PLAN ZAJĘĆ 13.05 – 19.05.2024

PLAN ZAJĘĆ 13.05 – 19.05.2024

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odwiedźcie również mapę, aby poznać lokalizację miejsc, w których cyklicznie odbywają się wydarzenia dla rodzin. Może w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania znajduje się takie, które warto odwiedzić?:)

Oznaczyłam je na szaro:

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań ‒ WYSTAWA – CK ZAMEK


g. 12 – 20
od 13.04.2024
do 28.07.2024
Cena 12.00 zł

Cicha godzina: każda środa g. 12
Osoby artystyczne
Susanne Friedel

Agnieszka Kasztelowicz

Małgorzata Markiewicz

Małgorzata Mirga-Tas

Anne Peschken & Marek Pisarsky

Paulina Poczęta

Anja Schwörer

 

Kuratorka: Marta Smolińska
Produkcja: Magdalena Tomczewska

Tekst kuratorski
Żyjemy w czasach nadprodukcji wszelkich towarów. Jednym ze znaków naszej epoki są stosy ubrań, zalegające w Afryce czy Ameryce Południowej. Pustynia Atakama w Chile stała się jednym z największych na świecie składowisk odpadów tekstylnych. To efekt naszego uwikłania w wysoce nieekologiczne i nieetyczne mechanizmy fast fashion.

Fast fashion to relatywnie tanie, modne ubrania, które kupujemy w tzw. sieciówkach. Naśladują one najnowsze trendy kreowane przez słynne domy mody. Firmy te zlecają szycie ubrań na całym świecie, najczęściej oferując osobom pracującym bardzo niskie płace. Jakość materiałów także nie jest najwyższa. W każdym sezonie wiele i wielu z nas ulega modowej gorączce, kupuje mnóstwo nowych ubrań oraz wyrzuca te starsze. W ten sposób nakręcamy tempo działania fast fashion i przyczyniamy się do narastania owych stosów ubrań w różnych zakątkach naszej planety. Osoby artystyczne uświadamiają nam, że te niepotrzebne ubrania zalegają w wielu miejscach na świecie. Wskazują przy tym, że używane w ramach fast fashion materiały nie są biodegradowalne i będą rozkładać się tysiące lat. Zwracają naszą uwagę również na wyzysk osób pracujących w przemyśle odzieżowym. Pokazują zarówno anonimowe szwaczki pracujące w wielkich halach fabrycznych, jak i konkretne osoby zatrudnione w przemyśle odzieżowym, które – podając swoje imiona i nazwiska – mówią o wyzysku i trudnych warunkach życia. Dziś nie wystarczy już jednak edukacja tego typu – zadanie sztuki polega bowiem także na podsuwaniu nam strategii, które pomogą ograniczyć nadprodukcję i wyrzucanie ubrań, którymi zbyt szybko się nudzimy. Sztuka wzywa do zmiany naszej mentalności.

Prace pokazane w ramach wystawy „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” nie tylko mówią nam zatem jasno, że problem istnieje, lecz przede wszystkim podsuwają jego rozwiązania. Owa nastawiona na pozytywne zmiany narracja ujawnia się już w tytule, który zwraca się bezpośrednio do każdej i każdego z nas oraz zachęca do podjęcia działań: łatania i cerowania, czyli najprostszych praktyk przedłużania życia odzieży i nadawania używanym ubraniom nowych wcieleń. Osoby artystyczne same szyją, cerują, poddają recyklingowi to, co pozornie już niemodne, tworząc slow fashion. Wskazują przy tym pośrednio na społeczne i polityczne konteksty fast fashion, sugerując, że można inaczej: bardziej ekologicznie i empatycznie. Ponadto samo przywracanie do życia używanej odzieży i starych materiałów to rodzaj rytuału, który może być wykonywany w pojedynkę lub kolektywnie. To rytuał, który pozwala nam aktywować zmysły dotyku i węchu oraz wczuwać się w historię i pamięć cerowanych, przerabianych, zszywanych czy łatanych tekstyliów. Dlatego większość obiektów na wystawie można dotykać.

Marta Smolińska

Bilety
Ceny biletów na zwiedzanie:

