PLAN ZAJĘĆ 06.03 – 12.03.2023

PLAN ZAJĘĆ 06.03 – 12.03.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Skorzystaj z rabatu dla czytelników – 10%!

Hasło 'poznanskaspacerowka’

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

PONIEDZIAŁEK

Show Ach te Koty

Powietrzne akrobacje, efekty pirotechniczne i spektakularne, cyrkowe numery. Nie uwierzysz dopóki nie zobaczysz. Kup bilety na jedyny taki show w Poznaniu!
NASI WIDZOWIE O SHOW:
SPEKTAKL NA ŚWIATOWYM POZIOMIE! KONKURENCJA DLA CIRQUE DU SOLEIL!
➡ Fabuła show prowadzi widza od mieszkania Mamy i Dziewczynki, które ponad wszystko kochają swoją Białą Kotkę.
➡ Wyjeżdżając z domu, zabierają ją ze sobą na pociąg. Biała Kotka gubi się jednak na peronie i zostaje sama na nowojorskiej ulicy.
W ślad za nią podążają Myszki, z którymi Biała Kotka przyjaźni się od lat.
➡ Na ulicy pojawiają się nieznane odgłosy, postacie, w tym Śmieci i Dzikie Koty, które straszą Myszki. Na scenie widzimy również Gang Szczurów, które też żyją na ulicy.
➡ Przestraszona Biała Kotka zaszywa się w najciemniejszym rogu ulicy i czeka aż niebezpieczeństwo minie. W tym czasie pojawia się Kocur wraz ze swoją ukochaną Czerwoną Kotką i całą świtą Dzikich Kotów.
➡ Czerwona Kotka nie jest zachwycona nową przyjaciółką Kocura. Próbuje ją przepędzić, jednak Kocur nic sobie z tego nie robi. Czerwona Kotka jest coraz bardziej zazdrosna o swoją rywalkę, zupełnie tego nie ukrywając.
➡ Akcja przenosi bohaterów do Paryża, a także do Szczurzego Podziemia, w którym rządzi Szczurzy Boss.
❓❓ Co stanie się z Białą Kotką? Czy wróci do domu? A może zostanie na nowojorskiej ulicy? Zobaczycie sami!

Spektakl dla przedszkoli – „Lulajka”

6 i 7 marca zapraszamy na Scenę Wspólną na spektakl „Lulajka”. Przekonacie się, że przy kołysankach nie tylko się śpi, ale także dobrze bawi!
Po przedstawieniu zapraszamy na warsztat kołysankowy.
Przedstawienia oparte jest na staropolskich kołysankach. Poszczególne sceny, niczym ze snu, ilustrują zabawy dziecięce, spotkane zwierzęta, różne sposoby usypiania. Aktorki śpiewają każdą kołysankę i grają na żywo akompaniując sobie do każdej kołysanki na akordeonie. Spektakl wypełniony muzyką z prostą abstrakcyjną scenografią pobudzającą dziecięcą wyobraźnię. Po spektaklu krótki warsztat śpiewania kołysanek z dziećmi.
wiek: 1-6 lat
czas trwania: 30 min + warsztat kołysankowy
premiera: grudzień 2011
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Emilia Łapko, Anna Brandys
Muzyka: staropolskie kołysanki
Choreografia: Agnieszka Noster
Występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
Spektakl zrealizowany we współpracy z Centrum Kultury Zamek i dofinansowany przez Miasto Poznań.

Język polski dla dzieci przez bajki

Zajęcia „Język polski dla dzieci przez bajki” dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Заняття „Польська мова для дітей по казкам” для дітей вiком 6-12 років.
Занятия „Польский язык для детей по сказкам” для детей в возрасте 6-12 лет.
„Polish language for children through fairy tales” workshops for children at the age of 6-12.

Serdecznie zapraszamy wraz z Biblioteką Wojewódzką w Poznaniu na zajęcia „Język polski dla dzieci przez bajki”.
Znajomość języka obcego, w naszym przypadku polskiego, można rozpocząć dość wcześnie. Zajęcia poprzez zabawę pozwalają dziecku zaznajomić się z językiem obcym, a także poznać podstawowe słowa i zwroty niezbędne do komunikacji. Zapraszamy Państwa dzieci do wspaniałego świata przygód! Na zajęciach wykorzystany zostanie „Bajkowóz” – specjalnie zaprojektowany pojazd, który oprócz starannie wyselekcjonowanych książek posiada wiele pudełek wypełnionych różnymi wspaniałymi przedmiotami, które zachęcają i inspirują uczestników do zanurzenia się w świat nauki języka polskiego. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany bibliotekarz w języku polskim. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałek i środę od 16:00 do 17:00 w Bibliotece Wojewódzkiej.
Adres: ul. Prusa 3. Poznań
Pierwsze zajęć 22.02.2023 (poniedziałek) godz. 16.00-17.00
Obowiązują zapisy:⬇️⬇️⬇️
https://forms.office.com/e/Z04KTXaXag
Organizatorzy: Migrant Info Point i Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu
———-
Щиро запрошуємо разом з Воєводською бібліотекою в Познані на заняття «Польська мова для дітей по казках» для дітей віком 6-12 років.
Починати знайомство з іноземною мовою, у нашому випадку це польська, можна досить рано. Ігрові заняття дозволяють дитині полюбити іноземну мову, а також вивчити базові слова та фрази, необхідні для спілкування. Ми запрошуємо Ваших дітей у дивовижний світ пригод. Під час заняття буде використовуватися „Казковий автомобіль” – це спеціально розроблений транспортний засіб, в якому, окрім ретельно відібраних книг, є багато ящиків, наповнених різними чудовими предметами, що спонукають та надихають учасників легко поринути у світ вивчення польської мови. Заняття проводить кваліфікований співробітник бібліотеки польською мовою.
Заняття відбуватимуться безкоштовно, двічі на тиждень: понеділок та середа з 16:00 до 17:00 у бібліотеці WBPiCAK.
Адреса: вул.Prusa 3, Познань.
Початок занять 22.02. 2023
Необхідний запис: ⬇️⬇️⬇️
Організатори: Migrant Info Point та Воєводська бібліотека в Познані
—-
Приглашаем вместе с Воеводской библиотекой в Познани на занятия «Польский язык для детей по сказкам».
Начинать знакомство с иностранным языком, в нашем случае это польский язык, можно достаточно рано. Игровые занятия позволяют ребёнку полюбить иностранный язык, а также выучить базовые слова и фразы, необходимые для общения. Мы приглашаем Ваших детей в удивительный мир приключений. Во время занятия будет использоваться „Сказочный автомобиль” – это специально разработанное транспортное средство, в котором, помимо тщательно отобранных книг, есть много ящиков, наполненных различными замечательными предметами, побуждающие и вдохновляющие участников легко погрузится в мир изучения польского языка. Занятия проводит квалифицированный сотрудник библиотеки на польском языке.
Занятия проводятся бесплатно, два раза в неделю: по понедельникам и средам с 16:00 до 17:00 в библиотеке WBPiCAK.
Адрес: ул. Prusa 3.
Начало занятий 22.02. 2023
Необходима запись:⬇️⬇️⬇️
Организаторы: Migrant Info Point и Воеводская библиотека в Познани

We would like to invite you to workshops „Polish language for children through fairy tales”. We organise this event together with the Wojewódzka Library in Poznań. Workshops for all children at the age of 6-12 years old.
You can start your friendship with a foreign language quite early. Games and other activities allow children to fall in love with a language, as well as to learn the basic words and phrases necessary for communication. We invite your children to the wonderful world of adventures. During the workshop we will use the „Fairytale Car” – a specially designed vehicle with selected books and many boxes filled with various wonderful items that encourage and inspire participants to easily immerse Polish language. Workshops are conducted by a qualified librarian in Polish. Free of charge twice a week: Monday and Wednesday 4 pm.-5pm. at the library WBPiCAK.
Meeting point: st. Prusa 3, Poznań.
Beginning of the workshops: 22.02.2023
Registration required:⬇️⬇️⬇️
https://forms.office.com/e/Z04KTXaXag
Organizers: Migrant Info Point and Biblioteka Wojewódzka (Wojewódzka Library)

Pobaw się z Nami! PONIEDZIAŁEK

oraz… POBAW SIĘ Z NAMI W CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 4 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Zabawa będzie nieco moderowana przez Lubę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet.
Pamiętajcie, Pobaw się z Nami to inna formuła spotkania – możecie się swobodnie bawić, a przeplatanie propozycji wspólnych aktywności pozwala zacząć takie spotkanie później lub wyjść z niego wcześniej niczego nie tracąc.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów!

