PLAN ZAJĘĆ 15.08 – 21.08.2022

PLAN ZAJĘĆ 15.08 – 21.08.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

ŚWIĄTECZNY PONIEDZIAŁEK NA MADALINIE

Wyjątkowo w poniedziałek, bo to dzień świąteczny, zapraszamy na Madalinę.
Tym razem zajrzymy w kilka różnych miejsc z całego świata – zapraszamy!
11:30 ZAJĘCIA rozwojowe dla najmłodszych
13:00 WARSZTATY – zwierzęta z różnych stron świata
14:30 SPEKTAKL – Dawne zabawki ludowe – Kapela Odloty
16:00 KONCERT – Te para tres – muzyka latynoamerykańska oraz ulubione hity muzyki rozrywkowej – duet muzyczny – skrzypce elektryczne, gitara i wokal
17:00 POKAZY TANECZNE – grupa New Ukrainian Wings
17:30 WIELKIE BAŃKI MYDLANE
realizator działań: Fundacja KREAKTYWATOR
Wydarzenie finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki! ☺️
Zapraszamy Was na cotygodniowe zajęcia plastyczne na naszym jagodowym stoisku.
Znajdziecie nas na Rynku Łazarskim w ramach Łazarskie go Lata w każdy poniedziałek w godzinach 15-18.
Dziś na warsztatach wykonamy kwiatowe bukieciki z wykorzystaniem wytłoczki po jajkach ☺️
Podczas zajęć pokażemy wam jak wykorzystać rzeczy, które zawsze lądują w koszu na śmieci. Rolka po papierze, wytłaczanka po jajkach, kubki papierowe to wszystko może nam jeszcze chwilę posłużyć do kreatywnej zabawy. Sami zobaczycie! ☺️
Do zobaczenia! ☺️
Wszystkie zajęcia są dla was bezpłatne.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
📌
Od najbliższego wtorku 19.07 ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w SIERPNIU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
 
Przypominamy o naszym letnim grafiku, który obowiązuje jeszcze do końca sierpnia ☀️. Naniosłyśmy troszkę zmian ->
🍃 W poniedziałek dołożyłyśmy Dzikie harce – zabawa swobodna w naszej tulasowej przestrzeni
🍃 kreatywne TuLasy zostały połączone wiekowo 4-8 lat-
tak żebyście mogli przyjść też z rodzeństwem bo było dużo takich zapytań 😊.
🍃spójrzcie też na godziny Dzikich harców- zostały troszkę zmodyfikowane.
Grafik obowiązuje 👇
od 16.08- 2.09
Gdzie?
Ul.L.Staffa 7 Poznań (zejście w dół)
Leśne harce- Lasek Marceliński
#wakacjeztulasami #tulasowylokal #tulasowyogród #tulasydlawas #rozwojdziecka #warsztatydlamaluchow #warsztatykreatywne #warsztatydlarodzin #warsztatysensoryczne #rozwójdzieckawnaturze

Aktywny Fyrtel Łazarski 2022 – joga i treningi w Parku Kasprowicza

W tym roku także przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z poprzednich lat 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
🖤 Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
🖤 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 4.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌝
🖤 Na nieco intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 6.07 🌚
Tym razem mamy też zabezpieczenie na wypadek deszczowej pogody: joga odbędzie się wtedy pod dachem na ul. Głogowskiej 🪷, a zamiast treningu na mokrych drążkach zaproponujemy wspólne truchtanie po parku 🏃🏾‍♀️
Koordynujemy grupę, która służy wymianie informacji 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
🤳🏼 Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia, wyrażacie zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Waszym wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane wyłącznie do celów związanych z promocją.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.
Partnerzy:
Miasto Poznań
Rada Osiedla św. Łazarz

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

.
Czy Wy wiecie, że już 21.06 (wtorek) rozpoczynamy sezon na plener?
Jak dotychczas, spotykamy się w Parku im. Mazowieckiego🌳
Kto już wie, że będzie?
g.10
g.12
.
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

MISTRZOWIE ILUSTRACJI – Mikrokosmosy, światy i zaświaty w ilustracjach Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka – CK Zamek

Lipcowa odsłona „Mistrzów ilustracji” należy do Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. W czasie wystawy w Holu Wielkim zobaczymy wybrane prace artystów tworzących głównie ilustracje dla dzieci, ale też i młodzieży. Ewa Kozyra-Pawlak specjalizuje się w technice kolażu tkaninowego, jej artystyczny świat zdominowali zwierzęcy bohaterowie, jak: ptaki, koty, motyle, jeże czy krety. Twórczą domeną Pawła Pawlaka są zaś akryle, rysunki kredką, kolaże papierowe. Konstelacje jak te z ilustracji do „Małego Księcia”, czułość, chwile dzieciństwa, ale też realizm świata i przyrody cechują twórczość tej pary artystów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

 

 

WTOREK

Warsztaty dla dzieci – SLIME

Podczas warsztatów wykonamy po 2 wakacyjne slime, które zapakowane w pudełko bezpiecznie będziecie mogli zabrać do domu i bawić się dalej 🙂
Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci od lat 4, maluszki również mile widziane z asystą rodziców 🙂 (KONIECZNIE DAJ NAM ZNAĆ PRZY ZAPISACH, ŻE ZOSTAJESZ Z DZIECKIEM NA ZAJĘCIACH).
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Czas trwania : 1 h
koszt : 40 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 40zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (40zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty slime + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 40 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat Szkolniaki | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
SIERPIEŃ
Wtorek, godz. 14
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 19.07. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Lato z Estradą 2022: SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI
Program:
Wtorek, 16 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45 (I grupa)
godz. 18:30 (II grupa)
dziecięce warsztaty stolarskie „Robimy drewniane zabawki!” – Dzikie Dzieci
Wtorek, 23 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45
spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” – Teatr Wariate
Premierowy spektakl cyklu „Lato z Estradą”
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki https://www.facebook.com/osiedleszczepankowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej

Mam dla Was garść informacji

Od sierpnia zapraszamy na codzienne dwa bloki zajęciowe

Poranki to zajęcia dla najmłodszych ( do lat ok 3)
Widzimy się na
✓ Senso-Nutkach (1-3 lata)
✓ Logosensoryce ( 6msc-3lata)
✓ Sensoplastyce (8msc- 99lat )
Podobnie jak to miało miejsce wcześniej pierwsze pół godziny to zabawa swobodna później część zajęciowa i znów zabawa swobodna.
Koszt to 50zł

Popołudnie to
✓WARSZTATOWE ANIMACJE NA WAKACJE czyli zajęcia dla nieco starszych ( z wyjątkiem projektu muzycznego)
Mamy tu aż 3 godziny 😉 pierwsza godzina to zabawy swobodne a od godz. 16 rozpoczną się warsztaty 🙂

Ale po kolei : koniecznie bądźcie z nami i zapoznajcie się z
WAKACYJNYMI PROJEKTAMI

16-18.08
👉 Projekt MUZYCZNY + nauka gry na Ukulele (zajęcia muzyczne od 0-99lat, nauka gry dla 7-99lat)
Zapraszamy na pogadanki o muzyce, zabawy z muzyką dla najmłodszych oraz warsztaty UKULELE

👉 Let’s PLAY (wiek 6-99lat)
czyli będziemy majstrować gry z KnockKnock 🧡 – tu chyba nie muszę tłumaczyć 🙂

23-25.08
👉 Szyciowisko (wiek 6-12lat)
A tu będziemy bawić się w projektantów, poznamy różne materiały i dodatki. Nauczymy się obsługi maszyny do szycia. Będziemy Szyc, malować, dekorować i tworzyć piękne projekty 😉

👉 Utubersi (wiek6-12lat)
Szalone i nowoczesne warsztaty, podczas których będziemy realizować projekt „Pamiętniki z Wakacji” – stworzymy scenariusz i nakręcimy zakręcone filmy 🙂

Koszt każdego z bloku to 75zł (15-18) od uczestnika. 3 dni 199zł
Można przyjść w parach ( 130zł – i każdy tworzy własny projekt, zwłaszcza TATUSIOWIE na Majsterkowaniu 🙂 )
* Wyjątek to projekt muzyczny (75zł za parę opiekun + 1dziecko, 130zł opiekun i dwójka dzieci)
** Utubersi 109zl od osoby (warsztaty 3godzinne) 3dni 299zł

Oprócz tego weekend będziemy rozpoczynać
WAKACYJNYMI PIĄTKAMI (1-12lat)
👉widzimy się na ANIMACYJNYCH PIKNIKACH
Każdy z nich będzie inny.
5.08 to BALONIADA
czyli kolorowe balony w różnej postaci. Mokrej i suchej ( dlatego konieczne weźcie ubrania na zmianę i ręcznik ). Będą tęczowe zabawy i masa baniek ❤️ muzyka i zabawy z chusta, rosnące kulki i kolorowy ryż 🙂

👉 12.08 to MORSKIE ANIMACJE
po raz kolejny zabierzcie ubrania przydadzą się na bitwę wodna. Ochłodzimy się trochę morskimi zabawami i odnajdziemy skarb 🙂 Arrrr 😉

👉 19.08 to KnockKnockowy PLAC BUDOWY
Tu spodziewajcie się budowli z pianek, wygłupów na dmuchsńcu oraz pyyyysznej waty cukrowej a może i balonowe cudaki zawitają 😉

👉 26.08 MAGICZNE ANIMACJE
To coś dla fanów Harrego Pottera. Widzimy się na Peronie 9i 3/4. Odwiedzimy Hogwart, zrobimy różdżki, polatamy na miotłach i posadzimy nietypowe rośliny. Będziemy czarować 😉

Koszt PIĄTKOWYCH PIKNIKOWYCH ANIMACJI to 65zł od osoby ( rodzeństwo 99zł)

PAMIĘTAJCIE, że możecie wynająć u nas też salkę na prywatne imprezy, zorganizować urodzinki i inne eventy 😁

Potańcówka osiedlowa / os. B. Chrobrego

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju, tradycyjną już potańcówkę wakacyjną między blokami!
Dzień: 16 sierpnia
Miejsce: Os. B. Chrobrego, przy bloku 12
Czas: 18:00 – 21:30
18:00 – 19:00 piosenki dla dzieci
19:00 – 20:00 plejka dla młodzieży
20:00 – 21:30 muza dla dorosłych
Koncepcja potańcówki powstała w oparciu o współpracę z osobami w różnym wieku, mieszkankami i mieszkańcami osiedla. Każdy z Was ma możliwość przesłania tytułu piosenki, którą chce usłyszeć. Zachęcamy do zgłoszeń przez str. fb Bloki Animacji.
Kolabo dj-skie: Piórko, Syla, Nadia, Amadeusz.

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas przygnębienia. Zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

Planszówki – zagraj z nami!

Zapraszamy serdecznie do wspólnego
spędzania czasu podczas wtorkowych wieczornych gier planszowych!
Spotykamy się we wtorki 09.08, 16.08 oraz 23.08 w godzinach 19.00 – 21.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

Wakacje w Muzeum 2022

16.08 – Spotkanie dla rodzin z Ukrainy. Діти для дітей з картин познанського музею (6-12 lat)
Діти можуть бути символом духовної чистоти, незайманості, безтурботності, майбутнього, спадковості поколінь та надії. Їх зображають в побутовому та релігійному контексті. Про що думали художники, коли писали дітей?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

17.08 – Odkrywamy ramy, czyli o tajemniczych i ukrytych działaniach w muzeum! (6-12 lat)
Czy wiesz, ile sekretnych, niedostępnych dla zwiedzających spraw dzieje się w muzeum? Jedną z nich jest naprawa cennych i starodawnych przedmiotów przez konserwatorów. Tym razem odkryjemy, jak wygląda ich praca nad ramami – w naszej opowieści nie zabraknie zaginionych dzieł sztuki, zagadek i materiałów tak cennych, jak agaty i złoto!
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM W POZNANIU

 

18.08 – Odbicia, rozmycia… (6-12 lat)
Kiedy lustrem obraz się stanie, mogą dziać się rzeczy niesłychane! Jaki kształt mają muzealne lustra i czy można się w nich przejrzeć?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

19.08 – Biuro detektywistyczne Bab Gołuchowskich (6-12 lat)
Baby Gołuchowskie pierwotnie miały zamieszkać w Zamku, jednak porzuciły myśl o wystawnym życiu, aby poświęcić się swojemu ulubionemu zajęciu – rozwiązywaniu zagadkowych spraw. Niestety, nie zawsze ze wszystkim dobrze sobie radzą, dlatego liczą na Twoją pomoc. Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

23.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak…
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

24.08 – Historia pewnej rozłąki. Spotkanie na wystawie „Rama do obrazu”(6-12 lat)
Byli za sobą od zawsze, gdy nagle rozdzielił ich smutny los.  Czy się odnajdą i znów połączą? Rozwiązanie tej zagadkowej historii przed nami.
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM W POZNANIU

 

25.08 – Podchody z Mickiewiczem (6-12 lat)
Dzieci wyposażone w pomocne informacje i wskazówki ruszają do parku, gdzie – podążając tropem Mickiewicza – rozwiązują zagadki i łamigłówki.
MUZEUM ADAMA MICKIEWICZA W ŚMIEŁOWIE

 

26.08 – O rodzinach instrumentów muzycznych (6-12 lat)
O co tak właściwie chodzi z rodzinami instrumentów muzycznych? Dlaczego fortepian, chociaż ma struny, nie należy do tej samej rodziny co skrzypce? Podczas zajęć zaprezentowane zostaną poszczególne rodziny instrumentów, a uczestnicy będą mogli wypróbować swoich sił w grze na skrzypcach czy cytrze.
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

 

30.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki, czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak….
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

31.08 – Dla każdego coś innego, czyli historia o pięknie (6-12 lat)
Czy wszyscy tak samo odbieramy piękno? Co trzeba mieć, by je zauważać? Gdzie ono właściwie mieszka, czy w muzeum?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

MUZEUM PAŁAC W ROGALINIE:

3, 10, 17 i 24.08, do wyboru:

– Zakamarki pałacu
W czasie zajęć uczestnicy zwiedzą niedostępne na co dzień pomieszczenia znajdujące się w skrzydle południowym pałacu: piwnice, pokój malarza, pokój służących i tajemnicze pomieszczenie „K”.

– Wakacje w ogrodzie
Letnią porą zachęcamy do spędzania czasu w pałacowym parku i ogrodzie. Czas umilą uczestnikom opowieści przewodnika, poszukiwanie mitologicznych zwierząt oraz „magicznych” roślin. Zajęcia kończy część plastyczna w plenerze.

 

 

ŚRODA

DZIKI TARG U TULASÓW

Czy tak jak My już po mału szykujecie się na sezon jesienno-zimowy ? Nieukrywamy, że odkąd zostałyśmy Mamami znacznie bardziej praktycznie podchodzimy do ubioru 😁. Odzież przeciwdeszczowa, merino i kalosze jeżdżą z nami chyba wszędzie 🙃. Chcemy aby nasze Chłopaki każdego dnia mogły poznawać świat nieważne czy pada czy świecie słońce.
Dlatego już w najbliższą środę 8.09 zapraszamy Was na DZIKI TARG, który odbędzie się u nas w tulasowym ogrodzie.
🌱Gdzie? ul.L.Staffa 7A Poznań
🌱O której: 12.30-14.30
🌱Koszt: 35 zł
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
🌱Obowiązują zapisy: biuro@tulasy.pl, (prosimy o podanie imienia i wieku dziecka)
🌱Co można przynieść:
kalosze, wygodne buty, odzież termiczną, odzież przeciwdeszczową, odzież merino i ogólnie odzież, która nada się na dzikie harce po dworze 🙃.
🌱Jak to widzimy:
– przynosicie nieużywaną już przez Was lub Wasze Pociechy odzież/buty
– możecie się wymienić z innymi Mamami lub sprzedać w cenie, którą podacie
– rzeczy muszą być wyprane i takie, które po prostu sami byście chcieli dostać 😊
Dziki targ łączymy ze swobodną zabawą. Dzieci będą eksplorować tulasową przestrzeń, a Wy wypijecie ciepłą kawkę, powymieniacie się rzeczami i poplotkujecie 🙃.
#tulasowylokal
#tulasowyogród
#wakacjeztulasami
#dzikiemaluchy #dzikiemamy #dzicyrodzice #rzeczyzdrugiejręki #przydasię #niemazłejpogody #dzikitarg

Warsztaty dla taty i syna/córki – LOT W KOSMOS

Cześć dzieciaki!
Zdecydowałyśmy się zorganizować warsztaty, na które zaprosimy Was razem z Waszymi tatusiami! Razem stworzycie własny odrzutowy plecak!
NA NASZYCH WARSZTATACH KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ASTRONAUTĄ!
Warsztaty bez ograniczeń wiekowych.
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 60 minut
koszt za tatę + dziecko : 40 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 40 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (40 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 40zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

inteGRY / sąsiedzkie spotkanie przy grach plenerowych

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ serdecznie zapraszamy na inteGRY, czyli cykl bezpłatnych spotkań przy grach, tym razem grach plenerowych.
Najbliższe rozgrywki zaplanowaliśmy na 17 sierpnia (tj. środa) od godziny 18:00. Spotykamy się ponownie na terenie Podwórkowni (czyli w Czworoboku przy zbiegu ulicy Rolna/Wspólna/Tokarska) na największym podwórku w Europie.
Przygotowaliśmy dla Was wiele gier i zabaw, w które możemy zagrać na świeżym powietrzu. Mamy dla Was tradycyjne gry jak badminton czy rzucanie dyskiem frisbee. Mamy też gry, w które wielu z Was nigdy nie miało okazji zagrać jak boule czy kubb.
Na pewno nie zabraknie chętnych do gry, a zasady lub wątpliwości dotyczące rozgrywki zostaną rozwiane przez prowadzącego Jakuba GRYpczyńskiego.
Chęć uczestnictwa można zgłosić także w komentarzu do wydarzenia. Będzie nam łatwiej przewidzieć ilość zabaw.
inteGRY czas zacząć!
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

Warsztaty w Parku Starego Browaru (6 miesięcy – 5 lat)

W sierpniu kot 🐈 Leon rozpoczyna podróże po świecie 🗺️ i w najbliższą środę będzie Ameryka Północna, a więc będą Indianie, Kowboje 🤠 i Hawaje! 🏵️💮🌸
‼️Warsztaty w Parku Starego Browaru ‼️
Ruszają zapisy na 17.08 (środa)!
❓Dla kogo❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Rodzice z dziećmi od 6 miesiąca życia do 5 lat.
❓Kiedy ❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 17.08 (środa). Dwie grupy:
1️⃣ 12:00-12:45
2️⃣ 17:15-18:00.
❓Za ile❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 45 zł Opiekun plus dziecko,
➡️ 65 zł Dwóch Opiekunów plus dziecko lub Dwojka dzieci plus Opiekun.
➡️ 85 zł Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci.
❓Co w przypadku, gdy pogoda nie dopisze❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia zostają przeniesione do Słodowni w Starym Browarze. Nie zwracamy wówczas gotówki.
Jeśli macie jakieś pytania – piszcie na fb, ig lub telefonicznie: 791 708 474! ❤️

Stwórz z nami maskotkę lub zabawkę metodą DIY

Zapraszamy serdecznie do wspólnego tworzenia maskotek i zabawek dla dzieci.
Każdy z nas będzie mógł odkryć w sobie majsterkowicza i przygotować oryginalny prezent dla kogoś bliskiego.
Spotykamy się w środę 10.08, 17.08 oraz 24.08 w godzinach 17.00 – 19.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
Zajęcia poprowadzi… Lilia Charniuk!
Lilka jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz instruktorem Jogi.
Styczność ze sportem rozpoczęła w 2012 r. i zaraz potem otrzymała Certyfikat Instruktora Sportów Siłowych i Certyfikat Dietetyki i Żywienia w Sporcie. Jednocześnie rozwijając swoje siłowe umiejętności i trenując swoich podopiecznych w 2016 r. zaczęła praktykować kalistenikę oraz jogę – ashtangę. W 2018r uzyskała tytuł Instruktora Jogi.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉

OGNISKO Z MUZYKĄ NA ŻYWO I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Płonie ognisko na Plaży, echo po Wildzie się niesie!
W każdą środę o 21:00 – ognisko, gitarka, muzyka i chill 🔥 Przywołujemy wspomnienia młodzieńczych wakacji!
Zgarnij swoich kumpli, namów rodzinkę i przyjdźcie spędzić razem miły wieczór 😎
6.07 ZAGRA DLA WAS PATRYK NAJMAN!
Patryk Najman – Muzyk samouk, posiada wrodzony talent wodzirejski, występuje z gitarą i śpiewa znane polskie przeboje. Turysta, pilot wycieczek, lubi żagle i góry, a szczególnie Bieszczady, na które ma mało czasu…
Repertuar:
Chciałbym umrzeć z miłości
Dziś późno pójde spać
Lubiła tańczyć
Kocham Cię jak Irlandię
Peggy Brown
/ WSTĘP FREE /

Lato z Estradą 2022: ŚWIERCZEWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
ŚWIERCZEWO
Program:
Środa, 17 sierpnia 2022
Fort IX, ul. Głazowa
godz. 17:00
spektakl „Królowa Śniegu” – Teatr Asz.Teatr
Niedziela, 11 września 2022
Boisko przy ul. Buczka
godz. 13:00
warsztaty plecenia wianków – Staszka Wije Wianki
*LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Niedziela, 11 września 2022
Boisko przy ul. Buczka
godz. 15:00
koncert interaktywny – Siły Specjalne (Fundacja Nordoff Robbins Polska)
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Świerczewo https://www.facebook.com/swierczewo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

 

 

 

CZWARTEK

 

Warsztaty dla dzieci – KOLOROWE MYDEŁKA

Cześć dzieciaki!
Chcecie mieć własnoręcznie robione mydełko w kształcie serduszka, samochodu, misia, lub może myszki miki?
Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, na których każdy z uczestników wykona kolorowe mydełka o wybranych kształtach!
Do ozdoby wykorzystamy barwniki, aromaty, a także brokat. Wykonane mydełka każdy uczestnik zabierze do domu w przygotowanym przez nas pudełeczku. Zainteresowani?
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 40zł
Warsztaty dla dzieci powyżej 4 lat.
Młodsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicem. Proszę uprzedź Nas jeśli zostaniesz na warsztatach z maluszkiem.
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 40 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (40 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4. Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 40zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach do 2 dni przed ich odbyciem, zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty dla dzieci – SKARBONKA ŚWINKA

Cześć dzieciaki!
Chcecie mieć własnoręcznie pomalowaną świnkę, która będzie pilnowała Waszych drobniaczków?
Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, na których każdy z uczestników wykona jedyna i niepowtarzalną skarbonkę!
Do ozdoby wykorzystamy farby, cekiny oraz brokat!
Zainteresowani?
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 50zł
Warsztaty dla dzieci powyżej 4 lat.
Młodsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicem. Proszę uprzedź Nas jeśli zostaniesz na warsztatach z maluszkiem.
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 50 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (50 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4. Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 50zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach do 2 dni przed ich odbyciem, zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

BIBLIOTEKA NA ROWERZE Z FRAJDĄ – „Władcy podwórka”

BIBLIOTEKA NA ROWERZE Z FRAJDĄ – „Władcy podwórka”
prowadzenie: Natalia Adamczyk
Spotkanie dla dzieci (+3) wokół książki Josepha Kueflera „Władcy podwórka” (Wydawnictwo Frajda). Pewnego dnia Janek postanawia zostać władcą podwórka. Wszyscy przysięgają posłuszeństwo Królowi Jankowi… z wyjątkiem Leny, bo ona także chce rządzić. Pełna humoru historyjka o podwórkowej polityce, opowiedziana i zilustrowana przez Josepha Kueflera – autora i ilustratoar książek dla dzieci, który mieszka w Minnesocie. Tak o książce pisze jej tłumaczka, Emilia Kiereś: „Zadziorna i pełna wdzięku, zabawnie zilustrowana książka o rywalizacji i o tym, że nawet w trudnych kwestiach zawsze można dojść do porozumienia. Chyba że…”
Wydawnictwo FRAJDA to imprint Grupy Wydawniczej FILIA założony w 2022 roku z myślą o dzieciach i ich opiekunach. Książki, ich tworzenie, wydawanie oraz czytanie sprawiają przyjemność zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Więcej informacji: www.wydawnictwofrajda.pl
Biblioteka na rowerze to wakacyjne plenerowe warsztaty dla dzieci. Spotykamy się w parku, mamy dla Was zabawy skupione wokół wybranych tytułów i mnóstwo książek, które przywozimy specjalnie skonstruowanym rowerem. Do zobaczenia!
Park im. H. Wieniawskiego , wstęp wolny
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wydarzenie skierowane jest do odbiorców indywidulanych (nie przyjmujemy grup zorganizowanych).

„Nieplaczabaw” tor przeszkód dla dzieci 0-10 lat

Przyjdź do nas, rozgość się, rozejrzyj i wybierz to co odpowiada Tobie i Twojemu dziecku.
Będzie to okazja by nawiązać relacje i dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu.
🌱🌻🌲🌹🍀🌺🌿🐞🐛🦋🐌🐝🍃🍂💚
Zanurzmy się w naturze, a dzieci niech eksplorują nasz tor przeszkód do woli.
👣 Czwartek 18.08, godz. 15.30 do 19.00.
(możesz być 1 h albo 3.
Jak chcesz),
👣 Możesz wziąć koc i zrobić piknik,
👣 Wejście 10 zł / dziecko.
Zapisy pod nr tel. 798492969 lub messenger.

Lato z Estradą 2022: PIĄTKOWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
PIĄTKOWO
Program:
Czwartek, 18 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
koncert – Darek Tarczewski Ensemble
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
minikoncert storytellingowy i warsztaty „Którędy do Valhalli?” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„W co grają ludzie”, reż. Jenni Toivoniemi, 2020; 117 min
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Piątkowo https://www.facebook.com/RadaOsiedlaPiatkowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Kawiarnia “Małe Fusy”
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

JAM SESSION w KontenerART

Rozpoczynamy piętnastą serię Jam Session w KontenerART – zapraszamy Was do improwizowanego świata, gdzie ścierają się różne nurty muzyczne i artystyczne. Czwartkowe wydarzenie skupia się wokół otwartej sceny na wolnym powietrzu. Będzie to platforma wspólnych podróży muzycznych. Weźcie ze sobą pomysły, przyjaciół i instrumenty. Na scenie zapewniamy nagłośnienie i backline.

 

 

 

PIĄTEK

 

Ósmy dyżur biblioteczny

Serdecznie zapraszamy na kolejny, ósmy w tym roku, dyżur biblioteczny, który odbędzie się w piątek 19 sierpnia 2022 roku w godz. 16:30-18:30 – zapraszamy serdecznie po nowości!
Z A P R A S Z A M Y ❤
Można założyć kartę czytalnika – każdy nowy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie! Stałych bywalców także zapraszamy 🙂
#poznanwspiera

Warsztaty dla dzieci – WAKACYJNA CZAPKA

Cześć dzieciaki!
Przy dużych upałach ważne jest aby osłaniać głowę, to skłoniło nas do zorganizowania warsztatów, na których każdy z was ozdobi własną wakacyjną czapkę z daszkiem!
Do ozdoby wykorzystamy, farby do tkanin oraz wstążki. Wasze czapki będą kolorowe i wyjątkowe!
Warsztaty dla dzieci powyżej 5 lat (ze względu na rozmiary czapek)
Czas trwania : 1 h
koszt za dziecko: 29zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 35 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (29 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 29zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty dla dzieci -SPOTKANIE Z MAGIKIEM

Cześć dzieciaki!
Zapraszamy Was na warsztaty pełne magii, na których każdy z Was wykona czarodziejski kapelusz oraz różdżkę!
Tuż po 1,5 h warsztatach zapraszamy Was na spotkanie z magikiem, które będzie trwało 1h.
Czas trwania : 2,5 h
koszt za dziecko: 70 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 70 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Może się zdarzyć, że Twój maluch wróci do domu z dziełem niepodobnym do tego na zdjęciu. Pamiętaj, że zdjęcie umieszczone w wydarzeniu jest tylko poglądowe. Nie ograniczamy wyobraźni uczestników 🙂
Wpłata rezerwacyjna (70 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 70zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Rękodzielniczy fablab

Fablab to rodzaj pracowni lub małego laboratorium, mającego dawać możliwość realizacji własnych projektów i pomysłów osobom chcącym realizować swoje marzenia, hobby, naukę lub pracę, a potrzebującym narzędzi i przestrzeni oraz wiedzy technicznej.
W ciągu kilku ostatnich lat pracy naszego stowarzyszenia oraz różnorodnych działań animacyjnych i artystycznych udało nam się zgromadzić bardzo wiele narzędzi i urządzeń pomocnych do tworzenia różnorakiego rękodzieła.
Tworząc Fablab Rękodzielniczy chcemy udostępnić te zasoby mieszkańcom Dębca i Poznania. Otwieramy dla społeczności naszą przestrzeń i chcemy się dzielić profesjonalną wiedzą naszych animatorek i liderek społeczności lokalnej, ale także poznawać kompetencje i umiejętności naszych odbiorców, aby wspierać ogólnosąsiedzką wymianę wiedzy i doświadczeń.
Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie 22 kwietnia.
Dom Sąsiedzki będzie dla Was otwarty od godz.: 18:00 do 21:00.
Kolejne spotkania:
13 maja, 27 maja, 10 czerwca, 24 czerwca, 8 lipca, 22 lipca, 5 sierpnia, 19 sierpnia.
Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki na Dębcu.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Lato z Anubisem

Klub Archeologicznych Gier Planszowych „Anubis”zaprasza wszystkich chętnych (dzieci i dorosłych ) na
░l░a░t░o░ ░z░ ░A░n░u░b░i░s░e░m░ 🤩🤩🤩

Spotykamy się

➡️ 19 sierpnia

od godziny 11.00 do 13.00 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu przy ul.Wodnej 27.
W co będziemy grać:
🟡 Skarabia
🟡 Palec boży
🟡 Obłędny rycerz
🟡 Carcassonne junior
🟡 Carcassonne
🟡 Drogi do Rzymu
Zbierz ekipę i przyjdź zagrać z nami w archeologiczne planszówki! 😍
Wstęp darmowy❗️❗️❗️ serdecznie zapraszamy ❗️❗️❗️
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: sklep Zgrani.pl , wydawnictwo Granna, wydawnictwo Foxgames, wydawnictwo Portal Games
Archeological Board Games Club „Anubis” invites everyone (children and adults)
░S░u░m░m░e░r░ ░w░i░t░h░ ░A░n░u░b░i░s░
We meet:
➡️ 15th July
➡️ 22th July
➡️ 12th August
➡️ 9th August
from 11.00 to 13.00 at the Archaeological Museum in Poznań at 27 Wodna Street.
What are we going to play:
🟡 Skarabia
🟡 God’s finger
🟡 Crazy knight
🟡 Carcassonne junior
🟡 Carcassonne
🟡 roads to Rome
and many more 😉
Feel invited!
Get a team and come to play with us in board games!

Śladami przeszłości 2-quest,spacer z historią w tle

W ramach Łazarskiego lata zapraszamy na spacer śladami przeszłości
Poznamy historię ludzi,miejsc na Łazarzu,spacer nasz poprowadzimy szlakiem tablic pamiątkowych
Nasze spotkanie to forma questu opracowanego przez koleżankę Anię
Zadaniem uczestników będzie odnalezienie słów, wersów na danej tablicy pamiątkowej,wpisane słowa w krzyżówkę utworzą hasło

 

 

SOBOTA

Patyczaki i liściowe ludki – chwastne zabawki dla dzieci w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa

Z czym dzisiaj kojarzy nam się zabawa i zabawki? Z plastikiem? Z konsumpcją? A może wystarczy iść do ogrodu, lasu czy parku aby znaleźć przedmioty, które angażują zmysły, stymulują kreatywność, uczą poznawania przyrody i mogą służyć do świetnej zabawy?!
Podczas warsztatów razem
z uczestniczkami i uczestnikami cofniemy się w czasie o kilkanaście wieków, kiedy to przyroda była głównym źródłem materiałów z których wykonywano zabawki. Trawa, patyki, kamienie, glina. Uczestniczki i uczestnicy nauczą się tworzyć różnego rodzaju przedmioty do wspólnej zabawy z użyciem jedynie znalezionych w środowisku naturalnym przedmiotów i roślin. Proste, ale kreatywne zabawki dla dzieci będą nie tylko służyły do zabawy, rozwijania umiejętności motorycznych, świadomości ekologicznej czy po prostu do zabawy, ale będą także nośnikami idei recyklingu czy zero waste.
Zwrócimy uwagę na to, że przyroda jest źródłem nie tylko surowców, ale przede wszystkim kreatywności, ponieważ angażuje wszystkie zmysły i sprzyja nieszablonowym pomysłom na zabawę, o które coraz trudniej w czasach przesytu, obfitości i nadmiaru przedmiotów i komercjalizacji przestrzeni publicznej.
Spotkanie odbywa się dwa razy o 16:00, oraz 18:00 w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa (wejście od ul. Ostrówek).
Prowadzenie: Anna Gruszka – Dziewczyny w Naturze.
Zapisy: dziewczynywnaturze@gmail.com
Czas trwania: 1,5- 2 godzin x dwa spotkania
Grupa odbiorców: Osoby dorosłe i dzieci (osoby poniżej 12 roku życia zapraszamy z opiekunami).
Limit osób: 15
Zapewniamy możliwość udziału osobom niesłyszącym, poprzez obecność tłumacza PJM. Miejsce warsztatów jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Brama otwarta na Rzekę”, realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Poznania (Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta) oraz Poznańskie Centrum Dziedzictwa. Dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa 4. Środowisko, Działanie 4.5 Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4 Edukacja Ekologiczna.”

Wakacje z Teatrem Animacji nad Rusałką!

Także w tym roku dzięki wsparciu z Miasta Poznań, w prawie wszystkie weekendy wakacji będziemy gościć z naszą Sceną Mobilną Imaginarium nad Jeziorem Rusałka!
Wszystkie spektakle ze streszczeniem fanuły na język ukraiński, spektakl „Wielkie Rzeczy” grany będzie w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
Informacje o spektaklach znajdziecie na naszej stronie www.teatranimacji.pl
Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny!
Patronem medialnym wakacji nad Rusałką jest Melo Radio.
ZAPRASZAMY!
20 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „BAJKI MALUTKIE 1”
wiek Widzów: 4+
21 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?”
wiek Widzów: 4+
27 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+
28 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+

Zabytek Otwarty: Stara Rzeźnia

Zapraszamy na spotkanie w zabytkowej przestrzeni dawnej rzeźni miejskiej – jednej z ciekawszych przestrzeni historycznych w mieście. Podczas wydarzenia poznamy historię zarówno samego kompleksu, jak i jego najbliższego otoczenia. Proponujemy spacery i oprowadzania, podczas których pokażemy zabytek od najciekawszej strony.
𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲: 𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 𝟐𝟎.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟐, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟐.𝟎𝟎-𝟏𝟔.𝟎𝟎
𝐆𝐝𝐳𝐢𝐞: 𝐮𝐥. 𝐆𝐚𝐫𝐛𝐚𝐫𝐲 𝟏𝟎𝟏/𝟏𝟏𝟏
Wydarzenia odbywają się w przestrzeni dostępnej. Spacery będą prowadzone częściowo po nierównym terenie (np. trawa, zarośla, bruk). Osoby z niepełnosprawnością ruchu prosimy o ostrożność.
𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐖𝐘𝐃𝐀𝐑𝐙𝐄𝐍𝐈𝐀
𝟏𝟐.𝟎𝟎-𝟏𝟔.𝟎𝟎 Strefa info
Punkt informacji o wydarzeniach imprezy i dystrybucji publikacji Poznańskiego Centrum Dziedzictwa
𝐎𝐝 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐮 𝐝𝐨 𝐟𝐚𝐛𝐫𝐲𝐤𝐢
Wystawa plenerowa prezentująca najciekawsze obiekty przemysłowe, wydarzenia i postacie składające się na industrialną przeszłość Poznania.
𝟏𝟐.𝟎𝟎 𝐙𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐚𝐦𝐢 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐞𝐣 𝐑𝐳𝐞𝐳́𝐧𝐢
Oprowadzanie po zabytkowych przestrzeniach dawnej rzeźni miejskiej. Zajrzymy do wnętrz zabudowań, które przed ponad stu laty tworzyły nowoczesny i szeroko zakrojony kompleks przemysłowy będacy chlubą ówczesnych władz miejskich.
Prowadzenie: Maksym Kempiński
Start: przy punkcie info
𝟏𝟑.𝟎𝟎 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲 𝐏𝐨́ł𝐧𝐨𝐜𝐧𝐚̨ 𝐚 𝐏𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚̨
Spacer śladami wydarzeń, miejsc i postaci, które wiązały się z obszarami położonymi na północ od historycznego miasta w murach – dawnymi Łąkami Dominikańskimi i Wzgórzem Św. Wojciecha, a także wytyczonymi na przełomie XIX i XX wieku ulicami: Północną i Południową (dziś Grochowe Łąki).
Prowadzenie: Adam Sokołowski
Start: przy punkcie info
𝟏𝟒.𝟎𝟎 𝐙𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐚𝐦𝐢 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐞𝐣 𝐑𝐳𝐞𝐳́𝐧𝐢
Oprowadzanie po zabytkowych przestrzeniach dawnej rzeźni miejskiej. Zajrzymy do wnętrz zabudowań, które przed ponad stu laty tworzyły nowoczesny i szeroko zakrojony kompleks przemysłowy będący chlubą ówczesnych władz miejskich.
Prowadzenie: Maksym Kempiński
Start: przy punkcie info
𝟏𝟓.𝟎𝟎 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲 𝐏𝐨́ł𝐧𝐨𝐜𝐧𝐚̨ 𝐚 𝐏𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚̨
Spacer śladami wydarzeń, miejsc i postaci, które wiązały się z obszarami położonymi na północ od historycznego miasta w murach – dawnymi Łąkami Dominikańskimi i Wzgórzem Św. Wojciecha, a także wytyczonymi na przełomie XIX i XX wieku ulicami: Północną i Południową (dziś Grochowe Łąki).
Prowadzenie: Adam Sokołowski
Start: przy punkcie info

𝐑𝐞𝐠𝐮𝐥𝐚𝐦𝐢𝐧 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐧𝐲 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐨𝐰𝐞𝐣.

Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim 2022

𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿𝘆 𝗻𝗮 𝗧𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗼-𝗖𝗲𝘀𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶𝗺.
W tegorocznych miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie! 🌞✋
Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa poprowadzą was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.
Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, trasy tematyczne: śladami dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego w centrum historycznego miasta oraz specjalny spacer wieczorny po wnętrzach poznańskiej katedry.
Szczegółowy harmonogram spacerów poniżej.
🌞 𝗖𝘇𝗮𝘀 𝘁𝗿𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮: 𝟵𝟬-𝟭𝟮𝟬 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁
🌞 𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗶𝗹𝗲𝘁𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆
[wyjątek – Katedra: instrukcja obsługi]
𝟮𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / Zabytek Otwarty: odsłona druga ***
𝟮𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer Szlakiem Dziedzictwa Przemysłu i Techniki / START: plac u zbiegu ulic Wenecjańskiej i Chwaliszewo
𝟮𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Stare Miasto / START: u zbiegu ulic Wodnej i Świętosławskiej
𝟯 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Śródmieście / START: przy fontannie na placu Wolności
Na wszystkie spacery (za wyjątkiem Katedra: instrukcja obsługi)
𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆!
* Liczba uczestników(-czek) wyprawy jest ograniczona (do 30 osób), decyduje kolejność przyjścia.
** Obowiązują wejściówki do odbioru na 30 minut przed rozpoczęciem spaceru. Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
*** Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
Regulamin spacerów dostępny na naszej stronie internetowej.

CZYTATY 6 zmysłów, dla dzieci, warsztaty, zajęcia


20 sierpnia, godz. 12.00, Biblioteka Raczyńskich, sala 5

Czym jest dobry smak? Czy gust i smak można kształtować? Za co odpowiadają kubki smakowe? Czy w książkach można się rozsmakować? O tym wszystkim opowie Joanna Krzyżanek, autorka książek, wierszy, miłośniczka liter i rogalików z konfiturą.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Lato z PoPoznaniu.pl zaczyna się w sierpniu! Przez cały miesiąc zapraszamy Was na sobotnie spacery z przewodnikiem. Spokojnym krokiem, z wakacyjnym luzem zamierzamy wspólnie odkrywać Poznań.
Kolejna wycieczka w cyklu to spacer po Sołaczu. Przewodnik (Janusz) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 20 sierpnia o godzinie 11 i 15 na skrzyżowaniu al. Wielkpolskiej i ul. Pułaskiego.
Planowana z wielkim rozmachem u schyłku zaborów dzielnica willowa miała być magnesem przyciągającym z głębi Prus do rozwijającego się Poznania urzędników i przedstawicieli nowej burżuazji, których zadaniem miało być „kolonizowanie” Wschodu. Mimo wielu zmian inteligencko-kupiecka mieszanka właściwa była Sołaczowi również po zakończeniu kolejnych wojen światowych. Mimo, że zabrakło konsekwencji, by zrealizować pierwotne założenia, do dziś Sołacz jest przykładem dobrej urbanistyki i architektury. Ze względu na założenie parkowe od samego niemal początku przyciągał również mieszkańców innych części miasta, którzy chętnie przyjeżdżali tu „sołaczyć się”.
Pozostałe spacery cyklu „Lato z PoPoznaniu.pl”:
6.08 Straszne historie 3 godz.10,16 i 21 start: plac Wolności (przy fontannie Higiei); szczegóły: https://fb.me/e/50iDXzJdF
13.08 Kryminalny Poznań godz.10 start: Krzyż Chwaliszewski (plac Międzymoście); szczegóły: https://fb.me/e/2H4VTeYsE
27.08 Bamber, czyli kto? godz. 10 start: ul.Mostowa 7 (przy Muzeum Bambrów Poznańskich); szczegóły: https://fb.me/e/1r4eOmrEd
Wycieczka odbywa się w konwencji „free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem

Roślinny Rajd Rowerowy 2022.2

🚴‍♀️🚴Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Roślinnego Rajdu Rowerowego 2022.2.
📍 Zbiórka: 20.08.2022r. o godz. 10:00 na Cytadeli przy restauracji Umberto, dystans ok. 35 km
❗️ Obowiązują zapisy!
🏞Wyruszymy wzdłuż Warty na północ, eksplorując tamtejszy busz, łąki i pola, odwiedzimy rezerwat Kokoryczkowe Wzgórze, sprawdzimy jaki napis można przeczytać na cmentarzu rodziny von Treskow oraz gdzie Napoleon przeprawił się przez Wartę.
Zabawimy dłużej w Łysym Młynie, gdzie czekają nas wege przekąski i konkurs z nagrodami przygotowany przez @Akademia Myśli 🙂 Stamtąd powrót na własną rękę lub z grupą w rejon Cytadeli.
🌳🌤Wyjazd jest towarzyski, tempo rekreacyjne, nikt nie zostanie z tyłu, a jeśli coś się dzieje – pomagamy sobie wzajemnie.
👉Obowiązują zapisy – aby potwierdzić uczestnictwo wyślij wiadomość na profil @Viva Akcja dla zwierząt – Poznań.
Co zabrać❓ sprawny rower (koniecznie z szerszymi oponami, np. trekking, góski lub gravel), kask, przekąski i coś do picia.
Przewidywany czas: jazda ok. 3h, przystanek ok 1,5h, powrót ok. 1h.
❗️Ważne informacje:
⚙️ Aby wziąć udział w rajdzie wyślij wiadomość na profil @Viva Akcja dla zwierząt – Poznań. Liczba miejsc ograniczona!
⚙️ Tempo będzie spokojne, będą przystanki, ale trasa jest miejscami wymagająca – można spodziewać się błota, piachu i korzeni, dlatego weź sprawny rower z szerokimi oponami (np. trekking, góski lub gravel)
⚙️ Weź podstawowe narzędzia (jeśli je posiadasz), my też weźmiemy 🙂
⚙️ Uczestnicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo, stosujemy się do przepisów ruchu drogowego, nie stwarzamy zagrożenia dla innych uczestników ruchu
⚙️ Obowiązkowy jest kask
⚙️ Rajd dla osób pełnoletnich; osoby niepełnoletnie powyżej 15 roku życia mogą uczestniczyć za zgodą rodziców lub pod ich opieką
⚙️ Jeżeli nie zgadzasz się na publikację zdjęć, filmów, relacji z wydarzenia – poinformuj nas o tym, brak takiej informacji rozumiemy jako zgodę
⚙️ W razie złych warunków pogodowych wyjazd może zostać odwołany – damy wtedy znać na wydarzeniu oraz w wiadomości na fb.
🏞Link do trasy: https://tiny.pl/wq14f
Zapraszamy!

Joga na trawie – otwarte zajęcia na świeżym powietrzu

Zapraszamy na otwarte zajęcia na świeżym powietrzu z jogi, które – co sobotę o godzinie 10:00 – odbywać się będą w naszym parku.
Bezpłatne spotkania dają szansę sprawdzenia, czy joga jest właśnie dla Ciebie, czy praca nad ciałem daje zadowolenie i satysfakcję. Jest to sposób na swego rodzaju świadomy relaks połączony z praktyką uważności – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Ponieważ jogę może uprawiać każdy, dlatego zapraszamy starszych i młodszych, a nawet najmłodszych z rodzicami.
Przyjdź w wygodnym stroju, przynieś ze sobą matę oraz butelkę wody.
Zajęcia poprowadzi Magdalena Śniegocka

Sąsiedzka joga w parku

Stowarzyszenie Fyrtel zaprasza do wspólnej praktyki jogi na os. Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Sąsiedzka joga w parku”.
Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, mieszkające na Piątkowie oraz Waszych bliskich, sympatyzujących z naszą dzielnicą, lubiących spędzać czas wolny w zielonym sercu Piątkowa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 czerwca.
Planujemy 14 spotkań.
Będziemy spotykać się w te soboty, kiedy pogoda będzie korzystna do ćwiczeń, czyli bezdeszczowa 😃
Przed każdą sobotą pojawi się informacja w wydarzeniu.
Dostępny jest regulamin, który będzie obowiązywał podczas zajęć.
Spotkania mają charakter otwarty, przybywajcie i zapraszajcie zainteresowane osoby!
Kiedy? sobota, godz. 9.00 – 10.30
Gdzie? pomiędzy wybiegiem dla psów a boiskiem do piłki nożnej (to samo miejsce gdzie praktykowaliśmy w minionych latach)
Zajęcia prowadzić będzie, Anna Maciaszczyk oraz Klaudia Walkowiak
Do zobaczenia!

Sąsiedzka joga w parku jest dofinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe,
#poznańwspiera
Zapraszamy na mini survival
20 sierpnia (sobota) godz. 10.00 do 13.00
🧑dzieci w wieku 4-7 lat.
3 h zajęć dla „Leśnych skrzatów”.
W programie:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 Slackline,
🌳 Rozpalanie ogniska,
🌳 Przenikanie,
🌳 Budowa szałasu,
🌳 Tyrolka
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
Cena 50 zł/dziecko,
10 zł/rodzic.
W cenie 3 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 889759959,
📞 798492969.

 

 

NIEDZIELA

Piosenki na niepogodę

🌻WAKACYJNA NIESPODZIANKA!!!🌻
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Was na nasz najnowszy KONCERT pt. :
„PIOSENKI NA NIEPOGODĘ”🌞
GRAMY 21 sierpnia w dwóch miejscach w Poznaniu:
❤️ Przystań Sztuki / BAŁTYK o godz.12.00❤️
❤️ STRZESZYN GRECKI o godz.17.00 ❤️
WSTĘP WOLNY
Projekt wspierany ze środków Miasta POZNAŃ

Koncert dla naj-najmłodszych do lat 7. Występują: Kasia Tapek, Kasia Pawłowska i Lucyna Winkel – śpiew oraz Radek Mateja przy instrumentach klawiszowych, Paweł Iwanowski – kontrabas i Piotr Jaraszkiewicz – perkusja

Co ma księżyc do wiatraka? Ogrodnictwo pod nocnym niebem w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa

W ramach zajęć udowiemy się o tym, czym jest uprawa biodynamiczna, której jedną z cech charakterystycznych jest posługiwanie się w ogrodnictwie wpływem faz księżyca na wzrost roślin.
Uprawach biodynamiczne są ekologiczne, nie wykorzystuje się nawet naturalnych herbicydów, nie pieli się grządek, pozwala się przyrodzie samej regulować swój rytm, zwiększając tym samym bioróżnorodność. W ramach spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z regułami siewu i uprawy roślin w zgodzie z fazami księżyca i będą mogli samodzielnie sprawdzić w ramach eksperymentu, czy stosowanie się do reguł przynosi rezultaty. Każda osoba dostanie ankiety, szczepki i nasiona i inne materiały niezbędne do przeprowadzenia eksperymentu we własnych domach, a uzupełnione ankiety z wynikami badań będzie można wysłać nam mailowo.
Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami stworzymy pełniowy eliksir, który będzie symbolicznym uczczeniem pełni księżyca, z wykorzystaniem lokalnych ziół znalezionych w okolicy ogrodu i nad rzeką. W ten sposób odwołamy się również do dawnych wierzeń związanych ze zbiorem roślin w kulturze ludowej.
Spotkanie odbywa się dwa razy o 16:00, oraz 18:00 w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa (wejście od ul. Ostrówek).
Prowadzenie: Anna Gruszka – Dziewczyny w Naturze.
Zapisy: dziewczynywnaturze@gmail.com
Czas trwania: 1,5- 2 godzin x dwa spotkania
Grupa odbiorców: Osoby dorosłe i dzieci (osoby poniżej 12 roku życia zapraszamy z opiekunami).
Limit osób: 15
Zapewniamy możliwość udziału osobom niesłyszącym, poprzez obecność tłumacza PJM. Miejsce warsztatów jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Brama otwarta na Rzekę”, realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Poznania (Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta) oraz Poznańskie Centrum Dziedzictwa. Dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa 4. Środowisko, Działanie 4.5 Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4 Edukacja Ekologiczna.”

PLAC WOLNOŚCI DLA DZIECI: „Muzyczne wygibasy” Teatr Mozaika | DO ZOBACZENIA NA PLACU WOLNOŚCI!

DO ZOBACZENIA NA PLACU WOLNOŚCI!
👉 21 sierpnia
godz. 10:00
spektakl dla dzieci: „Muzyczne wygibasy”
Teatr Mozaika
Przed nami spotkanie z przygodami, zabawami i wierszami zapodzianymi w piosenkach. Nie rezygnując ani na chwilę z zabawy melodią i słowem, zastanowimy się: o czym, po co, kto, do kogo i dlaczego śpiewa? Innymi słowy, dowiemy się, jak to jest być kompozytorem piosenek oraz sami spróbujemy swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą nas muzycy. Zwrotki będą w kropki, a refreny w pasy – jesteście gotowi na muzyczne wygibasy? Koncert zawiera wiele elementów interakcji z dziećmi.
Czas trwania: 50 minut
Wiek odbiorców: 3
👉 Wstęp wolny!

Sąsiedzkie Warsztaty Fotograficzne

Nowa przestrzeń na Osiedlu Magiel Artystyczny** (os. Z. Starego 15a) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
W wybrane niedziele będzie realizowany cykl Sąsiedzkich Warsztatów Fotograficznych, łącznie 8 spotkań.
Jeżeli chcesz:
– zostać mistrzem fotografowania,
– poznać tajniki kompozycji,
– nauczyć się uwieczniać ulotne chwile,
– poznać programy do obróbki zdjęć,
– stworzyć z nami wystawę fotografii,
– mile spędzić czas,
to
zgłoś chęć udziału poprzez formularz:
forms.gle/zAZ6sKxX4zJ7zCHK9
Startujemy 3 lipca o godzinie 17:00 w Maglu Artystycznym na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Nie ma obowiązku udziału we wszystkich spotkaniach, jednak pierszeństwo będą miały osoby deklarujące udział w całym lub w znacznej części cyklu.
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY,
wiedza, dobra zabawa i miłe towarzystwo są BEZCENNE.
Zapraszamy!
Czekamy właśnie na CIEBIE 😊
Harmonogram spotkań (może ulec zmianie w odpowiedzi na potrzeby uczestników):
7) 21 sierpnia
„Konserwacja aparatów cyfrowych” (2h)
😎 28 sierpnia
„Podsumowanie pierwszej edycji warsztatów fotograficznych” (2h)
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
– prowadzący spotkań: Filip Biegański filip.bieganski@onet.pl
– koordynator SCIL Piątkowo Zachód: Arkadiusz Zacharzewski arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl
*Magiel Artystyczny znajduje się na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

II Dzień Zwierzaka

Spotkanie z myszołowem? Pierwsza pomoc dla psów? A może jak wychować samodzielnego kota? Dzień Zwierzaka to święto różnorodności. Nie zamykamy się tylko w kategoriach psów i kotów. Czas poznać rodzaje małych żyjątek, zauważyć różne ubarwienie ptaków, zrozumieć cechy domowych gryzoni. Przygotowaliśmy dla Was zabawy, kiermasz oraz atrakcje dla dorosłych. Wszystko w naturalnym otoczeniu Parku. Mamy hamaki, ognisko, grille i parkowe koty – czego chcieć więcej? Spędź czwartkowe popołudnie oddychając świeżym powietrzem pomiędzy wiekowymi drzewami. Można przyjść z pupilem – byle był na smyczy lub w transporterku 🙂

ÓSMA Joga przy Fontannie 2022

Zapraszamy na darmowe wakacyjne zajęcia jogi na świeżym powietrzu w samym centrum Poznania w Parku im. Adama Mickiewicza przy Fontannie przed Operą

NIEDZIELNE ANIMACJE DLA DZIECI I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Taki duży, taki mały… może wpaść do nas w niedzielę i spędzić super czas!
Co przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych plażowiczów? 🏖
🎧 disco na plaży
🎁 quiz z nagrodami
💃 muzyka i tańce
👧 zabawy z chustą Klanza
✨ brokatowe bajkowe tatuaże
🎈 warsztaty balonowe
💦 giga bańki mydlane
🧸 kącik zabaw
🎭 teatr
A do tego piękną przyrodę wokół i opiekę najlepszych animatorów pod słońcem! Hej, dzieci, musicie do nas dołączyć! ☀
Program:
12:00-16:00 ANIMACJE I WARSZTATY
18:00-19:00 TEATR DLA DZIECI
/ WSTĘP WOLNY /

Jak co roku zapraszamy Was na Targowisko Różności! Każdego lata wystawiają się u nas wspaniali artyści i kolekcjonerzy staroci. Dołącz, jeśli masz ochotę 🙂 W każdą niedzielę na plaży kontenerów można wystawić na sprzedaż swoje rękodzieło, dzieła sztuki, starocie i ubrania vintage. Każdy może przyjść i wystawić się ze swoimi dobrami, będą na Was czekać przygotowane stanowiska na których możecie robić ekspozycję czego tylko dusza zapragnie. Udział w targowisku jest darmowy 🙂
Dołącz do grupy dla wystawców 🙂

 

 

Jędrzej Płókarz