LABA.LAND

LABA.LAND

Dziś chciałabym Was zaprosić do przestrzeni LABA.LAND. Nie mam pojęcia, jak to się stało, że nie trafiliśmy tutaj w okresie letnim:P. Bardzo żałuję, że nie dałam Wam znać o nim wcześniej, ale… nic straconego! Również w jesienno-zimowej aurze to miejsce wygląda ciekawie, wciąż sporo się tutaj dzieje. Pretekstem do napisania tego postu jest nasz zeszłotygodniowy niedzielny spacer z kozami – Basią i Nelą  – na Poznańskiej Farmie Miejskiej. Odkrywanie kolejnych atrakcji na tym terenie sprawiło nam sporą frajdę! Zapraszam do LABA.LAND!

Na początek kilka informacji praktycznych – brama do LABA.LAND znajduje się na ul. Przełajowej, w pobliżu torów tramwajowych (zachowajcie ostrożność). Możecie pozostawić auto na właściwie całej długości ulicy (nie podlegają pod płatną strefę). Wstęp jest bezpłatny. W okresie jesienno-zimowym obiekt działa w następującej formule:

  • w piątki w godz. 15.00 – 18.00 (choć jest już wtedy ciemno),
  • w soboty: 7.00 – 18.00. Koniecznie odwiedźcie wtedy Zielony Targ – ’najstarszy, największy i najlepiej zaopatrzony eko-targ w Poznaniu’ – jeżeli chcecie skorzystać z jego oferty najlepiej przyjedźcie możliwie wcześnie – niektórzy pojawią się już przed otwarciem:P. Zamyka się go około godz. 13-14.00. Ważne: w tym roku będzie działać również w drugi dzień świąt – 26.12.
  • w niedziele: w godz. 10.00 – 18.00.

 

Dodatkową stałą atrakcję stanowią spacery z kozami na terenie Poznańskiej Farmy Miejskiej (po wejściu na teren LABA.LAND kierujcie się w prawą stronę – do palenisk, wiaty). Udział w wydarzeniu jest płatny – chodzi o ograniczenie liczby odwiedzających ze względu na dobre samopoczucie zwierząt oraz warunki techniczne – trasa do zagrody jest dość krótka i wąska. Uzyskane środki w całości przeznaczane są na utrzymanie zwierząt podczas podczas zimy. W cenie 1 biletu na teren mogą wejść maksymalnie 2 osoby. To oznacza, że kupując jeden bilet w cenie 30 zł, możesz zabrać ze sobą partnera/partnerkę/członka rodziny/przyjaciółkę/przyjaciela. Dzieci do lat 7 z opiekunem/-ką wchodzą za free! Bilet obowiązuje do skorzystania z jednego spaceru: w sobotę o 14:00 LUB w niedzielę o 11:00. Wydarzenie nie trwa zbyt długo, ale przebiega w miłej atmosferze, stanowi pretekst do rozejrzenia się po całym terenie. Można wziąć ze sobą warzywa, owoce z domu do nakarmienia kóz – nie przepadają za rzodkiewkami:P. Poznańska Farma Miejska działa teraz w ograniczonej formule – ze względu na pierwsze przymrozki chwilowo wstrzymano realizację zamówień i wspólnych zakupów warzyw na farmie (były one również sprzedawane w ramach Zielonego Targu). W okresie letnim zorganizowano również tutaj dwa wspólne wege poczęstunki na świeżym powietrzu – wśród kwiatów, na kraciastym obrusie, oświetlone girlandami żarówek.

 

Podczas naszej przechadzki odkryliśmy Forest – Leśną czytelnię. Bardzo mi się podoba, jak została zaaranżowana – wiszące na drzewach motyle, abażury, szkiełka sprawiają, że człowiek czuję się tak, jakby przeniósł się do baśniowej krainy. To miejsce musiało wyglądać jeszcze piękniej, gdy było zielono, a na ziemi leżały dywany (teraz zwinięte). Znajduje się tutaj też scena, duży stół z krzesłami, kontener. Myślę, że to idealne miejsce do zorganizowania „dzikich” urodzin, warsztatów. Niestety obecnie, ze względu na obostrzenia, nie jest to możliwe, ale warto zapamiętać to miejsce. Tym bardziej, że możecie skorzystać ze znajdującego się w pobliżu zaplecza gastronomicznego i sanitarnego.

 

W pobliżu farmy, znajduje się keep-warm-zone – przestrzeń z paleniskami (obecnie wynajmowana jedynie dla firm – również ze względu na odgórne zakazy). Mam nadzieję, że w okresie letnim sytuacja poprawi się na tyle, że będzie można urozmaicić sobie wizytę w LABA.LAND rodzinnym ogniskiem. Na miejscu znajdują się również boiska do gry w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną/uni hokeja.

 

W pierwszym sezonie działalności, w okresie letnim, działała tutaj także lodziarnia i dwa inne punkty gastro, odbywały się koncerty, warsztaty, spektakle (m. in. w ramach festiwalu teatralnego Malta). Działał również namiot – Komnata Biowitalności (odnowy biologicznej) – zakłada się, że LABA.LAND w przyszłym roku będzie działać w zbliżonej formule. Zakłada się również otwarcie dwóch namiotu do Urban Glampingu – nocowania w mieście oraz organizację marszu na orientację w maju.

 

Jakie wydarzenia zaplanowano w najbliższym czasie? W przyszłą niedzielę odbędzie Mikołajkowy Laser Tag, czyli paintball laserowy – zabawa polega na „strzelaniu” do siebie wiązkami podczerwieni, a sport ten przeznaczony jest zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Każda gra będzie trwała 60 min. (udział płatny: 49 zl, wymagane wcześniejsze zapisy, przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 lat). Rozgrywki odbywać się będą w trzech turach: 11:00-12:30, 12:30-14:00, 14:00-15:30 (wtedy cały obiekt LABA.LAND będzie wyłączony dla odwiedzających).

 

I druga ważna informacja! Od 18 do 24 grudnia będzie działać tutaj Wioska Prezentowa. Odwiedzą ją lokalni rzemieślnicy i rękodzielnicy.

 

Harmonogram:

18.12 (piątek) | 13:00-20:00
19.12 (sobota) | 14:00-20:00
20.12 (niedziela) | 10:00-18:00
21-23.12 (poniedziałek – środa) | 13:00-20:00
24.12 (Wigilia) | 9:00-13:00

Zapraszam do LABA.LAND i kibicuję rozwojowi tego ciekawego projektu!:)

 

Gallery Wordpress

 

Lokalizacja

dojazd tramwajem nr 3 – przystanek: Przełajowa. Autobus – linie 167, 911 – przystanek Wilczak

 

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *