóły: estrada.poznan.pl
W ramach realizacji inicjatywy oddolnej Kreatywny Łazarz dla najmłodszych serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci od lat 4 na warsztaty ” Wakacyjna czapka i woreczek na skarby”
To warsztaty typowo dla fanów Harrego Poterra, podczas których wykonamy futrzasty notes na tajne zaklęcia i czarodziejską miotłę do pisania zaklęć.
Będzie nam bardzo miło jeśli przyjdziecie ubrani jak prawdziwi czarodzieje 🙂
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36 lub poprzez wysłanie wiadomości przez FB https://www.facebook.com/JagodaNiePorzeczka
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania.
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #lazanka #radaosiedlaswietylazarz
Uwaga, uwaga!
Przypominamy, że dziś ruszyły zajęcia wakacyjne!Tego lata będziemy się spotykać nie tylko na Lodowej 😉To z kim się widzimy? 😃#warsztatyagaty #warsztaty #wakacjezwarsztatamiagaty #wakacyjnezajęcia

inteGRY, czyli sąsiedzkie spotkanie przy grach – bule, badminton i inne

Tworzymy na Wildzie nowe miejsce, które mamy nadzieję, że nabierze charakteru sąsiedzkiego. Mowa tutaj o Ziemi Wspólnej, która znajduje się naprzeciwko ul. Wspólnej 39. Zapraszamy na inteGRY, czyli sąsiedzkie spotkanie przy grach na świeżym powietrzu.
Szykujemy dla Was tradycyjne gry jak badminton czy rzucanie dyskiem frisbee. Mamy też gry, w które wielu z Was nigdy nie miało okazji zagrać jak bule czy kubb. A więc… zagramy wspólnie?
inteGRY czas zacząć! Pokażmy tym razem, że 𝗗𝗔!𝗦𝗜𝗘̨ w gry podwórkowe na Ziemi Wspólnej!
I pamiętajcie, że jeśli jednak macie ochotę na gry planszowe, to w SKE znajdziecie tytuły z poniższej listy, które czekają na wyciągniecie z regału:
1. Osadnicy z Catanu
2. Small World
3. Dobble
4. Neuroshima HEX
5. Jungle Speed
6. Gorący Ziemniak
7. Warcaby
8. Tajniacy
9. Tajniacy Obrazki
10. Sabotażysta + rozszerzenie
11. Carcassone
12. Wsiąść do pociągu: Europa
13. Wysokie Napięcie
14. Cywilizacja: Poprzez Wieki
15. Szachy
16. Flotylla (2 egz.)
17. Eksplodujące Kotki
18. Fluxx
19. 7 Cudów Świata
20. Jenga
21. Monopoly Poznań
22. Rummikub
23. Cortex
24. 𝗗𝗔!𝗦𝗜𝗘̨ – nasza autorska gra!
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

Lato z Estradą 2023: GRUNWALD POŁUDNIE

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Wtorek, 18 lipca 2023
park im. Jana Heweliusza
godz. 17:00
spektakl „Podróżniczki w czasie” – Teatr PantoMimka
🌻 Wtorek, 25 lipca 2023
park ks. Józefa Jasińskiego
godz. 17:00
familijny koncert interaktywny „Zwierzyniec” – Zajafka
🌻 Wtorek, 1 sierpnia 2023
park im. Jana Heweliusza
godz. 17:00
spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
🌻 Wtorek, 8 sierpnia 2023
park im. Jana Heweliusza
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Grunwald Południe
🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Wtorek, 18 lipca 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 17:00
spektakl „Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
🌻 Wtorek, 25 lipca 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 17:00
spektakl „Sokrates w Piaskownicy” – Teatr Małe Mi
🌻 Czwartek, 3 sierpnia 20223
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„2 bilety do Grecji” reż. Marc Fitoussi, 2022; 110 min
🌻 Czwartek, 10 sierpnia 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Bodyguard i żona zawodowca” reż. Patrick Hughes, 2021; 117 min
🌻 Czwartek, 17 sierpnia 2023
Ryneczek na Osiedlu Bajkowym, ul. Szeherezady 2
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Ławica
Cukiernia Chatka Pyszności
Wpadnijcie wspólnie poruszać się przy muzyce na świeżym powietrzu!
Darmowe zajęcia dla każdego.
wtorki: 06.06., 13.06., 20.06., 27.06.
godz. 18:00
Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66.
Obowiązują zapisy: martuchaw98@gmail.com lub 507383946
Inicjatywa Oddolna. Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

CIL STRZESZYN – Capoeira na Strzeszynie!

Zapraszamy mieszkańców Strzeszyna na treningi brazylijskiej sztuki walki Capoeira prowadzone przez instruktora z ponad 23 letnim doświadczeniem zdobytym na terenie Brazylii oraz Europy.
Capoeira to połączenie akrobatyki, sztuki walki oraz kultury afro-brazylijskiej. Przyjdź i przekonaj się, że Capoeira jest również dla Ciebie. Jedynie co możesz stracić, to kilka zbędnych kilogramów 😉
__________________
Prosimy o ubranie się w wygodny strój sportowy, zabrania ze sobą wody oraz czegoś na kleszcze i komary.
Warto pamiętać o wygodnym sportowym obuwiu na miekkiej podeszwie. Można też ćwiczyć na boso.
__________________
Zajęcia odbywają się w zależności od warunków pogodowych! W dzień ćwiczeń o godzinie 15.00 pojawi się informacja, jeśli zajęcia zostaną odwołane.
__________________
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Lato na WILDZIE

