PLAN ZAJĘĆ 31.05 – 06.06.2021

PLAN ZAJĘĆ 31.05 – 06.06.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:). fot. – Centrum Sztuki Dziecka

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Wiosenno-letnia edycja gry terenowej na poznańskiej Dębinie

Druga, wiosenno-letnia edycja gry terenowej Z dzieckiem do… ma na celu aktywowanie do rodzinnego spędzania czasu na łonie natury. Celem gry jest odnalezienie ukrytego „skarbu”. Akcja zabawy rozgrywa się w „dzikiej” części poznańskiej Dębiny w lasku komunalnym „Dębina”. Gra polega na przejściu wyznaczonej trasy i odczytaniu wskazówki, która wskaże miejsce ukrycia skarbu  Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z całymi rodzinami Szczegóły zabawy i wszelkie informacje: http://zdzieckiemdo.pl/gra-terenowa-2-na-poznanskiej…/

W Akademii Pana Kleksa – konkurs plastyczny

Czy wiecie, że Pan Kleks kończy w tym roku 75 lat??? Dokładnie w 1946 roku Jan Brzechwa opublikował pierwszy tom opowiadań o tym nadzwyczajnym bohaterze. A czy wiecie, że… wydawnictwo Nasza Księgarnia obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia???
TAK! Nie mogłyśmy pominąć tych dwóch ważnych wydarzeń. I oto, cośmy wspólnie z Naszą Księgarnią wymyślili:
Zapraszamy dzieci z powiatu poznańskiego do udziału w konkursie plastycznym:
W AKADEMII PANA KLEKSA (dla Artystów w wieku od 5 lat)
Puśćcie wodze wyobraźni i zmalujcie to, co zobaczycie w Waszej głowie. Może mur przy ulicy Czekoladowej? Może furtki do bajek? Może czarodziejską kuchnię Pana Kleksa pełną kolorowych szkiełek? Może sny chłopców o imionach rozpoczynających się na A? A może…? Możliwości jest tysiąc, a może nawet milion!!!
Technika dowolna – płaska (rysunek, malunek, kolaż etc.), format max. A3.
Gotowe prace można dostarczyć na jeden z dwóch adresów (osobiście lub pocztą):
1) Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Ratajczaka 44, pon.-pt. godz. 10.00-15.00
2) Księgarnia z Klimatem Dobre Miejsce, Niegolewskich 8, pon.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00
do dnia 18 czerwca 2021 roku.
Wyniki konkursu opublikujemy 25 czerwca 2021 na naszym profilu na Facebooku.
Nagrody :
– 3 nagrodzone osoby otrzymają książki „Pan Kleks” wyd. Nasza Księgarnia
Wybrane prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w witrynie Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz Księgarni z Klimatem Dobre Miejsce 🙂

Spektakl pt. „Czerwony Kapturek”

Spektakl Czerwony Kapturek

Choreografia i Reżyseria:
Beata Książkiewicz
Muzyka:
Edvard Grieg
Scenografia multimedialna:
Kamil Baczyński
Rekwizyty:
Maciej Książkiewicz
Kostiumy:
Katarzyna Książkiewicz
Data:
30 maja 2021

Premiera !

Spektakl pt. „Czerwony Kapturek”

Baletowa bajka w wykonaniu uczniów, absolwentów i zespołu Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu.

30 maja 2021 o godzinie 11:00, 13:00 i 18:00

31 maja 2021 o godzinie 10:00, 12:00 i 18:00

w Auli Artis w Poznaniu.
Informacja o wejściówkach : mail. office@fouette.pl, tel. 61 8 25 66 32

ŻADNEJ PRZEMOCY! Pokój na świecie według Astrid Lindgren – wystawa

W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.
Stworzona przez Instytut Szwedzki wystawa „Żadnej przemocy!” składa się z plansz z cytatami z tego właśnie przemówienia. Niezwykle ważny i wciąż aktualny przekaz Lindgren podkreślają sugestywne akwarelowe ilustracje Stiny Wirsén.
Mamy nadzieję, że wystawa przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego kary cielesne nie są dobrą metodą wychowawczą.
Wystawa nawiązuje do publikacji książki Wydawnictwa Zakamarki „Żadnej przemocy!”, która zawiera pełny tekst przemówienia wygłoszonego przez Astrid Lindgren we Frankfurcie, przedmowę Marty Santos Pais i posłowie Thomasa Hammarberga, zaangażowanych w strukturach ONZ w ochronę praw dziecka, oraz poruszający wiersz Astrid Lindgren „Gdybym była Bogiem…”.
Wstęp wolny!
Hol Wielki
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
Partner: Ambasada Szwecji
________
Wystawa towarzyszy 10. edycji Festiwalu Poznań Poetów


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

BALET dla dzieci 6-10 lat | Poznań-Rataje

Zajęcia baletowe dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat prowadzone w formie zabawy, pozwalającej na poznanie zasad i elementów tańca klasycznego.
Rozpoczynamy od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających na podłodze, przy których zaczynamy poznawać podstawową terminologię baletową. Następnie wykonujemy ćwiczenia stabilizacyjne i koordynacyjne na stojąco, wykorzystując całą przestrzeń sali, a punktem kulminacyjnym są skoki. Każdą lekcję kończymy kreatywną taneczną zabawą opartą o improwizację i wykorzystanie poznanych już elementów baletu, które z czasem utworzą układy choreograficzne. Każdym zajęciom towarzyszy muzyka, która pozwala kształtować wrażliwość dzieci.
Strój: wygodne, nie ograniczające ruchów ubranie np. legginsy, sukienka oraz skarpetki antypoślizgowe lub baletki
Warsztaty prowadzi Daria
„Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, dlatego rodzice postanowili wysłać mnie do szkoły baletowej, którą ukończyłam w 2014 roku z dyplomem tancerki zawodowej. Od 11. roku życia związana jestem z Operą Poznańską, w której pracuję do dziś. Miałam przyjemność uczyć się od najwybitniejszych choreografów i tancerzy z całego świata oraz tańczyć na scenach teatrów polskich, jak i zagranicznych. Obecnie można oglądać mnie na deskach Opery w spektaklach takich jak: „Kopciuszek”, „Dziadek do orzechów” czy „Jezioro Łabędzie”.
Obowiązują zapisy mailowe:
info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 15 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 25 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 100 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

WTOREK – 1.06 – DZIEŃ DZIECKA

 

BUM! TRACH! BACH! – familijny koncert perkusyjny

Bum! Trach! Bach! | koncert

BILETY W CENIE: 15-35 zł

 

BUM! Jak brzmią czary? TRACH! Czy można zagrać na szczęce osła? BACH! Wielki hałas z perkusistami Teatru Wielkiego? Nieee? Jeszcze raz: BUM! Instrumenty TRACH! Perkusyjne! BACH! Są najlepsze!

BUM! TRACH! BACH! to koncert prezentujący utwory skomponowane specjalnie dla różnorodnej, niezwykle licznej i zaskakującej rodziny instrumentów perkusyjnych. Trzeba nie lada sprawności i znakomitego opanowania rytmu, aby na nich grać. A gdy to się uda – satysfakcja gwarantowana! Zarówno dla wykonujących, jak i słuchaczy. Bo w czasie tego koncertu słuchacze staną się muzykami, a ich ciała instrumentem. Zatem – na trzy cztery, rytmicznie: BUM! TRACH! BACH! Zapraszamy!

 

Zespół Perkusyjny Teatru Wielkiego w Poznaniu i goście

Prowadzenie: Jaromir Trafankowski

 

Program:

Mitch Markovich „Four Horsemen”
Leon Jessel „Parade of the Wooden Soldiers”
Emmanuel Séjourné „Akadinda Trio”
Georges Bizet „Carmen Potpourri” (opr. Peter Klemke)
Piotr Czajkowski „Taniec Cukrowej Wieszczki” z baletu „Dziadek do orzechów” (opr. Brian Slawson)
Engelbert Humperdinck „Modlitwa wieczorna” z opery „Jaś i Małgosia” (opr. James L. Moore)
Wolfgang A. Mozart „The Rhythm of Figaro” (opr. Porter Eidam)
Johann Sebastian Bach „Inwencja dwugłosowa a-moll nr 13”
Bobby Troup „Get Your Kick On Route 66” (opr. Piotr Szulc)
Tadeusz Wielicki „Powtarzanka”
Manfred Menke „Eine kleine Tischmusik”

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

O CZYM SZEPCZE LAS – Teatr Animacji – CK Zamek

https://teatranimacji.pl/media/images/cover_O%20CZYM%20SZEPCZE%20LAS.png

01 czerwca – Wtorek, godz. 15.00, 17.00
Alicja Morawska-Rubczak
reżyser: Alicja Morawska-Rubczak

REALIZATORZY:
Obsada:
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Marcel Górnicki

scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota

OPIS SPEKTAKLU:

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las. Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi.

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa.
Spektakl dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych.

Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Teatru Animacji w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

Uliczki dla dzieci – miasto dla najmłodszych!

Uliczki dla dzieci to stworzenie z przestrzeni ulicy bądź drogi miejsca integrującego rodziny, mieszkańców i przede wszystkim DZIECI!
1 czerwca na DZIEŃ DZIECKA zapewnimy animacje i przekształcenie przestrzeni w 3 lokalizacjach oddając uczestnikom wydarzenia do dyspozycji:
Park Kasprowicza (odcinek Plac zabaw – uliczka przy basenie do ul. Reymonta).
godziny: 14:00-18:00
*400 szt. kolorowej kredy do przemalowania Uliczki ❤
*Wymalowane gry i zabawy
*Stoiska animacyjne
*Bańki Mydlane
*Projektowanie przestrzeni przez dzieci
*Debata „Przestrzeń dla dzieci”
Park Cytadela (uliczka przy restauracji Uberto).
godziny: 14:00-18:00
*400 szt. kolorowej kredy do przemalowania Uliczki ❤
*Wymalowane gry i zabawy
*Stoiska animacyjne
*Bańki Mydlane
*Projektowanie przestrzeni przez dzieci
*Debata „Przestrzeń dla dzieci”
Park Sołacki (uliczka przy Placu zabaw).
godziny: 15:00-18:00
*200 szt. kolorowej kredy do przemalowania Uliczki ❤
*Wymalowane gry i zabawy
*Bańki Mydlane
*Projektowanie przestrzeni przez dzieci
Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera #poznanskiednirodziny
Działanie odbywa się w ramach Poznańskich Dni Rodziny organizowanych przez Miasto Poznań.
Opis:
Poznań włączył się w proces przyjęcia do grona Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF. Do procedury przystąpiono w 2019 roku z inicjatywy Komisji Dialogu Obywatelskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych po podjęciu tematu przez Fundację Instytut Rozwoju Aktywności. Po złożeniu wniosku rozpocznie się faza przygotowawcza, skupiającą się na przygotowaniu diagnozy sytuacji dzieci w mieście oraz planu działań na rzecz najmłodszych. Program „Miasto Przyjazne Dzieciom” zakłada realizację długotrwałego procesu, który obejmuje zaplanowanie i wprowadzenie w życie działań służących poprawie jakości życia dzieci oraz ich rozwojowi zarówno pod względem zdrowotnym, edukacyjnym, jak i społecznym.
Już teraz możemy przyspieszyć działania i nadać ton inicjatywie poprzez projekt” Uliczki dla dzieci”. „Uliczki dla dzieci” to koncepcja ulicy, która może być realizowana, jako projekt sezonowy lub okolicznościowy (np. tydzień) tj. normalnie otwarta dla ruchu zmotoryzowanego, która jest tymczasowo zamknięta, aby dzieci mogły bawić się swobodnie na całej jej szerokości z całkowitym bezpieczeństwem.
W zamyśle wprowadza się infrastrukturę oraz wykończenie przyjazne dla zabawy, edukacji oraz informacji dla rodzin z dziećmi tworząc przestrzeń dla mieszkańców.
Należy podkreślić znaczenie ulic dla dzieci, jako ulic integracyjnych, niedyskryminujących oraz międzypokoleniowych, które realizują funkcję inkluzji społecznej oddziaływającej możliwie jak najszerzej w ramach wspólnej przestrzeni.
Ważne jest, aby ulica należała również do jej mieszkańców, pełniła funkcję pobytu, który poprawia jakość życia w mieście, tworząc w dzielnicy przestrzeń, poprzez spotkanie sąsiadów różnych pokoleń, oraz nawiązywania więzi społecznej.
Celem jest promowanie rozwoju polityki prorodzinnej na terenie Miasta Poznania inicjatyw „Ulice dla dzieci, ulice dla wszystkich”, w szczególności w ramach współpracy z radami osieli oraz zorganizowanych społeczności posiadających potencjał do realizacji zgodnego z polityką miasta różnorodnych działań wspierających rozwiązania przekazujące przestrzeń ludziom. Priorytet dla ruchu zmotoryzowanego wykluczył dzieci z ulic. Jednak „swobodne” poruszanie się po mieście, takie jak chodzenie, bieganie, zabawa jest podstawowym prawem do rozwoju dziecka, do nauki samodzielności i budowania jego tożsamości. Artykuł 31 Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka podpisanej w Nowym Jorku przez ONZ w 1989 r. wskazuje, że „dziecko ma prawo do wypoczynku i zabawy”.
Wykluczenie dzieci z przestrzeni publicznej wzmocniło się w ciągu ostatnich 30 lat. Ulica dla wszystkich”, należy też do jej mieszkańców. Ułatwia spotkania między różnymi pokoleniami, wnosi serdeczność i sprzyja mieszaniu dzielnic, kultur i wiedzy. Zmiana poglądów i spojrzenie na miasto oczami dzieci, osób starszych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej jest dziś koniecznością, aby pozytywnie oraz aktywnie zmieniać miasto.

Silent Disco dla Dzieci (Poznańskie Dni Rodziny 2021)

W ramach Poznańskich Dni Rodziny 2021 zapraszamy Dzieci na Silent Disco w Parku Kasprowicza przed wejściem do basenu.
Do Państwa dyspozycji mamy 50 słuchawek, do których wypożyczenia niezbędny będzie dowód osobisty.
Gramy na dwie zmiany. Najpierw zagra dla nas Lazy Dee z synem, a zaraz po nim Dirty Daniels 🙂
Czekając na wolne słuchawki, albo odpoczywając po muzycznej uczcie na dzieci czekają stoiska animacyjne, a na dorosłych kilka leżaczków i hamaczków 😉
Pamiętamy też o ciągle obecnej pandemii i słuchawki po każdym użyciu będą dezynfekowane, a także Państwa i dzieci poprosimy o dezynfekcję rąk podczas uczestnictwa w animacjach i silent disco.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera #poznanskiednirodziny

Pokaż mniej

DZIEŃ DZIECKA z warsztatami z sitodruku i kompetencji społecznych!

DZIEŃ DZIECKA z @galeriamiejskaarsenal w @strefadowolnosci !!!
Zapraszamy w następny wtorek na ul.Nowowiejskiego 15, gdzie przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji!
Plan dnia:
14 00: Gry i zabawy z różnych krajów świata dla całej rodziny.
15 00: Warsztaty „ROZWIJA(MY) SIĘ” (dla dzieci od 11 do 15 lat) https://www.facebook.com/events/302388824786840?active_tab=about
16 00: Współtworząc historię, czyli sąsiedzkie archiwum – warsztaty z sitodruku dla dzieci i dorosłych https://www.facebook.com/events/949595145787626?active_tab=about
16 30: Warsztaty „ROZWIJA(MY) SIĘ” (dla nastolatków w wieku 16-19 lat)
https://www.facebook.com/events/508225213692100?active_tab=about
19 00: Language Cafe (rozmówki w języki angielskim)
https://www.facebook.com/events/283782916817800?active_tab=about
Dajcie nam znać czy będziecie i w ile osób, poprzez messenger lub mail: kontakt@cimhoryzonty.org.
Weźcie ze sobą maseczki!

Współtworząc historię, czyli sąsiedzkie archiwum – warsztaty z sitodruku dla dzieci i dorosłych

miejsce: Strefa Do_Wolności, ul. Nowowiejskiego 15/15a, Poznań
prowadzenie: Katarzyna Czarnota, Greg Galanopoulos
informacje i zapisy: kinga.mistrzak@arsenal.art.pl
Podczas warsztatów wykonamy plakaty dotyczące historii poznańskich imigrantów z Rumunii. Posłużymy się techniką druku sitowego, wykorzystując materiały archiwalne i współczesne fotografie. Wspólna twórcza praca pozwoli nam lepiej się poznać, a wydrukowany samodzielnie plakat będzie pamiątką, którą każda osoba uczestnicząca w spotkaniu zabierze ze sobą do domu. Warsztaty są częścią cyklu pt. „Sąsiedztwo nie/widzialne”, którego celem jest budowanie platformy do współpracy i rozmowy na tematy związane z sąsiedztwem, rasizmem, edukacją i różnymi formami wykluczenia.
*Warsztaty odbędą się na świeżym powietrzu, w ogrodzie Strefy Do_Woloności, z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/Kino_detektywow_B1_www.jpg

Kino Pałacowe CK Zamek

01.06 | g. 13.30 |

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Język: polski dubbing

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU, reż. Moa Gammel Ginsburg, Szwecja, 2020, 82′, wiek: 6+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Spektakle na Dzień Dziecka – bilety czekają w Poznańskim Centrum Świadczeń

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach zakończenia obchodów IX Poznańskich Dni Rodziny, Miasto Poznań zaprasza na cykl spektakli muzycznych pt. „Bajkowa Piętnastka”. Od czwartku, 27 maja, w Poznańskim Centrum Świadczeń można odbierać bezpłatne bilety na to wydarzenie.

Cykl spektakli to prezent na Dzień Dziecka dla wszystkich najmłodszych poznanianek i poznaniaków oraz ich rodziców i dziadków. Będzie to niezwykła okazja aby przypomnieć sobie utwory muzyczne znane z bajek i animacji dla dzieci, wieczorynek czy z filmów Disneya. Artyści wykonają takie przeboje jak np.: “Błyszczeć” i “Pół kroku stąd” (z bajki “Vaiana), “Krąg życia”, “Druha we mnie masz”, “Baranek Shawn”, “Lustro”, “Prawie udało się”, “Meluzyna”, “Kiedy jesteś tu”, “Kulfon, Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, “Smerfy”, “Pszczółka Maja”, “Gumisie” czy “Lisek łakomczuszek”. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne animacje dla dzieci.

Spektakle odbędą się  1 czerwca  o godz 15:00 i 17:00 w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 oraz na terenie Pawilonu Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1.

Wydarzenie zorganizowane jest z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm i obostrzeń. Obowiązuje dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Z uwagi na konieczność przestrzegania limitu osób na widowniach, wejście na spektakl odbywać się będzie za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Chętne rodziny mogą odbierać bezpłatne bilety od czwartku 27 maja (do wyczerpania wejściówek) w Poznańskim Centrum Świadczeń (ul. Wszystkich Świętych 1), w godzinach pracy (czwartek 7.30-15.30, piątek 7.30-15.00, poniedziałek 7.30-16.00). Wydarzenie jest skierowane do całych rodzin.

Danimatoring – Dzień Dziecka

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i tekst „1 czerwca 14:00-18:00 DZIEŃ DZIECKA po sąsiedzku! DANIMATORING os.Armii Krajowej 131a malowanie twarzy tatuaže brokatowe balonowe Z0O bańki XXL chodnik dziecięcych marzeń DANI DANIMATORING MATO tel. 504 400 485 RING www.danimatoring.p info@danimatoring.pl wszystkie atrakcje bezpłatne”

W tym roku Dzień Dziecka świętujemy PO SĄSIEDZKU!

Zapraszamy małych mieszkańców ratajskich osiedli na wspólną zabawę przed salą Danimatoring. Dzielna Piratka z Morza Karaibskiego oraz wrażliwa Elsa z Krainy Lodu uzbrojone w farbki i brokaty pomalują Wasze twarze w najbardziej fantazyjne wzory lub przyozdobią Wasze ramię wymarzonym tatuażem. Czekać będą słodkości oraz balonowe zwierzaki , które z przyjemnością zamieszkają w Waszych pokojach. Marzy nam się też obraz pełen dziecięcych marzeń – mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam go namalować.

Jeśli nie wiecie, jak do nas trafić , wypatrujcie Minionka spacerującego po os. Armii Krajowej!

Do zobaczenia we wtorek 1 czerwca!
godz. 14:00-18:00

Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

(Nie)zwykły Dzień Dziecka

Zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka!
Sporą dawkę uśmiechu i dobrej zabawy zapewni nasz gość specjalny- Teatr Za Miastem, który poprowadzi dla najmłodszych (i nie tylko :)) szereg animacji! Nie będzie czasu na nudę! Wręcz przeciwnie 🙂
W programie wydarzenia m.in.:
gry, zabawy, konkurencje sportowe, gigant memory, gigant puzzle, Klanza, dart plenerowy, dodgeball, slalomy i tory przeszkód, wodne kółko i krzyżyk, limbo, gra w kulki i wiele, wiele innych…
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny 🙂
Do zobaczenia!
Może być obrazem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku
Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).

Wtorki/ środy godz. 10 i 17
Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

 

ŚRODA

WESOŁY RYJEK

https://teatranimacji.pl/media/images/cover_zK4ubS9w.jpeg

Teatr Animacji, CK Zamek

01 czerwca – Wtorek, godz. 09:30, 11:30
02 czerwca – Środa, godz. 10:00
05 czerwca – Sobota, godz. 11:00, 13:00

Wojciech Widłak
reżyser: Anna Rozmianiec
czas trwania: 65 min

REALIZATORZY:
Julianna Dorosz
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl – Krystianowska
Mateusz Barta
Marcin Ryl – Krystianowski
inscenizacja i reżyseria – Anna Rozmianiec
scenografia – Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
muzyka, teksty piosenek – Jakub Woźniak
lalki, kostiumy – Cecylia Kotlicka

OPIS SPEKTAKLU:

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,

współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina
Preferowany wiek: od 3 lat
Bilet normalny – 37 zł; bilet ulgowy – 35 zł; bilet grupowy – 32 zł

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.

ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat
środa 12:30-13:30
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

Od Sasa do Lasa – pałace i zamki Wielkopolski

Wielkopolska słynie z wielu oryginalnych pałaców, zamków i dworów będących dziś cennym dziedzictwem kulturowym Polski. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny styl. Różnorodność architektoniczna zabytków przywodzi wręcz na myśl powiedzenie „od Sasa do Lasa”.
Zabierzemy Was w podróż po majątkach wielmożnych rodów, zamieszkujących dawniej zachodnie ziemie Polski. To prawdziwa uczta dla oczu, ale także okazja by odetchnąć od codzienności w wyjątkowej atmosferze pałacowych komnat.
Atrakcje na trasie
– Zamek w Rydzynie
– Pałac Jabłonowskich i Stadnina Koni w Racocie
– Zamek Działyńskich w Kórniku
– Pałac Raczyńskich w Rogalinie
– Wielkopolski Park Krajobrazowy
– Pałac w Będlewie
– Pałac w Wąsowie
i wiele innych mniej znanych rezydencji
Świadczenia w cenie:
– noclegi: po aktywnym dniu należy się wygodny odpoczynek. Zaplanowaliśmy dla Was 3 noclegi bezpośredniej bliskości imponujących pałaców oraz w przytulnym pensjonacie, w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
– wyżywienie: na wyprawie otrzymacie pożywne 3 śniadania
– transport z rowerami na start wyprawy z Warszawy i po zakończeniu wycieczki (trasa nie ma charakteru pętli)
– przewóz bagaży
– asekurację samochodową Uczestników na trasie
– ubezpieczenie NNW, OC, sprzęt rowerowy
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Trudność trasy: łatwa – drogi asfaltowe ok. 50% trasy, szutrowe i leśne. Teren przeważająco płaski, z krótkimi podjazdami, dzienny dystans: ok. 40-65 km (pierwszego dnia dla chętnych 70 km), zalecane rowery trekkingowe lub crossowe, gravel;

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Moa Gammel
Szwecja
2020
82’
+6
PL
Sala 1

Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa uwielbianego Martina Widmarka.

„Bryczki Weroniczki” zajęcia dla dzieci od 6mc do 2 lat

„Bryczki Weroniczki” to oryginalne zajęcia rozwijające zmysły i postrzeganie świata dla Niemowląt i Małych Dzieci wraz z opiekunem oparte o metodę: SI Integracji Sensorycznej A.Jean Ayres oraz Weroniki Sherborne.
Idealną okazją do pogłębiania więzi ze swoim maluszkiem jest uczestnictwo w naszych zajęciach 🤗😍🤗
To takie „Gimnastyczki Weroniczki” dla młodszych dzieci 🙃 tak.. to te zajęcia, z których nigdy nie ma zdjęć 😅 bo to nasze ulubione zajęcia.. moje.. i mojej starszej córki 🤗💖🤗 Aż sama jestem ciekawa jak „Bryczki Weroniczki” spodobają się Zoi.. młodszej córce 🤗😍🤗
Zapraszamy serdecznie wraz z Gosią z Ideownia 🤗💖🤗
👉 Wykorzystujemy przede wszystkim ćwiczenia ułatwiające nawiązanie kontaktu i współpracy z dzieckiem.
👉 Polegają one na zdobywaniu oraz wymianie wspólnych doświadczeń podczas zabaw ruchowych.
👉 W zabawach z tej metody wzrasta poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzieci czują się akceptowane i ważne dla rodziców.
👉 Zachęcamy do powtarzania poznanych zabaw w domu
Inwestycja:
👉 20 zł I pokazowe zajęcia 💖
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ (nie dotyczy osób już zapisanych)
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Bryczki Weroniczki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 13:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 2 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona:
Płatność:
👉 gotówka
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Dźwiękoludki” zajęcia dla dzieci od 6 mc do 6 lat

„Dźwiękoludki” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Dźwiękoludki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy grupa I 13:00; grupa II 14:15 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 6 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉 koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

SENSOLUDKI – zajęcia rozwojowe dla maluchów | Poznań-Rataje

SENSOLUDKI
zajęcia rozwojowe dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat
czwartek 10:00-11:00
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Sensoludki łączą w sobie Sensoplastyka®, arteterapię oraz Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe materiały i struktury, których mogą doświadczać wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć dużo wąchają, dotykają, smakują, słuchają i oczywiście oglądają, świetnie się przy tym bawiąc. Każde spotkanie to także świetna okazja do integracji z rówieśnikami.
W warsztatach dzieci uczestniczą wspólnie z rodzicami. Spotkania złożone są z dwóch około 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas swobodnej zabawy. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew.
Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu. Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka oraz rodzica.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

PIĄTEK

Las w szkle- leśna grupa zabawowa

Leśna grupa zabawowa- las w słoiku
Zapraszamy Was, drodzy Rodzice,
aby spędzić odrobinę czasu z dala od miejskiego zgiełku.
Aby zapomnieć o telefonie, tonie
e-maili, i oddać czas wyłącznie
wspólnej zabawie ze swoim Dzieckiem.
Zapraszamy Was tym samym do doznania odrobiny twórczej radości,
a co za tym idzie- stworzenia waszego lasu w słoiku.
A potem…do nieskrępowanej zabawy i odpoczynku wśród darów natury 🙂
W programie:
– poszukiwanie leśnych darów,
– tworzenie lasów w słoiku,
– popołudniowy chillout w bazie 🙂
Koszt: 100 zł/ Dziecko oraz Rodzic
Czas trwania: 2h
Grupa wiekowa: 6+
Warsztat poprowadzi pracownia zieleni Ivy and Rose / Las w szkle 🌿
@ivyandrosepoznan
Gotowy? 🙂
Pisz do nas śmiało przez fanpage Leśna Baza Puszczykowo lub dzwoń pod numer +48 725 464 403/ +48 503 331 511

Targ Gier Planszowych, RPG, Komiksów i Lego

Wiosenne porządki na półce z grami!
Spójrz na swoją półkę z grami. Czy są tam tytuły, w które nie zagrałeś ani razu w ciągu ostatniego roku? Być może czas zrobić miejsce na nowe gry?
Masz komiksy i zestawy Lego, które kurzą się u Ciebie? Myślisz, że to już czas, aby sprawiły radość jakiejś innej osobie?
W LABA.LAND będziesz mógł sprzedaż, kupić albo wymienić gry planszowe, komiksy i lego. Jak to działa?
Jeśli chcesz kupić jakąś grę?
– Przygotuj gotówkę (nie ma możliwości płatności kartą).
– Przyjdź 4-tego czerwca do LABA.LAND.
– Znajdź duży biały namiot.
– Tam znajdziesz wszystkich, którzy chcą sprzedać jakąś grę.
– Przejrzyj, co oferują sprzedawcy.
– Sprawdź grę przed zakupem. Upewnij się, że posiada wszystkie elementy.
– Kupuj, graj i ciesz się.
Jeśli chcesz sprzedać grę?
-Zgłoś się zapisując się tutaj [link w przygotowaniu].
-Przed sprzedażą sprawdź, czy gra posiada wszystkie elementy.
-Przyjdź 4-tego Czerwca do LABA.LAND koło godziny 16:00.
– Znajdź duży Biały Namiot, a w nim kogoś z obsługi (prawdopodobnie będzie to pierwszy stół przy wejściu).
– Nie obawiaj się – pomożemy Ci znaleźć miejsce na stole, na którym wystawisz swoje gry, klocki i komiksy.
– Na gry naklej kartki z cenami oraz (na wszelki wypadek) ze swoim numerem telefonu.
W trakcie całego eventu będzie można też zagrać w gry planszowe. Możesz w ten sposób sprawdzić grę przed zakupem albo po prostu zagrać ze znajomymi w fajnym miejscu.
Zaproś swoich znajomych!
Jeśli wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem, gry planszowe na stałe zagoszczą w LABA.LAND
* LABA.LAND ani Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości nie są pośrednikiem transakcji pomiędzy sprzedawcą a kupującym. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji. Nie ponosimy odpowiedzialności za stan gry. Jeśli kupujesz, sprawdź grę.

Gzubkowy spacer vol. 3

Halo, kto nie ucieka z miasta na weekend?
Zapraszam Was na spacer!
Plan ten sam:
10.00 – zbieramy się pod Gzubami na Fyrtlu
10.10 – ruszamy do parku sołackiego
10.45 – piknikujemy w parku
11.15 – bawimy się po gzubkowemu
Możecie dołączyć w dowolnym momencie.
Trzymajcie kciuki za pogodę😁

 

 

 

 

SOBOTA

PONOWNIE NA SCENIE Zakończenie sezonu i skowronkowych jubileuszy

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/Afisz_3_qW7Q1Ht.jpg

Sala Wielka CK ZAMEK

Data

5.06.2021, godz. 18.00

6.06.2021, godz. 17.00

Cena 30.00 zł

Performance Chóru SKOWRONKI

Termin: 5.06. sobota, g. 18 i 6.06. niedziela, g. 17

Miejsce: Sala Wielka CK ZAMEK

Bilety: 50 zł (n), 30 zł (u). Do nabycia w kasie CK ZAMEK i na stronie www.bilety24.pl

Sezon artystyczny 2020/2021 dobiega końca. Nikogo nie trzeba przekonywać, że był to sezon wyjątkowy. Niestety, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Zamknięte filharmonie, kina, teatry, odwołane koncerty. Gorszego scenariusza dla artystów i ich wielbicieli nie można było sobie wyobrazić. Chciałoby się powiedzieć – czas stracony. Jednak nie dla Chóru „Skowronki”! Dziewczęta pracowały wytrwale przez cały rok. Rok, który był ich potrójnym jubileuszem. „70, 30, 10” – tak miały nazywać się jubileuszowe koncerty upamiętniające ważne rocznice dla chóru i ich dwóch dyrygentek.

Wytrwałość i swoisty artystyczny upór śpiewaczek i ich opiekunek nie poszły jednak na marne. Już wkrótce Chór „Skowronki” zaprezentuje się podczas performance’u w Sali Wielkiej CK ZAMEK, Dziewczęta pochwalą się tym, czego dokonały w niełatwym czasie pandemii. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w przedsięwzięciu artystycznym prezentującym kompozycje Marka Raczyńskiego, Macieja Małeckiego, Anny Marii Pawelec, Micheala Johna Trotty, Susanny Lindmark, i innych. Chór zaśpiewa też premierowo utwory takich kompozytorów jak Jan Krutul, Grzegorz Miśkiewicz czy Zuzanna Falkowska.

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów, gdyż ze względu na ciągle aktualne obostrzenia, nie możemy udostępnić wszystkich miejsc na sali.

Sadzonki truskawek idą w świat

Sadzonki do domu!
Truskawki od Mirka i Magdy.
Marzą Ci się soczyste truskawki, dojrzewające na Twoim balkonie lub parapecie?
Przyjdź do Ogrodu Sąsiedzkiego przy ul. Jaworowej 66 po odbiór darmowych sadzonek!
Kiedy? Sobota 05.06. , godz. 11:00 – 12:30.
Wypijemy też imieninową kawę z Magdą, którą wszyscy z Ogrodu świetnie znają.
Inicjatywa oddolna realizowana w partnerstwie ze Spółdzielnią
Socjalną Pasieka
Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki dofinansowany z budżetu miasta Poznania. #poznanwspiera #działamyrazem

Targ vinyli za 5/10/15 w Poznaniu! // Plener Promienista

5-ego czerwca podczas otwarcia Plener Promienista odbędzie się wyjątkowy targ płyt winylowych w cenie 5/10/15 zł.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Ponad 5000 płyt winylowych to spory powód żeby zjawić się i uzupełnić swoją kolekcję! Różne gatunki muzyczne, różne roczniki, wszystko na świeżym powietrzu, tylko miła atmosfera.
Targ przyjeżdża do nas aż z Lublina!
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Date: 5.06
Time: 12:00
Entry: FREE

Dzień Dziecka z Małym Inżynierem

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Mały Inżynier przygotował 2-godzinne warsztaty z suchym lodem! 💥 W mroźnym laboratorium dowiemy się czym jest ta tajemnicza substancja, skąd wzięła się jej nazwa oraz poznamy jej fascynujące właściwości ❄️ Podczas warsztatów uczestnicy zbadają je dogłębnie samodzielnie eksperymentując i odkrywając jego kolejne tajemnice. Wyczarujemy bomblujące, zmieniające kolor mikstury, sprawdzimy jak zachowa się balonik z uwięzioną w środku kostką suchego lodu oraz zamkniemy kapryśnego duszka w bańce, aby za chwilę go uwolnić.
Termin: 5 czerwca
Godzina: 14:00 – 16:00
Koszt: 75 zł
Lokalizacja: ul. Zagrodnicza 8a, Winogrady, Poznań
Zapisy:
www.malyinzynier.pl
poznan@malyinzynier.pl
790 511 311

MAGICZNY DZIEŃ DZIECKA- POKAZ MAGII I ILUZJI

Magiczny pokaz🎉
Kto nie lubi czasem poczarować❓
A dzieci to wprost uwielbiają‼
♦️ Magiczny pokaz to okazja, aby dzieci doświadczyły czegoś nowego, co na długo utkwi im w pamięci.
Pokaz magii i iluzji wprowadzi dzieci w zaczarowany świat rzeczy niemożliwych.
♦️Przedmioty będą znikały i pojawiały się, przenikały, zmieniały swój kolor, postać a także robiły psikusy.
Czaruje ➡️Lucky Luke
♦️O co chodzi?
Zajmuję się iluzją dla dzieci od wielu lat. Jest to moja pasja, która rozpoczęła się pokazami dla moich córek.
Jako tata uwielbiam zabawy z dzieciakami, a czarowanie dla nich jest wyjątkowe.
♦️Pokaz jest przygotowany profesjonalnie wraz z oprawą muzyczną.
Dzieci traktuję z szacunkiem, a za cel stawiam sobie rozśmieszenie
i zachwycenie każdego uczestnika pokazu.
🎉🎉🎉🎉
Szczegóły
Pokaz trwa ok. 50 minut.
W repertuarze m.in:
♠️magiczna kolorowanka,
♠️magiczne światełka,
♠️łączenie sznurków z dziećmi, ♠️teleportacja kulek w dłoniach dzieci,
♠️przedstawienie i trick z asystentem Jerrym,
♠️znikające i zmieniające kolor chustki, ♠️czytanie w myślach,
♠️głodna małpka i wiele wiele innych.
Do tego mnóstwo zabawnych
sytuacji i gagów.
kiedy ❓🥁🥁🥁
5.06 (sobota)
godz. 15-16 +salka zabaw do 17
cena 40zł od dziecka / 70zł rodzeństwo

Warsztaty psychologiczne dla dzieci

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na: sobotnie warsztaty psychologiczne dla dzieci!
Podczas warsztatów wykorzystujemy różnorodne ćwiczenia indywidualne i grupowe (pozwalające od razu przenosić treść zajęć na poziom zachowań) w formie zabawy, rozmowy kierowane, techniki arteterapeutyczne, bajkoterapię.
Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut (można rozpocząć w dowolnym momencie, niekoniecznie od początku). Zapraszamy dzieci w wieku 5-14 lat (tworzymy małe grupy dzieci w zbliżonym wieku).
Grupa dla dzieci w wieku 5-9 lat:
soboty, g. 10.00-11.00
Grupa dla dzieci w wieku 10-14 lat:
soboty, g. 11:00-12:00
Program:
05.06.21: Uczucia – podsumowanie
Opowiadania / wierszyki / piosenki przedstawiające daną emocję (mające na celu ułatwienie rozpoznawania jej przez dziecko u siebie samego i u innych osób); zdobywanie wiedzy o tym, jakie sytuacje wyzwalają tę emocję i jak sobie z nią radzę; ćwiczenie radzenia sobie z daną emocją
12.06.2021: Radzenie sobie ze stresem
19.06.21, 26.06.21: Komunikacja- ćwiczenie podstawowych umiejętności komunikacyjnych
03.07.21: Nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni- ćwiczenie umiejętności słuchania, poznawanie metod wchodzenia w grupę i rozpoczynania rozmowy z nową osobą
10.07.21: Rozwiązywanie konfliktów- jak zachować się w sytuacji konfliktu z rówieśnikiem/ dorosłym, do kogo zwrócić się o pomoc
17.07.21, 24.07.21: Asertywność- ćwiczenie umiejętności odmawiania i wyrażania swoich potrzeb
31.07.21, 07.08.21, 14.08.21: Poczucie własnej wartości- wyjaśnienie pojęcia, ćwiczenia wzmacniające poczucie własnej wartości
21.08.21, 28.08.21: Kreatywność- trening twórczości, twórcze rozwiązywanie problemów
Cena jednych zajęć to 30 zł.
Jest również możliwość opłacenia minimum 4 zajęć „z góry”- wtedy koszt jednego spotkania wynosi 25 zł 🙂
ul. Marcelińska 62B/23 Poznań
zapisy: 518 847 434 lub biuro@pracowniakreska.com

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

Ptasi baj na Cytadeli

W niedzielę 6 czerwca o godz. 10.30 zapraszamy na spektakl plenerowy „Ptasi baj” na poznańskiej Cytadeli.
Spotykamy się przed Sceną Wspólną, stamtąd ruszymy na miejsce przedstawienia.
Gdyby warunki pogodowe nie sprzyjały parkowemu spotkaniu prosimy o zrozumienie. W razie złej pogody spektakl będzie musiał być odwołany i dostaniecie Państwo zwrot biletów z systemu bilety24. Prosimy sprawdźcie na naszej stronie lub profilu fb czy nasze plenerowe spotkanie się odbędzie.
Zachęcamy do zakupu biletów, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.
Prosimy również o przybycie nieco wcześniej – panujące nadal obostrzenia pandemiczne wymagają dłuższej organizacji.
Przypominamy o konieczności wypełnienia oświadczenia o zasadach bezpieczeństwa. Szczegóły na: http://teatratofri.pl/zasady-bezpieczenstwa-podczas…/
O SPEKTAKLU:
Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.
Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie
i instrumentach perkusyjnych.
wiek: 1,5-6 lat
czas trwania: 40 minut + 10 minut zabawy
premiera: 3 czerwca 2017 r.
scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska – Zajączkowska
scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
ilustracja: Agnieszka Nowacka
występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
Spektakl dofinansowany przez Miasto Poznań.

Spacer Przyrodniczy z Entomologiem

CIL Sołacz zaprasza na kolejny z serii spacerów sąsiedzkich – „Spacer Przyrodniczy z Entomologiem” po Sołaczu. Jeśli chcielibyście nauczyć się rozpoznawać mieszkające na naszym terenie owady i dowiedzieć się „co w trawie piszczy…” – to ten spacer jest właśnie dla Was. Naszym przewodnikiem będzie doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – mgr Mateusz Kęsy – entomolog, realizator projektu „Miododajne Miasta”.
Wstęp wolny!
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
Scena Wspólna – 6.06, godz. 16.00

Malina Prześluga

Piłka, dawniej zwana Kulą, wiedzie spokojne życie. Aż do chwili, w której spotyka pewnego zagubionego nieszczęśnika i postanawia mu pomóc. Co będzie potem? Mnóstwo zabawy! Młodym widzom, którzy mieli już okazję poznać szalonych bohaterów pierwszej części, kontynuacji polecać pewnie nie musimy. Pozostałych zapewniamy, że spotkania nie pożałują. Zapraszamy!
Spektakl współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy w Poznaniu.

Spektakl trwa:
50 minut (bez przerwy)
Ograniczenia wiekowe:
od 7 lat
Informacji o biletach udziela Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
rezerwacje@csdpoznan.pl
tel. 884 936 747

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.