PLAN ZAJĘĆ 06.06 – 12.06.2022

PLAN ZAJĘĆ 06.06 – 12.06.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia.

Książka jest już dostępna w sprzedaży!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

OKO KALEJDOSKOPU // seanse i warsztaty

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU
Poznań, 6-7 i 10 czerwca 2022
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza serdecznie uczniów szkół podstawowych do udziału w seansach i warsztatach, organizowanych podczas IX Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU, które będą odbywały się w Kinie Pałacowym oraz salach Centrum Kultury ZAMEK. Zaprezentujemy filmy animowane, których twórcami są dzieci w różnym wieku – od najmłodszych aż po nastoletnie. To wyjątkowa okazja, aby przekonać się o czym i w jaki sposób opowiadają swoje historie młodzi artyści. Na seansach będzie można również zobaczyć całą gamę rozmaitych technik tworzenia animacji, takich jak animacja lakowa, rysunkowa, wycinankowa lub piksilacja. Projekcje filmowe są też dobrym impulsem i zachętą do podjęcia własnych prób artystycznych. Dlatego po seansach zapraszamy na warsztaty z twórcami z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także do zwiedzania Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu.
OKO KALEJDOSKOPU to unikalna panorama dziecięcej twórczości. W projekcie bierze udział dwadzieścia partnerskich instytucji z całego kraju, dla których ważna jest idea wspierania najmłodszych artystów i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji filmów animowanych, których autorami są dzieci i młodzież. Bardzo istotnym aspektem tego przedsięwzięcia jest również to, że ten niezwykle bogaty świat historii i obrazów mogą poznać widzowie, którzy są rówieśnikami autorów i zainspirować się do tworzenia swoich własnych.
Zapraszamy serdecznie na seanse i warsztaty!
PONIEDZIAŁEK, 6 czerwca 2022
godz. 9.00 – seans filmowy (50 min.) oraz warsztaty lub zwiedzanie TvSFA (90 min.)
godz. 11.00 – seans filmowy (50 min.) oraz warsztaty lub zwiedzanie TvSFA (90 min.)
Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)
WTOREK, 7 czerwca 2022
godz. 9.00 – seans filmowy (50 min.) oraz warsztaty lub zwiedzanie TvSFA (90 min.)
godz. 11.00 – seans filmowy (50 min.) oraz warsztaty lub zwiedzanie TvSFA (90 min.)
Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)
PIĄTEK, 10 czerwca 2022
godz. 12.00 – seans filmowy: pokaz filmów laureatów (60 min.) oraz zwiedzanie TvSFA (90 min.)
UWAGA! – w piątek w programie nie ma warsztatów – jest tylko zwiedzanie TvSFA
WAŻNE INFORMACJE:
Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)
Bilety: 8 zł dla ucznia, 4 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, 1zł dla opiekuna.
Bilety można nabyć pół godziny przed seansami w kasie Centrum Kultury ZAMEK.
Prosimy o zgłoszenie rezerwacji miejsc OD 17 MAJA na adres:
lperz@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 505-962-026 (w godzinach 9.00-15.00)
wraz z informacją o wybranym terminie seansu i warsztacie, wieku i liczbie uczestników oraz kontaktem mailowym i telefonicznym do opiekuna.
PROGRAM WARSZTATÓW:
„MAGICZNE PUDEŁKO”
warsztat animacji w technice piksilacji
prowadzenie: Robert Kuźniewski – reżyser i animator, twórca filmów animowanych i teledysków, związany ze studiem Clay Traces z Berlina
6 i 7 czerwca 2022
Piksilacja to animacja obiektów oraz ludzi w realnej przestrzeni. Uczestnicy warsztatów za sprawą magii animacji wyczarują z kolorowych pudełek wszystko co tylko kryje się w ich wyobraźni. Posłużą do tego kolorowe papiery i kartony, krepy i bibuły oraz sami uczestnicy, którzy staną się aktorami. Naszą scenografią będą korytarze i tajemne przejścia Zamku. Animowane obiekty będą zmieniały kształty i formy, przemieszczać się, transformować i teleportować. Barwne elementy ożyją i wraz z uczestnikami warsztatów odbędą podróż przez krainę fantazji filmu animowanego.
„TAJEMNICZY PTAK”
warsztat scenograficzny
prowadzenie: prof. Katarzyna Podgórska-Glonti – Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
6 i 7 czerwca 2022
Ptaki, rozpoznawalne zazwyczaj jedynie po odgłosach i dźwiękach, będą tematem warsztatów scenograficznych. Uczestnicy podejmą się zaprojektowania oraz zbudowania scenografii z bohaterem/ką w roli głównej. Zapoznają się również z wymagającym okiem kamery i miniaturowym planem filmowym, poznając podstawy techniki operatorskiej w animacji poklatkowej. Profesor Katarzyna Podgórska-Glonti prowadzi Pracownię Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się działaniami wizualnymi w różnorakich przestrzeniach. Prezentuje swoją twórczość w Polsce i zagranicą. Warsztaty poprowadzi z asystentką dr Martą Wyszyńską.
„ZASKAKUJĄCE WNĘTRZE”
warsztat animacji w technikach mieszanych
prowadzenie: Paulina Wyrt – artystka animatorka i ilustratorka, asystentka na Wydziale Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
6 i 7 czerwca 2022
Uczestnicy warsztatów, zainspirowani skomplikowanym działaniem organizmu ludzkiego, wyruszą w niezwykłą podróż do wnętrza ciała. Być może któregoś z warsztatowiczów? Do stworzenia trójwymiarowych form posłużą różne nietypowe materiały plastyczne, kolorowy papier, tkaniny, kartony i zdjęcia. Uczestnicy warsztatów wykonają scenografię i na jej tle zanimują artystyczne światy. Barwne elementy dzięki animacji ożyją, a dzięki niezwykłej dziecięcej wyobraźni, wyślą widza w niemożliwą podróż. Przewodnikiem po tej podróży będzie artystka animatorka i znakomita ilustratorka Paulina Wyrt.
„STUDIO PEŁNE BAJEK”
zwiedzanie Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu
prowadzenie: Ewa Sobolewska – prezes zarządu Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu
6 i 7 oraz 10 czerwca 2022
Zwiedzanie Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych wspólnie z Panią Prezes Ewą Sobolewską to niesamowita przygoda. Można z bliska zobaczyć jak powstają najpiękniejsze polskie bajki dla dzieci, poznać animatorów, którzy klatka po klatce wyczarowują i ożywiają animowane obrazy. W Studio znajdują się też pamiątki związane z wyprodukowanymi w nim filmami – zrealizowano ich tam 300! Były to przede wszystkim produkcje dla dzieci i młodzieży prezentowane na festiwalach na całym świecie i nagradzane wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Najbardziej znane cykle Studia to: Miniatury Filmowe do muzyki klasycznej, Baśnie i bajki polskie, 14 bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego. W czasie zwiedzania Pani Ewa Sobolewska zaprasza również dzieci do wspólnego animowania w technice kolorowych soli, a na zakończenie na krótki pokaz filmowy.

POUND® I PLAŻA WILDA I PONIEDZIAŁKI I WSTĘP FREE

Ruszamy z nową formą aktywności – tego jeszcze na Plaży nie było! 💪
Słyszeliście kiedyś o Pound®? Jest to pierwszy na świecie treningi cardio, zainspirowany grą na perkusji! Używając specjalnych pałeczek Ripstix® do rytmicznych uderzeń, możesz wykonać niezwykle efektywny trening 🏋‍♀
👉 Naładujesz się pozytywną energią.
👉 Poprawisz swój stan zdrowia.
👉 Rozluźnisz się.
👉 Spędzisz czas we wspaniałej atmosferze.
Podczas treningu zadba o Was one and only – Dorota Przybylska 🔥 Z zawodu pedagożka, po godzinach na maksa zakręcona fitnessiara! Uwielbia Pound® za jego dynamiczność, żywiołowość i niesamowitą atmosferę 👊 Jak sama mówi, idealnie odzwierciedla on jej charakter!
Jesteśmy przekonani, że Dorota zarazi Was swoim powerem i optymizmem!
Wskakujcie w wygodny dresik, zabierzcie butelkę wody i widzimy się w poniedziałki o 18.00!

NIEZIEMSKIE HISTORIE I AGNIESZKA ŁUKASZYK I 6.06 I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

W maju było nieziemsko, a w czerwcu będzie magicznie ✨ W tym miesiącu przechodzimy do tematu – “Czary mary i zaklęcia”!
Nasza gościni to najprawdziwsza współczesna wiedźma i uzdrowicielka, która podczas spotkania przygotuje miłosne napary i eliksiry w sam raz na czerwcową Noc Świętojańską.
Będą opowieści o prastarych słowiańskich zwyczajach, nieco nawiązań do źródeł pisanych, archeologii, znalezisk i miejsc związanych z kultem, bogami oraz magią u dawnych Słowian.
Poznacie także nieco kultury ludowej i dowiecie się, jakich roślin używano dawniej do ziołolecznictwa! Zdradzimy Wam, że poznacie także przepis na tajemny napój na bazie ziół.
Jak rzucać uroki, rozkochać w sobie mężczyznę, leczyć rany czy przeprowadzać rytuały magiczne wzmacniające płodność i męskość?
W każdym przepisie i opowieści każdy znajdzie coś dla siebie.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łukaszyk! Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Instytutu Prahistorii UAM. Pasjonatka wszelkiego rzemiosła! Interesuje się fotografią, florystyką, tkactwem, garncarstwem czy farbowaniem tkanin. Autorka książki “Wierzchowce Bogów”, a także wielu artykułów o charakterze naukowym oraz popularnonaukowym z zakresu wczesnego średniowiecza czy wierzeń dawnych Słowian.
Widzimy się już 6 czerwca o 20:00 🌙

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | 2 Grupy | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
📌
Od najbliższego poniedziałku ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MAJU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Wystawa „Antoni Gaudí”

Czas trwania: 5.03.–3.07.2022
Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.
Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.
kuratorka: Charo Sanjuán Gómez
Wystawa czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamku
wtorek-niedziela w g. 12-20, w czwartki w g. 12-22
zwiedzanie dla szkół: poniedziałek-piątek g. 9-20 (po uprzednim umówieniu)
bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowe, powyżej 15 osób), 1 zł (dla obywateli Ukrainy)

Pobaw się z Nami PONIEDZIAŁEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Julitę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA

NOWOŚĆ!

Nabór do grupy: Leśna grupa zabawowa (piątki), gordonki (pon), sensoplastyka (soboty)

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Oto on! 🤩 🥳 Pełen wspaniałych atrakcji
🌻 🌞 kalendarz wydarzeń na czerwiec! 🌻 🌞
Miesiąc zaczniemy od Dnia Dziecka🌈, a później będzie tylko lepiej!🔥 W planie m.in. warsztaty robienia latawców🪁, domki dla pożytecznych owadów🐞, morska Nocowanka, truskawkowe wariacje🍓🍓, warsztaty na Dzień Taty🤎, powitanie wakacji z Fikołkami🍉, wakacyjne, nocne pidżama party 🍿🌙 i wiele innych atrakcji! 🌾 A dodatkowo, dzięki współpracy z Leader School w każdą niedzielę będziemy czekać na Was z interaktywnymi lekcjami angielskiego!😁 5 czerwca wybierzemy się w anglojęzyczna podróż kulinarną do Meksyku😍, 12 czerwca odbędą się zajęcia z robotem Emysem, a 19 czerwca zagramy w „Do you like?” i będziemy próbować jedzenia z zamkniętymi oczami! 🍊

Śledźcie na bieżąco naszą stronę, a na pewno nic Was nie ominie! 🙃 😉

#zajęciadladzieci #warsztatydladzieci #czerwiec #wakacje #koniecszkoły #zabawa #salazabaw #fikołki #poznań #posnania

 

 

WTOREK

Murujemy – Warsztaty dla Dzieci

Cześć dzieciaki 🙂
Warsztaty Murujemy!
Dzieciaki przy użyciu gipsowych cegiełek, kleju, tynku oraz barwników tworzą ekscytujące konstrukcje pracując z naszymi edukacyjnymi instrukcjami. Krok po kroku wznoszą mury, które zamieniają w kształtne modele. Nikt z tych warsztatów nie wychodzi czysty, ale wszyscy dumni i zadowoleni. Wykonane modele dzieciaki zabierają ze sobą do domu.
Zapraszamy dzieci od 5 lat , maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 45 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 45 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (45 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 45 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

ZIELEŃ DAJE ŻYCIE cykl warsztatów z elementami hortiterapii w Ogrodzie Sąsiedzkim

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii o charakterze edukacyjnym skierowanych do rodziców z dziećmi oraz seniorów.
Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy ogrodniczej, florystycznej i przyrodniczej.
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-14 lat):
24 maja 17:00 Floramka na Dzień Matki
7 czerwca 17:00 Sukulent w słoiku
21 czerwca 17:00 Kwiatowa opaska i grzebień
5 lipca 17:00 Inspiracje z siana. Kogucik czy kurka
Spotkania dla seniorów:
31 maja 17:00 Sukulent w słoiku
14 czerwca 17:00 Kwiatowa opaska i grzebień
28 czerwca 17:00 Inspiracje z siana. Kogucik czy kurka
Zajęcia bezpłatne!
Ograniczona liczba miejsc.
Obowiązują zapisy: Monika 602 184 021 lub monika.horti@ginkgo.com.pl
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66 obok punktu Lotto.
Projekt Sąsiedzki Dom z Ogrodem – realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wojciech Widłak w Bajce

7 .VI. Wojciech Widłak w Poznaniu
Uczył się perskiego i kształcił na dyplomatę, ale pewnego razu pod Wawelem spotkał Elę Wasiuczyńską, która pięknie maluje!
I tak wspólnie stworzyli Pana Kuleczkę i jego podopiecznych – refleksyjnego Psa Pypcia, neurotyczną Kaczkę Katastrofę oraz małomówną muchę Bzyk-Bzyk.
Przez ponad pięć lat opisywali na łamach „Dziecka”, co się przytrafia tym zwierzęcym bohaterom. Aż ci wywędrowali do kilku książek, kilkunastu kalendarzy, a nawet na płyty, naklejki, a nade wszystko do serc wielu czytelników.
Dzięki ich głosom „Pan Kuleczka„ znalazł się na trzecim miejscu Plebiscytu Złota Dwudziestka, zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Z kolei z nadmorską ilustratorką Agnieszką Żelewską stworzyli pewnego radosnego prosiaczka imieniem Wesoły Ryjek.
W swoim dorobku Wojciech Widłak ma około trzydziestu książek, a za swoją działalność literacką był wielokrotnie nagradzany i doceniany.
Otrzymał między innymi: wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych “Książka Jesieni” w 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY “Książka Roku” w 2004, główne nagrody w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka w 2010 i 2011, Pióro Fredry w 2011, nagrodę “Guliwer w krainie Liliputów” w 2013, wyróżnienie w konkursie PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku” w 2014 czy nagrodę Pegazika w 2016 w kategorii “Twórca książki dla dzieci i młodzieży”.
Zapraszamy – świętujemy na zewnątrz księgarni!
Wszyscy się zmieścimy!

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Cyrk bez granic – warsztaty i animacje | Цирк без кордонів – Майстер-класи та анімації

🤍PL❤️
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Żonglerka, balans, warsztaty manipulacji poi, kijami kwiatowymi czy diabolo, a może po prostu integracyjne zabawy teatralno-cyrkowe? Każda z tych dziedzin jest nieco inna, ale każda zapewni Wam rozwój, wyzwanie i satysfakcję, da okazję do mnóstwa kreatywnego ruchu i zawarcia nowych przyjaźni, a może nawet obudzi w Was pasję na długie lata?
📅Już 19 kwietnia do 28 czerwca w ramach Otwartych Spotkań Kularskich w poznańskim Domu Tramwajarza zapraszamy dzieci od 7 roku życia, młodzież, jak i dorosłych na cykl warsztatów-animacji o tematyce kuglarsko-cyrkowo-teatralnej pod hasłem CYRK BEZ GRANIC.
🤡Pod okiem doświadczonych Prowadzących Wy i Wasze Pociechy będziecie mogli spróbować swoich sił w wielu przeróżnych dziedzinach sztuk Nowego Cyrku i nie tylko.
Każde ze spotkań będzie zgłębiać inną dziedzinę, więc zapoznajcie się ze szczegółami kolejnych zajęć, które będą ukazywać się w dyskusji pod wydarzeniem.
🕰️Zapraszamy we wtorki* w godzinach 18:00-19:00 do Sali Amarantowej Domu Tramwajarza. Udział w zajęciach jest bezpłatny!
*❗️❗️❗️UWAGA❗️ 3 maja zajęcia nie odbędą się❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Zajęcia będą prowadzone w językach:
polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim (szczegóły publikowane będą w postach zapowiadających kolejne zajęcia w dysusji pod wydarzeniem).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Przynieście ze sobą:
-wygodny strój;
-butelkę wody;
-pozytywne nastawienie!
❎ Za drzwiami zostawiamy:
-smutki
-zmartwienia
-podziały
ℹ️ Sprzęt i Prowadzący będą na Was czekać:)!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
🙏„Cyrk bez granic” jest oddolną inicjatywą WSPAK, czyli Wolnych Spontanicznych Podwieczorków Artystyczno-Kuglarskich, wspartą przez następujące podmioty:
-Dom Tramwajarza oraz Fundacja Pana Gara – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
-Fundacja Art of Mind – https://www.artofmind.com.pl/
-duet White Night – https://www.facebook.com/DuetWhiteNight
💙UA💛
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Жонглування, балансування, майстер-класи з маніпуляції поями, квітковими палочками або діаболо, а може, просто інтеграційні театральні та циркові ігри? Кожна з цих сфер трохи відрізняється, але кожна забезпечить вам розвиток, виклик і задоволення, дасть можливість багато творчого руху та знайти нових друзів, а може, навіть пробудить вашу пристрасть на довгі роки?
📅 З 19 квітня по 28 червня в рамках Відкритих зустрічей жонглювання в Domu Tramwajarza в Познані запрошуємо дітей від 7 років, молодь та дорослих на серію анімаційних майстер-класів з жонглювання, цирку та театру під гаслом ЦИРК БЕЗ КОРОДІВ.
🤡 Під пильним оком досвідчених артистів ви та ваші діти зможете спробувати свої сили в багатьох різних напрямках мистецтва Нового цирку та не тільки.
Кожна зустріч досліджуватиме іншу область, тому ознайомтеся з деталями наступних заходів, які будуть з’являтись в обговоренні під подією
🕰️Запрошуємо щовівторках * з 18:00 до 19:00 до зали Amarantowej, Domu Tramwajarza. безкоштовний вхід!
❗️❗️❗️УВАГА❗️ 3 травня занять не буде❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Заняття проводитимуться такими мовами:
польською, українською, російською та англійською мовами (деталі будуть опубліковані в повідомленнях про наступні заняття в дискусії під заходом).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Візьміть із собою:
-зручне вбрання;
-Пляшку води;
-позитивний настрій!
❎ Залишаємо за дверима:
– печаль
– турботи
– нерівність
ℹ️Спорядження та лектори чекатимуть на вас 🙂!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
«Цирк без кордонів» — це ініціатива WSPAK, тобто безкоштовного спонтанного мистецького та жонглювання післяобідніх зустрічей, за підтримки таких організацій:
-Dom Tramwajarza та Fundacja Pana – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
– Art of Mind Foundation – https://www.artofmind.com.pl/
-дует White Night- https://www.facebook.com/DuetWhiteNight
Co dzieje się na grupach zabawowych?
👉to czas zacieśniania więzi z rodzicem poprzez wspólne zabawy, masażyki, dobrze spędzony czas;
👉to czas na rozwój kompetencji społecznych poprzez bycie w grupie, obserwowanie innych dzieci, pierwsze kontakty pomiędzy dziećmi, takie jak podanie rączki czy dotknięcie;
👉to czas na rozwojowe aktywności: śpiewanie, pląsanie, rytmiczne wierszyki, zabawy motoryczne czy sensoryczne.
Każde spotkanie to nowy temat, nowe zabawy, ale też stałe elementy, takie jak powitanie.Zapraszamy dzieci do grup zabawowych w dwóch przedziałach wiekowych:
– dzieci od 6 do 20 mcy wtorki godz. 9:30-11:00
– dzieci od 1,5 roku do 3 lat czwartki godz. 9:30-11:00Koszt: 40 za zajęcia w karnecie lub 45 zł pojedyncze zajęciaZapisy: kontakt@maluszkowo-poznan.pl

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

Angielski dla maluchów – bezpłatnie

Zapraszamy na sensoryczne zajęcia dla dzieci z opiekunami mające na celu przybliżać język angielski od najmłodszych lat.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedprzedszkolnym i stanowić mogą jednocześnie formę adaptacji do działań w grupie rówieśniczej.
Zajęcia swoją interaktywną formą, z wieloma rekwizytami i metodami aktywizującymi, z elementami integracji sensorycznej, dostosowane są doskonale do wieku i możliwości małych odbiorców.
termin: wtorki, godzina 10.15
miejsce: Świetlica Cafe, Krakowska 9a
liczba miejsc w grupie ograniczona
zapisy obowiązkowe – SMSem 605 616 612
WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

 

ŚRODA

Warsztaty modowe dla dzieci 8-13 lat

„Warsztaty modowe dla dzieci 8-13 lat”
Zapraszamy na kreatywne warsztaty z projektowania, przerabiania, tworzenia ubrań i dodatków. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swoje indywidualne, niepowtarzalne projekty!
Dla kogo? Dzieci 8-13 lat.
O której? godz.: 16:30.
Kiedy? 4 maja, 18 maja, 8 czerwca, 15 czerwca, 22 czerwca, 29 czerwca.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Udział darmowy!
Prowadząca: Patrycja Osoka
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947.
Inicjatywa Oddolna. Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki na Dębcu. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#InicjatywaOddolna #warsztatydladzieci #moda #rękodzieło #sztuka #projektowanieubrań

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

JOGA I PLAŻA WILDA I ŚRODY I WSTĘP FREE

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
O dobrą praktykę zadba Agnieszka Rymdejko – certyfikowana instruktorka jogi i trenerka personalna. Ze sportem związana od najmłodszych lat, prywatnie miłośniczka gór i sportów ekstremalnych.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉
Uwaga! Gorący parkiet! A wszystko to za sprawą Zumby® 💃
W każdą środę od 19:00 latino muza wprawi Wasze bioderka w ruch, a radosny rytm doda energii 🔥
Szalonym pląsom przewodniczyć będzie Edyta Grzybowska! Certyfikowana instruktorka Zumby®, która prowadzi zajęcia od prawie 10 lat. Uwielbia dzielić się swoją pasją i aktywnie spędzać czas z uczestnikami 😍 Połączenie tańca i fitnessu jest jej sposobem na wspaniałe samopoczucie!
Przyjdźcie na Plażę naładować się pozytywnie i poszaleć na świeżym powietrzu! 😎
PS Pamiętajcie o wygodnym stroju sportowym 💪

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

 

 

CZWARTEK

 

XV Parada Łazarska

Zbiórka boisko Szkoła Podstawowa nr 33 ul. S. Wyspiańskiego 27 o godz. 16:30
Jubileuszowa „15. PARADA ŁAZARSKA” – „RAZEM Z UKRAINĄ”!
Z udziałem: mieszkańców Łazarza, uczniów łazarskich placówek oświatowych oraz Orkiestry Dętej Swarzędz.
Trasa Łazarskiej Parady: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 33 Wyspiańskiego/ulica Głogowska – K. Potockiej – R. Dmowskiego – Rynek Łazarski). Zakończenie parady – przed sceną na Rynku Łazarskim
Rynek Łazarski
Uroczyste otwarcie 32. Dni Łazarza
Koncert na Rynku Łazarskim.

W świecie pyry

Mieszkańcy Piątkowa mają możliwość odkrywania Starego Miasta w Poznaniu oraz jego tajemnic i ciekawostek, tym razem poprzez wizytę w Poznańskim Muzeum Pyry.

Termin: 9 czerwca 2022
start: godz. 15:00
Szacowany czas trwania: ok. 1,5h
Miejsce zbiórki: Stare Miasto – dokładne informacje otrzymają zapisane osoby do limitu miejsc.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia:
https://forms.gle/NPKRfTo8eywXWhJ37
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Działanie stanowi część projektu pn. Piątkowianki_ie w Parku Kulturowym Stare Miasto.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#parkkulturowypoznan
#todziała

Czego nie wiecie o Starym Mieście…

Stary Rynek i okolice to miejsca, gdzie często bywamy i które mimo to kryją mnóstwo tajemnic. Zapraszamy Państwa na wycieczkę z przewodnikiem po parku kulturowym Poznań Stare Miasto, w czasie której poszukamy śladu największej powodzi w historii miasta, zobaczymy niezwykłego pelikana, dowiemy się, kim byli zaimani i poznamy wiele zaskakujących ciekawostek!
Termin: 9 czerwca 2022
zbiórka: godz. 16:50
start: godz. 17:00
Szacowany czas trwania: do 2h
Miejsce zbiórki: Stare Miasto – dokładne informacje otrzymają zapisane osoby do limitu miejsc.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia:
https://forms.gle/4b3TUGvf1MYdiuBJA
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny spotkania z przyczyn niezależnych od organizatorów.
Działanie stanowi część projektu pn. Piątkowianki_ie w Parku Kulturowym Stare Miasto.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#parkkulturowypoznan
#todziała

NOWY TERMIN / Otwarte spotkania dziewiarskie / Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na nowy cykl spotkań w Domu Tramwajarza.
Otwarte Spotkania Dziewiarskie
NOWY TERMIN!
W każdy czwartek o godz. 18:45 do 20:00.
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Prowadzenie: Barbara Skubała
Otwarte Spotkania Dziewiarskie
Skierowane są do wszystkich pasjonatów robótek ręcznych: na drutach i szydełku. Zarówno dla osób zaawansowanych jak i chcących dopiero wypróbować się w technikach dziewiarskich. Wspólnie inspirujemy się, dzielimy się wiedzą oraz własnym doświadczeniem. Nie zabraknie książek i materiałów do inspiracji. Zapraszamy!
Wstęp bezpłatny.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych materiałów oraz narzędzi do pracy.
O prowadzącej:
Barbara Skubała – Zainteresowanie rękodziełem przywiozła ze sobą z Islandii, gdzie popełniła swój pierwszy sweter islandzki „lopapeysa”. Obecnie tworzy głównie czapki oraz podkładki pod naczynia. Swoimi pracami dzieli się na Instagramie @dziergane.opowiesci. W robótkach ręcznych ceni sobie kreatywność, relaks oraz kontakt z innymi osobami zarażonymi pasją robienia na drutach i szydełku.

Otwarte drzwi szkoły w domu

„Księgarnia z Bajki” przez lata oferowała nie tylko książki, ale i działania wspierające otwarte głowy w wielostronnym rozwoju poprzez wykłady, warsztaty i zajęcia twórcze.
Teraz tworzy szkołę − przestrzeń spotkania, dialogu i twórczej energii. Współtworzyć ją będą dzieci, rodzice, nauczyciele, mentorzy eksperci.
Uznajemy, że kluczowy dla procesu uczenia się jest entuzjazm, który sprawia, że dziecko poznaje świat i siebie w każdej sekundzie i robi to zupełnie naturalnie.
Każdy dzień rozpoczynał się będzie wspólnym śniadaniem i rozmowami o emocjach, w ten sposób stworzymy więź i przyjacielską atmosferę.
Będzie dużo czytania i ruchu na świeżym powietrzu, tańca i okazji do samodzielnych odkryć − wszak wszystko, czego doświadczymy w dzieciństwie, stanowi wyposażenie całożyciowe.
Dzieci nauczą się języka uczuć, empatii i pokojowych sposobów wyrażania potrzeb.
Przyswoją wszystko, co warte poznania i konieczne, aby zdać egzamin końcowy.
Miejsce edukacji domowej: „Przystań Oddech” ul. Widłakowa 11
Zapraszam do kontaktu rodziców, którym zależy, aby ich dzieci dobrze się czuły w życiu.
Osoby, które zechcą przybyć na spotkanie, proszę o zgłoszenie: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Pracownia artystyczna dla dzieci 9-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? czwartki
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania
Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z Fundacją Matecznik zapraszają na warsztat dla rodziców „Zaburzenia sensoryczne u dzieci i młodzieży”. Warsztat obejmował będzie tematykę – dotyczącą zaburzeń sensorycznych i tego jak ich uniknąć, oraz jakie metody wprowadzić, gdy do dysfunkcji dojdzie.
Prowadzący dr Lech Furmaniuk – fizjoterapeuta z ponad 20-letnią praktyką w prowadzeniu zajęć terapeutycznych dla dzieci i dorosłych z deficytem neurologicznym. Uczestnik wielu certyfikowanych kursów oraz szkoleń zawodowych, min. z metody PNF, Integracji Sensorycznej, Integracji Bilateralnej oraz Weroniki Sherborne. Na co dzień prowadzi prywatną praktykę oraz wykłada na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Matecznik oraz Fundacją Aktywnej Rehabilitacji.
Warsztat odbędzie się 09.06.2022 r. stacjonarnie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.
Udział w warsztacie jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Poznań.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego, oraz zaznaczenie w tytule maila „Zgłoszenie – Zaburzenia sensoryczne”

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.

 

 

 

PIĄTEK

Bajanie na dywanie z Myszką Pipi

„Oto Myszka Pipi. Ma dwa niebieskie oczka, różowy nosek i dwa okrągłe uszka. Całe futerko w szarym kolorze. Pewnego dnia Myszka Pipi postanowiła odwiedzić swojego przyjaciela Ptaszka Świergotka…”
Czerwcowe Bajanie na Dywanie będzie miało wyjątkową formę. Zapraszamy do najmniejszego teatru świata – teatrzyku kamishibai, który mieści się w drewnianej skrzynce! Będziemy towarzyszyć bohaterce historii Joanny Urbańskiej w długiej i pełnej wrażeń podróży. Poznamy i poćwiczymy nazwy kolorów, dni tygodnia, przeliczanie do 3.
Zajęcia dla dzieci od 2-4 lat z opiekunami odbędą się w piątek, 10 czerwca 2022 roku o godz. 16:00. Zachęcamy do zapisywania się telefonicznie pod numerem: 61 25 00 401.

Muzyczna Łazanka na 32 obchodach Dni Łazarza: koncerty i warsztaty!

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe wydarzenie z okazji Dni Łazarza. Na scenie, która znajduje się na Rynku Łazarskim, wystąpią dla Państwa Przyjaciele MCIL Łazanka.
PROGRAM:
💃17:00 – Warsztaty tańca Hula!
Tegoroczne hawajskie spotkania w Łazarzu rozpocznie Przestrzeń Działań Otwartych, czyli grupa integracyjna skupiająca osoby niepełnosprawne i artystów pod przewodnictwem Luizy i Krzysztofa, którzą nauczą nas podstaw tańca Hula!
🌟https://www.facebook.com/Hawajskie-spotkania-na-%C5…
🤩17:45 – Freestyle battle –
bitwa na pozytywne rapowanie gdzie wymieniamy słowa, style i myśli.
Zapisujcie się na bitwe na cieplebrejki@gmail.com ale też na miejscu będziemy wyławiali chętnych z publiczności.
🤪https://www.facebook.com/events/670580884131018
🎤18:30 – Koncert Ciepłych Brejków!
Zagrają piosenki z nowej jak i ze starej płyty, będzie mnóstwo zabawy!
i Uwaga! Zagrają dla Was w wyjątkowym składzie koncertowym!
🤪https://www.facebook.com/cieplebrejki
🎤19:30 – Koncert Mitochondrium
Nie lubią klasyfikować swojej muzyki do żadnego stylu, by nie narażać jej na ograniczenia i nudę! Zdradzimy, że będzie to energiczne „fusion” doprawione autorskimi tekstami tak, by wywołać poruszający wnętrza serc i dusz efekt. Najlepiej przekonacie się o tym na koncercie!
🌸https://www.facebook.com/mitochondrium.poznan
💼Organizatorami tego wydarzenia są Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, Klub Krąg, Fundacja „Flow ART”, Dni Łazarza oraz Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty.
Będzie pięknie!
[ ENG]
Hello Everyone,
We would like to invite you to the Lazarz day event.
💃17:00 – Hula Dance Workshops on Stage
This year’s Hawaiian meetings at Łazarz are welcomed by the Open Action Space, which is an integration group that brings together people with disabilities and artists led by Luiza and Krzysztof. The Open Action Space participated in all Hawaiian meetings at Lazarus from the very beginning. Today we will also see them on stage.
🌟https://www.facebook.com/Hawajskie-spotkania-na-%C5%81azarzu-104168941359190
🤩17:45 – Freestyle Battle
There will be a battle of words, styles, and thoughts, i.e. freestyle, in which, following the thought of their homie Frank, they set new rules…
🧑‍🎤18:30 – Concert of Ciepłe Brejki.
They’ll play songs from the new record, They’ll play songs from the old record
it will be a lot of fun.
They will play for you in a unique concert line-up!
🤪https://www.facebook.com/cieplebrejki
👩‍🎤19:30 – Koncert Mitochondrium
They don’t like to classify their music into any style, so as not to expose it to limitations and boredom! Pressed against the wall, they reluctantly respond that they play a mixture of funk, pop, soul, rock … calling it neatly „fusion”, from electronic samples to jazz ballads …
🌸https://www.facebook.com/mitochondrium.poznan
💼Organizers of this event are Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, Klub Krąg, Fundacja „Flow ART”, Dni Łazarza and Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty.
[UA] Привіт усім,
Запрошуємо вас на захід Lazarz Day.
💃17:00 – майстер-класи з танцю хула на сцені
Цьогорічні гавайські зустрічі в Łazarz вітаються Open Action Space, яка є інтеграційною групою, яка об’єднує людей з обмеженими можливостями та митців на чолі з Луїзою та Кшиштофом. Open Action Space брав участь у всіх гавайських зустрічах у Lazarus з самого початку. Сьогодні ми також побачимо їх на сцені.
🌟https://www.facebook.com/Hawajskie-spotkania-na-%C5%81azarzu-104168941359190
🤩17:45 – Фрістайл батл
Буде битва слів, стилів і думок, тобто вільний стиль, в якому, слідуючи думці свого друга Франка, вони встановлять нові правила…
🧑‍🎤18:30 – Концерт Ciepłe Brejki.
Вони гратимуть пісні як з нової платівки, так і зі старої платівки: це буде дуже весело!
Вони зіграють для вас в унікальному концертному складі!
🤪https://www.facebook.com/cieplebrejki
👩‍🎤19:30 – Концерт Mitochondrium
Вони не люблять відносити свою музику до будь-якого стилю, щоб не піддавати її обмеженням і нудьзі! Притиснуті до стіни, вони неохоче відповідають, що грають суміш фанку, попу, соулу, року… називаючи це акуратно „ф’южн”, від електронних семплів до джазових балад…
🌸https://www.facebook.com/mitochondrium.poznan
💼Організаторами цього заходу є Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, Klub Krąg, Fundacja «Flow ART», Dni Łazarza та Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty.
Fablab to rodzaj pracowni lub małego laboratorium, mającego dawać możliwość realizacji własnych projektów i pomysłów osobom chcącym realizować swoje marzenia, hobby, naukę lub pracę, a potrzebującym narzędzi i przestrzeni oraz wiedzy technicznej.
W ciągu kilku ostatnich lat pracy naszego stowarzyszenia oraz różnorodnych działań animacyjnych i artystycznych udało nam się zgromadzić bardzo wiele narzędzi i urządzeń pomocnych do tworzenia różnorakiego rękodzieła.
Tworząc Fablab Rękodzielniczy chcemy udostępnić te zasoby mieszkańcom Dębca i Poznania. Otwieramy dla społeczności naszą przestrzeń i chcemy się dzielić profesjonalną wiedzą naszych animatorek i liderek społeczności lokalnej, ale także poznawać kompetencje i umiejętności naszych odbiorców, aby wspierać ogólnosąsiedzką wymianę wiedzy i doświadczeń.
Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie 22 kwietnia.
Dom Sąsiedzki będzie dla Was otwarty od godz.: 18:00 do 21:00.
Kolejne spotkania:
13 maja, 27 maja, 10 czerwca, 24 czerwca, 8 lipca, 22 lipca, 5 sierpnia, 19 sierpnia.
Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki na Dębcu.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
Zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania, podczas których gramy w gry planszowe, bitewne i karciane, umawiamy się na sesje RPG lub po prostu dyskutujemy.
Lista gier planszowych dostępna jest pod adresem lkfop.pl/gry
Spotykamy się od 19:00 w sali Błękitnej (schodami przy restauracji po lewej i do końca w prawo), a po 20:30 mamy również dostępną salę 213 (schodami przy restauracji po prawej i do końca w lewo).
Bieżące zasady sanitarne: obowiązują nas limity – 18 osób w sali 213 i 22 w Błękitnej. Osoby w pełni zaszczepione nie liczą się do limitów.
W przestrzeniach wspólnych poza salami trzeba nosić maseczki.

 

 

SOBOTA

NATURAlna przyjaźń / ПРИРОДнА дружба / ПРИРОДнАя дружба

Warsztaty z cyklu „Rodzinne Spotkania ze Sztuką”
miejsce: Pawilon, tereny nad Wartą
zbiórka: ul. Ewangelicka 1
prowadzenie: Zielona Grupa
uczestnicy: rodziny z dziećmi w wieku 5–10 lat
informacje / zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl
W czasie warsztatów uczestnicy stworzą bajkowe postaci przy wykorzystaniu różnych metod plastycznych. Każde dziecko będzie miało możliwość zaprojektowania własnego i niepowtarzalnego wzoru na papierze za pomocą techniki artystycznej nazywanej młotkowaniem roślin. Następnie z powstałych kolorowych kartek zaprojektujemy ubrania dla naszych postaci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy stworzą jeden wspólny obraz na szarym papierze. Połączenie wszystkich prac będzie miało na celu zintegrowanie uczestników warsztatów oraz zachęcenia do wspólnej kreatywnej zabawy przy namalowaniu tła obrazu. Zapewniamy tłumacza języków ukraińskiego i rosyjskiego.
_________
UA
Сімейні Зустрічі з Мистецтвом
Майстер-клас «ПРИРОДнА дружба»
Дата та час: 11.06.2022 о 11:00
Тривалість: 1,5 год.
Місце проведення: Павілон (Pawilon), біля річки Варта
Ведучі: Сара Гролевська, Анна Грушка (Sara Grolewska, Anna Gruszka)
Учасники: Сім’ї з дітьми віком 5-10 років
Запис / інформація російською та українською мовами: Юлія Залозна (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Під час майстер-класу учасники створять казкових персонажів, використовуючи різні художні прийоми. У кожної дитини буде можливість створити свій власний унікальний малюнок на папері, використовуючи художню техніку, звану «малювання молотком». Потім з одержаних кольорових карток ми створимо одяг для наших персонажів. Нарешті, всі учасники створять одне загальне зображення на сірому папері. Об’єднання всіх робіт воєдино буде направлено на інтеграцію учасників майстер-класу та залучення їх до спільної творчої гри при малюванні фону картини. Ми надаємо перекладача української та російської мов.
_________
RU
Семейные Встречи с Искусством
Мастер-класс «ПРИРОДнАя дружба»
Дата и время: 11.06.2022 в 11:00
Продолжительность: 1,5 ч.
Место проведения: Павилон (Pawilon), возле реки Варта
Ведущие: Сара Гролевска, Анна Грушка (Sara Grolewska, Anna Gruszka)
Участники: Семьи с детьми в возрасте 5 -10 лет
Запись / информация на русском и украинском языках: Юлия Залозная (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Во время мастер-класса участники создадут сказочных персонажей, используя различные художественные приемы. У каждого ребенка будет возможность создать свой собственный уникальный рисунок на бумаге, используя художественную технику, называемую «рисование молотком». Затем из получившихся цветных карточек мы создадим одежду для наших персонажей. Наконец, все участники создадут одно общее изображение на серой бумаге. Объединение всех работ воедино будет направлено на интеграцию участников мастер-класса и привлечению их к совместной творческой игре при рисовании фона картины. Мы предоставляем переводчика украинского и русского языков.

Malowanie na kamieniach – warsztaty

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
Warsztaty sąsiedzkie, podczas których stworzycie własne, osobiste kamienie
rozpoczną się
11 czerwca od godziny 15:00 🙂
Spotkanie dedykowane dla osób dorosłych oraz opiekunów z dziećmi powyżej 5 roku życia.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia:
https://forms.gle/zvtpFkvesRZqXppD9
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przyniesienia własnych kubków 😉
*Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, od strony bloku OBCH 7.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Projekt „Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024” jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Warsztaty czytania wrażeniowego z Małgorzatą Swędrowską

Małgorzata Swędrowska – uwielbiana przez dzieci oraz rodziców autorka książek i animatorka czytelnictwa poprowadzi u nas kolejne warsztaty czytania wrażeniowego dla rodziców z maluchami! Zapraszamy 11 czerwca o godz. 11:00 do Starego Baru w Chludowie. Chcemy pokazać, że z wierszami patronki roku – Marii Konopnickiej – można się świetnie bawić. Na zajęcia można zapisywać się telefonicznie pod numerem 61 25 00 401.
Warsztaty odbywają się w ramach zadania „Od dalekiej do bliskiej – o (naszej) Marii Konopnickiej” realizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Honorowym Patronem zadania jest Wójt Gminy Suchy Las, pan Grzegorz Wojtera.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wiosenno-letnia ramówka LABA.LAND

Wiosna i lato w mieście nie muszą być nudne! Zobacz, co kroi się w LABA.LAND przy ul. Przełajowej 5, skrzyknij przyjaciół i razem weźcie udział w wydarzeniach na łonie natury.
CO NA WAS CZEKA?
🍟 Food Park – zlot foodtrucków
🪕 Warsztaty ukulele
🥋 Treningi karate
🐾 Psiegaduchy – spotkanie trenera i opiekunów psów
🍻 HarpaFest – zlot piwny
🧺 Piknik z Mozaiką
🥳 Dzień Dziecka ze szkołą Omega
🌙 Noc Kupały – plecenie wianków
🎧 Silent Disco na zakończenie roku szkolnego
🧘‍♀️ Joga na świeżym powietrzu
🚴 Poznań Warta Gravel
📚 Urodziny wydawnictwa Zakamarki
🎭 Teatr dla dzieci
🎶 Koncert Mobilnego Centrum Muzyki
🎞 Spektakle teatralne
📀 Targ winyli
🎫 Spektakl Weroniki Cegielskiej i Sił Specjalnych
📖 Pchli targ książkowy
Szczegóły niebawem!
#labaland #poznan #poznań #slowlife #slowtime #odpoczynek #odpoczyneksięnależy #laba #odpoczynekwmieście #odpoczynekwmiłymtowarzystwie #rest #relaks #przełąjowa5 #wiosnawmieście #latowmieście #wiosnawlabaland #latowlabaland

 

 

NIEDZIELA

WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE Z DOMEM BAJEK „Odkrywamy emocje” (3))

W tym roku z okazji Dni Łazarza zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku przedszkolnym na plenerowe warsztaty z książką niebanalną w Parku Wilsona! W tym sezonie z większą uwagą przyglądamy się emocjom, które towarzyszą nam w różnych momentach życia.
Zajrzyjmy wspólnie do wielce ciekawej książki „Niebieski i żółty” Britty Teckentrup (wyd. Amber, 2020) i spotkajmy się z ptakami szukającymi przyjaźni. Niech ich historia zainspiruje nas zarówno do poznania ptaków zamieszkujących dzielnicę Łazarz, jak i otworzenia się na drugiego człowieka, w tym nowych mieszkańców naszej okolicy. Sąsiedzka przyjaźń to dar, o który szczególnie warto zadbać!
Kiedy? Niedziela, 12 czerwca, 14.30-16.00
Gdzie? Park Wilsona
Wstęp bezpłatny, tym razem bez zapisów.
Projekt ” DOM BAJEK – odkrywamy emocje! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów ”
dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Z A P R A S Z A M Y !!!!

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.