Tulasy

Wielu z Was pyta o wolne miejsca 😊
Dlatego tworzymy nowe grupy:
🌲Dzikie Dzieci (18m-3 lata)
WTOREK 12.30-14.00
🌲Dzikie Maluchy (8m-18m)
ŚRODA 15.00-16.30
Zapraszamy rownież na:
🌲Mini leśne przedszkole (2-4 lata)
🌲Kreatywne warsztaty dla kobiet w ciąży
🌲Angielski dla Maluchów (1.5-3 lata)
Oraz na swobodną zabawę-
🌲 „Dzikie harce u TuLasów”
#planzajęć #tulasowylokal #tulasowyogród #warsztatydladzieci #warsztatydlakobietwciąży #wspólnyczas #rozwójdziecka #warsztatysensoryczne

Ceramika dla dzieci

poniedziałek, czwartek, godz. 17.00
Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki. Podczas spotkań do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Do warsztatu można dołączyć okazjonalnie.
A dlaczego warto do nas przysłać dziecko? Dlatego, że praca w glinie to nie tylko okazja do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni przestrzennej (ograniczanej poprzez wirtualny świat). Zajęcia ceramiczne zawierają elementy arteterapeutyczne dające możliwość pracy z dysharmonią rozwojową dziecka w sposób przyjemny i satysfakcjonujący. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów i pochylenie się nad jego potrzebami. Dzieci podczas zajęć ceramicznych rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą kontrolowanie adekwatnego doboru siły i precyzji do danej techniki ceramicznej. Naszym założeniem ideowym jest nie tylko nauczanie ceramiki ale generowanie maksymalnie otwartej i przyjaznej atmosfery edukacyjno – emocjonalnej pod okiem wykwalifikowanych pedagogów .
Wiek dzieci: od lat 7
Cena warsztatów: karnet / 4 wejścia na warsztat 1, 5 godz / 5 tygodni / 220 zł .
Jednorazowe wejścia 1, 5 godz: 65 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mejlową: glinianakula@gmail.com

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci [2 grupy] / Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
👉 Pierwsze spotkanie 9.01.2023 (poniedziałek)
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku / Grupa I Żlobiaki
Godz: 17:15- 17:45 |2,5 – 6 lat / Grupa II Przedszkolaki
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
👉 Koszt:
(40 zł) 10 zł za jedno spotkanie.
Płatność gotówką w biurze Domu Tramwajarza lub przelewem na konto mBank
Fundacja Pana Gara
71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem imię i nazwisko + nazwa grupy (I lub II)
👉 Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

#LeśnaGrupa
#zajęciadladzieci
#małeprzedszkole
Nowy grafik już od 27 lutego!
Niektórzy z Was czekali na to długo… przyszła wiosna i zapraszamy na nowe zajęcia Leśna Grupa Zabawowa z elementami angielskiego dla dzieci w wieku 1-6l w każdy poniedziałek 10:30-12:00 (zajęcia 3x w miesiącu na Morasku ul. Polarna, 1x w miesiącu odwiedzamy inny las na północy Poznania).
Więcej na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/
Zapisz się już dziś!
‼️🔊 UWAGA UWAGA‼️🔊
Przedstawiamy grafik na 2022/2023 rok!
‼️Nowy grafik, nowe zajęcia i nowy system zapisów który testujemy we wrześniu ‼️
Przeczytajcie do końca!
1️⃣Wszystkie opisy zajęć znajdziecie tutaj 👇
Nowe i dotychczasowe zajęcia będziemy jeszcze opisywać w osobnych postach!
2️⃣Zapisy na WRZEŚNIOWE zajęcia w nowej formie👇
Na ten moment opcja zapisów bez płatności przez stronę i rezerwacja pojedynczych zajęć! Jeśli wiecie że interesuje Was np karnet to poproszę o włożenie do koszyka wszystkich wrześniowych zajęć. Opłacicie je na miejscu! 🛒💸
Testujemy tę formę zapisów z Wami!
W razie pytań, problemów prosimy o kontakt z nami!!!
3️⃣We wrześniu będzie obowiązywał nowy cennik!👇
Umieszczony w komentarzu 💬 oraz tutaj👇
NA STRONIE JESZCZE PRZEBUDOWA WIEC MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODCZYTEM.
W razie problemów prosimy o wiadomość! I przepraszamy za utrudnienia 🙈
Zapraszamy serdecznie 🤗
Hmmm… Co powiecie na to?💓
Było wiele pytań, telefonów..no to spróbujemy 😁
⭐KLUBIK – czyli zabawy bez mamy ⭐
Byłyby to samodzielne 3 lub 4 godzinne zajęcia i zabawa swobodna dla dzieci w wieku 2.5-4 lata.
🟢Zajęcia ogólnorozwojowe czyli ruch, muzyka, plastyka, sensoryka, sensoplastyka oraz angielski dla maluszków. Oczywiście przeplatane zabawa swobodną z rówieśnikami.
🔴Kiedy? Od kiedy? Za ile? 🙂
Piszcie priv wyślę opcje czasowe i godzinowe. Wybierzemy najpopularniejszą 😁
Jeśli a właściwie w momencie gdy minimum 4 osoby zdecydują się na miesięczny karnet uruchomimy grupę 😍
🟣 No to co? Chętni ? 😁
Oto i on! 👏 Długo wyczekiwany grafik warsztatów na rok szkolny 2022/2023 – startujemy w poniedziałek 12 września 🚀
Tak jak co roku każde zajęcia można przetestować 👉 Tydzień Darmowych Zajęć odbędzie się w dniach 12-15.09. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
Do zobaczenia! 🙋‍♀️
GRAFIK WAŻNY OD 1.01.2023
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik (ważne od 1.01.2023) i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie poniedziałkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 10 osób, jednak sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł, później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo zajęcia kosztują 45 zł, zapisy są z tygodnia na tydzień.
➡️ Wydarzenia okazjonalne (dzieci 6 miesięcy – 5 lat) – terminy w dodanej grafice.
🔴 Dziecko plus Opiekun – 55 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus Opiekun lub Dwóch Opiekunów plus dziecko – 70 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus dwójka opiekunów – 90 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl
Idąc za Waszym głosem, wprowadzamy nieco udogodnień w ramach naszej przestrzeni. 😎
👉 Od lutego zmieniamy godziny otwarcia. Będziemy na Was czekać od ❗️❕10:00 do 18:00 ❕❗️( z wyłączeniem wtorków i piątków – w te dni będziemy dostępni od 10 do 15).
👉 Wprowadzimy wytrawne opcje do naszego menu.
👉 Obniżamy ceny warsztatów do 60 zł / karnet* 200 zł (Zajęcia muzyczne, Pilates mama i dziecko oraz Sensoplastyka®) i do 45 zł/ karnet* 140 zł (balet).
Grafik warsztatów na luty. Zachęcamy do zapisów w wiadomości prywatnej! ❤
WTOREK
15:30 – 16:15 – Pilates Mama i Dziecko (do 18 mca)
16:45 – 17:30 – Sensoplastyka® (0 – 6)
PIĄTEK
16:00 – 16:45 – Zajęcia muzyczne (0-3)
17:00 – 17:45 – Zajęcia muzyczne (3-6)
NIEDZIELA
9:15 – 9.45 – BALET (3-6)
Wydarzenia specjalne:
( 8 i 15 lutego kawiarnia czynna do godz. 16.00 z uwagi na organizowane wydarzenia)
08.02. – 16:30 – 17:30 – Fundacja „Niepodzielni” – warsztaty dotyczące pewności siebie dzieci (+4) – 30 zł
15.02. – 16:30 – 17:15 – Biologiczny kuferek (+3) – 60 zł
*Karnet ważny 6 tygodni od dnia zakupu.
Zapraszamy serdecznie młodzież na warsztaty plastyczne do naszej pracowni ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Każdy kto przejawia potrzebę wyrażania siebie w twórczości wizualnej znajdzie u nas profesjonalne wyposażenie pracowni, a także ciekawe i różnorodne tematy zajęć. W ramach doskonalenia warsztatu pracy proponujemy zajęcia w technikach rysunkowych, malarskich, graficznych i eksperymentalnych. W czasie zajęć będziemy szlifować język artystycznego wyrazu.
Pamiętaj my nie oceniamy umiejętności, a wspomagamy ich rozwój!
ZAPRASZAMY 🙂

 

 

WTOREK

zęsto pytacie w jakie dni są zajęcia. Zasadniczo we wtorki o godz 16.30 oraz w soboty (choć nie wszystkie) o godz 11.00.
Możecie też umówić się ze mną na inny termin, jeśli zbierzecie grupkę min 6 osób.
Będę na bieżąco podawać terminy planowanych zajęć.
Na każde obowiązują zapisy, z dwóch powodów: 1. Malortowa sala ma ograniczoną pojemność, i jest to celowe, aby każdy malujący mógł być obdarzony odpowiednią uwagą prowadzącego. Jaka to uwaga? Przewieszenie gotowych już malunków i tworzenie przestrzeni na kolejne karty, dokładanie farb, mieszanie kolorów dla chętnych, dopinanie pinezek gdy na kartce pojawiają się duże ilości farby. 2. W przypadku gdy większość uczestników odwoła swój udział w zajęciach i pozostawałoby malowanie w pojedynkę, kontaktuję się bezpośrednio ze zgłoszonymi osobami, aby poinformować o odwołanych zajęciach. Wtedy mam pewność, że moja wiadomość zostanie odebrana.
Terminarz na najbliższe dni:
Wtorek 07.03 godz 16.30
Wtorek 14.03 godz 16.30
Każde zajęcia trwają 90 min, ale można skończyć w dowolnym momencie wcześniej lub zrobić przerwę w trakcie.

STREFA ZABAWY / „Kukuryku” – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3‒5 lat

BAWIALNIA CK Zamek
g. 11
Data11.03.2023
Cena20.00 zł
Kto nam mówi kukuryku? Wytniemy go z tektury i choć zwykle bywa biały, nasz będzie bardzo kolorowy. Będzie mieć piękny, duży ogon i niepowtarzalne upierzenie.

prowadzenie: Magdalena Bryl

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

Liczba miejsc ograniczona.

Godzina dla Parku!

Wspaniała Społeczności Sąsiedzka 😀 wychodzimy naprzeciw Wam oraz Waszym potrzebom 🫲🏻
Żyjemy w czasach gdzie stres trzeba gdzieś odreagować, tak wiec nasza propozycja brzmi: Przyjdźcie do Grunwaldzkiego Parku Społecznego przy ul. Babimojskiej 9, aby wspólnymi siłami zaprojektować przestrzeń, w której wszyscy będziemy mogli oddawać się relaksowi wśród przyrody.
Wybierz dla siebie dogodny termin i daj znać 😁
Przyjdźcie sami, z Rodziną czy przyjaciółmi. Każda para rąk się liczy 🙌
🌺🪨🌿ZRÓBMY TO RAZEM, RAMIE W RAMIE – STWÓRZMY NASZĄ PRZESTRZEŃ W ŚRODKU MIASTA! 🌳🪵🪴🌼
Aby Opiekunka mogła się przygotować, ważne żebyście dali znać że będziecie (SMS) na numer 780044816 lub w postach w niniejszym wydarzeniu.
Wspólna zmiana to niewielkie kroki które mają ogromne znaczenie dla społeczności!
PAMIĘTAJ! Adres Parku to Smardzewska 25 / Babimojska 9. Niektórzy mylą ten obiekt z Ogrodem Społecznym na Heweliusza 🙂
„Wioska Mam”
Grupa wsparcia dla mam małych dzieci
🔹 Człowiek jako istota stadna potrzebuje innych wokół siebie, szczególnie w przełomowych i trudnych momentach życia.
Jednym z nich jest początek macierzyństwa.
🔹 Kobiety od wieków gromadziły się w tym czasie razem, by razem tworzyć swoją wioskę wsparcia.
Wspierać się wzajemnie poprzez dawanie i przyjmowanie.
⭐️ Proponujemy Ci bezpieczną przestrzeń w zamkniętej grupie uczestniczek, które są na podobnym etapie życia.
🔹 Naszą misją jest dbanie o wzajemną uważność, usłyszenie się i możliwość wypowiedzenia się w atmosferze szacunku i bez ocen.
🔹 Grupa wsparcia to forma self-care, która bardzo dobrze sprawdza się w różnych sytuacjach życiowych.
Zapraszamy do wioski matek także Ciebie!
⭐️ Dla kogo?
Dla kobiet, które niedawno zostały mamami oraz potrzebują i chcą dzielić się w kręgu innych młodych matek swoimi trudami, troskami i radościami.
⭐️ Co to znaczy niedawno?
Dla nas to pojęcie względne i nie wiąże się z konkretną granicą czasową.
Może Twoje dziecko ma 5 tygodni, może 5 miesięcy, a może 2 i pół roku.
Może to Twoje pierwsze dziecko, a może czwarte.
Zapraszamy każdą z Was – kobiet, które czują, że są na początku macierzyństwa, po narodzinach konkretnego dziecka.
⭐️ Tematy i terminy spotkań:
🔹 Krąg zapoznawczy – w jakim momencie życia jestem? – 21 lutego
🔹 Historie porodowe – 7 marca
🔹 Historie połogowe i laktacyjne – 21 marca
🔹 Moje źródła wsparcia – 4 kwietnia
🔹 Moje słabe i mocne strony – jaka byłam i jaka jestem teraz? – 25 kwietnia
🔹 Moje role w życiu – stereotypy, role nadawane przez innych i moje wybory – 16 maja
🔹 Mój selfcare – 30 maja
🔹 Moje priorytety – 13 czerwca
Na spotkania możesz przychodzić z dzieckiem.
Na miejscu bufet kawowy (ciepły lub zimny napój i drobne przekąski) do dyspozycji uczestniczek.
⭐️ Godzina: 10.30 – 13.00
⭐️ Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
⭐️ Czas trwania spotkania: 2,5 godziny
⭐️ Ilość spotkań: 8
ℹ️ Inwestycja: 480 zł – płatne jednorazowo – wpłata jest gwarancją miejsca w grupie.
Liczba miejsc jest ograniczona.
ℹ️ Możliwa jest płatność w ratach – w tej sprawie kontaktuj się z Karoliną (607 991 310 lub mail: k.dominiakpiskorska@gmail.com)
Zniżki:
Karta dużej rodziny – 15%
Prowadzące:
⭐️ Marianna Szymarek – Doula Certyfikowana i Prezeska Stowarzyszenia Doula w Polsce. Pracuje z kobietami i ich bliskimi w okresie okołoporodowym od ponad 10 lat. Grupy wsparcia dla mam prowadzi od ponad 7 lat.
⭐️ Karolina Dominiak – Piskorska – współinicjatorka Przestrzeni Bliskości, współwłaścicielka marki Przy Tobie. Od wielu lat wspiera rodziców na początku ich rodzicielskiej drogi. Obecnie szkoli się na terapeutkę w nurcie Gestalt.
Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Uwaga zmiana dnia!
👉Zapraszamy wew wtorki!
Pierwsze spotkanie 10.01.2023
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 16:30-18:00
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat (wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów)
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r
dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
👉Opłaty:
za jedno spotkanie: 20 zł
za karnet na 4 spotkań 70 zł
Płatność gotówką lub przelewem na konto Fundacji Pana Gara
Tytułem imię i nazwisko + plastyka
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
👉Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Dom Kultury „Polan Sto” zaprasza najmłodsze dzieci na zajęcia muzyczne GORDONKI!
Wtorek 9:00
Czwartek 11:30
Szczegółowe informacje⬇️
#zajęcia #luty #rataje #domkulturypolansto #dzieci
Harmonogram i cennik!
🎨 Piątek(16.00-18.00) i sobota (10.00-12.00) – zajęcia dla grupy 11-14 lat.
Koszt to 70zł przy płatności za miesiąc z góry.
Pojedyncze zajęcia – 80zł/2h.
🎨 Wtorek(17.00-18.30) – grupa 6-10 lat i czwartek (17.00-18.30) – grupa 11-13 lat.
Koszt zajęć to 56zł przy płatności za miesiąc z góry i 66zł za pojedynczy udział.
🎨 Środa, to dzień pracy starszej młodzieży (od 13 lat) i dorosłych. Pracują najdłużej, bo 3 godziny.
Czas rozpoczęcia zajęć jest dowolny, schodzą się, jak im wygodnie (ciekawostka: grupa 11-14 lat też ma taką możliwość😜).
Koszt zajęć cyklicznych to 95zł, pojedyncze zajęcia – 120 zł.
🎨🎨🎨W tym roku zapraszam również dzieci i młodzież z nauczania domowego na zajęcia dopołudniowe.🎨🎨🎨
Warsztaty artystyczne okazjonalne (imieniny, urodziny, świąteczne,tematyczne itp) są wyceniane indywidualnie, w zależności od tematu i czasu trwania.
Płatność za zajęcia jest regulowana za miesiąc z góry, ewentualne nieobecności można odrabiać aż do końca sierpnia, więc czasu jest mnóstwo. Uzgadniamy terminy według Waszych potrzeb👍
Pracovnia cały czas się rozwija, pojawiają się kolejne narzędzia i materiały, żeby Wasza wyobraźnia nie napotykała zbyt wielu przeszkód podczas realizacji najbardziej szalonych pomysłów😂🎨😂
Wierzę w Was, Waszą energię i wielki potencjał, który w Was drzemie, a który wspólnie będziemy budzić.
🎨🎨🎨Zapraszam gorąco wszystkich szalonych artystów, ciekawskich, którym wciąż mało!
Tutaj poznacie, co to znaczy ,, moc twórcza’’!!!🎨😂🎨
Chcę tylko dodać, że pasja uczestników jest niezbędna, bo Pracovnia specjalizuje się w piętrzeniu przeszkód😂😂😂

 

 

ŚRODA

Otwarta Scena Teatralna / Warsztaty aktorskie dla młodzieży / Dom Tramwajarza

OTWARTA SCENA TEATRALNA
Warsztaty teatralne dla młodzieży.
👉Pierwsze spotkanie 15.02.2023 (środa), godz. 17
Wstęp wolny
Zapraszamy na cykl 12 spotkań warsztatowych.
👉Co tydzień w środę
👉godz 17-19
👉Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Jeśli marzy Ci się doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Podczas cotygodniowych 2-godzinnych zajęć zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch, pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich starych i nowych talentach. Docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką.
https://www.facebook.com/agnieszkapawlak.artist
👉Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci / Grupa III / Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-6 lat.
Pierwsze zajęcia 11.01.2023
Grupa III
Środy, godz. 17:45 – 18:15
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
Grupa III Dzieciaki, to grupa mieszkana. Będzie przestrzenią przede wszystkim dla tych z rodzin, które mają rodzeństwo w różnym wieku np. roczniaka i sześciolatka👶🏻👧 Zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 6 lat z rodzicami. Prowadzimy zapisy miesięczny cykl spotkań. Liczba miejsc ograniczona!
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
PROWADZENIE:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
ZAPISY: dt@fundacjapanagara.pl
Również młodsi odbiorcy mają swoje muzyczne warsztaty. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:15 Dzieciaki 0 – 6 lat
Opłata za cykl zajęć 10 zł x liczba zajęć w miesiącu – płatne przelewem za cały miesiąc z góry na konto.
DANE DO PRZELEWU:
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie

Leśny Maluch: morskie opowieści! – Puszczykowo

Chcemy razem z Wami, drogie Maluszki, eksplorować świat.
A Wam, kochane Mamy, dać chociaż chwilę na wspólne rozmowy i wypicie kawy- wyjątkowo takiej, która nie zdążyła jeszcze wystygnąć 😉
Obiecujemy o to zadbać.
Dlatego zapraszamy Was do wspólnej podróży w krainę morskich opowieści!
W czasie tej podróży nie obawiajcie się, że zabraknie Wam czegokolwiek: zadbamy o ciepło w przytulej jurcie jak i Wasze brzuchy 😉
Zabierzcie tylko odzież na zmianę i wpadajcie śmiało do leśnego świata!
Oto nasz mały wielki rozkład jazdy:
16:45-17:00 czas na swobodne zabawy
17:00-17:10 muzyczne przywitanie
17:10-17:30 eksplorujemy świat mórz i oceanów
17:30-17:45 czas nakarmić Wasze brzuchy! czyli przekąska dla tych Małych i Dużych
17:45-18:00 eksploracji ciąg dalszy!
18:00-18:15 czas swobody
Logistycznie:
Grupa wiekowa- 0-4 latka
Koszt- 50 zł/ dziecko
W cenie wejścia dziecko oraz opiekun otrzymują dostęp do ciepłej herbatki/kawy i wody oraz bezglutenowe placuszki z owocami 🙂
Zapraszamy do zapisów!

 

 

CZWARTEK

Warsztaty – Jagoda nie Porzeczka

Hejo! ❤️
W najbliższy czwartek dopiero będzie się działo!
Zapraszamy na piankolinowe szaleństwo 😉
Będziemy robić masę plastyczną z pianki po goleniu, z której następnie będziemy tworzyć różne śmieszne stworki 😉
Zapisy na warsztaty w sklepie stacjonarnym lub przez wiadomość prywatną. Upewnij się wcześniej czy są jeszcze wolne miejsca.
Warunkiem zapisania dziecka jest potwierdzenie przelewu wpłaty za warsztaty.
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
Tytułem: temat, data warsztatu, imię i nazwisko dziecka
Do zobaczenia w sali warsztatowej ❤
Jagodowy Team

Spotkanie z policjantkami

9.III. godz. 16.30 Spotkanie z policjantkami
Zawód policjanta stanowi jedną z bardziej intrygujących profesji dla wielu dziewczynek i chłopców.
Co należy do zadań policjanta?
Co trzeba umieć, aby być policjantem, policjantką?
Jakimi pojazdami jeździ policja?
Co policjant ma ze sobą na służbie?
Co robi na komisariacie i podczas patrolu?
Co się dzieje na miejscu wypadku lub włamania?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą policjantki:
aspirantka Aleksandra Wcisło oraz sierżantka sztabowa Agnieszka Gorzelana z Komendy Poznań Północ.
Dzieci poznają także przepisy ruchu drogowego, będą mogły zobaczyć a nawet dotknąć ekwipunku policjantki na służbie, wsiąść do policyjnego radiowozu, uruchomić sygnalizacje, zbadać jego wyposażenie…
Bilety 20 zł Zapisy: Ksiegarnia@Ksiegarniazbajki.pl
Os. Przyjaźni 125C
Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu „Akademia młodego fotografa”.
W Domu Sąsiedzkim była kiedyś chłodnia, pozostałość po gastronomicznej historii tego miejsca. Dziś jest tam najprawdziwsza ciemnia fotograficzna, dostępna dla każdego!
Powiększalnik, koreks, kuwety, maskownice, wywoływacz, przerywacz, utrwalacz, papier światłoczuły, klisze fotograficzne i wiele więcej… z tego wszystkiego możecie nauczyć się korzystać pod okiem naszego opiekuna ciemni.
Drugie spotkanie poświęcimy na naukę obsługi lustrzanki analogowej oraz wykonanie pierwszych samodzielnych fotografii.
Dla kogo? dla młodzieży 10-15 lat
Kiedy? 9.03.
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Zapisy: Julia SMS 517641212
Udział darmowy!
Liczba miejsc ograniczona!
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
Zapraszamy na kolejny cykl spotkań pod hasłem KLUB ROBÓTKOWY.
Będziemy pracować na różnych rodzajach włóczki i narzędziach, a efektem działań będą rozmaite praktyczne i piękne rzeczy.
Zaczynamy od zrobienia komina z wełny puffy, więc naszym narzędziem będą tylko nasze dłonie.
KAŻDY poradzi sobie z tym zadaniem, a żadne umiejętności początkowe nie są wymagane,
Na kolejnym spotkaniu wykonamy czapkę w tej samej technice!
Podczas kolejnych spotkań planowane jest już dzierganie na drutach!
ZAPISY przez messengera! Liczba miejsc ograniczona!
Wydarzenie BEZPŁATNE,
realizowane w ramach programu CIL STARtownia STARomiejska, dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera
MASZ DZIECI?
Są ruchliwe?
Lubią nowe wyzwania?Na zajęciach poznajemy nie tylko nowe asany, ale także uczymy się mini relaksacji i pracy z oddechem.Zapraszam serdecznie.Miejsce: Co.Kitchen, Bogusławskiego 8,
Suchy Las, Poznań @cokitchen.pl#zajeciadladzieci #zajeciadladziecipoznan #poznan #poznań #jogadladziecipoznan #joga #jogadladzieci #zabawadladzieci #dziecipoznań #dziecipoznan #uważność #oddech #suchylas

 

 

 

PIĄTEK

 

KoczkodanSe – Polski Teatr Tańca

Podążaj tropem zwierząt

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują. W spektaklu egzotyczne zwierzaki znane z ZOO wprowadzają dzieci w bajecznie kolorowy świat, odkrywając swą prawdziwą naturę, piękno i mądrość. To pierwszy w historii Polskiego Teatru Tańca spektakl edukacyjny dla widzów w wieku od 6 do 11 lat, który uzupełnia prezentacja artystyczno-edukacyjna dostępna na stronie internetowej teatru, wspierająca śledzenie tropów znaczeniowych spektaklu. KoczkodanSe zarażają empatią do zwierząt i pasją do tańca, przynosząc moc wiedzy, zabawy i wzruszeń.

 

Spektakl bez ograniczenia wieku, dedykowany młodym widzom od 6. do 11. roku życia

Spektakl w języku polskim

 

Premiera: 1 czerwca 2022

Czas trwania: 45 min

 

TWÓRCY

Reżyseria: Iwona Pasińska

Libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki

Scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski

Muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska

Wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska

Współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz

Asystentka spektaklu: Paulina Jaksim

Artyści-tancerze: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Momoko Den, Bartosz Dopytalski, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Mateusz Krzysiak, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo NamKung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

w rolach: Bizona, Kangura, Koczkodanów, Kozicy, Lwa, Niedźwiedzia, Papug, Pingwinów, Słonia, Wielbłąda, Żyrafy

Gościnnie w projekcjach występują:
Ewa Zgrabczyńska – Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu (Dyrektor), Maksymilian Świtała (Reżyser)

 

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Panda Team na Targach Książki

Panda Team na targach książki 🐼📚!
Spotkajmy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w czasie Poznańskich Targów Książki 10-12 marca. Będziemy obecni w Strefie Rodzinnego Czytania oraz na naszym PANDAstycznym stoisku ❤️.
Poznacie nas po pandzie, uśmiechu i otwartości. Przyjdź! Spotkajmy się!
W Strefie Rodzinnego Czytania będziecie mieli niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć nasze autorskie przedstawienie “Where is my panda?” oparte na najnowszej książce Pauliny w formie teatrzyku kamishibai!
🐼 w piątek, 10 marca, o 12.00
🐼 w sobotę, 11 marca, o 13.00
🐼 w niedzielę, 12 marca, o 10.00
Dodatkowo, najmłodsi będą mogli przytulić się do Pandy, a rodzice pstryknąć pamiątkowe zdjęcie z naszą wielką, uroczą Pandą.
W części wystawienniczej, będziemy również z naszym PANDAstycznym stoiskiem 😍. Przez cały weekend będziecie mogli kupić książki autorstwa Pauliny, poprosić o indywidualną dedykację oraz zdjęcie z autorką, a także rękodzieło, które wykonują nasi wolontariusze!
Targi Książki to doskonała okazja do rozkochania dzieci w literaturze, ale także do wsparcia charytatywnej działalności naszej fundacji.
Już teraz możesz zostać naszym wirtualnym wolontariuszem!
Udostępnij informację o naszej obecności na targach w swoich mediach społecznościowych, zaproś swoich znajomych! Pomóż nam docierać do nowych, pandastycznych ludzi 🙂
Wstęp na targi jest bezpłatny.
Do zobaczenia!