12 zł (ulgowy), 17 zł (normalny) + audioprzewodnik – dodatkowe 5 zł

Dostępne w kasie CK ZAMEK lub online na bilety24.pl


10 – 19 maja 2024
Kino Muza | Poznań
Millennium Docs Against Gravity w Kinie Muza to festiwal dostępny!
W ramach Festiwalu zapraszamy na seanse dostępne dla osób z niepełnosprawnością, na których zapewniamy:
– audiodeskrypcję (za pośrednictwem aplikacji Audiomovie)
– tłumacza PJM
– napisy dla osób niesłyszących
– pętlę indukcyjną
Szczegółowe informacje o programie dostępne są poniżej.
Sobota 11 maja | godz. 16:15
⭐ „AGENT SZCZĘŚCIA” | reż. Arun Bhattarai, Dorottya Zurbo | Bhutan, Węgry 2024 | 94 minuty
Audiodeskrypcja + napisy dla osób niesłyszących
Opis filmu:
W Himalajach leży maleńkie państwo, którego władca bada poziom szczęścia swoich poddanych. Ankieter o imieniu Amber jeździ po kraju, w którym mieszkają głównie buddyści i odpytuje jego mieszkańców. Celem rozmów jest wypełnienie formularza, który ma na celu określenie poziomu szczęścia obywatela_ki w skali od 0 do 10.
Wtorek | 14 maja | godz. 17:30
⭐ „COPA 71” | Reż. James Erskine, Rachel Ramsey | Wielka Brytania 2023 | 90 minut
Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką Rachel Ramsey tłumaczone na język polski i PJM
Tłumaczki PJM: Aleksandra Włodarczak i Beata Tobolska
Opis filmu:
Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie tak myślimy? 20 lat wcześniej odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych, który został wymazany z kart historii. Zdecydowana większość fanów piłki nożnej nie wie nic o Copa 71. Mecze na słynnym stadionie Azteca zgromadziły 100 000 widzów, a zawodniczki traktowane były przez media jak gwiazdy rocka. Za produkcję filmu odpowiadają między innymi Venus i Serena Williams.
⭐ Środa | 15 maja | godz. 11:00
„COPA 71” | reż. James Erskine, Rachel Ramsey | Wielka Brytania 2023 | 90 minut
+ Prelekcja i dyskusja (ok. 45 min.)
Seans, prelekcja i dyskusja będą tłumaczone na PJM
Tłumaczki PJM: Aleksandra Włodarczak i Agnieszka Bastrzyk
Opis filmu:
Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie tak myślimy? 20 lat wcześniej odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych, który został wymazany z kart historii. Zdecydowana większość fanów piłki nożnej nie wie nic o Copa 71. Mecze na słynnym stadionie Azteca zgromadziły 100 000 widzów, a zawodniczki traktowane były przez media jak gwiazdy rocka. Za produkcję filmu odpowiadają między innymi Venus i Serena Williams.
Prelekcję i dyskusję wokół filmu poprowadzi:
dr Agnieszka Jankowiak-Maik | nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, znana w sieci jako Babka od histy. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej, Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet.
⭐ Czwartek | 16 maja | godz. 20:00
„RAVE” | reż. Łukasz Ronduda, Dawid Nickel | Polska 2023 | 79 minut
Przed seansem filmu odbędzie się gala wręczenia Nagrody Wolności dla najlepszego filmu.
Gala będzie tłumaczona na PJM. Gala potrwa 45 min. W godzinach 20:00-20:45.
Po seansie zapraszamy do klubu REWIRY na RAVE PARTY.
Tłumaczki PJM: Aleksandra Włodarczak i Beata Tobolska
Opis filmu:
Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Przewodnikiem po tym świecie jest dwójka młodych rejwerów z pokolenia Z: Marysia i Janusz oraz Marcello Zamenhoff, performer i jeden z pionierów techno w naszym kraju. Młodzi bohaterowie są zafascynowani modą na lata 90-te XX wieku.
Piątek | 17 maja | godz. 18:00
⭐ „OSTATNIA WYPRAWA” | reż. Eliza Kubarska | Polska, Szwajcaria, Nepal, Indie, Włochy, Austria 2023 | 80 minut
Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką Elizą Kubarską tłumaczone PJM
Tłumaczki PJM: Aleksandra Włodarczak i Beata Tobolska
Opis filmu:
„OSTATNIA WYPRAWA” to prawdziwa historia Wandy Rutkiewicz, pierwszej kobiety świata i pierwszej osoby z Polski na najwyższych szczytach Ziemi. Reżyserka filmu, która sama jest alpinistką, wyrusza w Himalaje śladami zaginionej 30 lat temu Wandy.
Ceny biletów:
16 zł – bilet dla osoby z niepełnosprawnością
10 zł – bilet dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością
14 zł – Karta Dużej Rodziny / grupy zorganizowane od 10 osób (grupy prosimy o kontakt mailowy: muza@kinomuza.pl)
Więcej o dostępności KINA MUZA znajdziecie w zakładce www.kinomuza.pl/dostepnosc.
Razem z Maciejem, który na co dzień zajmuje się popularyzacja astronomii za pośrednictwem swojego Mobilne Planetarium „Niebo do Wynajęcia” zapraszamy Was na wyjątkowy event na Działce 💫
Bardzo często astronomia kojarzy się nam z czymś odległym, niezrozumiałym oraz wykraczającym poza zdolności poznawcze zwykłego śmiertelnika 🪐
Maciej chciałby coś zmienić w tej wizji postrzegania nauk astronomicznych i pokazać nam, że wszechświat jest fascynującym miejscem pełnym zapierających dech w piersiach widoków, odległych niezbadanych światów oraz tajemnic ☄️ Marzy o tym, żeby po jego pokazach każdy uczestnik wyszedł z nutką zadumy oraz refleksji nad pięknem świata przyrody 😍
Dowiedz się więcej o Niebie do wynajęcia 👉🏻 https://linktr.ee/niebodowynajecia
🚀 KIEDY?
Event odbędzie w oknie pogodowym 3-dniowym. kilka dni wcześniej będziemy mogli potwierdzić dokładną datę, aby zawęzić jak najlepszy warunek do obserwacji.
Zaplanowaliśmy wstępnie terminy od maja do sierpnia:
❋ MAJ: 13.05.
W ramach pierwszych warsztatów zapraszamy na prelekcję “Kosmiczne pieniądze- Dlaczego nie stać nas na nieinwestowanie w sektor kosmiczny?” Chcemy, żeby nasze spotkania były jak najbardziej interaktywne, dlatego nie zabraknie miejsca na dyskusje.
Po prelekcji zapraszamy na wspólne obserwacje przez teleskop. Będziemy zachwycać się pięknem srebrnego globu oraz poznamy historię powstania Księżyca oraz obiektów znajdujących się na jego powierzchni.
❋ CZERWIEC: 17-19.06.
❋ LIPIEC: 8-10.07.
❋ SIERPIEŃ: 12-14.08.
⭐️ Kilka słów od Macieja:
Proszę państwa, nazywam się Maciej Wlekliński i jestem popularyzatorem astronomii 🪐 Część z państwa możliwe, że miała już przyjemność spotkania się ze mną na zeszłorocznym wydarzeniu, podczas którego oglądaliśmy wspólnie niebo przez teleskop. Bardzo miło mi ogłosić, że w tym sezonie będziemy spotykać się regularnie na Działce od maja aż do sierpnia! 🤩 Podczas naszych spotkań, chciałbym przedstawić najciekawsze obiekty aktualnie widoczne na naszym niebie, nie zabraknie przepięknych widoków ciał niebieskich obserwowanych przez teleskopy.
W trakcie wydarzeń chciałbym również zaprosić państwa do wspólnych rozmów na tematy kosmiczne 🪐 W trakcie każdego ze spotkań poruszymy różne astronomiczne zagadnienia od początków wszechświata, przez cykl ewolucji życia gwiazd, aż po granice kosmosu.
Do zobaczenia 💛
📍 Nadbrzeże 4, Poznań
Lubicie chińczyka czy Monopol ale trochę was znudziły? Czy może macie w domu potężną kolekcję planszówek ale nie macie z kim w nie zagrać?
Planszówkowe poniedziałki to rozwiązanie dla obu odpowiedzi!
Cykliczne comiesięczne spotkania mające na celu zgromadzenie graczy chcących poznać nowe dla nich a ograne przez innych tytuły. Jest to też wydarzenie skierowane przede wszystkim do młodzieży – planszówki są git!
Jeśli ktoś chciałby przyjść z egzemplarzem lub umówić się na daną grę – zapraszamy do pisania postów w dyskusji wydarzenia!
Lista gier na naszym stanie (kolekcja będzie się powiększać) :
-Rising Sun (+dodatki)
-Smallworld (+dodatki)
-Znak Starszych Bogów (+dodatki)
-Polowanie na Robale (+dodatki)
-Sabotażysta (+dodatki)
-Hanabi
– Karty do Gry 😉
– Kości 😉
– Najlepsza Gra o Psach
Infinity:- Tag Raid
– Rem Racers
– Defiance
Spotkanie jest częścią projektu pn. „Przystanek Kultury Pireus – integracja i rozwój społeczno-kulturowy” współfinansowanego ze środków Miasta Poznań
#poznanwspiera
Lubicie planszówki? 🃏 Mamy dla Was dobrą wiadomość!
Na naszym fyrtlu rusza wypożyczalnia gier 🎲 Przybywajcie w godzinach otwarcia Biblioteki Sąsiedzkiej, wybierzcie, co weźmiecie do domu — planszówki, karty, domino, quizy i inne — i bawcie się dobrze 🙌
Jeszcze zdążycie zaopatrzyć się w planszówy na majówkę! ☀️
Link do spisu dostępnych gier oraz regulaminu wypożyczalni znajdziecie w komentarzu 👇
🎲 Wypożyczalnia gier planszowych
📅 od poniedziałku do piątku, godz. 16:00 -19:00
📧 informacje: kaja@animatorzysmak.pl
📞 789 311 619
📷 Ula Jocz
Dofinansowano z budżetu miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Główna.
Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z Agnieszką Awzan-Spychalską zapraszają na coachingowe sesje dla rodziców – DOBRE PYTANIE.
Jeżeli uważasz, że Twoja relacja z dzieckiem wymaga zmiany albo, że zwyczajnie czasem trudno Wam się dogadać, jeśli jesteś Rodzicem stale poszerzającym swoje kompetencje i dążącym do bardziej świadomego kształtowania procesu wychowawczego zapraszamy Cię na inspirujące spotkania indywidualne z coachem.
Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko było spełnione i szczęśliwe, miało odporność psychiczną, odwagę i otwartość na świat, dajesz mu bezwarunkowe poczucie wartości, a przede wszystkim swoją uwagę. Wiek dziecka nie ma znaczenia – maluszek, nastolatek, młody dorosły – nigdy nie jest za późno, aby stać się jeszcze bardziej świadomym rodzicem i z miłością oraz wzajemnym poszanowaniem pracować nad dobrą komunikacją.
Podczas spotkań z coachką rozwiniesz swoje rodzicielskie kompetencje – ucząc się słuchania, zadawania pytań i pracy na Waszych wspólnych rodzinnych wartościach.
Nasza specjalistka – Agnieszka Awzan-Spychalska to pedagożka, coach, interwentka kryzysowa, trenerka i praktyk dialogu motywującego. Praca z ludźmi jest jej pasją, a celem budowanie autentycznych relacji, wzmacnianie motywacji, rozwijanie potencjału i towarzyszenie w zmianie. Od kilku lat w Centrum Inicjatyw Rodzinnych wspiera kobiety i mamy pracując z nimi coachingowo i mentoringowo, pomagając im w rozwijaniu elastyczności i odporności psychicznej.
Zapraszamy w poniedziałki w godzinach 14.00-16.00.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres cir@pcs-poznan.pl, w tytule prosimy zaznaczyć „coaching rodzicielski”, w mailu podać preferowaną datę, imię, nazwisko i numer telefonu.
Możesz się również zapisać pod numerem telefonu 61 878 15 59 lub przyjść do nas osobiście!!!
🎉 Witajcie, mali marzyciele! 🏖️ Zapraszamy na naszą wyjątkową podróż do krainy Piaskowych Fantazji na naszych super warsztatach z Piaskiem Kinetycznym! 🚀
Wyruszamy w podróż po bezkresnej plaży wyobraźni, gdzie każde ziarenko piasku kryje w sobie małe piaskowe tajemnice! 🌟🏝️
Gotowi na czarującą przygodę pełną uśmiechów, kreatywności i mnóstwa niespodzianek? To ruszajcie w nasze piaskowe szaleństwo! 🤩
Muzyczny PONIEDZIAŁEK w Małych Fusach!
Masz ochotę spędzić z dzieckiem wartościowy czas, a przy okazji zadbać o jego rozwój?
Zapraszamy na na nasze zajęcia muzyczne!
🔵Małe Dźwięki – zajęcia umuzykalniające dla dzieci już od 4 m. ż.
godz. 11 i godz. 12.00
🔵 Nowa grupa – Małe Dźwięki+ – godz. 16.00 – grupa dla dzieci, które już chodzą do żłobka! (1,5 r. – 3 l.)
🔵Logorytmika- połączenie rytmiki z profilaktyką logopedyczną, dla dzieci od 3 r. ż.!
godz. 17.00
Chcesz dowiedzieć się więcej o zajęcia?
Odwiedź naszą stronę internetową!
www.otwartedzwieki.pl/kategoria/blog/
Pierwsze zajęcia 45 zł, potem obowiązują karnety!
Zapraszamy na otwarte warsztaty, które skierowane są do dzieci ( w wieku od lat 8 ) młodzieży i dorosłych.
Podczas zajęć poznacie podstawowe techniki lepienia w glinie, zdobienia i szkliwieni. Towarzyszymy Wam z uwagą podczas procesu i wspieramy realizację Waszych pomysłów.
Na zajęcia zapraszamy również rodziców, którzy chcieliby spędzić twórczo czas z dziećmi.
Warsztat można połączyć z kolejnym, odbywającym się
o godź 19 00. Można nas odwiedzać również okazjonalnie.
Koszt spotkania:
130 zł pojedynczy warsztat lub karnet 420 ( 4 wejścia/ czas 5 tygodni ) dla osoby dorosłej.
100 zł pojedynczy warsztat lub karnet 380 zł ( 4 wejścia / czas 5 tygodni ) dla dziecka.
Dzieci karnet mogą zrealizować również w piątki o godź 19 00.
W cenie warsztatu mieszczą się wszystkie potrzebne materiały oraz wypał prac.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy via: glinianakula@gmail.com
W pracowni dysponujemy kuchnią. Dzieci po szkole mogą zjeść posiłek. Kawa, herbata i przekąski są zawsze dostępne na miejscu.
Czekamy na Was z radością , do zobaczenia w Kuli na Ogrodach 🙂
Maj – pachnący szalonym, zielonym bzem (właściwie to jak pachnie zielony bez???). Pierwsze trzy dni zbieramy siły – a później jedziemy ostro (ale bez koksu)! Będzie mnóstwo atrakcji! Koncert muzyki filmowej Mikołaja Trzaski, spektakl Bromance, koncert Jozefa Van Wissema (twórcy muzyki m.i. do filmu Jima Jarmusha „Tylko kochankowie przeżyją), Ostatni Dzień Lata (mimo, że wiosna w pełni) – wszystko to i wiele więcej w Waszym Ulubionym (mamy nadzieję, że nie uśmiechacie się teraz z przekąsem…) Domu Tramwajarza!
Małgośka, nie bądź ty głupia! Spędź ten maj z nami!
Zapraszamy na cykliczne warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych!
👉 Miejsce
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
👉 Grupy
Poniedziałek
Grupa I ŻŁOBIAKI godz. 16:30 – 17:00 | wiek 0-3
Grupa II PRZEDSZKOLAKI godz. 17:15 – 17:45 | wiek 3-6
👉 Idea
UMUZYKALNIAC, czyli rozkochiwać w muzyce
Tak jak w przypadku nauki języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji. Na naszych warsztatach maluchy uczestniczą razem z rodzicami – muzykujemy i rozwijamy się wspólnie:)
👉Instruktor
Katarzyna Jaskólecka
Muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
👉 Koszt
15 zł za jedno spotkanie
Płatność przelewem z góry za cykl zajęć na konto Fundacji Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
TYTUŁ: imię i nazwisko dziecka/dzieci + numer grupy
👉 Zapisy
Mailowych zapisów dokonujemy na okres minimum 1 miesiąca (4-5 spotkań w zależności od danego miesiąca).
Liczba miejsc jest ograniczona – znajdziemy miejsce dla 12 dzieci z rodzicem/opiekunem.
Chcesz zapisać się z dzieckiem na dłużej niż jeden miesiąc? Od tego sezonu jest taka możliwość:) Poinformuj nas w mailu o interesującej Cię liczbie miesięcy i zapłać za wybrany okres z góry.
Przestrzegamy kolejności – po napisaniu maila z informacją do jakiej grupy i na jaki okres chcemy się zapisać, czekamy na odpowiedź zwrotną z informacją o przyjęciu do grupy, na końcu dokonujemy przelewu i odsyłamy jego potwierdzenie na maila:)
Uwaga! Nie ma możliwości odrobienia zajęć w innym terminie, ale jeśli wiesz, że nie będzie Cię na zajęciach, możesz na swoje miejsce zaprosić znajomego z dzieckiem:) Wystarczy, że poinformujesz nas o tym mailowo: warsztaty@fundacjapanagara.pl
Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. #poznanwspiera
Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 01.01.2024).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 55zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 200 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 350 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Logosensoryka
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 55zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 200 zł (ważny przez 6 tygodni).
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 70 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 270 zł na miesiąc.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

