PLAN ZAJĘĆ 03.10 – 09.10.2022

PLAN ZAJĘĆ 03.10 – 09.10.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Ale Kino! 2022 | Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza | Poznań

🎥 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 🎥
1.10 – 7.10 Poznań
Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na jubileuszową 40. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!
🎬 Po DWÓCH LATACH ponownie spotkamy się w salach kinowych, aby zobaczyć najlepsze filmy z całego świata i poznać wspaniałych twórców.
🎬 Szczegółowy program już niedługo na alekino.com
🎬Sprzedaż biletów rusza już 15 września na alekino.com
🎬 Czterdziestej edycji Ale Kino! towarzyszył będzie wizerunek pawia. Ten szlachetny i piękny ptak olśniewa mieniącym się różnorodnymi barwami ogonem, a jego donośny krzyk słychać z daleka. Chcemy, aby taki właśnie był nasz festiwal: żeby pokazywane na nim filmy były wielobarwne i każdy młody widz mógł odnaleźć obraz w swoim ulubionym kolorze; żeby obrazy te były niezwykłe, zachwycające i pozostawały w pamięci na długo. I wreszcie aby ich mądre przesłania były jak najlepiej słyszalne przez dzieci i dorosłych niczym ów pawi głos.
Wspierają nas: PKO Bank Polski / Miasto Poznań / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Polski Instytut Sztuki Filmowej
ℹ️ alekino.com
Instagram: @alekinofestival

SALON ILUSTRATORÓW.
WYSTAWA ILUSTRACJI KSIĄŻKOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
TYPSZTUKI WIZUALNE
MIEJSCEHOL WIELKI
Godzinag. 12 – 21
Dataod 27.09.2022
do 23.10.2022

Salon Ilustratorów już od dwudziestu lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Poznańskim Targom Książki. Prace debiutujących artystów, grafików, ilustratorów cieszą się nie tylko uznaniem, ale też odkrywają nowe pola wyobraźni, zwłaszcza wśród najmłodszych czytelników, odbiorców książek obrazkowych. Ilustracje, które przywędrowały z Poznańskich Targów do Holu Wielkiego CK ZAMEK, pokazują nowe prądy w dziedzinie kultury, jak i sztuki edytorstwa. Towarzyszą one tekstom, wspomagają proces nauki czytania, otwierają nowe literackie przestrzenie.

Miłośników form graficznych, wydawców, czytelników gatunków wszelakich zapraszamy do odwiedzenia Zamku. Prace będą dostępne od końca września do października. Warto tę wczesną jesień rozpocząć od wizyty wśród kolorowych obrazów.

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek

Wydawnictwo Miejskie Posnania

Współorganizatorzy:

CK ZAMEK

Poznańskie Targi Książki

Partnerzy:
Miasto Poznań

ZAiKS

Spotkanie organizacyjne nowych zajęć: taniec ludowy, orkiestra łazarska, studio ruchu i dźwięku

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne nowo tworzonych bezpłatnych zajęć:
-taniec ludowy
https://www.klubkrag.pl/?menu=5&ID=80
-orkiestra łazarska
https://www.klubkrag.pl/?menu=5&ID=81
-studio ruchu i dźwięku
https://www.klubkrag.pl/?menu=5&ID=82

Naturalne kosmetyki dla młodej skóry

Naturalna kosmetyka bez tajemnic…
Olejki do ciała, mgiełki, peelingi…
Warsztaty tworzenia podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych dla nastolatków.
Kiedy? Poniedziałki: 12 i 26 września, 3 i 10 października
O której? 18:15
Dla kogo? Dla nastolatków od 10 roku życia
Prowadząca: Patrycja Osoka
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947.
Udział darmowy
Inicjatywa oddolna
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Tulasy

Jest już nasz grafik na sezon 2022/2023 🌿
Ruszyły zapisy do stałych grup zabawowych!
Pierwsze zajęcia: 60zł/1,5h
Czesne: 240zł/msc
Zapisy: biuro@tulasy.pl
TULASOWY LOKAL: ul. L.Staffa 7a
(zejście w dół)
Przestrzeń naszego lokalu i dzikiego ogrodu to miejsce wyjątkowe bo stworzone z miłością do tego co najważniejsze – z miłością do dziecka i do natury 💚.
U TuLasów pobawicie się ze swoim dzieckiem z naturą i w naturze. Spędzicie miło czas na pogawędkach o tym jak fajnie można bawić się z dzieckem w przyrodzie, ale też o tym jak czasami tęsknimy za beztroskimi wieczorami z koleżankami/kolegami. Wypijesz ciepłą kawę i będziesz z radością obserwować swoje roześmiane i rozbawione dziecko 😉.
Pamiętając o tym, że przyroda uspokaja i odpręża zapraszamy rownież Ciebie Przyszła Mamo do przestrzeni gdzie będziesz mogła odpocząć i podziałać kreatywnie w towarzystwie innych kobiet w ciąży.
Zapraszamy do zapisów 🍀
Grafik obowiązuje od 5.09.2022.
#nowygrafik #warsztatydlakobiewciąży #warsztatydladzieci #warsztatysensoryczne #wspólnyczas #warsztatykreatywne #dzikieharce #leśnespotkania #swobodnazabawa

Ceramika dla dzieci

poniedziałek, czwartek, godz. 17.00
Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki. Podczas spotkań do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Do warsztatu można dołączyć okazjonalnie.
A dlaczego warto do nas przysłać dziecko? Dlatego, że praca w glinie to nie tylko okazja do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni przestrzennej (ograniczanej poprzez wirtualny świat). Zajęcia ceramiczne zawierają elementy arteterapeutyczne dające możliwość pracy z dysharmonią rozwojową dziecka w sposób przyjemny i satysfakcjonujący. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów i pochylenie się nad jego potrzebami. Dzieci podczas zajęć ceramicznych rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą kontrolowanie adekwatnego doboru siły i precyzji do danej techniki ceramicznej. Naszym założeniem ideowym jest nie tylko nauczanie ceramiki ale generowanie maksymalnie otwartej i przyjaznej atmosfery edukacyjno – emocjonalnej pod okiem wykwalifikowanych pedagogów .
Wiek dzieci: od lat 7
Cena warsztatów: karnet / 4 wejścia na warsztat 1, 5 godz / 5 tygodni / 220 zł .
Jednorazowe wejścia 1, 5 godz: 65 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mejlową: glinianakula@gmail.com

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na Warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
2 grupy
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 3.09. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające we WRZEŚNIU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 10 lat
Opłata za cykl zajęć wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 40 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Od września we wtorki rusza nowy cykl „kawa i zabawa”. Więcej szczegółów wkrótce!

