PLAN ZAJĘĆ 31.05 – 05.06.2022

PLAN ZAJĘĆ 31.05 – 05.06.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia.

Książka jest już dostępna w sprzedaży!

Zapraszam na spotkanie 4 czerwca  w Ogrodzie Przestrzeni Bliskości – Przy Tobie – przy ul. Małe Garbary 2. Udział bezpłatny!

 

 

 

 

 

 

 

WTOREK

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki – wydarzenie edukacyjne – z rejestracją, wstęp bezpłatny

Harmonogram dni festiwalowych
25 edycja Poznańskiego Festiwal Nauki i Sztuki 2022 r.
31.05 – wtorek – INAUGURACJA w Ogrodzie Botanicznym
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (zaproszenia)
31.05 – wtorek
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
01.06 – środa
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu,
Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu
02.06 – czwartek
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
(Poznań-Śródmieście/Ogrody
oraz ośrodki zamiejscowe: Kalisz, Gniezno, Słubice)
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Laboratorium Wyobraźni PPNT
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
03.06 – piątek
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Morasko)
04.06 – sobota –
Koncert finałowy w AULI UAM – stacjonarnie (zaproszenia) i online
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy
Do zobaczenia!
Anna Młynarczyk
Dyrektor
Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Tydzień Dziecka w Arkadii

W Arkadii świętujemy nie dzień, a cały tydzień dziecka! 🧒👧
Zapraszamy na warsztaty plastyczne i językowe, spotkanie z bajkami i światem baśni. Będziemy czytać, malować oraz zagłębiać się w świat muzyki i teatru 🎹🎨🎭
Dzień Dziecka świętujemy razem z naszymi sąsiadami z Arkadii: Fundacja im. Maksymiliana Myszkowskiego, Fundacja Malta, PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Republika Sztuki Tłusta Langusta, Teatr Ósmego Dnia, Wydawnictwo Miejskiego Posnania 🧜‍♀️🧚🧞‍♂️🧙‍♂️
—————
🎈 PROGRAM 🎈
🍭 31.05 (wtorek) w godz. 12.00-15.00
Maltańczyki, choć niekoniecznie mowa tu o psiej rasie zapraszają dzieci do wybrania się z nami w podróż po świecie zwierząt. W programie warsztaty plastyczne, bajka ze zwierzętami zamieszkującymi Polskę opowiadana przez samego króla maltańskiego zwierzyńca, lwa z natury i byka według znaków zodiaku – Michała Merczyńskiego oraz kino bambino podczas którego na naszych czarodziejskich trawiastych poduchach przeniesiemy się w sam środek amazońskiej dżungli.
4-7 lat
udział bezpłatny, ale obowiązują zapisy na maila: office@malta-festival.pl. Termin zapisów upływa w dniu 30.05.2022
miejsce: Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44 (I piętro)
🍭 31.05 (wtorek) o g. 17.00
We wtorek 31 od godziny 17:00 profesjonalni aktorzy poprowadzą otwarte zajęcia teatralne dla dzieci. Są one częścią cyklu „RAMY MAMY”. Dotychczas kierowane były one do dzieci uchodźców z Ukrainy, teraz chcemy poszerzyć tę formułę i zaprosić do INTEGRACJI. W tym czasie, w sali obok opiekunowie dzieci będą mogli napić się kawy, skorzystać z darmowego Internetu, pobyć ze sobą i porozmawiać.
7-12 lat
udział bezpłatny, można zapowiedzieć swoją obecność na: biuro@teatrosmegodnia.pl lub telefonicznie 61 855 20 86 (pon-pt 9-16)
miejsce: Teatr Ósmego Dnia (II piętro)
* dzieci, które chcą wziąć udział w warsztatach przychodzą w wygodnym stroju!
1.06 (środa) w g. 10.00-14.00
🍭 Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Z miłości do owadów”. W ramach warsztatów będzie można wykonać papierową ozdobę doniczkową w kształcie owada (pszczoła lub motyl). Dodatkowo opowiemy jak ważną rolę w naszym ekostystemie spełniają nasi skrzydlaci przyjaciele. Warsztaty wykonywane są z biodegradowalnych materiałów.
3-99 lat
udział bezpłatny, można zapowiedzieć swoją obecność na: cir@pcs.poznan.pl
warsztaty odbywają się w sposób ciągły, można do nich dołączyć o każdej godzinie w trakcie trwania
miejsce: Centrum Inicjatyw Rodzinnych
organizator: Centrum Inicjatyw Rodzinnych
🍭1.06 (środa) o g. 16.00
Rodzinne czytanie dla dzieci w języku ukraińskim. Bajkę dla dzieci pt. Przygody Wenus na Ziemi przeczyta autorka Tonya Kuhar. Tonya mówi o sobie: „Jestem Ukrainką, mamą, psychologiem i dziennikarką. Moja droga do zwycięstwa nad poważną chorobą, taką jak nowotwór jest podobna do walki, która toczy się w moim kraju. W przebiegu leczenia choroby napisałam bajkę dla dzieci „Przygody Wenus na Ziemi”, aby przypomnieć świat fantazji, która w każdych okolicznościach życiowych pomoże przetrwać i rozjaśnić życie. To fascynująca opowieść o kocie, chomiku i papudze, które wyruszają na poszukiwanie tajemniczego miasta. Uczą się ufać intuicji, dbać o siebie nawzajem i rozwiązywać złożone problemy życiowe. A co najważniejsze – dowiedzą się, czym jest prawdziwa przyjaźń. Po czytaniu wspólne malowanie bohaterów książki.
5 – 12 lat / max 20 osób
udział bezpłatny, można zapowiedzieć swoją obecność na: cir@pcs.poznan.pl
miejsce: Centrum Inicjatyw Rodzinnych
* czytanie odbywa się w języku ukraińskim
UWAGA: Program będzie na bieżąco uzupełniany!

WTORKOWE POTAŃCÓWKI #FOLK I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

No to potańczymy sobie folkowo z Teofilem 🐔🪕
Człowiek-orkiestra – dosłownie! Teofil zagra na wszystkim i jeszcze może nas tego nauczyć! Odważnie łączy folkowe brzmienia z muzyką popularną, porywając wszystkich na parkiet!
Polki, oberki, kujawiaki – przenosimy tradycyjne wiejskie klimaty na wildecką Plażę! Zaczniemy od szybkiego tutorialu i zaprezentujemy Wam podstawowe kroki polskich tańców 💃
Parę tipów na folkowy wieczór:
👉 buty na wysokim obcasie bardzo utrudniają taniec,
👉 wirujące spódnice bardzo dobrze wyglądają na zdjęciach,
👉 muzykom można wrzucić napiwek do kapelusza,
👉 folk nie ma obowiązkowego dresscode, ale na parkiecie wyróżnia się luźna elegancja.
Widzimy się na Plaży! 🌾

Piknik z Dzikami – co przygotować dziecku do jedzenia, gdy idziemy na dwór? PDR 2022

W ramach Poznańskich Dni Rodziny 2022 zapraszamy na warsztaty dla dzieci i rodziców do Parku Wieniawskiego (lub Centrum Inicjatyw Rodzinnych w razie niepogody). Poprowadzi je mgr Magdalena Remplewicz.
Mgr biologii ze specjalizacją biologia człowieka, absolwentka zdrowia publicznego. Jest specjalistką medycyny snu i wentylacji mechanicznej pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego. Ostatnio poświęca się nowej pasji – wsparciu kobiet w okresie ciąży i wczesnego macierzyństwa, w tym celu skończyła specjalizację z psychodietetyki z immunologią oraz prowadzi zajęcia profilaktyki SI i wspierające komunikację najmłodszych w oparciu o program LogoSensoryka®.
Spotkanie adresowane jest do obecnych i przyszłych rodziców z Poznania i będzie mieć charakter warsztatowy. Zapraszamy z dziećmi!
Spotkania realizowane w Parku Wieniawskiego, w razie niesprzyjających warunków w CIR.
Zapisy pod adresem kontakt@lesnedziki.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego oraz zaznaczenie w tytule maila tytuł warsztatu/warsztatów którymi jesteście Państwo zainteresowani. Dysponujemy określoną ilością miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
—-
Projekt „Profilaktyka dla małego dzika” sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania”
#poznanwspiera
#poznanskiednirodziny
#pdr
#czułypoznań

Zdrowy sen dziecka

W ramach Poznańskich Dni Rodziny 2022 PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z Magdaleną Remplewicz zapraszają na warsztat dla rodziców „Zdrowy sen dziecka”. Warsztat obejmował będzie tematykę fizjologii snu niemowląt i małych dzieci, różnic między snem dzieci i dorosłych oraz tworzenia zdrowych warunków do spania.
Prowadząca jest magistrem biologii ze specjalizacją biologia człowieka, absolwentką zdrowia publicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest specjalistką medycyny snu i wentylacji mechanicznej pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego. Ukończyła specjalizację z psychodietetyki z immunologią. Prowadzi również zajęcia profilaktyki SI i wspierające komunikację najmłodszych w oparciu o program LogoSensoryka®. Prywatnie – żeglarka, miłośniczka gór oraz jogi, zaprawiona cyklistka. Członkini Fundacji Leśne Dziki i mama najmłodszego z Leśnych Dziczków.
Warsztat odbędzie się 31.05.2022r. stacjonarnie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.
Udział w warsztacie jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Poznań.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego, oraz zaznaczenie w tytule maila „Zgłoszenie – Zdrowy sen dziecka”

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Cyrk bez granic – warsztaty i animacje | Цирк без кордонів – Майстер-класи та анімації

🤍PL❤️
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Żonglerka, balans, warsztaty manipulacji poi, kijami kwiatowymi czy diabolo, a może po prostu integracyjne zabawy teatralno-cyrkowe? Każda z tych dziedzin jest nieco inna, ale każda zapewni Wam rozwój, wyzwanie i satysfakcję, da okazję do mnóstwa kreatywnego ruchu i zawarcia nowych przyjaźni, a może nawet obudzi w Was pasję na długie lata?
📅Już 19 kwietnia do 28 czerwca w ramach Otwartych Spotkań Kularskich w poznańskim Domu Tramwajarza zapraszamy dzieci od 7 roku życia, młodzież, jak i dorosłych na cykl warsztatów-animacji o tematyce kuglarsko-cyrkowo-teatralnej pod hasłem CYRK BEZ GRANIC.
🤡Pod okiem doświadczonych Prowadzących Wy i Wasze Pociechy będziecie mogli spróbować swoich sił w wielu przeróżnych dziedzinach sztuk Nowego Cyrku i nie tylko.
Każde ze spotkań będzie zgłębiać inną dziedzinę, więc zapoznajcie się ze szczegółami kolejnych zajęć, które będą ukazywać się w dyskusji pod wydarzeniem.
🕰️Zapraszamy we wtorki* w godzinach 18:00-19:00 do Sali Amarantowej Domu Tramwajarza. Udział w zajęciach jest bezpłatny!
*❗️❗️❗️UWAGA❗️ 3 maja zajęcia nie odbędą się❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Zajęcia będą prowadzone w językach:
polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim (szczegóły publikowane będą w postach zapowiadających kolejne zajęcia w dysusji pod wydarzeniem).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Przynieście ze sobą:
-wygodny strój;
-butelkę wody;
-pozytywne nastawienie!
❎ Za drzwiami zostawiamy:
-smutki
-zmartwienia
-podziały
ℹ️ Sprzęt i Prowadzący będą na Was czekać:)!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
🙏„Cyrk bez granic” jest oddolną inicjatywą WSPAK, czyli Wolnych Spontanicznych Podwieczorków Artystyczno-Kuglarskich, wspartą przez następujące podmioty:
-Dom Tramwajarza oraz Fundacja Pana Gara – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
-Fundacja Art of Mind – https://www.artofmind.com.pl/
-duet White Night – https://www.facebook.com/DuetWhiteNight
💙UA💛
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Жонглування, балансування, майстер-класи з маніпуляції поями, квітковими палочками або діаболо, а може, просто інтеграційні театральні та циркові ігри? Кожна з цих сфер трохи відрізняється, але кожна забезпечить вам розвиток, виклик і задоволення, дасть можливість багато творчого руху та знайти нових друзів, а може, навіть пробудить вашу пристрасть на довгі роки?
📅 З 19 квітня по 28 червня в рамках Відкритих зустрічей жонглювання в Domu Tramwajarza в Познані запрошуємо дітей від 7 років, молодь та дорослих на серію анімаційних майстер-класів з жонглювання, цирку та театру під гаслом ЦИРК БЕЗ КОРОДІВ.
🤡 Під пильним оком досвідчених артистів ви та ваші діти зможете спробувати свої сили в багатьох різних напрямках мистецтва Нового цирку та не тільки.
Кожна зустріч досліджуватиме іншу область, тому ознайомтеся з деталями наступних заходів, які будуть з’являтись в обговоренні під подією
🕰️Запрошуємо щовівторках * з 18:00 до 19:00 до зали Amarantowej, Domu Tramwajarza. безкоштовний вхід!
❗️❗️❗️УВАГА❗️ 3 травня занять не буде❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Заняття проводитимуться такими мовами:
польською, українською, російською та англійською мовами (деталі будуть опубліковані в повідомленнях про наступні заняття в дискусії під заходом).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Візьміть із собою:
-зручне вбрання;
-Пляшку води;
-позитивний настрій!
❎ Залишаємо за дверима:
– печаль
– турботи
– нерівність
ℹ️Спорядження та лектори чекатимуть на вас 🙂!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
«Цирк без кордонів» — це ініціатива WSPAK, тобто безкоштовного спонтанного мистецького та жонглювання післяобідніх зустрічей, за підтримки таких організацій:
-Dom Tramwajarza та Fundacja Pana – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
– Art of Mind Foundation – https://www.artofmind.com.pl/
-дует White Night- https://www.facebook.com/DuetWhiteNight
Co dzieje się na grupach zabawowych?
👉to czas zacieśniania więzi z rodzicem poprzez wspólne zabawy, masażyki, dobrze spędzony czas;
👉to czas na rozwój kompetencji społecznych poprzez bycie w grupie, obserwowanie innych dzieci, pierwsze kontakty pomiędzy dziećmi, takie jak podanie rączki czy dotknięcie;
👉to czas na rozwojowe aktywności: śpiewanie, pląsanie, rytmiczne wierszyki, zabawy motoryczne czy sensoryczne.
Każde spotkanie to nowy temat, nowe zabawy, ale też stałe elementy, takie jak powitanie.Zapraszamy dzieci do grup zabawowych w dwóch przedziałach wiekowych:
– dzieci od 6 do 20 mcy wtorki godz. 9:30-11:00
– dzieci od 1,5 roku do 3 lat czwartki godz. 9:30-11:00Koszt: 40 za zajęcia w karnecie lub 45 zł pojedyncze zajęciaZapisy: kontakt@maluszkowo-poznan.pl

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

Czas trwania: 5.03.–3.07.2022
Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.
Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.
kuratorka: Charo Sanjuán Gómez
Wystawa czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamku
wtorek-niedziela w g. 12-20, w czwartki w g. 12-22
zwiedzanie dla szkół: poniedziałek-piątek g. 9-20 (po uprzednim umówieniu)
bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowe, powyżej 15 osób), 1 zł (dla obywateli Ukrainy)
Kreatywna Polana to przestrzeń dla dużych i małych ludzi. Przestrzeń do działań artystycznych, edukacyjnych, rozwojowych i zabawowych.
Zajęcia czerpią z otaczającego nas świata, z Natury 💚Aktualnie w grafiku są:
• sensoryczne ogólnorozwojowe zajęcia dla najmłodszych z grupy Myszek i Króliczek
wiek: 6-12 miesięcy
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•senso-kreatywne ogólnorozwojowe zajęcia dla grup Króliczków i Wilczków podczas których oprócz świetnej zabawy dzieci poznają otaczający nas świat i mają okazję samodzielnie stworzyć własną pracę plastyczną
wiek: 1-2 lata (Króliczki), 2-4 lata (Wilczki)
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•zajęcia artystyczne (grupa Niedźwiadków), na których będziemy próbować swoich sił w różnych technikach. Na których będziemy odczuwać sztukę całym ciałem, a artystyczny pyłek będzie unosił się w powietrzu przez całe zajęcia. Dobra zabawa i czerpanie przyjemności z aktywności artystycznej to podstawa zajęć 😊
wiek: powyżej 5 lat (również dorośli, jeśli mają ochotę na zajęcia plastyczne bez ciśnienia 🙃)
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•Bawialnia, czyli przestrzeń do zabawy, rozmów i podejmowania aktywności artystycznych (także rodziców 🙂 tak, można przyjść bez dziecka 😉 )
wiek: bez ograniczeń
koszt: 5 zł/osoba
•Sensoplastyka ® to polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości 🙂
wiek: bez ograniczeń
koszt: 40 zł za parę rodzic+dziecko (każdy kolejny członek rodziny 20 zł)Miejsce zajęć: os. Przemysława 1b/11 (lub plener przy sprzyjającej pogodzie)Więcej informacji: https://instagram.com/kreatywnapolana

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Oto on! 🥳 Pełen wspaniałych wydarzeń kalendarz na maj!🤩😎

Miesiąc rozpoczniemy majówką z Einsteinem🧫🧪 i wyprawą na Safari!🐯 🦁 Poźniej czeka nas Indiańska Nocowanka🌾 i warsztaty Harrego Pottera!🔮 Na warsztatach kulinarnych nauczymy się robić lody🍦🍨, a na warsztatach mydlarskich przygotujemy własne mydełka🧼. Będą też warsztaty Flower Box💐 i kolejna Nocowanka Aloha Party! 🌺 Zbudujemy wehikuł czasu i nauczymy się tańczyć zumbę!🎊

To jak? Będziecie z nami? 🧐😎

#zajęciadladzieci #warsztatydladzieci #maj #kalendarzwydarzeń #salazabaw #fikołki #dzieci #poznań #corobićzdzieckiemwpoznaniu #majówkazdzieckiem

Angielski dla maluchów – bezpłatnie

Zapraszamy na sensoryczne zajęcia dla dzieci z opiekunami mające na celu przybliżać język angielski od najmłodszych lat.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedprzedszkolnym i stanowić mogą jednocześnie formę adaptacji do działań w grupie rówieśniczej.
Zajęcia swoją interaktywną formą, z wieloma rekwizytami i metodami aktywizującymi, z elementami integracji sensorycznej, dostosowane są doskonale do wieku i możliwości małych odbiorców.
termin: wtorki, godzina 10.15
miejsce: Świetlica Cafe, Krakowska 9a
liczba miejsc w grupie ograniczona
zapisy obowiązkowe – SMSem 605 616 612
WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

 

ŚRODA – 1.06 – DZIEŃ DZIECKA

ZAGRAJMY RAZEM – Dzień Dziecka 2022

1 czerwca spotkajmy się z dziećmi w zabawie i razem zagrajmy w klasy! Co Wy na to? Do zabawy zapraszamy instytucje, organizacje, firmy, szkoły, rodziców, wszystkich chętnych, którzy chcą świętować Dzień Dziecka.
Pomysł polega na tym, że każda organizacja oprócz zaplanowanych na ten dzień wydarzeń, zaproponuje swojej publiczności (lub uczestnikom, uczestniczkom, podopiecznym) wspólną grę w klasy. Tak, aby dorośli mogli spotkać się z dziećmi tam, gdzie jest ich świat – w zabawie.
Potrzebujecie tylko chęci, kawałka kredy i miejsca na narysowanie klas.
Możecie też klasy wykleić taśmą, ułożyć z patyków, narysować na kartce i ‘grać’ używając palców. Znacie trochę inne zasady? Nie szkodzi! Liczy się BYCIE z dziećmi i WSPÓLNA zabawa.
Skaczmy, grajmy, pamiętajmy:
❤ Dzieci są ważne.
❤ Dzieci mają prawo być dziećmi.
❤ Dzieci mają prawo do zabawy, radości, bezpieczeństwa i wolności.
W Dzień Dziecka dołączcie do zabawy i dajcie nam o tym znać! Używajcie hasztagu #dziecimajaprawa
GRA W KLASY – ZASADY
Rzuć kamykiem na pole nr 1.
Trafisz – możesz zacząć grę.
Skacz na jednej nodze po poszczególnych polach od 1 do 8 (oprócz pola, na którym leży kamyk).
Na polach położonych obok siebie 4 i 5 skocz obiema nogami na dwa pola.
Gdy dotrzesz do pól 7 i 8 skocz obiema nogami na dwa pola, zrób skok z obrotem i wróć, zabierając po drodze kamyk.
Właśnie zaliczyłeś 1-nki!
Powtórz działanie na kolejnych cyfrach.
Jeśli nie trafisz kamykiem na właściwe pole albo podczas skakania nadepniesz na linię – oddajesz kolejkę następnej osobie.
Dołączycie?
Grafiki do udostępniania znajdziecie tutaj: https://csdpoznan.pl/…/zagrajmy-razem-dzien-dziecka-2022

Dziki Dzień Dziecka u TuLasów

Wyobraź sobie, że zanurzasz się w zaczarowanym świecie i masz czas dla siebie. Patrzysz z uśmiechem na swoje szczęśliwe dziecko, które radośnie skacze po trawie, eksploruje i podczas zabawy ma okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie.
Brzmi jak marzenie? Jesteśmy po to aby je spełniać! 😊
1 czerwca zapraszamy najmłodszych odkrywców przyrody( 1-4 lat ) do doświadczania magii świata natury i na niezapomniany Dzień Dziecka w nowym tulasowym lokalu i dzikim ogrodzie 🎈🎈🎈
Podczas spotkania:
☘️ pobudzimy zmysł dotyku podczas spaceru po ścieżce sensorycznej,
☘️ przeprowadzimy mini warsztat kreatywny z elementami natury,
☘️ będziemy z Wami skakać i bawić się w naszym dzikim ogrodzie, a dzikie tańce umilą nam tęczowe bańki mydlane 😉
Zależy nam aby nasze spotkania odbywały się w małych kameralnych grupach po 6 dzieci dlatego zapraszamy:
☘️1 grupa: 10.00-11.30
☘️2 grupa 12.00-13.30
Cena i płatność:
☘️ 40 zł/ za dziecko + 1 opiekun
☘️płatność na miejscu
Zapisy:
☘️obowiązuje kolejność zgłoszeń
☘️zapisy na adres mailowy: biuro@tulasy.pl
☘️ w mailu prosimy o informacje:
🌿Tytuł: DZIEŃ DZIECKA
🌿informacja o wybranej grupie
🌿imię, nazwisko i wiek dziecka
🌿numer telefonu
Do zobaczenia!
Asia i Magda
TuLasy🐿
#dzieńdziecka #nowylokal #dzikiogród #zabawawprzyrodzie #zabawaznaturą #siostryzpomysłem #wspólnyczas #superzabawa

Rodzinny Piknik w Scenie Roboczej

🇵🇱 PL/UA 🇺🇦
🇵🇱 PL 🇵🇱
🎉 Poznańskie Dni Rodziny w tym roku obchodzimy także w Scenie Roboczej! 🎉
Dzień dziecka jest dniem szczególnym, w którym przede wszystkim powinniśmy celebrować radość oraz pielęgnować wewnętrzne dziecko, które wszyscy w sobie mamy.
Spotkajmy się na jednym podwórku, na styku trzech poznańskich dzielnic – Łazarza, Jeżyc i Grunwaldu – i oddajmy błogim przyjemnościom na świeżym powietrzu. Czekają na Was słodkie i słone przekąski oraz wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych i jak i tych starszych – strefa baniek mydlanych, warsztat serwisowania rowerów, targi lokalnego rękodzieła, warsztaty etnobotaniczne.
To świetna okazja, żeby przybyć całą rodziną i poznać się lepiej przy grach i zabawach podwórkowych, a także zmierzyć się w pysznym konkursie na najsłodszą słodkość. Podczas pikniku będzie można także nabyć unikatowe wyroby w strefie targów lokalnego rękodzieła. Wystawcy oferować będą ręcznie wytwarzane świece, ceramikę, akcesoria i dodatki, plakaty, jak i również przetwory.
Chcemy, by to międzypokoleniowe spotkanie złączyło nas w radości i było okazją do pielęgnowania relacji w naszej małej, lokalnej, międzydzielnicowej wspólnocie.
kiedy?: 1.06, Dzień dziecka, 14-19
gdzie?: plac przed budynkiem dawnego kina Olimpia, Grunwaldzka 22
🎉 Już wkrótce dowiecie się więcej o warsztatach i wystawcach na targu rękodzieła. Obserwujcie wydarzenie! 🎉
PS. W razie niepogody impreza będzie przeniesiona w przestrzeń Sceny Roboczej. Nic nie pokrzyżuje nam tych fantastycznych planów!
🇺🇦 UA 🇺🇦
🎉 Цього року Познаньські Дні Родини також відзначаються на Робочій сцені! 🎉
День захисту дітей – це особливий день, коли ми повинні в першу чергу святкувати радість і плекати внутрішню дитину, яку ми всі маємо в собі.
Зустрінемось в одному майданчику, на стику трьох Познаньських районів – Лазаж, Єжице та Грюнвальд – і віддаймося радісним насолодам на свіжому повітрі. На вас чекають солодкі та солоні закуски, а також безліч атракціонів як для маленьких, так і для старих – зона мильних бульбашок, майстерня велосервісу, місцевий ярмарок ремесел, етноботанічні зайняття та багато іншого.
Kоли ?: 1.06, День захисту дітей, 14-19
Де?: площа перед будинком колишнього кінотеатру «Олімпія», вул.Грюнвальдська 22
PS. У разі поганої погоди захід буде перенесено в простір Робочої сцени. Ніщо не завадить нам реалізації цих фантастичних планів!
———————————
Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania: #poznanwspiera #poznanskiednirodziny #pdr #czułypoznań
Pasta o Plomo i Stowarzyszenie Zielona Grupa zapraszają na warsztaty kulinarne – będziemy robić tort!
Tak, dobrze przeczytaliście! Każdy zrobi swój własny tort!
Tort weźmiecie do domu, by podzielić się nim z kim tylko chcecie!
Zapisz się teraz!
Liczba miejsc ograniczona!
Jak się zapisać?
-> Zgłoś swój udział przez facebook’a w wiadomości do Pasta o Plomo.
Przyjdź do Domu Sąsiedzkiego
(ul. Bukowa 2a, wejście od ul. Kasztanowej) 1 czerwca o 16:30 i baw się pysznie!
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Zapraszamy!
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom z Ogrodem. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Pasta o Plomo та Stowarzyszenie Zielona Grupa запрошують на кулінарні майстер-класи: ми будемо робити торт!
Так, ви правильно прочитали! Кожний зробить свій власний торт ☺️
В кінці майстер-класу ви зможете почати його їсти, а що не подужаєте, заберете додому, щоб пригостити кого забажаєте!
Записуйтеся зараз!
Кількість місць обмежена!
Як зареєструватися?
-> Напишіть повідомлення про свою участь до Paste o Plomo у фейсбуці.
Приходьте 1 червня о 16:30 до Сусідського дому (вул. Bukowa, 2а, вхід з вул. Kasztanowa) та насолоджуйся їжею!
Участь у заході безкоштовна.
Запрошуємо!
#warsztatydladzieci #warsztatykulinarne #dladzieci #wydarzeniadladziecipoznan #warsztatykulinarnedladzieci
Z okazji Dnia Dziecka Kino Muza zaprasza na pokazy dla najmłodszych!
To dwa familijne seanse, które stanowią część bogatej społeczno-kulturalnej oferty atrakcji z okazji jubileuszowej X edycji Poznańskich Dni Rodziny.
_____
[ REPERTUAR ]
➡ 1.06, godz. 10:00
🎬 „YAKARI I MAGICZNA PODRÓŻ” | dla Widzów 4+
reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel | Francja, Niemcy, Belgia 2020 | 83’
🎫 https://www.kinomuza.pl/movie/yakari-i-wielka-podroz/
„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.
Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!
➡ 1.06, godz. 10:30
🎬 „ZA DUŻY NA BAJKI” | dla Widzów 7+
reż. Kristoffer Rus | Polska 2022 | 106’
🎫 https://www.kinomuza.pl/movie/za-duzy-na-bajki/
Dorastanie i pierwsza miłość, nadopiekuńcza mama i szalona ciotka, przyjaźń na zakręcie i wielki turniej gamingowy. Jak widać, życie 10-letniego e-sportowca to nie lada wyzwanie. Film Za duży na bajki to niezwykle ciepła, zabawna i pobudzająca wrażliwość opowieść o tym, jak stawiać czoła trudnym, życiowym sytuacjom – #DzieciMajaMoc
W życiu Waldka, wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.
➡ 1.06, godz. 12:00
🎬 „COMEDY QUEEN” | dla Widzów 9+
reż. Sanna Lenken | Szwecja 2022 | 93’
🎫 https://www.kinomuza.pl/movie/comedy-queen/
Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać comedy queen. Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Z powodu depresji popełniła samobójstwo. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Zaczyna więc…
Po pierwsze, obciąć włosy, bo wszyscy mówią, że wyglądam jak mama….
Po trzecie, nie czytać książek, bo mama czytała, a się zabiła…
Po siódme…
Po dziesiąte – zostać Comedy Queen!
Comedy Queen to cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna, doskonała. To film podczas którego w jednej minucie parskacie śmiechem, a w kolejnej zalewacie się łzami. Nie ma drugiego takiego filmu łączącego najwspanialszy humor z najciemniejszym mrokiem.
___
🎫 Bilety:
14 zł / 12 zł z KRD / 12 zł – bilet grupowy / 10 zł OK POZNAŃ
🎫 Rezerwacje grupowe przyjmujemy w kasie kina:
muza@kinomuza.pl
tel. 61 852 34 03

Na Łazarzu fajnie jest! Spacer, piłka no i quest!

Na Łazarzu są miejsca piękne w sposób oczywisty – nikogo nie trzeba przecież przekonywać, że powinien zachwycić się secesyjnymi kamienicami. Ale dostrzeżenie uroku i wartości wielu innych miejsc wymaga już (współ)pracy – długiego spaceru meandrującymi uliczkami lub parkowymi ścieżkami, zatrzymania się i uchwycenia właściwej perspektywy. Bo na Łazarzu fajnie jest: historia i tradycja przeplatają się z nowoczesnością, miasto z naturą, i – jak wiek wiekiem – młodzieńczy entuzjazm i wyobraźnia z dojrzałą wiedzą i rozwagą.
Chcielibyśmy wszystkie te znane, i całkiem nieoczywiste, oblicza Łazarza Wam pokazać! Zapraszamy więc do (współ)pracy – z nami, i z miejscem, by je na nowo odkryć i zobaczyć, być może w nieco innym świetle.
Sporo do zrobienia jest – spacer, piłka, no i quest! Zapraszamy na:
→ Turniej Piłki Nożnej dla chłopców szkół podstawowych Osiedla Św. Łazarz (organizowany w ramach 32 Dni Łazarza), termin: 13.06.2022, miejsce: boisko Szkoły Podstawowej nr 9, godzina rozpoczęcia: 9.00,
Wiemy już, kto jest najlepszą drużyną w polskiej Ekstraklasie, czas więc podobnych rozstrzygnięć dokonać na Łazarzu – kto poprowadzi drużynę do zwycięstwa?
→ spacer „Łazarskie znaki wczoraj i dziś”/quest, termin: 13.06.2022, miejsce/start: ul. Łukaszewicza 9/13 przy głazie z tablicą pamiątkową Franciszka Witaszka, godzina rozpoczęcia:11.45
Znasz dzielnicę, w której mieszkasz? Jesteś pewny/a? Jeszcze sporo jest do odkrycia – a my zrobimy z tego zabawę i wyzwanie! Nad całością będzie czuwać niezrównany Roman Modrzyński, więc jakość gwarantowana.
→ Gra miejska – z „Dziewiątką” krok po kroku poznajemy łazarskie parki, termin: 1.06.2022, miejsca: Park Wilsona, Park Kasprowicza, godzina rozpoczęcia:9.00,
Dwa parki w sercu wielkiej dzielnicy to doskonałe miejsca na rekreację, ale też część wielkiej historii Łazarza. Co się w nich kryje? Sprawdź razem z nami!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2022. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania #poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #radaosiedlaswietylazarz

Popołudnie z hortiterapią / Пополудні з гарденотерапією / Пополудни с гортитерапией

uczestnicy: kobiety i dzieci powyżej 7 r.ż. Do 10 osób dorosłych na 1 warsztatach
czas trwania: 2h
prowadzenie: Zielona Grupa
informacje / zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl
spotkanie V
Ekoprinting to sposób barwienia papieru i tkanin za pomocą naturalnych barwników pochodzących z roślin. Przy odpowiednim przygotowaniu, odrobinie szczęścia i sporych pokładach cierpliwości będziemy w stanie uzyskać nie tylko różnobarwne smugi i plamy, ale piękne kwiatowe i liściaste wzory. W czasie gdy nasza tajemnicza mikstura będzie nasiąkać i bulgotać w garnku, zajmiemy się ozdabianiem tkanin. Wykorzystamy do tego siłę naszych mięśni, różnorodność roślinnych kształtów i bogactwo naturalnych pigmentów
________
UA
Учасники: жінки і діти старше 7 років, максимум 10 дорослих
1.06.2022, 11.00
Тривалість: 2 год.
Ведучі: Асоціація Зелена Група (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
Запис / інформація російською та українською мовами: Юлія Залозна (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Зустріч 5: Екопринт
Екопринт – це спосіб фарбування паперу і тканин за допомогою натуральних барвників, отриманих з рослин. При правильній підготовці, крапельці‎ удачі і великому терпінні ми зможемо отримати не тільки різні кольорові смуги і плями, але і красиві квіткові і листяні візерунки. Поки наша загадкова суміш буде хлюпати і булькати в каструлі, ми приступимо до декорування тканин. Для цього ми будемо використовувати силу наших м’язів, різноманітність рослинних форм і багатство натуральних пігментів.
_________
RU
Участники: женщины и дети старше 7 лет, максимум 10 взрослых
1.06.2022, 11:00
Продолжительность: 2 ч.
Ведущие: Ассоциация Зеленая Группа (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
Запись / информация на русском и украинском языках: Юлия Залозная (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Встреча 5: Экопринт
Экопринт – это способ окрашивания бумаги и тканей с помощью натуральных красителей, полученных из растений. При правильной подготовке, капельки удачи и большом терпении мы сможем получить не только различные цветные полосы и пятна, но и красивые цветочные и лиственные узоры. Пока наша загадочная смесь будет хлюпать и булькать в кастрюле, мы приступим к декорированию тканей. Для этого мы будем использовать силу наших мышц, разнообразие растительных форм и богатство натуральных пигментов.

II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022 im. Macieja Zawiei

Bieg przez Kraje Nordyckie to II edycja imprezy sportowej z okazji Dnia Dziecka, organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 33 w Poznaniu.
Każdy odcinek trasy, którą będą pokonywać uczestnicy biegu, to jednocześnie wizyta niesamowitych miejscach Krajów Nordyckich:
Islandia – przemierzanie Diamentowej Plaży,
Norwegia – bieg obok Twierdzy Akershus,
Finlandia – wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja,
Szwecja – pęd przez lodowy hotel.
Impreza jest podzielona na dwie części:
1.Do godz. 14:00 w biegu uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w kategoriach:
– Przedszkolaki
– Dzieci w wieku od 7 do 9 lat
– Dzieci w wieku od 10 do 12 lat
– Młodzież w wieku od 15 do 18 lat.
2. Od godz. 14:00-19:30 teren szkoły jest otwarty dla gości, każda chętna osoba, po wykupieniu cegiełki na rzecz szkoły, będzie mogła spróbować swoich sił na przygotowanej trasie biegu i wziąć udział w innych atrakcjach.
Dodatkowe atrakcje dla uczestników biegu: dmuchańce, wielkie bańki mydlane, pokaz naukowy i walki robotów przygotowane przez Małego Inżyniera, warsztaty Cross Fit oraz zdrowego żywienia. Uczestniczy po wspaniałej zabawie będą mogli naładować baterie ofertą food-trucków.
Bieg przez Kraje Nordyckie to świetna okazja do aktywnego świętowania Dnia Dziecka dla całej rodziny.
Zapraszamy!

DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY WILDA I 1.06 I WSTĘP FREE

Już 1 czerwca czeka nas najszczęśliwsze święto świata – DZIEŃ DZIECKA 🎉 Na Plaży Wilda przygotowaliśmy masę atrakcji dla małych i dużych dzieciaków 😍
Partnerem wydarzenia jest Leader School Rataje – najlepsza w Poznaniu szkoła językowa, która ufunduje główną nagrodę z okazji Dnia Dziecka na Plaży Wilda
Przywitają Was Myszka Miki i Myszka Minnie, z którymi będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie 📷 Będą też kolorowe balony, pyszne lody, animacje, zabawy, tańce i koncert!
Specjalnie dla Was wystąpi… Wujek Ogórek!
Nasz gość właśnie wydał kolejną płytę – “Kolory Wujka Ogórka”🌈 Te radosne melodie dla przedszkolaków opowiadają o dziecięcych marzeniach, których nie ogranicza wyobraźnia. Porusza też tematy edukacyjne, związane z emocjami czy ekologią. Wszystko to w towarzystwie bajkowych postaci, głośnych śpiewów i beztroskich tańców 💃
PROGRAM:
15:00 – 16:00 Otwarcie Dnia Dziecka na Plaży Wilda
16:00 – 17:00 Zabawy i tańce z animatorami w tym
17:30 -18:30 Koncert Wujka Ogórka
18:30 Loteria Myszki Miki – do wygrania roczny kurs języka angielskiego w szkole językową Leader School Rataje!! 🙂
18:45 Eksplozja Kolorów- finał Dnia Dziecka z proszkami Holy
19:00 Zumba dla dzieci i dorosłych z Edytą Grzybowską
ATRAKCJE 15:00-18:00:
-Pokazy gigabanuek
-Brokatowe tatuaże
-Balonowe zwierzaki
-Zabawy z chusta klanza
A także stoisko z kolorowymi warkoczykami!
Wpadajcie całymi rodzinami – gwarantujemy świetną zabawę! 🥳
PS Dla najmłodszych plażowiczów zaplanowaliśmy słodką niespodziankę w postaci pysznych lodów 🍦

Dzień dziecka: Yakari i wielka podróż – CK Zamek

TYP KINO PAŁACOWE
MIEJSCE SALA 1 – KINOWA
Godzina
01.06 | g. 16.30 |

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Język: polski dubbing

YAKARI I WIELKA PODRÓŻ, reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel, Francja, Niemcy, Belgia 2020, 83’, wiek: 4+


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W STARYM ZOO

Wśród wielu atrakcji, jakie będą czekać na dzieci małe i te całkiem duże w Starym Zoo w okazji Dnia dziecka, będziemy i my z animacjami, wielkimi bańkami i malowaniem – na sztalugach i malowaniem buziek 🙂
Zapraszamy 1 czerwca od 14.00 do 17.00
Wydarzenie realizowane w ramach Poznańskich Dni Rodziny, finansowane ze środkó budżetowych Miasta Poznania

Dzień dziecka w Bazie

No zaszalejemy 😃
Na wydarzenie należy zgłosić się wcześniej w celu zapewnienia materiałów
Po pierwsze oczywiście park linowy, kuchnia błotna, hamaki, zabawy w jurcie i ognisko.
Ponadto!
– Wielkie bańki mydlane
– Zabawki z balonów
– Zamek dmuchany
– Stanowisko z piankami Play Mais
– Ognisko a na nim ogniskowe hot-dogi z ketchupem i surówkami
– Napoje ( dla rodziców kącik kawowy)
Wejście na bazę i korzystanie z pełni powyższych atrakcji to koszt 50 zł od dziecka.
Zgłoszenia pod numerem telefonu: 503 33 15 11 lub na naszym Facebooku 😉
P.S. Jesteśmy w trakcie zbiórki na budowę stolarni dla dzieci zatem zabierzcie drobniaki – będzie leśna kuchnia pełna pyszności zarówno dla fanów konkretów jak i słodkości ❤

Asterix ratuje Obelixa- spektakl dla dzieci

Dzień dziecka w Klubie Krąg
Zapraszamy na spektakl Asterix ratuje Obelixa w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek. Wstęp wolny!
Jest to przedstawienie na podstawie francuskiej serii komiksowej w którym głównymi bohaterami są mieszkańcy Galii. Pewnego razu Juliusz Cezar nie mogąc znieść myśli że na świecie jest pewna wioska która opiera się jego władzy a na dodatek jej mieszkańcy posiadają tajemniczy eliksir dzięki któremu posiadają oni niezwykłą moc. Postanawia podstępem porwać jednego z mieszkańców aby poznać sekret mikstury.
Przedstawienie uczy że że należy pomagać przyjaciołom oraz że warto być wiernym swoim zasadom.

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

JOGA I PLAŻA WILDA I ŚRODY I WSTĘP FREE

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
O dobrą praktykę zadba Agnieszka Rymdejko – certyfikowana instruktorka jogi i trenerka personalna. Ze sportem związana od najmłodszych lat, prywatnie miłośniczka gór i sportów ekstremalnych.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉
Uwaga! Gorący parkiet! A wszystko to za sprawą Zumby® 💃
W każdą środę od 19:00 latino muza wprawi Wasze bioderka w ruch, a radosny rytm doda energii 🔥
Szalonym pląsom przewodniczyć będzie Edyta Grzybowska! Certyfikowana instruktorka Zumby®, która prowadzi zajęcia od prawie 10 lat. Uwielbia dzielić się swoją pasją i aktywnie spędzać czas z uczestnikami 😍 Połączenie tańca i fitnessu jest jej sposobem na wspaniałe samopoczucie!
Przyjdźcie na Plażę naładować się pozytywnie i poszaleć na świeżym powietrzu! 😎
PS Pamiętajcie o wygodnym stroju sportowym 💪

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

 

 

CZWARTEK

 

Upiększanie Ogrodu Łazarz- sadzenie nowych roślin

Zapraszamy mieszkańców do prac ogrodowych w ogrodzie Łazarz. Upiększanie Ogrodu Łazarz- sadzenie nowych roślin pod czujnym okiem botanika ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska – Macieja Jędrzejczaka. Wydarzenie w ramach projektu z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Łazarska Manufaktura kulturalna 2022″realizowana wraz z Fundacją APJA.
#poznanwspiera
#fundacjaapja
#ogrodlazarz

Pracownia artystyczna dla dzieci 9-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? czwartki
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.

 

 

 

PIĄTEK

Bleee… – Teatr Wielki

Sala im. W. Drabowicza

Bilety w cenie 25-30zł (część miejsc siedzących na poduszkach)

Zapraszamy na przedpremierowe spotkanie z realizatorami spektaklu
03.06.2022 o godz. 18.15 w Teatrze Wielkim

Oto historia stawonogów-wyrzutków. Wśród bohaterów znajdziemy osę pozbawioną żądła, pająka bez nóg, dwa niezbyt czyste karaluchy oraz poczwarkę plus size. Łączy ich niewielka wiara w siebie i odrzucenie przez społeczność. Za sympatycznymi bohaterami kryją się dziecięce strachy, które dzięki spektaklowi będziemy starali się oswoić i przegnać.

Realizatorzy
muzyka
Jerzy Fryderyk Wojciechowski
libretto
Malina Prześluga
kierownictwo muzyczne
Grzegorz Wierus
reżyseria
Gosia Dębska
kostiumy i dekoracje
Marta Dorożalska
choreografia
Viktor Davydiuk
reżyseria światła
Wiktor Kuźma
współpraca muzyczna
Wiktor Kozłowski
Obsada
PAŹ KRÓLOWEJ
Chaoran Zuo
DARIA
Dominika Stefańska
WIKTOR
Wojciech Dzwonkowski
MAŃKA
Paula Jurkowska
BLE
Galina Kuklina
ANTONIO
Louis Raphaneau
BANDERAS
John Svensson
wykonawcy
Orkiestra kameralna Teatru Wielkiego w Poznaniu

Pracownia artystyczna dla dzieci 4-8 lat

Lubicie malować i rysować? A może macie ochotę pobawić się masami plastycznymi? Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami na zajęcia artystyczne z elementami plastyki sensorycznej.
O której? 16:00
Kiedy? 22.04., 6.05., 20.05., 3.06.,17.06.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Julia 517641212
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 

 

SOBOTA

Żyj lokalnie! – Poznańska Spacerówka

Z dziećmi w mieście? Co tutaj można robić? Te kilka placów zabaw i parków?
Żeby zapewnić dzieciom fajne wartościowe wyjścia trzeba mieć sporo zasobów, czasu, pieniędzy…
Stop!
Miasto i lokalne okolice to skarbnica terenów i sposobów do fascynującej eksploracji!
Zapraszamy na spotkanie w Ogrodzie Przestrzeni Bliskości – Przy Tobie – przy ul.Małe Garbary 2
To okazja do spotkania i rozmowy z Darią Panek-Płókarz, autorką książki „Żyj lokalnie. Dlaczego warto mieszkać z rodziną w mieście”, oraz popularnego bloga „Poznańska Spacerówka”
Porozmawiamy o miejskiej 'turystyce’ z dziećmi – jak się przygotować, jak zrobić coś z niczego, gdzie szukać fajnych miejscówek i jakie z tych tematów sa obszernie ujęte w najnowszej książce Darii!
Zapraszamy!
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne.
Możecie wziąć ze sobą swoje kocyki i małe co nieco – zapowiada się piękna pogoda.
Gdyby jednak zrobiła nam psikusa – zapraszamy do naszych sal Przestrzeni Bliskości 🙂
Na miejscu możliwość zakupienia książki „Żyj lokalnie”

ŁADNY DZIEŃ W PURO – POZNAŃ

Słońce grzeje nos, place zabaw i parki buzują od harców, można planować wakacje i bezkarnie jeść lody. W czerwcu każdy dzień jest ładny, w mieście też! A z nami może zyskać dodatkowych rumieńców, bo zapraszamy Was na Ładny Dzień – kameralne targi dla dzieci i rodziców, które odbędą się 4 czerwca w hotelu Puro Poznań.
Do udziału w wydarzeniu zaprosiłyśmy zaprzyjaźnione polskie marki, sprawdzone i ulubione. Będziecie mogli kupić ubrania, zabawki, dziecięce akcesoria, dekoracje do domu, a także kosmetyki i słoiczki wypełnione czymś pysznym. W planie także animacje, teatrzyk oraz warsztaty dla dzieci i rodziców: kwiatowe z Wykwitnie, z kaligrafii nowoczesnej z Adą Wilgatek i z malowania ceramiki z Arent Plates. Będzie też Daria Solak, które namaluje Wasz portret, a sił doda specjalne menu w Nifty 2.0. A wczesnym wieczorem – koncert Jazz Night Youth. Niezły plan na sobotę, co?
Codziennie będziemy zdradzać kolejnych wystawców i informacje na temat warsztatów. Spędźcie z nami ten Ładny Dzień, widzimy się niebawem!
KIEDY: 4 czerwca, 11:00 – 19:00
GDZIE: PURO Hotel Poznań Stare Miasto, Stawna 12
WSTĘP: bezpłatny!
PROGRAM ATRAKCJI:
12:00 – warsztaty kwiatowe z Wykwitnie
12:00 – warsztaty malowania ceramiki z Arent Plates
15:00 – warsztaty z kaligrafii nowoczesnej z Adą Wilgatek
16:00 – teatrzyk BLUM i spektakl „Co to?”
19:00 – Jazz Night Youth w Nifty 2.0
A ponadto: animacje! Malowanie twarzy, tatuaże, ping pong
Szczegóły o zapisach na warsztaty wkrótce.

„Ryba Biba” Teatr Fraktal | Dzieciaki na Piętrze | 4.06

Dzieciaki na Piętrze 2022
4.06.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00
▶ Spektakl inspirowany książką Moniki Kompaníkovej pt.: „Bajki z morskich głębin”
Ryba Biba to opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie… że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem je odmieni i nada mu sens. Głębiny kryją bowiem wiele niespodzianek… Ryba Biba to spektakl lalkowy, a muzyka do spektaklu grana jest na żywo na niezwykłych, specjalnie skonstruowanych instrumentach.
reżyseria, scenariusz, lalki, scenografia: Ewa Maria Wolska
muzyka, kompozycje: Patryk Zakrocki
obsada: Karolina Martin, Anna Zachciał, Rafał Pietrzak
muzyka na żywo: Ewa Maria Wolska
reżyseria światła: Emil Lipski
🤲 Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.
Wiek: 5 – 10 lat
Czas trwania: 50 min.
*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online
*******
Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Wiosenno-letnia ramówka LABA.LAND

Wiosna i lato w mieście nie muszą być nudne! Zobacz, co kroi się w LABA.LAND przy ul. Przełajowej 5, skrzyknij przyjaciół i razem weźcie udział w wydarzeniach na łonie natury.
CO NA WAS CZEKA?
🍟 Food Park – zlot foodtrucków
🪕 Warsztaty ukulele
🥋 Treningi karate
🐾 Psiegaduchy – spotkanie trenera i opiekunów psów
🍻 HarpaFest – zlot piwny
🧺 Piknik z Mozaiką
🥳 Dzień Dziecka ze szkołą Omega
🌙 Noc Kupały – plecenie wianków
🎧 Silent Disco na zakończenie roku szkolnego
🧘‍♀️ Joga na świeżym powietrzu
🚴 Poznań Warta Gravel
📚 Urodziny wydawnictwa Zakamarki
🎭 Teatr dla dzieci
🎶 Koncert Mobilnego Centrum Muzyki
🎞 Spektakle teatralne
📀 Targ winyli
🎫 Spektakl Weroniki Cegielskiej i Sił Specjalnych
📖 Pchli targ książkowy
Szczegóły niebawem!
#labaland #poznan #poznań #slowlife #slowtime #odpoczynek #odpoczyneksięnależy #laba #odpoczynekwmieście #odpoczynekwmiłymtowarzystwie #rest #relaks #przełąjowa5 #wiosnawmieście #latowmieście #wiosnawlabaland #latowlabaland

CIL Piątkowo Zachód – miejsce mieszkańców Piątkowa w Ognisku na fyrtlu

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu** (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
W wybranych terminach będą realizowane sąsiedzkie warsztaty/spotkania z różnych dziedzin (obowiązują zapisy w związku z ograniczoną ilością zestawów), pozostały czas tego dnia pozostaje do dyspozycji i zagospodarowania przez pomysłowych i oraz aktywnych mieszkańców zachodniej części Piątkowa.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia, zarówno na zaplanowane warsztaty/spotkania, jak i chęć skorzystania z przestrzeni Ogniska na fyrtlu przed nimi/po nich:
https://forms.gle/zvtpFkvesRZqXppD9
Planowane warsztaty/spotkania:
4 czerwca, godz. 15:00 – 18:00 Planszówkowy Dzień Dziecka – stacjonarna wypożyczalnia gier rodzinnych
11 czerwca, godz. 15:00 – 17:00 Warsztaty malowania na kamieniach dla opiekunów z dziećmi od lat 5
2 lipca, godz. 11:00 – 13:00 Warsztaty tworzenia świec żelowych zainspirowanych latem dla dorosłych
16 lipca, godz. 15:00 – 18:00 Wakacje z Planszówkami – stacjonarna wypożyczalnia gier rodzinnych
W te same dni przed/po warsztatach funkcjonuje Kawiarenka Sąsiedzka – przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców oraz partnerów, w której możecie:
– poprowadzić swoje nieodpłatne spotkania/warsztaty dla mieszkańców 👩‍💼
– popracować w zespole nad koncepcją działań dla mieszkańców ⚙️
– skonsultować swoje pomysły z zespołem realizującym CIL Piątkowo Zachód w ramach wsparcia CIL Piątkowo Zachód (do kwoty 4 000 zł) 💡
– po prostu spotkać się przy kawie/herbacie, by porozmawiać ☕️🍵
*Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, od strony bloku OBCH 7.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Projekt „Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024” jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Dzień dziecka jak w Bullerbyn

4.VI. godz. 11.00 Dzień dziecka jak w Bullerbyn
Siedmioro dzieci, zamieszkujących w trzech zagrodach sprawia, że w Bullerbyn zawsze jest wesoło.
Tym razem z powodu niespodzianki, jaką obmyślili dla Kerstin, z nich najmłodszej.
Zapragnęli, aby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie.
Nie wszystkie ich pomysły przypadły jej do gustu, ale sama inicjatywa świętowania – tak!
Przybywajcie całymi rodzinami!
My zafundujemy Wam bullerbyńskie atrakcje.
Duch radości będzie z nami – zapewniamy!
Zajęcia poprowadzi: Katarzyna Jaskólecka – muzyczka, dyrygentka i biolożka.
Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem.
Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Wstęp: bon na książki 25 zł od rodziny z dziećmi.
Można go wykorzystać na zakup dowolnej książki do końca roku.

Planszówkowy Dzień Dziecka – stacjonarna wypożyczalnia gier rodzinnych

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
Planszówkowe świętowanie Dnia Dziecka rozpocznie się
4 czerwca od godziny 15:00 🙂
Czekają na Was gry znanych wydawnictw, w tym Granna oraz Rebel.
W komentarzach możecie wskazywać, w co chętnie byście zagrali, mogą być konkretne tytuły oraz bardziej ogólnie, np. mechanika, dziedzina etc – zobaczyMy co da się zrobić 😉
Na miejscu będą dostępne również kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przyniesienia własnych kubków 😉
i zachowanie ostrożności przy graniu, by dostępne egzemplarze służyły naszej sąsiedzkiej społeczności jeszcze wiele razy 🙂
*Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, od strony bloku OBCH 7.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Dzień dziecka w Dolinie Muminków

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Dolinie Muminków! Poznacie lepiej postacie z książek Tove Jansson, a także weźmiecie udział w rozmaitych aktywnościach z nimi związanych.
✨✨ PROGRAM ✨✨
📝 Warsztaty na zapisy:
🔸 10:00-12:30 Czary w Dolinie Muminków: warsztaty kukiełkowe ze spektaklem dla dzieci w wieku 7-11 lat
🔸 10:30-12:30 Tatuś Muminka – warsztat tworzenia notesików dla dzieci w wieku 10-14 lat
🔸 11:00-12:45 Migotek – warsztat konstruktorski dla dzieci w wieku 7+
Zapisy pod nr: 61 25 00 401/402
🤹‍♀️ PONADTO w godz. 10:00-14:00:
🔹 kolekcja muszli Muminka
🔹 tworzenie kalejdoskopów Ryjka
🔹 szycie fartuszków Mamusi Muminka
🔹 psoty i zabawy z Małą Mi
🔹 tworzenie bransoletek Panny Migotki
🔹 opowieści Włóczykija
🔹 tworzenie Bobka z włóczki
🔹 kolekcja roślin Paszczaka
🔹 eksperymenty mroźnej Buki
🔹 pokazy z elektrycznością i Hatifnatami
🔹 tworzenie łódeczek Too-tiki
🤝 Współpraca:
Mały Inżynier
Fabryka Szycia Loulala
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych

Festyn Rodzinny

Zapraszamy na tradycyjny Festyn Rodzinny!
W czasie imprezy przewiduje się m.in. występy artystyczne, konkurencje sportowe, kiermasz ciast. Atrakcji dla ciała i ducha nie zabraknie.
Odbędzie się też Dzień Dawcy Szpiku w SP1 w Luboniu, do udziału w tej akcji ratującej życie i zdrowie serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji:
https://fb.me/e/5nTpzCQ3a
Zapraszamy całe rodziny do udziału w grach: https://fb.me/e/34N4N88je

I Poznański Dzień Bańki Mydlanej

Zapraszamy wszystkich MIŁOŚNIKÓW BANIEK MYDLANYCH na wielkie święto w bajecznych klimatach. Nie będzie to byle jakie widowisko, a impreza w rozmiarze XXL! Gwarantujemy, że miliony baniek w barwach tęczy zawróci mieszkańcom w głowach! O tym wydarzeniu i przeżyciach niełatwo będzie zapomnieć. Maluchy i starszaki – to właśnie im szykujemy fenomenalną, dwugodzinną imprezę na świeżym powietrzu🏞️.
Stawiamy na aktywność, rozrywkę i wciągającą zabawę. To nasze wspólne święto baniek mydlanych. KAŻDE DZIECKO będzie miało okazję nie tylko stworzyć własne, bańkowe dzieła sztuki unoszące się w powietrzu, ale i przebić bańkę według własnego pomysłu.
Wszystkie chwyty dozwolone! Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a my dorośli z przyjemnością weźmiemy udział w tym mega widowisku.
Chętni poczują również magię zamknięcia w gigantycznej bańce.
Macie od nas aż 200 litrów płynu do baniek! Wystarczy więc dla każdego. Bańki mydlane to uśmiech na twarzach najmłodszych i radość w sercach dorosłych. Razem z pomocą dzieci my – a więc Słupskie Bańki Mydlane – zrobimy istne zatrzęsienie w Poznaniu. 100, 500, 1000 baniek mydlanych na niebie? Nie! Tym razem stawiamy na miliony!
Zapamiętajcie!👇
Bańkowe widowisko przypada na dzień 4 czerwca 2022 roku. Odbędzie się Parku Cytadela .
Startujemy o 14 30. To najlepszy czas i miejsce na spotkanie się i zabawę w mistrzowskim stylu. Z pomocą małych marzycieli odmienimy niebo i nastroje wszystkich mieszkańców.
I Poznański Dzień Baniki Mydlanej na zawsze zapisze się na kartach historii tego klimatycznego miasta. Możemy na Was liczyć? Każda para rąk się przyda. Na całkowicie darmowej, bańkowej imprezce nie może zabraknąć żadnego fana dobrej zabawy!

Dzień Dziecka w Kórniku

Urząd Miasta i Gminy Kórnik, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kórniku oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają na Dzień Dziecka w Kórniku, który odbędzie się 4 czerwca 2022 r. na placu Niepodległości.

Festiwal Baniek Mydlanych w Luboniu !

𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹 𝗕𝗮𝗻𝗶𝗲𝗸 𝗠𝘆𝗱𝗹𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗮𝘄𝗲𝗺 𝗼𝗱𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶 𝗟𝘂𝗯𝗼𝗻́❗
✅ Bańki mydlane czekać na Was będą:
🗓 4 czerwca, od 15:00, Stadion Miejski, ul. Rzeczna 2
❗❗❗ 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗕𝗘𝗭𝗣Ł𝗔𝗧𝗡𝗬 ❗❗❗
✅ 𝙋𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙩𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙙𝙡𝙖 𝙒𝙖𝙨:
🌊 Duuużo darmowego płynu
💧 Bańkowe zabawy
💦 Tysiące małych baniek
🏆 Konkursy z nagrodami
👉 ale to nie wszystko!
✅ 𝘾𝙯𝙚𝙠𝙖𝙘́ 𝙣𝙖 𝙒𝙖𝙨 𝙟𝙚𝙨𝙯𝙘𝙯𝙚 𝙗𝙚̨𝙙𝙖̨:
🔫 Akcesoria do puszczania baniek
🍡 Kolorowe łakocie i granity
🏰 Dmuchańce
Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych 👨‍👩‍👧‍👦
Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach❗
Nie może Was tam zabraknąć❗
W SKRÓCIE:
➡️ 4 czerwca
➡️ start 15:00
➡️ Stadion Miejski, ul. Rzeczna 2
➡️ WSTĘP BEZPŁATNY
Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto? Napisz do nas na fanpage.

 

 

NIEDZIELA

Dzień Dziecka w Scenie Wspólnej

NIEDZIELA, 5 czerwca 2022
❤ godz. 10:00 i 12:00
„Nina i Paul” / spektakl // dla widzów od 10 lat
❤ godz. 13:00
„Malowanie bąbelkami” / akcja twórcza // dla widzów w wieku od 5 lat
❤ godz. 13:30
„Ukryty instrument” / warsztat // dla widzów w wieku od 7 lat
❤ godz. 16:00
„Zabawy podwórkowe. Raz, dwa, trzy… teraz Ty!” / interaktywny spektakl plenerowy // dla widzów od 7 lat
Opisy:
„Zabawy podwórkowe. Raz, dwa, trzy… teraz Ty!”
Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku!
Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe, czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane zastosowanie kredy, chodnika, czy trzepaka!
Podwórkową atmosferę zapewnią dwie aktorki i muzyk grający na żywo.
Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
„Ukryty instrument”
„Ukryty instrument” skrywa w sobie 276 dźwięków pochodzących z wnętrza dobrze znanego wszystkim instrumentu. Jaki to instrument? Poznamy go przez wnikliwe zbadanie tej tajemniczej dźwiękowej rzeźby. Eksplorowanie jej sonorystycznego potencjału to świetna zabawa, ale też prawdziwe tworzenie muzyki.
Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania z ukrytymi dźwiękami i odkrywania nowych muzycznych światów. Podczas warsztatów spróbujemy swoich sił w rolach dyrygenta, muzyka, a nawet kompozytora.
„Nina i Paul”
Pierwsze drżenie serca, pierwsze wspólne sekrety, pierwsze muśnięcie dłoni, pierwszy pocałunek… Kiedy to się zaczyna? Przemija jak letni wieczór czy zostaje w pamięci na zawsze? Nina i Paul niespodziewanie spędzają razem pierwszy dzień wakacji. Potem ich drogi się rozchodzą. A co z uczuciami?
„Ptaszek – ukraińska motanka”
Czy można samemu zrobić zabawkę, zamiast kupować ją w sklepie?
Jakimi zabawkami bawiono się 100 lat temu?
Czy istnieje coś takiego jak zabawki amuletowe?
Podczas warsztatów dzieci będą miały niezwykłą okazję, aby samemu zrobić ukraińską zabawkę-amulet.
Spotkanie poprowadzi Anna Altykhova.
„Malowanie bąbelkami”
Lubisz dmuchać bańki? Lubisz malować? A czy próbowałeś kiedyś malować bańkami mydlanymi? Na pewno sprawi Ci to ogromną przyjemność!
Co namalujemy? Kwiaty? Co nam z tego wyjdzie?
Malowanie kolorowymi bąbelkami. Przy pomocy słomki wykonamy farby bąbelkowe.
Gdy na powierzchni utworzą się bąbelki, delikatnie dociśnij kartkę papieru do bąbelków w taki sposób aby papier dotknął bąbelków. Powstaną z tego ciekawe wzory.
Spotkanie poprowadzi Anna Altykhova.

SPEKTAKL “SZABADABADA” I TEATR FUZJA I PLAŻA WILDA I 5.06 I WSTĘP FREE

Na plaży czeka nas prawdziwa fuzja! 💥 Miksujemy dźwięk, ruch, obraz, taniec, rytm i słowa… na naszej scenie wystąpi TEATR FUZJA ✨
Zespół utalentowanych artystów zaprezentuje nam spektakl “SZABADABADA”, opowiadający o niezwykłej, osiedlowej przyjaźni trójki zwierzaków: Wróbla, Kota i Psa. Bohaterowie postanawiają wziąć plac zabaw w swoje ręce i przeprowadzić rewolucję! Zakładają gang, wymyślają demokrację i przewracają sielskie, osiedlowe życie do góry nogami 🔥
KIEDY❓ 05.06 o 16:00-17:00
Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek! Będzie edukacyjnie i rozrywkowo – łączymy przyjemne z pożytecznym 😃

Żuk, Królewski Robaczek

Żuk, dzielny robaczek. Mieszka w stajni razem z królewskim koniem.
Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje.
Czego więcej może pragnąć?
Własnego królestwa oczywiście.
Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych.
Czy mu się uda?
Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć.
Termin: 5 czerwca, godz. 16:00
Miejsce: zielony skwer przy Kawiarni Małe Fusy (pawilon os. B. Chrobrego 110)
*Bajka dla dzieci od 3 lat realizowana przez Teatr Asz.teatr.
Występują:
Joanna Mikołajewska
Roman Sliwka
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Gry plenerowe w Luboniu

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe BAGit, Dobble XXL, King of Hill, Molkky, Rzuty obręczami, Worki do skakania, Zwierzo-krokiet i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger (najlepiej poprzez stronę Fundacji).
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami są Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl

Spektakl dla dzieci „Przetańczyć cały czas” Kulturka | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na spotkanie z teatrem i tańcem
Spektakl dla dzieci pt. „Przetańczyć cały czas” Spektakl dla dzieci i rodzin z dziećmi.
Produkcja: Kulturka
https://www.facebook.com/kulturkapoznan
5.06.2022, godz. 11
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Zapraszamy na przedstawienie pełne tańca i muzyki, mocno angażujące ruchowo dzieci. Jesteście ciekawi jak narodził się taniec? Co się z nim dalej działo?
To będzie podróż, w której wspólnie się poruszamy, nie musicie robić specjalnej rozgrzewki, o wszystko zadbamy!
Ruch istnieje od zawsze i nigdy się nie kończy.
Gdzie jest ruch, tam i życie. Dlatego tańczymy, bo to dla nas naturalne. Taniec może być jednak bardzo różny.
Towarzyszył nam zawsze, ale na przestrzeni czasu bardzo się zmieniał. Może być piękny, lecz sztywny niczym spódnica baletnicy. Może być kolorowy i szalony jak wstążki we włosach. Może być też organiczny i naturalny dla ciała jak chodzenie czy oddychanie
👉 Bilety: 15 zł (pojedynczy), 10 zł (w ramach karnetu rodzinnego przy zakupie min. 3 biletów). Bilety dostępne na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/przetanczyc-caly-czas/pmpn/ oraz w dniu wydarzenia.
👉 Rezerwacja miejsc: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie!

Dzień Dziecka w Schronie Pasjonatów Podziemi, 5.06

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza wszystkich na Dzień Dziecka w Schronie Pasjonatów Podziemi przy Kościelnej 50 w Poznaniu.
5 czerwca 2022 od godziny 11 do 19.
Oprócz tradycyjnego zwiedzania szczeliny przeciwlotniczej z 1944 jaką zajmujemy się od grudnia 2019 przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych.
Od dioramy czołgów i możliwości sterowania modelami, poprzez stanowisko poszukiwania łusek oraz monet, puszczanie wielkich baniek mydlanych, fotobudki, pojazd UAZ, balony i prezenty dla dzieci i wiele innych.
O pełnych godzinach przez około 5 minut inscenizacja nalotu wewnątrz schronu w jednym z korytarzy. Zobacz jak obiekt funkcjonował w sytuacjach zagrożenia.
Wydarzenie jest bezpłatne, można nas wesprzeć do skarbonki w postaci datku na dalsze prace w Schronie.
Zorganizowane zostanie także stanowisko pamiątek, także w formie cegiełki do skarbonki.
Zapraszamy i prosimy o udostępnianie wydarzenia i zapraszanie znajomych.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.