PLAN ZAJĘĆ 28.03 – 03.04.2022

PLAN ZAJĘĆ 28.03 – 03.04.2022

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Cyrkowe akrobacje, jakich jeszcze w poznańskich teatrach nie było, jazzowe choreografie rodem z Broadwayu i francuska rewia w samym sercu Poznania. To wszystko czeka na widzów Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź. Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie, a w marcu kolejne wystawienia show.

Bohaterowie zabiorą widzów na nowojorską ulicę, a także w mroczne zakamarki Paryża. Dużym zaskoczeniem będzie na pewno scenografia, której elementy zostały wykorzystane jako rekwizyty dla akrobatów i artystów cyrkowych. Będzie też kilka wizualnych niespodzianek i wyjątkowych pokazów akrobatycznych.

Po raz pierwszy w historii Teatru Cortiqué widzowie zobaczą dwie wersje jednego widowiska. Ach te Koty, czyli spektakl dla widzów w każdym wieku oraz Ach te Koty Nocą – spektakl dla widzów dorosłych.

Czym różnią się oba spektakle?

Ach te Koty to spektakl kierowany do widzów w każdym wieku. W obsadzie zobaczymy zarówno młodszych jak i dorosłych artystów, bajkowe kostiumy i makijaże.

Ach te Koty Nocą kierowany jest do publiczności, która nie boi się zmierzyć z bardziej odważną i frywolną wersją spektaklu. Show Ach te Koty nocą pobudza zmysły, czerpiąc odważne inspiracje rodem z francuskich kabaretów, które przeznaczone są dla widzów pełnoletnich. Na scenie zobaczymy głównie zawodowych artystów.

Czego mogą spodziewać się widzowie?

Do współpracy przy tworzeniu spektaklu zaprosiliśmy choreografów tańca jazzowego oraz artystów cyrkowych, którzy od wielu lat współpracują z Anną Niedźwiedź przy tworzeniu widowisk.

Nowością w show są jazzowe układy taneczne i choreografie rodem z broadwayowskich teatrów

Czas trwania: 60 min

26.03.2022 godz. 16:00 (obsada: koty A, myszki A) godz. 18:30 (obsada: koty N, myszki N) 27.03.2022 godz. 10:30 (obsada: koty B, myszki D) godz. 13:00 (obsada: koty B, myszki B) godz. 15:30 (obsada: koty A, myszki C) godz. 18:30 (obsada: koty N, myszki N) 28.03.2022 godz. 9.30 (obsada: koty A, myszki A) godz. 11.30 (obsada: koty A, myszki C) 29.03.3022 godz. 9.30 (obsada: koty B, myszki B) godz. 11.30 (obsada: koty B, myszki D) Czas trwania: 60 min

KARMELEK // spektakl


Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji w Poznaniu

Czas trwania: ok. 50 min.
Wiek uczestników: od 4 lat

Pisze reżyser Bartosz Kurowski:

Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

Twórcy:
Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Bartosz Kurowski

Wystawa „Antoni Gaudí”

Czas trwania: 5.03.–3.07.2022
Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.
Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.
kuratorka: Charo Sanjuán Gómez
Wystawa czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamku
wtorek-niedziela w g. 12-20, w czwartki w g. 12-22
zwiedzanie dla szkół: poniedziałek-piątek g. 9-20 (po uprzednim umówieniu)
bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowe, powyżej 15 osób), 1 zł (dla obywateli Ukrainy)
¡Hola Mamá! to zajęcia hiszpańskiego dla mam z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat).
Zajęcia mają charakter swobodnego KURSU JĘZYKOWEGO, dlatego nie zwlekaj z dołączeniem!
Zajęcia będą trwały 45 min, będziemy witać i żegnać się piosenką tak, by i nasze dzieci rozwijały swoje językowe kompetencje słuchając języka hiszpańskiego w przyjemnej dla nich formie.
Na miejscu będziemy mieli do dyspozycji przestrzeń wyłożoną miękkimi matami specjalnie dla maluszków oraz sporo zabawek i książek tak, by nasze dzieci nie nudziły się w czasie zajęć.
A dla nas, mam, niech to będzie godzina dla siebie. Dla naszego rozwoju, dla naszej kreatywności i naszej zabawy.
Po to, by zrobić coś dla siebie samej.
Po to, by nauczyć się porozumiewać po hiszpańsku, by spytać o najbliższy bar z tapasami i poprosić o dokładkę churros con chocolate.
By posłuchać latynoskich rytmów i nauczyć się rozumieć słowa piosenek.
Po to, by poznać inne mamy i stworzyć dla siebie przyjazne towarzystwo.
KIEDY: poniedziałki, godz. 13.30-14.15
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dla mam z małymi dziećmi
ZA ILE: 45zł/zajęcia lub, przy zapisach do 16 marca, wyjątkowa cena: 485zł za cały kurs (tj 13 zajęć).
W cenie są lekcje języka w małej grupie, materiały lekcyjne, kontakt z lektorką przez komunikator w trakcie trwania kursu, a także możliwość odrobienia każdej nieobecności zdalnie.
Liczba miejsc ściśle ograniczona, zapisy: 608220011 lub luiza.stosik@gmail.com

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
📌
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