O KLAMERCE
.
Zaczynamy nowy klamerkowy sezon! A w nim kilka nowości♥️
🔜 Joga dla dzieci! Poniedziałki godzina 17.30!
Kilka słów od prowadzącej jogę Asi:
Na zajęciach jogi dla dzieci skupimy się przede wszystkim na zabawie i zaprzyjaźnienie się z wybranymi asanami (pozycjami).
W przeciwieństwie do wielu innych form aktywności, w jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.
1. Joga dla dzieci skupia się na kontroli oddechu
2. Poprawia pamięć
3. Zmniejsza stres
4. Poprawia samoocenę
5. Poprawia postawę ciała
6. Zwiększa zaangażowanie w naukę.
Dzieci są bardzo chętne na takie zajęcia – pobudza to nie tylko ich wyobraźnie, ale również wprowadza inny, ciekawy element zajęć ruchowych.
Koszt pierwszych zajęć 50 zł, później karnet 200 zł, to wykorzystania w ciągu 6 tygodni
🔜 „Kawa i zabawa” wtorki g.9.30-13.30! Powstała na Facebooku też grupa „klamerkowa kawa i zabawa”, gdzie będzie można umawiać się z innymi mamami, zapraszać swoje koleżanki, albo linkować różne rozmaitości:)
Czym jest kawa i zabawa? Klamerka zamieni się na ten czas w salę zabaw:) do dyspozycji będzie kącik zabawkowy plus sala zajęciowa w ciekawych aranżacjach:)
Koszt: 35 zł 1,5h
60 zł 3 h
W cenie kawa/herbata/woda:)
🔜 angielski dla dzieci- więcej informacji wkrótce!
🔜 cykliczna grupa wsparcia dla rodziców- spotkania z psychologiem- więcej informacji wkrótce!
To tyle z nowości, o cyklicznych zmysłowych warsztatach dla dzieci opowiem już jutro♥️
I czekam na Wasze zgłoszenia, szczególnie na jogę, bo miejsc już naprawdę coraz mniej!
‼️🔊 UWAGA UWAGA‼️🔊
Przedstawiamy grafik na 2022/2023 rok!
‼️Nowy grafik, nowe zajęcia i nowy system zapisów który testujemy we wrześniu ‼️
Przeczytajcie do końca!
1️⃣Wszystkie opisy zajęć znajdziecie tutaj 👇
Nowe i dotychczasowe zajęcia będziemy jeszcze opisywać w osobnych postach!
2️⃣Zapisy na WRZEŚNIOWE zajęcia w nowej formie👇
Na ten moment opcja zapisów bez płatności przez stronę i rezerwacja pojedynczych zajęć! Jeśli wiecie że interesuje Was np karnet to poproszę o włożenie do koszyka wszystkich wrześniowych zajęć. Opłacicie je na miejscu! 🛒💸
Testujemy tę formę zapisów z Wami!
W razie pytań, problemów prosimy o kontakt z nami!!!
3️⃣We wrześniu będzie obowiązywał nowy cennik!👇
Umieszczony w komentarzu 💬 oraz tutaj👇
NA STRONIE JESZCZE PRZEBUDOWA WIEC MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODCZYTEM.
W razie problemów prosimy o wiadomość! I przepraszamy za utrudnienia 🙈
Zapraszamy serdecznie 🤗
Oto i on! 👏 Długo wyczekiwany grafik warsztatów na rok szkolny 2022/2023 – startujemy w poniedziałek 12 września 🚀
Tak jak co roku każde zajęcia można przetestować 👉 Tydzień Darmowych Zajęć odbędzie się w dniach 12-15.09. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
Do zobaczenia! 🙋‍♀️
GRAFIK WAŻNY OD 1.09.2022
‼️UWAGA‼️Od września jesteśmy w Poznaniu nie na ul. Niedzialkowskiego 2, a na ul. Kosińskiego 27 (również Wilda).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć w Poznaniu i Luboniu na rok 2022/2023 oraz cennik i najważniejsze kwestie.
Przeczytajcie dzisiejszy post, a już niebawem dodamy wpisy, które będą zawierać:
➡️ Opis ekipy kota Leona.
➡️ Opis poszczególnych zajęć.
➡️ Opis nowego miejsca w Poznaniu.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 10 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie poniedziałkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 10 osób, jednak sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
Pierwsze zajęcia to koszt 45 zł, później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 160 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 290 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo zajęcia kosztują 45 zł, zapisy są z tygodnia na tydzień.
➡️ Wydarzenia okazjonalne (dzieci 6 miesięcy – 5 lat).
〰️ Październik – „Wydarzenie jesienne”
〰️ Listopad – „Andrzejki”
〰️ Grudzień – „Mikołajki” oraz koledowanie z pianinem, skrzypcami i gitarą.
〰️ Styczeń – „Dzień babci i dziadka”
〰️ Luty – „Walentynki”
〰️ Marzec – „Powitanie wiosny”
〰️ Maj – „Dzień Mamy i Taty”
🔴 Dziecko plus Opiekun – 50 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus Opiekun lub Dwóch Opiekunów plus dziecko – 65 zł,
🔴 Dwojka dzieci plus dwójka opiekunów – 85 zł.
Koledowanie z kotem Leonem – grudzień (cennik w listopadzie)
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Do zobaczenia! 🥰
Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne do pracowni na poznańskich Jeżycach 🙂 🖋️🎨✏️✒️
ul.Sienkiewicza 20A
MŁODZIEŻ (12-16 lat) poniedziałki 16.30-18.30
DZIECI (8-11 lat) środy 17.15-18.45
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

 

 

WTOREK

Dzień pieczonego ziemniaka w Ogrodzie Sąsiedzkim

Święto Pyry w Ogrodzie Sąsiedzkim!
Będą wykopki, aromat ogniska, ciepła herbata
i pyszne ziemniaki, parzące palce.
Przyjdźcie cieszyć się jesienią.
Dla kogo? Dla każdego
Kiedy? wtorek, 4 października
O której? od 16:30
Gdzie? Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 (przy Lotto)
Udział darmowy!
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.

майстер-класи для дітей RAMY MAMY – warsztaty teatralne dla dzieci RAMY MAMY

Ми чекаємо на Вас! Поділіться інформацією з друзями! Безкоштовні театральні майстер-класи в нашому Театрі, для дітей від 7 до 12 років, але для кожної дитини знайдеться місце.
З вересня також оголошуємо набір в нову молодіжну театральну групу, що діє в рамках проекту „РАМИ МАМИ”. Запрошуємо всіх бажаючих віком 15-19 років.
🙂
Побачимось!
Czekamy na was! Przekazujcie informację swoim znajomym! Darmowe warsztaty teatralne w naszym Teatrze, dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ale znajdzie się miejsce dla każdego dziecka 🙂
Do zobaczenia!
Od 6 września wracamy z cotygodniowymi spotkaniami w ramach Kawiarnio-warsztatowni „RAMY MAMY”.
Kawiarnio-warsztatownia „RAMY MAMY” to bezpieczna, otwarta przestrzeń dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych integrująca osoby uchodźcze, w której można spotkać się, porozmawiać, wymienić doświadczenia, napić kawy i herbaty, a także włączyć się w proces tworzenia spektaklu teatralnego. Podczas spotkań prowadzimy też naukę języka polskiego.
W ramach działalności Kawiarnio-warsztatowni oferujemy osobom dorosłym przestrzeń oraz naszą obecność i uważność na aktualne potrzeby (rozmowy, wymiana doświadczeń, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, naukę j. polskiego), podczas gdy dzieci i młodzież uczestniczyć mogą w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalnych aktorów i lalkarzy.
Od września ogłaszamy także nabór do nowej młodzieżowej grupy teatralnej działającej w ramach projektu „RAMY MAMY”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w wieku 15-19 lat.

