PLAN ZAJĘĆ 08.08 – 14.08.2022

PLAN ZAJĘĆ 08.08 – 14.08.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

Książka jest już dostępna w sprzedaży!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
3.08-30.11.2022
W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję „Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim” zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.
Władysław Rut był poznańskim fotografem i pasjonatem fotografii zarówno konwencjonalnej, jak i stereoskopowej. Przez lata poszukiwał nowych plenerów wartych utrwalenia. Dokumentował nie tylko naturę, ale także ciekawe wydarzenia sportowe, koncerty czy budowę nowych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Efekty swojej pracy prezentował w poznańskim Fotoplastikonie, który od początku lat 70. ubiegłego wieku przez ponad trzy dekady prowadziła rodzina Rutów.
Władysław Rut był również niestrudzonym popularyzatorem stereoskopii. Jak wspomina wnuczka fotografa: „Wędrując turystycznymi szlakami Pienin i Tatr, wszystkim napotkanym osobom, które były zaintrygowane, widząc aparat o dwóch obiektywach, tłumaczył, jak działa i czym jest stereofotografia. Korzystając z ręcznej przeglądarki, pokazywał przykładowe zdjęcia – przeglądarkę i kilka zdjęć praktycznie zawsze miał przy sobie. Czasem był to początek ciekawej dyskusji. Na przykład w drodze na Trzy Korony zainteresowani turyści pozowali nam do zdjęcia, pomimo że nie były to jeszcze czasy, gdzie od razu na wyświetlaczu aparatu czy telefonu można było zobaczyć efekt”.
Pasją Władysława Ruta było również fotograficzne dokumentowanie pielgrzymek Jana Pawła II, także w stereoskopii. „Dziadek wyciągnął pamiątkowe przezrocza wraz z przeglądarką i pokazywał je obsłudze Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch z pytaniem, czy poznają osobę na przezroczach. Fotografie te wzbudzały podwójny zachwyt. Po pierwsze z powodu możliwości obejrzenia zdjęć bardzo lubianego na Podhalu papieża Polaka, a po drugie z powodu efektu stereo. W tamtych czasach nie było kin 3D i takie zdjęcia zawsze budziły podziw czy to na Trzech Koronach, czy na Kasprowym Wierchu, czy też w autobusie”.
Podczas pleneru w Pieninach dopisywała wspaniała jesienna aura, natomiast w Tatrach w tym czasie była już zima. Na stereofotografiach można więc dostrzec złotą polską jesień, a także ośnieżone szczyty widoczne z Kasprowego Wierchu.
———————————————————————-
🇬🇧 Hiking trails seen through the lens of Władysław Rut
In October 1979, Władysław Rut set out to shoot a series of photographs portraying Poland’s mountains in autumn. He traveled the trails of the Pieniny and Tatra Mountains from a base camp in Nowy Targ. He had a companion, his teenage granddaughter Anna, who would later, in 2021, submit the stereo photographs as she answer a call from the Posnania Municipal Publishing House whose Poznań Fotoplastykon was collecting material for its “Making an exhibition together” project. The resulting collection is currently on view at the Fotoplastykon’s venue.
Władysław Rut was a Poznań-based photographer with a passion for both conventional and stereoscopic photography. Over the years, he sought out new locations that he found to be worth capturing. He documented not only nature, but also remarkable sporting events, concerts, and housing estates under construction in Poznań. He presented his work in the Poznań Fotoplastykon, which had been run by the Rut family for over three decades since the early 1970s.
Rut was also a tireless promoter of stereoscopy. As his granddaughter recalls: “He roamed the tourist trails of the Pieniny and Tatra Mountains and would often explain to people captivated by his dual-lens camera how it worked and what stereo photography was all about. He would show them some photos using his portable viewer that he carried with him at all times. This would spark many a fascinating conversation. For example, on the way to the Trzy Korony summit, some intrigued tourists posed for a photo even though the technology of the time did not support instant viewing of the result on a camera or phone display”.
Rut’s other passion was to photographically document the pilgrimages of John Paul II, also in stereoscopy. “My grandfather would break out a bunch of slides and a viewer, show them to Kasprowy Wierch Cable Car staff and ask them if they recognised the person in the slides. The photos were exciting for two reasons. One was because they depicted the Polish Pope, who was highly popular in the Podhale region, the other was the stereo effect. As this predated 3D cinemas, such pictures would invariably thrill people whether shown on Trzy Korony, Kasprowy Wierch, or a bus”.
The outdoor photo shoots in the Pieniny Mountains benefited from wonderful autumn weather. By this time, the higher Tatras were already in the grip of winter. The stereo photographs portray Poland’s golden autumn as well as snow-capped peaks seen from the Kasprowy Wierch summ

WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE Z DOMEM BAJEK „Odkrywamy emocje” (6)

Tym razem zapraszamy w gościnne progi PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych 🙂
Przed nami szóste spotkanie w naszym tegorocznym warsztatowym cyklu. W całym sezonie z większą uwagą przyglądamy się emocjom, które towarzyszą nam w różnych momentach życia.
Jakie uczucia pojawiają się przy stole? Czy zawsze mamy apetyt na lody? Po co nam miny? Spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania z książką „Albert mowi NIE”, wyd. Zakamarki.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym z opiekunami.
Kiedy? Wtorek, 9 sierpnia 16:30-18:00
Gdzie? Centrum Inicjatyw Rodzinnych ul. Ratajczaka 44, Poznań
Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com
Projekt ” DOM BAJEK – odkrywamy emocje! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów „dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Z A P R A S Z A M Y !!!!

Co słychać w ulu? Interaktywny spektakl dla dzieci

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół obchodzonego co roku w sierpniu serdecznie zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Co słychać w ulu?”.
Spektakl o ciekawostkach ze świata pszczółek. Poprzez zabawę nauczymy się i poznamy codzienne życie naszych małych skrzydlatych przyjaciół.
Uzyskamy także odpowiedzi na różne pytania, na przykład:
🐝 Czy pszczoła jest pracowita?
🐝 Co robi w zimie?
Spektakl odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia 2022 r. o godzinie 11:00 na Placu Wolności w Poznaniu.
Wstęp wolny.
Istnieje możliwość uczestnictwa w spektaklu grupy przedszkolnej – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na cir@pcs.poznan.pl lub pod numerem telefonu 61 878 1559/58.

Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki! ☺️
Zapraszamy Was na cotygodniowe zajęcia plastyczne na naszym jagodowym stoisku.
Znajdziecie nas na Rynku Łazarskim w ramach Łazarskie go Lata w każdy poniedziałek w godzinach 15-18.
Podczas zajęć pokażemy wam jak wykorzystać rzeczy, które zawsze lądują w koszu na śmieci. Rolka po papierze, wytłaczanka po jajkach, kubki papierowe to wszystko może nam jeszcze chwilę posłużyć do kreatywnej zabawy. Sami zobaczycie! ☺️
Do zobaczenia! ☺️
Wszystkie zajęcia są dla was bezpłatne.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
📌
Od najbliższego wtorku 19.07 ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w SIERPNIU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

MISTRZOWIE ILUSTRACJI – Mikrokosmosy, światy i zaświaty w ilustracjach Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka – CK Zamek

Lipcowa odsłona „Mistrzów ilustracji” należy do Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. W czasie wystawy w Holu Wielkim zobaczymy wybrane prace artystów tworzących głównie ilustracje dla dzieci, ale też i młodzieży. Ewa Kozyra-Pawlak specjalizuje się w technice kolażu tkaninowego, jej artystyczny świat zdominowali zwierzęcy bohaterowie, jak: ptaki, koty, motyle, jeże czy krety. Twórczą domeną Pawła Pawlaka są zaś akryle, rysunki kredką, kolaże papierowe. Konstelacje jak te z ilustracji do „Małego Księcia”, czułość, chwile dzieciństwa, ale też realizm świata i przyrody cechują twórczość tej pary artystów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

Jest w końcu nasz obiecany letni grafik zajęć ( zapraszamy od 4.07) 😊. Zaplanowałyśmy zajęcia dla Maluszków, kreatywne zajęcia dla troszkę starszych Dzieci, spotkania dla przyszłych Mam i dla Rodziców/Opiekunów z Dziećmi.
Przestrzeń naszego lokalu i dzikiego ogrodu to miejsce wyjątkowe bo stworzone z miłością do tego co najważniejsze – z miłością do dziecka i do natury 💚. Tworząc tulasowy lokal chciałyśmy żeby każdy z Was poczuł się jak w domu. Nie są to wielkie sale, zaprojektowane i wypełnione firmowymi designerskimi meblami 🙃. Prawie każdy detal jest wymyślony i zrobiony przez nas, ściany trochę nierówno pomalowane, a kuchnia z czasów PRLu uratowana z zalanej piwnicy i przez nas odnowiona 🙂. Na dzikim ogrodzie nie znajdziecie też sklepowych konstrukcji do zabawy ani równo przyciętych drzew i krzewów🌳. U TuLasów pobawicie się ze swoim dzieckiem z naturą i w naturze. Spędzicie miło czas na pogawędkach o tym jak fajnie można bawić się z dzieckem w przyrodzie, ale też o tym jak czasami tęsknimy za beztroskimi wieczorami z koleżankami/kolegami. Wypijesz ciepłą kawę i będziesz z radością obserwować swoje roześmiane i rozbawione dziecko 😉. Pamiętając o tym, że przyroda uspokaja i odpręża zapraszamy rownież Ciebie Przyszła Mamo do przestrzeni gdzie będziesz mogła odpocząć i podziałać kreatywnie w towarzystwie innych kobiet w ciąży.
Zapraszamy 😊
TULASOWY LOKAL: ul. L.Staffa 7a
(zejście w dół)
#nowygrafik #warsztatydlakobiewciąży #warsztatydladzieci #warsztatysensoryczne #wspólnyczas #warsztatykreatywne #dzikieharce #leśnespotkania #swobodnazabawa #przyjaciółki #pogawędki #wakacjeztulasami

Aktywny Fyrtel Łazarski 2022 – joga i treningi w Parku Kasprowicza

W tym roku także przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z poprzednich lat 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
🖤 Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
🖤 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 4.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌝
🖤 Na nieco intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 6.07 🌚
Tym razem mamy też zabezpieczenie na wypadek deszczowej pogody: joga odbędzie się wtedy pod dachem na ul. Głogowskiej 🪷, a zamiast treningu na mokrych drążkach zaproponujemy wspólne truchtanie po parku 🏃🏾‍♀️
Koordynujemy grupę, która służy wymianie informacji 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
🤳🏼 Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia, wyrażacie zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Waszym wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane wyłącznie do celów związanych z promocją.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.
Partnerzy:
Miasto Poznań
Rada Osiedla św. Łazarz

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

.
Czy Wy wiecie, że już 21.06 (wtorek) rozpoczynamy sezon na plener?
Jak dotychczas, spotykamy się w Parku im. Mazowieckiego🌳
Kto już wie, że będzie?
g.10
g.12
.

 

 

WTOREK

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2022 – „Krawiec Niteczka” EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI, Pacanów

TYPEDUKACJA
MIEJSCEDZIEDZINIEC ZAMKOWY
Godzinag. 11
Data9.08.2022
Cena20.00 zł
EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI, Pacanów
wiek odbiorców:
czas trwania: 45′
bilety: 20 zł (dorosły), 20 zł (dziecko), 15 zł (dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej w ramach projektu Poznań PRO Rodzina)

Był tak chudy jak nitki makaronu, ale ostatnia rzecz jaką powiecie o charakterze krawca Niteczki to pospolite „ciepłe kluchy”. Dziarski krawiec z miasteczka Tajdarajda za namową Cyganki wyruszył w świat, wierząc, że zgodnie z jej wróżbą, uda mu się zostać królem. Co go spotka w drodze? Jak zakończy się wizyta u diabłów i przyjaźń ze Strachem na Wróble, no i najważniejsze – czy przepowiednia się spełni? Historia krawca na naszej teatralnej mapie jest tym ciekawsza, że finał ma właśnie w…Pacanowie.

 

Po spektaklu widzowie uczestniczą w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym. Oglądają lalki, dowiadują się jak działają i jak nazywają się różne techniki ich uruchamiania. Po takim spotkaniu, również towarzyszący dzieciom rodzice i opiekunowie, przestają mylić kukiełki z pacynkami czy marionetkami.

 

autor: Kornel Makuszyński

reżyseria: Robert Drobniuch
występują: zespół Małego Teatru z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

 

Grafika – plakat zapowiadający tegoroczną edycję Zamkowego Lata dla Dzieci – u góry obrazu w morskich falach pływają ceramiczne rybki, u dołu obrazka na plażowej piłce stoi wykonany w zamkowej pracowni ceramiki, gliniany ptaszek.

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat Szkolniaki | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
SIERPIEŃ
Wtorek, godz. 14
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 19.07. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Wtorki
14:00 – 14:45 Szkolniaki 6 – 10 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Lato z Estradą 2022: SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
SZCZEPANKOWO – SPŁAWIE – KRZESINKI
Program:
Wtorek, 9 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45
pokaz performatywny i warsztaty „Do ciała” – Kolekttacz
Wtorek, 16 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45 (I grupa)
godz. 18:30 (II grupa)
dziecięce warsztaty stolarskie „Robimy drewniane zabawki!” – Dzikie Dzieci
Wtorek, 23 sierpnia 2022
ogród Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13
godz. 16:45
spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” – Teatr Wariate
Premierowy spektakl cyklu „Lato z Estradą”
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki https://www.facebook.com/osiedleszczepankowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej

Mam dla Was garść informacji

Od sierpnia zapraszamy na codzienne dwa bloki zajęciowe

Poranki to zajęcia dla najmłodszych ( do lat ok 3)
Widzimy się na
✓ Senso-Nutkach (1-3 lata)
✓ Logosensoryce ( 6msc-3lata)
✓ Sensoplastyce (8msc- 99lat )
Podobnie jak to miało miejsce wcześniej pierwsze pół godziny to zabawa swobodna później część zajęciowa i znów zabawa swobodna.
Koszt to 50zł

Popołudnie to
✓WARSZTATOWE ANIMACJE NA WAKACJE czyli zajęcia dla nieco starszych ( z wyjątkiem projektu muzycznego)
Mamy tu aż 3 godziny 😉 pierwsza godzina to zabawy swobodne a od godz. 16 rozpoczną się warsztaty 🙂

Ale po kolei : koniecznie bądźcie z nami i zapoznajcie się z
WAKACYJNYMI PROJEKTAMI

9-11.08
👉 Laboratorium Doświadczeń (wiek 5-12 lat)
tu dopiero będzie się działo, wulkany, lawa, eksperymenty, polimerowe robale, odbarwianie kolorów i SLIME 😁

👉 Drewniane Dekoracje (5-12 lat)
To jeden z Waszych ulubionych bloków warsztatowych. Dostajemy drewniane bazy, piękne naturalne i inne kolorowe elementy i tworzymy. Mamy materiały, czas, nie ogromne złoża kreatywności 🙂

16-18.08
👉 Projekt MUZYCZNY + nauka gry na Ukulele (zajęcia muzyczne od 0-99lat, nauka gry dla 7-99lat)
Zapraszamy na pogadanki o muzyce, zabawy z muzyką dla najmłodszych oraz warsztaty UKULELE

👉 Let’s PLAY (wiek 6-99lat)
czyli będziemy majstrować gry z KnockKnock 🧡 – tu chyba nie muszę tłumaczyć 🙂

23-25.08
👉 Szyciowisko (wiek 6-12lat)
A tu będziemy bawić się w projektantów, poznamy różne materiały i dodatki. Nauczymy się obsługi maszyny do szycia. Będziemy Szyc, malować, dekorować i tworzyć piękne projekty 😉

👉 Utubersi (wiek6-12lat)
Szalone i nowoczesne warsztaty, podczas których będziemy realizować projekt „Pamiętniki z Wakacji” – stworzymy scenariusz i nakręcimy zakręcone filmy 🙂

Koszt każdego z bloku to 75zł (15-18) od uczestnika. 3 dni 199zł
Można przyjść w parach ( 130zł – i każdy tworzy własny projekt, zwłaszcza TATUSIOWIE na Majsterkowaniu 🙂 )
* Wyjątek to projekt muzyczny (75zł za parę opiekun + 1dziecko, 130zł opiekun i dwójka dzieci)
** Utubersi 109zl od osoby (warsztaty 3godzinne) 3dni 299zł

Oprócz tego weekend będziemy rozpoczynać
WAKACYJNYMI PIĄTKAMI (1-12lat)
👉widzimy się na ANIMACYJNYCH PIKNIKACH
Każdy z nich będzie inny.
5.08 to BALONIADA
czyli kolorowe balony w różnej postaci. Mokrej i suchej ( dlatego konieczne weźcie ubrania na zmianę i ręcznik ). Będą tęczowe zabawy i masa baniek ❤️ muzyka i zabawy z chusta, rosnące kulki i kolorowy ryż 🙂

👉 12.08 to MORSKIE ANIMACJE
po raz kolejny zabierzcie ubrania przydadzą się na bitwę wodna. Ochłodzimy się trochę morskimi zabawami i odnajdziemy skarb 🙂 Arrrr 😉

👉 19.06 to KnockKnockowy PLAC BUDOWY
Tu spodziewajcie się budowli z pianek, wygłupów na dmuchsńcu oraz pyyyysznej waty cukrowej a może i balonowe cudaki zawitają 😉

👉 26.08 MAGICZNE ANIMACJE
To coś dla fanów Harrego Pottera. Widzimy się na Peronie 9i 3/4. Odwiedzimy Hogwart, zrobimy różdżki, polatamy na miotłach i posadzimy nietypowe rośliny. Będziemy czarować 😉

Koszt PIĄTKOWYCH PIKNIKOWYCH ANIMACJI to 65zł od osoby ( rodzeństwo 99zł)

PAMIĘTAJCIE, że możecie wynająć u nas też salkę na prywatne imprezy, zorganizować urodzinki i inne eventy 😁

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas przygnębienia. Zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

Planszówki – zagraj z nami!

Zapraszamy serdecznie do wspólnego
spędzania czasu podczas wtorkowych wieczornych gier planszowych!
Spotykamy się we wtorki 09.08, 16.08 oraz 23.08 w godzinach 19.00 – 21.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

 

 

ŚRODA

Wakacje w Muzeum 2022

10.08 – Muzyczne zagadki (6-12 lat)
Quizy, rebusy i zagadki o tematyce muzycznej. Sprawdź swoją wiedzę o instrumentach muzycznych!
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

 

11.08 – Muzealny Ogród Botaniczny (6-12 lat)
Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na wędrówkę szlakiem wspaniałych roślin, którymi artyści fascynowali się przez wieki. Nasz Muzealny Ogród Botaniczny, to flora z największych arcydzieł kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu! Inspirując się nią stworzymy własne prace malarskie.
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

12.08 – Nicz albo nic, czyli o abstrakcji (6-12 lat)
Nic – bo abstrakcja to ponoć obraz przedstawiający właśnie „nic”.  W pewnym momencie artyści postanowili podjąć takie wyzwanie – jedną z tych odważnych była Maria Nicz-Borowiakowa, którą odwiedzimy na jej wystawie. Czy łatwo jest stworzyć dzieło, które nic nie przedstawia? A może abstrakcja otworzy przed nami nieograniczone przestrzenie wyobraźni?…
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

16.08 – Spotkanie dla rodzin z Ukrainy. Діти для дітей з картин познанського музею (6-12 lat)
Діти можуть бути символом духовної чистоти, незайманості, безтурботності, майбутнього, спадковості поколінь та надії. Їх зображають в побутовому та релігійному контексті. Про що думали художники, коли писали дітей?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

17.08 – Odkrywamy ramy, czyli o tajemniczych i ukrytych działaniach w muzeum! (6-12 lat)
Czy wiesz, ile sekretnych, niedostępnych dla zwiedzających spraw dzieje się w muzeum? Jedną z nich jest naprawa cennych i starodawnych przedmiotów przez konserwatorów. Tym razem odkryjemy, jak wygląda ich praca nad ramami – w naszej opowieści nie zabraknie zaginionych dzieł sztuki, zagadek i materiałów tak cennych, jak agaty i złoto!
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM W POZNANIU

 

18.08 – Odbicia, rozmycia… (6-12 lat)
Kiedy lustrem obraz się stanie, mogą dziać się rzeczy niesłychane! Jaki kształt mają muzealne lustra i czy można się w nich przejrzeć?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

19.08 – Biuro detektywistyczne Bab Gołuchowskich (6-12 lat)
Baby Gołuchowskie pierwotnie miały zamieszkać w Zamku, jednak porzuciły myśl o wystawnym życiu, aby poświęcić się swojemu ulubionemu zajęciu – rozwiązywaniu zagadkowych spraw. Niestety, nie zawsze ze wszystkim dobrze sobie radzą, dlatego liczą na Twoją pomoc. Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

23.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak…
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

24.08 – Historia pewnej rozłąki. Spotkanie na wystawie „Rama do obrazu”(6-12 lat)
Byli za sobą od zawsze, gdy nagle rozdzielił ich smutny los.  Czy się odnajdą i znów połączą? Rozwiązanie tej zagadkowej historii przed nami.
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM W POZNANIU

 

25.08 – Podchody z Mickiewiczem (6-12 lat)
Dzieci wyposażone w pomocne informacje i wskazówki ruszają do parku, gdzie – podążając tropem Mickiewicza – rozwiązują zagadki i łamigłówki.
MUZEUM ADAMA MICKIEWICZA W ŚMIEŁOWIE

 

26.08 – O rodzinach instrumentów muzycznych (6-12 lat)
O co tak właściwie chodzi z rodzinami instrumentów muzycznych? Dlaczego fortepian, chociaż ma struny, nie należy do tej samej rodziny co skrzypce? Podczas zajęć zaprezentowane zostaną poszczególne rodziny instrumentów, a uczestnicy będą mogli wypróbować swoich sił w grze na skrzypcach czy cytrze.
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

 

30.08 – Orzeł i Kaktus – co to za Meksyk? (6-12 lat)
Co powiecie na archeologiczną podróż w tajemnicze podziemia naszego Muzeum?  Majowie? Aztekowie? Zapotekowie? To istny Meksyk! Sztuka Środkowej Ameryki, czeka na Was, młodzi odkrywcy! Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz kilku dzieł sztuki z czasów prekolumbijskich, do których poprowadzi nas tajemniczy szlak….
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

31.08 – Dla każdego coś innego, czyli historia o pięknie (6-12 lat)
Czy wszyscy tak samo odbieramy piękno? Co trzeba mieć, by je zauważać? Gdzie ono właściwie mieszka, czy w muzeum?
MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

 

MUZEUM PAŁAC W ROGALINIE:

3, 10, 17 i 24.08, do wyboru:

– Zakamarki pałacu
W czasie zajęć uczestnicy zwiedzą niedostępne na co dzień pomieszczenia znajdujące się w skrzydle południowym pałacu: piwnice, pokój malarza, pokój służących i tajemnicze pomieszczenie „K”.

– Wakacje w ogrodzie
Letnią porą zachęcamy do spędzania czasu w pałacowym parku i ogrodzie. Czas umilą uczestnikom opowieści przewodnika, poszukiwanie mitologicznych zwierząt oraz „magicznych” roślin. Zajęcia kończy część plastyczna w plenerze.

Darmowe warsztaty kulinarne dla dzieci – Ale Meksyk!

Pasta o Plomo i Stowarzyszenie Zielona Grupa zapraszają na warsztaty kulinarne! Tym razem jedziemy trochę dalej…bo aż do Meksyku!
Zapraszamy dzieci powyżej 8 roku życia.
Co zrobimy? Co powicie na quesadilla albo tortilla?
Będzie świeżo i pysznie!
UWAGA!
WEŹ ZE SOBĄ 2 POJEMNIKI NA ŻYWNOŚĆ -> podzielisz się z domownikami 😉
Zapisz się teraz!
Liczba miejsc ograniczona!
Jak się zapisać?
-> Zgłoś swój udział przez facebook’a w wiadomości do Pasta o Plomo.
Przyjdź do Domu Sąsiedzkiego 10 sierpnia na 17:00 i baw się pysznie!
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.
Zapraszamy!
Pasta o Plomo та Stowarzyszenie Zielona Grupa запрошують на кулінарні майстер-класи: ми будемо робити торт! Цього разу їдемо трохи далі… а саме до Мексики!
Запрошуємо дітей віком від 8 років.
Що зробимо? А як щодо кесадільї чи тортільї? Буде свіжо та смачно.
Увага!
Візьми з собою 2 харчових контейнери – пригостиш близьких 🙂
Запишись зараз! Кількість місць обмежена!
Як зареєструватися?
-> Напишіть повідомлення про свою участь до Paste o Plomo у фейсбуці.
Приходь 10 серпня о 17:00 до Сусідського дому та насолоджуйся їжею!
Участь у заході безкоштовна.
Події реалізуються в рамках проекту Сусідський Дім Мистецтва, що фінансується з бюджету міста Познань.
Запрошуємо!
#warsztatydladzieci #warsztatykulinarne #dladzieci #wydarzeniadladziecipoznan #warsztatykulinarnedladzieci

LETNIA STREFA ZABAWY / TANIEC DELFINKÓW – CK Zamek

BAWIALNIA
Godzina g. 11
Data 10.08.2022
Cena 15.00 zł
prowadzenie: Malwina Stępniewska

Warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Czy tańczyliście kiedyś w wodzie? Czy można w niej tańczyć? Jak wyglądają nasze ruchy, gdy wokół nas jest woda? Spróbujemy zatańczyć ze złotą rybką lub z konikiem morskim w krainie rafy koralowej. Będą też płynne i falujące tańce delfinków z roślinnością wodną.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g. 11-11.45, Bawialnia, bilety: 15 zł, dla uchodźców z Ukrainy bezpłatne bilety do odbioru w kasie CK ZAMEK|

ТАНЕЦЬ ДЕЛЬФІНІВ/ веде Malwina Stępniewska

Танцювальні майстер-класи для дітей 3-5 років.

Ви коли-небудь танцювали у воді? Ви вмієте у ній танцювати? Як виглядають наші рухи, коли навколо нас вода? Ми спробуємо потанцювати із золотою рибкою чи морським коником у країні коралового рифу. Також будуть плавні і хвилеподібні танці дельфінів з водною рослинністю. Діти залишаються під опікою вчителя. Кількість місць обмежена.

11-11.45 | Ігрова кімната | квитки: 15 злотих / для біженців з України безкоштовні квитки в касі

Warsztaty w Parku Starego Browaru (6 miesięcy – 5 lat)

W sierpniu kot 🐈 Leon rozpoczyna podróże po świecie 🗺️ i w najbliższą środę będzie Ameryka Południowa 🐊🐍
‼️Warsztaty w Parku Starego Browaru ‼️
Ruszają zapisy na 10.08 (środa)!
❓Dla kogo❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Rodzice z dziećmi od 6 miesiąca życia do 5 lat.
❓Kiedy ❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 10.08 (środa). Trzy grupy:
1️⃣ 12:00-12:45
2️⃣ 16:00-16:45 (grupa rezerwowa. Jeśli się nie uzbiera to osoby zapisane na 16:00 zostają przeniesione na 17:15).
3️⃣ 17:15-18:00.
❓Za ile❓
〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ 45 zł Opiekun plus dziecko,
➡️ 65 zł Dwóch Opiekunów plus dziecko lub Dwojka dzieci plus Opiekun.
➡️ 85 zł Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci.
❓Co w przypadku, gdy pogoda nie dopisze❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia zostają przeniesione do Słodowni w Starym Browarze. Nie zwracamy wówczas gotówki.
Jeśli macie jakieś pytania – piszcie na fb, ig lub telefonicznie: 791 708 474!

Stwórz z nami maskotkę lub zabawkę metodą DIY

Zapraszamy serdecznie do wspólnego tworzenia maskotek i zabawek dla dzieci.
Każdy z nas będzie mógł odkryć w sobie majsterkowicza i przygotować oryginalny prezent dla kogoś bliskiego.
Spotykamy się w środę 10.08, 17.08 oraz 24.08 w godzinach 17.00 – 19.00 w Hotelu Kortowo przy ulicy Kotowo 62.
Zapewniamy materiały, wstęp bezpłatny.
Spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom Europejskiego Korpusu Solidarności realizującym projekt grupowy „Broaden our horizons in teams” stowarzyszenia CIM Horyzonty

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
Zajęcia poprowadzi… Lilia Charniuk!
Lilka jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz instruktorem Jogi.
Styczność ze sportem rozpoczęła w 2012 r. i zaraz potem otrzymała Certyfikat Instruktora Sportów Siłowych i Certyfikat Dietetyki i Żywienia w Sporcie. Jednocześnie rozwijając swoje siłowe umiejętności i trenując swoich podopiecznych w 2016 r. zaczęła praktykować kalistenikę oraz jogę – ashtangę. W 2018r uzyskała tytuł Instruktora Jogi.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉

OGNISKO Z MUZYKĄ NA ŻYWO I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Płonie ognisko na Plaży, echo po Wildzie się niesie!
W każdą środę o 21:00 – ognisko, gitarka, muzyka i chill 🔥 Przywołujemy wspomnienia młodzieńczych wakacji!
Zgarnij swoich kumpli, namów rodzinkę i przyjdźcie spędzić razem miły wieczór 😎
6.07 ZAGRA DLA WAS PATRYK NAJMAN!
Patryk Najman – Muzyk samouk, posiada wrodzony talent wodzirejski, występuje z gitarą i śpiewa znane polskie przeboje. Turysta, pilot wycieczek, lubi żagle i góry, a szczególnie Bieszczady, na które ma mało czasu…
Repertuar:
Chciałbym umrzeć z miłości
Dziś późno pójde spać
Lubiła tańczyć
Kocham Cię jak Irlandię
Peggy Brown
/ WSTĘP FREE /

Lato z Estradą 2022: ŚWIERCZEWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
ŚWIERCZEWO
Program:
Środa, 10 sierpnia 2022
Szachty od. ul. Roberta Kocha
godz. 17:00
spotkanie przy kawie „Fika przy kulturowym szwedzkim stole” – Natalia Kołaczek
*LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Środa, 10 sierpnia 2022
Szachty od. ul. Roberta Kocha
godz. 18:15
koncert – Loop Trigger
Środa, 17 sierpnia 2022
Fort IX, ul. Głazowa
godz. 17:00
spektakl „Królowa Śniegu” – Teatr Asz.Teatr
Niedziela, 11 września 2022
Boisko przy ul. Buczka
godz. 13:00
warsztaty plecenia wianków – Staszka Wije Wianki
*LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Niedziela, 11 września 2022
Boisko przy ul. Buczka
godz. 15:00
koncert interaktywny – Siły Specjalne (Fundacja Nordoff Robbins Polska)
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Świerczewo https://www.facebook.com/swierczewo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

„Nieplaczabaw” tor przeszkód dla dzieci 0-10 lat

Przyjdź do nas, rozgość się, rozejrzyj i wybierz to co odpowiada Tobie i Twojemu dziecku.
Będzie to okazja by nawiązać relacje i dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu.
🌱🌻🌲🌹🍀🌺🌿🐞🐛🦋🐌🐝🍃🍂💚
Zanurzmy się w naturze, a dzieci niech eksplorują nasz tor przeszkód do woli.
👣 Środa 10.08, godz. 15.30 do 19.00.
(możesz być 1 h albo 3.
Jak chcesz),
👣 Możesz wziąć koc i zrobić piknik,
👣 Wejście 10 zł / dziecko.
Zapisy pod nr tel. 798492969 lub messenger.
Zapraszamy 🙂

 

 

 

CZWARTEK

 

PRZYRODA ZAMKU – Spacer z przewodniczką

MIEJSCE CK ZAMEK
Godzina g. 19
Data 11.08.2022
Cena 15.00 zł
Spacer z przewodniczką będzie okazją do przyjrzenia się zamkowej przyrodzie – tej w parku i na dziedzińcu, ale także przedstawionej na płaskorzeźbach czy intarsjach. Dlaczego znalazły się tam takie, a nie inne gatunki roślin i zwierząt? Co mówią nam o podejściu twórców zamkowej architektury do otaczającej przyrody? Zapraszamy do wspólnego zwiedzania!

zbiórka: kasa CK ZAMEK (Hol Wielki)
czas trwania: ok. 60′

Pracownia artystyczna dla dzieci 9-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? Każdy czwartek od 7.07.-25.08.
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy:
Julia 517641212
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom z Ogrodem. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Lato z Estradą 2022: PIĄTKOWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
PIĄTKOWO
Program:
Czwartek, 11 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” – Teatr Wariate
Premierowy spektakl cyklu „Lato z Estradą”
Czwartek, 11 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg, 2020; 115 min
Czwartek, 18 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
koncert – Darek Tarczewski Ensemble
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 17:00
minikoncert storytellingowy i warsztaty „Którędy do Valhalli?” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
Czwartek, 25 sierpnia 2022
park na os. Bolesława Chrobrego
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„W co grają ludzie”, reż. Jenni Toivoniemi, 2020; 117 min
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Piątkowo https://www.facebook.com/RadaOsiedlaPiatkowo
Partnerzy:
Miasto Poznań
Kawiarnia “Małe Fusy”
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Lato z Estradą 2022: STAROŁĘKA – MINIKOWO

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
STAROŁĘKA – MINIKOWO
Program:
Czwartek, 11 sierpnia 2022
park Rekreacji Starołęka Mała przy ul. Fortecznej
godz. 18:00
spektakl „Królowa Śniegu” – Teatr Asz.Teatr
Czwartek, 18 sierpnia 2022
boisko przy SP nr 59, ul. Baranowska 1
godz. 21:00
seans kina plenerowego
„Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, reż. Felix Herngren, 2013; 114 min
Czwartek, 25 sierpnia 2022
boisko przy ul. Staszowskiej
godz. 17:00
spotkanie przy kawie „Fika przy kulturowym szwedzkim stole” – Natalia Kołaczek
*LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Czwartek, 25 sierpnia 2022
boisko przy ul. Staszowskiej
godz.18:15
koncert – Loop Trigger
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Starołęka-Minikowo https://www.facebook.com/RadaOsiedlaSM
Partnerzy:
Miasto Poznań
Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J.H. Dąbrowskiego
Koło Gospodyń Miejskich

TURNIEJ SIATKÓWKI I PLAŻA WILDA I KAŻDY CZWARTEK I WSTĘP FREE

Oprócz rozrywki, mamy też rozgrywki 😎
Startujemy z siatkówkowymi czwartkami na Plaży Wilda 🏖 Co tydzień od 18:00 popykamy sobie w siatę!
Jaki jest plan?
16.06 – robimy rozgrzewkę przed rozgrywkami. Możecie wpaść do nas na luzie – po prostu pograć i sprawdzić swoje skille 🏐
23.06 – rozgrywamy pierwszy turniej z nagrodami… i tak przez całe lato w czwartki o 18:00!
Łapcie kilka najważniejszych zasad:
👉 w rozgrywkach mogą wziąć udział osoby, które skończyły 16 lat,
👉 zgłoszenia drużyn odbywają się za pomocą
formularza Google – obowiązuje limit liczbowy zgłoszonych drużyn na dany dzień (max. 10),
👉 losowanie zostanie przeprowadzone przez organizatorów w dniu zawodów, w
obecności zgłoszonych uczestników,
👉 turniej będzie rozgrywany w systemie pucharowym: zwycięska drużyna przechodzi do
następnej fazy rozgrywek, przegrana odpada z turnieju,
👉 mecz między rozlosowanymi drużynami będzie jednosetowy – set będzie
rozgrywany do 15 punktów,
👉 w trakcie trwania seta, jednej drużynie przysługuje jedna przerwa,
👉 w toku rozgrywek zostaną wyłonione drużyny zajmujące kolejno I, II i III miejsce,
👉 mecz o III miejsce zostanie rozegrany między drużynami, które przegrają swoje mecze w półfinałach,
👉 w przypadku złej pogody turniej może zostać odwołany, o czym poinformujemy na naszym Facebooku.
Dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy nagrody 🏆
1⃣ miejsce – voucher do restauracji o wartości 300 zł
2⃣ miejsce – voucher do restauracji o wartości 150 zł
3⃣ miejsce – nagrody pocieszenia
ZAPISY: do czwartku do godz. 12:00 wiadomości na messengerze – imiona i nazwiska 3 osób z drużyny, nr kontaktowy leadera i nazwę drużyny
Cóż to będą za emocje! Przybywajcie! 💪

JAM SESSION w KontenerART

Rozpoczynamy piętnastą serię Jam Session w KontenerART – zapraszamy Was do improwizowanego świata, gdzie ścierają się różne nurty muzyczne i artystyczne. Czwartkowe wydarzenie skupia się wokół otwartej sceny na wolnym powietrzu. Będzie to platforma wspólnych podróży muzycznych. Weźcie ze sobą pomysły, przyjaciół i instrumenty. Na scenie zapewniamy nagłośnienie i backline.

 

 

 

PIĄTEK

 

Noc spadających gwiazd

Chcecie zobaczyć Księżyc, Gwiazdy i Planety! To zapraszamy do nas!
Będzie teleskop przez który będziemy oglądać Gwiazdy, będziemy wypowiadać życzenia bo to noc spadających gwiazd no i będzie z nami pan Tomasz Kluwak z @Lusówko Platanus Observatory, który opowie nam co się dzieje obecnie na Niebie.
Początek
18.30 – Medytacja Księżycowa
20.00 – Obserwacja Gwiazd
Spotykamy się za budynkami PKP przy ul. Górecka/Krauthofera ( za sklepem motocyklowym i warsztatem motocykli )
Zabierzcie ze sobą ciepłe ubrania, koc lub matę, rozgrzewającą herbatę
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania

Lato z Estradą 2022: PIĄTKOWO PÓŁNOC

Lato z Estradą powraca. Przed nami ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na poznańskich osiedlach.
PIĄTKOWO PÓŁNOC
Program:
Piątek 12 sierpnia 2022
boisko ul. Sobieskiego 102
godz. 17:00
minikoncert storytellingowy i warsztaty „Którędy do Valhalli?” – Natalia Komar-Piątyszek, Marcin Piątyszek
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE NA STRONIE: https://www.latozestrada.poznan.pl
Wydarzenia organizowane we współpracy z Radą Osiedla Piątkowo Północ https://www.facebook.com/osiedlepiatkowopolnoc
Partnerzy:
Miasto Poznań
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

International Youth Day

Hello everyone,
12th of August is the international youth day 🙂 We are looking forward to celebrating this day with you!
Our short-term and long-term volunteers prepare special quiz competitions, workshops, traditional songs and many different content for today. We will be happy if you join us.
P.S. We would like to let you know that we will share the event plan with you in a few days 🙂

 

 

SOBOTA

Wakacje z Teatrem Animacji nad Rusałką!

Także w tym roku dzięki wsparciu z Miasta Poznań, w prawie wszystkie weekendy wakacji będziemy gościć z naszą Sceną Mobilną Imaginarium nad Jeziorem Rusałka!
Wszystkie spektakle ze streszczeniem fanuły na język ukraiński, spektakl „Wielkie Rzeczy” grany będzie w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
Informacje o spektaklach znajdziecie na naszej stronie www.teatranimacji.pl
Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny!
Patronem medialnym wakacji nad Rusałką jest Melo Radio.
ZAPRASZAMY!
13 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „WIELKIE RZECZY” ART FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI
wiek Widzów: 1+
14 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „WIELKIE RZECZY” ART FRACTION FOUNDATION I TEATR ANIMACJI
wiek Widzów: 1+
20 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „BAJKI MALUTKIE 1”
wiek Widzów: 4+
21 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?”
wiek Widzów: 4+
27 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+
28 sierpnia 2022 godzina 11.00/13.00 „NIE BÓJ SIĘ TYGRYSIE”
wiek Widzów: 4+
Petrykiwka to tradycyjne ukraińskie malarstwo dekoracyjne. Podczas warsztatów artystka Nina Burnevich wprowadzi nas w podstawy tej techniki.
Warsztaty dla dzieci i opiekunów:
sobota 13 sierpnia godz. 11:00.
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży:
sobota 27 sierpnia godz. 11:00.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Zapisy: widomość na facebooku – Stowarzyszenie Zielona Grupa, mail: warsztaty@zielonagrupa.pl lub tel. 668398394.
Udział darmowy.
Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Sąsiedzkiego Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.

Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim 2022

𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿𝘆 𝗻𝗮 𝗧𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗼-𝗖𝗲𝘀𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶𝗺.
W tegorocznych miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie! 🌞✋
Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa poprowadzą was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.
Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, trasy tematyczne: śladami dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego w centrum historycznego miasta oraz specjalny spacer wieczorny po wnętrzach poznańskiej katedry.
Szczegółowy harmonogram spacerów poniżej.
🌞 𝗖𝘇𝗮𝘀 𝘁𝗿𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮: 𝟵𝟬-𝟭𝟮𝟬 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁
🌞 𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗶𝗹𝗲𝘁𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆
[wyjątek – Katedra: instrukcja obsługi]
𝟭𝟯 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟮:𝟬𝟬 / Guided walk at the Royal-Imperial Route: Cathedral Island / MEETING POINT: in front of the Cathedral Lock (ul. Dziekańska)
𝟭𝟯 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski / START: przed Śluzą Katedralną, ul. Dziekańska
𝟮𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / Zabytek Otwarty: odsłona druga ***
𝟮𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer Szlakiem Dziedzictwa Przemysłu i Techniki / START: plac u zbiegu ulic Wenecjańskiej i Chwaliszewo
𝟮𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Stare Miasto / START: u zbiegu ulic Wodnej i Świętosławskiej
𝟯 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 / 𝟭𝟳:𝟬𝟬 / Spacer po Trakcie: Śródmieście / START: przy fontannie na placu Wolności
Na wszystkie spacery (za wyjątkiem Katedra: instrukcja obsługi)
𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆!
* Liczba uczestników(-czek) wyprawy jest ograniczona (do 30 osób), decyduje kolejność przyjścia.
** Obowiązują wejściówki do odbioru na 30 minut przed rozpoczęciem spaceru. Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
*** Szczegóły: www.trakt.poznan.pl
Regulamin spacerów dostępny na naszej stronie internetowej.

Kryminalny Poznań

Lato z PoPoznaniu.pl zaczyna się w sierpniu! Przez cały miesiąc zapraszamy Was na sobotnie spacery z przewodnikiem. Spokojnym krokiem, z wakacyjnym luzem zamierzamy wspólnie odkrywać Poznań.
Kolejny spacer w cyklu to „Kryminalny Poznań”. Przewodnik (Kasia) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 13 sierpnia o godzinie 10 przy Krzyżu Chwaliszewskim (plac Międzymoście).
Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Nasza wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu.
Z uwagi na tematykę spaceru sugerujemy udział osób powyżej 16 roku życia.
Pozostałe spacery cyklu „Lato z PoPoznaniu.pl”:
6.08 Straszne historie 3 godz.10,16 i 21 start: plac Wolności (przy fontannie Higiei); szczegóły: https://fb.me/e/50iDXzJdF
20.08 Sołacz godz. 11 i 15 start: skrzyżowanie al.Wielkopolskiej i ul.Pułaskiego; szczegóły: https://fb.me/e/2I8vbXAOC
27.08 Bamber, czyli kto? godz. 10 start: ul.Mostowa 7 (przy Muzeum Bambrów Poznańskich); szczegóły: https://fb.me/e/1r4eOmrEd
Wycieczka odbywa się w konwencji „free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Joga na trawie – otwarte zajęcia na świeżym powietrzu

Zapraszamy na otwarte zajęcia na świeżym powietrzu z jogi, które – co sobotę o godzinie 10:00 – odbywać się będą w naszym parku.
Bezpłatne spotkania dają szansę sprawdzenia, czy joga jest właśnie dla Ciebie, czy praca nad ciałem daje zadowolenie i satysfakcję. Jest to sposób na swego rodzaju świadomy relaks połączony z praktyką uważności – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Ponieważ jogę może uprawiać każdy, dlatego zapraszamy starszych i młodszych, a nawet najmłodszych z rodzicami.
Przyjdź w wygodnym stroju, przynieś ze sobą matę oraz butelkę wody.
Zajęcia poprowadzi Magdalena Śniegocka

Sąsiedzka joga w parku

Stowarzyszenie Fyrtel zaprasza do wspólnej praktyki jogi na os. Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Sąsiedzka joga w parku”.
Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, mieszkające na Piątkowie oraz Waszych bliskich, sympatyzujących z naszą dzielnicą, lubiących spędzać czas wolny w zielonym sercu Piątkowa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 czerwca.
Planujemy 14 spotkań.
Będziemy spotykać się w te soboty, kiedy pogoda będzie korzystna do ćwiczeń, czyli bezdeszczowa 😃
Przed każdą sobotą pojawi się informacja w wydarzeniu.
Dostępny jest regulamin, który będzie obowiązywał podczas zajęć.
Spotkania mają charakter otwarty, przybywajcie i zapraszajcie zainteresowane osoby!
Kiedy? sobota, godz. 9.00 – 10.30
Gdzie? pomiędzy wybiegiem dla psów a boiskiem do piłki nożnej (to samo miejsce gdzie praktykowaliśmy w minionych latach)
Zajęcia prowadzić będzie, Anna Maciaszczyk oraz Klaudia Walkowiak
Do zobaczenia!

Sąsiedzka joga w parku jest dofinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe,
#poznańwspiera

Nieplaczabaw – tor przeszkód dla dzieci 0-10 lat

Przyjdź do nas, rozgość się, rozejrzyj i wybierz to co odpowiada Tobie i Twojemu dziecku.
Będzie to okazja by nawiązać relacje i dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu.
🌱🌻🌲🌹🍀🌺🌿🐞🐛🦋🐌🐝🍃🍂💚
Zanurzmy się w naturze, a dzieci niech eksplorują nasz tor przeszkód do woli.
👣 Środa 13.08 (sobota) ,
godz. 10.00 do 13.00.
(możesz być 1 h albo 3.
Jak chcesz),
👣 Możesz wziąć koc i zrobić piknik,
👣 Wejście 10 zł / dziecko.
Zapisy pod nr tel. 798492969 lub messenger.

Leśne skrzaty – mini survival dla dzieci 4-7 lat

Zapraszamy na mini survival
20 sierpnia (sobota) godz. 10.00 do 13.00
🧑dzieci w wieku 4-7 lat.
3 h zajęć dla „Leśnych skrzatów”.
W programie:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 Slackline,
🌳 Rozpalanie ogniska,
🌳 Przenikanie,
🌳 Budowa szałasu,
🌳 Tyrolka
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
Cena 50 zł/dziecko,
10 zł/rodzic.
W cenie 3 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 889759959,
📞 798492969.

 

 

NIEDZIELA

Drzwi Otwarte w Dawnej Szkole i Wiejskiej Zagrodzie w Konarskim

DRZWI OTWARTE W DAWNEJ SZKOLE I WIEJSKIEJ ZAGRODZIE W KONARSKIM. Zapraszamy 14 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00. Warsztaty i zajęcia odbywać się będą o 10:00, 12:00, 14:00 – zwiedzanie, zdobienie ,,kórnickich kogutków”, pisanie atramentem, pokaz bajek na kliszach, karmienie zwierząt, pokaz dawnych sprzętów domowych i gospodarskich… Wstęp bezpłatny. Dobrowolna cegiełka na utrzymanie zwierząt i zabytkowej szkoły. Zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi. Konarskie, ul. Długa 40, 62-035 Kórnik

Rzeka Rowerów – wielki przejazd rowerowy i piknik rodzinny

Popłyń z nami w kolorowej rowerowej paradzie! 14 sierpnia przejedziemy przez centrum Poznania, dalej Wartostradą i dotrzemy nad brzeg Cybiny pod Bramę Poznania na rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji!
Przygotowaliśmy program wydarzeń na cały dzień dla osób z różnymi zainteresowaniami, w każdym wieku! Rodzinny przejazd rowerowy rusza z Wolnego Dziedzińca pod Urzędem Miasta Poznania i będzie liczyć ok. 6 km. W ramach pikniku rodzinnego zaoferujemy atrakcje dla dzieci!
Najważniejsze punkty dnia:
10:30-12:00 – przygotowania do przejazdu rowerowego
12:00 – WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY z Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta na Śródkę
13:00-17:00 – Rodzinny piknik rowerowy pod Bramą Poznania
*** Szczegółowy program wydarzeń ***
1. SPACERY Z HISTORIĄ
Odkryj historię i tajemnice placu Kolegiackiego. Krótkie, bezpłatne spacery z przewodniczką miejską wokół placu.
Godziny: 10:45, 11:30
Czas trwania: 30 minut
Miejsce zbiórki: Iglica na placu Kolegiackim
2. WARSZTATY PRZED PRZEJAZDEM ROWEROWYM: OZDABIAMY ROWERY
Przed wielkim przejazdem zapraszamy wszystkich na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania. Od godz. 10:30 na miejscu będzie nasz zespół z różnymi materiałami, którymi będzie można ozdobić kolorowo rowery. Zapraszamy dużych i małych! Zachęcamy również do przyjechania z przystrojonymi samodzielnie rowerami. Najładniejsze aranżacje zostaną nagrodzone!
3. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU
Na płycie placu Kolegiackiego będą stoiska Festiwalu Dobrego Smaku z mnóstwem smacznych potraw i inspiracji. Wydarzenie zaczyna się od 11:00.
4. WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY
Zapraszamy małych i dużych na wielki, rodzinny przejazd rowerowy! Ruszamy o godz. 12:00 z Wolnego Dziedzińca pod Urzędem Miasta Poznania, przejeżdżamy przez plac Kolegiacki i wspólnie w barwnym korowodzie jedziemy przez miasto. Trasa liczy ok. 6 km i jest dostosowana nawet do umiejętności dzieci. Przejazd będzie zabezpieczony przez policję. Jedziemy pod Bramę Poznania!
Dokładna trasa przejazdu: Wolny Dziedziniec, Plac Kolegiacki – Wodna – Grobla – Mostowa – Garbary – Małe Garbary – Wolnica – Solna (z zawrotką na skrzyżowaniu z Al. Niepodległości) – Kościuszki – Libelta – Plac Ratajskiego – 3 Maja – Ratajczaka – Kościuszki – Półwiejska – Królowej Jadwigi – Garbary – Kazimierza Wielkiego – Mostowa – Most Św. Rocha – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowska – Rychlewskiego – Wartostrada – Brama Poznania
5. ROWEROWY PIKNIK RODZINNY
Dołącz do rowerowego pikniku pełnego atrakcji! Wokół Bramy Poznania zapraszamy do rozkładania się na kocykach i skorzystania z licznych atrakcji, które przygotowaliśmy na ten dzień:
– stoiska z ofertą lokalnych restauratorów, na których będzie można zakupić smakołyki
– animacja dla dzieci
– koncert
– bajkowy teatr
– stoiska poznańskich twórców, na których będzie można zakupić piękne wyroby rękodzielnicze
– rowery towarowe do przetestowania
– krótkie przejażdżki rowerową rikszą
Piknik będzie trwał od godz. 13:00 do 17:00.
6. ZNAKOWANIE ROWERÓW
Na miejscu pikniku rowerowego będzie stanowisko Policji, która będzie znakowała rowery w celu zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Liczba miejsc jest ograniczona. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Przyjadą również policyjni i rowerowi edukatorzy, z którymi będzie można porozmawiać.
Rzekę Rowerów organizujemy wspólnie jako Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa/Brama Poznania.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Rower Ukraina”, będąc jednocześnie zakończeniem akcji. Finansowane przez International Visegrad Fund, w ramach grantu V4UA.
Udział jest bezpłatny!
Dołącz, zaproś znajomych! Spotkajmy się!
============
Велосипедна річка – чудова велопрогулянка та сімейний велопікнік
Пропливіть разом з нами на барвистому велосипедному параді через центр Познані та давайте разом приземлимося на березі Цибіни біля Познанських воріт для сімейного пікніка з багатьма атракціонами! Ми підготували атракціони на цілий день для людей з різними інтересами та віком – уточнюйте подробиці!
Основні пункти дня:
10:30-12:00 – підготовка до велопробігу
12:00 ВЕЛИКИЙ ВЕЛОПОЇЗД від Wolnego Dziedzińca до Śródka
13:00-17:00 Сімейний велосипедний пікнік біля Bramу Poznania
1. ПРОГУЛЯНКИ З ІСТОРІЄЮ
Відкрийте для себе історію та таємниці placu Kolegiackiego. Короткі безкоштовні прогулянки з екскурсоводом по площі.
Час роботи: 10:45, 11:30
Тривалість: 30 хв
Місце зустрічі: шпиль на placu Kolegiackim
2. МАЙСТЕР-КЛАСИ ПЕРЕД ВЕЛОПРОЇЗДОМ: ПРИКРАШАЄМО ВЕЛОСИПЕДИ
Перед великим проїздом запрошуємо всіх у Wolny Dziedziniec. З 10:30 наша команда буде на місці з різними матеріалами, щоб прикрасити ваші велосипеди у різні кольори. Запрошуємо дорослих і дітей! Також радимо вам приїхати з власноруч прикрашеними велосипедами. Найкрасивіші велосипеди будуть нагороджені!
3. НАРОДНЕ СВЯТО СМАКУ
На placu Kolegiackiego будуть стенди Фестивалю доброго смаку з безліччю смачних страв для натхнення. Початок заходу од 11:00.
4. ВЕЛИКИЙ ВЕЛОПРОЇЗД
Запрошуємо дітей та дорослих на чудову сімейну велопрогулянку! Ми починаємо о 12:00 від Wolnego Dziedzińca перед Ратушею Познані, ми проїдемо plac Kolegiacki і разом кольоровою колоною поїдемо містом. Маршрут протяжністю близько 6 км адаптований навіть для дітей. Заїзд охоронятиме поліція. Їдемо до Познанської брами!
Точний маршрут: Wolny Dziedziniec, Plac Kolegiacki – Wodna – Grobla – Mostowa – Garbary – Małe Garbary – Wolnica – Solna (з розворотом на перехресті з Aleja Niepodległości) – Kościuszki – Libelta – Ratajskiego Square – 3 Maja – Ratajczaka – Kościuszki – Półwiejska – Królowej Jadwigi – Garbary – Kazimierz Wielki – Mostowa – St. Rocha – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowska – Rychlewskiego – Wartostrada – Brama Poznania
5. СІМЕЙНИЙ ВЕЛОПІКНІК
Навколо Познанської брами ми запрошуємо вас розстелитися на ковдрах і скористатися численними розвагами, які ми підготували на цей день:
– стенди з пропозицією місцевих рестораторів, де ви зможете придбати смаколики
– анімація для дітей
– концерт
– казковий театр
– стенди познанських художників, де ви зможете придбати гарні вироби ручної роботи
– вантажні велосипеди для тестування
– короткі прогулянки на велорикші
Пікнік проходитиме з 13:00 до 17:00.
6. МАРКУВАННЯ ВЕЛОСИПЕДА
На місці велопікніка працюватиме поліцейська станція, яка маркуватиме велосипеди, щоб захистити їх у разі крадіжки. Кількість місць обмежена. Вирішальним буде порядок надходження заявок. Поспілкуватися також приїдуть поліцейські та велопедагоги.
Ми організовуємо Велосипедну річку разом з Rowerowy Poznań та Poznańskie Centrum Dziedzictwa / Brama Poznania
Захід відбувається в рамках проекту «Велосипедна Україна», а також є завершенням акції. Фінансовано Міжнародним Вишеградським фондом у рамках гранту V4UA.
Участь безкоштовна!
Приєднуйтесь, запрошуйте друзів! До зустрічі!

Poranek dla dzieci: Gordon i Paddy – Sala 1

KINO PAŁACOWE
MIEJSCESALA 1 – KINOWA
Godzina
14.08 | g. 12 |
27.08 | g. 12 |

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Język: polski dubbing
GORDON I PADDY, reż. Linda Hambäck, Szwecja, 2017, 65′, 4+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Zwiedzanie Zamku dla dzieci

MIEJSCE CK ZAMEK
Godzina g. 13.30
Data 14.08.2022
Cena 5.00 zł
Zwiedzanie dla najmłodszych odbiorców zamkowego programu, formą i treścią skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat.

zbiórka: kasa CK ZAMEK (Hol Wielki)
bilety: 20 zł – dziecko; 15 zł (n), 12 zł (u) – opiekunowie; 5 zł – każde kolejne dziecko
czas trwania : ok. 60’

Sąsiedzkie Warsztaty Fotograficzne

Nowa przestrzeń na Osiedlu Magiel Artystyczny** (os. Z. Starego 15a) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
W wybrane niedziele będzie realizowany cykl Sąsiedzkich Warsztatów Fotograficznych, łącznie 8 spotkań.
Jeżeli chcesz:
– zostać mistrzem fotografowania,
– poznać tajniki kompozycji,
– nauczyć się uwieczniać ulotne chwile,
– poznać programy do obróbki zdjęć,
– stworzyć z nami wystawę fotografii,
– mile spędzić czas,
to
zgłoś chęć udziału poprzez formularz:
forms.gle/zAZ6sKxX4zJ7zCHK9
Startujemy 3 lipca o godzinie 17:00 w Maglu Artystycznym na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Nie ma obowiązku udziału we wszystkich spotkaniach, jednak pierszeństwo będą miały osoby deklarujące udział w całym lub w znacznej części cyklu.
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY,
wiedza, dobra zabawa i miłe towarzystwo są BEZCENNE.
Zapraszamy!
Czekamy właśnie na CIEBIE 😊
Harmonogram spotkań (może ulec zmianie w odpowiedzi na potrzeby uczestników):
1) 3 lipca
„Czym fotografia jest w erze cyfryzacji?” (2h)
Kwestie organizacyjne dotyczące warsztatów + analiza poziomu wiedzy uczestników.
2) 10 lipca
„Rodzaje oraz budowa aparatów cyfrowych. Aktualny rynek aparatów.” (2h)
Wprowadzenie najważniejszych zagadnień i pojęć ze świata fotografii. Przedstawiony zostanie podstawowy
podział aparatów oraz przeanalizowana zostanie budowa aparatów współczesnych.
3) 17 lipca
„Od kosmosu po wojenny front. Dziedziny fotografii.” (2h)
Dziedziny fotografii. Osoby fotografii.
4) 24 lipca
„Jak sprawić, aby zdjęcie było czytelne oraz estetyczne.” (2h)
Podstawy kompozycji na przykładach. Podstawy obróbki graficznej zdjęć.
5) 7 sierpnia
„Inspiracje dookoła nas” (2h)
Zajęcia praktyczne – wspólny spacer po Piątkowie
6) 14 sierpnia – 2 godziny zajęć teoretycznych
Analiza pracy własnej uczestników. (2h)
7) 21 sierpnia
„Konserwacja aparatów cyfrowych” (2h)
😎 28 sierpnia
„Podsumowanie pierwszej edycji warsztatów fotograficznych” (2h)
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
– prowadzący spotkań: Filip Biegański filip.bieganski@onet.pl
– koordynator SCIL Piątkowo Zachód: Arkadiusz Zacharzewski arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl
*Magiel Artystyczny znajduje się na Osiedlu Zygmunta Starego 15a.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Dobble XXL, Giga rzutki, Pędzące żółwie XXXL, Puszki do zbijania, The Floor is Lava, Zwierzo-krokiet.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami są Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl

NIEDZIELNE ANIMACJE DLA DZIECI I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Taki duży, taki mały… może wpaść do nas w niedzielę i spędzić super czas!
Co przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych plażowiczów? 🏖
🎧 disco na plaży
🎁 quiz z nagrodami
💃 muzyka i tańce
👧 zabawy z chustą Klanza
✨ brokatowe bajkowe tatuaże
🎈 warsztaty balonowe
💦 giga bańki mydlane
🧸 kącik zabaw
🎭 teatr
A do tego piękną przyrodę wokół i opiekę najlepszych animatorów pod słońcem! Hej, dzieci, musicie do nas dołączyć! ☀
Program:
12:00-16:00 ANIMACJE I WARSZTATY
18:00-19:00 TEATR DLA DZIECI
/ WSTĘP WOLNY /

Jak co roku zapraszamy Was na Targowisko Różności! Każdego lata wystawiają się u nas wspaniali artyści i kolekcjonerzy staroci. Dołącz, jeśli masz ochotę 🙂 W każdą niedzielę na plaży kontenerów można wystawić na sprzedaż swoje rękodzieło, dzieła sztuki, starocie i ubrania vintage. Każdy może przyjść i wystawić się ze swoimi dobrami, będą na Was czekać przygotowane stanowiska na których możecie robić ekspozycję czego tylko dusza zapragnie. Udział w targowisku jest darmowy 🙂
Dołącz do grupy dla wystawców 🙂

 

 

Jędrzej Płókarz