PLAN ZAJĘĆ 19.12 – 25.12.2022

PLAN ZAJĘĆ 19.12 – 25.12.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

Skorzystaj w grudniu z rabatu 20%!

Hasło 'niespiesznie-i-lokalnie’

#markawlasna #reklama

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Cykl kreatywnych spotkań dla najmłodszych w Centrum to projekt, w którym zapraszamy Was do grania, tańczenia, tworzenia!
Kolejny warsztat z cyklu odbędzie się 19 grudnia o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl. W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać „Zgłoszenie – kreatywnie dla najmłodszych”. Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
Istnieje możliwość zarezerwowania warsztatów dla grupy przedszkolnej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 61 878 1559/58
Zapraszamy!
Dzieciaki zapraszamy serdecznie na warsztaty ☺️
Wszystkie pozostałe warsztaty znajdziesz również w zakładce wydarzenia ☺️
Zostawię wam też kilka ważnych informacji :
❄️ Zapisać się na warsztaty można w wiadomości prywatnej, stacjonarnie w sklepie lub przez telefon.
❄️Warunkiem zapisania się na warsztaty jest podanie imienia i nazwiska dziecka, nr kontaktowy do rodzica/opiekuna oraz dokonanie przelewu za warsztaty ( koniecznie wyślij nam potwierdzenia przelewu)
Tytułem imię i nazwisko oraz data i temat warsztatów
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
❄️Podczas zajęć dzieci zostają same, chyba, że są pierwszy raz i się wstydzą. Wiadomo każde potrzebuje czasu więcej lub mniej ☺️
Wychodzimy z założenia, że to czas dla dzieci, a rodzice mają wolne dla siebie. No chyba, że to warsztaty rodzinne. 💙
❄️Maluszki 3-4 letnie mogą być z rodzicami jeśli potrzebują pomocy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc może się zdążyć, iż trzeba będzie wziąć dziecko na kolanka ☺️
❄️Zajęcia dla najmłodszych 3+ odbywają się w każdy czwartek. Są to proste zajęcia. W pozostałych warsztatach może być potrzebna pomoc rodzica.
❄️ Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na warsztaty daj nam znać możliwie najszybciej. Na 1 dzień przed lub w dniu warsztatów wpłata przepada. Ale! Jeśli chcesz możemy ci przygotować box warsztatowy do domu, z takimi materiałami jak na warsztatach.
❄️ Wiesz, że nie możesz dotrzeć na warsztaty, a bardzo ci zależy? Możecie również zamówić taki box warsztatowy do domu. Nie ma problemu ☺️
Pamietaj możesz zaprosić nas też do swojej szkoły lub przedszkola ☺️
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania daj znać jesteśmy do dyspozycji! ☺️
#jagodanieporzeczka #warsztatypoznan #warsztatyświąteczne #idąświęta #zajeciadladzieci #poznań #lazarz #ozdobydiy
Rodzinne warsztaty, dedykowane młodzieży (rekomendowany wiek minimalny 12 r.ż.) w towarzystwie rodziców, babć czy dziadków, podczas których wszyscy uczestnicy wcielają się w rolę elfów w Fabryce Mikołaja.
Zadaniem jest przygotowanie drewnianych ozdób świątecznych różnymi technikami transferu obrazów na drewno, jednak skupią się na użyciu pirografów (wypalarki).
Uczestnikom przedstawione zostaną metody pozwalające przenieść dowolny wydruk czy zdjęcie na kawałek drewna, przy użyciu różnych technik, w tym: za pomocą kleju wikol, rozmaitych specjalistycznych środków transferowych dostępnych na rynku, czy poprzez kalkę, które następnie, po udanym transferze dają możliwość dalszej obróbki
cieplnej wypalarką. Dostępne będą także szablony plastikowe, które pozwolą na ręczne malowanie wzorów, które później także można wypalać. Każdy z uczestników będzie miał możliwość przyozdobienia drewnianej bombki, wybranym przez siebie motywem. Dostępnych będzie wiele szablonów, głównie o tematyce świątecznej.
Każdy uczestnik będzie mógł przygotować minimum dwie ozdoby, które może zostawić dla siebie, przekazać w formie upominku bliskiej osobie lub umieścić na Osiedlowej choince.
Materiały dostępne na miejscu (możliwość przyniesienia swoich materiałów do ozdobienia).
📅 19 grudnia (poniedziałek), godz. 17:00 – 19:00
📌 Kawiarnia Małe Fusy, os. B. Chrobrego 110
Wydarzenia nieodpłatne, dedykowane mieszkańcom Piątkowa.
Liczba miejsc ograniczona.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia:
forms.gle/mDkW6Kf1uGHaDZg39
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Świąteczna integracja na Piątkowie
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#czulypoznan
#poznanwspiera
#todziała

