PLAN ZAJĘĆ 23.10 – 29.10.2023

PLAN ZAJĘĆ 23.10 – 29.10.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

PONIEDZIAŁEK

Udekoruj z nami Świętego Marcina na Imieniny Ulicy! Wspólne tworzenie proporców


ATRIUM CK ZAMEK
Godzina g. 14 – 19
Data od 18.10.2023
do 2.11.2023
W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by dalej działać pod hasłem „Czyń dobro”. Tym razem wykonamy kolorowe proporce, którymi udekorujemy Ulicę Święty Marcin na święto 11 listopada. W 2022 razem wyszywaliśmy obrus. Pojawiły się na nim elementy haftu polskiego i ukraińskiego, a efekt naszej pracy można było podziwiać na balkonie Zamku. W 2023 roku chcemy wyjść z naszymi działaniami jeszcze dalej. Przyłączcie się!

Przez kilka najbliższych tygodni w Atrium CK ZAMEK będzie stacjonować punkt, w którym dzięki wspólnemu zaangażowaniu stworzymy część dekoracji na tak ważne dla mieszkańców i mieszkanek Poznania święto. Hasło „Czyń dobro” zrealizujemy na co najmniej dwa sposoby. Po pierwsze – w trosce o kondycję naszej planety, do zrobienia różnobarwnych trójkątów użyjemy tkanin, które zalegają w naszych domach. Przynieście materiały, z których już nie korzystacie i stwórzmy z nich oryginalne sznury proporczyków. Za stronę estetyczną akcji odpowiada artystka Agnieszka Gierach z zamkowej WARSZTATOWNI EKOCZUŁEJ. Po drugie – lepiej się poznamy, spędzimy ze sobą czas, porozmawiamy o naszych radościach, smuteczkach, oglądanych ostatnio serialach, ale także o możliwości aktywnego włączenia się w pomoc innym. A to dzięki towarzystwu wolontariuszy i wolontariuszek oraz Edyty Czarneckiej z Fundacji AITWAR.

Niech wielobarwność proporców będzie odzwierciedleniem naszej wspólnotowej różnorodności. Nie mimo, ale dzięki temu, że każdy i każda z nas ma swój indywidualny sposób wyrażania siebie, możemy się spotkać i wspólnie tworzyć wspaniałe rzeczy. Dlatego chcemy dać Wam przestrzeń do kreatywnego bycia ze sobą – zapraszamy do zajęcia miejsca przy stole.

Praktyczne informacje:
1 || Punkt wycinania proporców w Atrium będzie otwarty codziennie w g. 14-19.
2 || Przynieście ze sobą materiały skutecznie ukrywające się w Waszych szafach od kilku sezonów. Nie tnijcie bluzki, która może jeszcze komuś posłużyć. Lepiej oddać ją np. na zbiórkę odzieży.
3 || Tekstylia, które najlepiej się sprawdzą to: koszule, płótna, obrusy, pościele, spodnie, spódnice materiałowe, dżinsy itp. Swetry i koronki zostawcie w domu 🙂
4 || Mamy marzenie, żeby 11 listopada ulica mieniła się kolorami – dlatego najchętniej przyjmiemy wyraziste wzory i żywe barwy.
5 || Nie trzeba mieć w życiorysie krawieckiego epizodu, by przyjść i zacząć wykrajać proporce. Wszystko wyjaśnimy, pokażemy i damy nożyczki w dłoń! Doświadczenie nie jest wymagane.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku – tam będziemy na bieżąco aktualizować informacje o tworzeniu proporców. [link] PS na miejscu będzie okazja ogrzania się gorącą herbatą i kawą.
___
AGNIESZKA GIERACH – zajmuje się scenografią i kostiumem teatralnym, aranżacją wystaw i wnętrz, tworzy projekty spektakli plenerowych, zdarzeń i instalacji przy realizacji, których współpracuje z różnymi instytucjami, artystami i artystkami – m. in. z Centrum Kultury ZAMEK, Poznańską Fundacją Artystyczną, Teatrem A3, Akademią Muzyczną w Poznaniu, Teatrem Animacji w Poznaniu. Od kilkunastu lat uczestniczy w projekcie „Teatr w każdej wiosce” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym. Podczas licznych warsztatów plastycznych, tworząc razem z dziećmi kostiumy i elementy dekoracji, wciąż od nowa odkrywa tajemnicę teatru. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Laureatka Nagrody im. Zenobiusza Strzeleckiego (1998) za najlepszy dyplom z zakresu scenografii, Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Otrzymała także Medal Młodej Sztuki za scenografię i kostiumy do „Cyrulika sewilskiego”, prezentowanego w ramach Poznania na Malcie (1997). Autorka książki „Jak zrobić teatr z dziećmi RAZEM” napisanej w ramach rocznego stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2021 roku.