„Helutki” zajęcia umuzykalniające dla dzieci do lat 3

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dla rodziców z dziećmi! 🎶
Zapisy: zgłoszenie w wiadomości prywatnej lub na adres mailowy annamusicisfun@gmail.com
Dla kogo?
dla rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat
Grupa: 5 os.
Metody:
śpiew w skalach – uwrażliwia dzieci i otwiera je na rozumienie języka muzyki. Pozwala doświadczyć melodii innych niż tylko smutnych lub tylko wesołych. Kształtuje gust muzyczny oraz wspiera rozwój mowy.
rytmiczanki w metrach regularnych i nieregularnych – uczy dzieci zabawy rytmem i słowem, rozwija poczucie rytmu w ciele oraz pozytywnie wpływa na rozwój mowy
swobodna gra na instrumentach perkusyjnych – jest sposobem na eksplorację i doświadczenie gry na instrumentach metodą prób i błędów. Pozwala dziecku na wyrażenie siebie poprzez samodzielny dobór instrumentu oraz sposobu gry na nim.
elementy muzykoterapeutyczne – takie jak improwizacja, relaksacja, pobudzanie i wyciszanie
Co warto wiedzieć?
Dzieci oraz dorośli lepiej bawią się w przestrzeni, którą znają, dlatego na początku każdych zajęć dostajecie chwilę, by zapoznać się z salą, znajdującymi się w niej przedmiotami i osobami.
Rodzicu!
W trakcie zajęć dzieci mogą swobodnie poruszać się po sali, zgłaszać i zaspokajać swoje potrzeby, uczestniczyć aktywnie lub biernie.
Weź ze sobą kocyk, przekąski, wodę.
Jeśli dziecko chce, może przynieść swoje instrumenty.
Koszt:
40 zł płatne na miejscu gotówką lub blikiem
Prowadząca:
Anna Mitura wykwalifikowaną opiekunka dziecięca, muzykolożka, arteterapeutka w trakcie uzyskiwania uprawnień. Posiada certyfikat Instytutu Gordnowskiego, uprawniający do prowadzenia zajęć gordonowskich. Ma doświadczenie w prowadzeniu gordonków oraz języka angielskiego wg metodologii Pomelody. Prywatnie mama 3-latki i fanka wychowania przez sztukę oraz edukacji leśnej.

 

 

 

WTOREK

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice,
Serdecznie zapraszamy na kolejny sezon w naszej instytutowej BAWIALNI♥️.
Bawialnia to cykliczne BEZPŁATNE spotkania dla rodzin z małymi dziećmi od 6 m-ca życia do 3 lat.
Na powitanie wiosny w Bawialni 🌷🌷🌷 zapraszamy rodziców i dzieci w dwóch grupach wiekowych:
* Bawialnia dla młodszych dzieci w wieku od 6 mcy- do 1,5 lat:
– 29.03.2022 ( wtorek), godz. 17:15 – 18:45
– 6.04.2022( środa), godz. 14:00- 15:30
* Bawialnia dla starszych dzieci wieku od 1,5 do 3 lat:
– 20.04.2022( środa), godz. 14:00- 15:30
– 27.04.2022( środa), godz. 14:00- 15:30
BAWIALNIA to specjalnie zaaranżowana przestrzeń dla małych dzieci i ich rodziców.
W czasie spotkań w Bawialni koncentrujemy się na ZABAWIE SWOBODNEJ, w czasie której dzieci mają szansę bawić się i rozwijać umiejętności społeczne oraz kreatywnie działać w inspirującej przestrzeni.Spotkania w Bawialni są również okazja do spotkania i wymiany doświadczeń wśród rodziców.🙂
Zapraszamy do zapisów poprzez formularz https://imd.org.pl/bawialnia/ , w którym po wybraniu odpowiedniej formy zajęć (Bawialnia dla młodszych dzieci lub Bawialnia dla starszych dzieci), są wyświetlane terminy, w których odbywają się spotkania dla danej grupy wiekowej. W przypadku chęci zgłoszenia się na więcej niż jedno spotkania, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego osobno dla każdego terminu.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania udział w Bawialni jest bezpłatny!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkania odbywają się w mniejszych grupach (średnio 7 rodzin).
Do zobaczenia w Bawialni!♥️

Warsztaty Dla Dzieci – Murowanie

Cześć dzieciaki 🙂
Warsztaty Murujemy!
Dzieciaki przy użyciu gipsowych cegiełek, kleju, tynku oraz barwników tworzą ekscytujące konstrukcje pracując z naszymi edukacyjnymi instrukcjami. Krok po kroku wznoszą mury, które zamieniają w kształtne modele. Nikt z tych warsztatów nie wychodzi czysty, ale wszyscy dumni i zadowoleni. Wykonane modele dzieciaki zabierają ze sobą do domu.
Zapraszamy dzieci od 5 lat , maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 39 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 39 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (39 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 39 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

MALORT

Malortowi wojna nie jest obca, niestety. Twórca malortu, Arno Stern, stworzył to dobre miejsce dając uwagę i podążając za potrzebami sierot wojennych pod koniec II wojny światowej. To właśnie dzieci, które straciły rodziców w wyniku szeroko pojętych działań wojennych, były jego pierwszymi beneficjentami. Sam Arno przez wiele lat uciekał i ukrywał się z rodziną przed nazistami.
Dzisiaj, jako prowadząca malort, pragnę podzielić się dobrem, które wypływa z tego miejsca. Tych, którzy znaleźli się w Poznaniu uciekając przed wojną, zapraszam do bezpiecznej przestrzeni, w której można przelewać na papier swe emocje.
Będę organizować dodatkowe, bezpłatne zajęcia grupowe dla uchodźców. Chętnych proszę o kontakt (504281884 – po polsku, +48538155891- po ukraińsku).

TWÓRCZE LUDKI – warsztaty artystyczne z elementami języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-5 lat

„Twórcze ludki” to zajęcia z elementami języka angielskiego skierowane dla dzieci 2-5 letnich, wspierające ich holistyczny rozwój (społeczny, emocjonalny oraz poznawczy). Poprzez wspólne zabawy muzyczno-plastyczne, dzieci będą rozwijać swoją mowę (również w zakresie podstaw języka angielskiego), kreatywność, sprawność manualną, motorykę małą i dużą oraz umiejętność współpracy i zgodnej zabawy.

poniedziałek 17:00-18:00
Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Pierwsze zajęcia: 20 zł
Kolejne pojedyncze zajęcia: 35 zł
Karnet na 4 zajęcia: 120 zł

Szycie na maszynie dla zielonych

Szycie dla zielonych! Nie dotykałeś maszyny, albo inni zakazywali ci „bo zepsujesz”? Przyjdź. Podczas tego warsztatu nauczysz się podstaw obsługi maszyny do szycia, rodzajów sprzętu, oraz reakcji na ewentualne problemy. Nie musisz niczego przynosić!
Uszyjemy torby na zakupy z materiałów zero-waste. Niby nic, a dzięki temu nie zestresujesz się presją czasu.
Prowadzę ten warsztat od ponad roku w różnych miejscach. Kiedyś robiliśmy plecako-worki, ale jak na pierwszy raz to było zbyt dużo 🙂
Warsztat to etap pierwszy – można przyjść potem na etap 2, gdzie będziemy eksperymentować z worko-plecakami.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY przez komentarz w poście wewnątrz niniejszego wydarzenia, lub pod numerem 780044816.
OPŁATA jest dobrowolnej wysokości do puszki na datki na miejscu (weźcie gotówkę!). Wydarzenie dzieje się pod ziemią i są obowiązkowe maseczki nałożone poprawnie.

 

 

ŚRODA

>> UWAGA, ZAPISY NA KONKRETNE GODZINY – ZERKNIJ W POSTY W ŚRODKU WYDARZENIA <<
Jeśli chcesz „posiadać” kawałek ziemi, Park co roku ma oddaje do dyspozycji mieszkańców grządki. Koniec lutego to najlepszy moment na zaaranżowanie wstępne przestrzeni i wysadzenie do gruntu choinek zebranych z osiedla po świętach 🙂
W zamian za pomoc na tym etapie otrzymacie pierwszeństwo w wyborze grządki dla siebie! Zawsze pierwsze „schodzą” duże i słoneczne, dlatego warto sie pospieszyć z rezerwacją. 🙂
Grządkę możesz zaaranżować i obsadzić jak chcesz, zabezpieczyć płotkiem (standardowo ma jedynie obramowanie z cegieł). Sugerujemy i wspieramy hodowanie jadalnych roślin (najfajniej jest jeść z własnej grządki) ale można sadzić co się chce. Podczas sezonu będziemy prowadzic akcje informujące o zwalczaniu plag: ślimaków, mszyc i innych, a także doradzać w uprawach. Zaaranżujemy szklarnię, aby ogrodnicy mogli hodować sadzonki z ziarenek 🙂

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widziany! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach. Z tygodnia na tydzień jest Was coraz więcej.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.
👋 Do zobaczenia w Pireusie!

MAMklub – rozwojowe spotkania mam

Tworzymy MAMklub czyli bezpieczną i otwartą przestrzeń dla wymiany matczynych myśli, spostrzeżeń, dylematów. Chcemy wyjść z domu, nawiązać znajomości, zrobić razem coś wartościowego!
9 marca 2022 spotkamy się z okazji Dnia Kobiet. Temat przewodni będzie tym razem krążył wokół tego, jak możemy budować świat bez przemocy. Jeśli wojna i przemoc będą w naszych relacjach z dziećmi, mężem/partnerem, bliskimi, świat w którym żyjemy nadal będzie rodził zaślepieńców i morderców.
Jeśli zadbamy o miłość w naszych rodzinach, wówczas dobro wyleje się z nas na świat! Porozmawiajmy więc o życiu bez przemocy w naszych rodzinach, o słuchaniu sercem, o miłości.
Wierzymy, że jeszcze możemy zmienić na lepsze ten świat!
Dlatego rezygnujemy całkowicie z jakiegokolwiek wynagrodzenia za to spotkanie, a kawę/herbatę wypijecie na nasz koszt.
W obliczu wydarzeń na Ukrainie prosimy Was wzamian o wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej https://www.pah.org.pl/wplac/
lub innej organizacji niosącej konkretną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
—–
KIEDY – środy, g. 13.30-15.00
MIEJSCE – Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, 60-687 Poznań
DLA KOGO – dla mam (z dziećmi lub bez)
INWESTYCJA – 30zł/przedpłata do wtorku poprzedzającego spotkanie lub 45zł/na miejscu za 1 mamę + dziecko/dzieci
– lub dowolna kwota wpłacona na konto PAH (https://www.pah.org.pl/wplac/) lub innej instytucji niosącej konkretną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Konieczna pozostaje rezerwacja miejsca – przez FB lub SMS 609508052
—–
MAMklub to ubogacający, rozwojowy kobiecy krąg. To przestrzeń wsparcia i wymiany doświadczeń. Każdemu spotkaniu przyświeca temat przewodni, będzie też czas na swobodną wymianę myśli oraz wspólną zabawę z maluszkami. Zajęcia będzie moderować Ania. Zapraszamy w każdą środę!
Oferujemy ciepłą herbatę i kawę na miejscu, którą możesz wlać do swojego zamykanego kubka (aby uniknąć kontaktu naszych dzieci z ciepłymi płynami).

Leśna Grupa Zabawowa

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

 

 

CZWARTEK

 

inteGRY / sąsiedzkie spotkanie przy grach planszowych i karcianych

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ serdecznie zapraszamy na inteGRY, czyli cykl bezpłatnych spotkań przy grach planszowych. Najbliższe rozgrywki zaplanowane są na 31 marca (tj. czwartek) od godziny 18:00. Spotykamy się w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24, wejście od strony podwórza).
Planujemy rozegrać partię w grę społeczno-edukacyjną Kooperatywa. Głównym zadaniem graczy jest ze sobą współpracować, po to żeby z powodzeniem założyć i prowadzić kooperatywę… W objaśnieniu zasad gry pomogą nam ludzie z Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Chcesz dołączyć? No to wpadaj! Zapraszamy!
Masz ochotę zagrać w coś innego? Schron daje możliwość zapoznania się z wieloma współczesnymi grami planszowymi i karcianymi, które można śmiało określić mianem kultowych. Wśród nich między innymi zagrać możesz:
1. Osadnicy z Catanu
2. Small World
3. Dobble
4. Neuroshima HEX
5. Jungle Speed
6. Gorący Ziemniak
7. Warcaby
8. Tajniacy
9. Tajniacy Obrazki
10. Sabotażysta + rozszerzenie
11. Carcassone
12. Wsiąść do pociągu: Europa
13. Wysokie Napięcie
14. Cywilizacja: Poprzez Wieki
15. Szachy
16. Flotylla (2 egz.)
17. Eksplodujące Kotki
18. Fluxx
19. 7 Cudów Świata
20. Jenga
21. Monopoly Poznań
22. Rummikub
23. Cortex
Masz swoją grę, ale nie masz z kim zagrać? Zabierz ją ze sobą, razem na pewno rozgryziemy jej zasady.
Na pewno nie zabraknie chętnych do gry, a zasady lub wątpliwości dotyczące rozgrywki zostaną rozwiane przez prowadzącego Jakuba GRYpczyńskiego.
Chęć uczestnictwa można zgłosić w komentarzu do wydarzenia lub mailowo pod adresem skeuropa@o2.pl
W miarę możliwości prosimy o wskazanie gry w którą planujecie zagrać – ułatwi nam to przygotowanie i organizację przestrzeni w Schronie Kultury Europa.
inteGRY czas zacząć!
—-
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

Warsztaty dla dzieci – Koń

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na warsztaty, na których każdy z was zrobi własnego konia!
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Warsztaty dla dzieci do lat 7.
Na zajęciach, za pomocą plastikowej butelki, sznurków i kartek papieru stworzymy kucyki, rumaki lub nawet jednorożce!
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
-plastikowa butelka 1,5l ( z nakrętką)
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.
Kreatywność to jedna z cech przyszłości, którą warto pielęgnować już od najmłodszych lat. A najlepiej rozwija się ją przez doświadczenie.
Dlatego zapraszamy dzieci 0-3 lata na zajęcia sensoryczno-plastyczne w naszej pracowni! 🎨
Podczas zajęć dzieci będą miały okazję swobodnie eksplorować materiały plastyczne takie jak klej, farby, glina, papier czy masy plastyczne.
Każde dziecko inaczej reaguje na kontakt z różnymi fakturami i konsystencjami, dlatego każdy mały uczestnik i uczestniczka ma możliwość działania w swoim tempie i we własnym zakresie. ❤️
Zajęcia trwają 45 minut
Dzieci zapraszamy w wygodnych i swobodnych strojach, których nie będzie żal pobrudzić 🎨❤️
Koszt: 40 zł
Limit miejsc: 5
Prowadząca:
Anna Mitura – arteterapeutka w trakcie zdobywania uprawnień, fanka wychowania przez sztukę i dziecięcej ekspresji. Wykwalifikowana opiekunka dziecięca, która już 12 lat pracuje z dziećmi. Prywatnie także mama 3-latki.

 

 

 

PIĄTEK

Dzwonnik z Notre Dame- spektakl dla dzieci

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com Wstęp bezpłatny!
Dzwonnik z Notre Dame to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku inspirowana filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.
Oto on!🌈 ☀️ Świeżutki kalendarz wydarzeń na kwiecień! 🌸 🌼
A w nim mnóstwo atrakcji dla małych i dużych gości! 🌞🌷 Wielkanocna Nocowanka🌈 ☀️
🌷 Niedziela jak za dawnych lat 🍭 🍬
🌷 Warsztaty Wielkanocne🌾 💐
🌷 Kosmiczna Nocowanka🌏 🪐
🌷 Warsztaty zielarskie z sadzeniem rzeżuchy🌿 ☘️
🌷 Warsztaty kulinarne Jak powstaje czekolada 🍫 🍩
🌷 Warsztaty plastyczne Palemkowe Love
i wiele innych!🌷 🪴Będziecie z nami? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, na które wydarzenie się wybieracie😊🌷

 

 