 

 

WTOREK

‼️WTOREK‼️‼️
🌿🔥🏕 Warsztaty Survivalowe dla Dzieci! 🏕🔥🌿
Zapraszamy młodych odkrywców do udziału w niezwykłym cyklu warsztatów survivalowych, które odbędą się co WTOREK, począwszy od 16.04! 🗓️
Od 16:00 do 18:00 czekać będą na Wasze Dzieci fascynujące przygody, pełne zabawy i przygód w otoczeniu natury.
Czego mogą się Odkrywcy spodziewać?
🔥 Nauka Rozpalania Ognisk: Dowiemy się, jak rozpalić ognisko na wiele sposobów.
🍳 Gotowanie na Ognisku: Poznamy tajniki gotowania w plenerze, które sprawią, że ulubione posiłki będą jeszcze bardziej magiczne!
🏠 Budowanie Szałasów i Schronień Leśnych: Razem odkryjemy, jak z pomocą natury zbudować schronienie i zapewnić sobie bezpieczne schronienie w lesie.
🌲 Podchody: Przygotujcie się na emocjonujące poszukiwania, które rozbudzą Waszą wyobraźnię!
🔒 Nauka Szyfrów: Zaczarowany świat szyfrów i kodów czeka na odkrycie! Uczestnicy poznają tajemnice szyfrów i rozwikłają zagadki.
Zapewniamy niezapomniane doświadczenia i naukę praktycznych umiejętności, które będą przydatne przez całe życie!
📝 Kiedy: Co wtorek, począwszy od 16.04 aż do 14.05
🕓 Godzina: 16:00 – 18:00�
💰Cena: 240zł
🌈Dla dzieci w wieku 7-12 lat. Grupa max 12 osób
🌟 po zakończeniu cyklu odbędzie się dodatkowe (bezpłatne) spotkanie w ramach „odrabianki” dla osób, które opuszczą któreś zajęcia z cyklu,
🌟istnieje możliwość uczestnictwa w 1 zajęciach, by sprawdzić czy chcecie kontynuować przygodę z nami (koszt takich warsztatów to 70zł)
Warsztaty organizowane są w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia Podróżne Drzewa. Darowizny przeznaczane są na działalność statutową tego Stowarzyszenia.
📍Gdzie: Leśna Baza Podróżne Drzewa, ul. Dobromiły 41
📝 JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
2. Prześlij całość kwoty (240zł)
(Nr konta: 66160014621730555850000001, Podróżne Drzewa, w tytule: „DAROWIZNA, survival wtorek, imię i nazwisko dziecka” )
Zapis i wpłata są potwierdzeniem miejsca.
Zapisy już otwarte – niech survival zacznie się od Was! 🌳🌟
Serdecznie zapraszamy na familijne warsztaty KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA w ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.
Książka artystyczna — eksperyment, oryginalne, osobiste dzieło sztuki i wyjątkowy sposób na wyrażenie emocji. Jej forma i kształt zależą wyłącznie od twórcy.
Podczas zajęć uczestnicy będą pracować z papierami o ciekawych fakturach, tkaninami, bibułą, farbami, gazetami, włóczkami, materiałami naturalnymi i recyklingowymi.
Co ze sobą zabrać?
Siebie, krewnych, przyjaciół i dobry humor 🙂 Wszystkie materiały będą czekały na uczestników warsztatów. Pragnący stworzyć bardziej osobistą opowieść mogą przynieść ze sobą fotografie lub inne materiały, które pozwolą wykonać wyjątkową książkę artystyczną.
Dla kogo?
Dla małych i dużych. Jeżeli małemu pomaga duży, praktycznie nie ma dolnej granicy wiekowej!
Miejsce:
hol Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu, Prusa 3
Prowadzenie:
Joanna Furdal
Zapisy:
tel. 61 66 40 895
tel. kom. 502 689 159
joanna.furdal@wbp.poznan.pl
Warsztaty edukacyjne dla dzieciaków w wieku 5-10 lat.
Kiedy? wtorki 14 i 21 maja godz. 16:00
Zapisy: 510354795 lub email: martaarcheo@gmail.com
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a, (wejście od Kasztanowej).
Prowadząca: Marta Bardzińska – archeolog, filozof, etyk, nauczycielka etyki i wychowania do życia w rodzinie, interesująca się zagadnieniami filozofowania z dziećmi i praw zwierząt, kochająca przyrodę i podróże.
Udział bezpłatny.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030
Serdecznie zapraszamy na CYKLICZNE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI, rozwijające umiejętności i talenty plastyczne.
Zapraszamy do udziału w warsztatach dzieci w dwóch przedziałach wiekowych:
Grupa I – dzieci w wieku od 4 do 7 lat – wtorek, godz. 16.30
Grupa II – dzieci w wieku od 7 do 10 lat – piątek, godz. 16.30
Są to zajęcia zarówno edukacyjne jak i rozwijające naturalną kreatywność i twórczą wyobraźnię.
Dzieci będą tworzyć prace plastyczne w różnych technikach : rysunkowych, malarskich, przestrzennych i eksperymentalnych.
Poznają różne materiały plastyczne i możliwości ich twórczego stosowania.
Powstaną prace na różnych formatach, podłożach, o różnych strukturach i przestrzeniach.
Dzieci będą poznawały świat kolorów: ich gamy, palety, tony i odcienie.
Co jakiś czas poćwiczymy umiejętność kontynuowania pracy nad jednym zadaniem na kilku (2-3) kolejnych zajęciach.
Zapisy pod adresem: plastyka@fundacjapanagara.pl
Prosimy podać Imię i Nazwisko oraz wybraną grupę wiekową.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 30 zł za 1 spotkanie / osoba
Karnet dla 2 osób – razem 50 zł za spotkanie.
Karnet za cały miesiąc (4 spotkania) – 100 zł / osoba
Płatność przelewem z góry na konto Fundacji Pana Gara:
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
TYTUŁ: imię i nazwisko dziecka/dzieci + numer grupy

 

 

ŚRODA

 

Zapraszamy na majowe dyżury biblioteczne, które – ze względu na wojaże i inne okoliczności – odbywać się będą wyjątkowo w następujących terminach:
a) 13.05.2024 (poniedziałek) w godz. 17:00-19:00
b) 15.05.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
c) 20.05.2024 (poniedziałek) w godz. 17:00-19:00
d) 21.05.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
e) 29.05.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
Zapraszamy serdecznie po nowości książkowe!
Będzie na Was czekać Hela, a na domofonie proszę naciskać nr 1
Z A P R A S Z A M Y ❤
#poznanwspiera
Dla fanów piątków dodajemy, że w piątek 17.05.2024 w godz. 16:30-17:30 też można odwiedzić Bibliotekę 🙂
„Dzień dobry drzewa,
polskie drzewa!
Wiosna was szczodrze przyodziewa
i trwacie tak na naszej ziemi
na przemian w bieli i zieleni.”
Tyle o polskich drzewach napisał poeta Włodzimierz Ścisłowski
Dendrolożka nauczy nas rozpoznawać drzewa po korze, po zapachu i kolorze drewna, bezlistnych gałęziach oraz kształcie pąków i liści. Obliczymy wiek drzewa po ilości słojów. Opowie, gdzie i jakie drzewa rosną. Pomyślimy wspólnie, czy obce gatunki są mile widziane i dlaczego warto drzewa pielęgnować i chronić.
Zajęcia poprowadzi Anna Jasińska – doktorka nauk biologicznych, przez 22 lata pracowała naukowo w Instytucie Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku. Jest autorką i współautorką ponad 40 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Była uczestniczką wielu wypraw naukowych, m.in.: do Turcji, Ukrainy, Szwajcarii, Hiszpanii, Gruzji, Wietnamu i Chin. Była członkiniom międzynarodowego zespołu Zelkova/Pterocarya.
Od roku pracuje jako specjalistka ds. ochrony przyrody w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania.
Od 22 lat prowadzi również działalność z zakresu edukacji, w tym. edukacji przyrodniczej. Działa społecznie pracując z dziećmi i wolontariuszami w Akademii Przyszłości. Angażuje się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością współorganizując biegi charytatywne dla dzieci z niepełnosprawnością: Bieg z Misiem i PoMocna Piątka oraz działając we Wspólnocie Burego Misia. Jest mamą dziesięcioletniej Nuty i i mamą zastępczą piętnastoletniego Szymona. W czasie wolnym organizuje spływy kajakowe i spaceruje z koniem.
Os. Przyjaźni 125C
Bilet 20 zł
Zapisy: Ksiegarnia@Ksiegarniazbajki.pl
Hej!
Zapraszamy na cotygodniowe rozgrywki w Infinity The Game – bitewną grę figurkową osadzoną w klimatach Sci-fi/Anime/ Cyberpunk. Starcia niewielkich oddziałów, tajne misje – to właśnie tutaj a wszystko przy użyciu kości 20 ściennych oraz przepięknych terenów bitewnych.
Serdecznie zapraszamy
Post dedykowany poszukiwaniom partnerów do gry bądź chęć rozpoczęcia przygody – w dyskusji wydarzenia!

warsztaty teatralne dla młodzieży
Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych dla młodzieży, które prowadzi 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐥𝐚𝐤
🎭w każdą środę, godz. 17:15-19:15
🎭Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań &
Sala Amarantowa
🎭wstęp wolny
𝐒𝐓𝐀𝐑𝐓: 𝟔 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚
Jeżeli marzy Ci się zdobycie oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na warsztaty aktorskie dla młodzieży, które poprowadzi 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐥𝐚𝐤 – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni piosenki aktorskiej i narzędzi aktorskich w Studiu Sztuki Teatralno Aktorskiej STA w Poznaniu.
Podczas cotygodniowych, 2-godzinnych zajęć:
🎭 – zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch;
🎭 – pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich dotychczasowych oraz zupełnie nowych talentach;
🎭 – docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką!
👉 zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

 

CZWARTEK

 

Pracownia artystyczna dla dzieci i młodzieży 10-14 lat

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy na spotkania ze sztuką dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat.
Kiedy? Każdy trzeci czwartek miesiąca, godz. 16:00.
Plus dodatkowe spotkanie: 23.05. godz. 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od Kasztanowej).
Udział bezpłatny.
Prowadząca: Asia Roesler
Zapisy: warsztaty@mapakresek.pl lub SMS: 606584355
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.
Zapraszamy na wydarzenia majowe do Sceny Wspólnej!