Tego lata mieszkańcy Poznania na pewno nie będą się nudzić! Zastanawiacie się jak w mieście skorzystać z uroków najcieplejszej pory roku? 🤔
Już podpowiadamy!🍿
Razem z Fundacją Pro Posnania przygotowaliśmy dla Was cykl letnich wydarzeń na Wildzie 🕶️
👉🏻 Kiedy: czerwiec i lipiec (w każdy wtorek, czwartek i niedzielę)
👉🏻 Gdzie: Poznań – Rynek Wildecki/Plac Marii Skłodowskiej-Curie
👉🏻 Wstęp: darmowy
Program atrakcji jest bardzo ciekawy i każdy znajdzie coś dla siebie:
📽️ Letnie kino na Rynku Wildeckim – w każdy wtorek wyświetlane będą seanse filmowe pod gołym niebem, które zostaną poprzedzone prelekcją filmoznawcy.
Mówią, że jemy oczami – w przypadku tego smacznego zestawu filmów jesteśmy pewni, że tak się stanie!🍿
🧘🏻‍♀️ Gimnastyka dla każdego – w czwartki zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia gimnastyczne nieopodal Rynku Wildeckiego (Plac Marii Skłodowskiej-Curie).
Z przyjemnością powitamy amatorów sportu w każdym wieku! 🤸🏻‍♀️🌳
🎶 Koncerty muzyki na żywo – w niedziele Plac Marii Skłodowskiej-Curie zamienimy w estradę, na której uczniowie i nauczyciele oraz absolwenci szkół muzycznych zaprezentują swój talent podczas koncertów muzyki na żywo 🎻🌷
Liczymy na Waszą obecność! Wspólnie sprawmy, by serce Wildy ponownie stało się miejscem sąsiedzkich spotkań! 🫶🏻
Do zobaczenia!✋🏼
Więcej szczegółowych informacji już niebawem 🤩

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. We wtorkowe wieczory królować będzie: salsa, timba, reggeaton z przerywnikami bachatowymi. Zapraszamy na godzinę 19:00. Jeżeli lubisz słońce, plażę oraz latynoską muzykę, to jest to impreza dla Ciebie ❤ Nie umiesz tańczyć salsy? Nie ma problemu – impreza rozpocznie się kursem salsy dla początkujących. Zapraszamy także salsowych zapaleńców i miłośników ruedy. Imprezy poprowadzą fantastyczni instruktorzy i choreografowie, a nad przebiegiem czuwa Mateusz Nawrot i ekipa Salsospontan. Czeka nas solidna dawka endorfin, dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂 A po treningu latino afterparty.

Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Wakacyjne środy w Parku Starego Browaru (dzieci 6 miesięcy – 5 lat).
✳️ Opiekun + dziecko – 55 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dziecko – 75 zł.
✳️ Dwóch Opiekunów + dwojka dzieci – 95 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

 

 

ŚRODA

Zazieleniamy Naramy! – spacer osiedlowy / CzIL Naramowice

Naramowicka Zielona Komitywa rusza w teren!🌿
Nasza ekipa zaprasza do wspólnego spaceru po fyrtlu i dyskusji nad ochroną przyrody na Naramowicach! Podczas osiedlowej wizji lokalnej zastanowimy się nad dalszymi krokami dla naszych pomysłów odbetonowania osiedlowych przestrzeni i pewnie wymyślimy jeszcze kilkanaście nowych!🌿
📅Kiedy?
🌿19 lipca, godz. 17:30
🌿Zbiórka: parking przed Hotelem Naramowice
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o informację na adres mailowy: lotarynska6@gmail.com
Do zobaczenia!
Prowadzenie – Mateusz Nowacki
—————————
Wydarzenie realizowane w ramach projektu CZIL Naramowice – Centrum Inicjatyw Lokalnych dofinansowanego z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

LETNIA STREFA ZABAWY/ „Pożyteczne pszczółki” – warsztaty ceramiczne

BAWIALNIA
Godzina g. 11
Data 19.07.2023
Cena 20.00 zł
Prowadzenie: Dorota Piekarczyk

Bawialnia / bilety: 20 zł / czas trwania: 45’ / wiek: 3‒5 lat / liczba miejsc ograniczona

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

 

Lato to czas kwitnienia kwiatów, wtedy pszczoły zbierają nektar do produkcji miodu. Są one bardzo ważne w naszym życiu. Bez pszczół nie byłoby kwiatów i owoców. Musimy je chronić. Ulepimy z gliny pszczółki na plastrach miodu.

Poznań maluje figurki 2

Pędzle w dłoń!
Każdy z nas na pewnym etapie malował, jednak nie wszyscy wiedzą, że malować można nie tylko na płótnie!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół malarstwa figurowego. Zapraszamy zarówno zawodowców, profesjonalistów jak i amatorów oraz osoby, które nie miały nigdy do czynienia z taką formą spędzania wolnego czasu.
Osoby nieposiadające swoich modeli będą mogły skorzystać z modeli udostępnionych przez moderatora spotkania – Kacpra Grzankę z Tosuto Studio. Na stanie posiadamy również mokre palety, podstawowe pędzle, akcesoria, które chętnie udostępnimy (jeśli ktoś posiada własne, preferowane – zachęcamy do ich przyniesienia).
Osoby posiadające własne lampy również zachęcamy do przyniesienia ich ze sobą 🙂 Podczas spotkania będzie również możliwość rozmowy z członkami Chest Of Colors – profesjonalnymi malarzami figurkowymi.

Lato z Estradą 2023: SZCZEPANKOWO-SPŁAWIE-KRZESINKI

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Środa, 19 lipca 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 17:00
familijny koncert interaktywny „Zwierzyniec” – Zajafka
🌻 Środa, 26 lipca 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 17:00
spektakl „Sokrates w Piaskownicy” – Teatr Małe Mi
🌻 Środa, 9 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 17:00
spektakl „Don Kichot” – Teatr Miejski w Lesznie
🌻 Środa, 16 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:30
muzyczny spektakl interaktywny „Opryszki – muzyczna bajka huculska” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
🌻 Środa, 23 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:30
pokaz tańca i warsztaty „Wytańczyć Andaluzję” – Espacio Flamenco
🌻 Środa, 30 sierpnia 2023
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 18:00
spektakl „Pinokio” – Teatr Baj
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
Przedszkole nr 93

Lato z Estradą 2023: STAROŁĘKA-MINIKOWO

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Środa, 19 lipca 2023
Park Rekreacji Starołęka Mała, ul. Romana Maya
godz. 18:00
spektakl „Sokrates w Piaskownicy” – Teatr Małe Mi
🌻 Środa, 26 lipca 2023
boisko SP nr 59, ul. Baranowska 1
godz. 20:00
spotkanie z podróżnikiem – Marek Oliwier Fiedler
godz. 21:30
seans kina plenerowego
„Koneser” reż. Giuseppe Tornatore, 2012; 105 min
🌻 Środa, 2 sierpnia 2023
Park Rekreacji Starołęka Mała, ul. Romana Maya
godz. 18:00
warsztaty podróżnicze „Paweł Edmund Strzelecki – o zapomnianym bohaterze” – Robb Maciąg, EtnoWarsztaty
godz. 20:00
koncert – Kapela Karpati
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Starołęka-Minikowo
Szkoła Podstawowa nr 59
Koło Gospodyń Miejskich

