PLAN ZAJĘĆ 16.05 – 22.05.2022

PLAN ZAJĘĆ 16.05 – 22.05.2022

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia.

Książka jest już dostępna w sprzedaży!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Co powinniśmy wiedzieć o rozwoju dziecka w pierwszym roku życia? PDR 2022

W ramach Poznańskich Dni Rodziny 2022 zapraszamy na warsztaty do Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Poprowadzi je dr nauk o zdrowiu Joanna Nawrocka-Rohnka.
Spotkanie adresowane jest do obecnych i przyszłych rodziców z Poznania i będzie mieć charakter warsztatowy.
Zapisy pod adresem kontakt@lesnedziki.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego oraz zaznaczenie w tytule maila tytuł warsztatu/warsztatów którymi jesteście Państwo zainteresowani. Dysponujemy określoną ilością miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
—-
Projekt „Profilaktyka dla małego dzika” sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania”
#poznanwspiera
#poznanskiednirodziny
#pdr
#czułypoznań

Zbiórka zabawek i książek

Zapraszamy do udziału w zbiórce zabawek dla naszych Podopiecznych.
Można przekazywać zabawki, którymi Wasze dzieci już się nie bawią, a które mogą posłużyć innym dzieciom.
Radość dzieciom sprawią gry planszowe, puzzle, klocki, książki, lalki, samochodziki, zabawki kreatywne, materiały plastyczne, maskotki itp.
Rzeczy można dostarczyć do naszego biura lub nasi Wolontariusze mogą je odebrać od Państwa.
#FundacjaKrainaNadziei #zbiórkazabawek #zbiórkaksiążek

Zajęcia teatralne (10-15lat)

Aktorstwo to emocje. Emocje to część każdego z nas. Łatwo jest je wydobyć przy odpowiednich narzędziach. Jak być prawdziwym na scenie? Jak używać swojej wyobraźni do budowania realnej, niczym nie wymuszonej i chcianej emocji? Jak dać się ponieść, otworzyć i odnaleźć zupełnie innego siebie? Tego dowiecie się na zajęciach teatralnych.
Wiek uczestników: 10 – 15 lat
Cena: 50zł / pojedyncze wejście lub karnet na 160zł / 4 zajęcia (ważny 5 tygodni)
Prowadząca: Zuzanna Łuczak-Wiśniewska
Prosimy o zmienne obuwie

19. Millennium Docs Against Gravity | Poznań

⭐ 19. Millennium Docs Against Gravity ⭐
RETHINK EVERYTHING
13 – 22 maja 2022
Kino Muza | Poznań
⭐ Dołącz do 19. edycji największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce!
⭐ Ostatnie dwa lata pandemii wpłynęły na kalendarz wydarzeń MDAG. Zeszłoroczna edycja nie odbyła się wiosną – ze względu na sytuację epidemiczną została przełożona na jesień. W tym roku powracamy do korzeni i startujemy w maju.
⭐ Estrada Poznańska oraz Kino Muza już po raz trzeci zapraszają na lokalną odsłonę największego festiwalu filmowego w kraju, który odbędzie się równocześnie w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Poznaniu.
⭐ Przed nami projekcje ponad 50 premier pełnometrażowych filmów dokumentalnych, trzy bloki krótkich metraży, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje. A będzie o czym dyskutować, bo pokażemy najnowsze produkcje z całego globu, które z różnych perspektyw uchwyciły kondycję i problemy współczesnego świata.
⭐ Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to RETHINK EVERYTHING, słowa zaczerpnięte z filmu “WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO” Richarda Dale’a i Nigela Walka.
Tym zdaniem pragniemy zachęcić Widzów i Widzki do ponownego, świeżego spojrzenia na świat. Chcemy, żeby festiwal niósł nadzieję i był impulsem do działania!
⭐ Szczegóły dotyczące programu i startu sprzedaży biletów ogłosimy już wkrótce!

Czas trwania: 5.03.–3.07.2022
Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.
Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.
kuratorka: Charo Sanjuán Gómez
Wystawa czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamku
wtorek-niedziela w g. 12-20, w czwartki w g. 12-22
zwiedzanie dla szkół: poniedziałek-piątek g. 9-20 (po uprzednim umówieniu)
bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowe, powyżej 15 osób), 1 zł (dla obywateli Ukrainy)
Kreatywna Polana to przestrzeń dla dużych i małych ludzi. Przestrzeń do działań artystycznych, edukacyjnych, rozwojowych i zabawowych.
Zajęcia czerpią z otaczającego nas świata, z Natury 💚Aktualnie w grafiku są:
• sensoryczne ogólnorozwojowe zajęcia dla najmłodszych z grupy Myszek i Króliczek
wiek: 6-12 miesięcy
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•senso-kreatywne ogólnorozwojowe zajęcia dla grup Króliczków i Wilczków podczas których oprócz świetnej zabawy dzieci poznają otaczający nas świat i mają okazję samodzielnie stworzyć własną pracę plastyczną
wiek: 1-2 lata (Króliczki), 2-4 lata (Wilczki)
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•zajęcia artystyczne (grupa Niedźwiadków), na których będziemy próbować swoich sił w różnych technikach. Na których będziemy odczuwać sztukę całym ciałem, a artystyczny pyłek będzie unosił się w powietrzu przez całe zajęcia. Dobra zabawa i czerpanie przyjemności z aktywności artystycznej to podstawa zajęć 😊
wiek: powyżej 5 lat (również dorośli, jeśli mają ochotę na zajęcia plastyczne bez ciśnienia 🙃)
koszt: 25 zł za jedne zajęcia lub 80 zł za 4 zajęcia
obowiązują zapisy
•Bawialnia, czyli przestrzeń do zabawy, rozmów i podejmowania aktywności artystycznych (także rodziców 🙂 tak, można przyjść bez dziecka 😉 )
wiek: bez ograniczeń
koszt: 5 zł/osoba
•Sensoplastyka ® to polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości 🙂
wiek: bez ograniczeń
koszt: 40 zł za parę rodzic+dziecko (każdy kolejny członek rodziny 20 zł)Miejsce zajęć: os. Przemysława 1b/11 (lub plener przy sprzyjającej pogodzie)Więcej informacji: https://instagram.com/kreatywnapolana

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

Oto on! 🥳 Pełen wspaniałych wydarzeń kalendarz na maj!🤩😎

Miesiąc rozpoczniemy majówką z Einsteinem🧫🧪 i wyprawą na Safari!🐯 🦁 Poźniej czeka nas Indiańska Nocowanka🌾 i warsztaty Harrego Pottera!🔮 Na warsztatach kulinarnych nauczymy się robić lody🍦🍨, a na warsztatach mydlarskich przygotujemy własne mydełka🧼. Będą też warsztaty Flower Box💐 i kolejna Nocowanka Aloha Party! 🌺 Zbudujemy wehikuł czasu i nauczymy się tańczyć zumbę!🎊

To jak? Będziecie z nami? 🧐😎

#zajęciadladzieci #warsztatydladzieci #maj #kalendarzwydarzeń #salazabaw #fikołki #dzieci #poznań #corobićzdzieckiemwpoznaniu #majówkazdzieckiem

 

 

WTOREK

Cyrk bez granic – warsztaty i animacje | Цирк без кордонів – Майстер-класи та анімації

