PLAN ZAJĘĆ 22.08 – 28.08.2022

PLAN ZAJĘĆ 22.08 – 28.08.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki! ☺️
Zapraszamy Was na cotygodniowe zajęcia plastyczne na naszym jagodowym stoisku.
Znajdziecie nas na Rynku Łazarskim w ramach Łazarskie go Lata w każdy poniedziałek w godzinach 15-18.
Dziś na zajęciach zrobimy kolorowe maski zwierzątek.
Podczas zajęć pokażemy wam jak wykorzystać rzeczy, które zawsze lądują w koszu na śmieci. Rolka po papierze, wytłaczanka po jajkach, kubki papierowe to wszystko może nam jeszcze chwilę posłużyć do kreatywnej zabawy. Sami zobaczycie! ☺️
Do zobaczenia! ☺️
Wszystkie zajęcia są dla was bezpłatne.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
📌
Od najbliższego wtorku 19.07 ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w SIERPNIU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
 
Przypominamy o naszym letnim grafiku, który obowiązuje jeszcze do końca sierpnia ☀️. Naniosłyśmy troszkę zmian ->
🍃 W poniedziałek dołożyłyśmy Dzikie harce – zabawa swobodna w naszej tulasowej przestrzeni
🍃 kreatywne TuLasy zostały połączone wiekowo 4-8 lat-
tak żebyście mogli przyjść też z rodzeństwem bo było dużo takich zapytań 😊.
🍃spójrzcie też na godziny Dzikich harców- zostały troszkę zmodyfikowane.
Grafik obowiązuje 👇
od 16.08- 2.09
Gdzie?
Ul.L.Staffa 7 Poznań (zejście w dół)
Leśne harce- Lasek Marceliński
#wakacjeztulasami #tulasowylokal #tulasowyogród #tulasydlawas #rozwojdziecka #warsztatydlamaluchow #warsztatykreatywne #warsztatydlarodzin #warsztatysensoryczne #rozwójdzieckawnaturze

Aktywny Fyrtel Łazarski 2022 – joga i treningi w Parku Kasprowicza

W tym roku także przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z poprzednich lat 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
🖤 Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
🖤 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 4.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌝
🖤 Na nieco intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 6.07 🌚
Tym razem mamy też zabezpieczenie na wypadek deszczowej pogody: joga odbędzie się wtedy pod dachem na ul. Głogowskiej 🪷, a zamiast treningu na mokrych drążkach zaproponujemy wspólne truchtanie po parku 🏃🏾‍♀️
Koordynujemy grupę, która służy wymianie informacji 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
🤳🏼 Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia, wyrażacie zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Waszym wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane wyłącznie do celów związanych z promocją.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.
Partnerzy:
Miasto Poznań
Rada Osiedla św. Łazarz

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Czy Wy wiecie, że już 21.06 (wtorek) rozpoczynamy sezon na plener?
Jak dotychczas, spotykamy się w Parku im. Mazowieckiego🌳
Kto już wie, że będzie?
g.10
g.12
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

MISTRZOWIE ILUSTRACJI – Mikrokosmosy, światy i zaświaty w ilustracjach Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka – CK Zamek

Lipcowa odsłona „Mistrzów ilustracji” należy do Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. W czasie wystawy w Holu Wielkim zobaczymy wybrane prace artystów tworzących głównie ilustracje dla dzieci, ale też i młodzieży. Ewa Kozyra-Pawlak specjalizuje się w technice kolażu tkaninowego, jej artystyczny świat zdominowali zwierzęcy bohaterowie, jak: ptaki, koty, motyle, jeże czy krety. Twórczą domeną Pawła Pawlaka są zaś akryle, rysunki kredką, kolaże papierowe. Konstelacje jak te z ilustracji do „Małego Księcia”, czułość, chwile dzieciństwa, ale też realizm świata i przyrody cechują twórczość tej pary artystów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

 

 

WTOREK

Dzieci i rośliny: cykl warsztatów w parku

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód stwarza przestrzeń dla mieszkańców do realizowania ich pomysłów 🙂
Pomysł grupy mieszkanek na wspólne spędzanie czasu na łonie natury.
Spotkania nieodpłatne, dedykowane rodzicom/opiekunom z dziećmi w wieku 3 – 7 lat.
Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: forms.gle/U7518DLotc6ECwQW9
Miejsce: Park na os. B. Chrobrego im. Tadeusza Kasserna (dokładna lokalizacja zostanie podana zapisanym osobom)
Terminy spotkań:
📆 26 lipca, godz. 10:00
„Paleta barw” – spacer po parku, zbieranie roślin, warsztat tworzenia wspólnej palety barw roślinności parku
📆 2 sierpnia, godz. 10:00
„Duszki drzew” – warsztat tworzenia tajemniczych mieszkańców drzew z gliny
📆 16 sierpnia, godz. 10:00
„Roślinne witraże” – warsztat tworzenia ramek z roślinami zatopionymi w żywicy
📆 23 sierpnia, godz. 10:00
„Bomby nasienne” – warsztat tworzenia kul z nasionami łąk kwietnych
📆 30 sierpnia, godz. 10:00
Podsumowanie
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Warsztaty dla dzieci – KOLOROWA TĘCZA

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy Was na bajeczne i kolorowe warsztaty, na których wykonacie wspaniałą tęczę! Wykorzystamy do tego sznurek bawełniany, kolorowe włóczki, pompony oraz cekinki. Gotową tęczę będzie można powiesić nad łóżkiem, w oknie lub na szafeczce.
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Warsztaty dla dzieci od lat 5.
Na zajęcia zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 5, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1,5h
koszt : 39 zł
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 39 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (39 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 39 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Murujemy – Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki 🙂
Warsztaty Murujemy!
Dzieciaki przy użyciu gipsowych cegiełek, kleju, tynku oraz barwników tworzą ekscytujące konstrukcje pracując z naszymi edukacyjnymi instrukcjami. Krok po kroku wznoszą mury, które zamieniają w kształtne modele. Nikt z tych warsztatów nie wychodzi czysty, ale wszyscy dumni i zadowoleni. Wykonane modele dzieciaki zabierają ze sobą do domu.
Zapraszamy dzieci od 5 lat , maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 45 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 45 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (45 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 45 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat Szkolniaki | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
SIERPIEŃ
Wtorek, godz. 14
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 19.07. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Lato z Estradą 2022: SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI
Program:
Wtorek, 23 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45
spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” – Teatr Wariate
Premierowy spektakl cyklu „Lato z Estradą”
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki https://www.facebook.com/osiedleszczepankowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej

Wakacje w Muzeum 2022

 

23.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak…
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

24.08 – Historia pewnej rozłąki. Spotkanie na wystawie „Rama do obrazu”(6-12 lat)
Byli za sobą od zawsze, gdy nagle rozdzielił ich smutny los.  Czy się odnajdą i znów połączą? Rozwiązanie tej zagadkowej historii przed nami.
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM W POZNANIU

 

25.08 – Podchody z Mickiewiczem (6-12 lat)
Dzieci wyposażone w pomocne informacje i wskazówki ruszają do parku, gdzie – podążając tropem Mickiewicza – rozwiązują zagadki i łamigłówki.
MUZEUM ADAMA MICKIEWICZA W ŚMIEŁOWIE

 

26.08 – O rodzinach instrumentów muzycznych (6-12 lat)
O co tak właściwie chodzi z rodzinami instrumentów muzycznych? Dlaczego fortepian, chociaż ma struny, nie należy do tej samej rodziny co skrzypce? Podczas zajęć zaprezentowane zostaną poszczególne rodziny instrumentów, a uczestnicy będą mogli wypróbować swoich sił w grze na skrzypcach czy cytrze.
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

 

30.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki, czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak….
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

31.08 – Dla każdego coś innego, czyli historia o pięknie (6-12 lat)
Czy wszyscy tak samo odbieramy piękno? Co trzeba mieć, by je zauważać? Gdzie ono właściwie mieszka, czy w muzeum?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

MUZEUM PAŁAC W ROGALINIE:

3, 10, 17 i 24.08, do wyboru:

– Zakamarki pałacu
W czasie zajęć uczestnicy zwiedzą niedostępne na co dzień pomieszczenia znajdujące się w skrzydle południowym pałacu: piwnice, pokój malarza, pokój służących i tajemnicze pomieszczenie „K”.

– Wakacje w ogrodzie
Letnią porą zachęcamy do spędzania czasu w pałacowym parku i ogrodzie. Czas umilą uczestnikom opowieści przewodnika, poszukiwanie mitologicznych zwierząt oraz „magicznych” roślin. Zajęcia kończy część plastyczna w plenerze.

Mam dla Was garść informacji

Od sierpnia zapraszamy na codzienne dwa bloki zajęciowe

Poranki to zajęcia dla najmłodszych ( do lat ok 3)
Widzimy się na
✓ Senso-Nutkach (1-3 lata)
✓ Logosensoryce ( 6msc-3lata)
✓ Sensoplastyce (8msc- 99lat )
Podobnie jak to miało miejsce wcześniej pierwsze pół godziny to zabawa swobodna później część zajęciowa i znów zabawa swobodna.
Koszt to 50zł

Popołudnie to
✓WARSZTATOWE ANIMACJE NA WAKACJE czyli zajęcia dla nieco starszych ( z wyjątkiem projektu muzycznego)
Mamy tu aż 3 godziny 😉 pierwsza godzina to zabawy swobodne a od godz. 16 rozpoczną się warsztaty 🙂

Ale po kolei : koniecznie bądźcie z nami i zapoznajcie się z
WAKACYJNYMI PROJEKTAMI

16-18.08
👉 Projekt MUZYCZNY + nauka gry na Ukulele (zajęcia muzyczne od 0-99lat, nauka gry dla 7-99lat)
Zapraszamy na pogadanki o muzyce, zabawy z muzyką dla najmłodszych oraz warsztaty UKULELE

👉 Let’s PLAY (wiek 6-99lat)
czyli będziemy majstrować gry z KnockKnock 🧡 – tu chyba nie muszę tłumaczyć 🙂

23-25.08
👉 Szyciowisko (wiek 6-12lat)
A tu będziemy bawić się w projektantów, poznamy różne materiały i dodatki. Nauczymy się obsługi maszyny do szycia. Będziemy Szyc, malować, dekorować i tworzyć piękne projekty 😉

👉 Utubersi (wiek6-12lat)
Szalone i nowoczesne warsztaty, podczas których będziemy realizować projekt „Pamiętniki z Wakacji” – stworzymy scenariusz i nakręcimy zakręcone filmy 🙂

Koszt każdego z bloku to 75zł (15-18) od uczestnika. 3 dni 199zł
Można przyjść w parach ( 130zł – i każdy tworzy własny projekt, zwłaszcza TATUSIOWIE na Majsterkowaniu 🙂 )
* Wyjątek to projekt muzyczny (75zł za parę opiekun + 1dziecko, 130zł opiekun i dwójka dzieci)
** Utubersi 109zl od osoby (warsztaty 3godzinne) 3dni 299zł

Oprócz tego weekend będziemy rozpoczynać
WAKACYJNYMI PIĄTKAMI (1-12lat)
👉widzimy się na ANIMACYJNYCH PIKNIKACH
Każdy z nich będzie inny.
5.08 to BALONIADA
czyli kolorowe balony w różnej postaci. Mokrej i suchej ( dlatego konieczne weźcie ubrania na zmianę i ręcznik ). Będą tęczowe zabawy i masa baniek ❤️ muzyka i zabawy z chusta, rosnące kulki i kolorowy ryż 🙂

👉 12.08 to MORSKIE ANIMACJE
po raz kolejny zabierzcie ubrania przydadzą się na bitwę wodna. Ochłodzimy się trochę morskimi zabawami i odnajdziemy skarb 🙂 Arrrr 😉

👉 19.08 to KnockKnockowy PLAC BUDOWY
Tu spodziewajcie się budowli z pianek, wygłupów na dmuchsńcu oraz pyyyysznej waty cukrowej a może i balonowe cudaki zawitają 😉

👉 26.08 MAGICZNE ANIMACJE
To coś dla fanów Harrego Pottera. Widzimy się na Peronie 9i 3/4. Odwiedzimy Hogwart, zrobimy różdżki, polatamy na miotłach i posadzimy nietypowe rośliny. Będziemy czarować 😉

Koszt PIĄTKOWYCH PIKNIKOWYCH ANIMACJI to 65zł od osoby ( rodzeństwo 99zł)

PAMIĘTAJCIE, że możecie wynająć u nas też salkę na prywatne imprezy, zorganizować urodzinki i inne eventy 😁

Planszówki – zagraj z nami!

Zapraszamy serdecznie do wspólnego
spędzania czasu podczas wtorkowych wieczornych gier planszowych!
Spotykamy się we wtorki 09.08, 16.08 oraz 23.08 w godzinach 19.00 – 21.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

 

 

ŚRODA

Warsztaty dla dzieci – TKANIE

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy Was na warsztaty tkania na taborku! Pokażemy Wam jak za pomocą kolorowych sznurków i włóczek wypleść kolorową dekorację.
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 49 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 49 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (49 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 49zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty dla dzieci – PIESKI Z PLASTELINY

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na warsztaty wszystkich, którzy kochają pieski!
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Na zajęciach, za pomocą wyobraźni i przygotowanych przez nas materiałów wykonacie miniaturki przedstawicieli najpopularniejszych psich ras. A może macie swoją ulubioną rasę? Pomożemy Ci ją wykonać!
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 4, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach do 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty w Parku Starego Browaru (6 miesięcy – 5 lat)

Warsztaty w Parku Starego Browaru ‼️
Ruszają zapisy na 24.08 (środa)!
❓Dla kogo❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Rodzice z dziećmi od 6 miesiąca życia do 5 lat.
❓Kiedy ❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 24.08 (środa). Dwie grupy:
1️⃣ 12:00-12:45
2️⃣ 17:15-18:00.
❓Za ile❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 45 zł Opiekun plus dziecko,
➡️ 65 zł Dwóch Opiekunów plus dziecko lub Dwojka dzieci plus Opiekun.
➡️ 85 zł Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci.
❓Co w przypadku, gdy pogoda nie dopisze❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia zostają przeniesione do Słodowni w Starym Browarze. Nie zwracamy wówczas gotówki.
Jeśli macie jakieś pytania – piszcie na fb, ig lub telefonicznie: 791 708 474! ❤️

Stwórz z nami maskotkę lub zabawkę metodą DIY

Zapraszamy serdecznie do wspólnego tworzenia maskotek i zabawek dla dzieci.
Każdy z nas będzie mógł odkryć w sobie majsterkowicza i przygotować oryginalny prezent dla kogoś bliskiego.
Spotykamy się w środę 10.08, 17.08 oraz 24.08 w godzinach 17.00 – 19.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
Zajęcia poprowadzi… Lilia Charniuk!
Lilka jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz instruktorem Jogi.
Styczność ze sportem rozpoczęła w 2012 r. i zaraz potem otrzymała Certyfikat Instruktora Sportów Siłowych i Certyfikat Dietetyki i Żywienia w Sporcie. Jednocześnie rozwijając swoje siłowe umiejętności i trenując swoich podopiecznych w 2016 r. zaczęła praktykować kalistenikę oraz jogę – ashtangę. W 2018r uzyskała tytuł Instruktora Jogi.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉

OGNISKO Z MUZYKĄ NA ŻYWO I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Płonie ognisko na Plaży, echo po Wildzie się niesie!
W środę o 21:00 – ognisko, muzyka i chill 🔥 Przywołujemy wspomnienia młodzieńczych wakacji!
Zgarnij swoich kumpli, namów rodzinkę i przyjdźcie spędzić razem miły wieczór 😎
Co tydzień zagra inny artysta, ale w trakcie tego wydarzenia artystami możecie być też Wy! Zapraszamy do wspólnego nucenia, grania i śpiewania.

 

 

 

CZWARTEK

 

Warsztaty dla dzieci – SŁONECZKO Z TĘCZĄ

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy Was na warsztaty, na których wykonacie wspaniałą ekologiczną ozdobę. Pokażemy Wam jak za pomocą kolorowej bibułki oraz farb zamienić papierowy talerzyk w słoneczną ozdobę!
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty dla rodzica z dzieckiem – OBRAZ SERDUSZKO

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy was oraz Waszych rodziców na warsztaty, na których wspólnie stworzycie niepowtarzalny obraz/ dekorację ścienną na płótnie.
Do wykonania obrazu wykorzystamy farbki, cekiny, drewniane ozdoby oraz wstążki, które będzie można doczepić na dole . Możecie namalować to na co tylko macie ochotę np. was, wasza rodzinę, ukochanego zwierzaka, czy też łąkę z kwiatami.
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1 h
koszt za rodzica + dziecko : 55 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 55 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (55 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 55 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Lato z Estradą 2022: PIĄTKOWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
PIĄTKOWO
Program:
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
minikoncert storytellingowy i warsztaty „Którędy do Valhalli?” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„W co grają ludzie”, reż. Jenni Toivoniemi, 2020; 117 min
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Piątkowo https://www.facebook.com/RadaOsiedlaPiatkowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Kawiarnia “Małe Fusy”
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

JAM SESSION w KontenerART

Rozpoczynamy piętnastą serię Jam Session w KontenerART – zapraszamy Was do improwizowanego świata, gdzie ścierają się różne nurty muzyczne i artystyczne. Czwartkowe wydarzenie skupia się wokół otwartej sceny na wolnym powietrzu. Będzie to platforma wspólnych podróży muzycznych. Weźcie ze sobą pomysły, przyjaciół i instrumenty. Na scenie zapewniamy nagłośnienie i backline.

 

 

 

PIĄTEK

 

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy Was na warsztaty pełne magii, na których każdy z Was wykona czarodziejski kapelusz oraz różdżkę!
Tuż po 1,5 h warsztatach zapraszamy Was na spotkanie z magikiem, które będzie trwało 1h.
Czas trwania : 2,5 h
koszt za dziecko: 70 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 70 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (70 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 70zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

 

 

SOBOTA

INO mi się nie zgub – nocna gra terenowa

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód stwarza przestrzeń dla mieszkańców do realizowania ich pomysłów 🙂
Pomysł mieszkańców na odkrywanie Osiedla poprzez nocną zespołową grę terenową.
Wydarzenie nieodpłatne, otwarte, skierowane do osób w każdym wieku, w szczególności do rodzin z dziećmi.
Zespół – informacje:
✅ maksymalnie 4 osoby,
✅ minimum 66% mieszkańców CIL Piątkowo Zachód,
✅ minimum jedna osoba pełnoletnia (kapitan) odpowiadająca za osoby w zespole,
✅ osoba niepełnoletnia współtworząca zespół bez opiekuna prawnego tej osoby zobowiązana jest do dostarczenia pisemnej zgody opiekuna prawnego najpóźniej w momencie rejestracji drużyny,
✅ mogą pojawić się dodatkowe wymagania – zgłoszone zespoły będą informowane przez organizatorów.
Termin:
📆 27 sierpnia, godz. 21:00 – 24:00
miejsce startu: Ognisko na fyrtlu (os. B. Chrobrego 105, bud. Szkoły Podstawowej Nr 17).
*Rozpoczęcie gry możliwe jest w godzinach 21:00 – 23:00 (nie ma dodatkowych punktów za start o godz. 21:00, nie ma potrzeby przychodzenia wszystkich zespołów na godz. 21:00).
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia zespołów [zgłoszenia powinien dokonać kapitan]: forms.gle/vspHP9wTKsyTaHfk6
Więcej szczegółów otrzymają zgłoszone zespoły.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Warsztaty stolarskie: domki dla owadów

Warsztaty stolarskie pod okiem zawodowego stolarza, podczas których zostaną wykonane domki dla owadów zapylających (nazywane hotulami = hotele dla owadów).
Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w ramach Spotkania z bioróżnorodnością w dniu 30 lipca.
Termin: 27 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00 (lub do zakończenia zadania)
Miejsce: Fort Va (południowa część os. B. Chrobrego, przy ul. Lechickiej za Biedronką u zbiegu ulic Wojciechowskiego/Lechicka)
W związku z ograniczoną ilością materiału oraz dla zachowania bezpieczeństwa uczestników liczba osób jest ograniczona – obowiązują zapisy:
forms.gle/ewaD3F1S2menJBYbA
ZapraszaMy mieszkańców w każdym wieku!
Udział dzieci w wieku 10+ jest możliwy pod nadzorem Rodzica/Opiekuna, udział młodszych dzieci – w roli obserwatora oraz w przypadku zaangażowania w prace z bezwzględnym wsparciem Rodzica/Opiekuna.
Udział w warsztatach oraz materiały nieodpłatne.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Ciemne Łowy: wabienie nocnych zapylaczy

Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód stwarza przestrzeń dla mieszkańców do realizowania ich pomysłów 🙂
Pomysł mieszkańców na odkrywanie przyrody na Osiedlu, pokazanie mieszkańcom bogactwa owadów (zwłaszcza motyli nocnych, popularnie zwanych ćmami) aktywnych nocą oraz przedstawienie ich roli w środowisku.
Wydarzenie nieodpłatne, otwarte, skierowane do osób w każdym wieku, w szczególności do rodzin z dziećmi.
Terminy spotkań:
📆 30 lipca, godz. 21:00 – 24:00
miejsce: Fort Va (skrzyżowanie ulic Lechicka/Wojciechowskiego)
📆 6 sierpnia, godz. 21:00 – 24:00
miejsce: Park na os. B. Chrobrego im. Tadeusza Kasserna
📆 27 sierpnia, godz. 21:00 – 24:00
miejsce: Fort Va (skrzyżowanie ulic Lechicka/Wojciechowskiego)
Partner: Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Poznaniu
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
💡Inicjatywa dla Piątkowa
– Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane ze wsparciem CIL Piątkowo Zachód, jeśli:
✅ są realizowane dla społeczności sąsiedzkiej CIL Piątkowo Zachód,
✅ kwota wsparcia nie przekracza 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł
✅ zostaną zgłoszone przed 30 listopada.
Więcej w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
oraz podczas Kawiarenek Sąsiedzkich CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu
i wydarzeń współorganizowanych przez CIL Piątkowo Zachód.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Łazarskie Pożegnanie Wakacji 2022

Po raz kolejny na zakończenie wakacji spotkamy się na Łazarzu, żeby wspólnie spędzić czas i pożegnać przemijające lato!
🗓️ 27 sierpnia od godziny 15:00 do 21:00
📍Koszary Kultury na ul. Matejki 56
🎟️ WSTĘP FREE
Teren Koszarów Kultury podzielony zostanie na kilka stref, gdzie odbywać będą się warsztaty, gry, koncerty i wiele więcej! Do zobaczenia 27 sierpnia ☀️
☀️ STREFA MUZYCZNA 15-21☀️
Na specjalnie przygotowanej przez Młodą Kulturę scenie plenerowej wystąpią wokaliści i zespoły z Poznania i nie tylko..
Poza samym zespołem Młodej Kultury wystąpią m.in. Młody Adi, czy Trójmiejski zespół Alone at Home!
(Pełny lineup i timetable już na dniach)
☀️ STREFA GASTRO 15-21☀️
O jedzenie i napoje zadbają:
Dżungla Cafe
Browar Golem
Jadalnia Szabelek
Food Truck
Saturator z darmową wodą niegazowaną i gazowaną
Z jedzeniem i piciem usiąść będzie można w strefie relaksu z leżakami oraz stołami gastronomicznymi.
☀️ STREFA ZABAW I WARSZTATÓW 15-18 ☀️
Dmuchana zjeżdżalnia, wielkoformatowe gry planszowe, bańki mydlane, robienie zwierzątek z balonów, zabawy z animatorem, wizyta maskotki
Warsztaty EKO dla dzieci (quizy, konkursy, panel dyskusyjny)
Tototamto poprowadził dla was warsztat z robienia łapaczy snów
Warsztaty z origami
Tańce Hula wraz z warsztatem
Stoisko do konsultacji z behawiorystą Anna z Animal Mediator
Prelekcja pszczelarza wraz z pokazem ula
Wystawa fotograficzna oraz prelekcja pt. „Ptaki z miasta” Pawła Kowalczyka
☀️ STREFA MEDYCZNA 15-19 ☀️
Prezentacja ambulansu wraz z jego wyposażeniem i instruktażem pierwszej pomocy dla całej rodziny.
Przesiewowe badania profilaktyczne chorób układu krążenia, pomiar ciśnienia, saturacja, ocena SCORE. i wiele innych
Diagnostyka obrazowa badanie wzroku dla dzieci, edukacyjna profilaktyka w temacie ostoporozy.
Poradnia badań przesiewowych udostępni na czas trwania wydarzenia Mammobus
☀️ STREFA NGO 15-19 ☀️
Stoiska organizacji pozarządowych takich jak :
Wirtualny Łazarz
Fundacja dla zwierząt Animalia
Fundacja ORCHidea
Fundacja Akceptacja
Przestań działań otwartych
MOPR
Po-Dzielnia
Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z grupą rekonstrukcji historycznej, która zaprezentuje przejazd Ułanów na koniach. Obejrzeć będzie można inscenizację oraz pokaz filmowy
☀️ STREFA SŁUŻB MIEJSKICH 15-18 ☀️
Straż pożarna przyjedzie radiowozem, który będzie można zobaczyć z bliska i dowiedzieć się o działaniu straży.
Straż miejska pojawi się ze swoim namiotem gdzie będą prowadzić zajęcia dla dzieci.
Policja poprowadzi działania edukacyjne oraz gry i zabawy.
Wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Pro-Demorkaci, Wirtualny Łazarz, Radę Osiedla Św. Łazarz, Stowarzyszenie Młoda Kultura i Koszary Kultury.
Projekt finansowany przez Miasto Poznań ze środków budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Poranek dla dzieci: Gordon i Paddy – Sala 1 – CK ZAMEK


SALA 1 – KINOWA
Godzina
27.08 | g. 12 |

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Język: polski dubbing
GORDON I PADDY, reż. Linda Hambäck, Szwecja, 2017, 65′, 4+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Budki lęgowe dla ptaków – warsztaty

Warsztaty stolarskie, podczas których wykonamy budki lęgowe dla naszych latających sąsiadów.
Nasza lokalnie działająca grupa mieszkańców pod nazwą „Eka z Fyrtla” (Maciej Marciniak, Iwona Stefańska, Anna Praczyk), kontynuuje swoje działania na rzecz naszej społeczności.
27 sierpnia o 11:00 zapraszamy do wspólnego wykonania budek lęgowych dla ptaków.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod numerem: 602 466 089 – zadzwoń lub napisz.
Spotykamy się w bibliotece na Fabianowie. Kto może niech weźmie ze sobą wkrętarkę. Każdy będzie mógł zabrać ze sobą własnoręcznie wykonaną budkę.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera #fabianowokotowo

Pożegnanie lata na Plaży Miejskiej w Luboniu

Pożegnanie lata na Plaży Miejskiej w Luboniu ❗️
Plan wydarzeń:
✅27.08
➖godz. 18.00
zajęcia animacyjne prowadzone przez animatorów
➖godz. 19.00
Festiwal Baniek Mydlanych
➖godz. 20.00
Festiwal Kolorów
➖godz. 21.00
Kino letnie – film pt. Scooby Doo
✅28.08
➖godz. 15.30-17.30
Animacje dla dzieci pt. „W głębinach oceanów, jezior i rzek”, prowadzone przez Bonsai-Agencję Artystyczną
➖godz. 18.00
Animacje prowadzone przez animatorów
➖godz. 19.00
Pokaz iluzji w wykonaniu Michaela Allena – półfinalisty 12. edycji programu „Mam Talent”, pasjonata kostki Rubika, swoimi umiejętnościami potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie oraz
Marcina Kaczmarka – podwójnego rekordzistę Guinnessa, laureata ogólnopolskiego konkursu M1 Talent Show, uczestnika programu „Mam Talent”. Człowieka, dla którego przebywanie wśród uroczych dam i dostojnych królów to codzienność.
✅Dodatkowo:
Malowanie twarzy i rozdawanie balonów.

Wakacje z Teatrem Animacji nad Rusałką!

Także w tym roku dzięki wsparciu z Miasta Poznań, w prawie wszystkie weekendy wakacji będziemy gościć z naszą Sceną Mobilną Imaginarium nad Jeziorem Rusałka!
Wszystkie spektakle ze streszczeniem fanuły na język ukraiński, spektakl „Wielkie Rzeczy” grany będzie w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
Informacje o spektaklach znajdziecie na naszej stronie www.teatranimacji.pl
Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny!
Patronem medialnym wakacji nad Rusałką jest Melo Radio.
ZAPRASZAMY!
27 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+
28 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+

Bamber, czyli kto?

Lato z PoPoznaniu.pl zaczyna się w sierpniu! Przez cały miesiąc zapraszamy Was na sobotnie spacery z przewodnikiem. Spokojnym krokiem, z wakacyjnym luzem zamierzamy wspólnie odkrywać Poznań.
Cykl kończymy spacerem poświęconym Bambrom! Przewodnik (Magda) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 27 sierpnia o godzinie 10 przed Muzeum Bambrów Poznańskich przy ulicy Mostowej 7, zakończenie przy ulicy Kościelnej 43.
Bamber, czyli kto? Człowiek nieokrzesany, prymitywny, źle ubrany prostak, czy też osoba pracowita, oszczędna (w dobrym znaczeniu tego słowa), zaradna i zapobiegliwa… Spróbujmy prześledzić 300 letnią historię potomków osadników z Bambergu (czy tylko z Bambergu?), którzy stali się ważną i jedyną w swoim rodzaju częścią dziejów Poznania. Pochylmy się nad tymi mieszkańcami naszego miasta, którzy z jednej strony przyjęli obyczaje swojej nowej ojczyzny, ale z drugiej zachowali swoją odrębność…
Wycieczka odbywa się w konwencji „free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Dni Twierdzy Poznań w Schronie Pasjonatów Podziemi

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza do Schronu Pasjonatów Podziemi w Poznaniu przy Kościelnej 50 na X Dni Twierdzy Poznań.
W tym dniu schron będzie dostępny w godzinach
27.08 sobota, 10-22
28.08 niedziela, 10-20.
Szczeliną przeciwlotniczą Stowarzyszenie opiekuje się od grudnia 2019. Po oczyszczeniu wnętrz ,które trwało prawie pół roku zaczął się proces jej wyposażenia, który trwa do dziś.
Zebrano już setki eksponatów i urządzeń (syreny alarmowe, filtrowentylatory i inne).
To co nas odróżnia od innych obiektów to niesamowity klimat, dzięki któremu można przenieść się w czasie do lat 1944, gdy Poznań był areną nalotów.
Dziś to miejsce edukacji i historii, miejscem doznań jakie niestety towarzyszą wojnie, miejscem wartym Poznania.
To także miejsce ,gdzie poznamy historię grupy Pasjonaci Podziemi, która organizuje wiele publicznych wypraw na inne obiekty podziemne.
Podczas X Dni Twierdzy Poznań wychodzimy także na zewnątrz, w godzinach 10-18 przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje – zajęcia kreatywne, przejazdy modelami czołgów i pojazdów, pole poszukiwań łusek i monet, tor przeszkód ,bańki mydlane, fotobudki.
W godzinach 18-19 zapraszamy na Chwile Grozy – schron bez oświetlenia, dodatkowe dźwięki nalotu, dymy – warto to przeżyć.
Schron otwarty w sobotę do 22 a w niedzielę do 20 by móc zobaczyć inne atrakcje w mieście z okazji Dni Twierdzy a także by móc wstąpić do nas.
Wejście do obiektu stanowi dowolna cegiełka na funkcjonowanie obiektu.
Mamy przygotowane także gadżety za dowolny datek.
Byłeś już u nas ? Nic straconego, wnętrza obiektu zmieniają się i uzupełniają co tydzień, warto od czasu do czasu wstąpić i zobaczyć , że wzbogacanie kolekcji nigdy się nie kończy.

Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim 2022

𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿𝘆 𝗻𝗮 𝗧𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗼-𝗖𝗲𝘀𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶𝗺.
W tegorocznych miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie! 🌞✋
Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa poprowadzą was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.
Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, trasy tematyczne: śladami dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego w centrum historycznego miasta oraz specjalny spacer wieczorny po wnętrzach poznańskiej katedry.
Szczegółowy harmonogram spacerów poniżej.
🌞 𝗖𝘇𝗮𝘀 𝘁𝗿𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮: 𝟵𝟬-𝟭𝟮𝟬 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁
🌞 𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗶𝗹𝗲𝘁𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆
[wyjątek – Katedra: instrukcja obsługi]
𝟮𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Stare Miasto / START: u zbiegu ulic Wodnej i Świętosławskiej
𝟯 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Śródmieście / START: przy fontannie na placu Wolności
Na wszystkie spacery (za wyjątkiem Katedra: instrukcja obsługi)
𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆!
* Liczba uczestników(-czek) wyprawy jest ograniczona (do 30 osób), decyduje kolejność przyjścia.
** Obowiązują wejściówki do odbioru na 30 minut przed rozpoczęciem spaceru. Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
*** Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
Regulamin spacerów dostępny na naszej stronie internetowej.

Joga na trawie – otwarte zajęcia na świeżym powietrzu

Zapraszamy na otwarte zajęcia na świeżym powietrzu z jogi, które – co sobotę o godzinie 10:00 – odbywać się będą w naszym parku.
Bezpłatne spotkania dają szansę sprawdzenia, czy joga jest właśnie dla Ciebie, czy praca nad ciałem daje zadowolenie i satysfakcję. Jest to sposób na swego rodzaju świadomy relaks połączony z praktyką uważności – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Ponieważ jogę może uprawiać każdy, dlatego zapraszamy starszych i młodszych, a nawet najmłodszych z rodzicami.
Przyjdź w wygodnym stroju, przynieś ze sobą matę oraz butelkę wody.
Zajęcia poprowadzi Magdalena Śniegocka

Sąsiedzka joga w parku

Stowarzyszenie Fyrtel zaprasza do wspólnej praktyki jogi na os. Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Sąsiedzka joga w parku”.
Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, mieszkające na Piątkowie oraz Waszych bliskich, sympatyzujących z naszą dzielnicą, lubiących spędzać czas wolny w zielonym sercu Piątkowa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 czerwca.
Planujemy 14 spotkań.
Będziemy spotykać się w te soboty, kiedy pogoda będzie korzystna do ćwiczeń, czyli bezdeszczowa 😃
Przed każdą sobotą pojawi się informacja w wydarzeniu.
Dostępny jest regulamin, który będzie obowiązywał podczas zajęć.
Spotkania mają charakter otwarty, przybywajcie i zapraszajcie zainteresowane osoby!
Kiedy? sobota, godz. 9.00 – 10.30
Gdzie? pomiędzy wybiegiem dla psów a boiskiem do piłki nożnej (to samo miejsce gdzie praktykowaliśmy w minionych latach)
Zajęcia prowadzić będzie, Anna Maciaszczyk oraz Klaudia Walkowiak
Do zobaczenia!

Sąsiedzka joga w parku jest dofinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe,
#poznańwspiera

X DNI TWIERDZY POZNAŃ W SCHRONACH OSI 64

Zapraszamy do zwiedzania naszych trzech Schronów OSI 64:
1. Schron przeciwlotniczy Park Wilsona, położony w odległości 100 m od przystanku autobusowego linii 64,. Zlokalizowany nieopodal wejścia do Parku od ul. Siemiradzkiego. łatwy dojazd miejską komunikacją (przystanek tramwajowy 300 m przystanek autobusowy, 100 m
2.Schron przeciwlotniczy ul. Jackowskiego 5-7, Poznań, Jeżyce (Jeżyckie Centrum Kultury) Atrakcyjna lokalizacja w samym centrum Jeżyc, około 30 m od ul. Kraszewskiego, około 500 m od Starego Zoo, łatwy dojazd miejską komunikacją (przystanek tramwajowy 100 m przystanek autobusowy, 100 m, dostępny strzeżony parking 30 m, możliwość zaparkowania przed budyniem
3. Schron przeciwlotniczy ul. Litewska Poznań Jeżyce Schron w Parku Sołackim – schron przeciwlotniczy zlokalizowany, w pobliżu skrzyżowania ulicy Litewskiej z ulicą Nad Wierzbakiem. łatwy dojazd miejską komunikacją (przystanek tramwajowy 100 m przystanek autobusowy, 100 m, możliwość zaparkowania przed budyniem
DO SCHRONÓW WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY !!!
Harmonogram:
Schron przeciwlotniczy Jackowskiego 5-7 – Jeżyckie Centrum Kultury
Sobota 27 sierpnia zwiedzanie od 10:30 do 16.30
1. Blackout – gra argumentacyjna o awarii sieci energetycznej zapisy mailowo na stowarzyszenieamarant@protonmail.com
https://www.facebook.com/events/1356418048180814
2. Strzelnica pneumatyczna strzelanie z wiatrówki i pistoletu ASG dla najmłodszych
3. Nauka ładowania magazynków broni palnej
4. Oprowadzanie po schronie z przewodnikiem
Niedziela 28 sierpnia 10:30 do 16.30
1. 11:00 –13.00 Podstawy pierwszej pomocy – instruktaż i pokaz i nauka ratownictwa medycznego Poradnik na temat obrony cywilnej w przypadku różnych zagrożeń dla uczestników.
2. Strzelnica pneumatyczna wiatrówki i pistoletu ASG dla najmłodszych
3. Nauka ładowania magazynków broni palnej
4. Oprowadzanie po schronie z przewodnikiem
Schron przeciwlotniczy „Wilson” Park Wilsona (wejście do parku od ul. Siemiradzkiego)
Sobota 27 i Niedziela 28 sierpnia zwiedzanie od 10:30 do 16.30
1. Wystawa „Szpital na froncie inscenizacja”
2. Prezentacja wyposażenia z zakresu obrony cywilnej
3. Zwiedzanie schronu z przewodnikiem PTTK
Schron „Sołacki” ul. Litewska/Nad Wierzbakiem Poznań Jeżyce w Parku Sołackim
Sobota 27 i Niedziela 28 sierpnia zwiedzanie od 10:30 do 16.30
1. Prezentacja militariów i pamiątek z okresu II Wojny Światowej
2. W trakcie prezentacji schronu przewidziany jest udział grupy rekonstrukcyjnej.
WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY !!!

Relikty. Podziemia Fortu Winiary. Cytadela Poznań

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza z okazji X Dni Twierdzy Poznań na spacer po Reliktach Fortu Winiary.
Ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowane do dni dzisiejszych podziemi.
Spotykamy się u zbiegu ulic Aleje Niepodległości oraz Armii Poznań, przy schodach prowadzących na Cytadelę o godzinie 20. Spacer trwać będzie ok 4-5 godzin. Z racji podejścia z pasją chcemy przekazać Państwu jak najwięcej swojej wiedzy jaką posiadamy o tym miejscu.
Dowiesz się
– jakie relikty Fortu Winiary przerwały do dzisiejszych czasów
– jakie podziemia kryją
– jak wyglądały obiekty u progu zniszczenia
– jak przebiegały walki w 1945
– co działo się z obiektami przy przebudowie w Park Przyjaźni Polsko-Radzieckiej
– jakie funkcje spełniały inne obiekty tu ulokowane.
Wydarzenie ma charakter bezpłatny ,na początku trasy i na końcu można nas wspomóc cegiełką na rzecz schronu Pasjonatów Podziemi jakim się zajmujemy przy Kościelnej 50.
W zamian mamy przygotowane gadżety nawiązujące do Fortu Winiary w postaci map, magnesów, masek pgaz i wielu innych.
Serdecznie prosimy o wyposażenie się w latarki z racji godziny spaceru, choć jak uchwała Rady Miasta wskazuje wejście do obiektów jest zabronione. Pokażemy wszystkie te co znamy oraz te co znikły .
Bardzo prosimy o udostępnianie wydarzenia, zapraszanie znajomych i przede wszystkim wzięcie udziału.
Odkryj miejsce warte Poznania na nowo.
Przyjdź do nas, rozgość się, rozejrzyj i wybierz to co odpowiada Tobie i Twojemu dziecku.
Będzie to okazja by nawiązać relacje i dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu.
🌱🌻🌲🌹🍀🌺🌿🐞🐛🦋🐌🐝🍃🍂💚
Zanurzmy się w naturze, a dzieci niech eksplorują nasz tor przeszkód do woli.
👣 Sobota 27.08, godz. 10.00 do 13.00.
(możesz być 1 h albo 3.
Jak chcesz),
👣 Możesz wziąć koc i zrobić piknik,
👣 Wejście 10 zł / dziecko.
Zapisy pod nr tel. 798492969 lub messenger.

 

 

NIEDZIELA

Dom Bajek na 15. urodzinach Zakamarków

Po raz kolejny mamy zaszczyt przygotować dla Was cos specjalnego z okazji urodzin Zakamarków ❤ ❤ ❤
Zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 28 sierpnia 2022 w godz. 12:00-16:00 do Laba.Land w Poznaniu.
Będą: stanowiska warsztatowe, gra terenowa, kiermasz książek, strefa relaksu i wiele innych atrakcji. 🧡
DomBajkowe dziewczyny przygotowują zabawy dla najmłodszych Czytelniczek i Czytelników z cudną serią książek Stiny Wirsén.
Wstęp wolny!

Kino, kawiarnia, spacer – Łazarz poznajmy się

Zapraszamy na spacer po dzielnicy o ponad stuletniej historii. Łazarz był świadkiem wielu ciekawych wydarzeń, mieszkali tutaj sławni i doceniani ludzie, społecznicy, artyści i artystki, urzędnicy i wiele innych znaczących osób. Przedstawimy Państwu dzielnicę, na której żyje się naprawdę sielsko a pod koniec spaceru zaprosimy na krótki film o Łazarzu przy pysznej kawie 🙂
𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲? 28.08 .2022 godz. 11.00
𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭: dziedziniec Kościoła Matki Boskiej Bolesnej ul.Głogowska 97
Spacer zakończymy w przestrzeni City Parku przy ulicy Wyspiańskiego 26, gdzie będzie można wziąć udział w queście z nagrodami, uczestnicy przy kawie i ciastku obejrzą krótkie filmy z Łazarzem w tle.
Wydarzenie 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐞 finansowane przez Miasto Poznań.

Poranek dla dzieci: Kapitan Morten i królowa pająków – Sala 1 – CK ZAMEK

KINO PAŁACOWE
MIEJSCESALA KINOWA
Godzina
28.08 | g. 12 |

Morten ma 10 lat i jego życie nie jest łatwe. Mieszka w nadmorskim miasteczku. Jego mama nie żyje, a taty nigdy nie ma w domu, bo jest kapitanem statku Salamandra. Kiedy już się czasem pojawi, lekceważy problemy syna i deprecjonuje jego pasje, a głowę ma zaprzątniętą własnymi, dorosłymi problemami . Chłopcem zajmuje się ciokta Anna, właścicielka kawiarni, która próbuje rządzić wszystkimi dookoła i każe im tańczyć tak, jak ona zagra. Morten ucieka więc do świata fantazji, zamieszkałego przez owady, zaskakująco podobne do ludzi, którzy chłopca otaczają. Czy za pomocą wyobraźni można pokonać realne przeciwności losu? Czy fikcja wpłynie na rzeczywistość? Czy ta hiostoria może skończyć się dobrze?

Język: polski dubbing

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania, 2018, 75′

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Sąsiedzkie Warsztaty Fotograficzne

Nowa przestrzeń na Osiedlu Magiel Artystyczny** (os. Z. Starego 15a) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
W wybrane niedziele będzie realizowany cykl Sąsiedzkich Warsztatów Fotograficznych, łącznie 8 spotkań.
Jeżeli chcesz:
– zostać mistrzem fotografowania,
– poznać tajniki kompozycji,
– nauczyć się uwieczniać ulotne chwile,
– poznać programy do obróbki zdjęć,
– stworzyć z nami wystawę fotografii,
– mile spędzić czas,
to
zgłoś chęć udziału poprzez formularz:
forms.gle/zAZ6sKxX4zJ7zCHK9
Startujemy 3 lipca o godzinie 17:00 w Maglu Artystycznym na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Nie ma obowiązku udziału we wszystkich spotkaniach, jednak pierszeństwo będą miały osoby deklarujące udział w całym lub w znacznej części cyklu.
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY,
wiedza, dobra zabawa i miłe towarzystwo są BEZCENNE.
Zapraszamy!
Czekamy właśnie na CIEBIE 😊
Harmonogram spotkań (może ulec zmianie w odpowiedzi na potrzeby uczestników):
😎 28 sierpnia
„Podsumowanie pierwszej edycji warsztatów fotograficznych” (2h)
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
– prowadzący spotkań: Filip Biegański filip.bieganski@onet.pl
– koordynator SCIL Piątkowo Zachód: Arkadiusz Zacharzewski arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl
*Magiel Artystyczny znajduje się na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała
Zapraszamy na darmowe wakacyjne zajęcia jogi na świeżym powietrzu w samym centrum Poznania w Parku im. Adama Mickiewicza przy Fontannie przed Operą
ZAKOŃCZENIE kolejnego roku wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu to zawsze wielkie wydarzenie i wyzwanie!
Praktyka, na której wykonujemy 108 Powitań Słońca w rytmie oddechu i dźwięków bębnów na żywo.
Przez oddech i asany Suria Namaskar poprowadzą Was wspólnie nauczyciele poznańskich szkół jogi.

NIEDZIELNE ANIMACJE DLA DZIECI I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Taki duży, taki mały… może wpaść do nas w niedzielę i spędzić super czas!
Co przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych plażowiczów? 🏖
🎧 disco na plaży
🎁 quiz z nagrodami
💃 muzyka i tańce
👧 zabawy z chustą Klanza
✨ brokatowe bajkowe tatuaże
🎈 warsztaty balonowe
💦 giga bańki mydlane
🧸 kącik zabaw
🎭 teatr
A do tego piękną przyrodę wokół i opiekę najlepszych animatorów pod słońcem! Hej, dzieci, musicie do nas dołączyć! ☀
Program:
12:00-16:00 ANIMACJE I WARSZTATY
18:00-19:00 TEATR DLA DZIECI
/ WSTĘP WOLNY /

Jak co roku zapraszamy Was na Targowisko Różności! Każdego lata wystawiają się u nas wspaniali artyści i kolekcjonerzy staroci. Dołącz, jeśli masz ochotę 🙂 W każdą niedzielę na plaży kontenerów można wystawić na sprzedaż swoje rękodzieło, dzieła sztuki, starocie i ubrania vintage. Każdy może przyjść i wystawić się ze swoimi dobrami, będą na Was czekać przygotowane stanowiska na których możecie robić ekspozycję czego tylko dusza zapragnie. Udział w targowisku jest darmowy 🙂
Dołącz do grupy dla wystawców 🙂

 

 

Jędrzej Płókarz