Kto nas dobrze zna, ten doskonale wie, że we wrześniu od dobrych paru lat pochylamy się nad ważną datą: 29 września. Od 2001 roku obchodzony jest wtedy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Dzieciom, a my pod szyldem akcji „Święty Marcin Czyta Dzieciom” proponujemy różne różności związane z książkami. W tym roku zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie plastycznym, którego organizację wsparło Miasto Poznań.
W 2023 roku przypadają dwie wyjątkowe rocznice – mija 60 lat od publikacji pierwszej książki Astrid Lindgren o chłopcu noszącym imię Emil oraz 115 literackie „urodziny” Ani z Zielonego Wzgórza. Aby wspólnie cieszyć się tym jubileuszem i kontynuując kilkuletnią już DomBajkową tradycję świętowania „jubileuszy” bohaterów literackich organizujemy konkurs.
Zadaniem Uczestniczek i Uczestników jest odpowiedź plastyczna na hasło:
MÓJ WYMARZONY DZIEŃ Z EMILEM ZE SMALANDII
w kategoriach:
– dla Artystek i Artystów w wieku 3-5 lat (kategoria ogólnopolska)
– dla Grup Przedszkolnych z terenu Miasta Poznania.
MÓJ WYMARZONY DZIEŃ Z ANIĄ NA ZIELONYM WZGÓRZU
w kategorii:
– dla Artystek i Artystów w wieku 6-10 lat (kategoria ogólnopolska)
Nie narzucamy techniki plastycznej – niech poprowadzi Was wyobraźnia. Może ktoś ulepi plastelinowy ogród, skonstruuje domowej roboty naczynia do serwowania urodzinowej lemoniady, zaprojektuje idealne gospodarstwo, sportretuje tajemnicze drzewa prowadzące do domu Diany…? Ważne, by pojawiły się akcenty nawiązujące do treści książek – w zależności od kategorii – o Emilu oraz Ani i/lub postaci w nich występujących.
Liczymy na Wasze pomysły i otwarte głowy !!!
Technika dowolna, prace w formie fotografii cyfrowej wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy wysyłać na adres: dom.bajek.poznan@gmail.com
do 23.59 dnia 31 października 2023 roku.
UWAGA – formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowy regulamin jest dostępny na stronie:
https://dombajek.wordpress.com/…/pogawedka-emila-z…/
Wyniki konkursu opublikujemy 5 listopada 2023 na naszym profilu na Facebooku.
Nagrody :
– książki – niespodzianki, w tym wspaniałe publikacje od wydawnictw: Nasza Księgarnia, Zakamarki, Wilga, Olesiejuk oraz Wydawnictwo MG.
ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!!
Czy można zmienić świat za pomocą nożyczek? Jeszcze jak! ✂️
WARSZTATOWNIA to nowa przestrzeń w Zamku, którą chcemy współtworzyć razem z Wami. Jeżeli masz ochotę uwolnić swój twórczy potencjał i chcesz poeksperymentować w różnych technikach – nie tylko artystycznych – to zapraszamy Cię do przyjaznego miejsca, w którym będziesz mógł/mogła realizować swoje pomysły pod okiem profesjonalnych prowadzących.
Proponujemy Ci kilka cykli warsztatów, podczas których będziemy się twórczo relaksować, robiąc coś z niczego – przygotowaliśmy dużo materiałów z odzysku. Jeżeli tak jak nam, zależy Ci na działaniu w zgodzie z potrzebami naszej planety, znajdziemy wspólny język w Warsztatowni #ekoczułej.
📣 Na warsztaty nie trzeba się zapisywać, wystarczy zakupić miesięczny karnet w cenie 20 zł (obowiązuje na 4 spotkania w danym miesiącu).
Szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej:
🟢 Warsztatownia #ekoczuła 🟢
Wykorzystując proste narzędzia i tradycyjne techniki, nauczymy się, jak za pomocą przetwarzania materiałów, możemy wpływać na środowisko, tworząc ekologiczne rozwiązania dla przyszłości! Odcinamy się od konsumpcjonizmu i nadmiernej produkcji. Wszystko, co potrzebne do tworzenia sztuki już mamy – materiały, narzędzia i naszą wyobraźnię.
Będziemy działać z tkaniną, wełną, sznurkiem, materiałem i papierem. Koncepcja zajęć krawieckich (także DIY), projektowych, scenograficznych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, opierać się będzie na zrównoważonym podejściu do wykorzystania materiałów z odzysku w procesie tworzenia obiektów. Dając im drugie życie lub po prostu inną funkcję czy przeznaczenie.
W WARSZTATOWNI zajęcia będą prowadziły artystki, które w swojej pracy twórczej wykorzystują materiały przeznaczone do utylizacji lub te przyjazne środowisku, tj. papier. Artystki tworzą swoje prace i obiekty w duchu upcyklingu. Chodzi o ponowne wykorzystanie, nadanie atrakcyjnej, artystycznej formy oraz użyteczności.
GRUPY WARSZTATOWE
♻️ PAPER MACHE BABY! ♻️
Warsztaty z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, głównie papieru, których celem będzie tworzenie w duchu ekodesign
IZABELA KOLKA – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku malarstwo, Collegium da Vinci w Poznaniu na kierunkach: produkcja filmowa, grafika projektowa. Scenografka, kostiumografka, innowatorka – zrealizowała ponad 50 scenografii i projektów teatralnych w Polsce i za granicą. Projektuje ekspozycje muzealne, tworzy autorskie filmy i grafiki. Propaguje szeroko pojętą plastykę jako edukatorka artystyczna, angażuje się w działalność społeczno-artystyczną.
♻️ UPCYCLING LAB ♻️
Upcycling to idea, która łączy pokolenia i stwarza przestrzeń do dialogu, uwrażliwia na problemy środowiska i na siebie nawzajem. Podczas wspólnej pracy, ze strzępków starej rzeczywistości, powstają nowe unikatowe dzieła, a wszystko w atmosferze pełnej szacunku do planety, do przeszłości.
AGNIESZKA GIERACH – zajmuje się scenografią i kostiumem teatralnym, aranżacją wystaw i wnętrz, tworzy projekty spektakli plenerowych, zdarzeń i instalacji, przy realizacji których współpracuje z różnymi instytucjami i artystami – m.in. z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Poznańską Fundacją Artystyczną, z Teatrem A3, Akademią Muzyczną w Poznaniu, Teatrem Animacji w Poznaniu. Od kilkunastu lat uczestniczy w projekcie „Teatr w każdej wiosce” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym. Podczas licznych warsztatów plastycznych, tworząc razem z dziećmi kostiumy i elementy dekoracji, wciąż od nowa odkrywa tajemnice teatru. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Jest laureatką Nagrody im. Zenobiusza Strzeleckiego z 1998 roku za najlepszy dyplom z zakresu scenografii. Otrzymała także Medal Młodej Sztuki za scenografię i kostiumy do „Cyrulika sewilskiego”, prezentowanego w ramach Poznania na Malcie w 1997 roku. Otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Autorka książki „Jak zrobić teatr z dziećmi RAZEM” napisanej w ramach rocznego stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2021 roku.
🟠 Warsztaty #stworzenia 🟠
Uwolnij twórcze stworzenie, które masz w sobie!
Na zajęcia prowadzone przez Magdalenę Geściak zapraszamy osoby początkujące w dziedzinie grafiki. Uczestnicy i uczestniczki WARSZTATOWNI poznają wybrane zagadnienia z grafiki projektowej i techniki graficznej, a także nauczą się ich wykorzystania w swojej twórczości. Będziemy zaznajamiać się także z technikami rękodzieła, wykonując figurki, biżuterię z glinki polimerowej czy lalki artystyczne. W każdym miesiącu będzie realizowany nowy zakres tematów, by dać możliwość tworzenia prac według własnych pomysłów. Odbitki swoich dzieł będzie można drukować nie tylko na papierze, ale też na torbach i innych materiałach. Łączenie różnych technik i nowych rozwiązań to prawdziwy trening wyobraźni, jaki oferuje pracownia. Ale to nie wszystko – będę też pokazy i warsztaty.
MAGDALENA GEŚCIAK
Studentka V roku grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jednym z jej głównych nurtów zainteresowań jest typografia. Prace autorstwa Magdaleny były prezentowane na wielu wystawach oraz otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursach, również międzynarodowych. Uczestniczy w targach sztuki, gdzie wystawia swoje rękodzieło pod nazwą „Dziobony”.
Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z Agnieszką Awzan-Spychalską zapraszają na coachingowe sesje dla rodziców – DOBRE PYTANIE.
Jeżeli uważasz, że Twoja relacja z dzieckiem wymaga zmiany albo, że zwyczajnie czasem trudno Wam się dogadać, jeśli jesteś Rodzicem stale poszerzającym swoje kompetencje i dążącym do bardziej świadomego kształtowania procesu wychowawczego zapraszamy Cię na inspirujące spotkania indywidualne z coachem.
Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko było spełnione i szczęśliwe, miało odporność psychiczną, odwagę i otwartość na świat, dajesz mu bezwarunkowe poczucie wartości, a przede wszystkim swoją uwagę. Wiek dziecka nie ma znaczenia – maluszek, nastolatek, młody dorosły – nigdy nie jest za późno, aby stać się jeszcze bardziej świadomym rodzicem i z miłością oraz wzajemnym poszanowaniem pracować nad dobrą komunikacją.
Podczas spotkań z coachką rozwiniesz swoje rodzicielskie kompetencje – ucząc się słuchania, zadawania pytań i pracy na Waszych wspólnych rodzinnych wartościach.
Nasza specjalistka – Agnieszka Awzan-Spychalska to pedagożka, coach, interwentka kryzysowa, trenerka i praktyk dialogu motywującego. Praca z ludźmi jest jej pasją, a celem budowanie autentycznych relacji, wzmacnianie motywacji, rozwijanie potencjału i towarzyszenie w zmianie. Od kilku lat w Centrum Inicjatyw Rodzinnych wspiera kobiety i mamy pracując z nimi coachingowo i mentoringowo, pomagając im w rozwijaniu elastyczności i odporności psychicznej.
Zapraszamy w poniedziałki w godzinach 14.00-16.00.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres cir@pcs-poznan.pl, w tytule prosimy zaznaczyć „coaching rodzicielski”, w mailu podać preferowaną datę, imię, nazwisko i numer telefonu.
Możesz się również zapisać pod numerem telefonu 61 878 15 59 lub przyjść do nas osobiście!!!

Kim jesteśmy?

“Tu i Teraz” to profesjonalna pracownia terapii i rozwoju dziecka, w której kładziemy nacisk na wszechstronność i kompleksowe wsparcie. Nasza misja polega na tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, w której dzieci mogą czuć się swobodnie, a przy tym rozwijać się zarówno emocjonalnie, jak i poznawczo, uwzględniając ich indywidualne potrzeby i zdolności.

1.Warsztaty umuzykalniające dla różnych grup wiekowych,
2.Logorytmika z elementami sensoplastyki 3-6,
3.Joga dla dzieci 6-10
1. Warsztaty umuzykalniające dla dzieci to fascynujące spotkanie z muzyką, które
pomaga rozbudzić pasję i zrozumienie świata dźwięków już od najmłodszych lat.
Podobnie jak nauka języka, bogactwo i różnorodność muzyki, z którą dzieci mają
kontakt, wpływa na ich rozwijające się umiejętności komunikacyjne i kreatywność. To
nie tylko zabawa, to także rozwijanie procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Zajęcia umuzykalniające są doskonałym sposobem na otwarcie dzieci na
fascynujący świat muzyki i zachęcenie ich do odkrywania własnego potencjału
muzycznego od najwcześniejszych lat.
Prowadząca: Małgorzata Markiewicz
Muzykoterapeuta, pedagog zajęć umuzykalniających oraz muzycznych.
♦Moje pierwsze muzyczne kroki
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 2-
latków i ich rodzica. Odbywają się w poniedziałki o 15:15. Czas trwania 35min
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście\
♦Ja-Ty-My w świecie muzyki
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 3-4
latków i ich rodzica. Odbywają się w środy o 16:00. Czas trwania 40 min
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejscie
♦Muzyka dotyka
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania muzyczne dedykowane dla 5-7
latków. Odbywają się w środy o 17:00.
Czas trwania 45 min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
♦Gdzie ciało i muzyka to jedność
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania umuzykalniające dedykowane dla 8-
12 latków. Odbywają się w środy o 18:00.
Czas trwania 55min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejscie
♦Jestem tu i teraz
To co tygodniowe cykliczne grupowe spotkania relaksacyjne dedykowane dla par,
rodziców, nastolatków. Odbywają się w środy o 19:00.
Czas trwania 55min.
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
2. Zapraszamy na zajęcia Logorytmika z elementami sensoplastyki!
Prowadząca: Wiktoria Trzcińska
Logopeda, filolożka polska
Zajęcia, które proponujemy, to przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie mogło
odkrywać świat dźwięków, słów i ruchów, ucząc się jednocześnie sprawnie
komunikować. To nie tylko ćwiczenia logopedyczne, to cała przygoda, która pobudza
rozwój Waszych dzieci w wielu aspektach.
Czwartki o 16:15. Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat
Czas trwania 45minut
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
3. Joga dla dzieci 6-10 –ruszają zapisy
Prowadząca: Agata Drwięga
instruktorka jogi dla dzieci, teatrolożka
Joga dla dzieci łączy w sobie to, co w jodze i w teatrze najlepsze. Uważny ruch,
świadomy oddech i umiejętność wyciszenia idą tu w parze z pobudzaniem
wyobraźni, rozwojem kreatywności i świetną zabawą! Atmosfera panująca w grupie
jest dla mnie kwestią nadrzędną, dlatego podczas zajęć zwracam uwagę na
społeczny aspekt praktyki. Ćwicząc w parach, joginki i jogini doświadczają tego, jak
bardzo się różnimy, a także uczą się komunikacji, pracy zespołowej i uważnego
dotyku. Każde zajęcia planuję tak, by znalazło się w nich miejsce na uważne bycie z
samym/ samą sobą, dobrą zabawę i sporo radości.
Piątki o 16:15. Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat
Czas trwania 60 minut
220zł karnet na 4 zajęcia lub 65zł pojedyncze wejście
Więcej info na:
www.pracowniatuiteraz.pl
Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

#grafik #wrzesień2023
Ahoj! Oto jest grafik na wrzesień! A w nim: wszystkie zajęcia maluszkowe, jakie będą odbywać się we wrześniu. Wkrótce podamy dokładną rozkładówkę zerówek muzycznych i zajęć dla dzieci szkolnych, po skoordynowaniu wszystkich planów. W każdym razie – na naukę gry na instrumentach rezerwujcie popołudnia w poniedziałki i czwartki! 🙂

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 1.09.2023).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo 45 zł, zapisy z tygodnia na tydzień.
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 75 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 290 zł na miesiąc.
➡️ Śpiewanki
Każdorazowo 45 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Ruszamy z zapisami na zajęcia od września!
Osoby chcące podpisać umowę prosimy o kontakt telefoniczny 888202604, lub mailowy: kontakt@samo-dzielni.pl
Osoby zapisujące się w opcji z doskoku – uruchamiamy zapisy online (od 26.08): https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
Podpisując umowę masz:
– gwarancję miejsca w grupie
– możliwość zgłoszenia nieobecności na minimum 20 h przed zajęciami i odrobienia na innej grupie
– płatności raz w miesiącu (do 5 dnia miesiąca)
– miesięczny okres wypowiedzenia
Cennik jest dostępny na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/cennik/

OBOK I W. O PERYFERIACH POZNANIA W FOTOGRAFII – wystawa – CK Zamek


SZTUKI WIZUALNE
SALA WYSTAW
Godzina g. 12 – 20
Data od 9.09.2023
do 14.01.2024
Cena12-17 zł
Czy wycieczka po dawnych obrzeżach Poznania sprzed 30, 50, a nawet 120 lat może zainteresować obecnych mieszkańców miasta? Na czarno-białych fotografiach pokażemy miejsca odległe od centrum i dzisiejszych czasów. Mamy jednak przeczucie, że prezentowane obrazy staną się nam bliskie, zwłaszcza wtedy, gdy poznamy niejednoznaczną wyjątkowość peryferii. Czym ona jest? Czy polega głównie na jednoczesnym mieszkaniu obok miasta i w nim? A może na przewrotnej symbiozie atrybutów małych miasteczek, wsi i wielkomiejskiego życia? Dokąd poprowadzą nas ujrzane ulice, budynki, sytuacje, ludzie i zwierzęta? Każdy znajdzie na wystawie inne odpowiedzi, inne opowieści – zapewniamy jednak, że będą niezaprzeczalnie interesujące.