WSPÓLNE ŚPIEWANIE dla kobiet (można przyjść z dziećmi)

Zapraszamy na wspólne śpiewanie dla kobiet ♬ ✦ ◦ ✫
✦ nie trzeba umieć śpiewać ✔️
✦ można przyjść z dzieckiem 👶
✦ można przynieść piosenkę, którą uwielbiasz i chcesz ją z nami zaśpiewać ♪ ♫
✦ w cenie spotkania (10 zł) kawa i herbata ☕
✦ dla wspólnego komfortu w świetlicy ściągamy lub zmieniamy obuwie 👞
✦ ⤹ rezerwacja miejsca: ⇢➤ formularz google + przelew
MIEJSCE
Świetlica Cafe, ul. Krakowska 9, Poznań
PLAN SPOTKANIA
✦ zbieramy się w Świetlicy (15 min)
✦ siadamy w kręgu na dywanie i śpiewamy ♫ (60 min)
✦ kawa / herbata / rozmowy ☕ (30 min)
CENA (w tym kawa/herbata)
✦ 10 PLN / 1 spotkanie
✦ 20 PLN / 4 spotkania
✦ pierwsze dwa spotkania: 21 i 24 lutego są darmowe!
PŁATNOŚĆ
✦ PRZELEW: Maria Woźna / Tytuł przelewu: śpiewanie + data spotkania / 40 2490 1044 0000 4202 0014 7655
✦ BLIK: 798 564 449
*prosimy o przelew przed spotkaniem – opłata jest bezzwrotna i pokrywa koszty sali / kawy / herbaty 🙂
KONTAKT
✦ Marianna Łakomy / mariannalakomy@gmail.com / 600 260 667
✦ Maria Woźna / mariawozna1994@gmail.com / 798 564 449
Projekt dofinansowany w ramach programu CIL STARtownia STARomiejska ze środków budżetowych Miasta Poznań #poznanwspiera

Małe Dźwięki – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 4 miesiąca życia

Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia wraz z rodzicami i opiekunami!
Już na wczesnym etapie życia stwarzamy dzieciom możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę, pobudzamy zmysły dzieci.
Podczas zajęć:
– słuchamy śpiewu
– kołyszemy się w rytm muzyki,
– śpiewamy różnorodne melodii i rytmiczanki,
– korzystamy z kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne)
Nasze zajęcia wykorzystują teorię edukacji muzycznej prof. Edwina E. Gordona, C. Orffa, Z. Kodaly’a, E.Dalcroze’a i polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu oraz innych aktywności muzycznych.
Nasze zajęcia kształtują wrażliwość, słuch muzyczny i rytmiczny, muzykalność.
Wspierają rozwój mowy, koordynacji ruchowej i małej motoryki.
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?
Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę – każde z dzieci inaczej przyswaja słyszane bodźce. Stwarzamy dziecku możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką. Reakcja dziecka, w kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie – pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją.
Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia do 3 lat wraz z rodzicami i opiekunami.
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany zajęciami dla starszych dzieci, napisz do nas! Stworzymy grupę! 😉
otwartedzwieki@gmail.com
———————————–
Pierwsze zajęcia 40 zł!
Potem obowiązują karnety:
4 zajęcia- 180 zł
5 zajęć – 200 zł
(do wykorzystania przez 6 tygodni)
– pod nr telefonu 691 551 711
– e-mailem:otwartedzwieki@gmail.com
Prowadząca: Joanna Słowińska- wokalistka, pedagog, nauczyciel zajęć umuzykalniających w żłobkach i przedszkolach, edukatorka muzyczna.

Frajda na Poznańskich Targach Książki 2023

Frajda na Poznańskich Targach Książki 2023 📚🎉💛
📍Pawilon nr 8, stoisko nr 11 Grupa Wydawnicza FILIA
🔵 10 marca (piątek) godz. 10.00-18.00
🔵 11 marca (sobota) godz. 9.00-18.00
🔵 12 marca (niedziela) godz. 9.00-16.00
Wstęp wolny 🎈
🖌Ilustracje Oksany Draczkowskiej z książek „101 latarni” oraz „Zagadki babci” prezentowane na wystawie Salon Ilustratorów!
📌𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 𝗙𝗥𝗔𝗝𝗗𝗢𝗪𝗬𝗖𝗛 𝗪𝗬𝗗𝗔𝗥𝗭𝗘𝗡́
𝟏𝟏 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚, 𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚
👉 𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟐:𝟎𝟎 𝐏𝐨𝐝𝐮𝐬𝐳𝐤𝐨𝐰𝐚 𝐟𝐫𝐚𝐣𝐝𝐚 𝐳 𝐊𝐢𝐞ł𝐛𝐚𝐬𝐤𝐚̨
Spotkanie z książkami: „Poduszki” Josepha Kuflera oraz „Kiełbaska nie chce jeść kolacji” Oliviera Zahle’a
Nasza przestrzeń warsztatowa zostanie podzielona na dwie strefy – obszar poduszkowych harców i bazy do zadań specjalnych oraz na strefę spotkania z rezolutną dziewczynką, którą tata nazywa Kiełbaską (do schrupania, mniam mniam!). Pobawimy się ruchowo i plastycznie, kreując poduszkowe labirynty i świat emocji widziany przez czerwone okulary Kiełbaski.
Zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat z opiekunami
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Dam Bajek (Barbara Górecka, Maria Karwowska)
📌STREFA WARSZTATOWA, pawilon nr 8
👉 𝟏𝟐:𝟎𝟎 – 𝟏𝟐:𝟑𝟎 𝐰𝐬𝐩𝐨́𝐥𝐧𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐤𝐬𝐢𝐚̨𝐳̇𝐤𝐢 „𝐊𝐢𝐞ł𝐛𝐚𝐬𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐡𝐜𝐞 𝐣𝐞𝐬́𝐜́ 𝐤𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢” Oliviera Zahle’a z ilustracjami Siri Melchior
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Małgorzata Swędrowska
📌STREFA RODZINNEGO CZYTANIA, pawilon nr 7
👉 𝟏𝟐:𝟎𝟎 – 𝟏𝟑:𝟎𝟎 „𝐁𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐞𝐧𝐨𝐰𝐞 𝐧𝐚𝐝 𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬𝐢𝐚𝐦𝐢”
Warsztaty plastyczne dla najmłodszych i spotkanie z tłumaczką Anną Czernow wokół książki „Fakty o tatusiach” Oskara Kroona z ilustracjami Jenny Lucander
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Aleksandra Wieczorkiewicz
z udziałem Koła Sztuki dla Dzieci „Na Wysokiej Górze” WFPiK UAM
📌Sala A na antresoli, pawilon nr 7
👉 𝟏𝟐:𝟎𝟎 – 𝟏𝟑:𝟓𝟎 Max Czornyj podpisuje 𝗦𝗘𝗞𝗥𝗘𝗧 𝗠𝗔𝗚𝗜𝗞𝗔 𝗶 𝗦𝗘𝗞𝗥𝗘𝗧 𝗦́𝗪𝗜𝗔̨𝗧 na stoisku nr 11, pawilon nr 8
👉 𝟏𝟒:𝟎𝟎 – 𝟏𝟒:𝟑𝟎 𝐰𝐬𝐩𝐨́𝐥𝐧𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐤𝐬𝐢𝐚̨𝐳̇𝐤𝐢 „𝐔𝐫𝐨𝐜𝐳𝐲 𝐊𝐚𝐜𝐳𝐨𝐫” autorstwa Kaye Umansky z ilustracjami Ben Mentle, w przekładzie Michała Rusinka
Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska
📌STREFA RODZINNEGO CZYTANIA, pawilon nr 7
𝟏𝟐 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚, 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚
👉 𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟐:𝟎𝟎 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞 𝐌𝐲𝐬𝐳𝐨𝐧𝐤𝐚!
Spotkanie z książkami: „Myszonek i trzaskający mróz” oraz „Myszonek i urodzinowy prezent” autorstwa Riikki Jäntti
Wesołe spotkanie z Myszonkiem, uroczym bohaterem fińskich książek autorstwa Riikki Jäntti. Razem stworzymy Myszonkowe kolażowe portrety oraz przygotujemy apetyczny tort na jego urodziny.
Zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat z opiekunami
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Dom Bajek (Barbara Górecka, Anna Maria Brandys)
📌STREFA WARSZTATOWA, pawilon nr 8
👉 𝟏𝟑:𝟎𝟎 – 𝟏𝟑:𝟑𝟎 𝐰𝐬𝐩𝐨́𝐥𝐧𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 „𝐏𝐨𝐝𝐮𝐬𝐳𝐞𝐤” 𝐉𝐨𝐬𝐞𝐩𝐡𝐚 𝐊𝐮𝐞𝐟𝐥𝐞𝐫𝐚
Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska
📌STREFA RODZINNEGO CZYTANIA, pawilon nr 7
Giełda Winyli na Poznańskich Targach Książki
Interesujesz się muzyką ?
Kolekcjonujesz płyty winylowe ?
Zapraszamy na giełdę winyli organizowaną przez Poznańską Giełdę Fonograficzną w ramach Poznańskich Targów Książki.
Na miejscu znajdziecie selekcję około 10.000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z polski i zagranicy.
Będą płyty wszystkich gatunków muzycznych: ROCK, JAZZ, POP, HEAVY METAL, MUZYKA POLSKA, ELEKTRONIKA, HIP HOP, SOUL FUNK .
Nie zabraknie też płyt CD i kaset, oraz innych atrakcji muzycznych.
A wszystko to na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – w dniach 10-12 marca.
WSTĘP WOLNY!!! ZAPRASZAMY !!!
Godziny otwarcia:
piątek 10 marca 10:00-18:00
sobota 11 marca 10:00-18:00
niedziela 12 marca 10:00-16:00