Kalistenika dla początkujących

Kalistenika to rodzaj aktywności fizycznej oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała.
Dzięki takim treningom możemy w zdrowy sposób poprawić siłę, sprawność ogólną, mobilność, wytrzymałość całego ciała oraz zbudować wymarzoną sylwetkę.
Chcesz nauczyć się poprawnie podciągać, zacząć robić pompki lub stanąć samodzielnie na rękach? To jedne z umiejętności, które zdobędziesz na naszych treningach.
Zacznij już teraz budować solidne podstawy i czerpać przyjemność z kalisteniki.
Poziom zajęć: początkujący
Gdzie: Street Workout Druskiennicka (ul. Druskiennicka)
Kiedy: Każdy wtorek o godzinie 18:00 (startujemy 30.08.2022)
Zgłoszenia: za pomocą aplikacji messenger https://m.me/tomek.nowitzki/
Obowiązuje limit osób – 10 – kolejność zgłoszeń decyduje o możliwości wzięcia udziału w zajęciach, zgłoszenia przyjmujemy do godziny 20:00 w każdy piątek poprzedzający zajęcia,
Co wziąć: strój sportowy, pozytywne nastawienia

 

 

ŚRODA

Otwarte warsztaty: rysunek, malarstwo i rzeźba / відкритої майстерні : креслення, малюнок, різблення

🦁 Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widziany! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach. Z tygodnia na tydzień jest Was coraz więcej.
👋 Do zobaczenia w Pireusie!
wesprzeć nasze działania możecie tutaj: https://zrzutka.pl/94xzyx
___________________________________
🦁Гайда проведемо пообідні середи разом, створюючи те, що ми хочемо. Креслення? Малювання? Скульптура? Усі матеріали будуть у вільному доступі в нашій майстерні!
🎨Вам не потрібні спеціальні навички чи художні знання. Адже, насамперед, це все для розваги! На вас чекатиме досвідчений майстер, який познайомить вас зі світом образотворчого мистецтва та відповість на кожне запитання.
✨Якщо ви віддаєте перевагу творити самому, то ми також раді вас бачити! Ми надаємо матеріали та простір для індивідуальних занятть.
🧑‍🏭Майстер-класи БЕЗКОШТОВНІ та відкриті для всіх, але через пандемію кількість місць обмежена, тому ми дотримуємося принципу «Хто перший часом, перший і правом»! Напишіть нам повідомлення, щоб забронювати місце для себе. З кожним тижнем вас стає все більше.
👋 До зустрічі в Піреї!

Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym

Serdecznie zapraszamy na warsztaty międzykulturowe, podczas których spotkamy się u naszych sąsiadów w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym przy ul. Biedrzyckiego 13.
Podczas warsztatów dowiemy się jak wygląda sala modlitewna, obejrzymy muzeum, które mieści się na 1.piętrze budynku, będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o islamie oraz czeka nas mały poczęstunek.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy pod mailem lokalnie@cimhoryzonty.org lub telefonicznie 691786811.
Warsztaty są realizowane w ramach projektu mCIL Łazanka i współfinansowane ze środków miasta Poznań.
We cordially invite you to the intercultural workshops, during which we will meet at our neighbors at the Muslim Cultural and Educational Center at ul. Biedrzyckiego 13.
During the workshops, we will learn what a prayer room looks like, we will see the museum on the 1st floor of the building, we will be able to learn more about Islam and we will have a small snack waiting for us.
Workshops are free, registration is required by e-mail: lokalnie@cimhoryzonty.org or by phone 691786811.
The workshops are carried out as part of the mCIL Łazanka project and co-financed by the city of Poznań.
OTWARTA SCENA TEATRALNA
Warsztaty teatralne dla młodzieży.
👉Pierwsze spotkanie 5.10.2022 (środa), godz. 17
Wstęp wolny
Zapraszamy na cykl 12 spotkań warsztatowych.
👉Co tydzień w środę
👉godz 17-19
👉Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Jeśli marzy Ci się doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Podczas cotygodniowych 2-godzinnych zajęć zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch, pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich starych i nowych talentach. Docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką.
👉Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce.
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci. Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
WRZESIEŃ
Środa, godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 3.09. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające we WRZEŚNIU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 10 lat
Opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 40 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Kolacje Sąsiedzkie | Сусідські вечері

PL/UKR
Wspólne gotowanie w sąsiedzkim gronie.
Połączymy polskie i ukraińskie smaki, zainspirujemy się tradycyjnymi przepisami.
Kiedy?
Środy 21 i 28 września, 5 października, godz. 18:00.
Gdzie?
Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Udział darmowy!
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisz się przez email warsztaty@zielonagrupa.pl, SMS 668398394 lub tutaj, pisząc wiadomość do Stowarzyszenia Zielona Grupa.
Bezpieczna przystań. Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Сусідські вечері.
Готуємо разом в ґроні сусідів. Поєднаємо польські та українські смаки, надихнемося традиційними рецептами.
Коли?
По середах 14 та 28 вересня і 5 жовтня о 18:00.
Де?
Сусідський Дім, вул. Букова, 2а (вхід з вулиці Каштанової).
Участь безплатна.
Кількість місць обмежена. Запишись через фейсбук: надійшли повідомлення до Stowarzyszenie Zielona Grupa, СМС 668398394 або повідомлення warsztaty@zielonagrupa.pl
Безпечна пристань. Проект здійснюється за співфінансуванням Програмою національного фонду притулку, міграції та інтеграції.