Jadę do miasta!
Przywołujemy te obszary Poznania, które pozwalały mieszkańcom zaznać miejskości, a zarazem gwarantowały im namiastkę sielskości, bycia obok miasta i w nim. Wsiadając do tramwaju na pętli, „pasażerowie z przedmieść” mówili, że „jadą do miasta”, choć swą podróż rozpoczynali przecież w jego administracyjnych granicach. Czy te małe ojczyzny dawały bardziej komfortowe poczucie lokalnego patriotyzmu, więzi sąsiedzkich, czy zapewniały bezpieczeństwo, a może po prostu oferowały spokój i większą przestrzeń? Dzięki fotografiom poznajemy życie na peryferiach uchwycone na przestrzeni niemal stu lat – od końca XIX do lat 90. XX wieku. Nie jest to jednak dobór kronikarski, a chęć uchwycenia, funkcjonującego od pokoleń pograniczności miasta. Dzięki oprowadzaniom z kuratorem oraz przewodniczkami i przewodnikami poznamy jeszcze więcej znaczeń i kontekstów.

Gdzie to było?
Fascynująca podróż przez wybrane peryferyjne dzielnice Poznania ma na celu wywołanie w nas refleksji nad funkcjami i przeobrażeniami tych przestrzeni. Fotografie ukazują ludzi, ich życie codzienne wypełnione pracą, ale też wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności. Zdjęcia dokumentują efekty myśli architektonicznej i urbanistycznej oraz znaczącą obecność przyrody. Pozwalają również dostrzec zmiany przestrzenne, które zaszły w ciągu kilkunastu dekad. Tropiąc wyjątkowość przedmieść, zastanowimy się, jak to „kiedyś było…”. Ulegniemy pokusie porównywania dawnych miejsc z ich obecnym stanem, odnajdywania ich w pamięci, a może wręcz przeciwnie dopiero odkryjemy nieznane nam zakamarki Poznania.

Moja dzielnica
Czy najpierw było się z Górczyna, Dębca, Zawad, Starołęki, Winograd, a dopiero później z Poznania? Wygląda na to, że dokładnie tak i niewiele się w tej kwestii zmieniło, a fyrtle i przywiązanie do nich stają się wręcz powodem do dumy. Czy łatwiej jest poczuć przynależność do mniejszego obszaru, mniejszej grupy ludzi? A może to właśnie indywidualny charakter i swoisty urok poznańskich peryferii ma znaczenie? Postaramy się zbliżyć do tych hipotez podczas spacerów architektonicznych nawiązujących do miejsc przedstawionych na wystawie. Te kwestie podejmiemy też podczas spotkań i debat o życiu kulturalnym odradzającym się na przedmieściach.

Fotografia niecodzienna
Cofamy się do czasów, kiedy możliwość fotografowania nie była dostępna w takim stopniu jak dziś i nikt nie nosił aparatu w kieszeni. Kadry nie są więc przypadkowe. Na wystawie odnaleźć można wiele zdjęć, które mają wręcz charakter artystyczny. Nie tylko dokumentują miejsca i wydarzenia na peryferiach, ale też są niezależnymi dziełami sztuki fotograficznej. Przedmieścia inspirowały do uchwycenia przestrzeni, sytuacji czy motywów, które fotografowie przedstawiali w różnych estetykach. Wśród autorów zdjęć pojawiają się: Brunon Cynalewski, Henryk Kondziela, Janusz Korpal, Eugeniusz Linette, Roman Stefan Ulatowski, Jerzy Unierzyski. Prezentujemy współczesne odbitki wykonane na podstawie cyfryzacji oryginałów, które przechowywane są w archiwach tradycyjnych i cyfrowych.

Zaglądamy, by trwać
Dla poznaniaków od wielu pokoleń mieszkających w tym mieście może być to wędrówka sentymentalna. Dla młodszych z nich próba odnalezienia kontekstów rodzinnych. Jednak najbardziej zależy nam, by oglądając kolejne zdjęcia próbować odkrywać i oswajać swój osobisty stosunek do zamieszkiwanej okolicy. Niekoniecznie poddawać się wartościowaniu i wydawaniu ocen, bo na pewno kiedyś było inaczej. Zastanówmy się może jak na nasze codzienne życie wpływa odległość od centrum miasta i nie chodzi nam o kwestie szybkości dojazdu do niego. Zaobserwujmy czy sytuacje, ulice, budynki, ludzie uchwyceni na fotografiach mogą stać się nam bliskie poprzez fakt bycia obok i w.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz innych zbiorów instytucjonalnych i prywatnych udostępnionych przez CYRYL cyryl.poznan.pl.

kurator: Maciej Szymaniak
aranżacja i produkcja wystawy: Magdalena Tomczewska

Bilety na zwiedzanie indywidualne: 12 zł (ulgowe), 17 zł (normalne)

Bilety na zwiedzanie indywidualne z audioprzewodnikiem: 17 zł (ulgowe), 22 zł (normalne)

 

 