 

 

SOBOTA

ŚLIMAK I LEW CZYLI BAJKA O NIEDŹWIADKU, SMOKU, PANI KRÓLIK, RYCERZU, MRÓWCE, DINOZAURZE, PIĘCIU JASZCZURKACH, FENKU, STWORKACH I MAGICZNYM PROSTOKĄCIE – Teatr Animacji – CK Zamek

11 MARCA – SOBOTA, GODZ. 11:00, 13:00
12 MARCA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00, 13:00

LEONARD DELIMATA (LAT 5)
REŻYSER: ARTUR ROMAŃSKI
CZAS TRWANIA: 50 MIN
SCENA EKSPERYMENTALNA
REALIZATORZY
Obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Julianna Dorosz
Alicja Helfojer
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
opracowanie tekstu, dramaturgia: Malina Prześluga
reżyseria: Artur Romański
asystentka reżysera: Marharyta Pronchenko
scenografia: Natalia Krynicka
muzyka: Piotr Klimek
animacje poklatkowe: Julia Talaga
OPIS SPEKTAKLU
Robimy spektakle dla dzieci od bardzo dawna. Zrobiliśmy ich naprawdę dużo. My – dorośli twórcy teatru dla dzieci. Dorośli opowiadają dzieciom świat. A gdyby tak odwrócić sytuację? „Ślimak i lew, czyli bajka o…” naprawdę długim tytule została w całości wymyślona przez pięcioletniego chłopca. To Leoś lat pięć stworzył całą barwną, wielowątkową opowieść i hasające po niej niesfornie postacie. Dzięki wyobraźni dziecka ze sceny jak z pudełka z zabawkami wyskakują ku nam szalone pomysły i intrygi, piosenki i żarty.

W tym przedstawieniu to dziecko jest kreatorem świata, to od niego zaczyna się cała teatralna zabawa. Bo właśnie o zabawę nam chodzi! O bajkę dziecka dla dzieci. Bez wielkich morałów, naszych dojrzałych punktów widzenia i nierzadko też… bez sensu.

Czary mary, czary mary, jesteś dzieciakiem. Jeszcze raz. Chcesz?

O autorze:

Leonard Delimata – ur. 2017 r. Dramatozmyślacz, aktor, reżyser, konstruktor form teatralnych, malarz, perkusista. Przedszkolak Społecznego Przedszkola Kolorowe Listki w Poznaniu. Pierwsze twórcze kroki stawiał w roku 2018, w dużym pokoju, kiedy samodzielnie pokonał dystans między pluszową piłką a ramionami mamy. Po tym zdarzeniu jego kariera nabrała tempa. Począwszy od autorskich eksperymentów z teatrem na wodzie (Wanna w Łazience, 2018r. – obecnie) z udziałem m.in. Ośmiornicy, Orki, Biedronki oraz Ryby, przez krótki epizod z Teatrem Grampa Grampa (5 lutego 2021), aż po liczne działania performatywne, jak np. prowokacja uliczna „Nie trzymaj mnie za rękę”, cykliczna akcja „Prawy but na lewą nogę”, czy instalacja pokojowa „Zabawki wszystkich półek łączcie się”.
Jego pasją są zwierzęta (szczególnie owady), las, potwory, lizaki, granie na perkusji utworu We Will Rock You oraz wymyślanie bajek. W przyszłości chciałby być aktorem, leśnikiem zwierząt, leśnikiem ryb, kucharzem, paleontologiem oraz łukaszem.
Uhonorowany własnoręcznie zrobionym Żółtym Medalem Za Nic, kilkunastoma dyplomami uznania za „Umycie Włosów Bez Grymaszenia”, a także Martwym Żukiem Wiosennym od dziadka z lasu, przyznanym za zasługi.

Rekomendowany wiek Widzów: od 3 do 6 lat

NIE TO NIEBO – „Animowany kalejdoskop” – warsztat z animacji poklatkowej dla młodzieży (11‒14 lat)


PRACOWNIA ANIMACJI FILMOWEJ – CK Zamek
g. 11 – 14
Cena 50 zł

Motywem przewodnim warsztatów będzie temat powtarzalnego ruchu w kosmosie, który stanie się inspiracją do realizacji krótkiego cyklu animacyjnego. Warsztaty umożliwią zapoznanie się z podstawowymi zasadami tworzenia ruchu w animacji z zastosowaniem różnych technik, zarówno klasycznych jak i komputerowych. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoją własną, indywidualną wizję kosmosu. Wszystkie zrealizowane podczas warsztatów animacje staną się częścią większego animowanego projektu.

Każdy warsztat to samodzielna, zamknięta kapsuła, warsztaty nie są cyklem.

Prowadzący: Dorota Bielecka-Gosieniecka, Andrzej Gosieniecki

Warsztaty dla grupy 11-14 lat

Dofinansowane przez UNICEF

Przygoda XVII: Dłutem kamień w rzeźbę zamień – Muzeum Narodowe

BILETY
dziecko
15 zł
opiekun
bezpłatnie
…czyli czym różni się rzeźba od obrazu.
Na czyją pomoc mogły liczyć postacie zaklęte w kamieniach i co to ma wspólnego z dziełami w muzeum?

 

W sezonie 2022/23 Muzealna Akademia Dziecięca znów zaprasza dzieci na 10 spotkań zatytułowanych „Muzeum pełne przygód”. Tym wejdziemy do świata sztuki – poznamy najważniejsze tematy malarskie, zastanowimy się, jaką rolę w obrazie jego rama, czym różni się rzeźba od obrazu oraz – nie opuszczając muzeum – ruszymy na poznawanie świata.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
• spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat
• czas trwania: 90-120 min.
• Zajęcia mają formę spaceru po ekspozycji połączonego z interaktywnymi zabawami i warsztatem plastycznym, który ma pobudzić kreatywność dzieci oraz odkryć przed nimi przyjemność, jaką daje tworzenie.
• Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.

ZAPISY
• mailowe: akademiadziecieca@mnp.art.pl
• od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu, w którym odbywają się dane zajęcia
• w zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy
• liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
• warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.
• rezerwacji można dokonać wyłącznie na pojedyncze zajęcia

Dzień Leśnej Babeczki

Poświętujmy razem, w otoczeniu zieleni, Dzień Babeczki!
Spotykamy się na Cytadeli, w sobotę o 10:30 (grupa młodsza) lub 12:30 (grupa starsza)
Będziemy:
🧁 blisko i łagodnie spędzać razem czas
🧁 biegać, skakać i latać do utraty tchu
🧁 wypatrywać dyskretnych sygnałów, że wiosna jest już blisko
🧁 doświadczać świata wszystkimi zmysłami
🧁 robić wielgachną babkę 🤪
🧁 rozkoszować się piknikowymi smakołykami (obowiązkowo muszą pojawić się bezcukrowe, bananowe babeczeki)
Wpadnij, dzieci się wybiegają, a Ty naładujesz się dobrą rodzicielską energią.
KIEDY?
W sobotę, 11 marca
Startujemy o:
10:30 (grupa młodsza, do 5 lat)
12:30 (grupa starsza, od 5 lat) 
wyprawa trwa 100 minut
GDZIE?
Park Cytadela ul. Armii Poznań
(Spotykamy się przy Abakanach)
Poznań
KOSZT?
60 zł/ jedno dziecko
100 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl

Inauguracja otwartej pracowni

Serdecznie zapraszamy na inauguracje otwartej pracowni!
Od 11 marca będziemy spotykać się co sobotę w schronie, aby móc wspólnie realizować swoje zainteresowania artystyczne.
Pracownia będzie miała charakter otwarty, dostępne materiały oraz przestrzeń pozwala rozwijać się w różnych dziedzinach jak malarstwo, ilustracja, rysunek, podstawy introligatorstwa, kolaż, zabawy z tkaninami.
Opiekunem pracowni będzie Martyna Wojciechowska, absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych (kierunek: malarstwo) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierunek: grafika artystyczna).
Zapisy na e-mail:
martyna.wojciechowska.0811@gmail.com
oraz telefon: +48 780044816
Widzimy się 11 marca i pamiętajcie o kubkach na ciepłe napoje, do zobaczenia!

Co słychać w domu? – Brama Poznania

Porządki, porządki, porządki!

Wszyscy poddani księcia wezwani są do pomocy przy sprzątaniu królestwa. Miotły i ścierki w dłoń, musimy poukładać wszystkie garnki, łyżki, pudełka. A czy garnek może wydawać jakiś dźwięk? Czy da się zagrać melodię na blasze do pieczenia? A może uda się skompletować całą orkiestrę z instrumentów wykonanych z przedmiotów znalezionych w domu? Magiczny dywan zabierze nas w podróż do niezwykłej krainy dźwięków domowych.

Zajęcia odbywają się w całości w Bramie Poznania. Spotykamy się w holu głównym.

Gdzie?

Brama Poznania

ul. Gdańska 2
61-123 Poznań

Dla kogo? rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat
Cena dziecko / 12 zł

Uwaga! Zajęcia odbywają się zawsze w dwóch godzinach do wyboru: 10:30 oraz 12:00

Poranek dla dzieci: Nowe przygody dzieci z Bullerbyn – Sala 1

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?

Język: szwedzki z polskim lektorem

NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN, reż. Lasse Hallström, Szwecja, 1987, 95′

 

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

Bilety: 14 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Teatr Mozaika na Targach Książki | 11-12.03 | MTP Poznań

Teatr Mozaika na Targach Książki | 11-12.03 | MTP, Poznań
Już niebawem w Poznaniu odbędą się kolejne Targi Książki i nie może na nich zabraknąć Teatru Mozaika!
Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do naszej przestrzeni, którą wypełnimy muzyką, zabawą i ekologią.
Podczas Targów zagramy dla Was spektakl lalkowy „Grajmy w zielone!” i będziemy bawić się z Przemkiem Mazurkiem w rytm „Muzycznych Wygibasów” – obie płyty kupicie na naszym stoisku. Umilimy Wam też czas zabawami – ale specjalnymi! – opartymi na polskich tradycyjnych zabawach. Spotkacie na wspólnym stoisku z Małgosią Swędrowską, autorką książek dla dzieci i idei czytania wrażeniowego. Zapraszamy do dobrej i wartościowej zabawy!
Będziemy z Wami dwa dni: 11 i 12 marca w pawilonie 7., w Strefie Rodzinnego Czytania.
Poniżej znajdziecie harmonogram naszych spotkań 👇👇👇
🟢 Sobota, 11 marca
11:00 – Niespodzianki Mozaiki!
16:00 – koncert „Muzyczne Wygibasy”
🟢 Niedziela, 11 marca
11:00 – spektakl lalkowy „Grajmy w zielone!”
13:30 – spektakl lalkowy „Grajmy w zielone!”
🤩 Na wszystkie wydarzeń wstęp jest bezpłatny! 🤩
🔸🔸🔸🔸🔸
👉 „Muzyczne Wygibasy” to spotkanie z przygodami, zabawami i wierszami zapodzianymi w piosenkach Przemka Mazurka – autora tekstów oraz utworów dla dzieci i dorosłych. Nie rezygnując ani na chwilę z zabawy melodią i słowem, przyjrzymy się, o czym, po co, kto, do kogo i dlaczego śpiewa? Innymi słowy, dowiemy się, jak to jest być kompozytorem piosenek oraz sami spróbujemy swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą nas muzycy. Ponadto posłuchamy autorskich piosenek naszego gościa, który ze swymi scenicznymi kompanami zaprezentuje całą feerie strunowych i perkusyjnych dźwięków. Słowem, zwrotki będą w kropki, a refreny w pasy – jesteście gotowi na muzyczne wygibasy?
👉 „Grajmy w zielone!” to opowieść o tym, co zielone, co zielone, czyli żywe, naturalne, nieprzetworzone. O tym właśnie chcemy opowiedzieć dzieciom. Dlaczego? Bo za chwilę nasza planeta będzie głównie w ich rękach. Wierzymy, że trzeba w mądry i jednocześnie zabawny sposób wspierać dzieci w świadomości ekologicznej tak, aby mogły wykształcać w sobie dobre nawyki.
Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, sprawimy, że i duzi i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. A przez lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, podejmiemy ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem.
🔸🔸🔸🔸🔸
Więcej o naszych spektaklach i koncertach przeczytacie na stronie 👉https://mozaikadzieciom.pl/portfolio/spektakle_i_koncerty/
A w naszym internetowym sklepie zobaczycie, co będzie można kupić na naszym stoisku 👉https://mozaikadzieciom.pl/sklep/

DZIECIAKI NA PIĘTRZE | Teatr Gry i Ludzie – spektakl MAMA BOHATERA | 16.03 | Poznań

☀ Dzieciaki na Piętrze 2023 ☀
11.03.2023, Scena na Piętrze, godz. 16.00
Pewien król popadł w finansowe tarapaty. Jeden z wierzycieli jest niezwykle groźny i niecierpliwy. To Czarny Rycerz. Król, aby bronić swego wzywa na pomoc szermierza Dicka van Dycka, licząc na jego spryt i szermierczą sprawność. Ten wyrusza z misją w towarzystwie… swojej mamy.
„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo poszerzony został o kilka epizodów oraz piosenek.
📌 Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
📌 Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
📌 Muzyka: Kamil Zawiślak
📌 Występują: Beata Zawiślak, Bartosz Socha, Szymon Strużek
📌 Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć
📌 Kostiumy Dorota Hyla
📌 Ilustracje: Alicja Kocurek
📌 Choreografia: Radosław Lis
📌 Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński
🎫 Bilet na spektakl (dla każdego widza):
cena regularna 30 zł, w przedsprzedaży 25 zł do 24.02.2023
Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.
Czas trwania: ok. 50 min
Spektakl dla dzieci w wieku od 3 roku życia

DomBajkowe harce na Poznańskich Targach Książki

Jak co roku szczerze zachęcamy do odwiedzin Poznańskich Targów Książki. My także tam będziemy ❤ ❤ ❤
Zapraszamy na stoisko warsztatowe i DomBajkowe harce z cudownymi książkami:
𝟏𝟏 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚, 𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚
👉 𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟐:𝟎𝟎 𝐏𝐨𝐝𝐮𝐬𝐳𝐤𝐨𝐰𝐚 𝐟𝐫𝐚𝐣𝐝𝐚 𝐳 𝐊𝐢𝐞ł𝐛𝐚𝐬𝐤𝐚̨
Spotkanie z książkami: „Poduszki” Josepha Kuflera oraz „Kiełbaska nie chce jeść kolacji” Oliviera Zahle’a (wyd. Frajda)
Nasza przestrzeń warsztatowa zostanie podzielona na dwie strefy – obszar poduszkowych harców i bazy do zadań specjalnych oraz na strefę spotkania z rezolutną dziewczynką, którą tata nazywa Kiełbaską (do schrupania, mniam mniam!). Pobawimy się ruchowo i plastycznie, kreując poduszkowe labirynty i świat emocji widziany przez czerwone okulary Kiełbaski.
Zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat z opiekunami
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Dam Bajek (Barbara Górecka, Maria Karwowska)
📌STREFA WARSZTATOWA, pawilon nr 8
𝟏𝟐 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚, 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚
👉 𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟐:𝟎𝟎 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞 𝐌𝐲𝐬𝐳𝐨𝐧𝐤𝐚!
Spotkanie z książkami: „Myszonek i trzaskający mróz” oraz „Myszonek i urodzinowy prezent” autorstwa Riikki Jäntti (wyd. Frajda)
Wesołe spotkanie z Myszonkiem, uroczym bohaterem fińskich książek autorstwa Riikki Jäntti. Razem stworzymy Myszonkowe kolażowe portrety oraz przygotujemy apetyczny tort na jego urodziny.
Zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat z opiekunami
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Dom Bajek (Barbara Górecka, Anna Maria Brandys)
📌STREFA WARSZTATOWA, pawilon nr 8
𝟏𝟐 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚, 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚
👉 𝟏3:𝟎𝟎 – 𝟏4:3𝟎 Od pomysłu do drzewa świata
Spotkanie z książkami: „Mam pomysł” Dagmary Sen (wyd. Buka, grupa wydawnicza Tu Się Czyta) oraz „Między światem a zaświatem” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej (wyd. Albus, grupa wydawnicza Tu Się Czyta)
Jak rodzi się pomysł? Czy można go sportretować? A może przydadzą się nam do tego… guziki?
Druga część spotkania poświęcona zostanie pięknej przypowieści o Drzewie Świata. Spróbujemy wyczarować jedno niezwykłe i pełne opowieści tu w Poznaniu.
Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat z opiekunami
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Dom Bajek (Barbara Górecka, Anna Maria Brandys)
📌STREFA WARSZTATOWA, pawilon nr 8
DO ZOBACZENIA!!!
Grafika zaczerpnięta ze strony organizatora:
https://targiksiazki.pl/pl

Sekrety dźwięcznej wyspy – rodzinne oprowadzanie po ekspozycji

Pewnie wiecie, z jakimi dźwiękami można zetknąć się dziś na Ostrowie Tumskim, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co mógł słyszeć panujący dawno temu na wyspie książę Mieszko I?

Podzielimy się ciekawostkami o tym, jak wyglądało życie w dawnych czasach. Poznacie wiele tajemnic naszej wyspy. Wystarczy tylko zamienić się w słuch…

Koszt udziału wynosi 30 złotych za rodzinę (w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci).

 

Bilety dostępne w kasie Bramy Poznania oraz w internetowym systemie sprzedaży.