Betlejem Poznańskie 2022

⭐ Betlejem Poznańskie zbliża się wielkimi krokami! ⭐
W tym roku chcemy Was zaprosić do czterech wyjątkowych lokalizacji.
▶ Plac Wolności – 18.11-27.12.2022
▶ Międzynarodowe Targi Poznańskie – 19.11-23.12.2022
Szczegóły znajdziecie na stronie www.betlejempoznanskie.pl

Tulasy

Jest już nasz grafik na sezon 2022/2023 🌿
Ruszyły zapisy do stałych grup zabawowych!
Pierwsze zajęcia: 60zł/1,5h
Czesne: 240zł/msc
Zapisy: biuro@tulasy.pl
TULASOWY LOKAL: ul. L.Staffa 7a
(zejście w dół)
Przestrzeń naszego lokalu i dzikiego ogrodu to miejsce wyjątkowe bo stworzone z miłością do tego co najważniejsze – z miłością do dziecka i do natury 💚.
U TuLasów pobawicie się ze swoim dzieckiem z naturą i w naturze. Spędzicie miło czas na pogawędkach o tym jak fajnie można bawić się z dzieckem w przyrodzie, ale też o tym jak czasami tęsknimy za beztroskimi wieczorami z koleżankami/kolegami. Wypijesz ciepłą kawę i będziesz z radością obserwować swoje roześmiane i rozbawione dziecko 😉.
Pamiętając o tym, że przyroda uspokaja i odpręża zapraszamy rownież Ciebie Przyszła Mamo do przestrzeni gdzie będziesz mogła odpocząć i podziałać kreatywnie w towarzystwie innych kobiet w ciąży.
Zapraszamy do zapisów 🍀
Grafik obowiązuje od 5.09.2022.
#nowygrafik #warsztatydlakobiewciąży #warsztatydladzieci #warsztatysensoryczne #wspólnyczas #warsztatykreatywne #dzikieharce #leśnespotkania #swobodnazabawa
Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 4 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16:00 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Lubę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet.
Pamiętajcie, Pobaw się z Nami to inna formuła spotkania – możecie się swobodnie bawić, a przeplatanie propozycji wspólnych aktywności pozwala zacząć takie spotkanie później lub wyjść z niego wcześniej niczego nie tracąc.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów!

Ceramika dla dzieci

poniedziałek, czwartek, godz. 17.00
Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki. Podczas spotkań do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Do warsztatu można dołączyć okazjonalnie.
A dlaczego warto do nas przysłać dziecko? Dlatego, że praca w glinie to nie tylko okazja do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni przestrzennej (ograniczanej poprzez wirtualny świat). Zajęcia ceramiczne zawierają elementy arteterapeutyczne dające możliwość pracy z dysharmonią rozwojową dziecka w sposób przyjemny i satysfakcjonujący. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów i pochylenie się nad jego potrzebami. Dzieci podczas zajęć ceramicznych rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą kontrolowanie adekwatnego doboru siły i precyzji do danej techniki ceramicznej. Naszym założeniem ideowym jest nie tylko nauczanie ceramiki ale generowanie maksymalnie otwartej i przyjaznej atmosfery edukacyjno – emocjonalnej pod okiem wykwalifikowanych pedagogów .
Wiek dzieci: od lat 7
Cena warsztatów: karnet / 4 wejścia na warsztat 1, 5 godz / 5 tygodni / 220 zł .
Jednorazowe wejścia 1, 5 godz: 65 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mejlową: glinianakula@gmail.com

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na Warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
2 grupy
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 3.09. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające we WRZEŚNIU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 10 lat
Opłata za cykl zajęć wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 40 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

‼️🔊 UWAGA UWAGA‼️🔊
Przedstawiamy grafik na 2022/2023 rok!
‼️Nowy grafik, nowe zajęcia i nowy system zapisów który testujemy we wrześniu ‼️
Przeczytajcie do końca!
1️⃣Wszystkie opisy zajęć znajdziecie tutaj 👇
Nowe i dotychczasowe zajęcia będziemy jeszcze opisywać w osobnych postach!
2️⃣Zapisy na WRZEŚNIOWE zajęcia w nowej formie👇
Na ten moment opcja zapisów bez płatności przez stronę i rezerwacja pojedynczych zajęć! Jeśli wiecie że interesuje Was np karnet to poproszę o włożenie do koszyka wszystkich wrześniowych zajęć. Opłacicie je na miejscu! 🛒💸
Testujemy tę formę zapisów z Wami!
W razie pytań, problemów prosimy o kontakt z nami!!!
3️⃣We wrześniu będzie obowiązywał nowy cennik!👇
Umieszczony w komentarzu 💬 oraz tutaj👇
NA STRONIE JESZCZE PRZEBUDOWA WIEC MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODCZYTEM.
W razie problemów prosimy o wiadomość! I przepraszamy za utrudnienia 🙈
Zapraszamy serdecznie 🤗
Oto i on! 👏 Długo wyczekiwany grafik warsztatów na rok szkolny 2022/2023 – startujemy w poniedziałek 12 września 🚀
Tak jak co roku każde zajęcia można przetestować 👉 Tydzień Darmowych Zajęć odbędzie się w dniach 12-15.09. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
Do zobaczenia! 🙋‍♀️
GRAFIK WAŻNY OD 1.09.2022
‼️UWAGA‼️Od września jesteśmy w Poznaniu nie na ul. Niedzialkowskiego 2, a na ul. Kosińskiego 27 (również Wilda).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć w Poznaniu i Luboniu na rok 2022/2023 oraz cennik i najważniejsze kwestie.
Przeczytajcie dzisiejszy post, a już niebawem dodamy wpisy, które będą zawierać:
➡️ Opis ekipy kota Leona.
➡️ Opis poszczególnych zajęć.
➡️ Opis nowego miejsca w Poznaniu.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 10 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie poniedziałkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 10 osób, jednak sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
Pierwsze zajęcia to koszt 45 zł, później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 160 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 290 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo zajęcia kosztują 45 zł, zapisy są z tygodnia na tydzień.
➡️ Wydarzenia okazjonalne (dzieci 6 miesięcy – 5 lat).
〰️ Październik – „Wydarzenie jesienne”
〰️ Listopad – „Andrzejki”
〰️ Grudzień – „Mikołajki” oraz koledowanie z pianinem, skrzypcami i gitarą.
〰️ Styczeń – „Dzień babci i dziadka”
〰️ Luty – „Walentynki”
〰️ Marzec – „Powitanie wiosny”
〰️ Maj – „Dzień Mamy i Taty”
🔴 Dziecko plus Opiekun – 50 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus Opiekun lub Dwóch Opiekunów plus dziecko – 65 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus dwójka opiekunów – 85 zł.
Koledowanie z kotem Leonem – grudzień (cennik w listopadzie)
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Do zobaczenia! 🥰
Zapraszamy serdecznie młodzież na warsztaty plastyczne do naszej pracowni ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Każdy kto przejawia potrzebę wyrażania siebie w twórczości wizualnej znajdzie u nas profesjonalne wyposażenie pracowni, a także ciekawe i różnorodne tematy zajęć. W ramach doskonalenia warsztatu pracy proponujemy zajęcia w technikach rysunkowych, malarskich, graficznych i eksperymentalnych. W czasie zajęć będziemy szlifować język artystycznego wyrazu.
Pamiętaj my nie oceniamy umiejętności, a wspomagamy ich rozwój!
ZAPRASZAMY 🙂