Zajęcia Aroha w Ogrodzie Sąsiedzkim

Trening inspirowany wojennym tańcem i sztukami walki. Łączy relaks, pracę nad kondycją i redukcję napięcia,
Darmowe zajęcia dla każdego.
Środy: 12.07., 19.07., 26.07.
Godz. 18:00
Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66.
Zapisy: SMS 512567202
Inicjatywa Oddolna. Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania

 

 

CZWARTEK

Naramowickie pachnidło / Warsztaty tworzenia roślinnych perfum

Zapraszamy na ciąg dalszych etnobotanicznych przygód!🌿
Miasta można odbierać wieloma zmysłami. Jednym z nich, mniej oczywistym niż wzrok czy słuch, jest węch. Szczególnie na
terenach zieleni, gdzie rośliny rozsiewają zapachy wpisujące się w krajobraz. Na naszym naramowickim fyrtlu znajdziemy pełno roślin, których zapach można zamknąć w słoiczku i tym samym stworzyć naramowickie pachnidło! 🌿
W ramach spotkania z Anią Gruszką porozmawiamy o aromatycznej magii roślin i stworzymy naturalne perfumy botaniczne na bazie zastanych roślin i produktów kosmetycznych! 🌿
📅Kiedy?
20 lipca (czwartek), godz. 18:00
📅Zapisy:
🌿Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: lotarynska6@gmail.com
PROWADZENIE:
Anna Gruszka – animatorka kulturowa i społeczna; współzałożycielka stowarzyszenia Dziewczyny w Naturze zajmującego się dziedzictwem etnobotanicznym, antropologią kulturową i medyczną.
——————————————————–
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Patronaty medialne: Radio Afera
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Opis grafiki: Grafika w odcieniach koloru zielonego, wiśniowego i pomarańczowego. Na środku znajduje się biały napis BOTANICZNE PERFUMY na tle kształtów geometrycznych przypominających płatki kwiatów. W prawym górnym rogu logotyp Mikro Domu Kultury, w prawym dolnym rogu logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lewy dolnym rogu logotyp Poznan*

Warsztat zapachowych tabliczek Ароматичні кубики майстер-клас

ZAPISY: (SMS) 780044816 lub mailem grunwaldzkiparkspoleczny@gmail.com

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Czwartek, 20 lipca 2023
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
spektakl „W piwnicy Ducha Gór” – Teatr Czerwona Walizka
🌻 Czwartek, 27 lipca 2023
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
muzyczny spektakl interaktywny „Opryszki – muzyczna bajka huculska” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
🌻 Czwartek, 3 sierpnia 2023
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
warsztaty plastyczne „Różne Kultury Jeden Świat – Podróż do Hiszpanii” – Julia Szmyt
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Boscy” reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat, 2021; 114 min
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Piątkowo
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w Dobble XXL, Molkky i inne gry plenerowe.
Zajęcia odbędą się na kole przy SP 65, około 50 metrów od ODK Orbita.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami są Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenawinogradach #gryplenerowe #odkorbita #tacticgames #mölkky #molkky #outdoorgame #outdoorgames #grydrewniane #graplenerowa #woodengame #woodengames #outdoor #dobblexxl #rebelpl

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-15 lat. Zagramy w Molkky, Supernogi stonogi XXXL i inne gry plenerowe.
Zajęcia odbędą się w Parku na osiedlu Orła Białego (przy wybiegu dla psów).
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl

CIL STRZESZYN – Joga funkcjonalna na Strzeszynie

Zapraszamy na zajęcia z jogi funkcjonalnej!
Zapraszamy do parku przy altance scenicznej co czwartek w czerwcu i lipcu. To jedna z inicjatyw sąsiedzkich, które wspólnie z mieszkańcami organizujemy.
Lubisz jogę, ale potrzebujesz wparcia trenera? Sprawiają Ci przyjemność ćwiczenia, ale w grupie będzie raźniej? A może nie znasz tajników jogi i chcesz je poznać? Niezależnie od stopnia zaawansowania, zapraszamy do Parku Edukacji Ekologicznej na Strzeszynie!
Trening poprowadzi dla Was instruktor jogi Anna Maciaszczyk: https://mentaljoga.com.pl/
__________________
UWAGA! Należy przynieść swoje maty i paski.
__________________
Zajęcia odbywają się w zależności od warunków pogodowych! W dzień ćwiczeń o godzinie 12.00 pojawi się informacja, jeśli zajęcia zostaną odwołane.
__________________
Wyjątkowo 8 czerwca zajęcia odbędą się o godzinie 10.00
__________________
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Wilda na Sportowo

A gdyby tak rzucić wszystko dwa razy w tygodniu na godzinę i spędzić ten czas na placu do Street Workoutu? Wiemy, że część z Was na to czekała 🙌
Powracają cykliczne otwarte treningi kalisteniki pod czujnym okiem profesjonalnego trenera! 💪 Cieszymy się na to jak małe dzieci, więc nie ma co się dziwić, że pierwsze spotkanie już 1 czerwca w Dzień Dziecka o godzinie 18:00 na terenie placu do Street Workoutu znajdującym się w Parku im. Jana Pawła II 🌳 Każdy może przyjść i spróbować swoich sił bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania. Trener dba o różny poziom ćwiczeń dla poszczególnych grup zaawansowania. Wy zabieracie ze sobą dobry humor i butelkę wody 💦
Treningi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 oraz w każdą niedzielę o godzinie 10:00 ⏰ Zajęcia będą realizowane od 1 czerwca i przewidzianych jest łącznie 19 takich treningów.
Od czasu do czasu, po treningu będziemy porządkowali przestrzeń wokół placu do street workout’u 🧹 Wszystko po to, aby zachować bezpieczeństwo oraz porządek w tym miejscu. Dzięki temu plac będzie mógł służyć nam dłużej. Mamy nadzieję, że dołączycie także do tej pomocy!
Szczegóły można śledzić na grupie 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐨

Inicjatywa oddolna „Wilda na Sportowo” jest realizowana w ramach projektu Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

 

 

 

PIĄTEK

 

Folkowe lato na placu Wolności | 5

Z niezwykłą radością zapraszamy do ogródka Klubu Pod Minogą na piąty już cykl plenerowych potańcówek pod szyldem Folkowego Lata 🌞
W planie tańce tradycyjne głównie z zachodnich stron Europy, do dźwięków muzyki ze specjalnie przygotowanej playlisty.
W trakcie imprezy niektóre tańce będą poprzedzane krótkim instruktażem, tak by mogły dołączyć do nich także osoby początkujące.
Wstęp wolny + inwestycja w doskonałe napoje i/lub przekąski w barze!
~ ° ~ ° ~ ° ~ ° ~ ° ~
CZYM JEST BAL FOLK?
Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.
Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.
Zobacz jak wyglądają nasze potańcówki
👇👇👇 https://www.facebook.com/265893533451976/videos/2222531038032771
Zabierz znajomych i dołącz do tanecznej zabawy!
~ ° ~ ° ~ ° ~ ° ~ ° ~
WAŻNE!
🔸 jeśli nie czujesz się dobrze – zostań w domu i wykuruj się, będą kolejne imprezy
🔸 prosimy o niespożywanie własnych napojów na terenie ogródka
📷 Uczestnicząc w wydarzeniu zgadzasz się na to, aby:
✅ Organizator miał prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania wydarzenia oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
✅ Organizator mógł wykorzystać wizerunek Uczestników wydarzenia na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.

Lato z Estradą 2023: NARAMOWICE

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Piątek, 30 czerwca 2023
boisko SP nr 60, ul. Boranta 2
godz. 17:00
spektakl „Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
🌻 Piątek, 7 lipca 2023
boisko SP nr 60, ul. Boranta 2
godz. 17:00
warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży „Youtuberzy na wakacjach” – Joanna Pelczar
godz. 19:00
koncert – AfroTuba
🌻 Piątek, 21 lipca 2023
boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 21:00
Open Garden Cinema Naramowice „Krótkie kino we włoskim wydaniu” – Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte
Partnerzy: Short Waves Festival, Lago Film Fest
🌻 Piątek, 28 lipca 2023
Mikro Dom Kultury, ul. Lotaryńska 6
godz. 17:00
warsztaty afrykańskie „Twarze Afryki” – Robb Maciąg, EtnoWarsztaty
🌻 Czwartek, 31 sierpnia 2023
boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 17:00
spektakl „Pinokio” – Teatr Baj
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Naramowice
Mikro Dom Kultury
Szkoła Podstawowa nr 60
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

Lato z Estradą 2023: PIĄTKOWO PÓŁNOC

🌻 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Piątek, 21 lipca 2023
boisko, os. Jana III Sobieskiego 102
godz. 17:00
spektakl „Drzewo, które mówi i inne baśnie z Afryki” – Karawana Opowieści
Na warsztaty obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Piątkowo Północ

Siódmy dyżur biblioteczny w 2023

Serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku dyżur biblioteczny, który odbędzie się w piątek w godz. 16:30-18:30 – zapraszamy serdecznie po nowości!
Domofon nr 1
Z A P R A S Z A M Y ❤
Można założyć kartę czytelnika – każdy nowy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie! Stałych bywalców także zapraszamy 🙂
#poznanwspiera

Spotkania Szachowe w KontenerART

W każdy piątek o 18:00 zapraszamy Was na Turnieje Szachowe. Zajęcia odbywać się będą pod okiem wybitnych szachistów ze Stowarzyszenia im. Ferdynanda Dziedzica.
Zapisy na turniej -> bieżące linki do zapisów podajemy w postach na wydarzeniu.
♚ ♛ ♝ ♞
Szachy: królowa planszowych gier strategicznych. Nauczenie się zasad zajmuje kilka minut a potem życia nie starczy, aby zgłębić zawiłości z nią związane. Gra piękna w swej prostocie i niesamowita w swej złożoności. Zmagania odbywają się na 64 polach; do dyspozycji gracze mają bierki o określonych funkcjach.
————-
Plaża Gier i Zabaw to nowa przestrzeń w KontenerART.
W złotym piasku, na pięknej plaży, pod niebieskim niebem, w cieniu drzew będziecie mogli spróbować swoich sił i umiejętności w kilkunastu grach. Przygotowaliśmy dla Was codzienne spotkania od szachów i planszówek przez cornhole na bulach kończąc
Americana Folk Roots z wirtuozerską prezentacją oraz domieszką czystej komedii. Styl Rodneya określany jest jako „Full Contact Folk Music”.
Ten urodzony w Teksasie trubadur, który nauczył się grać w Austin, występować w Los Angeles, tworzyć piosenki w Nashville i połączyć to wszystko w Londynie, grał w swojej bogatej karierze wszystkie rodzaje muzyki na przeróżnych scenach. Jego śmiała, przełamująca granice gra na gitarze, która przyniosła mu tytuł „Człowieka Dwóch Gitar”, doprowadziła do zaproszeń na występy w Ameryce, Indiach, Afryce i Europie – i w rzeczywistości do bycia headlinerem Glasto Extravaganza dla 15 000 osób, po tym jak został odkryty dzień wcześniej przez Michaela Eavisa. Na kolejnym Glastonbury gościł na scenie Acoustic (największej zadaszonej scenie na festiwalu Glastonbury).
Cytaty
„Rodney Branigan jest jednym z najbardziej niesamowitych artystów, jakich kiedykolwiek zobaczysz. Nie tylko dlatego, że jest wyjątkowy, ale bardziej dlatego, że jest niemożliwie utalentowany” Music Connection Magazine
„Każdego roku będzie jeden lub dwóch artystów, którzy całkowicie zaskoczą publiczność. W tym roku Rodney Branigan był bez wątpienia takim artystą, a jego nazwisko było wielokrotnie wymieniane w naszych recenzjach jako wyróżniający się artysta” John Marshall-Potter, FolkEast
WSTĘP WOLNY!!!
#poznanwspiera
Koncerty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Kulturalny Ogród Szeląg”

