PLAN ZAJĘĆ 08.06 – 13.06.2021

PLAN ZAJĘĆ 08.06 – 13.06.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:). fot. – Centrum Sztuki Dziecka

 

 

 

 

 

 

 

WTOREK

 

Wiosenno-letnia edycja gry terenowej na poznańskiej Dębinie

Druga, wiosenno-letnia edycja gry terenowej Z dzieckiem do… ma na celu aktywowanie do rodzinnego spędzania czasu na łonie natury. Celem gry jest odnalezienie ukrytego „skarbu”. Akcja zabawy rozgrywa się w „dzikiej” części poznańskiej Dębiny w lasku komunalnym „Dębina”. Gra polega na przejściu wyznaczonej trasy i odczytaniu wskazówki, która wskaże miejsce ukrycia skarbu  Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z całymi rodzinami Szczegóły zabawy i wszelkie informacje: http://zdzieckiemdo.pl/gra-terenowa-2-na-poznanskiej…/

Osiedlowy spacer ziołowy

Zapraszamy serdecznie wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców osiedla Śmiałego i Batorego na kolejny OSIEDLOWY SPACER ZIOŁOWY!
Wspólnie spacerując po dzielnicy, wyszukując i rozpoznając lokalne zioła stworzymy mapę roślin leczniczych i użytkowych występujących na osiedlu oraz porozmawiamy o ich wpływie na nasze zdrowie.
W czasie spaceru postaramy się także zwrócić uwagę na otaczająca nas zieleń i zastanowić się nad jej rolą w życiu dzielnicy. Czy możemy ją jakoś ulepszyć? Czy czegoś nam w niej brakuje?
Chcemy się nad tym zastanowić razem z mieszkankami i mieszkańcami!
🌿 Spotykamy się pod pływalnią Atlantis na os. S. Batorego
🌿 Prosimy o zabranie maseczek ochronnych i dbanie o bezpieczeństwo.
🐕 Mile widziane czworonogi.
Zapraszamy! Wstęp wolny.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Działanie realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnychjatyw Lokalnych – CIL sąsiedzki.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dziewczyny w Naturze

KAMERALNIE Lekcja słuchania dla dzieci i młodzieży

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/Lekcja_suchania.jpg

wystąpią: Chóry z Zespołu Szkół Muzycznych oraz Chór Dziewczęcy „Kosy” przy Fundacji Rozwoju Miasta Poznania,

Uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej oraz zespół tańca „Akcent” z MDK nr 2

Zespół Perkusyjny Zespołu Szkół Muzycznych  oraz uczniowie – instrumentaliści z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. Nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Gość specjalny – Ewa Rubinowska – fortepian

Baśń o Trzech Konikach | spektakl
Teatr Animacji CK Zamek, godz. 10.00
Marek A. Cyris
reżyser: Marek A. Cyris
czas trwania: 60 minut

realizatorzy

obsada:
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Sylwia Zajkowska
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Marcin Ryl-Krystianowski

scenografia: Jakub Psuja, Marek A.Cyris
muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa
konsultacje choreograficzne: Karolina Garbacik
reżyseria światła: Michał Krugiołka
realizacja dźwięku: Michał Wereda

piosenka „Hejże tańczmy!”: Malina Prześluga (słowa), Piotr Klimek (muzyka)

opis spektaklu

Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…?

W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a ten trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że jak sam jest ważny i potrzebny, i jak wiele znaczy dla całego lasu…

„Baśń o trzech konikach” to prosta opowiastka inspirowana motywami ludowymi i skierowana do młodszych dzieci. Przypomina nam, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarujemy, zawsze do nas wróci.

Baśń jest bogato ilustrowana muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa, dzięki czemu przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.

Preferowany wiek Widzów: od 3 do 7 lat

Bilety: normalny 37 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 32 zł

Z Przyrodą Za Pan Brat

Zapraszamy do Kręgu (w realu!) na cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjnych, o tematyce przyrodniczej. Na zajęciach będziemy poznawali polskie lasy, gatunki zwierząt i roślin w nich występujących. Porozmawiamy o Parkach Narodowych i Parkach Krajobrazowych oraz o tym, jak ważny jest dla Nas kontakt z przyrodą.
Warsztaty odbędą się w ogrodzie Łazarz ( za Klubem Krąg)
Ważnym elementem klubowych spotkań międzypokoleniowych z cyklu „Z Przyrodą Za Pan Brat”, będzie edukacja ekologiczna i przyrodnicza. Podczas każdych zajęć warsztatowych, za pomocą zróżnicowanych form plastyczno-technicznych, „rodzinne zespoły” własnoręcznie stworzą, małe „dziełka” artystyczne, jak i praktyczne przedmioty, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu naszych „leśnych braci”. I tak powstaną karmniki, poidła, czy budki lęgowe dla ptaków…
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnych obostrzeń. Obowiązują zapisy mailowe: (e-mail: wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych zespołów” (miejsc) ograniczona!

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl

W Akademii Pana Kleksa – konkurs plastyczny

Czy wiecie, że Pan Kleks kończy w tym roku 75 lat??? Dokładnie w 1946 roku Jan Brzechwa opublikował pierwszy tom opowiadań o tym nadzwyczajnym bohaterze. A czy wiecie, że… wydawnictwo Nasza Księgarnia obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia???
TAK! Nie mogłyśmy pominąć tych dwóch ważnych wydarzeń. I oto, cośmy wspólnie z Naszą Księgarnią wymyślili:
Zapraszamy dzieci z powiatu poznańskiego do udziału w konkursie plastycznym:
W AKADEMII PANA KLEKSA (dla Artystów w wieku od 5 lat)
Puśćcie wodze wyobraźni i zmalujcie to, co zobaczycie w Waszej głowie. Może mur przy ulicy Czekoladowej? Może furtki do bajek? Może czarodziejską kuchnię Pana Kleksa pełną kolorowych szkiełek? Może sny chłopców o imionach rozpoczynających się na A? A może…? Możliwości jest tysiąc, a może nawet milion!!!
Technika dowolna – płaska (rysunek, malunek, kolaż etc.), format max. A3.
Gotowe prace można dostarczyć na jeden z dwóch adresów (osobiście lub pocztą):
1) Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Ratajczaka 44, pon.-pt. godz. 10.00-15.00
2) Księgarnia z Klimatem Dobre Miejsce, Niegolewskich 8, pon.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00
do dnia 18 czerwca 2021 roku.
Wyniki konkursu opublikujemy 25 czerwca 2021 na naszym profilu na Facebooku.
Nagrody :
– 3 nagrodzone osoby otrzymają książki „Pan Kleks” wyd. Nasza Księgarnia
Wybrane prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w witrynie Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz Księgarni z Klimatem Dobre Miejsce 🙂


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

Warsztaty Danimatoring

Może być obrazem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku
Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).

Wtorki/ środy godz. 10 i 17
Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

 

ŚRODA

Zieleń daje życie

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii dla rodziców z dziećmi oraz seniorów. Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66.
W razie niepogody zapraszamy do Domu Sąsiedziego
ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-12 lat):
26 maja 17:00 Torcik kwiatowy
9 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
23 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
7 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Spotkania dla seniorów:
2 czerwca 17:00 Torcik kwiatowy
16 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
30 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
14 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Zapisy: Monika 602 184 021
monika.horti@ginkgo.com.pl
Projekt Ogród Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera

Teatr Animacji – CK Zamek
09 czerwca – Środa, godz. 09:30
12 czerwca – Sobota, godz. 13:00, 15:00
13 czerwca – Niedziela, godz. 15:00
27 czerwca – Niedziela, godz. 15:00
Malina Prześluga
reżyser: Artur Romański

realizatorzy

obsada:
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Stanisław Pawlak (muzyka na żywo)
scenografia: Igor Fijałkowski
muzyka: Stanisław Pawlak
reżyseria światła: Michał Krugiołka
asystentka reżysera: Karolina Okurowska (AST Wrocław)

opis spektaklu

Prosta historia. Czarny kruk o mrocznym imieniu Kara Boska należy do znamienitego rodu kruków, które od pokoleń z dumą i wśród łez rozpaczy zwiastowały śmierć żywym istotom. Kara Boska jest młodym ambitnym adeptem sztuki zwiastowania, jednak ma dość istotny problem: wadę wymowy! Kara Boska nie wymawia „r”. A zwiastowanie „śmielci i globu” przez „czalnego kluka” może budzić w najepszym razie szereg nieporozumień, w najgorszym zaś politowanie i śmiech. Kruk-Kluk dostaje od swojego wuja ostatnią szansę. Ma skutecznie nazwiastować co trzeba pierwszemu napotkanemu stworzeniu. I tak się akurat składa, że tym stworzeniem jest pogrążony w depresji Ślimak. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga? My – twórcy – wiemy jedno. Świat obojga zadrży w posadach i stanie na głowie, a niemożliwe stanie się możliwe. Będzie śmiesznie i strasznie, refleksyjnie i głupio-mądrze, czyli tak jak lubimy najbardziej.

Spektakl z muzyką na żywo.

Preferowany wiek Widzów: od 8 lat

Malowanie Akwarelami Dla Najmłodszych 4-7 lat

Zapraszamy najmłodszych (4-7 lat) na malowanie akwarelami!
Tematem dzisiejszych zajęć będzie portret żyrafy 🦒.
Nauczymy się szkicu, miesznia kolorów oraz używania farby akwarelowych. Zajęcia zarówno dla początkujących jak i tych zapoznanych z akwarelą.
Będziemy bawić się przestrzenią i kolorami na naszych pracach 🎨🖼🎈Do zobaczenia!
Czas: 2 godziny
Koszt 70zł
Zapisy w sklepie lub przez Facebook.
Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku – wpłaty rezerwacyjnej.
UWAGA! Przed uregulowaniem wpłaty rezerwacyjnej sprawdź czy są jeszcze dostępne miejsca.
Wpłata rezerwacyjna (35 zł) za warsztat
– przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty z akwareli + (imię i nazwisko)” numer konta 33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
– lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 36
Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów. Wizerunek będzie wykorzystany jedynie w formie relacji z wydarzenia na profilu Facebook i Instagram „Jagoda nie porzeczka”. Wizerunek nie będzie przekazywany dalej podmiotom trzecim.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Rodzic przyjmuje do wiadomości, że istnieją zagrożenia wynikające z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Zgadzając się na udział dziecka w warsztatach, rodzic bierze za nie pełną odpowiedzialność.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny 70 zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 1 dzień przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć. Decyzja należy do klienta.
7. Rzeczywisty czas prowadzenia zajęć może ulec nieznacznemu wydłużeniu i wynika to z tempa prac. W przypadku konieczności zakończenia zajęć o określonej godzinie, należy taką informację przekazać przed rozpoczęciem zajęć. Czas przeznaczony na zajęcia jest dobrany w taki sposób aby wszystkie zadania mogły być wykonane. Dopuszcza się zakończenie zajęć przed skończeniem pracy, ale po upływie założonego czasu, jeżeli wina za niewykonanie prac leży po stronie uczestnika warsztatów.

