PLAN ZAJĘĆ 14.03 – 20.03.2022

PLAN ZAJĘĆ 14.03 – 20.03.2022

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Republika Rytmu Ukrainie

Republika Rytmu Ukrainie to inicjatywa naszych nauczycieli, którzy chcieliby za pomocą muzyki zamanifestować swą niezgodę na przemoc i agresję. W repertuarze znajdą się protest songi i hymny antywojenne oraz przygotowane na to wydarzenie autorskie kompozycje wykonawców.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na rzecz pomocy dla uchodźców zza wschodniej granicy.
Bilety: 40 zł (50 zł w dniu koncertu)
wstęp wolny: dzieci do lat 8, osoby o narodowości ukraińskiej i białoruskiej
Na koncercie wystąpią:
Chór Uczniów Republiki Rytmu,
zespół Drum Work w składzie: Maciej Mustafa Giżejewski, Piotr Jaraszkiewicz, Pavel Rys, Łukasz Jasiak
oraz nauczyciele i uczniowie Republiki Rytmu:
Ania Ludek, Piotr Paterka, Alena Kadanova, Przemo Urbaniak, Klaudia Woźniak, Przemek Mazurek, Ola Wojciechowska, Paulina Maciejewicz, Pavel Kozich, Patrycja Siwek, Zosia Miksa, Mateusz Walczak, Anna Wardowska, Krzyś Szymenderski, Jakub Wilak, Mateusz Nowicki, Marcin Zimmer, Pavel Rys, Kajetan Pilarski, Stanisław Lisiak, Filip Tecław, Natalia Szmil, Agata Popielecka, Piotr Jaraszkiewicz, Jakub Martuzalski, Zuza Babiak, Karolina Ossowska-Gburek, Patryk Rynkiewicz, Michał Śliwiński.

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 | 2,5 – 6 lat
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
📌
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Pobaw się z Nami PONIEDZIAŁEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA

Masz pytania dotyczące naszych zajęć? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego .

Chcesz zapisać się na zajęcia? – Wejdź w zakładkę ZAPISY – zarejestruj się i zapisz na wybrane zajęcia:

(1) Pierwsze zajęcia (w cenie umowy),

(2) Umowa (zapisz się na wszystkie zajęcia do końca semestru),

(3) Wybierz opcję z doskoku i dołącz do wybranych zajęć, wtedy kiedy chcesz (cena zajęć w umowie+10zł).

Jeśli jesteś na umowie, pamiętaj, aby przez aplikację odwołać zajęcia na 20h przed, dzięki temu skorzystasz z odrabiania zajęć w innym terminie. Zapisz się na odrabianie zajęć przez aplikację. Masz czas na odrabianie – do końca trwania umowy!

Uwaga! Minimalna ilość osób na zajęcia grupowe to 3 osoby (aby utworzyć grupę).

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać  30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo,  jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

 

 

 

 

WTOREK

Opowieści w ciemności – Szymon Góralczyk

15.III. godz. 19.00 Opowieści w ciemności – Szymon Góralczyk
Kiedy zanurzysz się w ciemności tak gęstej, że nie widzisz własnej ręki, ani przyjaciela, kiedy oczy niczego, nikogo, nie dostrzegają – wtedy wyostrzają się pozostałe zmysły.
Słowa, dźwięki i zapachy znacznie bardziej pobudzają wyobraźnię.
Zapraszamy Państwa do tego doświadczenia czegoś niezwykłego.
Jedynego w swoim rodzaju.
W takiej scenerii baśnie z różnych stron świata – wybrane specjalnie na tę okazję, opowie: Szymon Góralczyk
Towarzyszyć mu będą instrumenty
Bilety: 30 zł do nabycia na on – line na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/740439110259462 ZASADY SPOTKANIA:
1. Spotkanie odbywać się będzie w całkowitej ciemności, nie ma możliwości wpuszczenia osób, które się spóźnią.
2. Jeśli źle znosisz przebywanie w ciemności zrób w domu test jak będziesz się czuć, aby uniknąć dyskomfortu podczas spotkania.
3. Na czas spotkania obowiązuje absolutny zakaz używania i posiadania na wierzchu jakichkolwiek przedmiotów emitujących światło (telefon komórkowy, zegarek z powiadomieniami itp.).
Tylko w ten sposób będziemy mogli odprężyć się, zasłuchać i zobaczyć ciemność.