Uważność i spokój – warsztaty dla rodziców z dziećmi

5.X. godz. 17.30 Uważność i spokój – warsztaty dla rodziców z dziećmi
Zapraszamy rodziców doświadczających wyzwań rozwojowych swoich dzieci. Podzielimy się sposobami na regulację emocjonalną opartą na znajomości pracy układu nerwowego. Poznamy sposoby świadomego regulowania oddechu. Zwracając uwagę na doznania z ciała, spróbujemy spojrzeć na naturalne strategie organizmu, na regenerację rozczytując nasze stresory, tzw. punkty zapalne.
W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.
W drugiej części spotkania przewidujemy wspólną praktykę ćwiczeń uważnościowych (mindfulness) nakierowanych na naukę rozładowywania napięcia i regulacji:
1. Słuchowisko medytacyjne „ Oddech Twoją kotwicą”
2. Uważny oddech – zabawy „Balonowy brzuszek” i „Oddechy na paluszkach”
3. Eksperyment, zabawa nakierowana na uważną regulację przez sensory „Odkryj magiczną rodzynkę”
4. Zabawa medytacyjna (mindfulness) – „Gdzie w ciele mieszkają Twoje emocje? Dotknij, poczuj w sobie, narysuj” 5. Zabawa medytacyjna (mindfulness) „Rozładuj napięcie w ciele” – zabawa ruchowa ucząca dzieci aktywnego rozładowywania napięcia w ciele.
Zajęcia poprowadzą:
Anna Stencelewicz – psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej. Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz trening podejścia współczucia (Compassion) w The Mind Institute.
Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogaca, biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang.mindfulness).
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej.
Justyna Tempska – certyfikowana terapeutka uważności metodą Eline Snel, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej. Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) dla dorosłych w Poznaniu. Certyfikat metody Eline Snel© uzyskała w Academy for Mindful Teaching w Holandii.
Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogaca, biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności, komunikacji i pracy z ciałem.
Bilet: 40 zł dorosły, dziecko 20 zł
Czas: 90 minut
Ilość miejsc ograniczona
Decyduje kolejność wpłat na konto: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Rejestracja: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

 

 

 

CZWARTEK

Angielski w zabawie (dzieci 2-6l)

Angielski w zabawie to 60 minut zanurzenia w języku angielskim. Dzieci bawią się i uczą spędzając czas kreatywnie.
Zajęcia w małych grupach – 3-6 dzieci, prowadząca Kasia to nauczycielka języka angielskiego. Kasia jest ciepła i podąża za zainteresowaniami dzieci tworząc program pod dzieci, z którymi pracuje.
Przyjdź i sprawdź sam!
Zapraszamy do zapisów poprzez stronę: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/

Misie w Misie – BEZPŁATNE zajęcia dla dzieci

Zapraszamy na cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci z opiekunami
MISIE W MISIE to sensoryczno-muzyczne zajęcia dla maluchów i maluszków z wykorzystaniem Mis Tybetańskich, Gongów, Dzwoneczków oraz innych instrumentów
DLA KOGO?
dla dzieci z opiekunami od 6 m.ż do 3lat
KIEDY?
Czwartek 10:00
W sumie 5 spotkań 29.09/06.10/13.10/20.10/27.10
GDZIE?
Świetlica Cafe ul.Krakowska 9a
ZAPISY:
Zadzwoń ( 782685129 ) lub napisz wiadomość przez profil Mandalaja https://www.facebook.com/mandalajaa
WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Z miłą chęcią powitamy również rodziców.
Zapisy w Domu Kultury Na Pięterku poprzez e-mail: napieterku@osiedlemlodych.pl, tel. 61 879 63 11 lub osobiście.
Zagramy w gry Wydawnictwa Tactic Games – Co jest w lodówce?, Czarodziejski las, I Love Polska, Loopin’ Louie, No way Jose!, Piłkarskie kalambury, Rainbow Yatzy, Slingshot to Mars, Wszystkie dzieci świata, Założysz się?
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku

Jesienny Portret Chustowy 2022

Jesienny Portret Chustowy z „Przy Tobie”
6 października 2022 godzina 10:30
Już od kilku lat zapraszamy na chwytanie wspomnień organizując dla Was profesjonalne sesje zdjęciowe. Jak dotąd był to czas wiosenny. Tym razem chcemy złapać piękne kadry w jesiennej, złoto-bordowej aurze.
Portret chustowy to wspaniała pamiątka z wyjątkowego czasu tulenia i noszenia maluszka w chuście.
Dzieci szybko z chust wyrastają, to co zostanie to piękna więź i … fotografie także!
——————————
Zdjęcia wykona dla nas
Maja Musznicka – fotografka
Maja, to fotografka z ogromnym doświadczeniem i imponującym portfolio.
—————–
Zapewniamy przygotowanie profesjonalnej sesji zdjęciowej wraz z odpowiednimi tematycznie akcesoriami (do wyboru przez uczestników sesji).
Każdy z uczestników otrzyma 2 profesjonalne, wysokiej jakości zdjęcia w formie elektronicznej. Istnieje możliwość dokupienia większej ilości zdjęć.
Uczestnictwo w sesji zdjęciowej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikacje wizerunku rodzica i dziecka przez Przy Tobie.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia dostępnym na naszej stronie internetowej:
Portret chustowy zostanie wykonany na Cytadeli.
Serdecznie zapraszamy!

Pracownia artystyczna dla dzieci 9-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? czwartki
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania

Marek Michalak o ważnych sprawach dziecka z dziećmi

6.X. godz. 9.00 i 11.00 Marek Michalak o ważnych sprawach dziecka
Dr Marek Michalak, były wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, pedagog, nauczyciel akademicki, działacz, znawca i kontynuator korczakowskiej tradycji dialogu z dzieckiem napisał książkę: „Opowieści o tym, co w życiu ważne”.
To inspirujący dialog. Miłosz i Julka zadziwiają się światem. Znajdują wyjaśnienie trudnych słów: miłość, tolerancja, własne zdanie, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm.
Te pojęcia wyprowadzają z konkretnych sytuacji, dokumentują je różnymi zdarzeniami i co najważniejsze – własnymi refleksjami.
Przedstawione w książce 19 scenek z życia codziennego Miłosza i Julki – to zaproszenie do refleksji nad tym co w życiu ważne, potrzebne.
Co służy 9-latkom, i nie tylko.
Marek Michalak wysłucha i odpowie na wszelkie pytania dziecięcych Czytelników
Wstęp wolny
Miejsce spotkania: Dom Kultury Bajka
os Wichrowe Wzgórze 125
Zgłoszenia dzieci z klas 2, 3, 4
krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi i plenerowymi dla młodzieży w wieku 12-16 lat (w przypadku wolnych miejsc z miłą chęcią powitamy młodszą młodzież od 8 lat).
Warsztaty odbędą się w ramach projektu Kombo Kultura nad realizacją którego czuwa Ratajskie Centrum Kultury.
Zapisy poprzez formularz na stronie: bit.ly/3KzMeQK
Zagramy w gry Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Bukiet, Daję słowo, Domek na drzewie, Draftozaur, Lisek Urwisek, Mrówki, Nogi za pas, Sen, Ślimaki to mięczaki, Totem oraz Wydawnictwa Tactic – Molkky.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #GryplenerowenaRatajach

 

 

 

PIĄTEK

 

Leśna grupa zabawowa z elementami uważności (dzieci 1-6l z opiekunami)

Zapraszamy na leśne, uważne wędrowanie z najmłodszymi dziećmi. Podczas naszych grup zabawowych na Morasku możecie doświadczyć wspólnych zabaw przy chuście, zabaw sensorycznych i plastycznych, ćwiczeń z uważności dla dzieci a także typowo leśnych aktywności jak zabawa w błocie, wspinanie na drzewa, bujanie w hamaku. Przyjdź i zobacz sam!
Zajęcia prowadzi Alicja – instruktorka jogi rodzinnej ze swoją córką Wandą.
Zapisy na stronie: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/

Dobranocka z misiami

Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora.
Tata postanawia pokazać maluchowi, że na zewnątrz, poza gawrą, nie ma niczego strasznego.
Las jest bezpieczny nocą.
Krok po kroku przemierzają leśne ścieżki i spotykają tylko małe, płochliwe stworzonka…
W każdym razie żadne z nich nie może przecież przestraszyć niedźwiadka, zwłaszcza gdy jego łapę trzyma tata – niedźwiedź.
Czy ta nocna eskapada okaże się bezpieczna dla wszystkich wędrowców, czy nikt nie zapodzieje się po drodze…
Przybywajcie, wraz z nami, śmiałości tej nocy nabierajcie!
Wstęp wolny

Spacer po Forcie Winiary, Cytadela, 50 miejsc

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza na spacer po Reliktach Fortu Winiary.
Ze szczególnym uwzględnieniem zachowanych podziemi.
Spotykamy się u zbiegu ulic Aleje Niepodległości oraz Armii Poznań, przy schodach prowadzących na Cytadelę o godzinie 20. Spacer trwać będzie ok 4-5 godzin. Z racji podejścia z pasją chcemy przekazać Państwu jak najwięcej swojej wiedzy jaką posiadamy o tym miejscu.
Dowiesz się
– jakie relikty Fortu Winiary przerwały do dzisiejszych czasów
– jakie podziemia kryją
– jak wyglądały obiekty u progu zniszczenia
– jak przebiegały walki w 1945
– co działo się z obiektami przy przebudowie w Park Przyjaźni Polsko-Radzieckiej
– jakie funkcje spełniały inne obiekty tu ulokowane.
NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. MAMY 100 MIEJSC.
Aby się zapisać wystarczy wpłacić datek na rzecz Stowarzyszenia Pasjonaci Podziemi w kwocie 10 zł w wiadomości podając imię i nazwisko.
W zamian podczas zbiórki otrzymają Państwo bezpłatnie mapę Fortu Winiary lub 2 dowolna gadżety.
Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi
03160014621850090350000001
Serdecznie prosimy o wyposażenie się w latarki z racji godziny spaceru, choć jak uchwała Rady Miasta wskazuje wejście do obiektów jest zabronione. Pokażemy wszystkie te co znamy oraz te co znikły .
Bardzo prosimy o udostępnianie wydarzenia, zapraszanie znajomych i przede wszystkim wzięcie udziału.
Odkryj miejsce warte Poznania na nowo.
Mleczna Grupa Wsparcia – otwarte spotkania dla karmiących Mlekiem Mamy
Temat na październik: Nocne rodzicielstwo.
Co oznacza powiedzenie: śpi jak dziecko?
Jako sobie poradzić z licznymi pobudkami? Wszystko o nockach w kontekście karmienia mlekiem mamy.
Zapraszamy na spotkania w otwartej grupie dla karmiących Mlekiem Mamy oraz spodziewających się Malucha
🔹 Każda z nas miała swoje początki, pierwsze dni i tygodnie karmienia Maluszka.
🔹 Czułyście się jak wtedy, gdy pierwszy raz jechałyście za kierownicą auta lub na nartach?
🔹 Początki karmienia zazwyczaj nie są łatwe.
🔹 Na spotkaniu porozmawiamy o tym, z czym mierzy się mama na początku drogi mlecznej
🔸 Będzie przestrzeń na podzielenie się swoimi przemyśleniami, wzlotami i upadkami, przestrzeń na wzajemną wymianę doświadczeń bez ocen.
🔸 Zapraszamy wszystkie mamy karmiące swoim mlekiem oraz oczekujące narodzin dziecka.
✅ Czas trwania spotkania: 2 godziny
✅ Inwestycja: 30 zł/ spotkanie
✅ Najbliższe spotkanie: 07.10.2022
✅ Godzina: 10.30 – 12.30
✅ Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
Prowadząca:
🤍🤍🤍 Ina Lewandowska – Promotorka Karmienia Piersią, Doula zrzeszona w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, Certyfikowana Doradczyni Noszenia ClauWi
Zapraszamy do wspólnego spotkania i grania w planszówki!
Początkujących i zaawansowanych!
Małych i dużych!
Zapraszamy w co drugi piątek w 2022 zawsze między godzinami 18:00 a 1:00 (a może nawet dłużej!!!!) do świetlicy w Baranowie przy ulicy Spokojnej 2B!
Do dyspozycji mamy przeróżne tytuły, od bardzo prostych którymi zachęcamy nowych uczestników po bardziej skomplikowane. Bez problemu pomożemy zrozumieć zasady większości tytułów.
Jeżeli nie miałeś styczności ze współczesnymi grami planszowymi, wpadaj spróbować!
Dysponujemy wieloma tytułami – przyjdź, sprawdź!
Jeżeli chcesz zagrać w konkretną grę a Jej nie masz – daj znać w poście.
Jeżeli ją już masz to przynieś ze sobą, zagramy razem!
Wstęp jest DARMOWY. Nie może Cię zabraknąć 🙂
Dodatkowo serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy Zgrana Gmina Tarnowo – Fyrtel Gier, na której omawiamy kolejne spotkania i inne istotne sprawy.
https://www.facebook.com/groups/589525168138430/?ref=bookmarks
Projekt Zgrana gmina Tarnowo – FYRTEL GIER jest skierowany do każdego mieszkańca, realizowany przy udziale i współfinansowany przez naszą gminę Tarnowo Podgórne.

 

 

SOBOTA

Leśny Piknik Rodzinny

Chcąc opowiedzieć mieszkańcom Poznania o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu organizuje w dniu 8 października „Leśny Piknik Rodzinny”. Będziemy odkrywać bogactwo przyrodnicze i różnorodność wielkopolskich lasów, jak również częstować żywnością opartą na produktach leśnych.
Na pikniku znajdą się stoiska naszych Nadleśnictw z Leśnych Kompleksów Promocyjnych, jak również biura RDLP w Poznaniu. W ramach edukacji leśnej będą na nich prowadzone warsztaty i wiele innych atrakcji, które będą przybliżały lasy i pracę leśników. Oprócz tego gościnnie wystawione będą również stoiska Urzędu Miasta Poznania oraz zaprzyjaźnionych instytucji z naszego regionu.
Dodatkowo będzie można spróbować burgerów z dziczyzną marki „Dobre z Lasu”, gulaszu oraz wyrobów z dziczyzny.
Kolejną atrakcją będą koncerty Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Palatium” z Nadleśnictwa Grodzisk wraz z zespołem Sounds Good oraz zespołu Taraka.
Przedstawiam program październikowych wydarzeń w ramach Europejskich Dni Ptaków w Poznaniu.
Zapisujcie sobie daty w kalendarzu, możecie tez już się zapisywać.
Jeden warsztat online jest dedykowany dla klas 1-3 szkół podstawowych.
Więcej informacji na naszej stronie

STREFA ZABAWY / OBRAZ Z TKANINY – CK ZAMEK


BAWIALNIA
Godzina g. 11
Data 8.10.2022
Cena15 zł
prowadzenie: Magdalena Bryl

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Za pomocą farb, pędzli i tkaniny namalujemy jesienny obraz. Może to będzie Pani Jesień, w barwnym płaszczu z kolorowych liści, a może to będzie magicznie kolorowe drzewo kasztanowca, albo dostojny dąb, który obdarowuje nas żołędziami w zabawnych czapeczkach.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g. 11-11.45 Bawialnia/bilety: 15 zł

Pospiesz się, Albercie! – integracyjne warsztaty artystyczne

Zapraszamy na warsztaty „Pospiesz się, Albercie!” przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, prowadzone przez Basię i Marysię z Domu Bajek.
Po raz kolejny weźmiemy na warsztat temat emocji. Tik…tak…tik…tak… Co czujemy, gdy o poranku do naszych uszu dobiega dźwięk tykającego zegara? Czy łatwo się zmobilizować do wstania, ubrania, umycia zębów… czy raczej wolimy mieć trochę czasu na inne przyjemności? A nasi rodzice? Czy oni naprawdę ZAWSZE rano się spieszą i denerwują???
Odpowiedzi na te pytania kryją się w ciepłej i zabawnej opowieści Gunilli Berstrom „Pospiesz się, Albercie!” (Wydawnictwo Zakamarki). Po wspólnej lekturze czekają nas zabawy plastyczne nawiązujące do treści książki.
Zajęcia odbędą się 8 października, w godzinach 12:00-13:00 w Domu Tramwajarza (Sala Amarantowa).
Zapisy i informacje: zapisy@strefaintegracji.org
Zajęcia mają charakter integracyjny: zapraszamy dzieci pełnosprawne oraz dzieci z zespołem Downa. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń, w której dobra zabawa jest ważniejsza, a różnice przestają się liczyć.
W trakcie warsztatów będzie obecna fotografka – będziemy prosić o podpisanie odpowiednich zgód.
Wydarzenie jest częścią cyklu „Połączenie miejskie” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

AKTYWNE WARSZTATY „Z MAPĄ W LESIE”

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat oraz wieku 12-16 lat do zabawy z mapą oraz aktywnego spędzenia czasu w lesie, na łonie przyrody.
🟢Warsztaty są bezpłatne, trwają 2 godziny.
🟡W trakcie warsztatów odbywać się będą interaktywne ćwiczenia, zabawy z mapą oraz wyjście do lasu w poszukiwaniu „Punktów Kontrolnych”.
🟡Na miejscu dostępna będzie wodą i małe przekąski.
🟡Prosimy aby dzieci ubrane były stosownie do prognozy pogody, zakładając, że spędzą ponad dwie godziny na świeżym powietrzu i w lesie poza utartymi szlakami.
🔴Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o wpisanie się na listę tylko, jeśli jesteście Państwo pewni, że przywieziecie dzieci na warsztaty 😊
✅Warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat odbywać się będą w dwóch lokalizacjach:
1. Data – 24.09 👉 SĄ ZAMKNIĘTE, OSIĄGNIĘTY ZOSTAŁ LIMIT MIEJSC
2. Data 09.10 👉 Na Zielonym Punkcie Kontrolnym w Łopuchówku.
Dokładna lokalizacja miejsca startu -> https://goo.gl/maps/ZQikxfq2ttm54KcS7
Zapisy na dzień 09.10 SĄ ZAMKNIĘTE, OSIĄGNIETY ZOSTAŁ LIMIT MIEJSC.
Godzina rozpoczęcia: każdego dnia spotykamy się o 10.00 w danej lokalizacji.
———————————————-
✅Warsztaty dla dzieci 12-16 lat odbywać się będą w jednej lokalizacji:
1. Data – 25.09 oraz 8.10 👉 Na Zielonym Punkcie Kontrolnym w Kamionkach.
Dokładna lokalizacja miejsca startu -> https://goo.gl/maps/V6mZtJB3viuqzUsMA
Zapisy na dzień 25.09 dostępne są pod tym linkiem -> https://forms.gle/PdRFRASuYXLqhc8HA
Zapisy na dzień 8.10 dostępne są pod tym linkiem -> https://forms.gle/6zA4XzTYiy8Skp4p8
🟢🔵Warsztaty są finansowane ze środków Powiatu Poznańskiego🟢
8.X. godz. 11.00 Poranek literacki z Wesołym Ryjkiem
Ten rezolutny prosiaczek uczy się codziennie czegoś nowego – jak dziecko.
Ciekawi go wszystko!
O wszystko pyta, docieka – bada!
Tego poranka zaprosi nas na jesienną wędrówkę przez park, las w poszukiwaniu nieoczywistych uroków jesieni.
Przyjrzymy się barwą liści, zanurzymy w błocie, przeskoczymy kałuże, powąchamy grzyby.
A może liście zainspirują nas do napisania listów – to nic, że nie wszyscy umiemy pisać.
Listy powinny zawierać przede wszystkim uczucia Poznamy inne sposoby wyrażanie uczuć, inne niż słowa.
Bilet 25 zł dziecko z rodzicem, każda kolejna osoba 10 zł

Trening uważności dla dzieci

Rozwijanie uważności pomoże Twojemu dziecku:
– w redukcji napięcia i stresu
– w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach w szkole, przedszkolu i poza nimi,
– da mu odporność,
– pomoże w kontaktach z ludźmi
– pomoże w rozwiązywaniu pojawiających się przed nim problemów,
– da wiarę w siebie
– da siłę do optymalnego rozwoju intelektualnego.
Aby dzieci mogły radzić sobie z emocjami, frustracją, lękiem, napięciami, agresją należy pokazać mu, jak to robić w chwilach, gdy jest spokojne i gotowe na naukę. Warsztaty uważności to czas, kiedy te umiejętności można z dzieckiem ćwiczyć.
Nasze spotkanie to zajęcia próbne dla dzieci w wieku 4+ – 6 lat (zajęcia będzie można kontynuować podczas regularnych spotkań 3-4 razy w miesiącu)
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Prowadzenie: Agnieszka Figaj/ certyfikowana trenerka metody Uważnej żabki. Uwaga, to działa! Elene Snel, Mindfull schools, oraz programu redukcji stresu dla dorosłych MBRS, autorka książki dla dzieci: Przygody psa i sowy. Bajka o uważności.
sobota, 8.09.2022 godz.10.00
Inwestycja: 50 zł
Czas trwania: 45 min
Zapisy przez wiadomość
Spacer śladami badań archeologicznych i najstarszej historii poznańskiego Ostrowa Tumskiego. Spotkanie przy kościele Najświętszej Marii Panny in Summo. Zwiedzanie szklanych instalacji odwzorowujących układ reliktów pierwszego na ziemiach polskich założenia pałacowo-sakralnego wzniesionego przez Mieszka I. Poznamy miejsca gdzie archeolodzy odkryli poszczególne pomieszczenia palatium, tzw. kaplicę księżnej Dobrawy i tajemniczą pracownię złotniczą, w której wykonywano ozdoby na dwór piastowski. Usłyszymy o niezwykłych reliktach pochodzących sprzed tysiąclecia, którymi szczyci się wyspa katedralna. Podczas spotkania zwiedzimy również wnętrze świeżo wyremontowanego kościoła NMP, który jest perłą gotycką Poznania i bezpośrednim kontynuatorem tradycji najstarszej w Polsce chrześcijańskiej świątyni, na której fundamentach został wybudowany. Spotkanie poprowadzą archeolodzy z Rezerwatu Archeologicznego Genius loci.
Wstęp wolny, zapisy mailowe na adres: rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie: 61 852 21 67 w godzinach pracy rezerwatu