📆16.05, godz. 10:00/ 12:00
Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku!
Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe, czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane zastosowanie kredy, chodnika, czy trzepaka!
Podwórkową atmosferę zapewnią dwie aktorki i muzyk grający na żywo.
Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
🌷ROZTAŃCZONE RODZINY / Taniec w pudełku // ruchowe działanie warsztatowe
👶 od 7 do 10 roku życia
📆19.05, godz. 10:00 / 13:00 (Spotkanie o g. 10.00 adresowane jest do rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzeństwa. Na warsztaty zapraszamy w parach dorosły/opiekun – dziecko.)
Zajrzyjcie do pudełka, gdzie znajdziecie karty z ilustracjami oraz instrukcjami i stwórzcie własny taniec. Karty w prosty sposób przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe. Niektóre karty podpowiadają wprost, co zrobić, inne pozostawiają pole dla Waszej wyobraźni.
Co znajdziecie na kartach? Mogą to być ilustracje osób w różnym wieku, w tym osób z niepełnosprawnościami, czasami traficie na obrazki ze zwierzętami, roślinami lub przedmiotami. Do każdej z nich dołączony jest opis. Weźcie karty i dajcie się porwać do tańca.
🌷Robimy wspólnie: malowanie bąbelkami // działanie warsztatowe
👶 od 5 roku życia
📆19.05, godz. 11:00
Czy Twoje dziecko lubi dmuchać bańki mydlane? A może uwielbia malować? A co powiesz na połączenie tych dwóch aktywności?
Tak, to nie pomyłka! Przedstawiamy niezwykłą technikę malowania bańkami mydlanymi!
Wyobraź sobie: malowanie kwiatów, drzewek lub abstrakcyjnych wzorów, wszystko za pomocą kolorowych bąbelków! Brzmi niezwykle, prawda? A co z tego wyjdzie? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i kreatywności!
A co najważniejsze, to będzie nie tylko czas na tworzenie, ale również na fantastyczną zabawę i wspólne spędzenie czasu z rodziną!
🌷blisko // spektakl
👶 od 0,5 do 3 lat
📆19.05, godz. 12:00
Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć.
„blisko” to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, odkrywamy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny.
To spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia.
🌷Kino na Wspólnej: Jajko czy kura?// film pełnometrażowy
👶od 10 roku życia
📆19.05, godz. 16:00
Chociaż ma tylko 12 lat, Max jest przedsiębiorcą. Niestety, z powodu przeprowadzki do odległej wsi musi zamknąć swoją firmę. Kiedy jednak w nowym miejscu Max zauważa kurczaki w stodole swojego kuzyna Charles’a, dostrzega też sposób na powrót do biznesu. Aby założyć ekologiczną fermę, chłopcy łączą siły z Alice, popularną youtuberką.
🌷Malowane dźwiękiem // wydarzenie filmowo – teatralne
👶od 4 roku życia
📆 22.05, godz. 10:00 / 12:00
Zapraszamy na „Malowane dźwiękiem” – wydarzenie filmowo-teatralne, będące połączeniem pokazów filmowych i malowania obrazów na żywo.
Filmy są pretekstem i inspiracją do dwóch krótkich prezentacji w przestrzeni, gdzie aktorki w bezpośredniej reakcji na muzykę, na żywo malują obrazy. Muzyka grana na żywo wyzwala ruch a linie, kształty i kolory tworzą abstrakcyjne obrazy, które powstają na oczach widza.
🌷Nina i Paul // spektakl
👶 od 10 roku życia
📆 27.05, godz. 10:00 / 12:00
Pierwsze drżenie serca, pierwsze wspólne sekrety, pierwsze muśnięcie dłoni, pierwszy pocałunek… Kiedy to się zaczyna? Przemija jak letni wieczór czy zostaje w pamięci na zawsze? Nina i Paul niespodziewanie spędzają razem pierwszy dzień wakacji. Potem ich drogi się rozchodzą. A co z uczuciami?
Marta Warzych zaprasza na wspólny trening na świeżym powietrzu. Dobra zabawa gwarantowana! Ubierzcie się wygodnie.
Kiedy? czwartek 16.05.
Plan działania:
17:30 – start pikniku
17:45 – zumba
18:30 – stretching
Gdzie? Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66 (obok Lotto)
Udział darmowy, zajęcia dla każdego.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

Mała Liga HelvetiQ (Kariba)

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi i młodzieży w wieku 6-15 lat.
Zagramy w Kariba w systemie ligowym. Na każdym spotkaniu można zebrać tyle punktów, ile uzbieraliśmy w grze. Na koniec ligi sumujemy punkty z 3 spotkań i wyłaniamy zwycięzcę.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku
Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi i młodzieży w wieku 5-15 lat.
Zagramy w gry: 5 sekund, 7 smoków, Akrobata, Dziki Zachód, Jungle Adventure, Kariba, Karta rowerowa, Kraby, List miłosny, Mrówki: kolejno odlicz!, Na końcu języka, Rainbow Yatzy, Spuzzle: Księżniczki, Superfarmer, Tęcza, Ucieczka: Świątynia Zagłady, Urodziny Papy Smerfa, Zagadki Przedszkolaka i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
Czy jesteście gotowi na kolejną dawkę muzycznych wrażeń i światowych gości podczas Jam Session w KontenerART? To dobrze się składa bo w czwartki od 18:00(!) spotykany się by grać, śpiewać, tańczyć, słuchać i integrować się na najbarwniejszym jamie w Poznaniu!
Na otwierające cykl spotkanie zaprosiliśmy postać związana z jamową sceną w Poznaniu, perkusistę, wokalistę i rapera: Fouad „Jimmi” El Fahli! https://www.facebook.com/zild.jian.184
Pochodzący z Maroko, artysta jest radosnym człowiekiem którego nie sposób przeoczyć, obraca się w szeroko pojętym jazzie, funk’u, hip-hopowe i oczywiście w afro-beacie. Nie zabraknie więc energetycznych rytmów, melodyjnych zaśpiewów, oraz raperskich klimatów.
Towarzyszyć mu będą rezydenci KontenerART, doświadczeni muzycy od lat grający w poznańskich składach: Stanisław Pawlak, Mieszko Łowżył współtworzących wspólny projekt nu-Jazzowy: Sny trio z trębaczem Kajetanem Sobierajem. Zapraszamy do wspólnej zabawy, i do zobaczenia po obu stronach sceny 🙂

 

 

 

PIĄTEK

 

ZOO-PLASTYKA – CIR – warsztaty dla dzieci 2-5 lat

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek na warsztaty łączące literaturę i sztukę skierowane do dzieci w wieku 2-5 lat.
W tym roku tematem wiodącym jest fascynujący świat zwierząt. A maj to miesiąc tak bardzo ważny w relacjach rodzinnych – świętujemy wtedy Dzień Matki. Jak silna bywa nić łącząca matkę i dziecko? Czego uczą się od siebie wzajemnie mama i jej synek? Czy relacja niedźwiedzicy i małego misia nosi w sobie cechy podobieństwa z tym, co spotykamy na swojej ludzkiej drodze?
„Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości” Sarah Noble (wyd. Świetlik, 2024)
KIEDY? Piątek, 17 maja, 16:30-17:45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
Uwaga – obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona: dom.bajek.poznan@gmail.com
Projekt „Dom Bajek: FAUNA – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i osób opiekuńczych” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Zapraszamy!
Marysia, Basia i Helena

Światowy dzień pszczół – Piknik w Ogrodzie Łazarz

Drodzy sąsiedzi!
Zapraszamy na piknik rodzinny w Ogrodzie Łazarz z okazji Światowego dnia pszczół.
W programie:
🐝 możliwość zakupienia miodów od pszczelarza
🐝 animacje ruchowe
🐝 warsztat plastyczny
🐝 przedstawienie Teatru Mozaika „Pszczoły to mistrzynie”
Zachęcamy ubrać się tematycznie! Żółto czarne stroje w ruch 🐝🍯
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Fundacji „APJA” – „Kultura na fyrtlu”
współfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z cała społecznością szkolną serdecznie zaprasza wszystkich na festyn charytatywny organizowany w Centrum Kultury Suchy Las, w dniu 17 maja 2024 r.
W programie wiele atrakcji:
– kiermasz bardzo ciekawych rzeczy
– warsztaty dla dzieci- warsztaty dla dzieci: kartki na dzień mamy, bukiety kwiatów, wianki na głowę, dziecięce łapacze snów z papieru, motylki, warkoczyki
– warsztaty z robienia motanek
– fotobudka
– kawiarenka (sprzedaż ciastek i pączków)
– popcorn i wata cukrowa
– Ptasie Radio – stoisko z ciekawostkami o ptakach
– stoisko z roślinami i sadzonkami
W Sali Widowiskowej zaplanowane są wspaniałe atrakcje:
17:00 Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”
Tańce narodowe i regionalne, stroje z różnych stron Polski oraz pełne radości obrzędy wiosenne i przyśpiewki ludowe zaprezentują młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Chludowianie”
17:30 Salsation
SALSATION® to zabawny i uzależniający, funkcjonalny trening taneczny! SALSATION® kładzie szczególny nacisk na muzykalność, ekspresję liryczną i trening funkcjonalny. Nigdy wcześniej nie tańczyłeś? Nie martw się! Nie musisz mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia tanecznego, aby cieszyć się zajęciami SALSATION®. Zajęcia poprowadzi SI Joanna Chorowska.
18:00 Pokaz tańca oraz mini lekcja tańca solo (salsa)
Zapraszamy Was na pokaz tańca w wykonaniu zjawiskowych Ladies Latino które zaprezentują kubańską salsę w wersji solo oraz połączenie wesołego jiva z charlestonem oraz fantastycznej Formacji Tanecznej ZuzKarola, w wykonaniu której zobaczycie trzy popisowe numery tj.: show salsę kubańską, jive oraz zmysłową rumbę.
Oba zespoły trenują już kilka lat pod czujnym okiem Zuzy i Karoliny w Centrum Kultury Suchy Las. Nasi tancerze to zdolni hobbyści, trenują z pasją i zapałem, a efekty tego z przyjemnością prezentują na koncertach oraz różnych ważnych wydarzeniach. Po pokazach tanecznych, sami będziecie mogli spróbować swoich sił na parkiecie. Zapraszamy Was na naukę salsy solo. Wystarczy wygodne obuwie, a nasi instruktorzy zadbają o dobrą zabawę przy kubańskich rytmach.
19:30 BROZI MAGIC SHOW (pokaz iluzjonisty – Zbigniewa Brzozowskiego)
Program MAGIC SHOW jest to doskonała forma zabawy dla każdej grupy wiekowej. Oparty jest na wspólnej zabawie z uczestnikami pokazów, którzy staja się również czarodziejami i razem z magikiem tworzą niepowtarzalny klimat. Dużą atrakcją przy iluzji manualnej na tle muzyki są czary z gołębiami. W zależności od programu pojawia się ich od 5 do 10 szt. W programie zobaczyć można min. bardzo intrygujący numer z obrączką, czytanie z oczu, sznur czy robienie pieniędzy. Magic show daje 100% gwarancje dobrej zabawy dla uczestników.
Podczas imprezy odwiedzi nas także straż pożarna!
W czasie festynu będziemy zbierać fundusze, na pomoc w walce z chorobą dla naszej nauczycielki – pani Kamili
Kandulskiej-Gulczyńskiej.
https://www.siepomaga.pl/kamilla-kandulska-gulczynska
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Michał Rusinek zaczął pisać dla dzieci gdy pracował już jako sekretarz Wisławy Szymborskiej.
Siedzieli właśnie w jej mieszkaniu, kiedy zjawił się Jerzy Illg, redaktor naczelny wydawnictwa Znak. Przybył z misją: miał przekonać panią Wisławę, by przetłumaczyła wiersze dla dzieci autorstwa A.A. Milne’a na język polski.
Odpowiedź była odmowna, na co rozczarowany redaktor rozejrzał się po pokoju i – napotkawszy wzrok sekretarza – zapytał niepewnie: „No to może ty?”.
Zaczęło się więc od tłumaczenia wierszy.
Potem – jak to często bywa – inspiracją do narodzin kolejnych dzieł stały się jego własne dzieci, córka Natalka i syn Kuba.
Opowiadanie bajek w odcinkach okazało się sporym wyzwaniem; niektóre pomysły łatwiej było po prostu zapisać.
Tak powstawały kolejne książki. Nadal zresztą powstają.
I nadal towarzyszy im ciepła, rodzinna aura.
Michał Rusinek pisze w swoim krakowskim mieszkaniu, gdzie mieszka razem z żoną, dziećmi i dwoma kotami. Dzieci zdążyły już, co prawda, dorosnąć, ale on nie zaprzestał pisać, teraz robi to dla Ciebie, drogi Czytelniku, droga Czytelniczko.
Dom Kultury Bajka
Wichrowe Wzgórze 124
Rejestracja uczestników z klas 2, 3: krystyna@ksiegarniazbajki.pl
Wstęp zakup książki

Piątkowski Klub Planszówkowy

🎲 ZapraszaMy do wspólnego spędzania czasu przy grach planszowych, karcianych, innych wszystkich mieszkańców Osiedla, starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn, rodziców z dziećmi i młodzież😉👇
♟ Można korzystać z gier ze znanych wydawnictw (w tym Rebel, Granna, Ogry Games, Portal Games i innych) dostępnych na miejscu (lista gier CIL Piątkowo Zachód:
boardgamegeek.com/collection/user/CIL_PTK_Zachod)
lub przynosić swoje ulubione tytuły.
🎲 Kiedy❔
średnio 3. sobota miesiąca w godz. 16:00 – 20:00+ (lub później do ostatniej aktywnej grupy 😉 )
+ dodatkowe terminy związane m.in. z:
♟ turniejami Piątkowskiej Ligi Planszówkowej
♟ świętowaniem Dnia Gier Planszowych na Piątkowie w październiku
🎲 Gdzie❔
Ognisko na fyrtlu
(budynek Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105; wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4 od strony bloku OBCH 7).
♟ Wydarzenie bezpłatne, wstęp wolny.
💡 W komentarzach możecie rezerwować tytuły oraz wskazywać, w co chętnie byście zagrali, a czego jeszcze nie mamy – zobaczyMy co da się zrobić 😉
Lista gier CIL Piątkowo Zachód:
boardgamegeek.com/collection/user/CIL_PTK_Zachod
🎲 Na miejscu będą dostępne również ☕ kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przyniesienia własnych kubków 😉
i zachowanie ostrożności przy graniu, by dostępne egzemplarze służyły naszej sąsiedzkiej społeczności jeszcze wiele razy 🙂
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
🤝 Wydarzenia współtworzone z grupą mieszkanek i mieszkańców Osiedla Piątkowianie.
________________________________________________
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa to jedna z wielu możliwości realizowania Waszych pomysłów z innymi mieszkańcami Piątkowa z wykorzystaniem wiedzy oraz doświadczenia naszego zespołu, czyli zespołu realizującego CIL Piątkowo Zachód [od 2018 roku].
💡 Na realizację pomysłów mieszkańców i mieszkanek w ramach współpracy Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa z CIL Piątkowo Zachód w 2024 r. mamy dla Was 20 000 zł!
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
#poznanwspiera
#czułypoznan
#dzialamyrazem
#todziała

 

 

SOBOTA

Drzwi Otwarte w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź

Już 18 maja w naszej Szkole odbędą się Drzwi Otwarte, podczas których możecie:
🔹 zobaczyć, jak wyglądają zajęcia baletowe i akrobatyczne
🔹 obejrzeć szkołę, porozmawiać z uczniami i pedagogami
🔹 wziąć udział w rekrutacji
Na Drzwi Otwarte zapraszamy dzieci i młodzież, które zawsze marzyły o tym, aby zapisać się na zajęcia baletu lub akrobatyki. Dzieci będą miały możliwość zajrzeć do sal baletowych i przekonać się, jak wyglądają lekcje z naszymi pedagogami.
W salach baletowych będzie można zobaczyć lekcje pokazowe takich technik jak:
◾taniec klasyczny
◾taniec charakterystyczny
◾rytmika
◾taniec ludowy
◾akrobatyka
◾akrobatyka powietrzna- koło i szarfy.
W programie:
🔸Zwiedzanie Szkoły, podczas którego będzie można zapoznać się z programem nauczania i obejrzeć m.in. lekcje tańca klasycznego, akrobatyki, tańca ludowego, akrobatyki aerial
🔸Rozmowy z dyrekcją szkoły, pedagogami i uczniami
🔸Koncert w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź
🔸Pierwsze spotkania rekrutacyjne na nowy rok szkolny
Na Drzwi Otwarte nie obowiązują zapisy, wstęp jest bezpłatny.

Noc Muzeów w CK ZAMEK

Centrum Kultury ZAMEK zaprasza do wzięcia udziału w największej, ogólnopolskiej imprezie kulturalnej. Spędźcie tę noc z nami!
Zamkowy program Nocy Muzeów:
ZWIEDZANIE ZAMKU
g. 12-24
bilety: 7 zł – z mapką, 12 zł – z audioprzewodnikiem
Sprzedaż biletów i wydawanie audioprzewodników do godziny 23.
WYSTAWY I WYDARZENIA IM TOWARZYSZĄCE
g. 10-24
Wystawa „Załóż to jeszcze raz!”
Hol Wielki / wstęp wolny
Obecnie pełnemu recyklingowi poddaje się tylko 1% odzieży! Pozostała część trafia do mórz i rzek lub zasila gigantyczne wysypiska śmieci w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. „Załóż to jeszcze raz” to wystawa, dzięki której dowiecie się więcej faktów na temat niszczącej środowisko i społeczeństwo branży odzieżowej.
g. 12-24
Wystawa „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”
Sala Wystaw / bilety: 2 zł
Każdego sezonu chcemy wyglądać modnie. Wyrzucamy więc z szafy stare ubrania i kupujemy nowe, napędzając tym samym nieekologiczne i nieetyczne trybiki mechanizmu fast fashion. Z pomocą przychodzi najnowsza wystawa w Centrum Kultury ZAMEK „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” podejmująca próbę uświadomienia odbiorczyniom i odbiorcom skalę problemu. Zdaniem kuratorki, Marty Smolińskiej, celem sztuki jest podsuwanie nam strategii pomagających ograniczać nadprodukcję w branży odzieżowej. Sztuka ma wzywać do zmiany naszej mentalności. Mamy nadzieję, że wystawa obdarzy Was narzędziami, które pomogą Wam załatać lukę w świadomości o działaniach fast fashion i zacerować rozdarcia, czy wyrzucić i kupić nowe, czy założyć coś jeszcze raz.
g. 18-22
Spotkanie na wystawie
W przestrzeniach wystawy „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” będzie można spotkać się z przewodniczkami, które chętnie opowiedzą o wybranych obiektach i przybliżą idee wystawy.
g. 18-22
Babi Targ Vintage
Sala Wielka / wstęp wolny
Babi Targ Vintage to nowa odsłona Babiego Targu. Tym razem skupiamy się na wyselekcjonowanych markach vintage, które prezentują unikalny styl, historię i jakość, a przy okazji nadal dbamy o planetę. Kupując ubrania vintage, ocalamy je przed zapomnieniem, a równocześnie zmniejszamy ślad węglowy. To ekologiczna alternatywa dla szybkiej i masowej współczesnej produkcji.
g. 12-24
Wystawa „Chce się szyć!”
Pokoje: Orzechowy, Brzozowy / wstęp wolny
Dla większości z nas oczywiste jest, by codziennie się w coś ubrać. Ale żeby samodzielnie szyć?! Chce się szyć tylko niektórym! Wystawa „Chce się szyć!” powstała we współpracy z osobami, które odpowiedziały na zaproszenie kuratorek, wyjęły z szaf i kartonów z pamiątkami własnoręcznie uszyte ubrania i opowiedziały ich historię. Na wystawie obejrzeć można zarówno rzeczy sprzed dziesięcioleci, jak i współczesne.
g. 18-22
Spotkanie na wystawie
W przestrzeniach wystawy „Chce się szyć” będzie można spotkać się z przewodniczkami, które chętnie opowiedzą o wybranych obiektach i przybliżą idee wystawy.
g. 12-24
Wystawa „Królestwo” Michała Bugalskiego
Galeria Fotografii pf/ / bilety wstępu do Zamku: 7 zł
„Bugalski patrzy na rodzinę z czułością i dystansem badacza jednocześnie. Jego uwaga krąży pomiędzy dwiema perspektywami − ekstatyczną i analityczną. Wszystkie zdjęcia zostały przez niego uważnie zainscenizowane w przestrzeni rodzinnego domu, z udziałem najbliższych, którzy najczęściej odgrywali samych siebie” – pisze Małgorzata Widomska, siostra artysty. Dodaje: „Mój brat wraca do domu rodzinnego regularnie, na długie okresy i tylko tu potrafi realizować kolejne projekty. Monotonia w obszarze okoliczności sprzyja pracy twórczej, spełniając ważne zadanie – pomaga autorowi ośmielić i usłyszeć intuicję”.
KINO PAŁACOWE
g. 13.15
Seans filmowy „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów”, reż. David Bickerstaff, Wielka Brytania 2023, 95’
Sala 1 – Kinowa / bilety: 19 zł, 22 zł
Film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzki i widzów na zupełnie nową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Pojawiły się na niej wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza.
g. 21
Seans filmowy „Bezwzględne cechy podobieństwa”, reż. Izabella Gustowska, Polska 2024, 71′
Sala 2 – Audiowizualna / bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CK ZAMEK
„Bezwzględne cechy podobieństwa” to nowatorski film fabularny przedstawiający historię architektki Antoniny, która obsesyjnie dąży do zaprojektowania idealnego mostu. To utopijne marzenie ma swoje źródło w relacji głównej bohaterki z jej bliźniaczą siostrą – aktorką Melanią. Opisywana bliźniaczość to balansowanie pomiędzy stanem euforii i miłości, a stanem bezsilności i nienawiści. Przedziwna dynamika jakiej podlegają dwie siostry, bliźniaczo do siebie podobne, choć tak różne charakterologicznie, odnosi się do idei mostu. Te dwa bieguny, dwa ludzkie byty schodzą się i rozchodzą we wzajemnej akceptacji, w euforycznych chwilach zgody, a także niszczących współzależnościach, zazdrości i rywalizacji o siłę swoich talentów i pasji.
g. 22
Seans filmu „Muzeum Prado – kolekcja cudów”, reż. Valeria Parisi, Włochy, Hiszpania 2019, 92’
Sala 1 – Kinowa / bilety: 19 zł, 22 zł
Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia. Po madryckiej chlubie, pełnej dzieł Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca, oprowadzi nas laureat Oscara – aktor Jeremy Irons.
g. 23.59
Seans filmu „Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie”, reż. Kat Mansoor, Wielka Brytania 2015, 90’
Sala 1 – Kinowa / bilety: 19 zł, 22 zł
Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze w jego twórczości. Poznamy historię życia malarza, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza.

BABI TARG Vintage | ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań – CK ZAMEK

SALA WIELKA
g. 18
Data 18.05.2024

NOC MUZEÓW

wstęp wolny

g. 18-22

 

Babi Targ Vintage to nowa odsłona Babiego Targu. Tym razem skupiamy się na wyselekcjonowanych markach vintage, które prezentują unikalny styl, historię i jakość, a przy okazji nadal dbamy o planetę. Kupując ubrania vintage, ocalamy je przed zapomnieniem, a równocześnie zmniejszamy ślad węglowy. To ekologiczna alternatywa dla szybkiej i masowej współczesnej produkcji.

Na Babi Targ Vintage zapraszamy zarówno entuzjastów(-ki) mody vintage, jak i tych oraz te, które dopiero odkrywają ubrania z drugiej ręki. Nasze wydarzenie to nie tylko okazja do znalezienia wyjątkowych perełek, ale także możliwość spotkania pasjonatów(-ek) mody, wymiany doświadczeń i inspiracji.

Motyle” ‒ warsztaty plastyczne dla dzieci – CK ZAMEK

TYPEDUKACJA
MIEJSCEBAWIALNIA
Godzinag. 11
Data18.05.2024
Cena20.00 zł
STREFA ZABAWY

Z czym kojarzy się miesiąc maj? Z kwiatami, piwoniami, jaśminem i tulipanami? A może z ogromem latających motyli? To właśnie one będą tematem zajęć. Ulepimy z gliny te cudowne stworzonka.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

prowadzenie: Dorota Piekarczyk

Bawialnia / bilety: 20 zł / czas trwania: 45’ / wiek: 3‒5 lat / liczba miejsc ograniczona

qrf
Pomelo to filozofujący słoń z długą trąbą i głową pełną myśli. Mieszka w ogrodzie pod dmuchawcem i ciągle coś odkrywa, nad czymś się zastanawia, czymś zachwyca, smuci się i cieszy, śni, boi się, kocha, podróżuje, rośnie. Książki o słoniu Pomelo to zabawny i mądry komentarz do życia – nie tylko słoni! – dla dzieci i dorosłych.
W najnowszym, dwunastym, tomie Pomelo doświadcza radości i trudu relacji.
Zakochany ze wzajemnością w Stelli – rozgwieździe, którą spotkał podczas swojej wielkiej przygody – odkrywa, jak ważne jest znalezienie balansu między byciem razem a potrzebą samotności.
Z ciekawością i otwartością stara się poznać podwodny świat Stelli, by przekonać się, że są takie miejsca, do których nie uda mu się dotrzeć.
Czy w poszukiwaniu harmonii między bliskością a osobistą przestrzenią Pomelo i Stella odnajdą prawdziwy, niezwykły skarb?
I kim jest tajemnicza postać w kształcie ogromnej gwiazdy, która zstępuje z nieba i porusza się jak w tańcu?
Zapraszamy całymi rodzinami z dziećmi od 3 lat.
Wstęp bilet 25 zł od dziecka z rodzicem

Noc Muzeów w SKE

Estrada Poznańska we współpracy z Muzeum Narodowym w Poznaniu koordynuje organizację oraz działania promocyjne poznańskiej Nocy Muzeów. Co roku, poznańskie instytucje, galerie i inne organizacje kulturalne przygotowują specjalny program obejmujący kilkadziesiąt, a nawet kilkaset wydarzeń.
Dnia 18 maja 2024 roku Noc Muzeów zawita także do Schronu Kultury Europa! Przygotowaliśmy dla Was specjalny program atrakcji, z którym możecie zapoznać się na stronie Nocy Muzeów (https://nocmuzeow.poznan.pl/event/schron-kultury-europa/). Wstęp na wydarzenia otwarty!
Schron Kultury Europa to miejsce ukryte pod ziemią pełne otwartych ludzi na wspólne działania, tkanie relacji sąsiedzkich i odkrywanie historii lokalnych. W tym schronie przeciwlotniczym zaadaptowanym na lokalny ośrodek kultury tętni życie. To obiekt, który nadal widnieje w rejestrze budowli ochronnych, ale w czasie pokoju stanowi przestrzeń do działań sąsiedzkich, warsztatowych, kulturalnych, ekologicznych i edukacyjnych. Obecnie w Schronie Kultury Europa prowadzone jest Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ, Wildecki Klub Senioralny „Schron Trzeciego Wieku” oraz w bliskim sąsiedztwie ogród społeczny pod nazwą Ziemia Wspólna.
🔹 𝟏𝟖:𝟎𝟎 – 𝟐𝟑:𝟎𝟎 – 𝐎𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐢 𝐦𝐨𝐳̇𝐥𝐢𝐰𝐨𝐬́𝐜́ 𝐳𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳𝐚 𝐁𝐚𝐬𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨
Otwarcie wystawy prac prezentujących dorobek twórczości Mariusza Basińskiego z okresu 1984 – 2024. Mariusz Basiński specjalizuje się w pirografii – technika zdobienia przedmiotów, głównie wykonanych z drewna. Polega na wypalaniu rysunków na powierzchni drewna. Wśród cyklów prac można znaleźć portrety rodzinne, portrety znanych osobowości z Polski i świata, ikony, grafiki z postaciami zwierzęcymi czy krajobrazy. Podczas wystawy będzie można spotkać się i porozmawiać z autorem prac.
🔹 𝟏𝟖:𝟑𝟎 – 𝟏𝟗:𝟑𝟎 – 𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭 𝐊𝐨𝐛𝐢𝐞𝐭𝐚
Koncert muzyczny zespołu Projekt Kobieta. To zespół zatopiony w kontemplacji natury, łagodna muzyka sięgająca po elementy muzyki dawnej i folku. W swojej twórczości łączą dźwięki bębnów i fletu z nastrojowymi dźwiękami klawiszy i gitary basowej, a nierozbudowane teksty dają jedynie impuls do chwilowego zatrzymania się i oddania refleksji. Zapraszamy na godzinną ucztę muzyczną.
𝐾𝑜𝑛𝑐𝑒𝑟𝑡 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑦 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤 𝑟𝑎𝑚𝑎𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑎𝑙𝑛𝑦 𝑊𝑖𝑙𝑑𝑒𝑐𝑘𝑖 𝐾𝑙𝑢𝑏 𝑆𝑒𝑛𝑖𝑜𝑟𝑎𝑙𝑛𝑦 „𝑆𝑐ℎ𝑟𝑜𝑛 𝑇𝑟𝑧𝑒𝑐𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑊𝑖𝑒𝑘𝑢” 𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑧 𝑏𝑢𝑑𝑧̇𝑒𝑡𝑢 𝑀𝑖𝑎𝑠𝑡𝑎 𝑃𝑜𝑧𝑛𝑎𝑛𝑖𝑎 #𝑝𝑜𝑧𝑛𝑎𝑛𝑤𝑠𝑝𝑖𝑒𝑟𝑎
🔹 𝟏𝟗:𝟑𝟎-𝟐𝟑:𝟎𝟎 – 𝐙𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐒𝐜𝐡𝐫𝐨𝐧𝐮 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐚 𝐳 𝐠𝐫𝐚̨ 𝐃𝐀!𝐒𝐈𝐄̨
Schron Kultury Europa to powojenny schron przeciwlotniczy, który został zaadaptowany na lokalny ośrodek kultury w 2004 roku. Kierownikiem ośrodka jest artysta malarz Jerzy Łuczak, a działalność realizuje w tym miejscu powołane Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Podczas zwiedzania Schronu Kultury Europa pokażemy nasze przestrzenie, opowiemy ciekawostki historyczne związane z tym miejscem, wejdziecie do jednego z tuneli w schronie, a także zaprezentujemy naszą bieżącą działalność społeczną, kulturalną i edukacyjną. Dla rodzin z dziećmi pokażemy naszą autorską grę DA!SIĘ i zaprosimy do wspólnego poszukiwania Daśków, którzy schowali się w SKE.
𝑍𝑤𝑖𝑒𝑑𝑧𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑧 𝑔𝑟𝑎̨ 𝐷𝐴!𝑆𝐼𝐸̨ 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤 𝑟𝑎𝑚𝑎𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝐶𝑒𝑛𝑡𝑟𝑢𝑚 𝐼𝑛𝑖𝑐𝑗𝑎𝑡𝑦𝑤 𝐿𝑜𝑘𝑎𝑙𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑊𝐼𝐿.𝐷𝐴.𝑆𝐼𝐸̨ 𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑧 𝑏𝑢𝑑𝑧̇𝑒𝑡𝑢 𝑀𝑖𝑎𝑠𝑡𝑎 𝑃𝑜𝑧𝑛𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑠́𝑟𝑜𝑑𝑘𝑜́𝑤 𝑝𝑜𝑧𝑜𝑠𝑡𝑎𝑗𝑎̨𝑐𝑦𝑐ℎ 𝑤 𝑑𝑦𝑠𝑝𝑜𝑧𝑦𝑐𝑗𝑖 𝑅𝑎𝑑𝑦 𝑂𝑠𝑖𝑒𝑑𝑙𝑎 𝑊𝑖𝑙𝑑𝑎 #𝑝𝑜𝑧𝑛𝑎𝑛𝑤𝑠𝑝𝑖𝑒𝑟𝑎