Akrobatyka Sportowa dla dzieci od 4-12 lat

Jeśli Twoje dziecko chciałoby nauczyć się szpagatu, gwiazdy czy mostka to moje zajęcia sprawdzą się idealnie!! 🤩🤩 Akrobatyka to jest to!
Jestem fizjoterapeutą oraz trenerem akrobatyki sportowej z wieloletnim stażem.
Na zajęciach z gimnastyki będziemy uczyć się podstawowych elementów gimnastycznych tj. Szpagat, mostek, waga, jak i tych bardziej zaawansowanych. 🙂🙂
Jest to doskonała okazja to rozwijania świadomości własnego ciała, a także spożytkowania energii!!😁😁
Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci w wieku od 4-12 lat!!!
Pierwsze zajęcia ruszają 9 czerwca i są ‼️BEZPŁATNE ‼️
1️⃣ grupa 4-7 lat godz. 18.00
2️⃣ grupa 8-12 lat godz. 19.00
ZAPISY i pytania u Prowadzącej 👇
Asia Perkowska
📲792 902 595 (najlepiej SMS)
lub przez FB- 👉outdoorowebabki

ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat
środa 12:30-13:30
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

Domki dla owadów / warsztaty konstruktorskie

Dzieci oraz dorosłych mieszkańców Naramowic zapraszamy na warsztaty konstruktorskie, w trakcie których przyjrzymy się małym, ale bardzo wielkim w swojej pracy istotom – owadom🦋
🐝Dlaczego owady są ważne?
🐝Jakie miejsca owady chętnie zamieszkują?
🐝Jak sprawić, by miasta stały się przyjazne owadom?
W trakcie warsztatów poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania, ale również stworzymy domki, kryjówki i siedziby dla owadów. Będziemy stukać, zbijać, szlifować i wiercić. Dobra zabawa gwarantowana!
Informacje:
🐞Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy. Pierwszeństwo udziału w wydarzeniu mają mieszkańcy i mieszkanki Naramowic (prosimy o zawarcie tej informacji w treści maila).
🐛Zgłoszenie należy przesłać na adres: lotarynska6@gmail.com
🐞Dzieci zapraszamy pod opieką osoby dorosłej.
🐛Ilość miejsc ograniczona!
Prowadzenie:
Tomek Kaszany – znany jako Tomek Leśny Stolarz, stolarz z zawodu i pasji. Od kilku lat realizuje warsztaty stolarskie dla dzieci i dorosłych, zachęcając nie tylko do zdobywania nowych umiejętności, ale także przetwarzania i odzyskiwania materiałów. Organizator rodzinnych wypadów do lasu.
Magdalena Garczarczyk –architektka krajobrazu, nauczycielka i animatorka. Od kilku lat w ramach „Projekt Zieleniak” organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży dotyczących ogrodnictwa, wspólnej przestrzeni, działań lokalnych i proekologicznych. Bliska jest jej idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie „zrób to sam”.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków budżetowych Miasta Poznania
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Patronaty medialne: Radio Afera, IKS, kultura.poznan.pl
[opis grafiki] – Grafika przedstawia biały napis „Domki dla owadów”. Na grafice widać również czerwone, żółte, zielone i ciemnozielone plamy o różnych formach, które swoimi kształtami przypominają dom i różne elementy związane z mieszkalnictwem np. dach, płot. W prawym górnym rogu umieszczono biały logotyp Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury. W prawym dolnym rogu umieszczono dwa białe logotypy: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz POZnań*

Krąg w Dziupli

To przestrzeń dla Kobiet w ciąży, planujących ciąże i tych po porodzie. Dla każdej Kobiety, która chce podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami porodu- niezależnie czy odbywał się w domu czy szpitalu, naturalnie czy przez cięcie cesarskie. To przestrzeń dla wszystkich Kobiet, których poród był traumatyczny bądź myśl o porodzie wywołuje lęk- by przyjść i posłuchać o sprawczości i mocy Kobiety w porodzie, by przepracować głęboko zakorzenione lęki i pozbyć się ich.
Krąg Porodowych Opowieści w Dziupli to miejsce dla Kobiet stworzone z fascynacji narodzinami, kobiecym ciałem i chęci redefiniowania porodu w Polsce w przestrzeni międzypokoleniowej. Pragniemy obalić mity, zmienić często zakłamane przekonania o ciąży i porodzie, a tym samym wykonywać kroki ku zmianom w myśleniu matek teraźniejszych i naszych córek w pokoleniu następnym.
Chcemy w intymności małej grupy Kobiet dzielić się przeżyciami i doświadczeniami, refleksjami o narodzinach i macierzyństwie w kobiecości. Chcemy być też praktycznym wsparciem i źródłem wymiany kontaktów, literatury, miejsc, które w drodze Mamy są przydatne. Chcemy być przestrzenią bezpieczną, zaufaną- gdzie można napić się herbaty i kawy, mówić lub milczeć, płakać i śmiać się, być zauważoną. W Dziupli możesz się rozgościć – by się skryć albo otworzyć i wyjść z ukrycia.
Cykliczne spotkania na których będziemy rozmawiać o tematach ważnych, głębokich. Wspólnie przygotowywać się do porodu bądź przepracowywać utarte schematy myślowe o porodzie, który już był albo dopiero nastąpi. Będziemy zaglądać w głąb siebie- zostawiając za drzwiami Dziecko i Szkołę Rodzenia- skupiając się wyłącznie na tym, że jesteśmy Kobietami- każda Sobą,a dopiero potem mamą, żoną, córką, przyjaciółką.
Zapraszamy Ciebie- rozgość się w okołoporodowej Dziupli.
Ze względu na obostrzenia bezpieczeństwa liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Więc która z Was pierwsza ta …. bogatsza o swoją Kobiecą Siostrzaną Grupę Wsparcia. Zapisz się, by móc się sobą zaopiekować.
Daty spotkań: ( na każde z nich oddzielne zapisy)
czwartki 15:30 – 17:00
27 maj
10 czerwiec
17 czerwiec
24 czerwiec
1 lipiec
Zgłoszenia na nr: 607 254 428 (Angelika Basiak )
Cena jednorazowego spotkania to 25 złotych (w cenie kawa i herbata).
Spotkanie trwa 1,5h.
Jeśli chcesz przyjść ze swoim dzieckiem, nie ma problemu, jeśli tylko czujesz w tym komfort. Na miejscu są atrakcje dla maluchów.

