PLAN ZAJĘĆ 05.09 – 11.09.2022

PLAN ZAJĘĆ 05.09 – 11.09.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Uważność i spokój – warsztaty dla rodziców z dziećmi

5.IX. godz. 18.00 Uważność i spokój – warsztaty dla rodziców z dziećmi
Zapraszamy rodziców doświadczających wyzwań rozwojowych swoich dzieci. Podzielimy się sposobami na regulację emocjonalną opartą na znajomości pracy układu nerwowego. Poznamy sposoby świadomego regulowania oddechu. Zwracając uwagę na doznania z ciała, spróbujemy spojrzeć na naturalne strategie organizmu, na regenerację rozczytując nasze stresory, tzw. punkty zapalne.
W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.
W drugiej części spotkania przewidujemy wspólną praktykę ćwiczeń uważnościowych (mindfulness) nakierowanych na naukę rozładowywania napięcia i regulacji:
1. Słuchowisko medytacyjne „ Oddech Twoją kotwicą”
2. Uważny oddech – zabawy „Balonowy brzuszek” i „Oddechy na paluszkach”
3. Eksperyment, zabawa nakierowana na uważną regulację przez sensory „Odkryj magiczną rodzynkę”
4. Zabawa medytacyjna (mindfulness) – „Gdzie w ciele mieszkają Twoje emocje? Dotknij, poczuj w sobie, narysuj” 5. Zabawa medytacyjna (mindfulness) „Rozładuj napięcie w ciele” – zabawa ruchowa ucząca dzieci aktywnego rozładowywania napięcia w ciele.
Zajęcia poprowadzą:
Anna Stencelewicz – psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej. Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz trening podejścia współczucia (Compassion) w The Mind Institute.
Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogaca, biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang.mindfulness).
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej.
Justyna Tempska – certyfikowana terapeutka uważności metodą Eline Snel, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej. Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) dla dorosłych w Poznaniu. Certyfikat metody Eline Snel© uzyskała w Academy for Mindful Teaching w Holandii.
Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogaca, biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności, komunikacji i pracy z ciałem.
.
Bilet: 30 zł dorosły, dziecko 15 zł
Czas: 90 minut
Ilość miejsc ograniczona
Decyduje kolejność wpłat na konto: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Rejestracja: krystyna@ksiegarniazbajki.pl
Cześć dzieciaki 🙂
Warsztaty Murujemy!
Dzieciaki przy użyciu gipsowych cegiełek, kleju, tynku oraz barwników tworzą ekscytujące konstrukcje pracując z naszymi edukacyjnymi instrukcjami. Krok po kroku wznoszą mury, które zamieniają w kształtne modele. Nikt z tych warsztatów nie wychodzi czysty, ale wszyscy dumni i zadowoleni. Wykonane modele dzieciaki zabierają ze sobą do domu.
Zapraszamy dzieci od 5 lat , maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Chyba, że macie ochotę na wspólnie spędzony czas to zapraszamy na rodzinny warsztat ☺️
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 45 Zł dziecko
65 zł dziecko + dorosły.
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 45 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (45 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 45 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Tulasy

Jest już nasz grafik na sezon 2022/2023 🌿
Ruszyły zapisy do stałych grup zabawowych!
Pierwsze zajęcia: 60zł/1,5h
Czesne: 240zł/msc
Zapisy: biuro@tulasy.pl
TULASOWY LOKAL: ul. L.Staffa 7a
(zejście w dół)
Przestrzeń naszego lokalu i dzikiego ogrodu to miejsce wyjątkowe bo stworzone z miłością do tego co najważniejsze – z miłością do dziecka i do natury 💚.
U TuLasów pobawicie się ze swoim dzieckiem z naturą i w naturze. Spędzicie miło czas na pogawędkach o tym jak fajnie można bawić się z dzieckem w przyrodzie, ale też o tym jak czasami tęsknimy za beztroskimi wieczorami z koleżankami/kolegami. Wypijesz ciepłą kawę i będziesz z radością obserwować swoje roześmiane i rozbawione dziecko 😉.
Pamiętając o tym, że przyroda uspokaja i odpręża zapraszamy rownież Ciebie Przyszła Mamo do przestrzeni gdzie będziesz mogła odpocząć i podziałać kreatywnie w towarzystwie innych kobiet w ciąży.
Zapraszamy do zapisów 🍀
Grafik obowiązuje od 5.09.2022.
#nowygrafik #warsztatydlakobiewciąży #warsztatydladzieci #warsztatysensoryczne #wspólnyczas #warsztatykreatywne #dzikieharce #leśnespotkania #swobodnazabawa

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki. Podczas spotkań dodyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Do warsztatu można dołączyć okazjonalnie.
A dlaczego warto do nas przysłać dziecko? Dlatego, że praca w glinie to nie tylko okazja do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni przestrzennej (ograniczanej poprzez wirtualny świat). Zajęcia ceramiczne zawierają elementy arteterapeutyczne dające możliwość pracy z dysharmonią rozwojową dziecka w sposób przyjemny i satysfakcjonujący. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów i pochylenie się nad jego potrzebami. Dzieci podczas zajęć ceramicznych rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą kontrolowanie adekwatnego doboru siły i precyzji do danej techniki ceramicznej. Naszym założeniem ideowym jest nie tylko nauczanie ceramiki ale generowanie maksymalnie otwartej i przyjaznej atmosfery edukacyjno – emocjonalnej pod okiem wykwalifikowanych pedagogów .
Wiek dzieci: od lat 7
Cena warsztatów: karnet / 4 wejścia na warsztat 1, 5 godz / 5 tygodni / 220 zł .
Jednorazowe wejścia 1, 5 godz: 65 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mejlową: glinianakula@gmail.com

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na Warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
2 grupy
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 3.09. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające we WRZEŚNIU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 10 lat
Opłata za cykl zajęć wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 40 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Od września we wtorki rusza nowy cykl „kawa i zabawa”. Więcej szczegółów wkrótce!

O KLAMERCE
.
Zaczynamy nowy klamerkowy sezon! A w nim kilka nowości♥️
🔜 Joga dla dzieci! Poniedziałki godzina 17.30!
Kilka słów od prowadzącej jogę Asi:
Na zajęciach jogi dla dzieci skupimy się przede wszystkim na zabawie i zaprzyjaźnienie się z wybranymi asanami (pozycjami).
W przeciwieństwie do wielu innych form aktywności, w jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.
1. Joga dla dzieci skupia się na kontroli oddechu
2. Poprawia pamięć
3. Zmniejsza stres
4. Poprawia samoocenę
5. Poprawia postawę ciała
6. Zwiększa zaangażowanie w naukę.
Dzieci są bardzo chętne na takie zajęcia – pobudza to nie tylko ich wyobraźnie, ale również wprowadza inny, ciekawy element zajęć ruchowych.
Koszt pierwszych zajęć 50 zł, później karnet 200 zł, to wykorzystania w ciągu 6 tygodni
🔜 „Kawa i zabawa” wtorki g.9.30-13.30! Powstała na Facebooku też grupa „klamerkowa kawa i zabawa”, gdzie będzie można umawiać się z innymi mamami, zapraszać swoje koleżanki, albo linkować różne rozmaitości:)
Czym jest kawa i zabawa? Klamerka zamieni się na ten czas w salę zabaw:) do dyspozycji będzie kącik zabawkowy plus sala zajęciowa w ciekawych aranżacjach:)
Koszt: 35 zł 1,5h
60 zł 3 h
W cenie kawa/herbata/woda:)
🔜 angielski dla dzieci- więcej informacji wkrótce!
🔜 cykliczna grupa wsparcia dla rodziców- spotkania z psychologiem- więcej informacji wkrótce!
To tyle z nowości, o cyklicznych zmysłowych warsztatach dla dzieci opowiem już jutro♥️
I czekam na Wasze zgłoszenia, szczególnie na jogę, bo miejsc już naprawdę coraz mniej!
‼️🔊 UWAGA UWAGA‼️🔊
Przedstawiamy grafik na 2022/2023 rok!
‼️Nowy grafik, nowe zajęcia i nowy system zapisów który testujemy we wrześniu ‼️
Przeczytajcie do końca!
1️⃣Wszystkie opisy zajęć znajdziecie tutaj 👇
Nowe i dotychczasowe zajęcia będziemy jeszcze opisywać w osobnych postach!
2️⃣Zapisy na WRZEŚNIOWE zajęcia w nowej formie👇
Na ten moment opcja zapisów bez płatności przez stronę i rezerwacja pojedynczych zajęć! Jeśli wiecie że interesuje Was np karnet to poproszę o włożenie do koszyka wszystkich wrześniowych zajęć. Opłacicie je na miejscu! 🛒💸
Testujemy tę formę zapisów z Wami!
W razie pytań, problemów prosimy o kontakt z nami!!!
3️⃣We wrześniu będzie obowiązywał nowy cennik!👇
Umieszczony w komentarzu 💬 oraz tutaj👇
NA STRONIE JESZCZE PRZEBUDOWA WIEC MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODCZYTEM.
W razie problemów prosimy o wiadomość! I przepraszamy za utrudnienia 🙈
Zapraszamy serdecznie 🤗
Oto i on! 👏 Długo wyczekiwany grafik warsztatów na rok szkolny 2022/2023 – startujemy w poniedziałek 12 września 🚀
Tak jak co roku każde zajęcia można przetestować 👉 Tydzień Darmowych Zajęć odbędzie się w dniach 12-15.09. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
Do zobaczenia! 🙋‍♀️

Kawa z Doradczynią – szlifujemy Kangurka

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań –
Kawa w Przy Tobie – spotkanie z doradcą noszenia.
Jest to specjalny czas przeznaczony dla rodziców noszących już swoje dzieci w chustach, którzy chcą pod okiem profesjonalisty poćwiczyć motanie chusty.
Podczas spotkania SZLIFUJEMY „Kangurka”!
🔹 Motasz, ale masz wątpliwości czy robisz wszystko dobrze?
🔹 Potrzebujesz pomocy, porady, być może drobnej korekty?
🔹 Chcesz powtórzyć/przypomnieć sobie wiązanie „Kangurek”?
To spotkanie dla Ciebie 🙂
Inwestycja – 30 zł/osoba
!!! Gwarancją uczestnictwa w spotkaniu jest wykupienie biletu na naszej stronie:
Ilość miejsc ograniczona!
Do zobaczenia!

Koszykówka

Zapraszamy na zajęcia z koszykówki!
Za udzielanie cennych wskazówek i profesjonalne wsparcie odpowiedzialna będzie trenerka Alicja Jóźwiak.
Data: od 5.09.2022
godz. 17:00 dzieci
godz. 18:00 młodzież i dorośli
Zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły SP 52 SPECTO na Fabianowie.
Zapisy sms z imieniem uczestnika i godziną zajęć pod nr 784699020
Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz środków Rady Osiedla Fabianowo-Kotowo.
Do zobaczenia!

W tym roku także przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z poprzednich lat 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
🖤 Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
🖤 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 4.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌝
🖤 Na nieco intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 6.07 🌚
Tym razem mamy też zabezpieczenie na wypadek deszczowej pogody: joga odbędzie się wtedy pod dachem na ul. Głogowskiej 🪷, a zamiast treningu na mokrych drążkach zaproponujemy wspólne truchtanie po parku 🏃🏾‍♀️
Koordynujemy grupę, która służy wymianie informacji 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
🤳🏼 Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia, wyrażacie zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Waszym wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane wyłącznie do celów związanych z promocją.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.
Partnerzy:
Miasto Poznań
Rada Osiedla św. Łazarz
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

 

 

WTOREK

Warsztaty z filmu animowanego dla dzieci

Nauka animacji poklatkowej poprzez zabawę.
Na warsztatach dzieci będą projektować swoje animacje, scenariusze, wybierać dekoracje, a następnie dodawać głos i muzykę, tak, by powstał krótki film.
Gotowy filmik będzie udostępniony na kanale you tube.
DLA DZIECI W WIEKU 8 – 12 LAT. ( młodsze dzieci po uzgodnieniu )
Mała 6 osobowa grupa.
Czas trwania 2 godziny.
Na miejscu będą dostępne klocki Lego oraz Lego Friends, zwierzątka gumowe, gotowe zestawy dekoracji, ale dzieci mogą też przynieść swoje małe ludziki, pojazdy Lego i inne drobne zabawki, które mogłyby wystąpić w filmie.
Cena: 60 zł
Zapisy sms: 780 222 633
lub mailowe: dorina33@wp.pl
Miejsce rezerwuje przedpłata : 40 zł
na konto: mBank 75 1140 2004 0000 3102 7493 1884, tytułem Legoanimacje 06. 09 + imię dziecka
Zajęcia prowadzi Dorina Maciejka – absolwentka ASP w Poznaniu. Przez 3 lata pracowała w Studio Filmowym Leszka Gałysza w Warszawie biorąc udział w tworzeniu animacji i dekoracji do filmów dla dzieci oraz czołówek filmowych dla programów w TVP. Obecnie zajmuje się ilustracją książkową. Jest autorką dwóch książek: ” Co można ulepić z plasteliny?” i „O Gwiazdce, która nie świeciła“, ( obie książki można zakupić w księgarni „z Bajki”).
Kanał na you tube z animacjami dzieci: https://www.youtube.com/channel/UCw4Swigc6zUWyOJZ3VpQyyA
Strona na facebooku – LEGOanimacje:
https://www.facebook.com/LEGOanimacje-103591685695239
ps. Księgarnia robi zdjęcia z warsztatów jeżeli ktoś nie życzy sobie udostępniania na fb wizerunku dziecka, prosimy o poinformowanie nas.

Kalistenika dla początkujących

Kalistenika to rodzaj aktywności fizycznej oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała.
Dzięki takim treningom możemy w zdrowy sposób poprawić siłę, sprawność ogólną, mobilność, wytrzymałość całego ciała oraz zbudować wymarzoną sylwetkę.
Chcesz nauczyć się poprawnie podciągać, zacząć robić pompki lub stanąć samodzielnie na rękach? To jedne z umiejętności, które zdobędziesz na naszych treningach.
Zacznij już teraz budować solidne podstawy i czerpać przyjemność z kalisteniki.
Poziom zajęć: początkujący
Gdzie: Street Workout Druskiennicka (ul. Druskiennicka)
Kiedy: Każdy wtorek o godzinie 18:00 (startujemy 30.08.2022)
Zgłoszenia: za pomocą aplikacji messenger https://m.me/tomek.nowitzki/
Obowiązuje limit osób – 10 – kolejność zgłoszeń decyduje o możliwości wzięcia udziału w zajęciach, zgłoszenia przyjmujemy do godziny 20:00 w każdy piątek poprzedzający zajęcia,
Co wziąć: strój sportowy, pozytywne nastawienia

Wsparcie Mam – cykl spotkań dla mam

„Wsparcie Mam”
Grupa wsparcia dla mam małych dzieci
Proponujemy Ci bezpieczną przestrzeń w zamkniętej grupie uczestniczek,
na podobnym etapie życia.
Naszą misją jest dbanie o wzajemną uważność, usłyszenie się i możliwość wypowiedzenia się w atmosferze szacunku i bez ocen.
Dla kogo?
Dla kobiet, które niedawno zostały mamami
oraz potrzebują i chcą dzielić się w kręgu innych
młodych matek swoimi trudami, troskami i radościami.
Co to znaczy niedawno?
Dla nas to pojęcie względne i nie wiąże się z konkretną granicą czasową.
Może Twoje dziecko ma 5 tygodni, może 5 miesięcy, a może 2 i pół roku.
Może to Twoje pierwsze dziecko, a może czwarte.
Zapraszamy każdą z Was – kobiet, które czują, że są na początku macierzyństwa, po narodzinach konkretnego dziecka.
Grupa wsparcia to forma samopomocy, która sprawdza się w różnych sytuacjach życiowych.
Człowiek jako istota stadna potrzebująca innych wokół siebie, szczególnie w przełomowych
i trudnych momentach życia. Jednym z nich jest początek macierzyństwa.
Kobiety od wieków gromadziły się w tym czasie razem, by razem tworzyć swoją
wioskę wsparcia. Wspierać się wzajemnie poprzez dawanie i przyjmowanie.
Zapraszamy do wioski matek także Ciebie!
Tematy spotkań:
Krąg zapoznawczy – w jakim momencie życia jestem?
Historie porodowe
Historie połogowe i laktacyjne
Moje źródła wsparcia
Moje słabe i mocne strony – jaka byłam i jaka jestem teraz?
Moje role w życiu – stereotypy, role nadawane przez innych i moje wybory
Mój selfcare
Moje priorytety
Na spotkania możesz przychodzić z dzieckiem.
Na miejscu bufet kawowy (ciepły lub zimny napój i drobne przekąski) do dyspozycji uczestniczek.
Kiedy: wtorki co dwa tygodnie
Daty spotkań:
6 i 20 września,
4 i 18 października,
8 i 22 listopada,
6 i 20 grudnia.
Godzina: 10.30 – 13.00
Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
Czas trwania spotkania: 2,5 godziny
Ilość spotkań: 8
Inwestycja: 480 zł za cały cykl, czyli 8 spotkań – płatne jednorazowo.
Wpłata jest gwarancją miejsca w grupie.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Możliwa jest płatność w ratach – w tej sprawie kontaktuj się z Karoliną
(607 991 310 lub mail: k.dominiakpiskorska@gmail.com)
Zniżki:
Karta dużej rodziny 15%
„kontynuacja” 10% – dla uczestniczek, które brały udział w konsultacji chustowej lub dowolnych warsztatach między styczniem i sierpniem 2022.
>>>Zniżki nie sumują się<<<
Prowadzące:
Marianna Szymarek – Doula Certyfikowana i Prezeska Stowarzyszenia Doula w Polsce. Pracuje z kobietami i ich bliskimi w okresie okołoporodowym od ponad 10 lat. Grupy wsparcia dla mam prowadzi od ponad 7 lat.
Karolina Dominiak – Piskorska – współinicjatorka Przestrzeni Bliskości, współwłaścicielka marki Przy Tobie. Od wielu lat wspiera rodziców na początku ich rodzicielskiej drogi. Obecnie szkoli się na terapeutkę w nurcie Gestalt.
Masz pytania?
Napisz! Karolina chętnie odpowie: k.dominiakpiskorska@gmail.com

 

 

ŚRODA

Dzieci i rośliny: cykl warsztatów w parku

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód stwarza przestrzeń dla mieszkańców do realizowania ich pomysłów 🙂
Pomysł grupy mieszkanek na wspólne spędzanie czasu na łonie natury.
Spotkania nieodpłatne, dedykowane rodzicom/opiekunom z dziećmi w wieku 3 – 7 lat.
Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: forms.gle/U7518DLotc6ECwQW9
Miejsce: Park na os. B. Chrobrego im. Tadeusza Kasserna (dokładna lokalizacja zostanie podana zapisanym osobom)
Terminy spotkań:
6 września, godz. 10:00
Podsumowanie
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Spotkanie z Ukulele w plenerze [Laba.Land Poznań]

Zapraszamy na ostatnią wakacyjną odsłonę warsztatów ukulele, będącą również wstępem do jesiennych zajęć regularnych.
Uku wydarzenie to 1.5-godzinne spotkanie na którym w pigułce przećwiczycie podstawowe techniki, wprawki melodie oraz fragmenty popularnych utworów (z dopasowaniem do poziomu uczestnika) oraz spotkacie innych adeptów uku z okolicy.
Zajęcia poprowadzi twórca warsztatów i oraz założyciel istniejącej od 6 lat szkółki ukulele i gitary – Piotr Gwizdała.
[*Prosimy piszcie zgłoszenia tylko do UKULELAND]
Nie musicie już grać, znać nut, ani mieć swojego instrumentu. Osoby które zaczęły już przygodę z ukulele również będą mile widziane – otrzymacie dodatkowe wskazówki oraz ogracie nowe rytmy i utwory.
Na warsztat mamy ograniczona ilość 10 miejsc, dlatego prosimy o napisanie wiadomości zapisowej z większym wyprzedzeniem do Ukuleland, lub zadanie na messengerze pytania czy są jeszcze dostępne miejsca i ukulele – w późniejszym terminie.
Wstęp bezpłatny.
Czeka na nas wspólne muzykowanie w miłej atmosferze i fajnych okolicznościach przyrody! 🙂
Do zobaczenia!

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci. Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
WRZESIEŃ
Środa, godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 3.09. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające we WRZEŚNIU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 10 lat
Opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 40 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

CZWARTEK

MALOWANIE HERBATĄ

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe 😊
Malowanie herbatą? Brzmi intrygująco? Pozwól swojemu dziecku uczestniczyć w rozwijających wyobraźnię warsztatach. Nie musi posiadać zdolności plastycznych. Będziemy pobudzać węch, wzrok, słuch, dotyk, a może nawet i smak!
Pamiętaj, że sztuka to narzędzie, które ćwiczy umysł! Warto nie tylko obcować ze sztuką, ale także ją tworzyć.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 9 do 12 lat.
Ilość miejsc ograniczona.
Grupa będzie liczyć 10 osób.
Zapisy drogą e-mailową: niewykluczajmnie@gmail.com
Trwają do dnia 06.09.2022r.
Masz więcej pytań? Napisz do Nas!
Warsztaty poprowadzą:
Ewa Olejnik – kulturoznawca, pedagog; specjalność; poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna, terapeuta ręki, posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć metodą arteterapii.
Konrad Gaj – psycholog w trakcie specjalizacji z psychoterapii poznawczo – behawioralnej, pedagog, posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć metodą arteterapii.
Pokaż mniej

NutkoSfera – CeZik dzieciom

SALA WIELKA CK Zamek
Godzina g. 15.30 i 18.00
Data 8.09.2022
Cena 50.00 zł
„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego…

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.

Cztery lata temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 70 milionów wyświetleń… i wiosną 2021 roku otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 200 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.

Terapia karmienia – spotkania grupowe

Jesteś bardzo zatroskana o dietę swojego dziecka?
Boisz się, że je za mało, że nie otrzymuje wszystkich składników odżywczych?
Każdy posiłek to ogromny stres?
Czujesz się bezradna?
Co robić? Szukać strategii?
Na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi wspólnie.
Terapię prowadzić będzie:
Agata Fierek-Dziurla
Dietetyczka dziecięca, terapeutka karmienia, edukatorka żywieniowa
„Gruszka czy pietruszka?”. Agata prowadzi indywidualne konsultacje od 3 lat. W celu wyjścia na przeciw potrzebom mam po raz pierwszy w formie terapii grupowej.
Informacje organizacyjne:
*Dla kogo:
Rodzice i opiekunowie dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życi.
Oczywiście można uczestniczyć z dziećmi, w kawiarni jest kącik zabaw.
*Ile to kosztuje?
90 zł
W cenie jest talon do wykorzystania w kawiarni Małe Fusy w wysokości 20 zł (podczas spotkania lub w innym terminie).
*Gdzie?
Kawiarnia Małe Fusy
https://malefusy.pl/
Adres:
Osiedle Bolesława Chrobrego pawilon 110 (obok głównego wejścia do Biedronki)
60-681 Poznań
*Spotkania będą się odbywały cyklicznie w każdy ostatni czwartek miesiąca.
Grupy do 12 osób.

WARTA warta posprzątania – akcja specjalna w Poznaniu w ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska

8 i 9 września rozstawiamy Kwaterę Główną Akcji Sprzątania świata – Polska w Poznaniu! Bierzemy worki, rękawice, chwytaki i ruszamy w teren… sprzątać brzegi Warty! ✊🚯 Dołączcie do nas! 🤗

Gdzie będziemy sprzątać?
📅 Data: 08/09/2022
1⃣ Teren przy Parku Szelągowskim: godz. 10:00-14:30
2⃣ Teren powyżej Mostu Lecha: godz. 11:00 – 15:30

📅 Data: 09/09/2022
1⃣ Teren przy Bramie Poznania: 10:00 – 14:30
ℹ Przed wydarzeniem opublikujemy szczegółowy harmonogram akcji.

Co będzie czekało na uczestników Akcji?
W naszej Kwaterze Głównej będzie się działo i to sporo!
💚 Na każdego uczestnika czekać będzie Niezbędnik Wolontariusza NASZEJ ZIEMI, czyli sprzęt potrzebny do sprzątania!
💚 Stoiska edukacyjne, gry, zabawy i konkursy z nagrodami.
💚 Po sprzątaniu zapraszamy do naszej strefy chill z leżakami na ekopoczestunek.
💚 Na każdą grupę oraz jej koordynatora będzie czekał certyfikat będący potwierdzeniem uczestnictwa w Akcji.
💚 Specjalnie dla szkół i grup zorganizowanych przygotowaliśmy jedyną w swoim rodzaju flagę sztabową Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Akcja specjalna WARTA warta posprzątania przeprowadzana jest w partnerstwie Fundacji Nasza Ziemia z firmą LIDL Polska w ramach realizacji strategii REset Plastic i polskiej edycji Clean Up The World. 💚🌍

Partnerami wydarzenia są Miasto Poznań i Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Liczydło -Kreatywne czwartki warsztaty dla dzieci

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy na pierwszy kreatywny czwartek w tym miejscu i w nowym roku szkolnym. ☺️
Aby miło zacząć ten czas co powiecie na warsztaty z tworzenia własnego kolorowego liczydła?
Wykorzystamy do niego kartonik, farbki/papier oraz kolorowe koraliki.
Mam nadzieję, że matematyka nie będzie taka straszna ☺️
Warsztaty dla dzieci powyżej 3 lat.
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 27zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 27 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (27 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 27zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Fortyfikacje oazą bioróżnorodności: spacer z nietoperzami

Część poznańskich fortyfikacji łączy ochronę zabytków z prawną ochroną przyrody w ramach sieci Natura 2000.
Obiekty pełne tajemnic i bogactwa na różnych płaszczyznach.
My odkrywaMy przyrodnicze wartości fortyfikacji i zapraszaMy mieszkańców Poznania do wspólnej przygody. Razem z nami stańcie się Miejskimi Przyrodnikami 🙂
Obiektem zainteresowania najbliższych spotkań są nietoperze – przyjdźcie i zadajcie pytania, które Was nurtują 🙂
📅 Termin:
8 września, godz. 20:00 – 22:00
📌 Miejsce: Fort Va (południowa część os. B. Chrobrego, przy skrzyżowaniu ulic Lechicka/Wojciechowskiego, za Biedronką)
Spotkanie planowane jest w dwóch częściach:
1) teoretycznej: krótka prelekcja o nietoperzach i ich życiu na forcie w sali za bramą wejściową do Fortu Va
2) praktycznej: terenowej z detektorami aktywności nietoperzy (czas trwania zależy od frekwencji i zaangażowania uczestników, a także pogody)
Spotkanie nieodpłatne.
W związku ze specyfiką działań liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia:
forms.gle/5LJfPVQrMFv7G53m7
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Miejski przyrodnik: fortyfikacje oazą bioróżnorodności w ramach Konkursu Mikrograntów Akademia Edukacji Ekologicznej 2022, którego operatorem jest Wielkopolska Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem”.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi i plenerowymi dla młodzieży w wieku 12-16 lat. Odbędą się one w ramach projektu Kombo Kultura nad realizacją którego czuwa Ratajskie Centrum Kultury.
Zapisy poprzez formularz na stronie bit.ly/3KzMeQK
Zagramy m.in. w Molkky, Gra z jajem, Draftozaur, Fabula Rasa: Morskie opowieści, Sabotażysta.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #GryplenerowenaRatajach

 

 

 

PIĄTEK

 

Drzwi otwarte Republiki Rytmu

Z okazji DRZWI OTWARTYCH w Republice Rytmu w dniach
09 września 2022 godz. 16:00 – 19:00
10 września 2022 godz. 11:00 – 14:00
ZAPRASZAMY NA
– pokazowe zajęcia indywidualne oraz grupowe dla najmłodszych
– warsztaty djembe dla dzieci
– lekcje pokazowe perkusji, pianina, śpiewu, gitary, ukulele, trabki, saksofonu, skrzypiec, producji muzyki
– spotkanie z nauczycielami!
Na miejscu możliwość zapisów na lekcje.
Więcej szczegółów już wkrótce! Stay tuned!

Dziewiąty dyżur biblioteczny

Serdecznie zapraszamy na kolejny, dziewiąty w tym roku, dyżur biblioteczny, który odbędzie się w piątek 9 września 2022 roku w godz. 16:30-18:30 – zapraszamy serdecznie po nowości!
Z A P R A S Z A M Y ❤
Można założyć kartę czytalnika – każdy nowy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie! Stałych bywalców także zapraszamy 🙂
#poznanwspiera

Dinozaur z kartonu – Warsztaty dla dzieci

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy na warsztaty dla fanów dinozaurów 🦖🦖
Podczas zajęć pokażemy wam jak z kartonu zrobić prawdziwego dinozaura!
Wcześniej przygotujemy dla was wycięte elementy z kartonu. Waszym zadaniem będzie je złożyć i pomalować gotowego stwora. 😁🦖🦖
Pamiętajcie zabrać ubranka odpowiednie do malowania! 😉
Warsztaty dla dzieci powyżej 3 lat.
Dzieci w wieku
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 30zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 30 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (30 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 30zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Morska opowieść- spektakl dla dzieci

„Morska opowieść”-Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl w zależności od pogody odbędzie się w Ogrodzie Łazarz ( za klubem) lub w klubie. Wstęp wolny!

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi i plenerowymi dla młodzieży w wieku 12-16 lat. Odbędą się one w ramach projektu Kombo Kultura nad realizacją którego czuwa Ratajskie Centrum Kultury.
Zapisy poprzez formularz na stronie bit.ly/3KzMeQK
Zagramy m.in. w Molkky, Gra z jajem, Draftozaur, Fabula Rasa: Morskie opowieści, Założysz się?.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #GryplenerowenaRatajach
Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 10 do lat 16 na zajęcia Brazylijskiego Jiu-jitsu.
Czym jest Brazylijskie Jiu-jitsu ?
Brazylijska sztuka walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo. BJJ skupia się na technikach walki w parterze, z wykorzystaniem siły przeciwnika, bez stosowania agresji ciosów czy kopnięć.
Zajęcia polegają na nauce chwytów, dźwigni i sprowadzania do parteru. Charakteryzuje się prostotą wykonywanych technik oraz bardzo wysoką skutecznością.
Trening jest ogólnorozwojowy i świetnie wpływa na poprawę kondycji oraz sprawności fizycznej. Dzieci uczą się nie tylko odpowiednich technik, ale również zasad fair play a przede wszystkim Samoobrony.
Zajęcia skierowane są dla chłopców i dziwczyn z osiedla Fabianowo – Kotowo.
Zajęcia poprowadzi Nina Wicińska, trener grup dziecięcych, prowadząca Klub Brazylijskiego Jiu-jitsu Wolf SQUAD.
Chcesz się zapisać lub dowiedzieć się więcej? Zadzwoń lub napisz 792 140 514
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera #cilfabianowokotowo #fabianowokotowo

 

 

SOBOTA

Ciepłe, zimne, puchate, ostre, gładkie, chropowate… to wszystko rozpoznajemy dzięki dotykowi. W najbliższą sobotę CZYTATY 6 i spotkanie o dotyku. Podczas warsztatów wykonamy też fakturowaną okładkę dla ulubionej książki (prosimy o zabranie książki!). Zajęcia poprowadzi Jagoda nie porzeczka

XXX Europejskie Dni Dziedzictwa: Połączeni dziedzictwem

𝐏𝐨𝐤𝐚𝐳𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲, 𝐳̇𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐦𝐨𝐳̇𝐞 ł𝐚̨𝐜𝐳𝐲𝐜́ 𝐧𝐚 𝐫𝐨́𝐳̇𝐧𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨𝐛𝐲.
W ramach tegorocznej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa proponujemy różnorodne wydarzenia w Bramie Poznania, Centrum Szyfrów Enigma oraz w przestrzeni miejskiej. Znajdą się tu atrakcje dla osób w każdym wieku.
Dołączcie do nas podczas dwóch wrześniowych weekendów!
𝑈𝑑𝑧𝑖𝑎ł 𝑤𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑐ℎ 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑎𝑐ℎ 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑏𝑒𝑧𝑝ł𝑎𝑡𝑛𝑦.
ℍ𝔸ℝ𝕄𝕆ℕ𝕆𝔾ℝ𝔸𝕄
📆 𝟏𝟎 & 𝟏𝟖 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝟏𝟕:𝟎𝟎
𝐎𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐨𝐳𝐲𝐜𝐣𝐢 𝐁𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐎𝐬𝐭𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐓𝐮𝐦𝐬𝐤𝐢𝐦
Gdzie rozpocząć odkrywanie więzi z dziedzictwem, jeśli nie w miejscu, w którym wszystko się zaczęło?
Ostrów Tumski daje niepowtarzalną okazję, aby przekonać się na własne oczy, że przeszłość może być na wyciągnięcie ręki. Wspólne odkrywanie jej tajemnic rozpoczniemy w XXI-wiecznej Bramie Poznania, żeby następnie przenieść się w czasie do początków Poznania i polskiej państwowości.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: młodzież i dorośli
🔸 𝑠𝑡𝑎𝑟𝑡: hol główny Bramy Poznania
🔸 𝑧𝑎𝑝𝑖𝑠𝑦: pod numerem ☎ 61 647 76 34 (wtorek-niedziela w godzinach otwarcia instytucji)
🔸 𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜́ł𝑦: https://bramapoznania.pl/edd-zwiedzanie
📆 𝟏𝟎 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝟐𝟎:𝟎𝟎
𝐖𝐢𝐞𝐜𝐳𝐨́𝐫 𝐨𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐬́𝐜𝐢 𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐲 𝐁𝐫𝐚𝐦𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧𝐢𝐚
Wieczór, łąka, rzeka, klimatyczne lampiony i słowiańskie opowieści przy akompaniamencie nastrojowej muzyki…
Zapraszamy na gawędziarskie spotkanie w kręgu i wsłuchanie się w opowieści łączące nas z naszymi przodkami i przodkiniami. Zaproszone opowiadaczki i opowiadacze przeniosą nas do krainy historii osadzonych w dawnych czasach.
Oprócz opowieści w języku polskim pojawi się też opowieść w języku ukraińskim.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: bez ograniczeń
🔸 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑡𝑟𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎: 1,5 godziny
🔸 𝑔𝑑𝑧𝑖𝑒: łąka nad Cybiną przy amfiteatrze Bramy Poznania
🔸 𝑐𝑜 𝑧𝑎𝑏𝑟𝑎𝑐́ 𝑧𝑒 𝑠𝑜𝑏𝑎̨: koc, poduszkę do siedzenia
🔸 𝑧𝑎𝑝𝑖𝑠𝑦: 📧 edukacja@pcd.poznan.pl (w tytule: „Wieczór opowieści”)
🔸 𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜́ł𝑦: https://bramapoznania.pl/edd-wieczor-opowiesci
📆 𝟏𝟎-𝟏𝟏 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 & 𝟏𝟕-𝟏𝟖 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝐂𝐀Ł𝐘 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐍́
𝐅𝐚ł𝐬𝐳𝐞𝐫𝐳𝐞 𝐢 𝐀𝐠𝐞𝐧𝐜𝐢 𝟐: 𝐃𝐫𝐨𝐠𝐚̨, 𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚̨ 𝐢 𝐰 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐭𝐫𝐳𝐮
Braliście już udział w grze „Fałszerze i Agenci. Wielki pościg” na ekspozycji Bramy Poznania? Czas na nową misję dla Waszej Rodziny, bo Fałszerze znów zaatakowali! Tym razem usunęli z historii miasta fakty dotyczące siedmiu postaci, które miały związek z… podróżowaniem.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: rodziny z dziećmi w wieku 7-11 lat
🔸 𝑔𝑑𝑧𝑖𝑒: początek w Bramie Poznania, zakończenie w Centrum Szyfrów Enigma
🔸 𝑐𝑜 𝑧𝑎𝑏𝑟𝑎𝑐́ 𝑧𝑒 𝑠𝑜𝑏𝑎̨: telefon z dostępem do internetu i aplikacją do skanowania kodów QR
🔸 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑡𝑟𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎: około 1,5 godziny
🔸 𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜́ł𝑦: https://bramapoznania.pl/falszerze-i-agenci-2
📆 𝟏𝟏 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝟏𝟎:𝟑𝟎
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐦𝐚𝐤𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐰 𝐁𝐫𝐚𝐦𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧𝐢𝐚
Lubicie plątać sznurki? A może jeszcze nigdy nie mieliście okazji spróbować? Dołączcie do warsztatów wyplatania makram i stwórzcie własne sznurkowe ozdoby.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: bez ograniczeń
🔸 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑡𝑟𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎: 2,5 godziny (można dołączyć lub odłączyć się w trakcie)
🔸 𝑔𝑑𝑧𝑖𝑒: sala warsztatowa w Bramie Poznania
🔸 𝑧𝑎𝑝𝑖𝑠𝑦: BRAK WOLNYCH MIEJSC ‼
🔸 𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜́ł𝑦: https://bramapoznania.pl/edd-warsztaty-makramy
📆 𝟏𝟕-𝟏𝟖 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝐂𝐀Ł𝐘 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐍́
𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥 𝐃𝐚𝐰𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐮𝐭𝐞𝐫𝐨́𝐰 𝐢 𝐆𝐢𝐞𝐫 𝐰 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐒𝐳𝐲𝐟𝐫𝐨́𝐰 𝐄𝐧𝐢𝐠𝐦𝐚
Centrum Szyfrów Enigma i Fundacja Promocji Retroinformatyki Dawne Komputery i Gry” zapraszają na dwudniowy Festiwal Dawnych Komputerów i Gier. Gry wideo są częścią naszego dziedzictwa kulturowego – to zatem wyjątkowa okazja, żeby wyruszyć w nostalgiczną podróż do świata domowej rozrywki ostatnich kilkudziesięciu lat.
W ramach wydarzenia będzie można nie tylko pograć na klasycznym sprzęcie, ale też wziąć udział w dodatkowych konkursach z nagrodami.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: bez ograniczeń
🔸 𝑤𝑠𝑡𝑒̨𝑝 𝑤𝑜𝑙𝑛𝑦
📆 𝟏𝟖 𝐖𝐑𝐙𝐄𝐒́𝐍𝐈𝐀 | 𝟏𝟎:𝟎𝟎
𝐊𝐮𝐫𝐬 𝐬𝐳𝐲𝐟𝐫𝐨́𝐰 𝐝𝐥𝐚 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧 𝐰 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐒𝐳𝐲𝐟𝐫𝐨́𝐰 𝐄𝐧𝐢𝐠𝐦𝐚
Zapraszamy na wyjątkowy kurs szyfrów śladami łamaczy Enigmy! Uczestnicy i uczestniczki będą mogli i mogły podjąć wyzwanie i zmierzyć się z historycznymi sposobami utajniania informacji. Podczas warsztatów poznają niewidzialne atramenty, wezmą udział w eksperymentach i rozwiążą zagadki, które otworzą sejf z nagrodami.
🔸 𝑑𝑙𝑎 𝑘𝑜𝑔𝑜: rodziny z dziećmi 7-10 lat
🔸 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑡𝑟𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎: 75 minut
🔸 𝑏𝑒𝑧𝑝ł𝑎𝑡𝑛𝑒 𝑤𝑒𝑗𝑠́𝑐𝑖𝑜́𝑤𝑘𝑖: dostępne w kasie Centrum Szyfrów Enigma i systemie rezerwacyjnym

FRAJDA w Muzie! | Sobotnie Poranki Rodzinne: czytanie książki, seans i warsztaty

😍 FRAJDA w MUZIE! 😍
🎬 Sobotnie Poranki Rodzinne w Kinie Muza to już wieloletnia tradycja, którą dobrze znają dziadkowie, rodzice i opiekunowie dzisiejszych 3 latków. To doskonała okazja do pierwszego kontaktu dziecka z kinem w przyjaznej kameralnej sali.
Razem z Wydawnictwem FRAJDA postanowiliśmy wzbogacić to dziecięce doświadczenie o spotkanie z książką. Stworzyliśmy filmowy cykl FRAJDA W MUZIE, w ramach którego raz w miesiącu przed sobotnim seansem filmów wspólnie przeczytamy książkę z Wydawnictwa FRAJDA. A po seansie zapraszamy na warsztaty rodzinne związane z lekturą.
📚 WARSZTATY RODZINNE związane z lekturą
Warsztaty są formą wspólnej aktywności dziecka i opiekuna, w ramach której spędzają razem czas w kreatywny sposób. Sprzedaż biletów na warsztaty odbywa się online oraz stacjonarnie w kasie kina (bilet na seans filmowy nie gwarantuje udziału w warsztacie).
Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty trwają ok. 45 min.
Bilet na warsztaty: 15 zł/uczestnik
Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.
PROGRAM SPOTKAŃ:
📌 10.09 | PORANEK RODZINNY | FRAJDA W MUZIE | z książką „Władcy podwórka”
– Pamiętnik Florki, odcinki: Przedszkole, Koleżanka
– Tonky: Zabawa w szkołę
– Na cztery łapy, czyli szkolne przygody Pimpusia Sadełko
📌 15.10 | PORANEK RODZINNY | FRAJDA W MUZIE | z książkami „Koparka i kwiat” oraz „Koparka i kaczuszka”
– Wierszyki domowe (5 odcinków)
– Namaluj mi bajkę: Len
– Pamiętnik Florki: Tęcza
📌 19.11 | PORANEK RODZINNY | FRAJDA W MUZIE | z książką „101 latarni”
– Pamiętnik Florki: Okulary
– Kot Miro: Daleka wyprawa
– Cyrk: Serce cyrku
– Marzycielka
📌 3.12 | PORANEK RODZINNY | FRAJDA W MUZIE | z Myszkonkiem i książkami „Myszonek i gwiazdka”; „Myszonek i trzaskający mróz”
– Pamiętnik Florki: Cień
– Kot Miro: Nasze kształty
– Aniołki z poddasza: Gra cieni
– Zimowa opowieść
– Żubr Pompik
📌 21.01 | PORANEK RODZINNY | FRAJDA W MUZIE | z książką „Zagadki babci”
– Przytul mnie, odcinki: Cała naprzód, Nowy sąsiad i Trudna sztuka
– Pamiętnik Florki: Czterolistna Koniczyna
– Przytul Mnie: Szczęście
Bilety na seans:
10 zł | z Kartą Rodziny Dużej / OK Poznań: 8 zł
🎫 https://bit.ly/3Ki01ey
Bilety na warsztaty:
🎫 https://bit.ly/3KmlouZ

O CZYM SZEPCZE LAS – Teatr Animacji

10 WRZEŚNIA – SOBOTA, GODZ. 10:00

ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK
REŻYSER: ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK
REALIZATORZY
Obsada:
Anna Domalewska
Aleksandra Leszczyńska / Marcin Chomicki
Zuzanna Łuczak Wiśniewska

scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota

OPIS SPEKTAKLU

O czym szepcze las

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las. Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi.

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa.

Spektakl dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych.

ŚPIĄCA KRÓLEWNA – Teatr Animacji

10 WRZEŚNIA – SOBOTA, GODZ. 11:00
11 WRZEŚNIA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00

KATARÍNA AULITISOVÁ
REŻYSER: LECH CHOJNACKI
CZAS TRWANIA: 75 MIN.
DZIECI
REALIZATORZY
Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski
Marcin Ryl-KrystianowskiPrzekład i reżyseria – Lech Chojnacki
Scenografia – Nataša Štefunková (Słowacja)
Muzyka – Gabriel Menet
OPIS SPEKTAKLU
Jak wiadomo, królewna Różyczka, za sprawą Złej Wróżki, ukłuje się wrzecionem i zaśnie na sto lat, w zamku zarośniętym cierniami.
Jak wiadomo, śpiącą Królewnę obudzi ze snu prawdziwa, szczera miłość księcia.
I tutaj wszystko to, o czym wiadomo się kończy, ponieważ Katarína Aulitisová stworzyła lekki, dowcipny, komediowy tekst,
a Nataša Štefunková ubrała go w zabawną, kolorową scenografię.
W tej sytuacji aktorom – komediantom nie pozostaje nic innego, jak brawurowo opowiedzieć bajkę z uśmiechem na ustach,
a na perypetie bajkowych postaci spojrzeć z przymrużeniem oka.

Preferowany wiek: od 4 lat

Bilety: normalny 39 zł, ulgowy 37 zł, grupowy 35 zł

Rama do obrazu czy obraz do ramy? Spotkanie Muzealnej Akademii Dziecięcej

Kto to jest konserwator i pozłotnik, czym się zajmują? Czy ramy są potrzebne obrazom? Spotkanie Muzealnej Akademii Dziecięcej na wystawie konserwatorskiej „Rama do obrazu”, połączone ze zdobieniem własnej ramy odbędzie się już 10 września.
Prowadzenie: Paulina Broniewska
Zapisy na zajęcia od 5 września 2022 r. pod adresem mailowym akademiadziecieca@mnp.art.pl

Urodziny Przy Tobie

To już rok jak jesteśmy w nowym miejscu. Dokładnie 10.09.2021 otwierałyśmy naszą Przestrzeń dla Was 🙂
Z tej okazji zapraszamy Was do świętowania z nami.
Jednocześnie świętujemy 5 urodziny Przy Tobie – to już 5 lat działamy dla Was, wspieramy, uczymy Was nosić w chuście, dobieramy super nosidła 🙂
Plan imprezy:
14:30 – rozpoczęcie
15:30 – tort
16:30 – koncert Handpanarama
18:00 – zakończenie
Będzie nam szalenie miło, jeśli zechcecie świętować nasze urodziny i spędzicie to popołudnie razem z nami ❤

Festiwal Herbaty Zaparzaj! 2022

Już 10 i 11 września Ogród Szeląg w Poznaniu przemieni się w żywiołową, herbacianą przestrzeń!
Znajdziecie tutaj prelekcje, warsztaty i degustacje herbat z różnych zakątków świata. Zobaczycie japońską ceremonię herbaty “Chanoyu”. Wasze uszy otuli muzyka tematycznych koncertów. Dobry ruch zapewnią Wam spotkania z jogą i tai chi. Wasze ręce będą mogły pracować z gliną, farbą, tkaniną, drewnem i roślinami. I przez cały ten czas będziecie popijać pyszną herbatę.
Podczas festiwalu będzie można wybrać się na rejs po Warcie z herbatą. A od rana w sobotę i niedzielę zapraszamy Was z następnym pokoleniem herbaciarzy na punkty programu w kąciku dziecięcym!
Specjalnie dla Was zjadą się herbaciani i ceramiczni wystawcy z całej Polski i nie tylko. To jedyna taka okazja, na co dzień nie są oni dostępni w Poznaniu!
Motywem tegorocznego festiwalu są żywioły, gdyż Zaparzaj będzie nimi przenikać!
⛅ Powietrze – lekkość, medytacje, otwarte przestrzenie.
🌊 Woda – spokój, brzeg Warty, herbata, napary.
🔥 Ogień – wypalanie ceramiki, tańce, żywa muzyka, energia.
🍃 Ziemia – zieleń, liście herbaty, ogród Szeląg, zioła.
Daj się ponieść żywiołowi herbaty i odwiedź nas na Festiwalu Zaparzaj!
Zachęcamy do zabrania ze sobą czarki lub kubka, żeby wziąć udział w degustacjach Prowadzimy program w duchu less waste, nie używamy plastikowych kubeczków. Jeśli nie masz czarki odpowiedniej na takie wydarzenie, to nie martw się – będziesz mógł kupić swoją pierwszą czarkę na miejscu od jednego z ceramików goszczących na Zaparzaj.
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na zaparzaj.pl i na wydarzeniu na Facebooku.
Miejsce: Ogród Szeląg, Poznań
Czas: 10-11 września 2022 od godz.10:00
Koszt: darmowe
Więcej informacji: www.zaparzaj.pl
Program: https://zaparzaj.pl/program-zaparzaj-2022/
Kontakt: kontakt@zaparzaj.pl
——————-
On the 10th and 11th of September Szeląg Garden in Poznań will transform into a tea space!
You will find here amongst others:
Tea and ceramics workshops
Presentations
Tea tastings
Chanoyu
Sport activities
Auction for Ukraine
Live music
Activities for children, the next generation of tea drinkers
Tea and ceramics marketplace from all over Poland and abroad
Remember to take your tea cup with you, as we organize the event in the spirit of less waste. We will not provide plastic cups. But if you don’t have a tea cup yet you will be able to buy one from one of the ceramic stands in our marketplace.
More info will be available on our website: zaparzaj.pl and in the Facebook event.

Bezpłatne warsztaty decoupage w Kaponierze Kolejowej

Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy do warsztatów plastyczno-technicznych w Kaponierze Kolejowej.
W tym roku każdy uczestnik wykona i zabierze do domu obrazek do zawieszenia na ścianę w technice decoupage przedstawiający wybrany historyczny widok rejonu starego dworca kolejowego, a także zapozna się z makietą kaponiery i dowie się jak wyglądała Kaponiera Kolejowa w czasach gdy nie otaczały jej tony betonowej konstrukcji.
Warsztaty przeprowadzi Zbigniew Kaczmarczyk, pod którego opieką uczestnicy warsztatów w poprzednich latach zrealizowali makietę kaponiery zaprojektowaną przez Mariusza Wojciechowskiego – znawcę fortyfikacji pruskich.

Bezpłatna przygodowa gra Skarb Kaponiery czyli RPG dla dzieci

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game) – to znana na całym świecie zabawa oparta na narracji, w której uczestnicy (od jednego do kilku) wcielają się w różne role.
Podziemia Kaponiery Kolejowej staną się sugestywną scenografią dla gry RPG dla dzieci, które dzięki zabawie zapoznają się z tajemnicami tego wyjątkowego miejsca.
Zabawa przeznaczona dla dzieci w wieku 8-12 lat Uczestnicy wydarzenia prowadzeni przez animatora – Mistrza Gry – wcielą się w śmiałków poszukujących zaginionej przesyłki. Narracja dostosowana do wieku uczestników, pozwoli na poszukiwanie rozwiązań pojawiających się zagadek i wspólne podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ zakończenie misji.
Zajęcia poprowadzi wg autorskiego pomysłu Dariusz Pawłowski – twórca gier i nauczyciel.
UWAGA!
– Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc na stronie: https://kaponierakolejowa.pl/wydarzenie/?id=300
– Rodziców małych śmiałków prosimy o rezerwację miejsc (należy zgłaszać tylko dzieci, w Kaponierze znajdzie się krzesło również dla opiekuna każdego z uczestników).

Festyn urodzinowy День народження фестивалю

Serdecznie zapraszamy na festyn urodzinowy do Grunwaldzkiego Ogrodu Społecznego.
W programie
– gra terenowa dla dzieci i ich rodzin
– bingo z nagrodami
– urodzinowy tort
Uczestnicy gry terenowej będą mieli do zdobycia 10 pieczątek na karcie gry. Pieczątki można zdobyć, chodząc od punktu do punktu i wykonując zadanie.
Wypełniona karta zadań uprawnia do wzięcia udziału w bingo z nagrodami.
POLECAMY PRZYJŚĆ PUNKTUALNIE. Gra terenowa trwa tylko od 14:00-15:45.
Udział w festynie jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Ми сердечно запрошуємо вас на фестиваль дня народження в соціальному саду Грюнвальда.
У програмі
– польова гра для дітей та їх сімей
– бінго з призами
– святковий торт Учасники польової гри повинні будуть отримати 10 штампів на ігровій карті.
Штампи можна отримати, переходячи від точки до пункту і виконуючи завдання. Картка виконаного завдання дає право брати участь в бінго з призами. РЕКОМЕНДУЄМО ПРИХОДИТИ ВЧАСНО. Участь у фестивалі безкоштовна, реєстрація не потрібна.
—————————————-
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Mała Scena Sezamu: „Morskie Opowieści” Teatr Łata – spektakl plenerowy

W ramach Małej Sceny Sezamu, miejmy nadzieję jeszcze w letniej aurze, na Podwórku Sezamu przy Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin.
Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie… Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.
10 lipca godz. 16 Mała Scena Sezamu: „Morskie Opowieści” Teatr Łata – spektakl plenerowy, Podwórko Sezamu przy Centrum Kultury Przeźmierowo, wstęp wolny

Magiczne patyki – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na warsztaty inspirowane magią natury i dziecięcej wyobraźni.
Przy użyciu kolorowych motków, wstążek i innych materiałów będziemy twórczo przetwarzać patyki i gałązki.
Warsztaty mają formę otwartą.
Nie obowiązują zapisy.
Spotykamy się w ramach RODZINNEGO FESTYNU OSIEDLOWEGO na terenie przy SP nr. 61, ul. Szczepankowo 71a, Poznań.

Z Albertem w kosmos – integracyjne warsztaty artystyczne

Zapraszamy na warsztaty literacko-taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, prowadzone przez Dom Bajek i Tańczącą Lampę.
Tym razem bierzemy na warsztat temat bliski życiu – emocje. Przyjrzymy się im w domowym zaciszu u Alberta, bohatera cyklu opowiadań szwedzkiej autorki Gunilli Bergstrom. W najnowszej książce „Albert w kosmosie” (premiera 30 sierpnia!) odkryjemy, jak objawia się zniecierpliwienie i sprawdzimy, czy zabawa rzeczywiście jest zawsze dobrym rozwiązaniem.
A po wspólnej lekturze książki stery przejmie Margot z Tańczącej Lampy, z którą wspólnie dokonamy interpretacji opowiadania w ruchu i tańcu.
Zajęcia odbędą się 10 września, w godzinach 11:00-12:00 w Domu Tramwajarza (Sala Amarantowa).
Zapisy i informacje: zapisy@strefaintegracji.org
Zajęcia mają charakter integracyjny: zapraszamy dzieci pełnosprawne oraz dzieci z zespołem Downa. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń, w której dobra zabawa jest ważniejsza, a różnice przestają się liczyć.
W trakcie warsztatów będzie obecna fotografka – będziemy prosić o podpisanie odpowiednich zgód.
Wydarzenie jest częścią cyklu „Połączenie miejskie” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Imprezę rozpoczniemy
-wyprawą do lasu w trakcie której będziemy bawić się
-wspinając się po drzewach,
-budując zamaskowane stanowiska,
-przeprawiając się przez rzekę.
Po powrocie z lasu
-rozbijamy namioty na ogrodzonej działce.
Przed zmierzchem uczestnicy
-przygotują ognisko na całą noc używając
-pił
– siekier.
– oraz krzesiwa.
Zanim pójdziemy spać
-przygotujemy i ozdobimy kij włóczykija, aby każdy zabrał
-pamiątkę do domu.
Niedzielne przedpołudnie spędzimy na
-wspólnej zabawie oraz
-strzelaniu z łuku do tarczy.
Zwijanie obozu o godzine 10.00.
Koszt :
80 zł. dzieci do 6 lat.
40 zł. opiekun
130 zł. dzieci od 7 do 14 roku życia bez opiekunów
Zapisy na priv
lub tomek501960307@gmail.com

Poranek dla dzieci: Basia 2 – Sala 1

KINO PAŁACOWE – CK Zamek
MIEJSCE SALA KINOWA
Godzina
10.09 | g. 12 |

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Pierwsze odcinki serii był sukcesem frekwencyjnym w polskich kinach (uzyskały najlepszy wynik dla polskiego serialu animowanego prezentowanego w kinach).

W drugim zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

BASIA 2, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2019, 45’, 4+

 

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Bazar Wyspiańskiego 26: Jesienny Jazz!

To będzie Jesienny Jazz na bazarku! 🍁 🎶
Odwiedźcie nasz targ rękodzieła i strefę winylową przy ul. Wyspiańskiego 26.
Zapraszamy Was na jesienny spacer i gorącą czekoladę w towarzystwie muzyki na żywo, warsztatów i atrakcji.
Kiedy?
🎃 10 i 11 września 2022
🎃 15 i 16 października 2022
Jesteśmy dla Was w godzinach:
⏱ Sobota 12:00-20:00
⏱ Niedziela 12:00-18:00
Gdzie?
🌾 ul. Wyspiańskiego 26, Poznań
Co nas czeka?
❤️ TARG RĘKODZIEŁA – wielu wspaniałych wystawców, artystów i rękodzielników, wspierających cele charytatywne
❤️ ŁAZARSKIE TARGI WOLONTARIATU – w sobotę zapraszamy wszystkich na stoiska poznańskich fundacji, MOPRu, lokalnych klubów i stowarzyszeń
❤️ MUZYKA – 🍂 Jesienny Jazz, strefa winylowa, DJ i muzyka na żywo
❤️ ATRAKCJE – wystawa malarstwa, warsztaty artystyczne, animacje dla dzieci, słodka niespodzianka i dużo więcej
❤️ CEL CHARYTATYWNY – dochód z wynajmu straganów przekazujemy na cele społeczne
Masz pytania?
🙋🏻‍♀️ Nasi wolontariusze są do Twojej dyspozycji: +48 698 635 519
RAZEM ROBIMY DOBRZE 💖
WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!
🌤 Lista atrakcji:
🌻 Sobota, 10 września 2022:
12:00-20:00 – wspaniali wystawcy, food truck, strefa winylowa i strefa ŁAZARSKIE TARGI WOLONTARIATU
12:00-20:00 – warsztaty wypalania w drewnie z Bartkiem
14:00 – quiz z nagrodami „Wiedza i My” prowadzony przez Panią Mirkę z Klubu Seniora Zorza
14:00-18:00 – malowanie buziek z wolontariuszami CIL Łazanka
14:00-18:00 – karaoke z wolontariuszami CIL Łazanka
14:30-17:30 – kącik pszczelarski, ciekawostki o pszczołach przybliży Pasieka Andrzejewskich
15:00 – prelekcja o bezpieczeństwie zorganizowana przez Straż Miejską
15:00-17:00 – kącik bajek dla najmłodszych, prowadzony przez Fundację Zaczytani
16:00 Koncert Roberta z Paranormalsi – Przestrzeń Działań Otwartych
🌻 Niedziela, 11 września 2022:
12:00-18:00 – wspaniali wystawcy, food truck i strefa winylowa
12:00-18:00 – warsztaty wypalania w drewnie z Bartkiem
12:00-14:00 – warsztaty z Greenowacją w Kawiarni Cappuccina
14:00 Koncert Roberta z Paranormalsi – Przestrzeń Działań Otwartych
16:00 Koncert Sylwiany i Bartka

Spotkajmy się, pograjmy! Poznań

W II weekend września w niemal 40 miejscach w Polsce ponad 30 Klubów Gier Planszowych organizuje dla Was wydarzenia pod wspólnym logo Spotkajmy się, pograjmy!
W Poznaniu organizujemy bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat. Podczas nich będziecie mieli możliwość zagrania m.in. w Draftozaur, Fabula Rasa: Morskie opowieści, Gra z jajem, Nieparki, Tajemnicze podziemia.
Gościć nas będzie Dom Kultury Orle Gniazdo na Osiedlu Lecha 43 w Poznaniu.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc rezerwacji można dokonać telefonicznie (tel. 61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o inicjatywie Spotkajmy się, pograjmy!, wart o polubić i obserwować fanpage naszej inicjatywy https://www.facebook.com/spotkajmysiepograjmy2022
_________________
Spotkajmy się, pograjmy! jest projektem non-profit. Udział w każdym wydarzeniu w ramach inicjatywy, jak i w zabawach z nagrodami proponowanych podczas niego jest bezpłatny. W ramach akcji nie będzie prowadzonej sprzedaży gier ani innych usług z nimi związanych.

Spotkajmy się, pograjmy! Luboń

10.09.2022 spotkajmy się w SP1 w Luboniu, by wspólnie pograć w gry planszowe! Zapraszamy uczniów, absolwentów, rodziców, mieszkańców Lubonia i okolic, sympatyków planszówek oraz tych, którzy chcą miło spędzić czas 🙂

2 urodziny Giveboxa Piątkowo | Warsztaty Recyklingowe

Zapraszamy na wspólne świętowanie drugich urodzin piątkowskiej szafy do współdzielenia!
Givebox Piątkowo to miejsce, które od sierpnia 2020 przyczynia się do międzysąsiedzkiej wymiany dóbr. Szafa łączy ludzi, zachęca do pomocy i sprawia, że wspólnie dbamy o dobro naszej planety 🌍
Z okazji giveboxowego święta zostały zaplanowane liczne atrakcje 😍
W sobotę 10 września 2022 będziemy świętować dość niestandardowo, bo w dwóch lokalizacjach:
– pod piątkowską szafą przy PCK Dąbrówka (os. Chrobrego 117)
– w Małych Fusach (os. Chrobrego 110)
CO POD SZAFĄ?
W godzinach 12:00-14:00 zapraszamy:
– do wymiany giveboxowych dóbr oraz roślin ♻
– na warsztaty upcycklingowe, gdzie przerobimy stare materiały na szarpaki dla zwierząt z poznańskiego schroniska 🐶🐱
– do wspólnych rozmów na temat dalszych losów szafy, gdyż prawdopodobnie domek będzie musiał znaleźć “nowy dom” (nową lokalizację) 🤔
CO W MAŁYCH FUSACH?
W godzinach 13:30-15:00 zapraszamy na:
– warsztaty recyklingowe z Greenowacja ☘
– mały kiermasz książkowy z Panda Team 📚
WARSZTATY Z GREENOWACJA “Odpicuj swoją doniczkę”, czyli recykling używanych doniczek 🌷
👉 Na warsztaty zapraszamy młodzież i dorosłych CIL Piątkowo Zachód, którzy chcą:
– zrelaksować się i kreatywnie spędzić wrześniową sobotę,
– lubią rękodzieło i chcieliby stworzyć coś ciekawego,
– poznać tajniki tworzenia i pielęgnacji ozdób z “mchem” reniferowym,
– poznać nowych ludzi.
👉 Przynieś swoją doniczkę (średnica max ok 15cm lub długość ok max 20cm), a my pokażemy Ci jak można stworzyć naturalną i piękną ozdobę na lata.
👉 W ramach warsztatów udostępniamy mech reniferowy oraz niezbędne narzędzia.
👉 OBOWIĄZUJĄ ZAPISY bezpośrednio u prowadzącej warsztaty. Wyślij wiadomość do strony „Greenowacja” na facebooku lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem 514 108 511. Ilość miejsc ograniczona ‼
———————————————
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Kino, kawiarnia, spacer -Łazarz poznajmy się 2

Zapraszamy na spacer po dzielnicy o ponad stuletniej historii. Łazarz był świadkiem wielu ciekawych wydarzeń, mieszkali tutaj sławni i doceniani ludzie, społecznicy, artyści i artystki, urzędnicy i wiele innych znaczących osób. Przedstawimy Państwu dzielnicę, na której żyje się naprawdę sielsko a pod koniec spaceru zaprosimy na krótki film o Łazarzu przy pysznej kawie 🙂
𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲? 10.09 .2022 godz. 11.00
𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭: przed wejściem do Palmiarni Poznańskiej w Parku Wilsona
Spacer zakończymy w przestrzeni City Parku przy ulicy Wyspiańskiego 26, gdzie będzie można wziąć udział w queście z nagrodami, uczestnicy przy kawie i ciastku obejrzą krótkie filmy z Łazarzem w tle.
Wydarzenie 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐞 finansowane przez Miasto Poznań.
Zapraszamy 🙂

Wrzesień zaczynamy od intrygującej premiery! Przewodnik (Janusz) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 10 września o godzinie 11 i 15 na skrzyżowaniu ulic Grobla i Mostowej przy zachodnim przyczółku Mostu Świętego Rocha.
O mieszkańcach Poznania zazwyczaj mówi się, że twardo chodzą po ziemi. Warto zatem nieco zmienić perspektywę i rozważyć jakie właściwości ma poznański grunt i jakie kryje tajemnice. „Fundament” miasta, to przecież nie tylko to co widać gołym okiem – ukształtowanie terenu, gleba, posadzki czy uliczny bruk – ale także ukryte pod ziemią skarby odkrywane przez archeologów, pozostałości dawnych budynków, piwnice i plątanina podziemnej infrastruktury technicznej. Przyziemne życie Poznania, to niekiedy także problemy, z którymi borykają się nie tylko mieszkańcy miasta, ale również starające się żyć w mieście rośliny. Zejdźmy zatem na ziemię i pamiętajmy, by zgodnie z myślą św. Franciszka „z szacunkiem stąpać po kamieniach”.
Wycieczka odbywa się w konwencji „free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Sąsiedzka joga w parku

Stowarzyszenie Fyrtel zaprasza do wspólnej praktyki jogi na os. Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Sąsiedzka joga w parku”.
Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, mieszkające na Piątkowie oraz Waszych bliskich, sympatyzujących z naszą dzielnicą, lubiących spędzać czas wolny w zielonym sercu Piątkowa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 czerwca.
Planujemy 14 spotkań.
Będziemy spotykać się w te soboty, kiedy pogoda będzie korzystna do ćwiczeń, czyli bezdeszczowa 😃
Przed każdą sobotą pojawi się informacja w wydarzeniu.
Dostępny jest regulamin, który będzie obowiązywał podczas zajęć.
Spotkania mają charakter otwarty, przybywajcie i zapraszajcie zainteresowane osoby!
Kiedy? sobota, godz. 9.00 – 10.30
Gdzie? pomiędzy wybiegiem dla psów a boiskiem do piłki nożnej (to samo miejsce gdzie praktykowaliśmy w minionych latach)
Zajęcia prowadzić będzie, Anna Maciaszczyk oraz Klaudia Walkowiak
Do zobaczenia!

Sąsiedzka joga w parku jest dofinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe,
#poznańwspiera

 

 

NIEDZIELA

Spacery po Fest Fyrtlach: Jeżyce, Łazarz, Wilda

Zapraszamy na niedzielne spacery z przewodnikami po trzech śródmiejskich dzielnicach w ramach działań miejskich 𝐅𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐲𝐫𝐭𝐥𝐚 i 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐜𝐭𝐰𝐚.
Jeżyce, Łazarz i Wilda pomimo tego, iż zostały przyłączone do Poznania w tym samym czasie, posiadają odrębną tożsamość i indywidualne cechy charakteru, na które pragniemy zwrócić szczególną uwagę w naszej wielowątkowej opowieści.
To dzielnice, o których obliczu zadecydowało społeczne zaangażowanie mieszkańców, rozwój urbanistyczny i boom budowlany początku XX wieku.
Zatem jakie ciekawostki kryją uliczne zakamarki Fest Fyrtli? 💛🧡💙
𝐇𝐚𝐫𝐦𝐨𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫𝐨́𝐰:
𝟒 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: 𝐉𝐞𝐳̇𝐲𝐜𝐞, START: przy bramie Starego Zoo
𝟏𝟏 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: Ł𝐚𝐳𝐚𝐫𝐳, START: Rynek Łazarski
𝟏𝟖 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚, START: zbieg ulic Niedziałkowskiego i Górna Wilda
𝟐𝟓 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: 𝐉𝐞𝐳̇𝐲𝐜𝐞, START: przy bramie Starego Zoo
𝟐 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: Ł𝐚𝐳𝐚𝐫𝐳,, START: Rynek Łazarski
𝟗 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟑𝟎-Spacer po Fest Fyrtlu: 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚, START: zbieg ulic Niedziałkowskiego i Górna Wilda
𝗦𝗲𝗿𝗱𝗲𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮𝗺𝘆!
𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆.

Poranek dla dzieci: Niezgaszalni – Sala 1

TYPSALA KINOWA
MIEJSCESALA 1 – KINOWA
Godzina
11.09 | g. 12 |

17.09 | g. 12 |

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.

Język: polski dubbing

NIEZGASZALNI, reż. Theodore Ty, Laurent Zeitoun, Francja, Kanada 2022, 92, 6+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Rodzinne majsterkowanie. 14.00-16.00 – Gortatowo

Zajęcia stolarskie i survivalowe dla dzieci w wieku od 3 lat. Każde dziecko musi mieć opiekuna. W trakcie zajęć ręcznie robimy tradycyjne zabawki i bawimy się na „placu twórców” który również sami tworzymy.
Koszt zajęć to 50 zł. za parę: dziecko i opiekun. (40 zł. przy zakupie karnetu).
Każda nastepna dorosła osoba toważysząca musi wykupić kolejny bilet w cenie 25 zł.
Obowiązują wcześniejsze zapisy.
tel. 501960307

Jak co roku zapraszamy Was na Targowisko Różności! Każdego lata wystawiają się u nas wspaniali artyści i kolekcjonerzy staroci. Dołącz, jeśli masz ochotę 🙂 W każdą niedzielę na plaży kontenerów można wystawić na sprzedaż swoje rękodzieło, dzieła sztuki, starocie i ubrania vintage. Każdy może przyjść i wystawić się ze swoimi dobrami, będą na Was czekać przygotowane stanowiska na których możecie robić ekspozycję czego tylko dusza zapragnie. Udział w targowisku jest darmowy 🙂
Dołącz do grupy dla wystawców 🙂
Zapraszamy Was do nas w niedzielną porę ❤
Co będzie się działo?
– Swobodne harce na parku linowym/ 20 zł dziecko
– Robimy własne cukierki! / 20 zł
– Pieczemy i dekorujemy własne pączki! / 20 zł
Godzinowy rozkład jazdy:
Na swobodne harce zapraszamy Was przez cały czas otwarcia Bazy.
Prace nad własnoręcznie wykonanymi słodyczami rozpoczynamy o godzinie 12:00 do 13:00.
Do pieczenia i dekorowania pączków zapraszamy od godziny 14:00 😉
Prosimy o zapisy poprzez wiadomości na Facebooku ❤

Na pewno pamiętacie 6-letnią OlaApolinarska z os. Rusa, której od kilku lat staramy się pomagać. Waleczna Dziewczynka 🦸‍♀ cały czas potrzebuje naszego wsparcia! Leczenie, diagnostyka i rehabilitacja, mimo że kosztowne, są niezbędne w codziennych zmaganiach o zdrowie.

Dlatego kolejny raz otwieramy nasze serca 💞 dla Oli i zapraszamy na trzecią edycję Rodzinnego Festynu Charytatywnego „RATAJE DLA OLI”.

Przybywajcie tłumnie ⏰ w niedzielę 11.09 w godzinach 14:00-17:00 do 🌳 Parku na os. Armii Krajowej (przy placu zabaw)!
Rozpoczniemy z przytupem od koncertu uwielbianego przez dzieci (i ich rodziców) Wujek Ogórek 🎸

Do tego liczne atrakcje:
🎈 malowanie twarzy
🎈 bańki mydlane XXL
🎈 rozbijanie piniaty
🎈 Zumba Kids
🎈 gry, zabawy i tańce animacyjne
🎈 odwiedziny żywych maskotek
🎈 bazarek Mamy Oli (zabawki, gry, książki. mydełka)
🎈 domowe wypieki
🎈 popcorn

oraz stoiska naszych wspaniałych partnerów:
⭐ Parolado pracownia – warsztaty lepienia z gliny
⭐ FlyPark Poznań – zabawy na trampolinie
⭐ TuCoach! – strefa gier drewnianych
⭐ Papuga – moja szkoła językowa – tatuaże
⭐ Flashcaffe – Kawa Serwis Ekspresy -pyszna kawa

Bezpłatne wydarzenie #poznanwspiera

Zapraszamy poznańskie rodziny do udziału w bezpłatnych wydarzeniach.
Zostało kilka ostatnich miejsc.
Startujemy już w najbliższą niedzielę!
Do zobaczenia ☺️

 

Jędrzej Płókarz