PLAN ZAJĘĆ 21.03 – 27.03.2022

PLAN ZAJĘĆ 21.03 – 27.03.2022

Krabat, Teatr Animacji, fot. Maciej Zakrzewski

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Od dziś zaczęliśmy WITAĆ WIOSNĘ 💚
cały następny tydzień będzie poświęcony właśnie wiosennym tematom, dlatego tym bardziej zapraszamy do nas 😁⭐Będzie duuużooo frajdy 💛
⭐Trochę brudno ( Sensoplastyka to wiosenny ogródek + makaronowe dżdżownice) , podczas wszystkich spotkań z KnockKnock będziemy robić doniczki ( aż 3razy w tym tygodniu ‼️)
⭐Bardzo muzycznie,
⭐Bardzo sympatycznie ❤️
Od poniedziałku 21.03🔜 w końcu upragniona wiosna🌞
Dlatego zapraszamy do naszego Warsztatu🏗️ #KnockKnock na Wiosenny🌷 Tydzień 21.03-27.03 z Majsterkowaniem🛠️
Dzieciaki👩‍🔧👨‍🔧 na Warsztatach bedą tworzyć doniczki oraz sadzić kwiaty🌷
Rozkład zajęć
🟠 Murujemy! 🧱 – Dzieci 5+ – poniedziałki 16:00 oraz środy 17:45 – cena: 30 PLN/ zajecia 60 minut)
🟠Majsterkowanie – Dzieci 7+ – poniedziałki 17:30 oraz środy 15:45 (cena: 45 PLN/ zajecia 105 minut)
🟠Warsztaciki – Dzieci 3+ – niedziela 10:00 (cena: 30 PLN/zajecia z Rodzicem 60 minut)Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, ziemię, sadzonki oraz narzędzia.Zgloszenia:
📲Messenger
☎️ Tel/sms 531 509 012
💻Email: biuro@knockknock.edu.pl#naramowice #piątkowo #podolany #umultowo

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
📌
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

„Helutki” zajęcia umuzykalniające dla dzieci do lat 3

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dla rodziców z dziećmi! 🎶
Zapisy: zgłoszenie w wiadomości prywatnej lub na adres mailowy annamusicisfun@gmail.com
Dla kogo?
dla rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat
Grupa: 5 os.
Metody:
śpiew w skalach – uwrażliwia dzieci i otwiera je na rozumienie języka muzyki. Pozwala doświadczyć melodii innych niż tylko smutnych lub tylko wesołych. Kształtuje gust muzyczny oraz wspiera rozwój mowy.
rytmiczanki w metrach regularnych i nieregularnych – uczy dzieci zabawy rytmem i słowem, rozwija poczucie rytmu w ciele oraz pozytywnie wpływa na rozwój mowy
swobodna gra na instrumentach perkusyjnych – jest sposobem na eksplorację i doświadczenie gry na instrumentach metodą prób i błędów. Pozwala dziecku na wyrażenie siebie poprzez samodzielny dobór instrumentu oraz sposobu gry na nim.
elementy muzykoterapeutyczne – takie jak improwizacja, relaksacja, pobudzanie i wyciszanie
Co warto wiedzieć?
Dzieci oraz dorośli lepiej bawią się w przestrzeni, którą znają, dlatego na początku każdych zajęć dostajecie chwilę, by zapoznać się z salą, znajdującymi się w niej przedmiotami i osobami.
Rodzicu!
W trakcie zajęć dzieci mogą swobodnie poruszać się po sali, zgłaszać i zaspokajać swoje potrzeby, uczestniczyć aktywnie lub biernie.
Weź ze sobą kocyk, przekąski, wodę.
Jeśli dziecko chce, może przynieść swoje instrumenty.
Koszt:
40 zł płatne na miejscu gotówką lub blikiem
Prowadząca:
Anna Mitura wykwalifikowaną opiekunka dziecięca, muzykolożka, arteterapeutka w trakcie uzyskiwania uprawnień. Posiada certyfikat Instytutu Gordnowskiego, uprawniający do prowadzenia zajęć gordonowskich. Ma doświadczenie w prowadzeniu gordonków oraz języka angielskiego wg metodologii Pomelody. Prywatnie mama 3-latki i fanka wychowania przez sztukę oraz edukacji leśnej.

 

 

 

WTOREK

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

MALORT

Malortowi wojna nie jest obca, niestety. Twórca malortu, Arno Stern, stworzył to dobre miejsce dając uwagę i podążając za potrzebami sierot wojennych pod koniec II wojny światowej. To właśnie dzieci, które straciły rodziców w wyniku szeroko pojętych działań wojennych, były jego pierwszymi beneficjentami. Sam Arno przez wiele lat uciekał i ukrywał się z rodziną przed nazistami.
Dzisiaj, jako prowadząca malort, pragnę podzielić się dobrem, które wypływa z tego miejsca. Tych, którzy znaleźli się w Poznaniu uciekając przed wojną, zapraszam do bezpiecznej przestrzeni, w której można przelewać na papier swe emocje.
Będę organizować dodatkowe, bezpłatne zajęcia grupowe dla uchodźców. Chętnych proszę o kontakt (504281884 – po polsku, +48538155891- po ukraińsku).

TWÓRCZE LUDKI – warsztaty artystyczne z elementami języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-5 lat

„Twórcze ludki” to zajęcia z elementami języka angielskiego skierowane dla dzieci 2-5 letnich, wspierające ich holistyczny rozwój (społeczny, emocjonalny oraz poznawczy). Poprzez wspólne zabawy muzyczno-plastyczne, dzieci będą rozwijać swoją mowę (również w zakresie podstaw języka angielskiego), kreatywność, sprawność manualną, motorykę małą i dużą oraz umiejętność współpracy i zgodnej zabawy.

poniedziałek 17:00-18:00
Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Pierwsze zajęcia: 20 zł
Kolejne pojedyncze zajęcia: 35 zł
Karnet na 4 zajęcia: 120 zł

Szycie na maszynie dla zielonych

Szycie dla zielonych! Nie dotykałeś maszyny, albo inni zakazywali ci „bo zepsujesz”? Przyjdź. Podczas tego warsztatu nauczysz się podstaw obsługi maszyny do szycia, rodzajów sprzętu, oraz reakcji na ewentualne problemy. Nie musisz niczego przynosić!
Uszyjemy torby na zakupy z materiałów zero-waste. Niby nic, a dzięki temu nie zestresujesz się presją czasu.
Prowadzę ten warsztat od ponad roku w różnych miejscach. Kiedyś robiliśmy plecako-worki, ale jak na pierwszy raz to było zbyt dużo 🙂
Warsztat to etap pierwszy – można przyjść potem na etap 2, gdzie będziemy eksperymentować z worko-plecakami.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY przez komentarz w poście wewnątrz niniejszego wydarzenia, lub pod numerem 780044816.
OPŁATA jest dobrowolnej wysokości do puszki na datki na miejscu (weźcie gotówkę!). Wydarzenie dzieje się pod ziemią i są obowiązkowe maseczki nałożone poprawnie.

 

 

ŚRODA

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widziany! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach. Z tygodnia na tydzień jest Was coraz więcej.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.
👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Leśna Grupa Zabawowa

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

 

 

CZWARTEK

 

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.

Warsztaty dla dzieci – zabawka Zwierzątko

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na warsztaty wszystkich chłopców i dziewczynki.
Będzie wesoło i bardzo twórczo 😁
Warsztaty dla dzieci do lat 7.
Na zajęciach, wykonamy pojemniczek z otwieraną klapą, a za pomocą przygotowanych przez nas materiałów zamienimy go w wasze ulubione zwierzątka.
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Powitanie wiosny z kotem Leonem (LUBOŃ)

Zapraszamy Was na wiosenne zajęcia z Kotem Leonem 💜
🌺 Może Leon posadzi nam kwiatki?
🌺 Moze zaprowadzi nas do swojego ogrodu?
🌺 A może przyjedzie do nas pani wiosna?
Będziemy:
🌺 Śpiewać i bawić się muzyką,
🌺 Tańczyć i poruszać się w rytm melodii,
🌺 Grać na instrumentach perkusyjnych,
🌺 Dobrze się bawić!
Wszystkiego dowiecie sie na miejscu ale, jedno jest pewne! Weźcie ze sobą dobry nastrój, kolorowe, wiosenne stroje i przyjdzie w odwiedziny do kota Leona 💜
Kiedy?
➡️ 24.03 czwartek 17:15-18:00
Gdzie?
➡️ Kot Leon Nauka Muzyki, Luboń, ul. Polna 34
Za ile?
➡️ Opiekun plus dziecko – 45 zł,
➡️ Dwóch Opiekunów plus dziecko – 65 zł,
➡️ Dwóch Opiekunów plus dwójka dzieci – 85 zł.
Dla kogo?
➡️ Dzieci od 6 miesięcy -5 lat
Zapisy przez fb, ig, mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.com

Kreatywność to jedna z cech przyszłości, którą warto pielęgnować już od najmłodszych lat. A najlepiej rozwija się ją przez doświadczenie.
Dlatego zapraszamy dzieci 0-3 lata na zajęcia sensoryczno-plastyczne w naszej pracowni! 🎨
Podczas zajęć dzieci będą miały okazję swobodnie eksplorować materiały plastyczne takie jak klej, farby, glina, papier czy masy plastyczne.
Każde dziecko inaczej reaguje na kontakt z różnymi fakturami i konsystencjami, dlatego każdy mały uczestnik i uczestniczka ma możliwość działania w swoim tempie i we własnym zakresie. ❤️
Zajęcia trwają 45 minut
Dzieci zapraszamy w wygodnych i swobodnych strojach, których nie będzie żal pobrudzić 🎨❤️
Koszt: 40 zł
Limit miejsc: 5
Prowadząca:
Anna Mitura – arteterapeutka w trakcie zdobywania uprawnień, fanka wychowania przez sztukę i dziecięcej ekspresji. Wykwalifikowana opiekunka dziecięca, która już 12 lat pracuje z dziećmi. Prywatnie także mama 3-latki.

 

 

 

PIĄTEK

Spektakl dla dzieci Jaś i Małgosia

„Jaś i Małgosia”-Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl.Obowiązują zapisy mailowe zapisy.klubkrag@gmail.com
Wstęp bezpłatny!

 

 

SOBOTA

Cyrkowe akrobacje, jakich jeszcze w poznańskich teatrach nie było, jazzowe choreografie rodem z Broadwayu i francuska rewia w samym sercu Poznania. To wszystko czeka na widzów Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź. Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie, a w marcu kolejne wystawienia show.

Bohaterowie zabiorą widzów na nowojorską ulicę, a także w mroczne zakamarki Paryża. Dużym zaskoczeniem będzie na pewno scenografia, której elementy zostały wykorzystane jako rekwizyty dla akrobatów i artystów cyrkowych. Będzie też kilka wizualnych niespodzianek i wyjątkowych pokazów akrobatycznych.

Po raz pierwszy w historii Teatru Cortiqué widzowie zobaczą dwie wersje jednego widowiska. Ach te Koty, czyli spektakl dla widzów w każdym wieku oraz Ach te Koty Nocą – spektakl dla widzów dorosłych.

Czym różnią się oba spektakle?

Ach te Koty to spektakl kierowany do widzów w każdym wieku. W obsadzie zobaczymy zarówno młodszych jak i dorosłych artystów, bajkowe kostiumy i makijaże.

Ach te Koty Nocą kierowany jest do publiczności, która nie boi się zmierzyć z bardziej odważną i frywolną wersją spektaklu. Show Ach te Koty nocą pobudza zmysły, czerpiąc odważne inspiracje rodem z francuskich kabaretów, które przeznaczone są dla widzów pełnoletnich. Na scenie zobaczymy głównie zawodowych artystów.

Czego mogą spodziewać się widzowie?

Do współpracy przy tworzeniu spektaklu zaprosiliśmy choreografów tańca jazzowego oraz artystów cyrkowych, którzy od wielu lat współpracują z Anną Niedźwiedź przy tworzeniu widowisk.

Nowością w show są jazzowe układy taneczne i choreografie rodem z broadwayowskich teatrów

Czas trwania: 60 min

SPACERÓWKA20

🔴 CO TRZEBA ZROBIĆ, ABY KUPIĆ BILETY W PROMOCYJNEJ CENIE?
✅ Aby skorzystać z promocji, przejdź na stronę: https://cortique.pl/kupbilet/
✅ Wybierz godzinę oraz kliknij przycisk KUP BILET
✅ Zostaniesz przekierowany na stronę serwisu Bilety24.pl
✅ Następnie wybierz miejsca i wypełnij pole KOD RABATOWY, wpisując hasło dla show: “Ach te Koty”: SPACERÓWKA20
✅ Promocja trwa do 21.03
✅ Promocja nie obowiązuje na bilety w strefie III i na bilety VIP.
26.03.2022 godz. 16:00 (obsada: koty A, myszki A) godz. 18:30 (obsada: koty N, myszki N) 27.03.2022 godz. 10:30 (obsada: koty B, myszki D) godz. 13:00 (obsada: koty B, myszki B) godz. 15:30 (obsada: koty A, myszki C) godz. 18:30 (obsada: koty N, myszki N) 28.03.2022 godz. 9.30 (obsada: koty A, myszki A) godz. 11.30 (obsada: koty A, myszki C) 29.03.3022 godz. 9.30 (obsada: koty B, myszki B) godz. 11.30 (obsada: koty B, myszki D) Czas trwania: 60 min

„Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika” – spektakl, reż. Marek Zákostelecký

W sobotę 26 marca 2022 w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się w Teatrze Animacji w Poznaniu premiera spektaklu “Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika” Maliny Prześlugi na podstawie scenariusza filmu Karela Zemana powstałego w oparciu o książkę Otfrieda Preusslera, reżyseria, koncepcja, scenografia: Marek Zákostelecký.
Kolejny spektakl gramy 27 marca o godzinie 11.00 i 13.00.
Przedstawienie przeznaczone jest dla Widzów od 7 lat.
Muzyka: Martin Husovský
Wizualizacje: Paulina Ptaszyńska
Na scenie wystąpią:
Marta Berthold
Julianna Dorosz
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Krzysztof Dutkiewicz
Igor Fijałkowski
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski
Czy dobrze jest się bać? W teatrze – jak najbardziej! Spektakl „Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika” to prawdziwa gratka dla dzieci, które lubią mroczne, tajemnicze i pełne magii opowieści. Krabat to chłopiec – sierota, który w poszukiwaniu zajęcia trafia do starego młyna, zarządzanego przez ponurego, jednookiego Mistrza. Chłopiec jest przekonany, że będzie przyuczał się do zawodu młynarza, jednak Mistrz ma wobec niego zupełnie inne plany. Krabat wraz z piątką innych chłopaków staje się (nieco wbrew własnej woli) jego uczniem w szkole czarnej magii. Od tej chwili ma okazję poznać wszelkie dostępne na świecie zaklęcia i czary, uczy się przemieniać w zwierzęta, zyskuje nadludzką siłę… Brzmi fantastycznie, prawda? Jednak magia ma swoją straszliwą cenę. Już wkrótce okaże się, że Krabat musi stanąć do walki o życie. W dodatku nie tylko własne. Zapraszamy na pełne czarów i pieśni, mrożące krew w żyłach teatralne widowisko!

BILET DLA PRZYJACIÓŁ! БІЛЕТ ДЛЯ ДРУЗІВ!

Drodzy Widzowie, Drodzy Przyjaciele,
Od soboty 12 marca do końca tego sezonu Teatr Animacji udostępnia pulę darmowych biletów na wszystkie spektakle weekendowe dla obywatelek i obywateli Ukrainy. Bilety można rezerwować telefonicznie lub mailowo przez Biuro Obsługi Widza (kom. 518 615 556, mail: bow@teatranimacji.pl) i odebrać w Kasie Teatru. Bilety będą wydawane nieodpłatnie na podstawie dokumentu (paszport lub dowód osobisty – w przypadku dzieci wystarczy dokument opiekuna). Liczba biletów ograniczona.

Wielka Szama na Stadionie – największy zlot w Wielkopolsce na otwarcie sezonu!


Nadchodzi WIELKA SZAMA – największy i najsmaczniejszy zlot food trucków w Wielkopolsce!
Wiosnę w Poznaniu powitamy pysznym jedzeniem, wyjątkowymi napojami i niepowtarzalną atmosferą! 😎🌸
𝗡𝗔𝗝𝗪𝗔𝗭̇𝗡𝗜𝗘𝗝𝗦𝗭𝗘 𝗜𝗡𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔𝗖𝗝𝗘:
📅 26-27 marca 2022
🕰 sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
📍 Stadion Poznań
🎫 WSTĘP WOLNY!
W planach jedzeniowe nowości i dania, które już znacie i lubicie. 🍲🌶🍤🥤😋
Na Wielkiej Szamie nie może zabraknąć atrakcji dodatkowych. 🎮🎶🏰🤩
Szczegóły wkrótce! 😃

Wiosenny Targ Ogrodniczy

Wiosenny Targ Ogrodniczy odbędzie się już 26-27 marca 2022 w Poznaniu! 🌸☀🪴
Przygotowujemy dla Was inspirującą przestrzeń zakupową, a w niej:
🌳 drzewa i krzewy owocowe i ozdobne
🏺 elementy dekoracyjne do domu i ogrodu
🧅 cebule roślinne
🎋 nasiona traw, warzyw
🛠 narzędzia do pracy w ogrodzie
🌺 rośliny doniczkowe
Oprócz strefy zakupowej publiczność będzie mogła wziąć udział w ogólnodostępnych warsztatach i prelekcjach dotyczących roślin 💚
Wkrótce więcej szczegółów, zapraszamy do śledzenia aktualności na profilu Targu Ogrodniczego!