SOBOTA

„Zielony Kopciuszek” Teatr Kultureska | Dzieciaki na Piętrze 2022 | 2.04.2022

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.
Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze?
—-
Wiek: 3-11 lat
Czas trwania: 60 min.
Bilet na spektakl (dla każdego widza):
– w cenie regularnej 20 zł
– w przedsprzedaży 15 zł (do 18.03.)
🎫 https://bit.ly/35i1iST
Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.
*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
Dokonanie zakupu Biletu po zapoznaniu się z Regulaminem jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do respektowania jego postanowień.
Regulamin wiąże wszystkie osoby zamierzające uczestniczyć w Wydarzeniu, niezależnie od tego czy nabyły Bilet osobiście czy za pośrednictwem osób trzecich.
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

STREFA ZABAWY / JAZZ


MIEJSCE BAWIALNIA CK Zamek
Godzina g. 11
Data 2.04.2022
Cena 15.00 zł
prowadzenie: Malwina Stępniewska

Warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Zapraszamy do poznania kolejnego stylu muzycznego. Będziemy tańczyć, szaleć i bawić się przy synkopowym rytmie jazzowym oraz relaksować się przy przyjemnych dźwiękach swingu.
Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g.11-11.45 Bawialnia/bilety: 15 zł/ dla uchodźców z Ukrainy bezpłatne bilety do odbioru w kasie

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z „Plastyką”

Zapraszamy młode mole książkowe wraz z opiekunami na wyjątkowy bajkowo-książkowy spacer po wystawie Tradycja i nowoczesność. Sztuka w międzywojennym Poznaniu. Stowarzyszenie Artystów Wielkopolskich „Plastyka”, na którym:
– Będziecie poszukiwać motywów z literatury dziecięcej na obrazach oraz w rzeźbach
– Poznacie tajemnicę starej księgi oraz książki dla dzieci z naszej kolekcji muzealnej
– Zainspirujecie się jedną z niezwykłych opowieści i w ramach warsztatu plastycznego staniecie się tkaczami i tkaczkami chmur.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
Czas trwania zajęć: 2 godziny.
Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu na wystawę:
-bilet na wystawę czasową + stałą (normalny): 35 zł
-bilet na wystawę czasową + stałą (ulgowy): 22 zł
-bilet na wystawę czasową (normalny): 28 zł
-bilet na wystawę czasową (ulgowy): 17 zł
Obowiązują zapisy:
(pod nr 61 85 68 136 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30).

Wiosenna wymiana roślin

Zapraszamy na drugą edycję wiosennej wymiany roślin w Po-Dzielni!
Jeżeli lubisz, kiedy wokół Ciebie jest dużo roślin, masz odnóżki lub całe roślinki na wymianę, by wzbogacić swoją kolekcję – zapraszamy. A może lubisz po prostu porozmawiać o roślinach? Odwiedź Po-Dzielnię!
Zasada jest prosta – przynosimy odnóżki (ukorzenione lub nie), lub całe rośliny, które chcemy oddać lub wymienić. Można też przynieść ziemię, doniczki i inne akcesoria.
Cała wymiana będzie bezkosztowa.
Pozdrawiam i do zobaczenia!
Agata
„Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać.”
Andre Liege

Poranek literacki z Łukaszem Wierzbickim – premiera książki po ukraińsku

2.IV. godz. 11.00 Poranek literacki z Łukaszem Wierzbickim – premiera książki po ukraińsku
W światowy Dzień Książki Dziecięcej zapraszamy Was – całymi Rodzinami – także z Gośćmi z Ukrainy na pełną fascynujących przygód opowieść o przeżyciach Kazimierza Nowaka.
Ten podróżnik, reporter i fotograf przemierzył Afrykę na rowerze, pieszo, na wielbłądzie. Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Przedstawia historię Kazika, który w latach trzydziestych XX wieku, poświęcił 5 lat swojego życia na podróż.
Przebył 40 tysięcy kilometrów od Trypolisu poprzez Przylądek Igielny do Algieru.
Główny bohater poznaje kulturę Afryki cudem unikając śmierci, gdy zostaje zaatakowany przez dzikie zwierzęta, i gdy niemal tonie w rzece Kassai.
Pomimo wielu przeciwności losu, spełnia swoje marzenie i kończy wyprawę sukcesem.
I my posmakujemy przygody – Łukasz Wierzbicki gwarantuje, że każdy z nas poczuje pustynny pył na twarzy, posłyszy wycie kojotów i ryk lwa.
Bądźcie odważni – przybywajcie!
Zapraszajcie swoich przyjaciół z Ukrainy.
Całe spotkanie tłumaczyć będzie: Oksana Tsyurpita-Polańska
Wstęp: bon na książki 25 zł od rodziny z dziećmi.
Można go wykorzystać na zakup dowolnej książki do końca roku.

Twórcza manufaktura zajęcia artystyczne dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia artystyczne dla dzieci w pracowni Helutka 🎊🎨
Tematem spotkania ze sztuką będzie kosmos ✨🔭
Dzieci będą miały okazję zapoznać się z action painting, współczesna techniką malarską, która jest świetną zabawą 🖌️🎨🎊
Będzie też odrobinka edukacji kosmicznej 🔭 i twórcza zabawa z masą papierową 🗞️
Nie może Cię zabraknąć!
Zapisy jak zwykle w wiadomości prywatnej lub telefonicznie 787449535
Warsztaty potrwają godzinę (60 minut)
cena 50 zł jedno dziecko, rodzeństwo 80 (dwójką dzieci) lub 100 (trójka dzieci)

Zwiedzanie podziemi Fortu VI

Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok. dwóch godzin a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń koszarowych z licznymi ekspozycjami, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego, ok. poł kilometra podziemnych korytarzy oraz spacer fosą fortu.
Zbiórka na dziedzińcu Fortu o godz 12:00. Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 15 zł.
Płatne na miejscu, bez zapisów.
Na miejscu możliwość nabycia map i planów różnych twierdz oraz (nowość!) mapki Fortu VI z opisem.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane.