GAPISZON I ZUZIA – Teatr Animacji

Sobota, niedziela godz. 11:00

REŻ. ANITA PIOTROWSKA
TWÓRCY
tekst: Anita Piotrowska na podstawie twórczości Bohdana Butenki
reżyseria, scenografia: Anita Piotrowska
opieka artystyczna: Agata Biziuk
muzyka: Maciej Cempura
Teksty piosenek: Malina Prześluga
projekcje: Przemysław Żmiejko

OBSADA
Anna Domalewska
Zuzanna Łuczak Wiśniewska
Marcin Chomicki
Marcin Ryl-Krystianowski

DATA PREMIERY
04.12.2021
CZAS TRWANIA
50 min.
REKOMENDOWANY WIEK WIDZÓW
Od 4 lat.

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Przyspieszone bicie serca, dziwne uczucie w żołądku, brak apetytu, bezsenność… To mogą być objawy niejednej choroby. Także tej dość poważnej – zakochania.
Zapadł na nie Gapiszon, gdy po raz pierwszy zobaczył Zuzię. To jego pierwszy raz i zupełnie nie wie, co w związku z tym począć…

Gapiszona znają chyba wszyscy dorośli. Ale Bohdan Butenko stworzył postać wyjątkową, która w żaden sposób się nie zestarzała. Gapiszon narodził się w telewizji, następnie stał się bohaterem komiksów publikowanych w czasopiśmie „Miś” oraz w autorskich książkach Butenki. Ten chłopak, z czapką naciągniętą niemal na oczy, ma mnóstwo zabawnych pomysłów, które nierzadko wpędzają go w niezłe tarapaty.

W naszym przedstawieniu Gapiszon postanawia zdobyć serce Zuzi, co wcale nie jest łatwe! Targają nim różne nowe emocje – od szczęścia przez wstyd i niepewność po złość, strach, zazdrość i żal. Gapiszon dopiero uczy się je nazywać i sobie z nimi radzić. Najbliższym przyjacielem, wsparciem w każdej sytuacji jest pies Korniszon. Dzięki niemu, wbrew temu, co powtarza surowy ojciec, Gapiszon pozwala sobie nawet na płacz, gdy mu smutno. Bo przecież chłopaki też płaczą. Zwłaszcza te nieszczęśliwie zakochane!

Bal owadów – wiosenny bal przebierańców dla dzieci!

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie przebrane za OWADY dzieci na bzzzyczący BAL OWADÓW! 🐛🦋🐞🪲🐝
POLANkowe pszczółki, motylki i trzmiele zamienią dom kultury w przepiękny ul i kolorową polanę! W trakcie balu pojawią się tańce i wesołe zabawy angażujące dzieci!
Szykuje się wspaniała zabawa!
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w DK „Polan STO” od pn. do pt., w godz. 16:00 – 20:00.

Poznańskie Dni Rodziny

Wspólny przejazd rowerowy, Wiosenny Targ Ogrodniczy, sprzątanie terenów zielonych i mnóstwo innych atrakcji oraz bezpłatnych badań 🤩 Dołączajcie do naszego wydarzenia, już nie możemy się doczekać spotkania z Wami 18 maja na Hipodrom Wola 💛
👉 Poznań w formie i Wiosenny Targ Ogrodniczy 18 maja – Hipodrom Wola
Zapraszamy dzieciaki na nockę w Leśnej Bazie!
A Was, drodzy Rodzice, do podarowania sobie chwili weekendowego wytchnienia!
Czym się zajmiemy tym razem?
– weźmiemy udział w warsztatach ceramicznych (robimy duże domki z gipsu, a potem je dekorujemy),
– zagramy w kolorowy wodny paintball,
– w odpowiedzi na dziecięce prośby: odbędzie się turniej juggera (gry zespołowej, w której poszalejemy z mieczami i tarczami!),
– wspólnie nauczymy się i rozpalimy ognisko,
tradycyjnie nie zabraknie nocnego seansu filmowego.
Logistycznie:
Wiek dzieci: 6+
Zakwaterowanie: jurta mongolska lub namiot tipi
Wyżywienie: cena zawiera kolację (ciepły posiłek ogniskowy i zupkę) oraz zdrowe i pyszne śniadanie
Cena: 160 zł/ dziecko
Zapisy przyjmujemy poprzez wiadomości prywatne lub pod numerem 📞503 331 511
Rozejrzymy się wokół Ogrodu Sąsiedzkiego i pozbieramy śmieci. Pomóż nam uprzątnąć sąsiedztwo!
Po ciężkiej pracy znajdzie się oczywiście też czas na odpoczynek i zabawę oraz coś na ząb.
Kiedy? sobota 18.05. godz. 11:00
Gdzie? Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 (obok Lotto)
Dla dzieci i dorosłych.
Udział darmowy.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

Poranek dla dzieci: Kicia Kocia w przedszkolu

TYP SALA 1 – KINOWA
Godzina
18.05 | g. 12 |
15.06 | g. 12 |
23.06 | g. 12 |
Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód.
Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej obejrzało już ponad 700 tysięcy widzów! Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

1. Kicia Kocia na placu zabaw – reż. Marta Stróżycka
2. Kicia Kocia mówi: nie – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia i straszna burza – reż. Katarzyna Majsner
4. Kicia Kocia majsterkuje – reż. Anna Błaszczyk
5. Kicia Kocia na rowerze – reż. Marta Stróżycka
6. Kicia Kocia w przedszkolu – reż. Anna Błaszczyk
7. Dodatek interaktywny – Kicia Kocia mówi: „Pa, pa!”

Język: polski dubbing
Kategoria wiekowa: 3+

KICIA KOCIA W PRZEDSZKOLU, reż. Marta Stróżycka, Polska 2024, 42′


Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 15 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Weekendy na Plaży gier i zabaw w KontenerART

Cześć wszystkim! ✌️
Zapraszamy na Plażę gier i zabaw w KontnerART na co weekendowe gry w bule, cornhole, minigolfa, kapsle, Molkky (fińskie kręgle) i wiele innych… 😍
Do dyspozycji mamy również wszelaki sprzęt sportowy.
Od początku sezonu zapraszamy na spotkania z bulami i cornhole.
🔜 Od majówki na spotkania z minigolfem – nowość! i kapslami. ⛳️
Nie znasz zasad? Nauczymy Cię!
Godziny trwania spotkań:
w soboty od godziny 16.00*
w niedziele od godziny 12.00*
* czas trwania spotkań jest uzależniony od warunków pogodowych
Z nami spędzisz świetnie czas, zrelaksujesz się i pośmiejesz, a przy okazji poznasz innych pasjonatów gier plażowych. Naprawdę warto! 😎
Przyjdź na Plażę, zobacz jak jest i wróć znowu. Do zobaczyska! 😉
Cześć Wam, fani mini golfa! ⛳
4 maja otwieramy ogólnodostępne tory do mini golfa.
Zapraszamy Was na lekcję gry i prezentację torów.
Umiesz grać? Super!
Jeszcze nigdy nie próbowałeś? Nie szkodzi, nauczymy Cię!
Zabierz swoich przyjaciół oraz rodzinę i przekonaj się, że mini golf jest sportem dla każdego. 👨‍👩‍👧‍👦
Podczas naszych cotygoniowych spotkań zaopatrzycie się w wysokiej jakości produkty spożywcze, od warzyw, miodów, nabiału i wędlin. Pochodzące od lokalnych producentów ale również od producentów których z dalszych części polski co czyni nasz targ wyjątkowym.
Świece, mydełka ręcznie robione i kosmetyki naturalne, zestawy prezentowe a nawet w okresie grudniowym choinki świąteczne.
Wypijecie z nami dobrą kawę oraz zjecie pyszne domowe wypieki.

 

 

NIEDZIELA 

Kochani!
Zapraszamy serdecznie na Festyn Zielonoświątkowy!
Zielone Świątki to w tradycyjnej kulturze ludowej pora obrzędów związanych z pożegnaniem wiosny oraz przywitaniem lata i towarzyszących temu obrzędów agrarnych.
Było to również święto rolników i pasterzy, stąd parady umajonych zwierząt, wyścigi na pastwiska zakończone zabawą przy ognisku.
W tradycji chrześcijańskiej święto, określane jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzone jest 50 dni po Wielkanocy i stanowi zakończenie tego okresu. Tego dnia obsiane pola obchodziły procesje z chorągwiami i świętymi obrazami, a wieczorem często odbywały się zabawy wiejskie. Domy i zagrody ozdabiano tatarakiem, zielonymi gałęziami, a nawet wyciętymi młodymi brzózkami, które miały zapewnić urodzaj oraz chronić przed urokami i zarazą. Od lat 30. XX wieku dzień ten stał się oficjalnym świętem ruchu ludowego.
Począwszy od XVIII wieku mieszkańcy miast wybierali się tego dnia na przejażdżki do lasów czy nad rzekę, gdzie urządzano zabawy, przejażdżki łódkami, pokazy sztucznych ogni. Majówki z nieodłącznymi posiłkami na świeżym powietrzu przetrwały do czasów współczesnych. My również pragniemy nawiązać do tej tradycji i zapewnić Państwu miły rodzinny wypoczynek na terenie naszego Muzeum.
Podczas festynu zaprezentuje się Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, który oprócz występów scenicznych poprowadzi też naukę tradycyjnych zabaw i tańców ludowych dla dzieci.
Nawiązaniem do przypadającego tego dnia święta pasterzy będzie parada umajonych wołów i zaprzęgów zwierzęcych, pokaz strzyżenia owiec oraz pracy kowala. Pojawi się też stanowisko muzealne poświęcone pasterstwu w Tatrach, na którym będzie można popróbować serów owczych.
Tradycyjnie przygotowujemy bogatą ofertę dla dzieci. Przy muzealnych stanowiskach będzie można pomalować bawełnianą torbę na zakupy, skleić kartonowy model wozu strażackiego, spróbować swoich sił w pracy na ramkach tkackich i bardkach, poznać podstawy haftu, a także wziąć udział w warsztatach garncarskich i florystycznych połączonych z nauką wicia wianków.
Tak jak w ubiegłych latach grupa rekonstrukcyjna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie i Śremie da pokaz gaszenia pożaru przy pomocy zabytkowej sikawki konnej.
Serdecznie zapraszamy!!!

„Roztańczone Rodziny: Taniec w pudełku” – Centrum Sztuki Dziecka


ruchowe działanie warsztatowe dla dzieci od 7. roku życia
Pobierz obrazki

To trochę jak gra – mamy dla Was karty z instrukcjami o tym, jak się ruszać.
Będą nam podpowiadać kierunek lub sposób poruszania, ale mogą też zostawić wszystko naszej wyobraźni.

Brzmi jak świetna zabawa? No pewnie!

Postaci, które zobaczycie na kartach, są bardzo różnorodne: znajdziecie ilustracje osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych osób w różnym wieku, czasami traficie na obrazki ze zwierzętami, roślinami lub przedmiotami.

Będziemy akcentować to, co w ludziach najpiękniejsze: naszą różnorodność i indywidualność.

19 maja / niedziela / g. 10.00 i 13.00
Spotkanie o g. 10.00 adresowane jest do rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzeństwa. Na warsztaty zapraszamy w parach dorosły/opiekun – dziecko.

Uwaga: brak biletów na sobotę(!)
SempAIR Optimi Show o szczególne połączenie pokazów dynamicznych na ziemi i w powietrzu z interesującą ekspozycją.
Wydarzenie odbywa się z okazji dwóch wyjątkowych jubileuszy.
70-lecie Lotniska Poznań – Krzesiny
Jubileuszowy festiwal lotniczy SempAIR Optimi Show organizowany jest w związku z obchodami 70. rocznicy utworzenia w Poznaniu lotniska wojskowego w Krzesinach.Głównym celem wydarzenia jest oddanie hołdu naszym wspaniałym lotniczym poprzednikom oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego.
111-lecie Portu Lotniczego Poznań – Ławica
Moment uruchomienia regularnych, krajowych przewozów lotniczych z portu Poznań – Ławica uznaje się za początek polskiego transportu lotniczego. Obecnie z poznańskiej Ławicy można polecieć do około 70 miejscowości w kraju i za granicą. W ubiegłym roku lotnisko w Poznaniu obsłużyło blisko 2,8 mln pasażerów.
✈️ Pokazy lotnicze – główna atrakcja wydarzenia ✈️
Pokazy dynamiczne na ziemi oraz w powietrzu dostarczą uczestnikom SempAIR Optimi Show wielu niezapomnianych wrażeń. Przez dwa dni w akcji będzie można zobaczyć wiele legendarnych maszyn.
Część pokazowa będzie trwała od 12:00 do 17:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
W akcji zobaczycie m. in.
✅ F-16 Tiger Demo Team Poland
✅ ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny
✅ Aerobatic Team Orlik
✅ Łukasz „Luke” Czepiela
oraz wyjątkowe maszyny:
👉M-346 BIELIK
👉FA-50
👉C-130
👉PZL M28 Skytruck/Bryza
👉Carbon Cub EX-3
👉B0-105
👉PZL W-3A Sokół
Podniebne prezentacje uzupełnią pokazy dynamiczne na ziemi oraz ciekawa ekspozycja, złożona przede wszystkim ze sprzętu wojskowego.
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia – www.sempair.pl
Co?
SempAIR Optimi Show
Gdzie?
31. Baza Lotnictwa Taktycznego
ul. Silniki 1, Poznań-Krzesiny
Wjazd od strony ulicy Krzesińskiej
Kiedy?
18-19 maja 2024
9:00-18:00
Zapraszamy na mini survival
19 maja 2024 r.
godz. 11.00 do 13.00.
🧑dzieci w wieku 4-7 lat.
W programie:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 szukamy skarbów,
🌳 budowa szałasu,
🌳 Tyrolka
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
10 zł/rodzic – 🔥🌭(jeżeli chce uczestniczyć w ognisku)
Cena 60 zł/dziecko ⤵️
W cenie 2 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 798492969 lub przez messenger.
Survival dla dzieci w wieku 8 -11 lat
Leśne charaktery 🙂
🌿 19 majaod godz.13. 00 do 15.00
(zajęcia na zewnątrz)
W programie:
👉 tory przeszkód,
👉 szczudła,
👉 strzelanie z łuku,
👉 pajęcza sieć,
👉 rozpalanie 🔥krzesiwem,
👉 budowa szałasu,
👉 ognisko z pieczeniem kiełbasek🌭
🌿Cena 60 zł / dziecko / 2 h zajęć.
🌿dla chętnych – Rodzic może uczestniczyć w ognisku – dopłata 10 zł.
🌿Liczba miejsc ograniczona.
🌿Zapraszamy do zapisów
📞 798492969.
Liczba miejsc ograniczona.
Najważniejsze to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌲💚

Poranek dla dzieci: Basia 2

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Pierwsze odcinki serii był sukcesem frekwencyjnym w polskich kinach (uzyskały najlepszy wynik dla polskiego serialu animowanego prezentowanego w kinach).

W drugim zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

Wersja językowa: polska

Kategoria wiekowa: 4+

BASIA 2, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2019, 45′, 4+

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 15 zł

Meet&Talk – piknik i joga w parku

Cześć Dziewczyny! 👋 Wiosna sprzyja spotkaniom – szczególnie tym na świeżym powietrzu – dlatego chciałybyśmy zobaczyć się z Wami na kolejnym Meet&Talk, tym razem pod chmurką! ☁️
Wiele z Was dawało znać o popołudniowych godzinach, dlatego z ogromną przyjemnością zapraszamy Was do Parku Starego Browaru już o 16:00! 🪷
Tym razem nasze spotkanie odbędzie się w formie pikniku – postaramy się zadbać o przekąski, ale i Was zachęcamy do przyniesienia ✨ czegoś dobrego ✨ W kwestii napojów stawiamy na te bezalkoholowe 😊
To jednak nie koniec. atrakcji, bo już o 16:30 Dziewczyny z Twin Studio (https://www.instagram.com/_twin_studio/) przeprowadzą dla Was lekką i przyjemną praktykę jogi (i tu warto, abyście miały swoją matę) 🧘‍♀️
Czy to nie brzmi jak idealne, niedzielne popołudnie? Z kim się widzimy?
CO: Meet&Talk – piknik – Bring&Share
GDZIE: Park przy Starym Browarze
KIEDY: 19.05 (niedziela), godz. 16:00
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Molkky, The Floor is Lava! i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Zapraszamy na 6 edycję Targowiska Różności! ✨
W każdą niedzielę plaża kontenerów zmienia się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Przyjdź do Nas i zaopatrz się w unikatowe rękodzieło, ręcznie robioną biżuterię, kup wymarzony obraz, albo przynieś swoje stare stylizacje których już nie nosisz. Tie-dye, ceramika, fikuśne krzesło znalezione na strychu, a może coś z nowej kolekcji lokalnego artysty? The sky is the limit, nie ma ograniczeń, na Targowisku może pojawić się dosłownie wszystko ✨ W tym roku kontynuujemy tę tradycję, i Ty możesz do nas dołączyć 🙂 Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na grupie:
https://www.facebook.com/groups/1274115656450871
Targowiska są bezpłatne, w każdą niedzielę od 12 do 19 (jak ktoś chce, może zostać dłużej). Spotykamy się o 11.30. Można przychodzić co niedzielę, można przyjść raz🙂 Targowisko jest ustawione wzdłuż głównej alei na plaży. Na terenie będą przygotowane dla Was stanowiska, mamy dużo leżaków, poduch, parasoli, ustawiajcie sobie miejsce tak, żeby było wygodnie

 

Jędrzej Płókarz