🤍PL❤️
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Żonglerka, balans, warsztaty manipulacji poi, kijami kwiatowymi czy diabolo, a może po prostu integracyjne zabawy teatralno-cyrkowe? Każda z tych dziedzin jest nieco inna, ale każda zapewni Wam rozwój, wyzwanie i satysfakcję, da okazję do mnóstwa kreatywnego ruchu i zawarcia nowych przyjaźni, a może nawet obudzi w Was pasję na długie lata?
📅Już 19 kwietnia do 28 czerwca w ramach Otwartych Spotkań Kularskich w poznańskim Domu Tramwajarza zapraszamy dzieci od 7 roku życia, młodzież, jak i dorosłych na cykl warsztatów-animacji o tematyce kuglarsko-cyrkowo-teatralnej pod hasłem CYRK BEZ GRANIC.
🤡Pod okiem doświadczonych Prowadzących Wy i Wasze Pociechy będziecie mogli spróbować swoich sił w wielu przeróżnych dziedzinach sztuk Nowego Cyrku i nie tylko.
Każde ze spotkań będzie zgłębiać inną dziedzinę, więc zapoznajcie się ze szczegółami kolejnych zajęć, które będą ukazywać się w dyskusji pod wydarzeniem.
🕰️Zapraszamy we wtorki* w godzinach 18:00-19:00 do Sali Amarantowej Domu Tramwajarza. Udział w zajęciach jest bezpłatny!
*❗️❗️❗️UWAGA❗️ 3 maja zajęcia nie odbędą się❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Zajęcia będą prowadzone w językach:
polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim (szczegóły publikowane będą w postach zapowiadających kolejne zajęcia w dysusji pod wydarzeniem).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Przynieście ze sobą:
-wygodny strój;
-butelkę wody;
-pozytywne nastawienie!
❎ Za drzwiami zostawiamy:
-smutki
-zmartwienia
-podziały
ℹ️ Sprzęt i Prowadzący będą na Was czekać:)!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
🙏„Cyrk bez granic” jest oddolną inicjatywą WSPAK, czyli Wolnych Spontanicznych Podwieczorków Artystyczno-Kuglarskich, wspartą przez następujące podmioty:
-Dom Tramwajarza oraz Fundacja Pana Gara – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
-Fundacja Art of Mind – https://www.artofmind.com.pl/
-duet White Night – https://www.facebook.com/DuetWhiteNight
💙UA💛
🤹‍♀️🤹‍♀️🤹Жонглування, балансування, майстер-класи з маніпуляції поями, квітковими палочками або діаболо, а може, просто інтеграційні театральні та циркові ігри? Кожна з цих сфер трохи відрізняється, але кожна забезпечить вам розвиток, виклик і задоволення, дасть можливість багато творчого руху та знайти нових друзів, а може, навіть пробудить вашу пристрасть на довгі роки?
📅 З 19 квітня по 28 червня в рамках Відкритих зустрічей жонглювання в Domu Tramwajarza в Познані запрошуємо дітей від 7 років, молодь та дорослих на серію анімаційних майстер-класів з жонглювання, цирку та театру під гаслом ЦИРК БЕЗ КОРОДІВ.
🤡 Під пильним оком досвідчених артистів ви та ваші діти зможете спробувати свої сили в багатьох різних напрямках мистецтва Нового цирку та не тільки.
Кожна зустріч досліджуватиме іншу область, тому ознайомтеся з деталями наступних заходів, які будуть з’являтись в обговоренні під подією
🕰️Запрошуємо щовівторках * з 18:00 до 19:00 до зали Amarantowej, Domu Tramwajarza. безкоштовний вхід!
❗️❗️❗️УВАГА❗️ 3 травня занять не буде❗️
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
Заняття проводитимуться такими мовами:
польською, українською, російською та англійською мовами (деталі будуть опубліковані в повідомленнях про наступні заняття в дискусії під заходом).
💛❤️🤍💙🤍❤️💛
✔️Візьміть із собою:
-зручне вбрання;
-Пляшку води;
-позитивний настрій!
❎ Залишаємо за дверима:
– печаль
– турботи
– нерівність
ℹ️Спорядження та лектори чекатимуть на вас 🙂!
🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪🎪
«Цирк без кордонів» — це ініціатива WSPAK, тобто безкоштовного спонтанного мистецького та жонглювання післяобідніх зустрічей, за підтримки таких організацій:
-Dom Tramwajarza та Fundacja Pana – http://fundacjapanagara.pl/
-Fundacja SOMA – https://www.facebook.com/FundacjaSoma
-Pantomimka – https://www.pantomimka.art/
– Art of Mind Foundation – https://www.artofmind.com.pl/
-дует White Night- https://www.facebook.com/DuetWhiteNight

Tulanki grupa zabawowa dla najmłodszych

Opis zawiera tłumaczenie na język ukraiński.
Spotkania grupy zabawowej dla rodziców
i opiekunów z najmłodszymi dziećmi.
Зустрічі ігрової групи для батьків і опікунів з наймолодшими дітьми.
od 5 kwietnia 2022 r.:
grupa 1: wtorek GODZ. 9:30
Grupa 2: wtorek godz. 12:00
З 5 квітня 2022 р.:
Група 1: вівторок о 9:30
Група 2: вівторок о 12:00
W programie: wspólne śpiewanie, aktywności ruchowe, zabawy sensoryczne.
В програмі: спільний спів, рухова активність, сенсорні ігри.
Dom Sąsiedzki, ul Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
(вхід з вулиці Каштанової (Kasztanowa)
Zajęcia w małej grupie, obowiązują zapisy:
Ewa 535155143
Заняття в невеликій групі. Записи по телефону:
535-155-143 Єва
Projekt Sąsiedzki Dom z Ogrodem.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
#warsztatydladzieci #grupazabawowadlamaluchów #sensoplastyka #aktywnościruchowe
Co dzieje się na grupach zabawowych?
👉to czas zacieśniania więzi z rodzicem poprzez wspólne zabawy, masażyki, dobrze spędzony czas;
👉to czas na rozwój kompetencji społecznych poprzez bycie w grupie, obserwowanie innych dzieci, pierwsze kontakty pomiędzy dziećmi, takie jak podanie rączki czy dotknięcie;
👉to czas na rozwojowe aktywności: śpiewanie, pląsanie, rytmiczne wierszyki, zabawy motoryczne czy sensoryczne.
Każde spotkanie to nowy temat, nowe zabawy, ale też stałe elementy, takie jak powitanie.Zapraszamy dzieci do grup zabawowych w dwóch przedziałach wiekowych:
– dzieci od 6 do 20 mcy wtorki godz. 9:30-11:00
– dzieci od 1,5 roku do 3 lat czwartki godz. 9:30-11:00Koszt: 40 za zajęcia w karnecie lub 45 zł pojedyncze zajęciaZapisy: kontakt@maluszkowo-poznan.pl

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

MALORT

W minioną środę pierwszy raz gościłam wyjątkowych ludzi. Trafili do malortu uciekając przed wojną w Ukrainie. Mam nadzieję, że czas spędzony na zabawie malarskiej przyniósł pewien rodzaj ukojenia, oddechu; że pozwolił myślom popływać w innych wodach.
Kolejne spotkanie dla uchodźców z Ukrainy już w środę, 16 marca, o godzinie 11.30. Mam jeszcze 2-3 wolne miejsca. Przypomnę, że malort otwarty jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, młodzieży i dorosłych. Tutaj każdy jest równy, obdarzony szacunkiem i uwagą.
Konieczne są zapisy (mój nr tel to 504281884, lub nr Mariany, z którą można rozmawiać po ukraińsku 538155891).

 

 

ŚRODA

Popołudnie z hortiterapią spotkanie III / roślinna cyjanotypia

uczestnicy: kobiety i dzieci powyżej 7 r.ż. Do 10 osób dorosłych na 1 warsztatach
prowadzenie: Zielona Grupa
informacje / zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl
spotkanie III
Poznamy jedną ze szlachetnych technik fotograficznych, cyjanotypię. To prosty, unikalny i ręczny proces tworzenia odbitek, stosowany od poł. XIX w. Dzięki łatwemu wykonaniu stosowana była często także przez fotografów-amatorów w celu otrzymania odbitek z negatywu metodą stykową. Do stworzenia własnych odbitek użyjemy roślin, tworząc z nich kompozycje na papierze i innych materiałach takich jak ceramika czy tkanina.
________
UA
Пополудні з гарденотерапією
Зустріч 3: Рослинна ціанотипія
Учасники: жінки і діти старше 7 років, максимум 10 дорослих
18.05.2022, 11:00
Тривалість: 2 год.
Ведучі: Асоціація Зелена Група (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
Запис / інформація російською та українською мовами: Юлія Залозна (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Ми познайомимося з однією з благородних фотографічних технік – ціанотипією. Це простий, унікальний і ручний процес створення відбитків, який використовується з половини XIX ст. Завдяки простому виконанню вона також часто використовувалася фотографами – любителями для отримання контактних відбитків з негативу. Для створення власних відбитків ми будемо використовувати рослини, створюючи з них композиції на папері та інших матеріалах, таких як кераміка або тканина.
________
RU
Пополудни с гортитерапией
Встреча 3: Растительная цианотипия
Участники: женщины и дети старше 7 лет, максимум 10 взрослых
18.05.2022, 11:00
Продолжительность: 2 ч.
Ведущие: Ассоциация Зеленая Группа (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
Запись / информация на русском и украинском языках: Юлия Залозная (Julia Zalozna),
+48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
Мы познакомимся с одной из благородных фотографических техник – цианотипией. Это простой, уникальный и ручной процесс создания отпечатков, используемый с половины XIX в. Благодаря простому выполнению она также часто использовалась фотографами-любителями для получения контактных отпечатков с негатива. Для создания собственных отпечатков мы будем использовать растения, создавая из них композиции на бумаге и других материалах, таких как керамика или ткань.

Warsztaty modowe dla dzieci 8-13 lat

„Warsztaty modowe dla dzieci 8-13 lat”
Zapraszamy na kreatywne warsztaty z projektowania, przerabiania, tworzenia ubrań i dodatków. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swoje indywidualne, niepowtarzalne projekty!
Dla kogo? Dzieci 8-13 lat.
O której? godz.: 16:30.
Kiedy? 4 maja, 18 maja, 1 czerwca, 15 czerwca, 22 czerwca, 29 czerwca.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Udział darmowy!
Prowadząca: Patrycja Osoka
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947.
Inicjatywa Oddolna. Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki na Dębcu. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#InicjatywaOddolna #warsztatydladzieci #moda #rękodzieło #sztuka #projektowanieubrań

Prezentacja w Klubie Krąg „Przez Żołądek do Kultury” – Tunezja

Serdecznie zapraszamy na prezentację jakże ciekawego kraju jakim jest Tunezja.
Zainteresowanych by dowiedzieć się o tradycjach, jedzeniu i innych ciekawostkach serdecznie zapraszamy do Klubu Krąg na Łazarzu, na ul. Dmowskiego 37.
Prezentacja będzie tłumaczona z języka angielskiego na polski.
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com
Prezentacje są częścią projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

JOGA I PLAŻA WILDA I ŚRODY I WSTĘP FREE

Czas na relaks! Uspokój swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli na cotygodniowej praktyce jogi 🧘‍♀ Będziemy skupiać się na połączeniu różnego rodzaju asan z techniką świadomego oddechu. Podczas flow zadbasz o swoje ciało, a przyniesie to same korzyści:
👉 osiągniesz stan ukojenia i relaksu,
👉 odpowiednio rozciągniesz swoje ciało,
👉 wzmocnisz mięśnie i stawy,
👉 zadbasz o stabilność i świadomość pracy Twojego ciała.
O dobrą praktykę zadba Agnieszka Rymdejko – certyfikowana instruktorka jogi i trenerka personalna. Ze sportem związana od najmłodszych lat, prywatnie miłośniczka gór i sportów ekstremalnych.
Widzimy się w każdą środę o 18:00 – do zobaczenia! Namaste ✨
PS Pamiętajcie o przyniesieniu maty i zabraniu wygodnego stroju 😉
Uwaga! Gorący parkiet! A wszystko to za sprawą Zumby® 💃
W każdą środę od 19:00 latino muza wprawi Wasze bioderka w ruch, a radosny rytm doda energii 🔥
Szalonym pląsom przewodniczyć będzie Edyta Grzybowska! Certyfikowana instruktorka Zumby®, która prowadzi zajęcia od prawie 10 lat. Uwielbia dzielić się swoją pasją i aktywnie spędzać czas z uczestnikami 😍 Połączenie tańca i fitnessu jest jej sposobem na wspaniałe samopoczucie!
Przyjdźcie na Plażę naładować się pozytywnie i poszaleć na świeżym powietrzu! 😎
PS Pamiętajcie o wygodnym stroju sportowym 💪

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604
W ramach Poznańskich Dni Rodziny 2022 zapraszamy na warsztaty do Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Poprowadzi je dr nauk o zdrowiu Joanna Nawrocka-Rohnka.
Spotkanie adresowane jest do obecnych i przyszłych rodziców z Poznania i będzie mieć charakter warsztatowy.
Zapisy pod adresem kontakt@lesnedziki.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego oraz zaznaczenie w tytule maila tytuł warsztatu/warsztatów którymi jesteście Państwo zainteresowani. Dysponujemy określoną ilością miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
—-
Projekt „Profilaktyka dla małego dzika” sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania”
#poznanwspiera
#poznanskiednirodziny
#pdr
#czułypoznań

 

 

 

CZWARTEK

 

Akwarium – Warsztaty dla dzieci

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na warsztaty, na których każdy z Was zrobi własne zabawkowe akwarium z rafą koralową i rybkami!
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Warsztaty dla dzieci od lat 4.
Z okazji Dnia Morza, który już za niedługo do nas przyjdzie, zamienimy zwykłe wytłoczki od jajek w prawdziwie morski zakątek!
Do jego wykonania wykorzystamy wytłaczankę po jajkach, farbki, brokat, papier piankowy i dużo, duuużo kreatywności. 😊
Do zobaczenia na warsztatach!
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– wytłaczankę po jajkach (mogą być też te mniejsze na 6 jaj)
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 4, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Chcemy grać (na ukulele) w SUCHYM LESIE 2022 !

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las oraz Festiwal Cały Poznań Ukulele 2022 zapraszają na nieodpłatne, dwudniowe warsztaty gry na Ukulele zakończone występem Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele!
Miejsce:
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
ul. Szkolna 16, 62-002 Suchy Las
Harmonogram:
👉 WARSZTATY:
✔️ 19 maja, czwartek godz. 18:00-19:00
✔️ 20 maja, piątek godz. 17:00-18:00
prowadzący: członkowie zespołu Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, zapisy pod numerem telefonu: 61 2500 402
👉 WYSTĘP:
✔️ 20 maja, piątek godz. 19:00
Koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele
Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorosłych. Wszyscy uczestnicy otrzymają darmowe materiały edukacyjne! Weź swoje ukulele i chodź pograć z nami, tej! (jak nie masz jeszcze swojego instrumentu – zgłoś nam, pożyczymy Tobie).
Na występ finałowy zapraszamy nie tylko uczestników warsztatów, ale wszystkich mieszkańców całej Gminy i Powiatu Poznańskiego! Bądźcie z nami!
Projekt jest współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego.

Pracownia artystyczna dla dzieci 9-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? czwartki
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.
Zapraszamy serdecznie na nowy cykl spotkań w Domu Tramwajarza.
Od kwietnia ruszają zajęcia pt. Otwarte Spotkania Dziewiarskie.
W każdy czwartek o godz. 14 do 15:30.
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Prowadzenie: Barbara Skubała
Otwarte Spotkania Dziewiarskie
Skierowane są do wszystkich pasjonatów robótek ręcznych: na drutach i szydełku. Zarówno dla osób zaawansowanych jak i chcących dopiero wypróbować się w technikach dziewiarskich. Wspólnie inspirujemy się, dzielimy się wiedzą oraz własnym doświadczeniem. Nie zabraknie książek i materiałów do inspiracji. Zapraszamy!
Wstęp bezpłatny.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych materiałów oraz narzędzi do pracy.
O prowadzącej:
Barbara Skubała – Zainteresowanie rękodziełem przywiozła ze sobą z Islandii, gdzie popełniła swój pierwszy sweter islandzki „lopapeysa”. Obecnie tworzy głównie czapki oraz podkładki pod naczynia. Swoimi pracami dzieli się na Instagramie @dziergane.opowiesci. W robótkach ręcznych ceni sobie kreatywność, relaks oraz kontakt z innymi osobami zarażonymi pasją robienia na drutach i szydełku.

 

 

 

PIĄTEK

Latająca pszczółka – Warsztaty Dla Dzieci

Cześć dzieciaki 🙂
Z okazji dnia pszczoły zapraszamy na warsztaty, na których każdy z Was wykona własną latającą pszczółkę!
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Warsztaty dla dzieci od lat 4.
Wasza pszczółka może posłużyć Wam też jako pojemniczek na drobiazgi. Do wykonania zwierzątka użyjemy puszki (np. po groszku), farbek, wyciorków, guziczków oraz sznureczków .
Do zobaczenia na warsztatach!!
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
-puszkę (np. po groszku) PAMIĘTAJ, ABY BYŁA CZYSTA
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 4, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Bajanie na dywanie – Pomelo rośnie

Pewnego dnia Pomelo zauważa, że dmuchawiec, pod którym mieszka, zrobił się dziwnie mały. Czy to znaczy, że Pomelo urósł? Hurra! Tylko co to właściwie znaczy rosnąć? Czy trzeba najpierw urosnąć w środku, żeby móc urosnąć na zewnątrz? Czy z każdej strony rośnie się tak samo? Czy jak się urośnie, to można robić wszystko? I czy wszystko się wtedy rozumie?
Chodźcie na majowe Bajanie na Dywanie! W piątek 20 maja 2022 o godz. 16:00 wśród miękkich poduszek i łagodnych dźwięków, będziemy poznawać duże pytania, które zadaje sobie nasz ulubiony (już nie tak mały) słoń. Zapraszamy dzieci w wieku od 2- 4 lat wraz z rodzicami. Zapisy w bibliotece lub telefonicznie: 61-25-00-401.

Pracownia artystyczna dla dzieci 4-8 lat

Lubicie malować i rysować? A może macie ochotę pobawić się masami plastycznymi? Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami na zajęcia artystyczne z elementami plastyki sensorycznej.
O której? 16:00
Kiedy? 22.04., 6.05., 20.05., 3.06.,17.06.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy: Julia 517641212
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 

 

SOBOTA

Wraz z pszczółką Grażką udamy się w podróż po łące, gdzie czekają na nas liczne przygody. Policzymy, ile kolorów ma łąka, zajrzymy do domku dla pszczół i sprawdzimy, kto mieszka wśród traw i kwiatów.

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3– 5 lat

Termin: sobota, 21 maja, godz. 10:30 i 12:00

Miejsce: spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne bilety można zarezerwować poprzez stronę internetową www.bilety.pcd.poznan.pl lub w odebrać w kasie Bramy Poznania (możliwy jest udział max. 2 opiekunów na dziecko)

Uwaga! Podczas zajęć 21 maja o godz. 10:30 będzie wykonywane nagranie promocyjne. Zakup biletu na wydarzenie jest równoznaczny ze zgodą na nagrywanie. Jeśli nie chcecie Państwo brać udziału w nagraniu, zapraszamy na Magiczny dywan o godznie 12:00.

„Jak Nielemka i Lemtak świat ratowali” / spektakl familijny / Grupa Circus Ferus

SCENA NOWA
Godzina g. 11
Data 21.05.2022
Cena 25.00 zł

„Jak Nielemka i Lemtak świat ratowali” to spektakl familijny, inspirowany „Bajkami robotów” Stanisława Lema. Mniej lub bardziej nieodległa przyszłość. Świat jaki znamy nie istnieje, nie udało się go uratować przed klimatyczną (i nie tylko) katastrofą. W swojej pracowni dwoje genialnych wynalazców: Nielemka i Lemtak wspominają dni chwały, kiedy tworzyli roboty, mające uratować świat przed zagładą. Co poszło nie tak i czy na pewno wszystko stracone? Może to światełko, o, to tam, w tej ponurej przyszłości, to światełko nadziei?

Koncepcja: Agata Elsner

Tekst: Kuba Kapral

Reżyseria: Agata Elsner, Kuba Kapral

Muzyka: Hubert Wińczyk

Występują: Agata Elsner, Kuba Kapral, Hubert Wińczyk

Współpraca kostiumograficzna: Justyna Paluszyńska

Scenografia: z odzysku

Produkcja: Circus Ferus we współpracy z CK ZAMEK

Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania

STREFA ZABAWY / HIP HOP – Warsztaty dla dzieci

TYP EDUKACJA
MIEJSCE BAWIALNIA
Godzina g. 11
Data 21.05.2022
Cena 15.00 zł
prowadzenie: Malwina Stępniewska

Warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Zapraszamy do poznania kolejnego stylu muzycznego. Będziemy tańczyć, szaleć i bawić się przy muzyce hip hop, poznamy podstawowe kroki, gesty i charakter tego ekspresyjnego stylu.

Warsztaty dla dzieci

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g.11-11.45 Bawialnia/bilety: 15 zł/ dla uchodźców z Ukrainy bezpłatne bilety do odbioru w kasie

Sąsiedzka Ciemnia Fotograficzna zaprasza! Wywołuj zdjęcia na Dębcu…
W Domu Sąsiedzkim była kiedyś chłodnia, pozostałość po gastronomicznej historii tego miejsca. Dziś jest tam najprawdziwsza ciemnia fotograficzna, dostępna dla każdego!
Powiększalnik, koreks, kuwety, maskownice, wywoływacz, przerywacz, utrwalacz, papier światłoczuły, klisze fotograficzne…
Z tego wszystkiego możesz skorzystać za darmo!
Potrzebujesz pomocy?
Chcesz nauczyć się wywoływać zdjęcia? Służymy wsparciem. Chętnie pogadamy o czarno-białej fotografii analogowej, wytłumaczymy do czego służy powiększalnik i jak wywołać swoją pierwszą odbitkę na papierze światłoczułym.
Dowiedz się więcej na spotkaniu otwartym. Pokażemy Wam nasze zasoby, omówimy zasady korzystania z nich…
Widzimy się w sobotę w czerwonym blasku lampy w ciemni!
Dla kogo? Dla każdego
Kiedy? 21 maja.
O której? godz.: 10:00.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Udział darmowy
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

Poranek dla dzieci: Yakari i wielka podróż

KINO PAŁACOWE CK Zamek
MIEJSCE SALA KINOWA
Godzina
21.05 | g. 12 |
22.05 | g. 12 |
29.05 | g. 12 |

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Język: polski dubbing

YAKARI I WIELKA PODRÓŻ, reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel, Francja, Niemcy, Belgia 2020, 83’, wiek: 4+


Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Warsztaty dla mamy z dzieckiem – Obraz na płótnie

Cześć dzieciaki!
Z okazji zbliżającego się dnia mamy, zdecydowałyśmy się zorganizować warsztaty, na które zaprosimy Was razem z mamami! Uczestnicy wspólnie stworzą niepowtarzalny obraz w kształcie serca.
Do wykonania obrazu wykorzystamy farbki, cekiny, drewniane ozdoby oraz wstążki.
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1 h
koszt za mamę + dziecko : 60 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 60 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (60 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 60 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Las w szkle – warsztaty florystyczne

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
Warsztaty sąsiedzkie, podczas których samodzielnie lub wspólnie ze swoimi dziećmi stworzycie własne i niepowtarzalne lasy rozpoczną się
21 maja od godziny 10:00 🙂
Spotkanie dedykowane dla osób dorosłych oraz z dziećmi powyżej 4 roku życia.
⚠️ Ważne: uczestnicy sami przynoszą swoje słoje lub duże wazony.
Pozostałe materiały do wypełniania będą dostępne na miejscu.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia:
https://forms.gle/zvtpFkvesRZqXppD9
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przyniesienia własnych kubków 😉
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
*Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, od strony bloku OBCH 7.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Warsztaty dla mamy z dzieckiem – Torba bawełniana

Cześć dzieciaki!
Z okazji zbliżającego się dnia mamy, zdecydowałyśmy się zorganizować warsztaty, na które zaprosimy Was razem z mamami! Uczestnicy wspólnie przemienią nudną bawełnianą torbę w kolorowe cudeńko!
Do ozdoby wykorzystamy farby do materiału oraz wstążki.
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1 h
koszt za mamę + dziecko : 55 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje zaliczka 55 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (55 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty+ (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 55 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu** (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
W wybranych terminach będą realizowane sąsiedzkie warsztaty/spotkania z różnych dziedzin (obowiązują zapisy w związku z ograniczoną ilością zestawów), pozostały czas tego dnia pozostaje do dyspozycji i zagospodarowania przez pomysłowych i oraz aktywnych mieszkańców zachodniej części Piątkowa.
CzekaMy na Wasze zgłoszenia, zarówno na zaplanowane warsztaty/spotkania, jak i chęć skorzystania z przestrzeni Ogniska na fyrtlu przed nimi/po nich:
https://forms.gle/zvtpFkvesRZqXppD9
Planowane warsztaty/spotkania:
21 maja, godz. 11:00 – 13:00 Las w szkle – warsztaty florystyczne dla mam z dziećmi od lat 4
4 czerwca, godz. 15:00 – 18:00 Planszówkowy Dzień Dziecka – stacjonarna wypożyczalnia gier rodzinnych
11 czerwca, godz. 15:00 – 17:00 Warsztaty malowania na kamieniach dla opiekunów z dziećmi od lat 5
2 lipca, godz. 11:00 – 13:00 Warsztaty tworzenia świec żelowych zainspirowanych latem dla dorosłych
16 lipca, godz. 15:00 – 18:00 Wakacje z Planszówkami – stacjonarna wypożyczalnia gier rodzinnych
W te same dni przed/po warsztatach funkcjonuje Kawiarenka Sąsiedzka – przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców oraz partnerów, w której możecie:
– poprowadzić swoje nieodpłatne spotkania/warsztaty dla mieszkańców 👩‍💼
– popracować w zespole nad koncepcją działań dla mieszkańców ⚙️
– skonsultować swoje pomysły z zespołem realizującym CIL Piątkowo Zachód w ramach wsparcia CIL Piątkowo Zachód (do kwoty 4 000 zł) 💡
– po prostu spotkać się przy kawie/herbacie, by porozmawiać ☕️🍵
*Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, od strony bloku OBCH 7.
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania i jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Podczas spotkania obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o śledzenie komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów.
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Obowiązują aktualne zalecenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa (COVID-19).
Projekt „Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024” jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#dzialamyrazem
#todziała

Herbata czy kawa? Chodnik czy trawa? / konsultacje społeczne dot. zagospodarowania skweru Jańskiego

Rada Osiedla Wilda wraz z Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania skweru im. Bogdana Jańskiego.
Drodzy mieszkańcy i mieszkanki, mamy do Was kilka pytań. Na początku zawsze zapytamy co wolicie do picia – herbatę czy kawę? – którą mamy zamiar Was poczęstować ☕☕☕
A potem przejdziemy do meritum sprawy, czyli do skweru im. Bogdana Jańskiego zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Langiewicza, Dąbrówki, Pamiątkową i Filarecką na Wildzie 🌱🌱🌱
Nie wiemy czy wiecie, ale została opracowana koncepcja uporządkowania i wkomponowania nowych elementów w przestrzeń istniejącego skweru im. Bogdana Jańskiego 🌳🌳🌳
Chcemy Wam ją zaprezentować i usłyszeć:
– co Wam się w niej podoba❓
– co chcielibyście tutaj zmienić❓
– co Was w tej przestrzeni denerwuje❓
– czego potrzebujecie w tym miejscu❓
A więc porozmawiajmy przy herbacie lub kawie o przyszłości tego zieleńca. Będziemy na Was czekali na skwerze w dniach 21 i 22 maja (sobota i niedziela) w godzinach 9:00 – 14:00. 🪑🪑🪑
Jeżeli zależy Ci na Twoim otoczeniu, przyjdź na spotkanie. To, co powiesz, może mieć wpływ na Twoją najbliższą okolicę! 🙋‍♀️🙋🙋‍♂️
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera
Staruszek Pettson poszedł na strych, aby znaleźć potrzebne do wędkowania spłonki. Kot, który zawsze i wszędzie chodził za nim, znalazł zieloną kiełbasę, która okazała się namiotem.
Findus jeszcze nigdy nie spał pod płóciennym dachem. Bardzo chciał spróbować.
Jednak kury nie pozwoliły im opuścić zagrody – chciały iść z nimi.
Czy uda się pogodzić pragnienie wszystkich?
Czy można zażyć przygody w obrębie własnej zagrody?
Przybywajcie!
Przekonajcie się z nami jak miło żyje się ze zwierzętami.
Przychodźcie całymi rodzinami!
Zapraszamy
Wstęp: bon na książki 25 zł od rodziny z dziećmi.
Można go wykorzystać na zakup dowolnej książki do końca roku.

Majowe spotkanie w ogrodzie – Dzień Matki

Majowe spotkanie w ogrodzie – Czas dla Nas
… i znowu przyszedł maj! I zakwitły bzy… Jest pięknie!
W tych miłych okolicznościach przyrody zapraszamy Was na spotkanie w ogrodzie Pracowni Zieleni Ivy & Rose z okazji Dnia Matki.
Kontynuujemy sprawdzoną formułę – spędzamy rodzinny czas razem, ale dzieci są zajęte własną pracą pod okiem jednej z nas, podczas gdy druga prowadząca czuwa nad pracą dorosłych. Warsztaty prowadzimy w rytmie slow, uczymy się nowych rzeczy, pijemy kawę i lemoniadę, rozmawiamy i dobrze się bawimy w kameralnych grupach.
Spotykamy się już 21 maja – zarezerwuj swój bilet!
—————————————————————-
Roślinne odciski w glinie, makramowe breloki i niespodzianka!
Sobota, godz. 11.00-13.00
* Mamy nauczą się kilku makramowych splotów i zrobią breloki do kluczy
* Dzieci wykonają roślinne odciski w glinie – co powstanie? Wisiorek dla mamy, a może magnesik?
* Niespodzianka dla wszystkich uczestników
Czyli 2 warsztaty w jednej cenie i niespodzianka do tego
Do domu zabieracie gotowe prace i dobry humor 🙂
Zapraszamy Was serdecznie!
Koszt biletu to 175 zł od pary Rodzic-Dziecko
===== Razem weselej i taniej! =====
Chcesz otrzymać rabat? Zaproś drugą parę na nasze warsztaty 🙂
W koszyku wpisz kod RAZEM – rabat 15zł od każdego biletu naliczy się automatycznie.
———————————————————————
Każdy warsztat prowadzony jest przez florystkę Kasię z pracowni zieleni Ivy and Rose oraz rękodzielniczkę Agnieszkę z Heklunki AgNichy.
Miejsce: Pracownia Zieleni Ivy & Rose, ul. Widłakowa 11B, Poznań
Szczegóły: agnicha@heklunki.pl lub tel. 730-927-999
kwiatywszkle@gmail.com lub tel. 695 693 679
Kilka słów o nas:
Jesteśmy miłośniczkami różnych pasji, ale łączy nas twórcze działanie. Cieszymy się, kiedy nasze prace trafiają do Waszych domów i jeszcze bardziej, kiedy możemy nasze umiejętności przekazać Wam i Waszym dzieciom. Dlatego też organizujemy warsztaty, podczas których nie tylko uczymy różnych technik, ale przede wszystkim przez wspólne działanie pokazujemy, że twórczość wyraża nas i nasze emocje na wiele sposobów – każdy może odkryć swoją drogę i nią podążać.
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku zapisu mniej niż 3 par.
W przypadku odwołania warsztatów przez organizatora opłata za bilet jest zwracana w całości.
——————————————————————
Organizatorzy:
@Heklunki AgNichy www.heklunki.pl
@Pracownia Zieleni Ivy&Rose www.kwiatywszkle.pl
Nasze wspólne weekendy to już norma 🙂
Po pierwsze oczywiście park linowy, kuchnia błotna, hamaki, zabawy w jurcie i ognisko.
Wejście na bazę i korzystanie z pełni powyższych atrakcji to koszt 20 zł od dziecka.
Mamy też dodatkowe warsztaty:
1. Robimy desery w słoiku!!! 3 na każde dziecko, które w trakcie coś podje, a deserki sprezentuje Mamie🙂 45 zł
Start warsztatu o godzinie 12:00
2. Zajęcia dla mam ( z dziećmi tez w porządku 😉 – robimy domowe peelingi w pięknych słoiczkach – 45 zł
Start warsztatu 13:00
Zgłoszenia pod numerem telefonu:
503 33 15 11 lub na naszym Facebooku 😉
P.S. Jesteśmy w trakcie zbiórki na budowę stolarni dla dzieci zatem zabierzcie drobniaki – będzie leśna kuchnia pełna pyszności zarówno dla fanów konkretów jak i słodkości ❤

Zielnik międzykulturowy / Міжкультурний гербарій / Межкультурный гербарий

miejsce: Pawilon, tereny nad Wartą
zbiórka: ul. Ewangelicka 1
prowadzenie: Sara Grolewska, Anna Gruszka
uczestnicy: rodziny z dziećmi w wieku 5–10 lat
informacje / zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl
W ramach warsztatów skierowanych do rodzin z dziećmi wspólnie poszukamy ciekawych roślin użytkowych, które wykorzystywane są na terenie Polski i poza nią – przez osoby pochodzące z innych obszarów. Poszukamy roślin, które zostały zawleczone na nasz teren – innymi słowy poszukamy roślinnych migrantek. Porozmawiamy o tym, czym są rośliny rodzime, czym gatunki „obce” i dlaczego warto używać wszystkich, czerpiąc przy tym również wiedzę od naszych sąsiadów i sąsiadek z innych krajów. Efektem warsztatów będzie zielnik, który następnie zeskanujemy i opracujemy w formie pliku PDF jako międzykulturowy zielnik użytkowy. Zapewniamy tłumacza języków ukraińskiego i rosyjskiego.
________
UA
Сімейні Зустрічі з Мистецтвом
Майстер-клас «Міжкультурний гербарій»
Дата та час: 21.05.2022 о 11:00
Тривалість: 1,5 год.
Місце проведення: Павілон (Pawilon), біля річки Варта
Ведучі: Сара Гролевська, Анна Грушка (Sara Grolewska, Anna Gruszka)
Учасники: Сім’ї з дітьми віком 5-10 років
Запис / інформація російською та українською мовами: Юлія Залозна (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
На цьому майстер-класі для сімей з дітьми ми разом шукатимемо цікаві корисні рослини, які використовуються в Польщі та за її межами людьми з інших областей. Ми будемо шукати рослини, які були завезені в нашу місцевість – іншими словами, ми шукатимемо рослини – мігрантів. Ми також поговоримо про те, що таке місцеві рослини, і чим є «чужорідні» рослини, а також чому варто використовувати всі види, при цьому черпаючи знання від наших сусідів та сусідок з інших країн. Результатом занять буде гербарій, який ми потім відскануємо та розробимо у форматі PDF як міжкультурний гербарій, придатний для використання. Ми надаємо перекладача української та російської мов.
________
RU
Семейные Встречи с Искусством
Мастер-класс «Межкультурный гербарий»
Дата и время: 21.05.2022 в 11:00
Продолжительность: 1,5 ч.
Место проведения: Павилон (Pawilon), возле реки Варта
Ведущие: Сара Гролевска, Анна Грушка (Sara Grolewska, Anna Gruszka)
Участники: Семьи с детьми в возрасте 5 -10 лет
Запись / информация на русском и украинском языках: Юлия Залозная (Julia Zalozna), +48 667 920 032, julia.zalozna@arsenal.art.pl
На этом мастер-классе для семей с детьми, мы вместе будем искать интересные полезные растения, которые используются в Польше и за ее пределами людьми из других областей. Мы будем искать растения, которые были завезены в нашу местность – другими словами, мы будем искать растения – мигрантов. Мы также поговорим о том, что такое местные растения, и чем являются «чужеродные» растения, а также, почему стоит использовать все виды, при этом черпая знания от наших соседей и соседок из других стран. Результатом занятий будет гербарий, который мы потом отсканируем и разработаем в формате PDF, как межкультурный гербарий, пригодный для использования. Мы предоставляем переводчика украинского и русского языков.

Jedzielnia/Plac Kolegiacki

Pierwsza Jedzielnia 2022 roku! Przybywajcie! Próbujcie!

Zapraszamy na zajęcia z Majsterkowania KnockKnock dla Dzieci od 7 roku życia.
Dzieciaki przy użyciu prawdziwych – odpowiednio dobranych narzędzi, w oparciu o instrukcje KnockKnock tworzą – z listew, deseczek, wkrętów, śrub, gwoździ, nakrętek itd. – konstrukcje, które następnie zabierają ze sobą do domu.
Same narzędzia budzą już u dzieci zainteresowanie i chęć działania. Dzieci tworząc budują swoją kreatywność. Dzięki odpowiednio przygotowanym instrukcjom uczą się również rozwiązywać twórczo problemy, obsługiwać narzędzia, wykorzystywać materiały konstrukcyjne, a także poznają zagadnienia matematyczne oraz uczą się współpracy i komunikacji.
Stawiamy im ambitne, ale realne cele, które rozwijają naszych uczestników oraz budują poczucie satysfakcji.
Zapraszamy dzieci od 7 lat.
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1,5h
koszt : 55 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 55 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (55 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 55 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta

 

 

NIEDZIELA

Spektakl „Jabłonka” w PTT

Ponownie z radością zapraszamy do siedziby Polskiego Teatru Tańca na spektakl „Jabłonka”!
Kiedy: w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 i 12.00.
Gdzie: w PTT ul. Taczaka 8 w Poznaniu.
Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga.
Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko.
Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki?
Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.
Czas trwania około 35 minut + 10 minut zabawy
Wiek: 1-6 lat
Na spektakle Teatru Atofri bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu, dorośli jak i dzieci od 12 miesiąca życia.
Cena biletu 30 zł.
Bilety na spektakl można kupić w systemie bilety24.pl.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej – cena biletu 22 zł, do zakupienia wyłącznie przed spektaklem.
O SPEKTAKLU:
scenariusz: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Izabella Rybacka
muzyka: Maciej Rychły
altówka preparowana: Anna Bogusławska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
premiera: czerwiec 2009
NAGRODY:
– Nagroda jury „Kot w worku” na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2010”, Warszawa,
– Wyróżnienie jury dziecięcego na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2010”, Warszawa.
Prezentowany m.in. na:
– International May Festival, Wiesbaden (Niemcy) 2015,
– cykl „Edukacja/Dzieci”, Teatr Stary, Lublin 2014, 2021,
– Światowy Kongres ASSITEJ 2014, Warszawa 2014,
– Sztuka Szuka Malucha organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka, Poznań 2011,
– Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych organizowany przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Suwałki 2011.
Więcej o przedstawieniu na:
http://teatratofri.pl/portfolio/jablonka-2/

JaMY #naTaczaka

JaMY #naTaczaka to cykliczne spotkania improwizacji ruchu i dźwięku, organizowane w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
jaMy#na Taczaka to spotkania otwarte dla każdej osoby, które zapraszają do grupowej improwizacji ruchu i dźwięku. Mają na celu stworzenie przestrzeni do wspólnej praktyki tańca i muzyki oraz twórczej wymiany niezależnie od doświadczenia czy wieku. Jamy stanowić będą również miejsce integracji poznańskiego środowiska artystycznego, na każde spotkanie zaproszeni zostaną twórcy reprezentujący różne rodzaje muzyki. Każde spotkanie zacznie się od krótkiego wprowadzenia.
Spotkanie poprowadzą artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca: Evelyn Blue, Zofia Tomczyk i Daniel Michna.
——————————–
Wydarzeniu towarzyszy MUZYKA improwizowana NA ŻYWO!
22/05/22 muzykę na żywo tworzyć będzie Agata Kneć – multidyscyplinarna artystka, tworzy na płaszczyźnie instalacji, sound artu, filmu oraz wideo. Jak artystka i kuratorka współtworzy niezależne projekty FORMA, DOMIE. W Radiu Kapitał prowadzi autorska audycję NOODS Radio.
—————————–
Bilety w cenie 10 zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz 45 minut przed rozpoczęciem wydarzenia w siedzibie PTT.
Gorąco zapraszamy!
—————————-
Tęskniliście za rodzinnym zwiedzaniem naszej ekspozycji? Mamy dla Was dobrą wiadomość!
Już w ten weekend w ramach Poznańskie Dni Rodziny i Dzień Dziecka w Bramie Poznania zapraszamy Was we wspólną wyprawę po dawnym Ostrowie Tumskim:
👑 𝙋𝙊𝙎𝙕𝙐𝙆𝙄𝙒𝘼𝘾𝙕𝙀 𝙎𝙆𝘼𝙍𝘽𝙊́𝙒 👑
📅 22 maja [niedziela]
🕚 godzina 11:00
🎟 wydarzenie bezpłatne
☎ zapisy pod numerem: 61 647 7634
—————————-

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. W programie gry plenerowe: Dobble XXL, Molkky, King of the Hill, Kubb, Piankowe kręgle, Worki do skakania i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger (najlepiej poprzez stronę Fundacji).
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Naszym Partnerami są Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl

NIEDZIELNE ANIMACJE DLA DZIECI I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

Taki duży, taki mały… może wpaść do nas w niedzielę i spędzić super czas!
Co przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych plażowiczów? 🏖
🎧 disco na plaży
🎁 quiz z nagrodami
💃 muzyka i tańce
👧 zabawy z chustą Klanza
✨ brokatowe bajkowe tatuaże
🎈 warsztaty balonowe
💦 giga bańki mydlane
🧸 kącik zabaw
A do tego piękną przyrodę wokół i opiekę najlepszych animatorów pod słońcem! Hej, dzieci! Musicie do nas dołączyć! ☀
Program:
12:00-16:00 ANIMACJE I WARSZTATY
16:00-18:00 TEATR DLA DZIECI
/ WSTĘP WOLNY /
Maj… czas majówek, więc i my zapraszamy na wielką majówkę w sercu Fyrtla Garbary, na Placu Bernardyńskim.
Będzie to kolejny radosny festyn, podczas którego zaprezentują się lokalne podmioty – szkoły, organizacje pozarządowe, artyści… wspólnie będziemy też obsadzać zmieniający się ostatnio Plac Bernardyński roślinami miododajnymi!
Zapraszamy 22 maja od 12.00
Program artystyczny
12:00 – pokazy taneczne (grupy dziecięce z MDK nr1)
12:30 – Spektakl ŻUBR POMPIK Teatru Fuzja
14:00 – 16:00 – prezentacje taneczne i wokalne artystów polskich i ukraińskich (więcej szczegółów niebawem w dodatkowych postach wydarzenia)
16:00 – Koncert muzyki do tańca – Kapela Odloty
Warsztaty
Od 13.00 – 16.00 czekać będą na Was współgospodarze przy swoich stoiskach warsztatowych i pokazowych.
Wśród atrakcji:
– warsztaty florystyczne, przyrodnicze, ekologiczne
– wystawa fotografii
– stoiska rękodzieła
– animacje i wielkie bańki mydlane
oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek od partnerów akcji „Majówka na Bernardynach”
A w wielkiej loterii kwiatowej do wygrania kilkaset roślin!
Wydarzenie jest inicjatywą lokalną w ramach działań FYRTLA GARBARY – tworzą go partnerzy tej koalicji:
– WSKZiU nr 2 w Poznaniu
– Rada Osiedla Stare Miasto
– Fundacja KREAKTYWATOR,
– Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Zielone Centrum
– CIL STARtownia STARomiejska
– STowarzyszenie Pozytywnia
– Fundacja Młyn Wsparcia
– Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu,
– Międzynarodowa Fundacja OPEN
– Poznańska Fundacja Artystyczna,
– Manufaktura Obrazów
– Fundacja Zapis
– Zespół Szkół Odzieżowych
– Klub Seniora Niezły Młyn
– Wolontariat SP 82
– Warsztat – pracownia florystyczna (23 lutego 36)
– Kawalerowie Orderu Uśmiechu
– Zaułek Rzemiosła
Grafika Studio YOS
Wydarzenie dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Zapraszam Was na pierwsze Ohanowe rodzinne spotkanie plenerowe, którego motywem przewodnim będą warsztaty roślinne! 🌱🪴 Już 22 maja spotkamy się w Leśnej Bazie w podpoznańskim Puszczykowie, gdzie czeka na Was wiele ciekawych aktywności!
𝐂𝐎 𝐙𝐀𝐏𝐄𝐖𝐍𝐈𝐀𝐌𝐘:
– pobyt w leśnej bazie pełnej atrakcji
– możliwość schronienia w mongolskiej jurcie
– spotkanie i warsztaty roślinne z Bartkiem Woytem
– park linowy
– kuchnię błotną
– leśną strefę hamakową
– ognisko
– dostęp do: kociołka elektrycznego w którym można coś sobie podgrzać, czajnika, kuchenki polowej
– dostęp do toalety z ciepłą wodą
Dodatkowo będzie możliwość zakupienia przekąsek z leśnej kuchni pełnej pyszności zarówno dla fanów konkretów jak i słodkości 🙂
Ohanowe wyjazdy i Leśną Bazę łączy to, że chcemy zapraszać dzieci i dorosłych do traktowania życia jako radosnej przygody w kontakcie z naturą i uczenia się poprzez ciekawość, dlatego na nasze spotkanie zaprosiliśmy wyjątkową osobę. Poznajcie Bartka!
𝐁𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤 𝐖𝐨𝐲𝐭 – zaklinacz roślin od dziecka. Już w młodym wieku znał wiele łacińskich nazw gatunków nie tylko roślin, ale i zwierząt. Na co dzień jest opiekunem roślin w poznańskiej palmiarni. Pracuje także dla wielu restauracji i miejsc, aranżując roślinne przestrzenie, kompozycje, wnętrza. Jest także autorem i ogrodnikiem wielu prywatnych pięknych ogrodów. Współpracuje z fundacjami i domami kultury krzewiąc miłość do przyrody poprzez organizację warsztatów roślinnych dla dzieci i dorosłych. O roślinach mógłby mówić dniami i nocami, jego wiedza jest ogromna!
Podczas spotkania będziecie mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których Bartek opowie m.in. o tym co to jest bluszczyk kurdybanek, do czego użyć słoniowych uszu, co lubi melisa, a co werbena cytrynowa. Wspólnie z dziećmi posadzimy sadzonki, które zabierzecie ze sobą do domu!
𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐒𝐏𝐎𝐓𝐊𝐀𝐍𝐈𝐀:
11:00-11:15 spotkanie pod jurtą i przywitanie
11:15-13:30 warsztaty roślinne
Równolegle możliwość korzystania z infrastruktury bazy, w tym parku linowego, błotnej kuchni, strefy hamaków, a także brania udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach nawiązujących do tematyki roślinnej i zabawach ruchowych prowadzonych przez Ohanowe dziewczyny do zadań specjalnych 🙂
Przygotowane atrakcje są odpowiednie dla dzieci w wieku 3-10 lat.
🔥14:30-16:00 po warsztatach rozpalimy ognisko na którym będziecie mogli przyrządzić to co ze sobą weźmiecie. Nie zapewniamy wyżywienia, dlatego zabierzcie ze sobą to co lubicie. My zapewnimy papierowe talerzyki i sztućce.
Takie aktywne spotkanie w lesie pozwoli Ci zrelaksować się po długim tygodniu, zainspirować, spędzić ciekawie czas, przy jednoczesnej frajdzie Twojego dziecka/-i 🙂
𝐂𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎 𝐙𝐀𝐁𝐑𝐀𝐂́:
– ubrania odpowiednie do warunków atmosferycznych
– preparat przeciwko komarom i kleszczom
– bidony z wodą
– jedzenie na ognisko/ gotówkę na zakupy w leśnym sklepiku
🌲𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞: Leśna Baza Puszczykowo, adres: Jana Kochanowskiego 16, 62-040 Puszczykowo
𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧: 22 maja (niedziela), godz. 11:00-15:00
𝐃𝐨𝐣𝐚𝐳𝐝: autem lub pociągiem (stacja Puszczykówko + 1km piechotą)
Spotkanie odbędzie się niezależnie od pogody. W razie ulewnego deszczu schronimy się w znajdującej się na terenie bazy mongolskiej jurcie.
𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐎Ł𝐀̨𝐂𝐙𝐘𝐂́?
✅ CENA:
– 45 zł dziecko powyżej 3 roku życia
– 25 zł osoba dorosła
– dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie
📧 ZAPISY przyjmujemy do 21.05 do końca dnia. By zarezerwować miejsce w wydarzeniu należy:
1) wpłacić opłatę rezerwacyjną w wysokości 30zł/rodzinę na nr konta: 90 1050 1520 1000 0097 2480 4241 (tytuł przelewu: imię i nazwisko, 22.05. rodzinne spotkanie plenerowe)
Resztę kwoty należy wpłacić do 19.05.
Można od razu wpłacić całość.
2) oraz wysyłając e-maila na adres: biuro@ohanatravel.pl z informacją o ilości osób dorosłych, ilości dzieci i wieku dzieci. Rezerwacja zostanie przez nas potwierdzona poprzez wysyłkę maila zwrotnego wraz ze szczegółami wydarzenia.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat.
𝐃𝐨ł𝐚̨𝐜𝐳𝐜𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐬 𝐰 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐫𝐳𝐞!
@ohanatravelpolska
aktywne wyjazdy rodzinne
Kontakt: biuro@ohanatravel.pl, +48 605 158 558

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.