Planszówki w KontenerART

W każdy piątek zamieniamy Plażę gier i zabaw w KontenerART w jedną wielką przestrzeń dedykowaną grom planszowym. I to dwutorowo! Co tydzień od 17:00 na przygotowanych dla Was stanowiskach odbywać się będą zajęcia z najróżniejszych planszówek pod okiem ekipy skupionej wokół poznańskiego popularyzatora tej formy spędzania wolnego czasu – Krzysztofa Khaki Baranowskiego ✌️Coraz większa popularność planszówek spowodowała, że aby nadążyć za nowościami i być w temacie trzeba specjalisty, który porusza się w tym środowisku jak ryba w wodzie.
Ponadto w sezonie 2023 uruchamiamy po raz pierwszy wypożyczalnię gier planszowych i każdy z odwiedzających KontenerART będzie mógł na codzień uczestniczyć w planszówkowym misterium 😁
Drugi tor piątkowych spotkań to Spotkania Szachowe w KontenerART. O szachach już pisaliśmy ale przypomnimy, że o merytoryczną jakość cotygodniowych spotkań zadba ekipa ze Stowarzyszenia im Ferdynanda Dziedzica.
Pionki w dłoń i do boju!! ✨️ Do zobaczenia 🙂

 

 

SOBOTA

bzyt, bzyt…
Pewna kolorowa ważka cichutko szepcze Ci na uszko, że w sobotę, 22 lipca, warto wybrać się na Magiczną Wyprawę Tropem Owadów.
🧚‍♀️ nieśpiesznie i z uważności przemierzać będziemy nadwarcianską prerię
🧚‍♂️ przeżyjemy mnóstwo przygód i miło spędzimy wspólnie czas
🧚‍♀️ naturalnie potworzymy bajecznie kolorowe dzieła
🧚‍♂️sprawdzimy czy da się troszkę polubić komary i pająki
🧚‍♀️poskaczemy jak swawolny konik polny
Wylatujemy o 10:30.
DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 6 lat z Rodzicem
KIEDY? �
W sobotę, 22 lipca
Stratujemy o 10:30
Wyprawa trwa 100 minut
GDZIE?
Nadwarciańska preria (w razie wielkich upałów, zmienimy miejsce na bardziej zacienione)
Poznań
KOSZT?
60 zł/ jedno dziecko
100 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl
(zapisując się na warsztaty, jednocześnie zapisujesz się na mój newsletter, oczywiście w każdym momencie możesz się z niego wypisać)
Uwaga!
Do osób zapisanych na Magiczną Wyprawę pofrunie w piątek mejl z wszelkimi szczegółami i szczególikami.
Dowiesz się z niego, gdzie dokładnie się spotykamy, jak możemy się rozliczyć i jakie potencjalne alergeny mogą pojawić się na zajęciach.

Lipiec na talerzu / warsztaty kuchni roślinnej

Czas na letnią odsłonę Waszej ulubionej kuchni roślinnej w ogrodzie przy Lotaryńskiej 6!☀
Tym razem warsztaty kulinarne poprowadzi dla Was Dorota Nizio, autorka bloga lawendo.pl, pasjonatka gotowania i życia w zgodzie z naturą, nasza naramowicka sąsiadka😊
Po latach „tradycyjnego” gotowania i jedzenia w biegu, małymi kroczkami i dzięki „przypadkowym” spotkaniom ludzi świadomych tego, co jemy, zmieniła się moja kuchnia. Okazuje się, że przygotowanie posiłków, które nam służą wcale nie zajmuje dużo więcej czasu. Świadomość, że można jeść zdrowiej i dzięki temu podnieść odporność, utrzymać dobrą sylwetkę, wewnętrzną siłę i witalność bardzo mnie motywuje. No i jem przede wszystkim sezonowo! Natura wie, co jest dla nas w danej chwili najlepsze. – tym Dorota chce się z Wami podzielić. W trakcie warsztatów wspólnie przygotujecie proste, a zarazem unikalne potrawy z lipcowych warzyw i owoców!🥗
📅 Kiedy?
☀ 22.07.2023
☀ Start – godzina 11:00
☀ Ul. Lotaryńska 6
📅 Zapisy!
💥 Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: lotarynska6@gmail.com
PROWADZENIE:
Dorota Nizio – przede wszystkim miłośniczka lawendy pod wieloma postaciami – właścicielka bloga lawendo.pl, fanka lawendowych ciastek, syropu lawendowego i lawendowych świec sojowych. Pasjonatka dobrego jedzenia i kuchni roślinnej, gotowania i życia w zgodzie z naturą.
———————
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków budżetowych Miasta Poznań.
Opis grafiki: Grafika w kolorach czerwonym, różowym i zielonym. Na środku znajduje się biały napis KUCHNIA ROŚLINNA na tle kształtów geometrycznych. W prawym górnym rogu biały logotyp Mikro Domu Kultury, w prawym dolnym rogu biały logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lewym dolnym rogu logotyp Poznan*