„Bryczki Weroniczki” zajęcia dla dzieci od 6mc do 2 lat

„Bryczki Weroniczki” to oryginalne zajęcia rozwijające zmysły i postrzeganie świata dla Niemowląt i Małych Dzieci wraz z opiekunem oparte o metodę: SI Integracji Sensorycznej A.Jean Ayres oraz Weroniki Sherborne.
Idealną okazją do pogłębiania więzi ze swoim maluszkiem jest uczestnictwo w naszych zajęciach 🤗😍🤗
To takie „Gimnastyczki Weroniczki” dla młodszych dzieci 🙃 tak.. to te zajęcia, z których nigdy nie ma zdjęć 😅 bo to nasze ulubione zajęcia.. moje.. i mojej starszej córki 🤗💖🤗 Aż sama jestem ciekawa jak „Bryczki Weroniczki” spodobają się Zoi.. młodszej córce 🤗😍🤗
Zapraszamy serdecznie wraz z Gosią z Ideownia 🤗💖🤗
👉 Wykorzystujemy przede wszystkim ćwiczenia ułatwiające nawiązanie kontaktu i współpracy z dzieckiem.
👉 Polegają one na zdobywaniu oraz wymianie wspólnych doświadczeń podczas zabaw ruchowych.
👉 W zabawach z tej metody wzrasta poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzieci czują się akceptowane i ważne dla rodziców.
👉 Zachęcamy do powtarzania poznanych zabaw w domu
Inwestycja:
👉 20 zł I pokazowe zajęcia 💖
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ (nie dotyczy osób już zapisanych)
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Bryczki Weroniczki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 13:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 2 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona:
Płatność:
👉 gotówka
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Dźwiękoludki” zajęcia dla dzieci od 6 mc do 6 lat

„Dźwiękoludki” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Dźwiękoludki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy grupa I 13:00; grupa II 14:15 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 6 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉 koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

SENSOLUDKI – zajęcia rozwojowe dla maluchów | Poznań-Rataje

SENSOLUDKI
zajęcia rozwojowe dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat
czwartek 10:00-11:00
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Sensoludki łączą w sobie Sensoplastyka®, arteterapię oraz Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe materiały i struktury, których mogą doświadczać wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć dużo wąchają, dotykają, smakują, słuchają i oczywiście oglądają, świetnie się przy tym bawiąc. Każde spotkanie to także świetna okazja do integracji z rówieśnikami.
W warsztatach dzieci uczestniczą wspólnie z rodzicami. Spotkania złożone są z dwóch około 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas swobodnej zabawy. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew.
Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu. Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka oraz rodzica.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

PIĄTEK

Chcemy grać na UKULELE (w gminie Czerwonak)

Chcemy grać (na Ukulele) ☺
Gminny Ośrodek Kultury Sokół i Festiwal Cały Poznań Ukulele 2021 zapraszają na nieodpłatne, trzydniowe warsztaty gry na Ukulele zakończone występem prowadzących i uczestników!
Miejsce:
Klub Jutrzenka w Kicinie
ul.Nowe Osiedle 2
Harmonogram:
11 czerwca, piątek godz. 18:00 – 19:00
12.czerwca, sobota godz. 16:30 – 17:30
13 czerwca, niedziela godz. 16:30 – 17:30, występ godz. 18:00
Prowadzący:
@Ukupolalele i @prof. Śledź
Ilość miejsc (stacjonarnie) ograniczona, zapisy:
sekretariat@gok-sokol.pl lub pod numerem tel. 511 134 721
Minimalny wiek uczestnika to 8 lat, maksymalny nie istnieje.
Na występ, który odbędzie się w plenerze zapraszamy nie tylko uczestników warsztatów. Prosimy o zabranie maseczek!
Relacja z warsztatów na żywo (on-line) w tym wydarzeniu.
Wszyscy uczestnicy otrzymają darmowe materiały edukacyjne!
Weź tej swoje ukulele i chodź pograć z nami tej! (jak nie masz jeszcze swojego instrumentu – zgłoś nam, pożyczymy Tobie).

Kot w butach- Spektakl dla dzieci w realu 🙂

Zapraszamy 11 czerwca (piątek) o godzinie 17 – tej do Ogrodu
na przedstawienie: „Kot w butach” w wykonaniu Teatru Krokodyl.
Prosimy zabrać ze sobą coś do siedzenia (koc, poduszka, karimata)
Spektakl odbędzie się w Ogrodzie Łazarz – za Klubem Krąg.
Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania SPEKTAKLU.

Warsztaty z długopisami 3D

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty z długopisami 3D! 😀 🖊️
Dzięki specjalnemu długopisowi uczestnicy będą tworzyć trójwymiarowe elementy. Dzieci pracują pojedynczo 🙂
📅 Kiedy?
👉 Piątek 11 czerwca
✅ 18:30 – 19:00
✅ 19:15 – 19:45
🔍 Gdzie?
Strefa GO4Robot – miejsce odkrywania technologii w Galeria Malta, poziom +1
📧 Zapisy poprzez wiadomość e-mail na adres: 👉 strefa@g4r.pl
🏷️ Koszt: 35 zł/dziecko

Rodzinne EKOzGranie

Rodzinne weekendowe granie w gry planszowe, karciane, strategiczne, logiczne, na relaks…
Na czas Poznańskich Dni Rodziny 2021 zostaje uruchomiona tymczasowa wypożyczalnia gier rodzinnych we współpracy z Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
👉 Jak to działa❓
-> wybieracie
-> odbieracie
-> gracie
-> oddajecie
1️⃣ wybieracie jeden zestaw gier w formularzu dedykowanym na każdy tydzień podczas czterech weekendów
15 – 18 maja
21 – 24 maja
28 – 31 maja
4 – 7 czerwca
Link do formularza znajduje się w wydarzeniu.
Do zabawy zgłaszać się mogą wyłącznie Rodziny zamieszkujące na obszarze Miasta Poznania.
2⃣️ odbieracie wybrane zestawy gier rodzinnych w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. F. Ratajczaka 44) w terminach
21.05 godz. 14:00 – 17:30
28.05 godz. 14:00 – 17:30
4.06 godz. 14:00 – 17:30
11.06 godz. 14:00 – 17:30
3⃣ gracie w wybrane gry od dnia wypożyczenia do najbliższego poniedziałku
4⃣ oddajecie gry do punktu wypożyczeń w najbliższy poniedziałek
24.05 godz. 14:00 – 17:00 (dla gier wypożyczonych 21.05)
31.05 godz. 14:00 – 17:30 (dla gier wypożyczonych 28.05)
7.06 godz. 14:00 – 17:30 (dla gier wypożyczonych 4.06)
14.06 godz. 14:00 – 17:30 (dla gier wypożyczonych 11.06)
Działanie realizowane jest w 4 niezależnych cyklach, tzn. wybrany zestaw gier z dnia 15 maja można odebrać wyłącznie 21 maja i oddać 24 maja.
Każda Rodzina może wziąć udział wyłącznie raz w akcji, tzn. może wypożyczyć jeden zestaw gier w jednym spośród czterech cyklów realizowanych podczas PDR 2021.
W przypadku dużego zainteresowania zostaną zastosowane następujące kryteria (w tej kolejności): posiadanie Karty Dużej Rodziny, ilość dzieci, czas wysłania zgłoszenia.
Pamiętajcie, by dbać o otrzymane gry, ponieważ kolejne poznańskie Rodziny czekają na udany weekend z ich wykorzystaniem 🙂
ZapraszaMy do rodzinnego grania!!! 🙂
W realizacji wspierają nas @Rebel, @Granna oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
W przypadku pytań:
Arkadiusz Zacharzewski
arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl (w tytule: Rodzinne EKOzGranie)
Działania sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
#PDR
#PoznańskieDniRodziny

Gzubkowy spacer vol. 4

Ludzie, będzie spacer!
Formuła ta sama. Inne miejsce, nowy czas-start😁
9.30 – zbieramy się pod Gzubami na Fyrtlu
9.40 – ruszamy do parku Adama Wodziczki
10.00 – piknikujemy w parku (obok placu zabaw)
10.30 – bawimy się po gzubkowemu
Możecie dołączyć w dowolnym momencie.

 

 

 

SOBOTA

Leśne skrzaty – mini survival

Zapraszamy na mini survival 12 czerwca godz. 15.00 do 18.00 dzieci w wieku 4-6 lat.
3 h zajęć dla „Lesnych skrzatów”.
W programie:
➡️ Tory przeszkód,
➡️ Pajecza sieć,
➡️ Malowanie twarzy,
➡️ Przenikanie,
➡️ Czaty,
➡️ Zagadki,
➡️ Szukanie skarbów,
➡️ Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
Cena 50 zł/dziecko,
10 zł/rodzic.
W cenie 3 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 889759959,
📞 798492969.
Teatr Animacji – CK Zamek
12 czerwca – Sobota, godz. 11:00
13 czerwca – Niedziela, godz. 11:00, 13:00
Elżbieta Chowaniec
reżyser: Robert Drobniuch
czas trwania: 60 min

realizatorzy
obsada:
Julianna Dorosz / Anna Domalewska – gościnnie (Teatr Lalki i Aktora Kubuś Kielce)
Aleksandra Leszczyńska
Mateusz Barta
Marcin Chomicki / Błażej Twarowski – gościnnie (Teatr Lalki i Aktora Kubuś Kielce)
Krzysztof Dutkiewicz
Marcin Ryl-Krystianowski
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Jerzy Bielski
projekcje: Przemysław Żmiejko
reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz
opis spektaklu

Einstein – bo tak wszyscy nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian.

Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?

Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Wybierzmy się tam razem! Niezapomnianą, międzygalaktyczną podróż zapewni nam bogactwo teatralnych form – abstrakcyjne lalki, gra świateł, obrazów i dźwięków.
Preferowany wiek widzów: od 6 lat

Spektakl będzie miał dwie premiery: z obsadą międzyteatralną i poznańską.

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Robimy czekoladki – ludziki lego!

Zapraszamy na warsztaty zdalne – wspólnie zrobimy czekoladki, ale nie takie zwykłe, bo w kształcie ludzików lego!
Zapisz się teraz!
Liczba zestawów ograniczona!
Jak to działa?
1. Zgłoś swój udział przez facebook’a w wiadomości do Pasta o Plomo.
2. Odbierz zestaw 12 czerwca między 13:00, a 13:30.
3. Obejrzyj film instruktażowy.
4. Przygotuj wspaniałe czekoladki!
5. Wyślij nam relacje z Waszych domowych warsztatów!
Odbiór zestawów:
Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od Kasztanowej).
Sobota, 12 czerwca, 13:00-13:30.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Jedna rodzina może maksymalnie dostać 1 zestaw do robienia czekoladek, niezależnie od liczby dzieci.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Zapraszamy!

Wegańskie grillowanie / warsztaty kulinarne

Lato w tym roku zmierza do nas leniwie. Gdy łaskawie nadejdzie musimy być gotowi!☀️
Już od wielu lat poza dmuchanym basenem w ogródku, all inclusive w Tunezji i rozżarzonym betonem, jego nieodłącznym atrybutem jest GRILLOWANIE. Smalą się kiełbasy, z karkówek kapie tłuszcz, a kłęby dymu toczą się nad miastem. Podczas, gdy mięsożercy napełniają brzuchy, wegetarianie i weganie są skazani na dojadanie sałatek i osmalonych ćwiartek papryki, wybranych starannie z szaszłyków😕
Warsztaty z kuchnii wegańskiej pozwolą odczarować mięsne wyobrażenie o grillowaniu! W trakcie warsztatów:
🍆Nauczycie się tworzyć wegańskie kiełbaski!
🍆Przekonacie się o możliwościach eksperymentowania z tofu!
🍆Poznacie tajemne receptury na przepyszne startery i dodatki!
🍆Zobaczycie, że kuchnia wegańska to gwarancja radości z gotowania!
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy: lotarynska6@gmail.com
Pierwszeństwo w udziale mają osoby zamieszkałe na Naramowicach (poprosimy o informację w zgłoszeniu)
Doświadczeni i początkujący roślinożercy, chodźta! Nasmażymy, napieczemy, naszykujemy, zjemy razem! Będzie fajno, smacznie i zdrowo, nie zastanawiać się, przychodzić! 🥕🥦🥬
.
Prowadzenie:
DARIA JEŻEWSKA / KRZYSZTOF SZAFRAN – duet wegański, zawodowo związany z poznańską branżą gastronomiczną i kulturalną. Połowę wolnego czasu spędzają w kuchni, ona tworzy, komponuje i doprawia, on kroi, asystuje i recenzuje, a nad całością czuwa ich piesek Zojka. Wspólnie brali udział w warsztatach popularyzujących kuchnię roślinną. Sami edukują i uczą kuchni wegańskiej osoby początkujące (przekonali już niejedną osobę do diety roślinnej!). W sezonie 2020 uprawiali w Mikro Domu Kultury swoją grządkę warzywną.
——————————————————————————
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków budżetowych Miasta Poznania
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Patronaty medialne: Radio Afera, IKS, kultura.poznan.pl
[opis grafiki] – Grafika przedstawia biały napis „Wege Grillowanie” na ciemnozielonym tle. Na grafice widać również czerwone, żółte, zielone, fioletowe, pomarańczowe i ciemnozielone plamy o różnych formach, które swoimi kształtami przypominają warzywa (np. pieczarkę, paprykę, brokuł, cebulę). W prawym górnym rogu umieszczono biały logotyp Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury. W prawym dolnym rogu umieszczono dwa białe logotypy: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz POZnań*.

Food Truck Party Poznań

W weekend 12-13 czerwca nakarmimy Poznań😃
🍔 Specjalnie dla Was zaprosiliśmy najlepsze food trucki, w których skosztujecie dań z całego świata.
🔥 Przez 2 dni będziecie mogli zjeść przepyszne dania, a także spędzić niezapomniany czas z bliskimi.
🎧 Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, w tym Silent Disco Party.
GDZIE:
Poznań nad Wartą, blisko Tramwaju Wodnego Przystanek Chwaliszewo
KIEDY:
sobota 12.06.2021 12.00-20.00
niedziela 13.06.2021 12.00-18.00

Joga dla dzieci w LABA.LAND

W najbliższą sobotę zapraszamy na pokazowe, bezpłatne zajęcia jogi dla dzieci, które odbędą się pod namiotem plenerowym na Łące! ☀️🌳
Zajęcia jogi to świetny sposób, aby dziecko:
🤸wzmocniło i uelastyczniło swoje mięśnie;
🤸poznało i zaakceptowało siebie;
🤸nauczyło się akceptować różnice miedzy ludźmi;
🤸nauczyło się cierpliwości i koncentracji;
🤸znalazło sposób na stres;
🤸umiało się uspokoić i wyciszyć.
Zajęcia odbędą się w dwóch grupach wiekowych:
15.00 – grupa 4-7 lat
16.00 – grupa 8-11 lat
🎫 Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/869712-32/
🍀Prosimy o zabranie własnych mat do ćwiczeń.
❤️ Prowadzącą będzie Ola Lewandowicz, która o Balasana pisze tak:
Balasana Joga to spełnienie mojego marzenia o dzieleniu się filozofią jogi z najmłodszymi. Joga dla osób dorosłych od wielu lat jest bardzo popularną formą aktywności. Czas podarować również dzieciom możliwość skorzystania z dobroczynnej mocy jogi poprzez udział w zajęciach, które nie tylko rozwijają ich sprawność ruchową, ale także pozwalają uwolnić się od napięć i stresu oraz odnaleźć wewnętrzy spokój.
Przyjdź, odetchnij i zakochaj się w jodze!