WTOREK

YO-GAGA RODZINNA & MINDFULNESS to zajęcia które łączą – dosłownie i w przenośni – ruch, sensorykę, relaksację, praktykę uważności, wdzięczności i życzliwości oraz wzajemne relacje rodzinne. Podczas jogi rodzinnej rodzic i dziecko są równoważnymi uczestnikami, którzy w atmosferze zabawy budują nawyk zdrowego ruchu, prawidłowego oddechu, elastyczności ciała, uczą się asan, ale także empatii, uważności i koncentracji. Dziecko obserwując, że dorosły nie jest doskonały i także zmaga się z własnymi ograniczeniami wzmacnia swoje poczucie wartości, a dzięki skupieniu i wzajemnej bliskości czuje się wyjątkowe. Przyjdźcie i sami poczujcie jak dzieje się magia.
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 12.30 – 13.15 oraz Czwartek – godz. 17.00 – 17.45
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456
MINI PRZEDSZKOLE to zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla 2-4 latków, które regularnie nie uczęszczają do przedszkola. Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny rozwój dzieci:
* bawimy się muzyką – gramy i tańczymy – słuchając piosenek w języku polskim oraz angielskim,
* podczas zajęć ruchowych uwolnimy swoją energię, ale także zapoznamy się z podstawami jogi i mindfulness,
* na każdych zajęciach wykonamy pracę plastyczną, którą zabierzemy do domu na pamiątkę,
* przeżyjemy rożne sensoryczne przygody
* zawszę znajdzie się także czas na swobodną zabawę oraz wspólny posiłek.
Każdym zajęciom towarzyszy motyw przewodni, który tworzy spójną całość w cyklu zajęć. Uczymy się obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Maksymalna liczebność grupy to 8-10 dzieci.
Spotkania dzielimy na trzy fazy, przyjdźcie, a sprawdzimy na jakim etapie jesteście, wszystko odbywa się w Waszym rytmie, niczego nie wymagamy, niczego odgórnie nie przyspieszamy. Dziecko może od razu zostać na zajęciach samo bez rodzica, a także uczestniczyć w nich wraz z opiekunem przez cały cykl.
1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku.
2. Etap drugi: gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę.
Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka. Mama, tata, babcia czy niania mają okazję do rozmów z innymi rodzicami i czas na wymianę doświadczeń.
3. Etap trzeci: gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą.
⏰️ Kiedy? Grupa 1 – wtorki i czwartki // Grupa 2 – środy i piątki – godz. 10.00-12.00
lub w jeden wybrany dzień (w przypadku wolnych miejsc)
💰 Koszt? 2x w tygodniu 350zł (8 zajęć), 1x w tygodniu 250zł (4 zajęcia)
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456
SENSOLAB to zajęcia sensoryczno-eksperymentalne dla dzieci powyżej 4 roku życia podczas których poprzez zabawę będziemy poznawać tajemniczy świat chemii, fizyki i biologi. Dzieciaki samodzielnie wykonują eksperymenty używając do tego bezpiecznych składników dzięki czemu poznają świat barw, tajemnice wody, zjawiska przyrodnicze, fizyczne i chemiczne. Będziemy mieszać, eksperymentować i tworzyć własne masy plastyczne, pobudzać nasze zmysły, stymulować ciekawość świata i eksplorować go na maxa!
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 17.00 – 18.00
💰 Koszt? Karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

ŚRODA

 

UWAGA: ZMIANA TERMINU!
SCENA ROBOCZA zaprasza najmłodszych na wspólne tworzenie! ✨
Warsztaty teatralne dla dzieci to wyjątkowa okazja dla młodych artystów, aby odkryć swoje talenty i rozwijać umiejętności teatralne. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość wcielenia się w różne role, eksperymentowania z ruchem i głosem.
Nasze warsztaty są zaprojektowane tak, aby dzieci w przyjazny sposób poznały podstawy teatru. Poprzez różnorodne ćwiczenia i gry, uczestnicy nauczą się ekspresji emocji i pracy zespołowej.
Nasi profesjonalni instruktorzy są doświadczonymi aktorami i pedagogami, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapewnią one dzieciom odpowiednie wsparcie i indywidualną uwagę, aby w pełni wykorzystać ich potencjał.
Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą odkrywać świat teatru i rozwijać swoje talenty. Nasze warsztaty teatralne będą dla nich niezapomnianym doświadczeniem w pełnym kreatywności i radości atmosferze!
Dla kogo ➡️ dzieci w wieku 7-12 lat
Gdzie ➡️ w Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6 w Poznaniu)
Kiedy ➡️ 8 spotkań w środy w godzinach 16:00-18:00 (zaczynamy 25 października, a kończymy pokazem 16 grudnia)
Płatność ➡️ 20 zł za spotkanie, płatne z góry za cały cykl warsztatów
Chcesz zapisać dziecko lub o coś zapytać? ➡️ pisz na bilety@scenarobocza.pl
Zajęcia prowadzone w języku polskim i ukraińskim
Koordynatorka warsztatów:
Anastasiia Miedviedieva – aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna, animatorka kultury; organizuje i koordynuje międzynarodowe projekty teatralne. Absolwentka Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Charkowie (Ukraina) na wydziale Aktor Teatru Animacji. Od 2014 r. pracuje w Polsce oraz za granicą jako aktorka i instruktorka teatralna w obszarze social community art oraz przy międzynarodowych projektach skupiających się na integracji społeczności wielokulturowej.
fot. Zdzisław Orłowski (pokaz pracy dzieci z grupy RAMY MAMY w Teatrze Ósmego Dnia, współprowadzone przez Anastasiię Miedviedievę)
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
Wpadajcie na cotygodniowe warsztaty dla dzieciaków na łonie natury- Leśne Harce.
Spotykamy się na Cytadeli, dokładną lokalizację prześlę wieczorem, dzień przed warsztatami (za każdym razem będzie ona troszkę inna 😊)
Będą to zajęcia troszkę krótsze i troszkę mniej spacerowe niż sobotnie warsztaty, idealne dla młodszych dzieci.
Środowe spotkanie zawsze są pełne swobody, przyrody i bliskości.
Na każdych zajęciach będziemy:
🌱 blisko i radośnie spędzać razem czas
🌱 poznawać świat wszystkimi zmysłami
🌱 odkrywać nowe zakamarki Cytadeli
🌱 naturalnie tworzyć
🌱 doświadczać kojącego wpływu natury
🌱 wylegiwać się na kocyku i piknikować
Będzie fajnie, wpadajcie 🙂
——————————————————————
DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat
KIEDY?
W środy, o godzinie 10:30
warsztaty trwają 60 minut
GDZIE?
Park Cytadela
Poznań
KOSZT?
Karnet na wrześniowe warsztaty
160 zł/ jedno dziecko
210 zł/ rodzeństwo
lub jednorazowe wejście
50 zł/ jedno dziecko
80 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl
(zapisując się na warsztaty, jednocześnie zapisujesz się na mój newsletter, oczywiście w każdym momencie możesz się z niego wypisać)
Uwaga!
Do osób zapisanych na Leśne Harce pofrunie we wtorek mejl z wszelkimi szczegółami i szczególikami.
Dowiesz się z niego, gdzie dokładnie się spotykamy, jak możemy się rozliczyć i jakie potencjalne alergeny mogą pojawić się na zajęciach.
TRADYCYJNE ŚRODY wracają tej jesieni w Klubie Osiedlowym Krąg (Poznań, Dmowskiego 37).
Zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne grupy muzycznej już w najbliższą środę o godzinie 20:00 (13 września).
Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą środę, ich formuła i repertuar będzie zależny od zebranej grupy. Przewiduję stworzenie grupy podstawowej i zaawansowanej.
Na pierwsze zajęcia wstęp wolny.
Zapisy oraz dodatkowe informacje: teofilzkatowic@gmail.com
***
Inicjatywa „Tradycyjne środy”, to zajęcia muzyczne prowadzone w oparciu o słuchową naukę polskich melodii tradycyjnych oraz zbiór ich nutowych opracowań.
Spotkania skierowana są do każdego, kto chce poznać podstawy tej muzyki oraz tradycyjny repertuar grany do tańca kiedyś i dziś.
Naszym celem jest stworzenie społeczności muzyków, charakteryzującej się wspólnym, rozległym i jawnym repertuarem – wszystko po to, aby ułatwić nam granie razem.
Nie ważne, skąd jesteś, ile masz lat i jakie posiadasz doświadczenie muzyczne. Jedyny warunek uczestnictwa w warsztatach to instrument grający bez prądu (szczególnie akordeony, instrumenty smyczkowe oraz dęte).
Sąsiedzkie Kino Wilda
Lato już za nami, a zatem przenosimy nasze pokazy filmowe do wnętrza Schronu Kultury Europa. Najbliższe spotkanie będzie gratką dla miłośników animacji i krótkich form filmowych.
🎥 Już 18 października o godzinie 19:00 odbędzie się wydarzenie, na którym będziemy mieć okazję poznać filmy krótkometrażowe nagrodzone na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.
Wieczór zaczniemy od prezentacji krótkometrażowego filmu animowanego nakręconego przez uczestników i uczestniczki warsztatów filmowych „STOP! Wilda Animuje”. Film ten stworzony zostanie z pomocą silników Sztucznej Inteligencji. 👾
PROGRAM:
▶️Ice Merchants, reż. João Gonzalez, Portugalia, 2022, 14’
Srebrny Pegaz – II Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz Nagroda Publiczności 16. MFFA Animator.
▶️Fail in Love – A Chair for Two, Cécile Rousset, Romain Blanc-Tailleur, Francja, 2022, 4’17”
Nagroda za Najlepszy Serial Animowany 16. MFFA Animator
▶️ Koniunkcja, reż. Marta Magnuska, Polska, 2022, 7’
Brązowy Animusz – III Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Animowanych 16. MFFA Animator
▶️ Takie cuda się zdarzają, reż. Barbara Rupik, Polska, 2023, 14′
Złoty Animusz – Grand Prix Konkursu Polskich Filmów Animowanych 16. MFFA Animator
▶️ Armat, reż. Elodie Dermange, Szwajcaria, 2022, 11’37”
Złoty Pegaz – Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 16. MFFA Animator
▶️ Amok, reż. Balázs Turai, Węgry, 2022, 14’17”
Nagroda im. Wojciecha Juszczaka za Najlepszy Film Muzyczny/Muzykę 16. MFFA Animator
Filmy zostaną wyświetlone w językach oryginalnych, z napisami polskimi i angielskimi. Pokaz poprzedzi prelekcja Anny Dzięcioł, producentki Festiwalu Animator. Wstęp wolny!
—-
Inicjatywa oddolna „STOP! Wilda animuje” jest realizowana w ramach projektu Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera
W każdą środę, oprócz trzeciej środy miesiąca, od godziny 18:00 zapraszamy do Wargamera na spotkania malarsko-modelarskie – czyli wspólne malowanie. Zapraszamy ze swoimi modelami oraz (UWAGA) własnym pędzelkiem! Farby i wszelkie inne akcesoria potrzebne do składania i malowania modeli znajdziecie u nas, na sklepie.
Wstęp 10pln/osoby. Zapraszamy!
SENSORKY to zajęcia multisensoryczne dla dzieci już od 6 miesiąca życia (po rozszerzeniu diety) do 4 lat podczas których będziemy stymulować wszystkie 7 zmysłów – wzrok, słuch, węch, dotyk, smak, propriocepcję oraz równowagę. Zajęcia przebiegają wg stałego planu – masażyk, zajęcia rozwojowe „suche”, zajęcia rozwojowe „brudne”, za każdym razem wg innego scenariusza. Aktywności proponowane przez prowadzącą są modyfikowane do możliwości i potrzeb danej grupy, jest także czas na zabawę własną. Rodzice dostają również informację jak bawić się ze swoim dzieckiem w domu, by wspierać jego prawidłowy rozwój.
Dlaczego więc warto uczęszczać z maluszkiem na zajęcia multisensoryczne (czyli takie które stymulują wszystkie 7 zmysłów)? Aleksandra Charęzińska (mój autorytet w tym obszarze) wylicza:
* STYMULOWANIE ZMYSŁÓW JEST INWESTYCJĄ W ROZWÓJ DZIECKA
* ZDOBYWASZ WIEDZĘ ORAZ INSPIRACJE DO ZABAW
* NIE ROBISZ BAŁAGANU W DOMU
* DZIECKO MA KONTAKT Z RÓWIEŚNIKAMI
* BONUS DLA MAMY/ TATY, którzy często odkrywają swoje dzieciństwo na nowo
⏰️ Kiedy?
Środa – godz.13.00 – grupa 6 do 18 miesięcy – czas trwania zajęć 45-60 min.
Środy – godz. 17.00 – grupa 1,5 – 4 lat – czas trwania zajęć 45-60 min.
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