Warsztat dla rodziców przed porodem jak i dzieci od 6tyg do 6 miesiąca życia.
Masaż Shantala, to masaż dziecka lub osoby dorosłej.
Dzięki niemu poznajemy czym jest bycie w relacji, że pośpiech jest przereklamowany, a rodzice poznają swoje maleństwo na nowo i uczą się siebie nawzajem.
Na warsztatach dowiesz się/poznasz:
🔹 jak przeprowadzić masaż Shantala i jak się do niego przygotować
🔹 jakie są korzyści z masażu Shantala i jak wpływają na relację rodzic-dziecko
🔹 dowiesz się również kiedy nie należy przeprowadzać masażu
🔹 Instruktorka pokaże również masaż antykolkowy, bardzo przydatny gdy dziecko ma problemy brzuszkowe
Dla kogo są warsztaty:
🔸 Dla rodziców dzieci między 6 tygodniem życia a 6 miesiącem życia.
🔸 Dla rodziców którzy dopiero spodziewają się dziecka (pierwszego, drugiego i kolejnego)
Oboje rodzice są mile widziani na warsztatach 🙂
📢 Warsztaty poprowadzi certyfikowana instruktorka masażu Shantala Marta Binkowska. Mam dwójki chłopców, doradczyni noszenia i promotorka Dobrego Startu Dziecka. Czynnie wspierająca rodziców na drodze rodzicielstwa od wielu lat.
Przygotowanie do warsztatów:
✅ kocyk do położenia dziecka
✅ duży ręcznik do otulenia
✅ wygodny strój dla siebie, będziemy siedzieć na podłodze
✅ kapcie lub skarpetki (w sali będziemy bez butów)
Warsztaty odbędą się w Przestrzeni Bliskości ul. Małe Garbary 2 w Poznaniu.
Kiedy?
19 GRUDNIA 10:30
Inwestycja 30zł/osoby
„Sztuka Po Wolność” to happening, forma pokojowego manifestu, podczas którego jego autor pojawia się z płótnem w otwartych przestrzeniach publicznych, na terenach festiwali, zachęcając przypadkowych Odbiorców do wspólnego malowania obrazu, którego intencją i motywem przewodnim są wolność oraz pokój na Świecie.
Samo działanie, przyjmuje wartości arteteterapeutyczne – każdorazowo angażując oraz integrując w procesie twórczym dziesiątki Osób, różnego pochodzenia, w różnym wieku – zarówno współtworzących, jak i przyglądających się procesowi.
Prezentowane na wystawie prace powstawały na ulicach miast: Poznań, Gdańsk, Ateny, Środa Wielkopolska, Wrocław oraz na festiwalach: Kultur Art Festival, Dreamersland Festival, LAS Festival, Fruta Maniana Festival, Organic Festival.
Tui Teras jest twórcą konceptualnym, arteterapeutą i filozofem.
W swoich projektach podróżuje po różnych dziedzinach sztuki, scalając myśl, słowo, kolor, dźwięk, jednak przede wszystkim Ludzi.
Wernisaż wystawy odbędzie się 1.12 o godzinie 18:00 w Galerii Pyramida, przy ulicy Garbary 64 w Poznaniu.
Wystawa będzie dostępna dla Gości od 01.12 do 29.12.2022 w środy i piątki w godzinach 16:00-19:00. W inne dni zachęcamy do kontaktu celem indywidualnego umówienia się na zwiedzanie.

 

 

WTOREK

Inicjatywa oddolna / Ale szopka!

Przy ulicy Rolnej na Topolowym Fyrtlu podczas okresu świątecznego rozbłyśnie ponownie nasza coroczna szkopa autorstwa Jerzego Łuczaka! Ale zanim to nastąpi zapraszamy Was na koncert świąteczny pt.: „Dla nas się narodził?”, który odbędzie się 20 grudnia (tj. wtorek) o godzinie 16:00 w Schronie Kultury Europa 🥁🎷🎸🎤
Podczas koncertu wystąpi nasz lokalny zespół KLIKA a także Dixie Company z świątecznym repertuarem 🥁🎷🎸🎤 Między piosenkami usłyszycie także wiersze czytane przez stałych bywalców SKE, którzy w ten sposób wniosą swój wkład w to wydarzenie 📜📜📜 W trackie spotkania skosztujemy także słynnych słodkości od naszego pianisty Włodka Budnego 🥧🥧🥧 Na koniec koncertu, udamy się we wspólnym korowodem na Topolowy Fyrtel, gdzie z naszymi artystami zaśpiewamy kolędy, rozświetlimy przygotowaną iluminację, złożymy sobie życzenia i napijemy się świątecznej gorącej herbaty! ☕☕☕
Zróbmy sobie najlepsze święta na Rolnej z najlepszą szopką! 🌠🌠🌠

Inicjatywa oddolna „Ale szopka!” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

 

 

ŚRODA

PRACOWNIA ELFÓW

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza na fantastyczne warsztaty rodzinne w Pracowni Elfów!
Duzi i mali mile widziani!
Warsztaty odbywać się będą cyklicznie co środę od 30 listopada do 21 grudnia o godzinie 16:00.
Szczegóły dotyczące tematyki warsztatów już wkrótce w postach na wydarzeniu.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z rodzinami do PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych ul. Ratajczaka 44.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl.
W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać
„Zgłoszenie – PRACOWNIA ELFÓW” i koniecznie podać datę warsztatów!
Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
#PCŚ #CentrumlnicjatywRodzinnych
#miastoPoznan #jarmarkplacwolnosci
#betlejempoznańskie #pracowniaelfów #idąświęta

Grudniowa LIGA BRZDĄCA

Zapraszamy na przedpołudniowe środowe spotkania dla dzieci w wieku przedprzedszkolnym (2- i 3-latki), oprócz zajęć i animacji w przedświątecznym klimacie, czeka Was zabawa z rówieśnikami, a rodzic/opiekun może w tym czasie spokojnie wypić kawę i poczytać gazetę 😉 Na zajęcia przychodzimy z przekąską, piciem i bucikami na zmianę:)
Tematyka najbliższych spotkań:
07.12 – PIECZEMY PIERNICZKI
14.12 – OZDOBY CHOINKOWE z masy porcelanowej
21.12 – BRODA GWIAZDORA pełna prezentów
Wstęp: 35 zł/ 1,5 godz. zajęcia
Obowiązują wcześniejsze zapisy: 61 8770 151.

Otwarta scena teatralna / Warsztaty teatralne dla młodzieży / Dom Tramwajarza

OTWARTA SCENA TEATRALNA
Warsztaty teatralne dla młodzieży.
👉Pierwsze spotkanie 5.10.2022 (środa), godz. 17
Wstęp wolny
Zapraszamy na cykl 12 spotkań warsztatowych.
👉Co tydzień w środę
👉godz 17-19
👉Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Jeśli marzy Ci się doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Podczas cotygodniowych 2-godzinnych zajęć zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch, pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich starych i nowych talentach. Docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką.
👉Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce.
#poznanwspiera

Givebox Sąsiedzki na Sołaczu

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJ na Sołaczu!
Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, książki, art. szkolne, przybory plastyczne, sprzęt AGD, narzędzia, itp. Można oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy rzeczy nowe lub używane będące w dobrym stanie.
Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu.
Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00.
Jeśli komuś nie pasują podane godziny – może umówić się na wizytę indywidualnie poprzez messengera lub e-mail: cil.solacz@wp.pl
ZAPRASZAMY!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-6 lat. Grupa III
Środy, godz. 17:45 – 18:30
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UWAGA!
Zmieniamy profil grupy
Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom Grupa MIESZANA będzie przestrzenią przede wszystkim dla tych z rodzin, które mają rodzeństwo w różnym wieku np. roczniaka i sześciolatka👶🏻👧
Zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 6 lat z rodzicami. Prowadzimy zapisy miesięczny cykl spotkań. Liczba miejsc ograniczona!
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
PROWADZENIE:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
ZAPISY: dt@fundacjapanagara.pl
Również młodsi odbiorcy mają swoje muzyczne warsztaty. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Dzieciaki 0 – 6 lat
Opłata za cykl zajęć 10 zł x liczba zajęć w miesiącu – płatne przelewem za cały miesiąc z góry na konto.
DANE DO PRZELEWU:
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

CZWARTEK

Captured on 20191219 at Mozaika by Mikromomenty Marianna Łakomy.
Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego… A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.
Występują:
skrzypce: Dominika Oczepa
akordeon: Witold Roy Zalewski
bęben obręczowy, prowadzenie narracji: Karolina Ociepka
scenografia: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi
Fotografie: Mikromomenty Marianna Łakomy
✅ Termin: 22 grudnia, niedziela, g. 17:00
✅ Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
✅ Obowiązują bilety: 13 zł/osoba, 10 zł /osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej. Dzieci do lat trzech bezpłatnie. Bilety dostępne są w kasie Bramy Poznania i na stronie internetowej www.bilety.bramapoznania.pl
✅ Spektakl adresowany jest do rodzin z dziećmi od 3. roku życia.
✅ Czas trwania: 45 minut
MOZAIKA:
SPEKTAKLE | KONCERTY | WARSZTATY DLA DZIECI | WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI | SKLEP
…a wszystko z myślą o dzieciach!
👉 www.mozaikadzieciom.pl/sklep
👉 ig: mozaika_dzieciom
👉 youtube: https://bit.ly/YouTubeMozaikaDzieciom

Jest taki dzień – warsztaty i koncert Przemka Mazurka

Fundacja Jak Malowana, PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Jarmark Świąteczny na Placu Wolności zapraszają na rodzinne warsztaty muzyczne i KONCERT z Przemkiem Mazurkiem i Zespołem. Duzi i mali mile widziani! Zapraszamy do wspólnego świątecznego śpiewania!
Wydarzenie odbędzie się 22 grudnia 2022 r. :
– 17:00 Warsztaty muzyczne w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych
– 18:00 KONCERT „Jest taki dzień” na scenie Jarmarku Świątecznego Plac Wolności
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z rodzinami na warsztaty poprzedzające koncert do PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych ul. Ratajczaka 44. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy: cir@pcs-poznan.pl.
W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać
„Jest taki dzień – warszaty.”
Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
#czułypoznań
#FundacjaJakMalowana #JarmarkPlacWolości #PCŚ #CentrumlnicjatywRodzinnych
#miastoPoznan #jarmarkplacwolnosci
#betlejempoznańskie #pracowniaelfów #idąświęta

Warsztaty plastyczne dla dzieci / Dom Tramwajarza

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w czwartki, co tydzień.
Wracamy po przerwie do plastyki!
Najbliższe spotkanie 24.11
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 16:30-18:00
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r
dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego.
Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Opłaty:
za jedno spotkanie: 20 zł
za karnet na 5 spotkań 85 zł
Płatność gotówką lub przelewem na konto Fundacji Pana Gara
Tytułem imię i nazwisko + plastyka
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl

Zbiórka zabawek i książek

Zapraszamy do udziału w zbiórce zabawek dla naszych Podopiecznych.
Można przekazywać zabawki, którymi Wasze dzieci już się nie bawią, a które mogą posłużyć innym dzieciom.
Radość dzieciom sprawią gry planszowe, puzzle, klocki, książki, lalki, samochodziki, zabawki kreatywne, materiały plastyczne, maskotki itp.
Rzeczy można dostarczyć do naszego biura lub nasi Wolontariusze mogą je odebrać od Państwa.
#FundacjaKrainaNadziei #zbiórkazabawek #zbiórkaksiążek

Angielski w zabawie (dzieci 2-6l)

Angielski w zabawie to 60 minut zanurzenia w języku angielskim. Dzieci bawią się i uczą spędzając czas kreatywnie.
Zajęcia w małych grupach – 3-6 dzieci, prowadząca Kasia to nauczycielka języka angielskiego. Kasia jest ciepła i podąża za zainteresowaniami dzieci tworząc program pod dzieci, z którymi pracuje.
Przyjdź i sprawdź sam!
Zapraszamy do zapisów poprzez stronę: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/

 

 

 

PIĄTEK

 

Pracownia SuperBohaterów Piątkowa to:
📖💭💬
✅ szkolenia
✅ warsztaty
✅ wizyty studyjne
✅ spotkania z aktywistami/praktykami
dla osób chcących zmiany w jakiejkolwiek płaszczyźnie.
To wydarzenie będzie zbierało informacje o podejmowanych działaniach – każde z nich będzie miało osobne wydarzenie FB oraz niezależne zapisy.
🆓 Spotkania są bezpłatne, pokrywamy kosztu dojazdów oraz części posiłków zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

 

 

SOBOTA – 24.12 – WIGILIA

Jedna z największych szopek w Europie. Można zobaczyć prawdopodobnie dopiero w wigilię, po pasterce.

Wizyta w ZOO

Nasze ZOO jest otwarte codziennie, zapraszamy 365 dni w roku, również w każde Święto

Sezon Zimowy
od listopada do lutego
listopad-luty
Zoo 9.00 – 16.00
Kasy 9.00 – 15.00
Słoniarnia
pon – pt 10.00 – 14.00
Słoniarnia
weekendy i święta 10.00 – 15.00
Pawilon Zwierząt Nocnych 10.00 – 16.00

 

 

NIEDZIELA – 25.12

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza na ostatni dyżur w tym roku w Schronie Pasjonatów Podziemi przy Kościelnej 50 w Poznaniu od godziny 14 do 19.
Tym razem środkowa część zamienia się w kawiarnie – makowiec, ciastka, kawa, herbata.
Na zewnątrz od godziny 16 planowane iluminacje świetlne z naszymi dmuchańcami.
O godzinie 18 natomiast schron o ciemku wraz z odgłosami wojennymi.
Oprócz tego szereg wystaw i wystroju znanego Państwu w tym roku.
Wejście stanowi dowolna cegiełka na dalszy rozwój miejsca wartego Poznania.

 

Jędrzej Płókarz