Warsztaty chemiczne dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty chemiczne.
Mały chemik – laboratorium – lekcja eliksirów – wszystkie te nazwy świetnie oddają to, co się podczas zajęć dzieje. Dzieci w parach, ale też samodzielnie, pod okiem doświadczonego chemika przeprowadzają najprawdziwsze eksperymenty chemiczne – mieszają substancje, obserwują gwałtownie zachodzące reakcje, na ich oczach zmieniają się kolory, powstaje piana albo bańki mydlane. Wszystkie przeprowadzane eksperymenty są całkowicie bezpieczne, ale dla magii laboratorium dzieci wyposażone zostają w środki ochrony osobistej. Zajęcia znakomicie bawią, ale przede wszystkim uczą, że cały otaczający nas świat to chemia.
Czas trwania: 60 minut
Prowadzący
Tomasz Simiński – z wykształcenia magister chemii ze specjalizacją nauczycielską. Tematem jego pracy magisterskiej było wykorzystanie doświadczeń chemicznych w nauczaniu. Całe życie zawodowe związany był z przemysłem chemicznym, a że ceni sobie kontakt z najmłodszymi naukowcami – od lat prowadzi zajęcia uzupełniające z nauk ścisłych. Ma ogromną łatwość docierania do dzieci nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami, porywa swoim zapałem i imponuje wiedzą chemiczną.
Termin: sobota 2.04.2022
godzina 10:00-11:30
Koszt: 30 zł
Obowiązkowe zapisy do 31 marca lub do wyczerpania miejsc.
Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym – obowiązkowe maseczki podczas wydarzenia.
Liczba miejsc ograniczona.
Kontakt:
DK „Na Pięterku”
Os. Orła Białego 5
Poniedziałek-piątek godz. 15:00-20:00
tel. 61 879 63 11
e-mail: napieterku@osiedlemlodych.pl
Ruch jest podstawową potrzebą każdego dziecka, która doskonale realizuje się przez taniec!
Zapraszamy chłopców i dziewczęta na wspólną taneczną przygodę w Pracowni Helutka!
Kiedy: Sobota
Godzina: 11:00 lub 12:00
Koszt: 30 zł/dziecko
Obowiązują zapisy 🙂
Zajęcia poprowadzi Agata Kaźmierowska.
O prowadzącej:
Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu ukończyłam z wyróżnieniem. Następnie zdobywałam nieocenione doświadczenie taneczne w teatrach: Wielkim w Łodzi, Wielkim w Poznaniu i Muzycznym w Poznaniu, tańcząc w spektaklach takich jak na przykład: „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do Orzechów”, „Sylfida”, „Ziemia Obiecana”, „Niebezpieczne Związki”, „Kopciuszek”. Przez ten czas studiowałam pedagogikę baletową w Warszawie. Posiadam tytuł licencjata z tej właśnie dziedziny. Uczestniczyłam w wielu warsztatach z zakresu technik tańca klasycznego, poprzez współczesny, aż po jazz. Prowadzę zajęcia oraz warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy łączę pasję do tańca z pasją do życia w teatrze. Moje zajęcia nie są zwykłe. Dzieci na zajęciach uczą się współpracy zarówno w grupie, jak i własnego zdyscyplinowania, szacunku do własnej pracy oraz profesjonalnego podejścia do danego zadania. Jest też czas na zabawę i odpoczynek. Od jakiegoś czasu, interesuję się terapią tańcem, a także choreoterapią. W tym kierunku podjęłam studia. Oprócz pasji do nauczania i tworzenia, posiadam inne zainteresowania artystyczne, co sprawia, że można nazwać mnie człowiekiem sztuki.
Monodram lalkowy inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli.
Spektakl to podróż Babuchy na granicy dwóch światów. Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę i w ten sposób zapewniła kobietom w swojej rodzinie długowieczność. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Musi na nowo zmierzyć się z przeszłością, by poznać co było prawdą w jej życiu, co zabobonem i fantazją. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą?
reżyseria: Karolina Martin i Mateusz Smaczny
tekst: Jerzy Machowski
scenografia: Marek Idzikowski (lalka: Karolina Martin)
muzyka: Paula Kowalczyk – altówka, Adam Milewski – kontrabas
animacja rzeki, śpiew: Zofia Straczycka, Magdalena Słowik
reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
obsada:
Babucha: Karolina Martin
animacja rzeki, śpiew: Zuzanna Łuczak Wiśniewska, Agnieszka Pawlak
muzyka na żywo: wiolonczela – Szymon Walenciak, skrzypce – Natalia Haręża
Spektakl zrealizowano dzięki stypendium artystycznemu Młodzi Twórcy Prezydenta Miasta Białegostoku przy współpracy z Akademią Teatralną, Filią w Białymstoku.
Lalka została wykonana podczas warsztatów Laboratory of creation body-puppets z Natachą Belovą w 2017 roku.
Preferowany wiek Widzów: od 13 lat
Nagrody:
Grand Prix XIII Festiwalu Monodramów MoTyF w Tychach oraz nagroda publiczności „Mały wóz Tespisa”
Nagroda POLUNIMY dla najbardziej obiecującej aktorki – lalkarki młodego pokolenia 2019
rekomendacja Komisji Artystycznej Programu Teatr Polska w 2019 roku
II Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba w Warszawie
Złota podkowa pegaza na XV Międzynarodowych Spotkaniach z monodramem w Suwałkach
Nagroda Jury na 6. Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów MONOfest w Łodzi
Nagroda Rady Artystycznej – statuetka Strzała Północy 2018 za aktorski debiut w monodramie
Nagroda Główna publiczności oraz Nagroda Dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie na 6. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty Strzała północy 2018

BILET DLA PRZYJACIÓŁ! БІЛЕТ ДЛЯ ДРУЗІВ!

Drodzy Widzowie, Drodzy Przyjaciele,
Od soboty 12 marca do końca tego sezonu Teatr Animacji udostępnia pulę darmowych biletów na wszystkie spektakle weekendowe dla obywatelek i obywateli Ukrainy. Bilety można rezerwować telefonicznie lub mailowo przez Biuro Obsługi Widza (kom. 518 615 556, mail: bow@teatranimacji.pl) i odebrać w Kasie Teatru. Bilety będą wydawane nieodpłatnie na podstawie dokumentu (paszport lub dowód osobisty – w przypadku dzieci wystarczy dokument opiekuna). Liczba biletów ograniczona.
Zapraszamy do Klubu Rysunku
——————————————-
Klub Rysunku – “Nabierz trochę Farby” to miejsce spotkań gdzie w kameralnej atmosferze będziecie mogli zadać każde pytanie dotyczące nurtujących was zagadnień z dziedziny sztuk wszelakich oraz poznacie najróżniejsze techniki. Zajęcia dla starszaków ( środy) i młodziaków ( soboty). Niech nie ogranicza nas poziom wtajemniczenia, gdyż małe grupy dadzą nam możliwość bardzo indywidualnego podejścia do każdej osoby.
W Klubie rysunku zgłębimy:
//rysunek i malarstwo
nauczysz się perspektywy, koloru, światłocienia, podstaw tzw. rysunku akademickiego, zagadnienia proporcji, a to wszystko z wykorzystaniem martwej natury
//siła wyrazu
poznasz różne techniki plastyczne oraz poeksperymentujesz z formą, by dać głos wyrażaniu ekspresji
// ciało i praca z modelem
odczarujesz człowieka od paluszków stopowych po portret, dzięki szybkim szkicom i pracy studyjnej: proporcji, charakteru i ruchu modela
// warsztaty gościnne
poznasz poznańskich artystów, którzy poprowadzą indywidualne warsztaty tematyczne.
Niezobowiązująco, przy miłej muzyce, z rozmową, hobbistycznie czy profesjonalnie.
Nabierz trochę FARBY!
Zajęcia w każdą sobotę od godziny 11 do 13.00.
Zapisy telefonicznie 502 02 67 68, mailowo magdalenamellin@gmail.com
albo fb FARBY
Pojedyncze zajęcia 60 zł
Karnet 200 zł ( 4 zajęcia)
Możliwość umówienia indywidualnych spotkań.
Zajęcia dla osób od 10 roku życia. Materiały zapewnia organizatorka.
Prowadząca: Doktora Sztuk Wszelakich Magdalena Mellin

Darmowe warsztaty dla dzieci z Ukrainy/ Запрошуємо на дармові семінари для дітей з України

Zapraszamy na darmowe warsztaty dla dzieci z Ukrainy!
Warsztaty odbywać się będą w formie grupowej
Podczas warsztatów wykorzystujemy różnorodne ćwiczenia indywidualne i grupowe w formie zabawy
Celem warsztatów jest zabawa oraz poznanie podstaw języka polskiego 🙂
Zapraszamy w każdą sobotę od 2.04.2022 o godzinie 11:15!
Zapisy: biuro@pracowniakreska.com
Семінари будуть відбуватися в групах. Під час семінарів використовуємо різноманітні індивідуальні заняття і групові заняття у формі розваг.
Метою семінарів є розваги та ознайомлення з основами польської мови.
Запрошуємо кожну суботу з 2.04.2022 о годині 11:15!
Записатися: biuro@pracowniakreska.com

ZAMKOWY KLUB KSIĄŻKI UKRAIŃSKIEJ


TYPLITERATURA
MIEJSCEBOOKOWSKI. KSIĘGARNIA W ZAMKU
Godzinag. 16
Data2.04.2022

Moderacja: Ryszard Kupidura
Księgarnia Bookowski, wstęp wolny

Запрошємо на чергову зустріч Замкового клубу української книжки. Зустріч відбудеться 2.04.2022 о год. 16.00. За подробицями слідкуйте тут: https://www.facebook.com/groups/2183016261998047/
Zapraszamy na kolejne spotkanie Zamkowego Klubu Książki Ukraińskiej. Spotkanie odbędzie się 2.04.2022 o g. 16. Szczegóły można śledzić na grupie: https://www.facebook.com/groups/2183016261998047/

Spotkanie odbywa się w języku ukraińskim.

 

 

NIEDZIELA

Ponownie zapraszamy do siedziby Polskiego Teatru Tańca na spektakl „Ptasi baj”!
Kiedy: w niedzielę 3 kwietnia o godz. 10.30 i 12.00.
Gdzie: w PTT ul. Taczaka 8 w Poznaniu
O SPEKTAKLU:
Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.
Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.
Czas trwania około 40 minut + 10 minut zabawy
Wiek: 1,5-6 lat
Na spektakle Teatru Atofri bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu, dorośli jak i dzieci od 12 miesiąca życia.
Cena biletu 30 zł.
Bilety na spektakl można kupić w systemie bilety24.pl oraz 45 minut przed spektaklem.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej – cena biletu 22 zł, do zakupienia wyłącznie przed spektaklem.
O SPEKTAKLU:
scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
premiera: czerwiec 2017
Prezentowany m.in. na:
– Festiwalu Teatrów dla dzieci „Podskoki i wykręty”, Kraków 2019,
– XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek, Opole 2019,
– XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK, Warszawa 2018,
– Festiwalu Sztuka Szuka Malucha, Poznań 2017.

Całociało Warsztaty ruchowe dla rodzin vol.4 [2 grupy] Kolekttacz Dom Tramwajarza

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty ruchowe (sensoryczne) dla rodzin.
Kolekttacz zaprasza na CałoCiało
3.04.2022 (niedziela) godz 11 i 12 (dwie grupy)
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Kolekttacz:
Jesteśmy pedagożkami tańca i artystkami zajmującymi się kreatywną pracą ruchową. Korzystamy z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, szeroko pojmowanych technik socjoterapeutycznych. Idąc za tak wielką potrzebą spotkań i budowania kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pragniemy zaprosić Was, do spotkania, które być może stanie się dla Was ciekawym i nowym doświadczeniem swobodnego bycia „tu i teraz”.
Zapraszamy do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń.
Spotkanie to traktujemy jako pretekst do budowania relacji, sprawczości i siły w uczestnikach. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce. W trakcie warsztatu CałoCiało! pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie jakie są. Ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym możemy lepiej zaznajomić się z naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie.
Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.
Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie. W trakcie warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie.
W swojej praktyce staramy się udowadniać, że taniec nie jest zarezerwowany dla tych, którzy „potrafią tańczyć”, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.
Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju.
Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.
Zapraszamy do zapoznania się z obszerniejszym artykułem na temat cyklu warsztatów, które artystki przeprowadziły w ramach projektu „Kultura w drodze”
https://kulturaupodstaw.pl/to-jest-teraz/
Prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz, Paulina Giwer-Kowalewska i Aniela Kokosza.
Stowarzyszenie Artystów KolektTacz:
Z potrzeby wspólnego bycia w ruchu, zainspirowane sytuacją pandemii i coraz większą potrzebą spotkań w bliskości, w marcu 2020 roku powołałyśmy do życia Stowarzyszenie Artystów KolektTacz. Tworzą je trzy artystki: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz. W swojej pracy korzystamy z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowałyśmy cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz!”. W lipcu 2021 roku w ramach Festiwalu Najmłodszych premierę miał nasz pierwszy spektakl dla najmłodszych widzów „Frajda, Granda, Bzik” (produkcja: Art Fraction Foundation). Na co dzień prowadzimy również projekt „Teatr Społeczny – strategie przetrwania” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, przeznaczony dla osób dorosłych o różnym stopniu sprawności. Współpracujemy z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską. W naszych działaniach istotną kwestią pozostaje bliskość i relacyjność w doświadczaniu kontaktu między uczestnikami. Staramy się odchodzić od zbytniego teatralizowania tańca współczesnego. Interesuje nas cielesność jako taka, poruszające się ciało w przestrzeni, czysty ruch, różnorodność wynikająca z tego, że każdy z nas ma ciało, inne ciało, zmienne w czasie. Staramy się odchodzić od językowych narracji – nasz odbiorca nie potrzebuje zbyt wielu słów, gdyż sam z reguły nie ma ich jeszcze w sobie. Próbujemy też odrzucać myślenie, że czegoś nie możemy zrobić, że nam nie wypada bądź nie zaryzykujemy tylko dlatego, że widzami są za małe dzieci czy całe rodziny – dobrze jest przekraczać też ich granice.
Zapraszamy na 2 spotkania:
Bilety:
godz. 11
https://goout.net/…/calocialo-warsztaty-ruchowe…/fmsm/
Czas trwania 60 min.
Bilety:
1 dziecko + 1 dorosły 30 zł
1 dziecko + 2 dorosłych/2 dzieci + 1 dorosły 45 zł
Bilety można nabyć w biurze Domu Tramwajarza oraz na platformie GoOut (link powyżej).
Informacje i rezerwacje: dt@fundacjapanagara.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Maksymalna liczba uczestników to 18 osób.
Zapraszamy serdecznie

JaMY #naTaczaka

JaMY #naTaczaka to cykliczne spotkania improwizacji ruchu i dźwięku, organizowane w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
jaMy#na Taczaka to spotkania otwarte dla każdej osoby, które zapraszają do grupowej improwizacji ruchu i dźwięku. Mają na celu stworzenie przestrzeni do wspólnej praktyki tańca i muzyki oraz twórczej wymiany niezależnie od doświadczenia czy wieku. Jamy stanowić będą również miejsce integracji poznańskiego środowiska artystycznego, na każde spotkanie zaproszeni zostaną twórcy reprezentujący różne rodzaje muzyki. Każde spotkanie zacznie się od krótkiego wprowadzenia.
Spotkanie poprowadzą artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca: Evelyn Blue, Zofia Tomczyk i Daniel Michna.
Wydarzeniu towarzyszy MUZYKA improwizowana NA ŻYWO!
————————-
Bilety w cenie 10 zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz 45 minut przed rozpoczęciem wydarzenia w siedzibie PTT.
Gorąco zapraszamy!
————————
WAŻNE!
Przypominamy o obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa podczas przebywania w budynku Teatru.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.