CZWARTEK

Gotowanie na POLANie

👻👻👻BOOrczy w brzuchu?
To świetnie się składa, bo przed nami 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐚𝐚𝐚𝐬𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐚𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐤𝐮𝐥𝐢𝐧𝐚𝐫𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢, czyli kolejne Gotowanie na POLANie! 👩🏻‍🍳👨🏽‍🍳😋
Tym razem stworzymy upiornie pyszne smakołyki posypane odrobiną magii i nutą nocnego czaru🪄🍵⚗️🎃
Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia przy kuchennej desce!
26.10.2023 godz.16:30
Koszt: 50 zł
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 6 lat.
‼️ ZAPISY na warsztaty osobiście w DK, telefonicznie, mailowo lub w wiadomości prywatnej na FB.

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi i młodzieży w wieku 5-15 lat.
Zagramy w Barykada, Basen, Bim Bamm, Bumerang, Fabula Rasa: Morskie Opowieści, Fruit Day, Gdzie raki zimują?, Hop hop żabki, Intryganci, Jurasik, Karak, Łap kolory, Minionki w pogoni za diamentem, Opowiadanki, Packa na muchy, Red 7 i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
#Przygodazgrami #FundacjaKrainaNadziei #NaPięterku

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

 

 

 

PIĄTEK

 

11.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń!

11.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń!
Prelekcje, warsztaty, koncerty, strefa expo, spotkania z autorami książęk podróżniczych, afterparty.
Magiczny weekend pełen inspiracji!
W ramach Śladami Marzeń odbędzie się 2. Rodziny Festiwal Podróżniczy Tup Tup!
Największe poznańskie święto podróżnicze kolejny raz na Międzynarodowych Targach Poznański jako impreza towarzysząca targom Tour Salon!
Nie może Was zabraknąć! Rezerwujcie termin, informujcie znajomych i śledźcie wszystkie informacje na:
Strona: www.sladamimarzen.pl
Instagram: sladami_marzen
Tik Tok: sladami_marzen
Wstęp wolny, ale obowiązuje mejlowa rezerwacja miejsc na adres: tlustalangusta.pl@gmail.com / Вхід вільний, необхідне попереднє резервування місць: tlustalangusta.pl@gmail.com
Spektakl familijny, dla małych (6+) i dużych w języku polskim i ukraińskim / Сімейна вистава для малих (6+) та великих польською та українською мовами.
PL
„W Chmurkowie było cicho, biało i puszyście. Jak okiem sięgnąć, na dziesiątkach, setkach a może i tysiącach kłębiastych chmur leżały miliony snów. Była to taka pora, że wszystkie porządne, pracowite sny już od kilku godzin leżały na swoich stanowiskach, zapadnięte w siebie, aby jak najdokładniej przyśnić się ludziom na całym świecie. I tylko jeden Mały Sen wiercił się wciąż na swoim legowisku i za nic w świecie nie chciał się zapaść”.
Inspiracją dla powstania spektaklu jest wspaniała, pełna humoru bajka Łukasza Pawłowskiego. Stworzona przez niego „Wielka przygoda małego snu” to dla najmłodszych próba oswojenia nocy i towarzyszących jej lęków, dla dorosłych zaś doskonała okazja do powrotu w krainę dzieciństwa — pełną marzeń i fantazji.
Znajdujemy się w Chmurkowie, wielkiej podniebnej dyspozytorni snów. Są tu sny kamienne i zimowe, sprawiedliwe i kolorowe, ale też dziwne, ciężkie i straszne. Te pierwsze z dumą pełnią swoją służbę, przynosząc ludziom zasłużony wypoczynek. Te drugie trafiają do Karnej Kolonii Koszmarów. Pośród zastępów mieniących się kolorami i opowieściami Snów, poznajemy kompletnego nowicjusza. Największym zmartwieniem sympatycznego Małego Snu jest to, że się nikomu nie przyśni. Powodowany nieposkromioną ciekawością maluch wyrusza w niespodziewaną nocną podróż. Moc przyjaźni ratuje bohatera z opresji i pomaga w wypełnieniu sennej misji.
Realizując „Wielką przygodę małego snu”, chcemy zachwycić widzów nie tylko samą treścią, ale i oryginalną formą opowiadania. Zaproszone do współpracy artystki z Ukrainy pomogą poprowadzić historię w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Pośrednikiem w ich rozumieniu będzie język teatru, wskazujący znaczenia, nadający materialny kształt słowom, nazywający świat bohaterów, ich motywacje i emocje.
Dofinansowano z budżetu państwa — ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Проєкт співфінансується з державного бюджету – з коштів Міністра культури та національної спадщини.
Reżyseria i dramaturgia: Ewa Kaczmarek i Wojciech Wiński; Autor bajki: Łukasz Pawłowski; Muzyka: Adam Brzozowski; Kostiumy: Idalia Mantas; Występują: Grzegorz Ciemnoczołowski (Kot), Anastasiia Ivasova (Mały Sen), Marcin Głowiński (Nietoperz), Ewa Kaczmarek (Dyspozytorka Snów), Norbert Ogoniak (Kolorowy Sen), Mikołaj Podworny (Zimowy Sen), Artur Śledzianowski (Proroczy Sen), Tetiana Yanovytska (Wiatr); Konsultacja translatorska: Ryszard Kupidura.
Patronat medialny — miesięcznik IKS i portal kultura.poznan.pl
UA
«У Хмаринковому було тихо, біло і пухнасто. Наскільки сягало око, мільйони снів лежали на десятках, сотнях, можливо, навіть тисячах перистих хмар. Був такий час, що всі добрі, працьовиті сни вже кілька годин як лежали на своїх місцях, запавшись у собі, щоб якомога точніше наснитися людям у всьому світі. І тільки один Маленький Сон ще ворочався у своєму ліжку і ні за що на світі не хотів запастися.
Натхненням для створення вистави стала чудова та сповнена гумору казка Лукаша Павловського. Написана ним «Велика пригода Маленького сну» — це спроба змиритися дітям з ніччю та страхами, які її супроводжують, а для дорослих — чудова можливість повернутися в країну дитинства, повну мрій та фантазії.
Ми знаходимося в Хмаринковому, великій диспетчерській кімнаті снів. Тут знаходяться кам’яні сни, зимові, справедливі та барвисті, але також є дивні, важкі та страшні. Перші з гордістю несуть свою службу, даруючи людям заслужений відпочинок. Останніх відправляють у виправну колонію кошмарів. Серед сяючих барвами та історіями Снів ми зустрічаємо цілковитого новачка. Милий Маленький Сон найбільше хвилює те, що він нікому не присниться. Керований нестримною цікавістю, малюк вирушає в несподівану нічну подорож. Сила дружби рятує героя від біди і допомагає йому виконати сонну місію.
Реалізуючи «Велику пригоду Маленького Сну», ми хочемо порадувати глядачів не лише змістом, а й оригінальною формою історії. Запрошені до співпраці мисткині з України допоможуть представити історію двома мовами: польською та українською. Посередником у розумінні буде мова театру, що вказує на значення, надає матеріальної форми словам, а також називає світ героїв, їхні мотивації та емоції.