Batyskaf ’23 muzyka / jezioro / chill

Ahoj,
witamy i na pokład zapraszamy!
Już 22 lipca wypływamy z portu KCRiS Kórnik Błonie naszą żółtą łodzią na nieznane wody! Już po raz dziewiąty będziemy rozgrzewać publikę na kórnickiej plaży 🏝️ Szykujemy dla was świetną muzykę, Akademię Młodego Rockmana i wiele wiele innych!
Zapisujcie datę w kalendarzu bo nie może was z nami zabraknąć! 👀
Będzie mnóstwo zabawy, atrakcje dla dzieci, piwko, trawka i kocyki 🧺 to co, z kim się widzimy?
Line-up ✨
– Swiernalis
– Ranko Ukulele (gig sponsored by Broda Records!)
– Grupa Żar
– Kirszenbaum
– Flamastry
Organizatorzy:
– Stowarzyszenie Smartness
– Przedszkole Zaczarowana Kraina
Mecenaty ✨
– Fundacja Zakłady Kórnickie
– Powiat Poznański
– Brandma
– Broda Records
Patroni medialni ✨
– Radio Afera
– Nasz Głos Wielkopolski
– TVP3 Poznań
– Flesz
Partnerzy strategiczni ✨
– GO Events
– Marema
Powiadają, że nocą w stawach Żurawińca można spotkać utopce. Tego nie wiemy, ale z pewnością ten rezerwat nawiedzają wtedy niezwykłe stwory. Spośród nich, najbardziej w oczy rzucają się motyle nocne, popularnie zwane ćmami. Ich różnorodność jest ogromna. Tej nocy będziesz mieć szansę lepiej je poznać – zwabimy je do specjalnej lampy. Czeka nas również nocny spacer po lesie w poszukiwaniu owadów…
🦋 Gdy pszczoły idą spać, to ćmy zapylają kwiaty. Pszczołom stawiamy domki – co możemy zrobić dla ciem?
🦋 Spotykamy się o 22:00, 22 lipca (sobota) w Żurawińcu – dokładna lokalizację opublikujemy przy pomocy pinezki przed wydarzeniem.
wstęp wolny!
Spotkanie poprowadzi Przemysław Wieczorek.
Zaprasza Liga Ochrony Przyrody Okręg Poznański oraz CIL Piątkowo Wschód.
🦋 Uwaga: lampa, której używać będziemy do wabienia owadów, emituje światło UV. Warto więc wziąć ze sobą okulary z filtrem UV, by chronić oczy, można także posmarować skórę kremem z filtrem. Jeżeli jednak będą Państwo starać się stosować do wskazówek prowadzącego, będzie to wystarczającym zabezpieczeniem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Działanie realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych – CIL sąsiedzki.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dziewczyny w Naturze

Ekomural na Piątkowie

Wspólnie z mieszkańcami projektujemy i malujemy ekomural na Piątkowie

Spacer po Chwaliszewie

Czas na kolejny spacer!
W kolejną SOBOTĘ – 22.07. będziemy odkrywać Chwaliszewo.
O 16:00 spotykamy się przy Krzyżu Chwaliszewskim.
Zmierzymy się z dawną historią prężnie działającego miasteczka, którego świetność zakończyła się brutalnie.
Ale nie tylko! Zajrzymy również na Groblę, a spacer zakończymy przy Moście Rocha.
Jeśli przedwojenne Chwaliszewo zachowałoby się do Naszych czasów, mielibyśmy prawdziwą namiastkę romantycznej, weneckiej dzielnicy, wiszącej nad wodami rzeki.
Pozostały jedynie zdjęcia.
Już za tydzień spojrzymy na to miejsce przez pryzmat dawnych fotografii, zachęcam więc dołączyć do spaceru 😊
Spacer potrwa około 2 godzin.
Jeśli się spodoba, historie zaciekawią, dowiesz się czegoś nowego, będzie można wrzucić drobny napiwek do ,,kapelusza”.
Zapraszam!
Zbigniew Zachariasik
Przewodnik miejski PTTK

Poranek dla dzieci: Kicia Kocia mówi dzień dobry – Sala 1 – CK ZAMEK

SALA 1 – KINOWA
Godzina
22.07 | g. 12 |

06.08 | g. 12 |

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! – reż. Anna Błaszczyk
2. Kicia Kocia zostaje policjantką – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie – reż. Marta Stróżycka
4. Kicia Kocia poznaje strażaka – reż. Marta Stróżycka
5. Kicia Kocia w kosmosie – reż. Marta Stróżycka
6. Kicia Kocia nie chcę się tak bawić – reż. Jacek Rokosz
7. Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny – reż Marta Stróżycka

KICIA KOCIA MÓWI DZIEŃ DOBRY, reż. Anna Błaszczyk, Marta Stróżycka, Jacek Rokosz, Polska 2023, 45′, 4+


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 14 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Wystawa roślin owadożernych Palmiarnia Poznańska

🥀🦟Wystawa roślin owadożernych jakiej jeszcze nie było! Ogrom roślin kolekcjonerskich niedostępnych na sklepie internetowym. Kapturnice, rosiczki, muchołówki jak i wiele innych roślin będą w weekend 22-23 lipca w Poznaniu na odwiedzających Palmiarnię Poznańską.
🌴Wydarzenie będzie nie tylko niezwykłą okazją do odkrywania tajemnic i piękna roślin owadożernych ale także uzyskania porad na temat ich hodowli. Na zwiedzających czekać będą także ciekawe prelekcje oraz pokazy.
Zapraszamy 22 i 23 lipca 2023r. od 9.00 do 18.00 (wstęp do 17.00).
Wejście w cenie biletu do Palmiarni.
 Lato z Estradą powraca! 🌻
Przed nami ponad 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 14 poznańskich osiedlach.
🌻 Tegoroczna, VII edycja odbędzie się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE. Przyjrzymy się kulturze ciepłych krajów z południa, posłuchamy muzyki w południowych językach, zatańczymy flamenco, porozmawiamy o współczesnej literaturze dziecięcej oraz obejrzymy wspólnie ciekawe filmy w kinie plenerowym.
🌻 Sobota, 22 lipca 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
spektakl „Ali Baba i Czterech Rozbójników” – Teatr Gracholka
godz. 18:00
warsztaty podróżnicze „Spotkanie arabskie” – Robb Maciąg, EtnoWarsztaty
🌻 Sobota, 29 lipca 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
godz. 18:00
pokaz tańca i warsztaty „Wytańczyć Andaluzję” – Espacio Flamenco
🌻 Sobota, 5 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
koncert i warsztaty „Afrykańskie Rytmy” – Mustafa & Drum Work
🌻 Sobota, 12 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
🌻 Sobota, 19 sierpnia 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
wydarzenie towarzyszące:
godz. 17:00
koncert „Pociąg do Włoch”
🌻 Sobota, 2 września 2023
park Rodziny Stablewskich, ul. Browarna
godz. 17:00
spektakl „Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
Na warsztaty 8 lipca i 22 lipca 2023 obowiązują zapisy
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl
PARTNERZY:
Miasto Poznań
Agencja Artystyczna L’Arte
Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne
✨ Pracownia Swobodnego Malowania to przestrzeń, w której każdy może odkrywać i wyrażać swoją twórczość bez ograniczeń i ocen! ✨
W naszej Pracowni Swobodnego Malowania nie ma ograniczeń wiekowych!
W zajęciach mogą wziąć udział;
• dzieci od lat 3 (do lat 6 z rodzicem w cenie jednego biletu)
• młodzież
• dorośli!
Pracownia będzie otwarta przez całe wakacje, w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00-14:00.
Wejściówka obowiązuje na jedne zajęcia, co oznacza, że każdorazowo możesz zapisać siebie lub dziecko na dowolny, pasujący Ci termin 😊
Podczas tych zajęć zarówno dzieci, jak i dorośli, malują intuicyjnie – swobodnie i z lekkością każdy tworzy to, na co ma ochotę.
Tworzymy atmosferę:
• wolną i pełną swobody w procesie tworzenia
• sprzyjającą poszukiwaniu nowych doświadczeń
• odczuwania radości z malowania
• braku oceniania i porównywania
• kameralną – zajęcia odbywają sie w małych grupach
W trakcie zajęć rozwijamy potencjał artystyczny dzieci i dorosłych poprzez eksperymentowanie z różnymi technikami malarskimi oraz materiałami.
Naszą inspiracją do stworzenia Pracowni są dwie znane postacie w dziedzinie rozwoju plastycznego u dzieci i dorosłych – Maria Montessori i Arno Stern. Idea Sterna skupia się na stymulowaniu naturalnej twórczości i spontaniczności w procesie malowania. Montessori wierzyła w znaczenie praktycznego doświadczenia i samodzielności człowieka w procesie nauki.
🔶 JAK WYGLADAJĄ WARSZTATY? 🔶
Każdy wybiera w jaki sposób chce malować! 🙂
Zajęcia odbywają się w dwóch salach – zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wybrać, czy chcą malować przy sztaludze 🖌️, przy ścianie na dużym formacie 🖼️, czy na dużych poduchach na podłodze 🧘
• Jeśli masz pomysł co chcesz malować, bedziemy wspierać Cię w doborze techniki i materiałów.
• Jeśli nie wiesz co chcesz malować, przygotowaliśmy kilka pomysłów i tematów, którymi chętnie Cię zainspirujemy!
🔶 CO W CENIE? 🔶
• artykuły plastyczne
• farby
• pędzle
• różnorodne papiery
• fartuchy
• kawa i herbata
Dodatkowo dajemy mozliwość dokupienia płótna na miejscu, abyś mógł/mogła swobodnie oddać się procesowi twórczemu!
Nie ma znaczenia, czy jest się dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym – zapraszamy wszystkich do odkrywania swojej wewnętrznej artystycznej ekspresji.
🎨 Data: każda SOBOTA I NIEDZIELA (od 1 lipca do 27 sierpnia)
⏰ Godzina: 12:00-14:00
📍 Lokalizacja: ul. Wysoka 12/17
🏷️ Cena: 90zł/os. (2h zegarowe)
(Dzieci do lat 5 zapraszamy z rodzicem w cenie jednego biletu)
Zarezerwuj przez:
‣ messenger
‣ mailowo: kontakt@tondoakademia.pl
‣ telefonicznie +48 720 888 195
lub
ZAPISZ SIĘ ONLINE:
http://www.tondoakademia.pl/…/pracownia-swobodnego…/

Wielkopolski Weekend Miejski (KFA 2023) – Gniezno

Kolejny Wielkopolski Weekend Miejski przed nami 😉!
W ramach naszego dwudniowego wydarzenia proponujemy Wam kilka aktywności.
👉Możecie dołączyć do grupy artystów przygotowujących mural dotyczący postaci z Gniezna działających w kulturze. Pierwszy taki mural powstał na ul. Orzeszkowej – teraz czas na Weneję. Za realizację odpowiedzialni są artyści z @murall.studio
👉 Tu przypomnimy Teresę Łubińską-Kalinowską, Danielę Zybalankę-Jaśko, Krystynę Jóźwiak, Jerzego Sieczkowskiego, Jarosława Krenza, Janusza Chlastę, Leona Galińskiego, Klemensa Waberskiego a także tegorocznych bohaterów – Marcelego Derengowskiego oraz Wiesława Kisera.
👉 W nawiązaniu do tych postaci – będzie można spróbować swoich sił zasiadając do pleneru malarskiego, biorąc udział w grze edukacyjnej. Dla pierwszych 50 zespołów przewidziane gadżety miejskie 🤩.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach i grach podwórkowych w godzinach :
⏰11.00-13.00;
⏰16.00-18.00.
𝗪𝗶𝗱𝘇𝗶𝗺𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝘄 𝘀𝗼𝗯𝗼𝘁𝗲̨ 𝗶 𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗲̨ 𝗻𝗮𝗱 𝗪𝗲𝗻𝗲𝗷𝗮̨, 𝗺𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆 𝘀𝗸𝘄𝗲𝗿𝗲𝗺 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗦𝗽𝗲𝘆𝗲𝗿 𝗮 𝘄𝗲𝗷𝘀́𝗰𝗶𝗲𝗺 𝗻𝗮 𝗣𝗹𝗮𝗰 𝗭𝗮𝗯𝗮𝘄 – 𝘁𝗼 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗼 𝗺𝗶𝗲𝗱𝘇𝘆 𝟭𝟭.𝟬𝟬 𝗮 𝟮𝟬.𝟬𝟬.
———————————
Wydarzenia finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na lata 2023 -2025

 

 

NIEDZIELA

 

Wakacje z Teatrem Animacji

Zapraszamy przez całe wakacje, a nawet odrobinę dłużej, na spektakle plenerowe nad Jeziorem Rusałka oraz nad Wartę do Starego Portu!
Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, a dokładne kalendarium znajdziecie poniżej.
Zagramy dla Was zarówno spektakle naszego Teatru jak i Teatrów z nami zaprzyjaźnionych. Wydarzenia te możliwe są dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Poznania. Partnerem medialnym jest Meloradio.
Więcej informacji o spektaklach: www.teatranimacji.pl
Spektakle nad Jeziorem Rusałka:
23 lipca godz. 17.30 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
5 sierpnia godz. 17.30 wiek: 6+ – „O KRÓLEWSKO – CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE” TEATR WARIATE
12 sierpnia godz. 17.30 wiek: 3+ – „SZAŁAPUTKI” TEATRYLE
13 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
19 sierpnia godz. 17.30 wiek: 3+ – „SKOK NA KSIĘŻYC” TEATRYLE
20 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
26 sierpnia godz. 17.30 wiek: 5+ – „ELIKSIR MĄDROŚCI” Teatr Wariate
27 sierpnia godz. 17.30 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
2 września godz. 13.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
10 września godz. 13.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
23 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE I” TEATR ANIMACJI
24 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE II” TEATR ANIMACJI
Spektakle w Starym Porcie nad Wartą:
23 lipca godz. 12.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI
30 lipca godz. 12.00 wiek: 4+ – „MISJA POZNAŃ. GDZIE SĄ KOZIOŁKI?” TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
5 sierpnia godz. 12.00 wiek: 6+ – „O KRÓLEWSKO – CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE” TEATR WARIATE
6 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
12 sierpnia godz. 12.00 wiek: 3+ – „SZAŁAPUTKI” TEATRYLE
13 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
19 sierpnia godz. 12.00 wiek: 3+ – „SKOK NA KSIĘŻYC” TEATRYLE
20 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
26 sierpnia godz. 12.00 wiek: 5+ – „ELIKSIR MĄDROŚCI” TEATR WARIATE
27 sierpnia godz. 12.00 wiek: 1+ – „WIELKIE RZECZY” ART. FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI + WARSZTATY PO SPEKTAKLU
DO ZOBACZENIA!
W lipcu czeka nas lato w pełni!
Letnie smaki, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty kreatywne – wszystko w klimacie wakacyjnym 🙂
Live Cooking Kids – GOTOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH odbywa się w każdą niedzielę pomiędzy 13:00 a 16:00 w Concordia Taste.
Co gotujemy w LIPCU??
___
23 lipca 2023
// Do wyboru:
Pizza z tortilli z serowymi brzegami
lub
kruche ciasto z brzoskwinią
___
30 lipca 2023
// Do wyboru:
Pasta bolognese
lub
słodka pizza z nutellą
Podczas Live Cooking Kids odbywać się będą warsztaty kreatywne LATO W PEŁNI! Gotowi na wakacyjną przygodę w Concordia Taste?
____
Zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka restauracja@concordiataste.pl
tel. +48 609 002 964
45 zł/os.
____
PYTANIA I ODPOWIEDZI 🙂
CO TO JEST LIVE COOKING KIDS?
To warsztat kulinarny dla najmłodszych – dzieci przygotowują pyszności pod okiem szefa kuchni Concordia Taste.
ILE KOSZTUJE?
45 zł od dziecka
W JAKIM WIEKU DZIECKO MOŻE PRZYJŚĆ NA LIVE COOKING KIDS?
Przyjmujemy dzieci w wieku 4+, ale możemy też zaprosić młodsze dzieci, jeśli współpracują w kuchni 🙂
KIEDY MA MIEJSCE WYDARZENIE?
Warsztaty kulinarne odbywają się w każdą niedzielę w czasie od 13:00 do 16:00. W tych godzinach każde dziecko może dowolnie dołączyć do warsztatów.
ILE TRWA WARSZTAT?
Warsztat dla jednego dziecka trwa około 30 minut – czas może ulec zmianie ze względu na umiejętności dziecka lub poziom trudności dania. W tym czasie dziecko przygotowuje jedno wybrane danie z dwóch przygotowanych propozycji.
CO JEŚLI W RESTAURACJI BĘDZIEMY PRZEBYWAĆ DŁUŻEJ?
Pozostały czas jest zagospodarowany przez animatorkę.
CZY MOGĘ ZOSTAWIĆ DZIECKO NA CZAS WARSZTATU I WYJŚĆ Z RESTAURACJI?
Nie. Dzieci co prawda biorą udział samodzielnie w warsztacie, Opiekun jednak w tym czasie powinien znajdować się na terenie restauracji przy swoim stoliku lub w zasięgu wzroku dziecka, może towarzyszyć dziecku przy stoisku kuchennym.
CZY MOGĘ ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE DLA GRUPY DZIECI?
Tak! Proszę jednak pamiętać, że dzieci NIE BĘDĄ GOTOWAĆ W JEDNYM CZASIE. Na kuchenne stanowiska w jednym momencie mamy możliwość zaprosić maksymalnie 3 dzieci.
CO W TAKIM RAZIE POZOSTAŁE DZIECI BĘDĄ ROBIĆ W TYM CZASIE?
W każdą niedzielę miedzy 13 a 16 mamy animatorkę, która zagospodarowuje czas dla dzieci. Dlatego w czasie, kiedy jedne dzieci spędzają czas przy stanowiskach kuchennych, inne uczestniczą w zajęciach z animatorką.
CZY DZIECKO MOŻE ZJEŚĆ TO, CO PRZYGOTOWAŁO.
Oczywiście 🙂
Masz więcej pytań? Napisz do nas!
Zapraszamy!

Poranek dla dzieci: Yakari i wielka podróż – Sala 1 – CK ZAMEK

SALA KINOWA
Godzina
23.07 | g. 12 |

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Język: polski dubbing

YAKARI I WIELKA PODRÓŻ, reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel, Francja, Niemcy, Belgia 2020, 83’, wiek: 4+


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 14 zł

RODZINNE ZWIEDZANIE ZAMKU

g. 13.30
Data 23.07.2023
Cena 12.00 zł
Zorganizuj niezapomnianą przygodę dla swojej rodziny. Odkrywaj zabytkowe wnętrza jednego z najmłodszych Zamków w Europie wraz z komentarzem przewodnika/ przewodniczki.

Zwiedzanie dla dzieci w wieku 7‒12 lat wraz z opiekunami
czas trwania: ok. 45′
zbiórka: Hol Wielki CK ZAMEK

bilety: 12 zł (u), 15 zł (n)

Posiadacze/ posiadaczki kart OK POZNAŃ do końca wakacji (do końca sierpnia) mogą kupować bilety ulgowe na wszystkie programowe zwiedzania po wcześniejszym okazaniu karty.

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Molkky i inne gry.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl