PLAN ZAJĘĆ 29.08 – 04.09.2022

PLAN ZAJĘĆ 29.08 – 04.09.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki! ☺️
Zapraszamy Was na cotygodniowe zajęcia plastyczne na naszym jagodowym stoisku.
Znajdziecie nas na Rynku Łazarskim w ramach Łazarskie go Lata w każdy poniedziałek w godzinach 15-18.
Dziś na zajęciach zrobimy maski zwierzątek z papierowych talerzyków!
Podczas zajęć pokażemy wam jak wykorzystać rzeczy, które zawsze lądują w koszu na śmieci. Rolka po papierze, wytłaczanka po jajkach, kubki papierowe to wszystko może nam jeszcze chwilę posłużyć do kreatywnej zabawy. Sami zobaczycie! ☺️
Do zobaczenia! ☺️
Wszystkie zajęcia są dla was bezpłatne.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
📌
Od najbliższego wtorku 19.07 ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w SIERPNIU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Aktywny Fyrtel Łazarski 2022 – joga i treningi w Parku Kasprowicza

W tym roku także przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z poprzednich lat 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
🖤 Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
🖤 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 4.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌝
🖤 Na nieco intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 6.07 🌚
Tym razem mamy też zabezpieczenie na wypadek deszczowej pogody: joga odbędzie się wtedy pod dachem na ul. Głogowskiej 🪷, a zamiast treningu na mokrych drążkach zaproponujemy wspólne truchtanie po parku 🏃🏾‍♀️
Koordynujemy grupę, która służy wymianie informacji 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
🤳🏼 Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia, wyrażacie zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Waszym wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane wyłącznie do celów związanych z promocją.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.
Partnerzy:
Miasto Poznań
Rada Osiedla św. Łazarz

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

JOGA DLA DZIECI
.
Nowość!
Już od września, w poniedziałki o g.17.30, startuje w Klamerce joga dla dzieci 🧘‍♀️🧘🧘‍♂️
.
Teraz parę słów od Asi z @herjoy.pl , która poprowadzi jogę!
⬇️
Na zajęciach jogi dla dzieci skupimy się przede wszystkim na zabawie i zaprzyjaźnienie się z wybranymi asanami (pozycjami).
W przeciwieństwie do wielu innych form aktywności, w jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.
1. Joga dla dzieci skupia się na kontroli oddechu
2. Poprawia pamięć
3. Zmniejsza stres
4. Poprawia samoocenę
5. Poprawia postawę ciała
6. Zwiększa zaangażowanie w naukę.
Dzieci są bardzo chętne na takie zajęcia – pobudza to nie tylko ich wyobraźnie, ale również wprowadza inny, ciekawy element zajęć ruchowych.
Jeśli czujecie się zachęceni, to zapraszam so kontaktu i zapisów:)
Tradycyjnie, piszcie wiadomości prywatnej na fb lub Instagramie. Albo mailujecie na klamerka@klamerka.eu albo dzwoncie 609279097!♥️
.
.
.
#klamerkapoznan #klamerkadladzieci #dzieckowpoznaniu #poznandladzieci #zajeciadladzieci #jogadladzieci #dzieckoijoga #joga #zajeciawyciszajace #wpoznaniu #poznan #toddler #zabawazdzieckiem #czaszdzieckiem
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

 

 

WTOREK

WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE Z DOMEM BAJEK „Odkrywamy emocje” (7)

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
W tym roku z większą uwagą przyglądamy się emocjom, które towarzyszą nam w różnych momentach życia. Zbliża się koniec lata i powrót do przedszkola, a dla niektórych pierwsze dni w nowym miejscu. Jak sobie poradzić z tęsknotą za mamą?
„Kuku i historia pępka”, M. Kamińska, K. Tylkowski, wyd. Mamania
KIEDY? Wtorek, 30 sierpnia, 16.30-17.45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy ❤
Projekt ” DOM BAJEK – odkrywamy emocje! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów ” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Z A P R A S Z A M Y !!!!!!!

Warsztaty dla dzieci- KONIK NA KIJU

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy was na warsztaty, na których każdy z was zrobi własnego konia!
Pokażemy wam jak ze skarpety, kija, kolorowych włóczek i filcu zrobić rumaka, kucyka czy jednorożca
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo! Gwarantujemy super zabawę.
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszamy wszystkie dzieci, maluszki również mile widziane z asystą rodziców (KONIECZNIE DAJ NAM ZNAĆ, ŻE ZOSTAJESZ NA ZAJĘCIACH Z DZIECKIEM).
Czas trwania : 1 – 1,5h w zależności od ilości dzieci
koszt : 30 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 30 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (30 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 30 zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat Szkolniaki | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
SIERPIEŃ
Wtorek, godz. 14
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 19.07. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

 

 

ŚRODA

Piknik: Zbiory w Ogrodzie Sąsiedzkim

Rodzinny piknik w Ogrodzie Sąsiedzkim na pożegnanie wakacji! Pozrywamy owoce i zbierzemy warzywa, które wyrosły na naszych wspólnych grządkach, odpoczniemy, pobawimy się, może coś przekopiemy, może pomalujemy, jak to w ogrodzie… 🙂
Udział darmowy!
Kiedy? Środa, 31 sierpnia 2022 godz. 17:00.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66
(przy punkcie Lotto).
W programie:
✔ zabawa, relaks i podwieczorek na trawie;
✔ zbiór plonów z grządek warzywnych i owocowych.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom z Ogrodem.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Warsztaty dla dzieci – TIARA PRZYDZIAŁU

Cześć dzieciaki 🙂
Jesteście fanami Harrego Pottera? Te magiczne warsztaty są dla Was!
Na zajęciach wykonacie papierową tiarę przydziału, która na co dzień wesprze was mądrą radą.
Użyjemy do tego papieru, kleju, masaków i może kilku zaklęć…
Gwarantujemy magiczną atmosferę ☺️
Mile widziane przebrania!
Warsztaty dla dzieci od lat 5.
Na zajęcia zabierz ze sobą koniecznie :
– dużo uśmiechu!
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 5 maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 35 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 35 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (35 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 35 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty dla dzieci – GNIOTKI

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy Was na warsztaty, na których wykonacie kolorowe gniotki! Stworzymy je, wypełniając balony skrobią ziemniaczaną, a za pomocą włóczki przygotujemy im wyjątkowe fryzurki!
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Inicjatywa oddolna / Letnia Scena Podwórkowni / Potańcówka z Dixie Company + finałowa wystawa zdjęć

Niestety, wakacje zbliżają się ku końcowi… ale co powiecie na specjalny finał Letniej Sceny Podwórkowni?! Zróbmy to z przytupem! Najlepiej z muzyką, do której można tuptać nogami!
W związku z tym, zapraszamy 31 sierpnia (tj. środa) o godzinie 19:00 na teren Czworoboku przy zbiegu ulic Rolna/Wspólna/Tokarska na finał Letniej Sceny Podwórkowni. Przyjdźcie posłuchać i potańczyć do jazzu tradycyjnego, swingu, który zagra dla nas formacja Dixie Company! Przypominamy, że na poprzednim spotkaniu pstrykaliście zdjęcia, więc to też odpowiedni czas, aby na tym podwórku pojawiła się wystawa fotografii mieszkańców! Przyjdźcie, posłuchajcie, zobaczcie, zatańczcie i wspólnie porozmawiajcie.
Szczegóły można śledzić także na grupie facebook’owej @PODWÓRKOWNIA – na największym podwórku w Europie

Inicjatywa oddolna „Letnia Scena Podwórkowni” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

Dzieci i rośliny: cykl warsztatów w parku

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód stwarza przestrzeń dla mieszkańców do realizowania ich pomysłów 🙂
Pomysł grupy mieszkanek na wspólne spędzanie czasu na łonie natury.
Spotkania nieodpłatne, dedykowane rodzicom/opiekunom z dziećmi w wieku 3 – 7 lat.
Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: forms.gle/U7518DLotc6ECwQW9
Miejsce: Park na os. B. Chrobrego im. Tadeusza Kasserna (dokładna lokalizacja zostanie podana zapisanym osobom)
📆 31 sierpnia, godz. 10:00
„Bomby nasienne” – warsztat tworzenia kul z nasionami łąk kwietnych
📆 wrzesień, godz. 10:00
Podsumowanie
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Pożegnanie wakacji w Parku Starego Browaru (dzieci od 6 miesiąca życia do 5 lat)

Ostatnie Warsztaty w Parku Starego Browaru ‼️
Zapraszamy na pożegnanie wakacji z kotem Leonem w parku starego browaru w tę środę o 12:00 i 17:15 😊
❓Dla kogo❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Rodzice z dziećmi od 6 miesiąca życia do 5 lat.
❓Kiedy ❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 31.08 (środa). Dwie grupy:
1️⃣ 12:00-12:45
2️⃣ 17:15-18:00.
❓Za ile❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 45 zł Opiekun plus dziecko,
➡️ 65 zł Dwóch Opiekunów plus dziecko lub Dwojka dzieci plus Opiekun.
➡️ 85 zł Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci.
❓Co w przypadku, gdy pogoda nie dopisze❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia zostają przeniesione do Słodowni w Starym Browarze. Nie zwracamy wówczas gotówki.
Jeśli macie jakieś pytania – piszcie na fb, ig lub telefonicznie: 791 708 474! ❤️

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
Zajęcia poprowadzi… Lilia Charniuk!
Lilka jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz instruktorem Jogi.
Styczność ze sportem rozpoczęła w 2012 r. i zaraz potem otrzymała Certyfikat Instruktora Sportów Siłowych i Certyfikat Dietetyki i Żywienia w Sporcie. Jednocześnie rozwijając swoje siłowe umiejętności i trenując swoich podopiecznych w 2016 r. zaczęła praktykować kalistenikę oraz jogę – ashtangę. W 2018r uzyskała tytuł Instruktora Jogi.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉

OGNISKO Z MUZYKĄ NA ŻYWO I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Płonie ognisko na Plaży, echo po Wildzie się niesie!
W środę o 21:00 – ognisko, muzyka i chill 🔥 Przywołujemy wspomnienia młodzieńczych wakacji!
Zgarnij swoich kumpli, namów rodzinkę i przyjdźcie spędzić razem miły wieczór 😎
Co tydzień zagra inny artysta, ale w trakcie tego wydarzenia artystami możecie być też Wy! Zapraszamy do wspólnego nucenia, grania i śpiewania.

 

 

 

CZWARTEK

 

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? czwartki
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania

 

 

 

PIĄTEK

 

Tulasy

Jest już nasz grafik na sezon 2022/2023 🌿
Ruszyły zapisy do stałych grup zabawowych!
Pierwsze zajęcia: 60zł/1,5h
Czesne: 240zł/msc
Zapisy: biuro@tulasy.pl
TULASOWY LOKAL: ul. L.Staffa 7a
(zejście w dół)
Przestrzeń naszego lokalu i dzikiego ogrodu to miejsce wyjątkowe bo stworzone z miłością do tego co najważniejsze – z miłością do dziecka i do natury 💚.
U TuLasów pobawicie się ze swoim dzieckiem z naturą i w naturze. Spędzicie miło czas na pogawędkach o tym jak fajnie można bawić się z dzieckem w przyrodzie, ale też o tym jak czasami tęsknimy za beztroskimi wieczorami z koleżankami/kolegami. Wypijesz ciepłą kawę i będziesz z radością obserwować swoje roześmiane i rozbawione dziecko 😉.
Pamiętając o tym, że przyroda uspokaja i odpręża zapraszamy rownież Ciebie Przyszła Mamo do przestrzeni gdzie będziesz mogła odpocząć i podziałać kreatywnie w towarzystwie innych kobiet w ciąży.
Zapraszamy do zapisów 🍀
Grafik obowiązuje od 5.09.2022.
#nowygrafik #warsztatydlakobiewciąży #warsztatydladzieci #warsztatysensoryczne #wspólnyczas #warsztatykreatywne #dzikieharce #leśnespotkania #swobodnazabawa
Zapraszamy na plenerowe spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku 5-10 lat oparte na korelacji między literaturą i tańcem w różnych jego formach.
Kontynuujemy rozpoczętą w zeszłym roku współpracę z Margot (Tańcząca Lampa), wspaniałą tancerką i instruktorką tańców wszelakich, choć zawodowo najbliższy jej sercu jest taniec klasyczny 🙂
Czy emocje możemy wyobrazić sobie w konkretnej postaci? Jak wyglądają uczucia? Co robią? Co… czują? Sprawdzimy to wspólnie w pięknej poetyckiej książce Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając „Co robią uczucia?”, wyd. Dwie Siostry.
GDZIE? Ogród Łazarz (w razie niepogody spotkania odbędą się w Klubie Krąg)
KIEDY? Piątek, 2 września, 17.00-18.30
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Projekt „DOM BAJEK – odkrywamy emocje! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 10 do lat 16 na zajęcia Brazylijskiego Jiu-jitsu.
Czym jest Brazylijskie Jiu-jitsu ?
Brazylijska sztuka walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo. BJJ skupia się na technikach walki w parterze, z wykorzystaniem siły przeciwnika, bez stosowania agresji ciosów czy kopnięć.
Zajęcia polegają na nauce chwytów, dźwigni i sprowadzania do parteru. Charakteryzuje się prostotą wykonywanych technik oraz bardzo wysoką skutecznością.
Trening jest ogólnorozwojowy i świetnie wpływa na poprawę kondycji oraz sprawności fizycznej. Dzieci uczą się nie tylko odpowiednich technik, ale również zasad fair play a przede wszystkim Samoobrony.
Zajęcia skierowane są dla chłopców i dziwczyn z osiedla Fabianowo – Kotowo.
Zajęcia poprowadzi Nina Wicińska, trener grup dziecięcych, prowadząca Klub Brazylijskiego Jiu-jitsu Wolf SQUAD.
Chcesz się zapisać lub dowiedzieć się więcej? Zadzwoń lub napisz 792 140 514
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera #cilfabianowokotowo #fabianowokotowo

 

 

SOBOTA

ALE MASKOTKA! Warsztaty szycia festiwalowych maskotek dla całych rodzin

03.09 (sobota)
g.10.00

Stary Browar // Szachownica

Tegoroczny festiwal Ale Kino! będzie wyjątkowy pod wieloma względami! 40. edycji towarzyszy wizerunek pawia, szlachetnego i olśniewającego kolorami. Na początku września, we współpracy ze Starym Browarem, zaprosimy Was do stworzenia wyjątkowych maskotek inspirowanych jego wizerunkiem pod okiem projektantek Moniki Tymickiej i Marzeny Kubiak.

To nasz pomysł na ograniczenie liczby gadżetów – zamiast produkować je masowo zapraszamy Was do ich własnoręcznego tworzenia. Rozbudźcie Waszą kreatywność, rozwińcie wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne i stwórzcie z nami festiwalowe maskotki! Kolorowe i niejednorodne, takie jaki jest nasz festiwal!

Nic nie musicie przynosić, zapewniamy całe wyposażenie warsztatu.

KIEDY: sobota 3.09.2022

GDZIE: Stary Browar, Szachownica

GODZINY: 10.00–11.50; 12.00–13.50; 15.00–16.50; 17.00–18.50

ZAPISY: Zapisy na warsztaty w Punkcie Informacyjnym w Atrium lub pod numerem telefonu +48 61 859 60 50.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Monika Tymicka
Projektantka ubioru i produktów okołomodowych, w tym tkanin artystycznych. Wykładowczyni na kierunku Projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Realizuje również działania z zakresu prac sceniczno-plastycznych na potrzeby reklamy, mody i teatru, od kostiumu i rekwizytu do kształtu przestrzeni. Entuzjastka kryminałów i koloru czarnego.

Marzena Kubiak
Konstruktorka odzieży, rzemieślniczka i projektantka. Wykładowczyni na kierunku Projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i założycielka Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka”. Miłośniczka kawy i koloru żółtego.

Partner: Stary Browar
Stary Browar to wyjątkowe centrum handlowe – poznaniacy, mieszkańcy regionu i turyści przychodzą tutaj po dużo więcej niż udane zakupy. Browar rozwija bogaty program kulturalny we współpracy z lokalnymi instytucjami i animatorami, m.in. Wydawnictwem Miejskim Posnania, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Short Waves Festival oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W przestrzeniach centrum, Galerii na Dziedzińcu i browarowym Parku przez cały rok realizowane są wystawy, koncerty, spektakle, wydarzenia literackie i wiele innych projektów.

Skarb Piątkowa: spacer z elementami gry dla dzieci

Spacer dla dzieci w wieku 8-11 lat łączący zwiedzanie i elementy gry miejskiej.
Uczestnicy na trasie wycieczki poznają piątkowskie historie i najciekawsze miejsca tej części Poznania. Staną także przed zadaniem otwarcia tajemniczej skrzynki, która będzie skrywała tytułowy Skarb Piątkowa.
Miejsce zbiórki: zostanie podane uczestnikom.
Dzieci biorą udział w spacerze z opiekunami. Jeden opiekun może przypadać na kilkoro dzieci.
Limit uczestników: 15 dzieci. Opiekunowie nie wliczają się do limitu.
Formularz zgłoszeniowy:
forms.gle/wbsjFBwyZzbpoXD97
Prowadzący: przedstawiciel grupy przewodników PoPoznaniu.pl.
Spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim 2022

𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿𝘆 𝗻𝗮 𝗧𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗼-𝗖𝗲𝘀𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶𝗺.
W tegorocznych miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie! 🌞✋
Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa poprowadzą was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.
Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, trasy tematyczne: śladami dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego w centrum historycznego miasta oraz specjalny spacer wieczorny po wnętrzach poznańskiej katedry.
Szczegółowy harmonogram spacerów poniżej.
🌞 𝗖𝘇𝗮𝘀 𝘁𝗿𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮: 𝟵𝟬-𝟭𝟮𝟬 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁
🌞 𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗶𝗹𝗲𝘁𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆
[wyjątek – Katedra: instrukcja obsługi]
𝟯 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Śródmieście / START: przy fontannie na placu Wolności
Na wszystkie spacery (za wyjątkiem Katedra: instrukcja obsługi)
𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆!
* Liczba uczestników(-czek) wyprawy jest ograniczona (do 30 osób), decyduje kolejność przyjścia.
** Obowiązują wejściówki do odbioru na 30 minut przed rozpoczęciem spaceru. Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
*** Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
Regulamin spacerów dostępny na naszej stronie internetowej.

Piknik Osiedlowy

W sobotę 3 września 2022 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców na rodzinny Piknik Osiedlowy. Zaczynamy o 14:00 przy plaży Sport&Beauty Fabianowo (ul. Kowalewickiej 14).
Szykujemy dla Was moc atrakcji – interaktywne przedstawienie, dmuchaniec, animacje, warsztaty, konkurencje sportowe, grochówka i wiele innych. Przyjdźcie i sami się przekonajcie!
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
CIL Fabianowo-Kotowo
Rada Osiedla Fabianowo-Kotowo
Sport&Beauty Fabianowo
Nasz Sportowy Fyrtel
Szkoła Podstawowa 52 Specto
OSP Kwiatowe
Straż Miejska
Policja
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera #fabianowokotowo

Poranek dla dzieci: Basia – Sala 1

TYP KINO PAŁACOWE
CK ZAMEK
Godzina
03.09 | g. 12 |

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

Serial okazał się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci.

Odcinki w zestawie: Basia i biwak; Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w zoo; Basia i nowy braciszek

BASIA, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2017, 50′, 4+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Joga na trawie – otwarte zajęcia na świeżym powietrzu

Zapraszamy na otwarte zajęcia na świeżym powietrzu z jogi, które – co sobotę o godzinie 10:00 – odbywać się będą w naszym parku.
Bezpłatne spotkania dają szansę sprawdzenia, czy joga jest właśnie dla Ciebie, czy praca nad ciałem daje zadowolenie i satysfakcję. Jest to sposób na swego rodzaju świadomy relaks połączony z praktyką uważności – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Ponieważ jogę może uprawiać każdy, dlatego zapraszamy starszych i młodszych, a nawet najmłodszych z rodzicami.
Przyjdź w wygodnym stroju, przynieś ze sobą matę oraz butelkę wody.
Zajęcia poprowadzi Magdalena Śniegocka

Sąsiedzka joga w parku

Stowarzyszenie Fyrtel zaprasza do wspólnej praktyki jogi na os. Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Sąsiedzka joga w parku”.
Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, mieszkające na Piątkowie oraz Waszych bliskich, sympatyzujących z naszą dzielnicą, lubiących spędzać czas wolny w zielonym sercu Piątkowa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 czerwca.
Planujemy 14 spotkań.
Będziemy spotykać się w te soboty, kiedy pogoda będzie korzystna do ćwiczeń, czyli bezdeszczowa 😃
Przed każdą sobotą pojawi się informacja w wydarzeniu.
Dostępny jest regulamin, który będzie obowiązywał podczas zajęć.
Spotkania mają charakter otwarty, przybywajcie i zapraszajcie zainteresowane osoby!
Kiedy? sobota, godz. 9.00 – 10.30
Gdzie? pomiędzy wybiegiem dla psów a boiskiem do piłki nożnej (to samo miejsce gdzie praktykowaliśmy w minionych latach)
Zajęcia prowadzić będzie, Anna Maciaszczyk oraz Klaudia Walkowiak
Do zobaczenia!

Sąsiedzka joga w parku jest dofinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe,
#poznańwspiera

 

 

NIEDZIELA

Piknik Sąsiedzki

Zapraszamy na Piknik Sąsiedzki, który odbędzie się 4 września na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
W programie wiele atrakcji, między innymi:
– oficjalna inauguracja działalności Magla Artystycznego – nowego miejsca na kulturalnej mapie Piątkowa,
– rodzinny spektakl teatralny,
– biesiada przy słodkim stole,
– przebieranki w teatralnej garderobie i wspólne śpiewanie piosenek wakacyjnych.
Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe

Leśne zakończenie wakacji!

Zabierzcie dzieciaki i poszalejmy trochę wchodząc w rok szkolny z nową energią!
Co czeka na nas tym razem?
Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę sensoryczną 😉
Abyście Wy, Maluszki, mogły poznawać świat wszystkimi zmysłami! (koszt:20 zł/dziecko)
A Wy, starszaki, szalejcie ile sił!
Co przygotowaliśmy dla Was?
– kolorowy paintball/ 25 zł dziecko
– robienie pachnących mydełek/ 25 zł dziecko,
– zajęcia survivalowe/ 25 zł dziecko,
– harce na parku linowym/ 20 zł/ dziecko.
Oczywiście nie zabraknie naszej leśnej kuchni ❤
Będzie zupka, kiełbaska, pyszne ciasto.
Gotowi?
Zapisać się możecie śmiało wysyłając wiadomość na messengerze 😉
Zapraszamy na mini survival
4 września (niedziela) godz. 10.00 do 13.00.
Mamy 2 kategorie wiekowe:
🧑dzieci w wieku 4-7 lat
„Leśne skrzaty” oraz
🧑dzieci w wieku 8-12 lat
„Leśne charaktery”
W programie dla Leśnych skrzatów:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 Slackline,
🌳 Szukanie skarbów,
🌳 Przenikanie,
🌳 Budowa szałasu,
🌳 Tyrolka
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
W programie dla Leśnych charakterów:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 Slackline,
🌳 Strzelanie z łuku,
🌳 Przenikanie,
🌳 Budowa szałasu,
🌳 Rozpalanie ogniska,
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
Cena 50 zł/dziecko,
10 zł/rodzic.
W cenie 3 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 889759959,
📞 798492969.

Jak co roku zapraszamy Was na Targowisko Różności! Każdego lata wystawiają się u nas wspaniali artyści i kolekcjonerzy staroci. Dołącz, jeśli masz ochotę 🙂 W każdą niedzielę na plaży kontenerów można wystawić na sprzedaż swoje rękodzieło, dzieła sztuki, starocie i ubrania vintage. Każdy może przyjść i wystawić się ze swoimi dobrami, będą na Was czekać przygotowane stanowiska na których możecie robić ekspozycję czego tylko dusza zapragnie. Udział w targowisku jest darmowy 🙂
Dołącz do grupy dla wystawców 🙂

 

 

Jędrzej Płókarz