 

 

NIEDZIELA

Spektakl „Grajkółko”

Na rozpoczęcie 15 sezonu Teatru Atofri zapraszamy na spektakl „Grajkółko” o g. 10.30 i 12 na Scenę Wspólną w Poznaniu.
Co to gra? Czy to melodia ognia czy ziemi? Wody, metalu czy drzewa?
Podczas przedstawienia odkrywane dźwięki żywiołów łączą się ze słowem i akompaniamentem fletu poprzecznego.
Na scenie powstaje konstrukcja z kółek, która jednoczy wszystkie elementy.
wiek: od 1 do 5 lat
czas trwania: 35 minut plus 10 minut zabawy
premiera: wrzesień 2010 r.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Na spektakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu 30 zł.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu.
Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.
O SPEKTAKLU:
scenariusz i reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
tekst: Malina Prześluga
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios, Małgorzata Dyjak
muzyka: Sylwiana Firin-Gramowska
flet poprzeczny: Paulina Graś-Łukaszewska
występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
Projekt powstał przy współpracy z Centrum Kultury Zamek,
Muzeum Instrumentów Muzycznych i dofinansowany przez Miasto Poznań.
Prezentowany m.in.:
– Sztuka Szuka Malucha, Poznań 2018,
– Wiosna Młodych, Poznań 2018,
– II Festiwal polskiej książki dla dzieci „Pokaż Język!”, Wiedeń (Austria) 2017,
– Babkarska Bystrica, Słowacja 2014,
– Sztuka Szuka Malucha, Poznań 2013,
– Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Warszawa 2013,
– XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2012”, Warszawa,
– XIII Wiosna Młodych, Poznań 2012.

Rodzinne zwiedzanie wystawy „Tryumf koloru” z przewodnikiem – CK ZAMEK

Godzina g. 13.30
Data 9.10.2022
Informacja o wejściówkach 25 zł (n), 20 zł (u) + bezpłatna wejściówka
zbiórka: przed Salą Wystaw

czas trwania: ok. 60’

Zwiedzanie przeznaczone jest dla grup rodzinnych z dziećmi. Obowiązują bezpłatne wejściówki oraz bilety na wystawę. Wejściówki dostępne są od 29.09 w kasie CK ZAMEK.

Poznańska Pyra

Serdecznie zapraszamy na imprezę plenerową Poznańska pyra….podczas, której główną atrakcją będzie właśnie pyra (czyli ziemniak) !
To impreza popularyzująca zagadnienia związane z uprawą, zbiorem i konsumpcją ziemniaków.
Na przybyłych gości tradycyjnie czekać będzie wiele atrakcji, w tym różnorodne stoiska edukacyjne, informacyjne, warsztaty plastyczne, a także możliwość samodzielnego wykopania ziemniaków z muzealnego pola !!!
W programie:
🔹Kopanie ziemniaków, czyli tradycyjny zbiór ręczny i sortowanie – z udziałem widzów
🔹Mechaniczny zbiór ziemniaków (konna kopaczka gwiazdowa, kopaczka elewatorowa, kombajn ziemniaczany)
🔹Wystawa sprzętów i maszyn rolniczych do zbioru roślin okopowych
🔹Prezentacja wózków i wozów do transportu okopowych oraz narzędzi do przenoszenia
🔹Wystawa rowerów
🔹Prezentacja transportu ziemniaków w zaprzęgu zwierzęcym
🔹Pokaz ładowania drewna na wóz
🔹Konkurs wiedzy o ziemniakach z nagrodami
🔹Pokaz garncarski i wyplatania koszyków do ziemniaków
🔹Lokomobila H. Cegielski z 1919 roku w czasie pracy
🔹Dania ziemniaczane w tym pyry z gzikiem z parownik
Pokazom towarzyszą wykłady i zajęcia w ramach projektów:
🔹 „Szreniawskie warsztaty ekologiczne”
🔹 „Przylećcie do Szreniawy, czyli kto śpiewa w muzealnym parku”
🔸 13.00 Kodeks dobrych praktyk miłośnika ptaków.
🔸 14.00 Różnorodność ptasich gniazd. Migracje ptaków w ciągu roku
Dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Ponadto:
🔹 Konkurs „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego. Smak Pyry 2022„
🔹 Konkursy i stanowiska Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu
🔹 Stoisko Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Pierwszy Ukraiński Teatr dla Dzieci i Młodzieży – Ukraińska Wiosna XV

Koza Kłamczucha (Koza-Dereza)
(na podstawie ukraińskiej bajki ludowej)
reż. Ihor Zadnipriany
Pierwszy Ukraiński Teatr dla Dzieci i Młodzieży.
.
Jak do tego doszło, że pewna Koza, łamiąc wszelkie istniejące prawa, tradycje i obyczaje, wtargnęła do chatki Małego Lisa? I nikt w żaden sposób nie jest w stanie jej stamtąd wypędzić?
.
Na te i inne intrygujące pytania znajdziecie odpowiedź, przychodząc na nasz spektakl. Podczas jego trwania spróbujemy zrozumieć istotę tego niesłychanego występku, stosując przy tym niespotykane dotąd metody.
.
Jakie? Otóż zwołamy wszystkich mieszkańców lasu, by wzięli udział prawdziwym telewizyjnym show, podczas którego wywiadu udzieli sama winowajczyni.
.
Do tego będziemy rymować i rapować. A wy razem z nami. Przychodźcie!
.
UWAGA: Spektakl odbędzie się w języku ukraińskim!.
Kiedy: 9 października
Gdzie: Sala Wielka CK Zamek
Godzina: 12:00
Wejściówki sądo odbioru w kasach CK ZAMEK – ZA DARMO
.
XV edycję Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna” dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, portalu kulturalnego „Kultura u Podstaw” oraz Miasta Poznania #poznanwspiera
Wydarzenie odbędzie się w ramach XV edycji Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna”.
Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne POLSKA-UKRAINA.
Festiwal współorganizuje Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
.
UA
.
Театральна вистава – КОЗА – ДЕРЕЗА
На підставі української народної казки)
Режисер Ігор Задніпряний Перший український театр для дітей та
юнацтва. Як це сталося, що якась Коза, нехтуючи всіма
правами, традиціями і звичаями, зайшла в хатинку Маленької Лисички? І ніхто не в силі вигнати її звідти? На ці питання і багато інших почуєте відповідь, якщо прийдете на нашу виставу. Спорбуємо разом збагнути в чому суть такої
поведінки, використаємо методи, про які досі ніхто не думав.
Які саме? Закличемо усіх мешканців лісу прийняти участь у справжньому телешоу, а інтерв’ю дасть сама Коза Дереза. Будемо римувати і займатися репом. А Ви разом з нами.
Не баріться! Приходьте!
Коли: 9 жовтня
Де: Sala Wielka, CK ZAMEK
Година: 12:00
Вхідні безкоштовні квитки можна
отримати в касі ЦК Замок.
Zapraszamy na koncert z cyklu MŁODA SCENA Domu Tramwajarza.
W pierwszej edycji wystąpi 6 zespołów prezentujących różne nurty i gatunki muzyczne. W ramach projektu powstanie 6 koncertowych wideoklipów, które zostaną opublikowane w sieci.
9.10.2022 (niedziela). godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Wstęp wolny
DEREJ/MAJEWSKI
Hania Derej – fortepian
Maurycy Majewski – trąbka
Wspólna pasja, muzykalność i wrażliwość znalazła ujście w lirycznych, jazzowych kompozycjach i aranżacjach, które przenoszą słuchaczy w obszary wyrafinowanej przyjemności. Jako duet prezentują utwory własne i standardy jazzowe w autorskich aranżacjach. W Lipcu został zarejestrowany materiał na płytę, której premiera będzie w Styczniu 2023r. Hania z Maurycym posiadają spore doświadczenie sceniczne. W bieżącym roku oprócz wielu jam-ów i street-ów koncertowali m.in. w ramach Festiwalu “Góry Literatury” organizowanego przez Olgę Tokarczuk, Festiwalu Filmowego “Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, Spotkania z Jolantą Kwaśniewską w Tychach, Poznańskim Betlejem na Pl. Wolności. Duet wziął udział w IV Konkursie Zespołów Kameralnych “Razem Raźniej” organizowanego przez POSM IIst. w Poznaniu na Solnej, gdzie zajął I miejsce.
Maurycy Majewski
Młody muzyk, trębacz, solista. Uczeń 4 klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w
Poznaniu. Jest laureatem wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim jak i
międzynarodowym. Koncertuje z różnymi orkiestrami, kilkakrotnie występował jako solista z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Lady Pank, Wojtek Mazolewski Quintet. Jego trąbka akompaniowała też takim artystom jak m.in. Kayah, Kasia Wilk, Stanisław Słowiński, Mezo. Jako wolontariusz swoją trąbką czynnie wspiera akcje charytatywne, podczas jednej z nich grał w Domu Tramwajarza 🙂
W 2022r. Maurycy otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Hania Derej
Młoda kompozytorka, pianistka, dyrygent. Obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego. Jest autorką pięciu płyt. Laureatka wielu nagród, w tym m.in. wyróżnienie za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej (wariacje jazzowe K.Wileńskiego n/t Chopina na orkiestrę kameralną i trio jazzowe) oraz Nagroda „Młody Kompozytor 2021” ufundowana przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie. Hania tworzy muzykę ilustracyjną i jak sama mówi „komponuję muzykę do filmu jakim jest życie”. Muzyka Hani pobudza wy obraźnię i niesie ze sobą emocjonalny przekaz.
Projekt sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce #poznanwspiera
Zapraszamy serdecznie

9.10 POZNAŃSKA GIEŁDA FONOGRAFICZNA VOL.58 /DOM TRAMWAJARZA

Po 2 latach przerwy Poznańska Giełda Fonograficzna ponownie w Domu Tramwajarza. Wracamy do sali Amarantowej.
Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.
Na giełdzie znajdziecie ponad 5000 płyt winylowych i CD.
W sprawie zarezerwowania miejsc wystawienniczych prosimy o kontakt mailowy na rafal@pwevents.pl
POZNAŃSKA GIEŁDA FONOGRAFICZNA VOL.58
Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19, Poznań
Niedziela 9.10 godz. 11:00 – 14:00

Spacery po Fest Fyrtlach: Jeżyce, Łazarz, Wilda

Zapraszamy na niedzielne spacery z przewodnikami po trzech śródmiejskich dzielnicach w ramach działań miejskich 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐚 i 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐜𝐭𝐰𝐚.
Jeżyce, Łazarz i Wilda pomimo tego, iż zostały przyłączone do Poznania w tym samym czasie, posiadają odrębną tożsamość i indywidualne cechy charakteru, na które pragniemy zwrócić szczególną uwagę w naszej wielowątkowej opowieści.
To dzielnice, o których obliczu zadecydowało społeczne zaangażowanie mieszkańców, rozwój urbanistyczny i boom budowlany początku XX wieku.
Zatem jakie ciekawostki kryją uliczne zakamarki Fest Fyrtli? 💛🧡💙
𝐇𝐚𝐫𝐦𝐨𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫𝐨́𝐰:
𝟗 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚, START: zbieg ulic Niedziałkowskiego i Górna Wilda
𝗦𝗲𝗿𝗱𝗲𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮𝗺𝘆!
𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆.

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Angry Birds Space, Dobble XXL, Giga rzutki, Molkky, Rzuty obręczami, The Floor is Lava, UNI (rzut podkową).
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl
Czas na wspólne jesienne weekendy!🙂
Po pierwsze oczywiście park linowy, kuchnia błotna, hamaki, zabawy w jurcie i ognisko z pysznościami! ( zabierzcie drobniaki na słodkości i konkrety
Koszt: 20 zł bez limitu czasu na parku linowym i na zabawy w bazie
Mamy też dodatkowe warsztaty:
1. Leśne lampki nocne – takie jak na zdjęciu. Oczywiście zabierane do domu 🙂 40 zł
2. Jesienne świeczniki – (zdjęcie w dyskusji ) 20 zl 🙂
3. Zapachowe tabliczki florenckie z wosku sojowego – zestaw 3 zdobionych tabliczek do otulenia domu zapachem.
Pięknie je zapakujemy 🙂 35 zł zł
Zgłoszenia pod numerem telefonu: 503 33 15 11 lub na naszym Facebooku 😉
Zapraszamy do zapisów ❤

 

Jędrzej Płókarz