Warsztaty dla dzieci – Różdżka

Cześć dzieciaki 🙂
Jesteś fanem Harrego Pottera? Te magiczne warsztaty są dla Ciebie!
Na zajęciach przy pomocy przygotowanego przez nas materiału oraz patyczka, wykonacie własną różdżkę.
Gwarantujemy magiczną atmosferę ☺️
Warsztaty dla dzieci od lat 7.
Na zajęcia zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1,5h
koszt : 30 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 30 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (30 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 30 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Stwórz Zieleńca – warsztaty tworzenia obrazów żywicznych, POZNAŃ

PRZYJDŹ NA WARSZTATY I STWÓRZ OBRAZ Z PRAWDZIWYCH ROŚLIN I ŻYWICY🌿
______________________________________
Podczas spotkania stworzycie swojego Zieleńca czyli kompozycję z roślin osadzoną w drewnianej ramie 18×24 cm, aby pomieściła wszystko, co jest drogie Waszym sercom.
W procesie twórczym będziecie korzystać z prawdziwych roślin preparowanych, muszli, drewna i kamieni.
Możecie przynieść ze sobą zasuszone rośliny, by zatopić je w żywicy 🙂
Nadmienić należy, że będziecie pracować na krystalicznej żywicy epoksydowej najwyższej jakości,
wysoce odpornej na działanie UV, wolnej od szkodliwych substancji.
Pamiętajmy również, że ten czas ma na celu otworzenie oczu i wnętrza na nowe 🌾
___________________________
SUPER WAŻNE INFORMACJE 🌿
Termin: 26 marca 2022, godz. 14.00
Czas trwania: +/- 3h
Cena całkowita: 380 zł
(80 zł w formie zadatku – biletu na stronie + 300 zł w formie gotówkowej w dniu warsztatu)
Miejsce: Sklep rękodzielniczy 'JAGODA NIE PORZECZKA’,
Małeckiego 36, Poznań
___________________________
RESZTĘ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ W FORMIE GOTÓWKOWEJ W DNIU WARSZTATU
* zadatek nie podlega zwrotowi.
____________________________
CENA WARSZTATU OBEJMUJE:
• sporą dawkę wiedzy technicznej
• wszelkie niezbędne materiały i artykuły BHP
• napoje ciepłe/zimne + poczęstunek
• ewentualną obróbkę pracy (szlifowanie, nadlewanie)
• przygotowanie pracy do ekspozycji ściennej
• certyfikat uczestnictwa w warsztacie żywicznym
• wysyłkę gotowej pracy do Twojego najbliższego Paczkomatu InPost (czas oczekiwania to ok. 3 tygodni)
Minimalna ilość osób: 5
Instruktor: Małgorzata Paczocha tworząca jako @Wzoruna
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w razie nieuzbierania wystarczającej liczby chętnych.

Weekendowe KrasnoNutki na DWA GŁOSY

Z przyjemnością- wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom zapraszamy bardzo serdecznie na weekendowe wydanie KrasnoNutek- naszych zajęć umuzykalniających wg E.E. Gordona 🙃
Odsłona weekendowa zajęć będzie trochę inna ponieważ będzieMY je prowadziły w DUECIE- na DWA głosy!
Wspólnie pobawimMY się dźwiękami, tonalnościami i rytmami a to wszystko w sobotnie poranki lub popołudnia aby dodać Wam mnóstwa pozytywnej energii i uśmiechu na cały tydzień! Na zajęciach nie zabraknie ciekawych instrumentów i współbrzmień!
🌷☀️Na najbliższym wydarzeniu spodziewajcie się wiosennych i kolorowych dźwięków🌷☀️
Zajęcia prowadzi duet- Ola i Teresa z Pracowni ,,Cztery Dłonie,,
KIEDY- SOBOTA 26.03.2022
GDZIE- Pracownia ,,Cztery Dłonie,,
os. Stefana Batorego 16
DLA KOGO- dla niemowląt i dzieci z rodzicami/ opiekunem
CZAS- godz. 10.30
ZA ILE- 70 zł Duet(dorosły plus dziecko)
80 zł- 3 osoby(dwoje dorosłych plus dziecko lub dwoje dzieci plus jeden dorosły)
85zł (cztero lub pięcioosobowa rodzina)
👉Bilety nie łączą się z karnetami obowiązującymi na KrasnoNutki w ciągu tygodnia/ innymi zajęciami w Pracowni👈
ZAPISY
FB/ IG- czterydlonie.pl
📧czterydlonie@gmail.com
📞692-735-750 (Teresa)
Zapraszamy do Klubu Rysunku
——————————————-
Klub Rysunku – “Nabierz trochę Farby” to miejsce spotkań gdzie w kameralnej atmosferze będziecie mogli zadać każde pytanie dotyczące nurtujących was zagadnień z dziedziny sztuk wszelakich oraz poznacie najróżniejsze techniki. Zajęcia dla starszaków ( środy) i młodziaków ( soboty). Niech nie ogranicza nas poziom wtajemniczenia, gdyż małe grupy dadzą nam możliwość bardzo indywidualnego podejścia do każdej osoby.
W Klubie rysunku zgłębimy:
//rysunek i malarstwo
nauczysz się perspektywy, koloru, światłocienia, podstaw tzw. rysunku akademickiego, zagadnienia proporcji, a to wszystko z wykorzystaniem martwej natury
//siła wyrazu
poznasz różne techniki plastyczne oraz poeksperymentujesz z formą, by dać głos wyrażaniu ekspresji
// ciało i praca z modelem
odczarujesz człowieka od paluszków stopowych po portret, dzięki szybkim szkicom i pracy studyjnej: proporcji, charakteru i ruchu modela
// warsztaty gościnne
poznasz poznańskich artystów, którzy poprowadzą indywidualne warsztaty tematyczne.
Niezobowiązująco, przy miłej muzyce, z rozmową, hobbistycznie czy profesjonalnie.
Nabierz trochę FARBY!
Zajęcia w każdą sobotę od godziny 11 do 13.00.
Zapisy telefonicznie 502 02 67 68, mailowo magdalenamellin@gmail.com
albo fb FARBY
Pojedyncze zajęcia 60 zł
Karnet 200 zł ( 4 zajęcia)
Możliwość umówienia indywidualnych spotkań.
Zajęcia dla osób od 10 roku życia. Materiały zapewnia organizatorka.
Prowadząca: Doktora Sztuk Wszelakich Magdalena Mellin

 

 

 

NIEDZIELA

Zapraszamy serdecznie na spektakl dla dzieci pt. Grajmy w zielone.
Produkcja: Mozaika
27.02.2022 (niedziela), godz. 11
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Grajmy w zielone
Chcemy grać z dziećmi w zielone, opowiadać im o tym, co zielone i dawać im to, co zielone, czyli – żywe, naturalne, nieprzetworzone. Dlaczego? Bo za chwilę nasza planeta będzie głównie w ich rękach. Wierzymy, że trzeba w mądry i jednocześnie zabawny sposób wspierać dzieci w świadomości ekologicznej – tak, aby mogły wykształcać w sobie dobre nawyki.
Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, sprawimy, że i duzi i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. A przez lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, podejmiemy ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem.
Spektakl ma charakter muzyczny i oparty jest o autorskie piosenki Przemka Mazurka, wykonywane na żywo przez aż 8 lalkowych postaci! Piosenki, wokół których zbudowany jest spektakl, zostały skomponowane w taki sposób, aby dzieci chętnie włączały się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętały treści w nich zawarte.
Spektakle muzyczne skierowane są do dzieci, a także całych rodzin. Są doskonałą okazją do uwrażliwiania dzieci na sztukę oraz pogłębienia więzi rodzinnych. Tworząc naturalne środowisko muzyczne i teatralne dla dzieci, wspieramy ich rozwój, a podróż, którą przebędziemy, otworzy wiele nowych horyzontów.
Występują:
Ewa Płotka, Dominika Dobrosielska / Karolina Martin, Przemysław Mazurek
Kompozycje i teksty piosenek:
Przemysław Mazurek
koncepcja i scenariusz:
kompania artystyczna Mozaika
czas trwania: 45 minut
wiek odbiorców: 3+
Bilety:
15 zł pojedynczy, 10 zł w ramach karnetu rodzinnego (przy zakupie min. 3 biletów). Dostępne w biurze Domu Tramwajarza, na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/grajmy-w-zielone/ofom/ oraz przed spektaklem.
Zapraszamy serdecznie

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.