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 5-15 lat.
W programie: gry planszowe, praca plastyczna, zabawy ruchowe i nagrody.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach (telefonicznie, sms lub messenger).
Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym

Warsztaty psychologiczne dla dzieci

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na: sobotnie warsztaty psychologiczne dla dzieci!
Podczas warsztatów wykorzystujemy różnorodne ćwiczenia indywidualne i grupowe (pozwalające od razu przenosić treść zajęć na poziom zachowań) w formie zabawy, rozmowy kierowane, techniki arteterapeutyczne, bajkoterapię.
Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut (można rozpocząć w dowolnym momencie, niekoniecznie od początku). Zapraszamy dzieci w wieku 5-14 lat (tworzymy małe grupy dzieci w zbliżonym wieku).
Grupa dla dzieci w wieku 5-9 lat:
soboty, g. 10.00-11.00
Grupa dla dzieci w wieku 10-14 lat:
soboty, g. 11:00-12:00
Program:
12.06.2021: Radzenie sobie ze stresem
19.06.21, 26.06.21: Komunikacja- ćwiczenie podstawowych umiejętności komunikacyjnych
03.07.21: Nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni- ćwiczenie umiejętności słuchania, poznawanie metod wchodzenia w grupę i rozpoczynania rozmowy z nową osobą
10.07.21: Rozwiązywanie konfliktów- jak zachować się w sytuacji konfliktu z rówieśnikiem/ dorosłym, do kogo zwrócić się o pomoc
17.07.21, 24.07.21: Asertywność- ćwiczenie umiejętności odmawiania i wyrażania swoich potrzeb
31.07.21, 07.08.21, 14.08.21: Poczucie własnej wartości- wyjaśnienie pojęcia, ćwiczenia wzmacniające poczucie własnej wartości
21.08.21, 28.08.21: Kreatywność- trening twórczości, twórcze rozwiązywanie problemów
Cena jednych zajęć to 30 zł.
Jest również możliwość opłacenia minimum 4 zajęć „z góry”- wtedy koszt jednego spotkania wynosi 25 zł 🙂
ul. Marcelińska 62B/23 Poznań
zapisy: 518 847 434 lub biuro@pracowniakreska.com

Czytanie na polanie – o Fretce, która dała się porwać wiatrowi

12.VI godz. 11.00 Czytanie na polanie – o Fretce, która dała się porwać wiatrowi
Fretka mieszkała w małym domku w samym środku lasu. Miała niewielki salonik z niewielkim stolikiem – w sam raz dla jednej osoby.
Fretka nie miała przyjaciół.
Patrzyła czasem przez okienko na bawiące się polanie zwierzęta, ale zawsze wtedy chowała się za firanką lub za książką. Drzwi jej domu były zawsze szczelnie zamknięte.
Aż pewnego dnia wielki łomot nie pozwalał jej pozostać głuchą na wołanie gołębia. Tego dnia listonosz miał potrzebę wejścia do jej domku.
Nie, bynajmniej nie z listem. Do Fretki nikt nie pisał. Listonosz chciał skorzystać z łazienki.
Po czym wypił herbatkę, zjadł u Fretki ciasteczko, potem – w roztargnieniu – zostawił torbę z listami.
Fretka chciała czym prędzej pozbyć się obcego bagażu.
Z wielkim mozołem wystawiła ją za drzwi.
Wtedy nadleciał wiatr i porwał przerażone stworzonko. Pofrunęła w objęciach wiatru.
Co stało się dalej?
Jakie pożytki z tej podróży wyniknęły dla niej i dla świata?Przeczytajcie koniecznie sami lub przybądźcie na spotkanie, aby przekonać, że często strach ma wielkie oczy.
To co nieznane, może być lepsze od znanego, oswojonego.
A może jeszcze jakąś mądrość odkryjcie w tym prze bogatym tekście.
Zajęcia poprowadzi Paulina Bałażyk – aktorka, nauczycielka, logopedka.
Wstęp wolny.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

Spacer ornitologiczny na Szelągu

Poznaj skrzydlatych mieszkańców Parku Szelągowskiego. Dowiedz się jak współżyje ptasia społeczność, kto zamieszkuje szelągowskie korony drzew oraz jak podglądać ptasich sąsiadów.
Entuzjastów przyrody zapraszamy na Szeląg i spotkanie z kultowym szelągowskim puszczykiem. Spacer ornitologiczny w Parku Szelągowskim poprowadzi biolożka i antropolożka kultury, Agata Ożarowska.
DATA:
13 czerwca: 9:00
MIEJSCE ZBIÓRKI:
Park Szelągowski
UDZIAŁ:
Zapisy: pod linkiem
https://forms.gle/8zMKBDdQ9wngWHTC8
lub pod adresem mdkwilczak@gmail.com
Chętnych zachęcamy do zabrania lornetki.
…………………………….
POZNAJ NASZĄ PRZEWODNICZKĘ:
Agata Ożarowska- z wykształcenia biolożka, ze szczególnym zamiłowaniem do ptaków i drzew. Fotografka i antropolożka kultury. Podróżniczka. Od wielu lat związana jest ze świadomą edukacja przyrodniczą m.in. przez swoja pierwsza pracę w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, pełnienie w latach 2013-2018 funkcji Lidera Poznańskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz doskonalenie umiejętności edukacyjnych podczas szkoleń m.in. w Wielkiej Brytanii organizowanych przez RSPB (Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków). Z miłości do przyrody i poczucia obowiązku, by uwrażliwiać innych na otaczające nas „życie”, prowadzi od kilku lat zajęcia edukacyjne pod nazwą „Dzika Szkołę w Centrum Poznania” w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prowadzi też kameralne spotkania ukierunkowane na rozwijanie samoświadomości, czerpania zdrowia i siły z natury oraz odbudowania naturalnej więzi z naturą z elementami dendroterapi, „kąpieli leśnych” oraz ornitologii terapeutycznej. Z pasjonatami herbaty współorganizuję Festiwal Herbaty Zaparzaj! Pilotuje wycieczki z Klubem Podróży Horyzonty i Biurem Podróży Fotezja.
#poznanwspiera
…………………………
Projekt: Mobilny Dom Kultury Szeląg. O przyszłości z Natury
Realizator: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak
koordynatorka: Katarzyna Wala
Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań

Leśna grupa zabawowa: czas na las dla Starszaka!

Leśne grupy zabawowe to spotkania na łonie natury, pełne nieskrępowanej zabawy, a jednak pod czujnym i czułym okiem naszej leśnej kadry. A Ty Rodzicu… no możesz mieć chwilę wolnego 😉
Grupa wiekowa: 7-9 lat (15-18 osób)
Koszt: 65 zł
Co czeka dzieciaki?
– leśne szyfry,
– wodne przygody,
– budowanie szałasów,
– nauka rozpalania ogniska,
– wspólne pieczenie kiełbasek.
Zapraszamy do zapisu pod numerem telefonu: 503 33 15 11/725 464 403 lub poprzez wiadomość do nas na FB
P.S. Wystawiamy rachunki

Warsztaty rodzinne | do it yourself

3 inspirujące prowadzące, 3 godziny spotkania, 3 gotowe prace, niezliczona ilość inspiracji i nowych pomysłów, a przede wszystkim sporo dobrej zabawy! ☀️
Taki mamy plan na niedzielę – reflektujecie?
___
Warsztaty przeznaczone są dla rodziców z dziećmi. Każdej osobie dorosłej towarzyszyć może dziecko powyżej 6 roku życia. Przyjdźcie i stwórzcie coś wspólnymi siłami!
Każda z par weźmie udział w 3 warsztatch, podczas których stworzy makramowy kwietnik, ekomyjkę i kokedamę, czyli wiszący ogród. Wszystkie niezbędne materiały zapewnią prowadzące, a gotowe cuda uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.
W bloku warsztatów przewidziane są przerwy na małe przyjemności i oddech ✨🙏🏻☕️
___
Jakie cuda stworzycie podczas warsztatów?
🌿 MAKRAMOWY KWIETNIK, czyli wisząca osłonka dla twoich roślin wykonana przy wykorzystaniu technik makramy.
prowadząca: Małgorzata Pietrucha, Majowa
https://www.facebook.com/majowahandmade
🌿 EKOMYJKA, czyli ekologiczna alternatywa dla gąbki, wykonana z jutowego sznurka, w pełni kompostowalna.
prowadząca: Agnieszka Adamowska, Heklunki AgNichy
https://www.facebook.com/HeklunkiAgNichy
🌿 KOKEDAMA, czyli japońska technika, która pozwoli nam na stworzenie wiszącego ogrodu w kuli mchu.
prowadząca: Katarzyna Tabaka, Ivy & Rose
https://www.facebook.com/ivyandrosepoznan
___
Obowiązują zapisy.
Koszt warsztatów dla pary (dorosły+dziecko) : 140zł
Bilety dostępne są tutaj: https://app.evenea.pl/event/diyrodzinne/
Chcesz wziąć udział w warsztatach, ale nie masz małego pomocnika? Nie przejmuj się, zapisuj się! 💛
Warsztaty odbędą się pod namiotem plenerowym na Łące, więc nie straszna nam żadna pogoda!

Otwarcie toru rowerowego/Dzień dziecka w Borówcu

Sołtyski i Rady Sołeckie Borówa i Borówka Nowego serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Borówca na Dzień Dziecka 🎠🎊🪀
W tym roku główną atrakcją będzie oficjalne otwarcie toru rowerowego, tzw. pumptracka, który wybudowany został dzięki wygranemu głosowaniu w Budżecie Obywatelskim 🚴🚴‍♀️🛴🛼
W programie:
* szkolenie z techniki jazdy po torze
* pokaz jazdy Filipa Rawickiego
* dmuchańce
* mega bańki
* lody, popcorn 🍦🍿
* szkolenia z obsługi AED
Serdecznie zapraszamy! Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

Rodzinna joga na świeżym powietrzu

Joga rodzinna, czyli co? Czego się możesz spodziewać?… Postawimy las drzew, będziemy się ruszać jak koty i psy, zrobimy orła cień i wiele innych pozycji 😉 będzie dużo ruchu i wspólnej zabawy z dziećmi! Przyjdź i sprawdź czy i Wam się spodoba!
Zapisy pod numerem 780044816 (można SMSem). Opłata za zajęcia:
Każda ćwicząca osoba (również dzieci) – 10 zł:)
…przelewem na konto:
Fundacja Poznańczycy
Santander Bank Polska
511090136200000001 34828100
Należy mieć matę lub karimatę (jeśli nie ma się maty). Warto zabezpieczyć się przed kleszczami 🙂
Wejście na teren od ul. Smardzewskiej. W razie deszczu przeniesiemy się do sali w
Minor Studio Aktywności ul. Podchorążych 15.

Dzień otwarty w Schronie Pasjonatów Podziemi, 13.06

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty w Schronie Pasjonatów Podziemi dnia 13 czerwca od godziny 14-19.
Szczeliną plot. opiekujemy się od grudnia 2019, zaszły w nim spore zmiany dowodzące tezy ,że stało się Miejscem wartym Poznania.
Blisko 5000 odwiedzających.
Schron został oczyszczony, oświetlony, zawiera ekspozycje dawnych czasów (niemiecka szczelina przeciwlotnicza), wystawę poświęconą okresu zimnej wojny jak i grupową pasjonacką.
Wstęp do obiektu jest bezpłatny, można wspomóc dalsze modernizacje w obiekcie poprzez datek do skarbonki.
Obecnie zbiórka dotyczy naprawy wejścia nr 2.
Obiekt zwiedza się indywidualnie bez wskazania godziny, można też poprosić o komentarz przewodnika.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.