Warsztaty pantomimy dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie dzieci na warsztaty pantomimy.
Pierwsze zajęcia:
11.01.2022, godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Warsztatowa
Zapraszam dzieci przedszkolne: starszaki i wczesnoszkolne (6 do 9 lat) do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni.
Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki.
Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów
i stworzymy krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy mały mim będzie mógł opowiedzieć swoją historię. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas improwizowanych zabaw teatralnych.
Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje, a także nauczymy się je rozpoznawać i nazywać.
• Plastyka ciała
• Zabawy taneczne, gry ruchowe
• elementy pantomimy
• zabawy ruchowe
• ćwiczenia zwiększające koordynację oraz stymulujące rozwój motoryki
• ćwiczenia uczące wyrażania oraz rozpoznawania emocji
• ćwiczenia uczące koncentracji i uważności
• komunikacja niewerbalna w zabawie
Prowadzenie: Patrycja Kozyra PantoMimka
Koszt:
20 zł
Prosimy o przebranie dziecka w możliwie wygodny strój do ćwiczeń oraz przygotowanie grubych antypoślizgowych skarpet albo baletek.
Prosimy także o przyniesienie czegoś do picia.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Zapraszamy serdecznie

Otwarte Spotkania Kuglarskie w Domu Tramwajarza

Otwarte treningi dla pasjonatów wspólnego rzucania i machania rzeczami.

MALORT

Malortowi wojna nie jest obca, niestety. Twórca malortu, Arno Stern, stworzył to dobre miejsce dając uwagę i podążając za potrzebami sierot wojennych pod koniec II wojny światowej. To właśnie dzieci, które straciły rodziców w wyniku szeroko pojętych działań wojennych, były jego pierwszymi beneficjentami. Sam Arno przez wiele lat uciekał i ukrywał się z rodziną przed nazistami.
Dzisiaj, jako prowadząca malort, pragnę podzielić się dobrem, które wypływa z tego miejsca. Tych, którzy znaleźli się w Poznaniu uciekając przed wojną, zapraszam do bezpiecznej przestrzeni, w której można przelewać na papier swe emocje.
Będę organizować dodatkowe, bezpłatne zajęcia grupowe dla uchodźców. Chętnych proszę o kontakt (504281884 – po polsku, +48538155891- po ukraińsku).

 

 

ŚRODA

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać w środy co tygodzień.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów.
Dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także kreatywność. Będziemy rysować i malować w różnych technikach. Stworzymy także prace przestrzenne.
Nie oceniamy umiejętności już posiadanych. My je rozwijamy.
Prowadzenie: Katarzyna Mularczyk
Artysta plastyk, absolwentka obecnego
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1996r dyplomem w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją. Jest pedagogiem uczącym w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i wszelkich kreatywnych działań plastycznych: dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje także jako arteterapeuta z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i zespołem Downa, pacjentami w szpitalach i dziećmi w Domach Dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Zajmowała się grafiką użytkową i filmem animowanym. Realizowała także prace wielkoformatowe w zakresie malarstwa ściennego.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Godz. 17-18:30
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci | Grupa 6-10 lat | Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat. Grupa III
Pierwsze spotkanie 2.02.2022 (środa), godz. 17:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce dzieci.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Od najbliższej soboty 26.02. ruszają zapisy na warsztaty umuzykalniające w MARCU w Dom Tramwajarza.
📌
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, także koniecznie pamiętajcie o ZAPISANIU swojej pociechy na jedną z trzech grup:
👉Poniedziałki
16:30 – 17:00 Żłobiaki 0 – 2,5 lat
17:15 – 17:45 Przedszkolaki 2,5 – 6 lat
👉Środy
17:45 – 18:30 Szkolniaki 6 – 9 lat
Dobrowolna opłata za cykl zajęć w marcu wynosi 40 zł (Grupa I – Żłobiaki i Grupa II – Przedszkolaki) i 50 zł (Grupa III Szkolniaki) – płatne przelewem na konto, które otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po zapisie dziecka.
Dane do przelewu
Fundacja Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
Tytułem: Imię i nazwisko oraz grupa I, II lub III.
Zapraszamy serdecznie
Liczba miejsc ograniczona!

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widziany! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach. Z tygodnia na tydzień jest Was coraz więcej.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.
👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Leśna Grupa Zabawowa

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

Leśna Grupa Zabawowa to zajęcia dla wszystkich który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu.
Zajęcia współtworzone wraz z Fundacją Przestrzeń Przylesie
Działania:
* nawiązanie pierwszych relacji z innymi dziećmi,
* zajęcia z udziałem bliskiego opiekuna i ćwiczenie pierwszych rozstań z nim (stopniowe, dostosowane do dziecka oraz opiekuna)
* nauka przez zabawę i ruch
* bezpośredni kontakt z naturą
* podążanie za dziećmi i ich potrzebami,
* odkrywanie świata za pomocą metody projektów
Przebieg:
* wspólne wyjście do lasu
* krąg powitalny przy chuście i wspólna przekąska (prosimy o zabranie własnych śniadaniówek oraz bidonów)
* aktywności związane z realizowanym tematem tygodnia/projektem
* swobodna zabawa w lesie: bujanie na hamaku, odkrywanie przestrzeni leśnej, uważność, podchody, tworzenie
* czytanie książki podczas wyciszenia
* powrót na miejsce zbiórki zakończony pożegnalną piosenką
! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i ubraniach na zmianę. Na deszcz polecamy zakup spodni i butów / woderów dla dzieci – gwarantują suche ubranie przy ciele przy zabawie w błocie, podczas deszczu.
! Odwołanie zajęć tylko podczas intensywnego deszczu – lekkie, przelotne opady deszczu nie są dla nas przeszkodą.
Zajęcia trwają: 2h
Uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 45zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy). Rodzeństwo 50% zniżki. Udział rodzica bezpłatny.
Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl
oraz zapoznania się z naszym grafikiem zajęć od 1.09 na stronie:
https://samo-dzielni.pl/aktualnosci/ .
Od tego roku zapisy można dokonywać na stronie:
https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ .
W razie pytań prosimy o kontakt.
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

Ciepła kawa – luźne spotkania dla mam małych dzieci

Zawiąż swoją wioskę wsparcia wśród mam w podobnym miejscu Życiowej Rewolucji!
Przestrzeń przyjazna dzieciom, rozmowom i… dobrej kawie!
Temat przewodni najbliższego spotkania:
🔥 Gadżety dla mamy?
🔥 Co się przydaje w rzeczywistości, a co tylko ciekawie wygląda w reklamie?
Zapraszamy na spotkania w otwartej grupie mam z małymi dziećmi
W planie:
🔹czas na swobodne rozmowy na wybrane przez uczestniczki tematy macierzyńskie,
🔹dziecięce oraz wszystkie te, które okażą się ważne,
🔹tworzenie przestrzeni przyjaznej także dzieciom,
🔹ciepła kawa
Dla kogo?
🔸Dla kobiet, które niedawno zostały mamą (kilka tygodni – 2,5 roku temu) po raz pierwszy lub kolejny
Czas trwania spotkania: 2 godziny
Inwestycja: 30 zł/ spotkanie (płatne jednorazowo przed spotkaniem)
Termin: trzecia środa miesiąca
Najbliższe spotkanie 16.03
Godzina: 10.30 – 12.30
Miejsce: Przestrzeń Bliskości ul. Małe Garbary 2 , Poznań
Ilość miejsc w jednej grupie ograniczona
Prowadzące: Karolina Dominiak – Piskorska i Marianna Szymarek

 

 

 

CZWARTEK

 

Pobaw się z Nami CZWARTEK

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne czwartki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy czwartek od 14.30 do 16.00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Martynę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.

Warsztaty dla dzieci – Stworki Potworki

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na warsztaty zarówno chłopców jak i dziewczynki do lat 8.
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Na zajęciach, za pomocą wyobraźni i przygotowanego przez nas materiału wykonacie kolorowe potworki, które będą was rozśmieszać zawsze, gdy dopadnie was zły humorek.
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Justyna Bednarek w Poznaniu

17-18.III. Justyna Bednarek w Poznaniu
Czy znacie przygody dziesięciu niesamowitych skarpetek? To właśnie dzięki nim Justyna Bednarek weszła przebojem do kanonu lektur szkolnych!
Zaraz potem napisała kolejnych dziesięć przygód skarpetek – jeszcze bardziej niesamowitych.
Potem jedną z nich: Czarną frotte wyprawiła w podróż statkiem, by powrócić na ląd jako detektywka w mieszczańskim mieszkanku z papugą mieszkająca w antycznej klatce w salonie.
Cykl książek o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach stał się prawdziwym fenomenem: pierwsza część zdobyła wiele nagród, także trafiła na listę lektur szkolnych.
Skarpetki podbiły już całą Europę – kochają je też czeskie, hiszpańskie, włoskie, greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci.
A to jeszcze nie koniec!
Wyobraźnię młodych czytelników rozpala: „Pięć sprytnych kun”, „Babcocha”, seria o Dusi i Psinku-Świnku oraz ze 30 innych książek.
Wszystkie ona warte czytania!
Warte kilku godzin Waszego życia.
Za wszystkie te książki Pisarka dostała wiele nagród literackich m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.
Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. W tym czasie współtworzyła kilka książek o tematyce kulinarnej.
Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota i dwie kury.
Szkoły, przedszkola, inne placówki zainteresowane spotkaniem z Pisarką, zachęcam do kontaktu: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

 

 

 

PIĄTEK

Warsztaty dla dzieci – Pojemniczki na ołówki (zwierzątka)

Cześć dzieciaki 🙂
Wszystkich wielbicieli zwierzątek i dinozaurów zapraszamy na kolejne warsztaty!
Będzie kolorowo, wesoło i bardzo twórczo 😁
Warsztaty dla dzieci do lat 7.
Na zajęciach wykonamy pojemniczki z rolek od papieru toaletowego. Nadamy im koloru i zamienimy w dowolne zwierzątko. Kotek? Piesek? Konik? A może Dinozaur?
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Na warsztaty zabierz ze sobą koniecznie :
– Rolki od papieru toaletowego (min. 3)
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców, tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1h
koszt : 25 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Można wykupić od razu pakiet 6 zajęć + 1 gratis do wykorzystania w ciągu pół roku .
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 25 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

Palenie Marzanny

W IV niedzielę Wielkiego Postu (tzw. Laetare = od łac. Radować się) zwyczajowo przygotowywano ze słomy, trzciny i jałowca specjalną kukłę (Marzannę, zwaną też Śmiercichą) będącą symbolem zimy. Obnoszono ją po wsi, moczono i „pojono” w pobliskich kałużach i stawach, lamentowano nad nią aby ostatecznie ją spalić i zakończyć czas zimowego odrętwienia i wprowadzić wiosnę do wsi. W ten sposób własnoręcznie i symbolicznie unicestwiano zimę i oczekiwano rychłego nadejścia nowego życia. Dawniej wierzono, że palenie Marzanny miało charakter magiczny i było aktem niebezpiecznym, gdyż niszczyło się pewną złowrogą siłę, która jeszcze w ostatniej chwili mogła człowiekowi zaszkodzić. Z tego powodu, po zakończeniu całego obrzędu pospiesznie oddalano się z miejsca spalenia aby zima i związana z nią śmierć przepadły na dobre. Z czasem, obrzęd zaczął zmieniać swój charakter, przestał być kojarzony z czymś groźnym czy nadprzyrodzonym i stał się zwyczajową zabawą dzieci i młodzieży. Na drugi dzień po spaleniu Śmiercichy, chodzono z nowym lotkiem (przyozdobioną gałązką), składano życzenia, śpiewano i zbierano dary.
—-
PROGRAM 👇
Zapraszamy 18.03.2022❗️ do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego na Palenie Marzanny.
⏰ Od godziny 10:00 każda grupa która zgłosi się na wydarzenie i nas odwiedzi, będzie miała możliwość stworzenia własnej Marzanny. Wszystkie potrzebne materiały będą dostępne na miejscu. Potem utworzymy korowód i przejdziemy do niecki pod wiatrakami, gdzie spalimy Śmiercichę!
—-
❗️ WAŻNE INFORMACJE ❗️
✅ ZGŁOSZENIA
Wszystkie grupy, które planują wziąć udział w wydarzeniu prosimy o uprzednie zgłoszenie.
KONTAKT:
tel: 61 427 50 10 wew. 332, 333 lub 334
lub e-mail: emilia.skiba@lednica.pl
✅ MARZANNY
Zachęcamy aby wcześniej wykonać własną Marzannę i zabrać ją do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego na wydarzenie. Prosimy o używanie EKOLOGICZNYCH materiałów! Po przyjeździe będzie możliwość aby wykonać kolejną (lub pierwszą) Marzannę wraz ze swoją grupą. Na miejscu znajdą Państwo wszystkie potrzebne materiały.
✅ WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W PLENERZE. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego i trwać będzie około dwóch godzin. Prosimy zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór dzieci!
✅ Na zakończenie zapraszamy na poczęstunek.
✅ WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.

 

 

SOBOTA

Czas na ogrodnictwo! ETAP 2

>> UWAGA, ZAPISY NA KONKRETNE GODZINY – ZERKNIJ W POSTY W ŚRODKU WYDARZENIA <<
Jeśli chcesz „posiadać” kawałek ziemi, Park co roku ma oddaje do dyspozycji mieszkańców grządki. Koniec lutego to najlepszy moment na zaaranżowanie wstępne przestrzeni i wysadzenie do gruntu choinek zebranych z osiedla po świętach 🙂
W zamian za pomoc na tym etapie otrzymacie pierwszeństwo w wyborze grządki dla siebie! Zawsze pierwsze „schodzą” duże i słoneczne, dlatego warto sie pospieszyć z rezerwacją. 🙂
Grządkę możesz zaaranżować i obsadzić jak chcesz, zabezpieczyć płotkiem (standardowo ma jedynie obramowanie z cegieł). Sugerujemy i wspieramy hodowanie jadalnych roślin (najfajniej jest jeść z własnej grządki) ale można sadzić co się chce. Podczas sezonu będziemy prowadzic akcje informujące o zwalczaniu plag: ślimaków, mszyc i innych, a także doradzać w uprawach. Zaaranżujemy szklarnię, aby ogrodnicy mogli hodować sadzonki z ziarenek 🙂

Warsztaty dla dzieci – tęcza ze sznurka

Cześć dzieciaki 🙂
Zapraszamy na tęczowe warsztaty!
Będzie bajecznie i kolorowo!
Na warsztatach wykonacie jedną tęcze ze sznureczków, którą możecie powiesić nad łóżkiem, w oknie lub na szafeczce. Wykonaną tęcze udekorujecie cekinami i wstążkami.
Gwarantujemy super zabawę ☺️
Warsztaty dla dzieci od lat 7.
Na zajęcia zabierz ze sobą koniecznie :
– ubranka które można wybrudzić ( liczy się komfort przy dobrej zabawie)
– dużo uśmiechu!
Zapraszam wszystkie dzieci od lat 7, maluszki również mile widziane z asystą rodziców tylko daj proszę wcześniej znać 🙂
W trakcie warsztatów dzieci przebywają pod opieką prowadzącego, rodzice mają chwilę dla siebie 😉
Do zobaczenia 🙂
Czas trwania : 1,5h
koszt : 35 zł
Zapisy w sklepie lub przez fb.
Obowiązuje opłata 35 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
UWAGA! Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (35 zł) za warsztaty przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty dla dzieci + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Przed dokonaniem przelewu skontaktuj się ze mną w celu sprawdzenia dostępności miejsc.
Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek Osób Biorących Udział W Wydarzeniu Może Zostać Utrwalony, A Następnie Rozpowszechniany Dla Celów Promocyjnych. Udział W Warsztatach Jest Jednoznaczny Z Udzieleniem Nieodpłatnej Zgody Na Wykorzystanie Wizerunku Utrwalonego Podczas Warsztatów.
2. Uczestnicy Są Zobowiązani Do Poszanowania Sprzętu, Wszelkich Urządzeń Oraz Mienia Stanowiącego Własność Organizatora Warsztatów.
3. Podczas Warsztatów Rodzic Jest Świadomy Ewentualnych Zagrożeń Wynikających Z Pracą Przy Użyciu Np. Nożyczek Czy Kleju Na Gorąco. Bierze Pełną Odpowiedzialność Za Udział Dziecka W Zajęciach.
4.Udział W Warsztatach Jest Odpłatny 35 Zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć . Decyzja należy do klienta.

MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI? – Teatr Animacji

19 MARCA – SOBOTA, GODZ. 11:00, 13:00
20 MARCA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00, 13:00

MALINA PRZEŚLUGA
REŻYSER: MAREK A. CYRIS
CZAS TRWANIA: 60 MIN

REALIZATORZY
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek A. Cyris
Krzysztof Dutkiewiczscenografia: Jakub Psuja
muzyka: Marcin Wieczorkiewicz
OPIS SPEKTAKLU
Dora Dynks oraz Waldemar Wihajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów… oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu… Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

Rekomendowany wiek Widzów: od 4 lat

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

BAJKI MALUTKIE 1


MALINA PRZEŚLUGA
REŻYSER: MARIOLA RYL-KRYSTIANOWSKA
CZAS TRWANIA: 60 MIN
DZIECI
REALIZATORZY
Obsada:
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek A. Cyris
Marcin Ryl-Krystianowski
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Wiktoria Piankowska

OPIS SPEKTAKLU
Wszyscy kochamy bajki, prawda? Królowie, księżniczki, smoki i rycerze, wielkie przygody, potężna magia, lep na muchy, niebezpieczne kapcie… Zaraz, zaraz, co takiego?! Ach, no tak. To przecież bajki autorstwa Maliny Prześlugi, niewielkie, często niezauważane, takie do podglądania przez lupę. Jesteśmy pewni, że te miniaturowe opowieści o nietuzinkowych bohaterach spodobają się i malutkim i tym większym widzom. W naszych bajkach to nie rycerz ani królewicz wyruszy na ratunek pewnej damie w opałach, a Rozczarowany Rumak Romuald we własnej osobie, zupełnie bez jeźdźca. Maleńka pchła Majka pomyli pluszowego misia z żywym zwierzątkiem i wpadnie w niezłe tarapaty, w które zamieszany będzie podejrzanej maści komar…Czy ktoś z Was zastanawiał się, jakie rozterki i pragnienia może mieć włos na łysiejącej głowie? Bajka o Włosie Patryku lekko i z domieszką poezji opowiada nam o tym, co nieuniknione, a przy okazji pozwala odkryć piękno w marzeniach. To wszystko i wiele więcej okraszone jest równie maleńkimi, uroczymi piosenkami, takimi do nucenia pod nosem. Kto jak kto, ale dzieci dobrze wiedzą, że małe jest piękne! A do tego ciekawskie, nieprzewidywalne i pełne humoru!

„Bajki Malutkie” to cykl trzech niezależnych od siebie mikro-opowieści. Wszystkie spektakle z cyklu można oglądać w dowolnej kolejności.

Rekomendowany wiek Widzów: od 4 lat

Ceny biletów: normalne 35 zł, ulgowe 32 zł.

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat (młodsze dzieci będą miały przygotowany swój kącik zabawowy).
W programie: gry planszowe, praca plastyczna, gry plenerowe, budowanie elementów przestrzennych z klocków konstrukcyjnych Cardblocks, nagrody i inne atrakcje.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger (najlepiej poprzez stronę fundacji).
Dzieci uczestniczą w zajęciach pod opieką rodziców.
Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym.
#Przygodazgrami #SobotanaŻegrzu #StudioKonstrukcyjneCardblocks #FundacjaKrainaNadziei #GryplenerowenaRatajach

Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego z Puszczą Zielonką

Regulamin „Otwarcie Sezonu Turystycznego w Puszczy Zielonka 2022”
1. Nazwa imprezy: Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Piszczy Zielonce 2022
2. Organizatorzy: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” oraz miasto i gmina Skoki
3. Termin: 19 marca 2022
4. Start meta: Gościniec Winnica, ul. Dzwonowska 1, Sławica
5. Trasy:
a. Rowerowa ok 30 km, start 9:30
b. Biegowa ok 10 km, start 10:45
c. Nordic walking ok 12 km, start 10
6. Warunki uczestnictwa:
a. Obowiązkowe zgłoszenie chęci udziału w imprezie we elektronicznym systemie
b. Start zapisów 1 marca 2022
c. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca lub do wyczerpania miejsc
d. Limit zgłoszeń to 380 osób.
e. Udział bezpłatny
7. Organizator zapewnia:
a. Przewodników na trasach
b. Posiłek regeneracyjny na mecie
c. Możliwość udziału w konkursie z nagrodami
8. Postanowienia końcowe:
a. udział w zgłoszeniu jest równoznaczny z zgoda na wykorzystanie swojego wizerunku w relacji z imprezy i innych materiałach promocyjnych organizatorów.
b. uczestnicy są odpowiedzialni za swoje zachowanie i ewentualne szkody wyrządzone na trasie i mecie imprezy.
c. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
d. Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym obowiązującym w dniu imprezy.
Wiosna już puka‼️
Przywitajmy ją w najlepszy możliwy sposób ‼️
Razem z Ciocią Aga z Ogród Ekologiczny „Gładysiakowie”
To będzie super warsztat ‼️ oprócz zdobytej wiedzy dzieciaki wyjdą z:
👉 Eko szklarnią własnoręcznie wykonaną
👉 Budką lęgową również produkcji własnejWidzimy się
19.03
Godz. 10-11.30 dzieciaki 2-6lat
Godz. 12-13.30 dzieciaki 6-12 latKoszt 50zł
( Wymagany zadatek rezerwacyjny 20zł)Miejsce : Szufladka- warsztaty, spotkania, zabawa

Wiosna, Ciekawskie Łapki

🌸Zasadzimy cebulki kwiatów
🌸Wykonamy kolorowe etykiety do doniczek
🌸i wiele innych atrakcji.

Rodzice będą mogli napić się ciepłej kawy lub herbaty☕, a dzieci zjedzą pyszne 🍪

Dla kogo są warsztaty?
👉Dzieci od 2-5 roku życia (1dziecko +1opiekun)
Koszt:
👉50 zł
Czas trwania?
👉1,5 h
Gdzie?
👉Ciekawskie Łapki, os. Władysława Jagiełły 29 /2n, Poznań

👉Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona

 

 

 

NIEDZIELA

Spływaj Marzanno 5 edycja

WITAJCIE
20 marca organizujemy 5 edycję imprezy „SPŁYWAJ MARZANNO” przywitanie wiosny- impreza charytatywna.
Impreza jest otwarta, zapraszamy do wspólnej zabawy.
Jeśli masz ochotę dołączyć do wydarzenia i celebrować przywitanie wiosny WEŹ udział w wydarzeniu.
Zapraszamy wszystkich, każdy może się tego dnia wspaniale bawić w gronie najbliższych. Piękne tereny Obszaru Natura2000 nad rzeką Wełną zachęca do eksplorowania.
HARMONOGRAM imprezy:
12:00-15:00 zabawy i atrakcje bez ograniczeń wiekowych.
13:00-17:00 gdy zgłodniejesz, istnieje możliwość zakupu regionalnych potraw dzięki Wytwórni Smaq Event
https://www.facebook.com/WytworniaSmaqEvent
12:00-16:00 czas na przygotowanie Marzanny.
16:00 palenie Marzanny i pożegnanie jej w rzece Wełnie
16:30 Pożegnalne ognisko
Podczas imprezy będziemy mogli wesprzeć zbiórkę na leczenie Adama.
ATRAKCJE podczas imprezy:
GOŚĆ Specjalny
-Poznańska spacerówka,
Promocja książki „Żyj lokalnie”
-Tulasy, warsztaty w naturze i z naturą
-Wytwórnia Smaq, regionalne jedzenie oraz pyszne przetwory
-INK3.DE warsztaty z druku 3D
https://www.facebook.com/INK3.DE
-MaliJogini, joga dla dzieci
-7 Gromada Zuchowa oraz 11 Drużyna Harcerska Apollo, gry terenowe
-Pszczela Pasja, produkty z pasieki, pogadanka o Apiterapii
-Dominika Szymczak Fotografia
fotorelacja
W wydarzeniu biorą udział:
-Stowarzyszenie Barwy Pokoleń
-Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
LOKALIZACJA:
Pole kempingowe Chata nad Wełną
Rożnowice 38 ,64-610 Rogoźno

Kulturka: Kropka w kropkę / Spektakl dla dzieci | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na spektakl dla dzieci pt. Kropka w kropkę.
Produkcja: Kulturka
20.03.2022 (niedziela), godz. 11
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Nie za górami, nie za lasami, lecz całkiem blisko, ale przed 100 laty żyła sobie Kropka. Dziewczyna zakochana w tańcu po uszy. W tej samej kamienicy, lecz sąsiednim mieszkaniu dziś żyje Zuzia. Dziewczyna zakochana w tańcu po uszy. Między ich światami, tym 100 lat później i 100 lat wcześniej, podróżuje Czarodziej. Za jego sprawą będziecie mogli zobaczyć jak było i jak żyło się w latach 20tych – tych dawnych i tych współczesnych. Co wyniknie ze spotkania postaci dwóch różnych epok? Czy uda im się znaleźć wspólny język? Tego nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że Swingowa Kropka, współczesna Zuzia i zabawny Czarodziej oczarują Was swoją energią, humorem i pasją, która bez względu na czas, pozostaje w człowieku taka sama. Kropka w kropkę!
Bilety:
15 zł pojedynczy, 10 zł w ramach karnetu rodzinnego przy zakupie min. 3 biletów. Bilety dostępne na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/kulturka-kropka-w-kropke/xrim/ oraz przed spektaklem.
Zapraszamy serdecznie

Playdate with a book 

Wraz z Martą Szopka od Peek-a-book zapraszamy na spotkanie 🙂
Dla kogo?
Dzieci w wieku 2-5 lat
Harmonogram spotkania:
16:00-16:30 wspólne czytanie angielskich książeczek wydawnictwa Usborne
16:30-16:45 chwila przerwy
16:45-17:30 zajęcia sensoryczne prowadzone w j. angielskim
Koszt udziału w zajęciach:
25 zł za jedno dziecko
Miejsce spotkania:
os. Przemysława 1b/11, 61-064 Poznań
Liczba miejsc ograniczona
lub:
Messenger, Instagram, SMS 791845978

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.