KLUB SZYDEŁKOWCÓW – zajęcia dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież w różnym w wieku szkolnym na kreatywne zajęcia szydełkowe prowadzone przez Karolinę z Fiziospoty.
Podczas zajęć młodzi uczestnicy poznają technikę pracy szydełkiem, uczą się odczytywać wzory i schematy oraz tworzą barwne przedmioty – ozdoby, zakładki, opaski, etui oraz własne kreatywne projekty z włóczki.
termin: soboty 12:30
miejsce: Świetlica Cafe, Krakowska 9a
Informacje i zapisy
Karolina: 602 771 190
Koszt – symboliczne 10 zł na miesiąc
Zajęcia dofinansowane przez Miasto Poznań w ramach programu Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtowania STARomiejska, #poznanwspiera
Spotkania ze sztuką dla dzieci z Ukrainy w wieku 6-10 lat. Farby, masy plastyczne, kreatywne kompozycje, rysunek…
Soboty 14:00-15:30 (od 4 marca)
Yasna Izba, ul. Wawrzyniaka 45/1
Udział darmowy! Zapisy: Julia 517 641 212
Spotkania dedykowane osobom, które przyjechały do Polski
po 24 lutego 2022.
Творчі заняття для дітей Зустрічі з мистецтвом для дітей з України у віці 6-10 років. Фарби, ліплення, креативні композиції, малюнок…
Суботи 14:00-15:30 (з 4 березня)
Yasna Izba, ul. Wawrzyniaka 45/1
Участь безплатна. Запис: Юлія 517 641 212
Зустрічі присвячені особам, що прибули до
Польщі після 24 лютого 2022 року.

 

 

NIEDZIELA

 

Spektakl „Grajkółko”

W niedzielę 12 marca zapraszamy na spektakl „Grajkółko” na Scenę Wspólną w Poznaniu.
Co to gra? Czy to melodia ognia czy ziemi? Wody, metalu czy drzewa?
Podczas przedstawienia odkrywane dźwięki żywiołów łączą się ze słowem i akompaniamentem fletu poprzecznego.
Na scenie powstaje konstrukcja z kółek, która jednoczy wszystkie elementy.
wiek: od 1 do 5 lat
czas trwania: 35 minut plus 10 minut zabawy
premiera: wrzesień 2010 r.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Na spektakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu 30 zł.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu.
Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.
O SPEKTAKLU:
scenariusz i reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
tekst: Malina Prześluga
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios, Małgorzata Dyjak
muzyka: Sylwiana Firin-Gramowska
flet poprzeczny: Paulina Graś-Łukaszewska
występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
Projekt powstał przy współpracy z Centrum Kultury Zamek,
Muzeum Instrumentów Muzycznych i dofinansowany przez Miasto Poznań.
Prezentowany m.in.:
– Festiwal Pozytywka, Bydgoszcz 2021,
– Sztuka Szuka Malucha, Poznań 2018,
– Wiosna Młodych, Poznań 2018,
– II Festiwal polskiej książki dla dzieci „Pokaż Język!”, Wiedeń (Austria) 2017,
– Babkarska Bystrica, Słowacja 2014,
– Sztuka Szuka Malucha, Poznań 2013,
– Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Warszawa 2013,
– XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2012”, Warszawa,
– XIII Wiosna Młodych, Poznań 2012
„PIOSENKI NA NIEPOGODĘ” koncert dla maluszków oparty na autorskich piosenkach studia Teatralnego Blum, podczas którego zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy. Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystująca dźwięk, ruch, a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.
Spektakl muzyczny dla dzieci w wieku od 2-6 lat gramy jak zwykle w Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3 w Poznaniu
godzina 10:00 i 11:30
Spektakl dla najmłodszych ( 2 do 6 la t). Czas trwania ok.30 minut
WYSTĘPUJA: Lucyna Winkel,
Katarzyna Pawłowska,
Kasia Tapek
👇Rezerwacje: 👇
tel: +48 604 616 631
mail: marketing.blum@gmail.com
🌈Bilety można kupić przez Bilety24 oraz bezpośrednio przed spektaklem po wcześniejszej rezerwacji.
—————————————-
STUDIO TEATRALNE BLUM od przeszło 10 lat zajmuje się produkcją autorskich spektakli dla maluszków. Od paru lat stałą siedzibą teatru jest Concordia Design w Poznaniu.
Na podstawie autorskich scenariuszy powstają spektakle z własną scenografią, kostiumami i muzyką. Zespół aktorski dobierany jest starannie nie tylko ze względu na umiejętności aktorskie, ale także pod kątem znajomości psychiki i potrzeb małego dziecka.
Podczas przedstawień razem z dziećmi na widowni przebywa PEDAGOG TEATRALNY, który czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym widowni.
SPOTKANIE na spektaklach STUDIA TEATRALNEGO BLUM podzielone jest na 3 części:
1/ „PRZEDGRA” – oswajanie dziecka z postaciami ze spektaklu
2/SPEKTAKL trwający ok 20 min – w kameralnym gronie (maksymalnie 25 dzieci)
3/ WSPÓLNA ZABAWA na scenie – związana tematycznie i ideologicznie z tym co dzieci obejrzały podczas spektaklu
( dzieci mogą bawić się scenografią i rekwizytami)
PRZEDE WSZYSTKIM DBAMY o to, aby dzieci przychodząc do nas czuły, że zawsze są u nas mile widziane. Staramy się nawiązać z każdym dzieckiem indywidualny kontakt.
ATMOSFERA : spotkania z zespołem Studia Teatralnego Blum są miłym i pełnym harmonii wydarzeniem w życiu dziecka, dla którego często jest to pierwsze „wyjście” w świat i pierwsze oswajanie się z innymi dziećmi i nową przestrzenią poza domem rodzinnym.
STUDIO TEATRALNE BLUM otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz Atest Korczak.
Spektakle teatru BLUM grane były m.in. w Lizbonie (Portugalia) , Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Umea (Szwecja), Nancy (Francja), Hanowerze (Niemcy), Newry (Irlandia), Frankfurcie (Niemcy).

Wielka wymiana książek w Starym Browarze

Zapraszamy na „Wielką wymianę książek” w Starym Browarze w Poznaniu 📚(Atrium, przy rzeźbie Mitoraja)!
Na czym polega Wielka Wymiana?
📖 możecie na niej upolować nowości przekazywane przez współpracujące z Lubimyczytać wydawnictwa,
📖 na wymianę możecie przynieść maksymalnie 5 książek,
📖 data wydania przyniesionych książek nie może być starsza niż 2010 rok,
📖 wymieniamy się książkami, które nie są zniszczone i z przyjemnością zostaną kolejny raz przeczytane👌
Jeżeli macie w domu książki, które już przeczytaliście i do których nie będziecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je na wymianę🙂
📆 Spotykamy się w niedzielę, 12 marca o godzinie 12:00 w Starym Browarze w Atrium, przy rzeźbie Mitoraja.
Wymiana potrwa do godz. 14:00.
UWAGA!
👍Prosimy nie przynosić bardzo zniszczonych książek.
👍Nie wymieniamy podręczników, słowników, encyklopedii, atlasów czy innych nieaktualnych tytułów.
📣 Regulamin akcji:
1. Organizatorem akcji jest Lubimyczytać oraz Stary Browar
2. W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie od jednej do pięciu książek i pobierze numerek przy wejściu na teren wymiany.
3. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł na wymianę (nie więcej niż pięć egzemplarzy). Potwierdzeniem jest wydany przez organizatorów numerek.
UWAGA! Prosimy zachować numerek w celu okazania go przy wyjściu.
4. W razie utraty numerka uczestnik traci możliwość wyniesienia jakichkolwiek książek.
5. Ze względu na ograniczoną pojemność przestrzeni, organizatorzy będą kierować ruchem i etapami wpuszczać po 20 osób.
6. Tomy jednego tytułu traktujemy jako jedną książkę (np. „Potop” t.1, t.2, t.3 = 1 książka), natomiast odcinki cykli powieściowych liczymy rozdzielnie (np. „Jutro 1” = 1 książka, „Jutro” 2 = 1 książka, „Jutro 3” = 1 książka).
7. Na wymianę przyjmowane są wydania nie starsze niż z roku 2010. Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
8. Książki dziecięce wymieniamy wyłącznie na książki dziecięce.
9. Ostateczna decyzja o przyjęciu książki na wymianę należy do Organizatora.
10. Udział w wymianie jest bezpłatny.
11. Za okazaniem biletu Kolei Wielkopolskich uczestnik/uczestniczka Wielkiej Wymiany Książek mogą wymienić o jedną książkę więcej.
📚 Do zobaczenia!📚
Będziecie z nami? 🙂

Poranek dla dzieci: Przytul mnie. Poszukiwacze miodu – Sala 1

SALA 1 – KINOWA
Godzina
12.03 | g. 12 |

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!

Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.

„Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to pierwsza od lat polska animacja dla całej rodziny. Film oparty na bestsellerowej książce Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to kontynuacja hitowego serialu dla najmłodszych.

Język: polski
PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU, reż. Anna Błaszczyk, Polska 2022, 70′


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 14 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Pchli Targ

Zapraszamy do wystawiania się z gratami na Pchlim Targu! Każdy chętny dostanie stanowisko na którym może rozłożyć rzeczy do sprzedania. Można zarezerwować stoisko na godziny 10:00-14:30, za jedno stoisko obowiązuje opłata 10zł.
W razie niepogody Targ odbędzie się pod ziemią, w schronowych pomieszczeniach.
Rezerwacja stoisk: 780044816
Możemy za darmo do stoiska dostawić wieszaki teatralne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rodzinne zwiedzanie Zamku

g. 13.30
Data12.03.2023
Cena12.00 zł
Zorganizuj dla swojej rodziny niezapomnianą przygodę. Odkrywaj zabytkowe wnętrza jednego z najmłodszych Zamków w Europie wraz z komentarzem przewodnika/ przewodniczki.

Zwiedzanie dla dzieci w wieku 7‒12 lat wraz z opiekunami
czas trwania: ok. 1 h
zbiórka: Hol Wielki