Noc w Palmiarni – październik 2023

🧚‍♂️💫Widowiskowy LED Show Duetu WhiteNight https://www.facebook.com/DuetWhiteNight przeniesie Was do uniwersum fantastycznego ekosystemu spoza układu słonecznego. Całkiem podobnego do ziemskiego ale jednak zupełnie innego. 😉
🪐🌿Świat, w którym jego mieszkańcy żyją w ścisłej zażyłości z naturą, chroniąc ją i stanowiąc jej integralną część będzie inspiracją choreografii duetu, który tworzą od ponad 10 lat Alisa i Denys.
👾🦠Ledowe wachlarze i piłki symbolizować będą bioluminescencyjne rośliny tajemniczej przestrzeni, w której wszystkie żywe istoty i przyroda stanowią jedność.
💙💜Tancerze mówią o sobie: „tańczymy z miłością, tańczymy ze światłem” – zapraszamy zatem wszystkich zwiedzających do wejścia w świat miłości do światła i jedności z naturą już 27 października.
👨‍👩‍👧‍👦👓Dajcie się porwać atmosferze Nocy w Palmiarni i uruchomcie pokłady kreatywności – przebrania, niebieskie makijaże i świecące gadżety z pewnością urozmaicą to wydarzenie.🌌
❗Uwaga – występ duetu w pawilonie III zawiera efekty świetlne, które mogą powodować dyskomfort i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną ❗
👉Taneczna podróż rozpocznie się o 20.45 i podzielona będzie na 3 sekwencje występów. Przybliżone godziny występów to: 20:45, 21:30, 22:15. Zapraszamy!
👉Noc w Palmiarni odbędzie się 27 października 2023, rozpocznie o 20.00 i potrwa do 2.00 w nocy.
❗Kasa czynna będzie do 1.00❗
👉 Wstęp na wydarzenie w cenie biletu do Palmiarni.
12 zł – ulgowy
16 zł – normalny
👉Link do cennika: https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie#cennik
👉Bilety online są dostępne pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-w-palmiarni-pazdziernik-2023.html
👉Bilety można nabyć również tradycyjnie w dniu wydarzenia bezpośrednio przed wejściem w kasie.
🔦Warto zabrać ze sobą latarkę aby móc w pełni korzystać z nocnych atrakcji.
❗W godzinach od 5.00 do 22.00 będą otwarte wszystkie bramy Parku im. Wilsona, od 22.00 otwarte będzie tylko wejście od ulicy Matejki
27 października w godz. 16:00-20:00 i 28 października w godz.11:00-18:00 zapraszamy do Przystanku Pireus (przy ul. Głogowskiej 35) na PIERWSZĄ odsłonę Kiermaszu Różności na rzecz Podopiecznych Fundacji Animalia! 🤩
To będą wyjątkowe dwa dni podczas których za symboliczną darowiznę będziecie mogli zaopatrzyć się w książki, czy inne różności, które umilą Wam jesienno-zimowe wieczory ❤️ Nasz magazyn pęka w szwach, dlatego zapewniamy, że będzie z czego wybierać! 🥳
Każda darowizna jest dla nas ważna, każda złotówka wrzucona do fundacyjnej skarbonki to możliwość nakarmienia i leczenia bezdomnych kotów i psów, które mają tylko nas, naszą opiekę i czas. Ale bez Was nie moglibyśmy działać, dzięki Wam nasi podopieczni mają pełne miski i dostęp do leków.
Nie zastanawiaj się tylko zaproś koleżankę, kolegę, brata czy ciocię i wpadnij do Pireusa na Kiermasz Różności😁
Oprócz Kiermaszu przygotowujemy dla Was inne atrakcje, takie jak wykłady behawiorysty czy malowanie buziek dla najmłodszych. Będziecie mogli też posłuchać o adopcji zwierząt i o wolontariacie.
Zasady akcji:
Wydarzenie ma charakter zbiórki publicznej. Fundacja nie prowadzi sprzedaży. W zamian za darowiznę odwdzięczamy się książką lub inną „różnością” ☺️. Cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona dla Fundacji dla Zwierząt Animalia.
– organizujemy kiermasz książek i rzeczy używanych – cała uzbierana kwota zostanie przekazana dla podopiecznych Fundacji dla Zwierząt Animalia
– książki głównie będzie można nabyć za symboliczne cegiełki.
– książek i rzeczy nie rezerwujemy, trzeba przyjść w dniach kiermaszu
Na nasz Kiermasz może przyjść każdy kto ma ochotę! Dzieci, dorośli, znajomi, rodzina – przybywajcie tłumnie!🥳
Bardzo prosimy też o udostępnianie wydarzenia gdzie się da 😀
Harmonogram wydarzenia:
Piątek 27.10
16:00 – 20:00 Kiermasz Różności
Sobota 28.10
11:00-18:00
11:00 Rozpoczęcie
11:00-14:00 Malowanie buziek
13:00-13:30 Wykład behawiorysty – temat podamy wkrótce 😌
14:00-14:30 Adopcja zwierzęcia – jak się do tego zabrać? – Prelekcja Prezeski i Wiceprezeski Fundacji Animalia
14:00-17:00 Warsztaty dla dzieci z Animeczkami
15:00-15:30 Wykład behawiorysty – temat podamy wkrótce 😌
16:00-16:45 Muzyka na żywo – wystąpi Natalia Raszka
17:00-17:30 Wolontariat? Dołącz do nas!
Pomiędzy 11 a 18 cały czas będzie trwał Kiermasz Różności, na którym będzie można za dowolną darowiznę na rzecz Fundacji Animalia wybrać coś dla siebie 🙂 Szykujemy dla Was baaaardzo dużo różności 🙂
#poznanwspiera
Realizacja we współpracy z Przystankiem Pireus – projektem finansowanym ze środków budżetowych Miasta Poznania
To już oficjalne 😉 zachęcam serdecznie do rezerwowania miejsc ❤ Będzie bardzo wesoło ❤
godzina 16.30 (5,6 latki)
godzina 18.00 (1-3 klasa)
godzina 19.30 (4-8 klasa)
zapisy obowiązkowe!
(Organizacja może ulec zmianie- łączenie grup wiekowych, przedłużenie imprezy)
Najbardziej lubimy kolor zielony, ale w październiku wolimy POMARAŃCZOWY!!🧡
Podczas najbliższych warsztatów z cyklu „POLANkowe COŚ” będzie bardzo pomarańczowo, ponieważ wykonamy 𝐋𝐀𝐌𝐏𝐈𝐎𝐍𝐘 𝐳 𝐃𝐘𝐍𝐈 (i nie tylko)! 🎃🙃
Obiecujemy, że jak zawsze będzie straaasznie fajnie i potwornie kreatywnie. A może POLANkowe CZAROWNICE wyczarują też jakieś tajemnicze, upiorne niespodzianki…??🪄👻🤫
27.10.2023 godz.16:30 i 18:00
Koszt: 50 zł
ZAPISY na warsztaty osobiście w DK, telefonicznie, mailowo lub w wiadomości prywatnej na FB.
Czekamy na Was!
🧡🧡🧡

Szaleństwo Dyniowe

Jak październik 🍁🍂🍁 to Święto Dyni
i tylko zabawa z dynią 🎃🎩🎃
Zapraszamy na strasznie fajne warsztaty mydlarskie podczas, których własnoręcznie stworzymy dekoracyjne, pachnące, kolorowe, glicerynowe mydełka dyniowe.
Bazy mydlane, na których pracujemy są w 100% pochodzenia roślinnego.
Koszt 60zł ( w cenie wszystkie niezbędne materiały do wykonania glicerynowych mydeł, opakowania i ozdoby.
Na koniec czeka Was słodka niespodzianka dyniowa 🤫😋🤫
Rezerwacja miejsc: tel. 504085490

🦇Zapraszamy na warsztaty halloweenowe sportowo-kreatywne
27 pazdziernika w godzinach 16.00 – 20.00.
🦇W programie:
🕸️ pajęcza sieć,
🕸️ kamuflaż,
🕸️ łowienie jabłek,
🕸️ tory przeszkód,
🕸️ kalambury,
🕸️ ściana wspinaczkowa.
– rozwijamy pewność siebie i wiarę we własne możliwości.
– Dla dzieci 5-10 lat.
– 27.10.2023. Godz. 16.00 – 20.00.
– Zapisy: 798492969.
– Koszt: 80 zł. (w cenie kolacja, napoje).
Puszczykowo, ul. Poznańska 2
Zapraszamy na mini survival
28 października 2023 r.
godz. 10.30 do 12.30.
🧑dzieci w wieku 4-7 lat.
2 h zajęć dla „Leśnych skrzatów”.
W programie:
🌳 Tory przeszkód,
🌳 szczudła,
🌳 Przenikanie,
🌳 Ściana wspinaczkowa,
🌳 Tyrolka
🌳 Ognisko z pieczeniem kiełbasek 🌭😜
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
10 zł/rodzic – 🔥🌭
Cena 50 zł/dziecko ⤵️
W cenie 2 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 798492969 lub przez messenger.

STWORZENIA – WARSZTATY GRAFICZNO-RĘKODZIELNICZE DLA MŁODZIEŻY / GRUPA I

SALA 248
g. 17 – 19
Data od 6.10.2023
do 27.10.2023
Cena20.00 zł
KUP KARNET

Terminy: 6, 13, 20, 27.10.2023

GRUPA I
g. 17-19

prowadzenie: Magdalena Geściak

Pracownia plastyczna Sala 248 / karnety miesięczne: 20 zł / czas trwania: 120’ / liczba miejsc ograniczona: grupy do 10 osób / wiek: 14+

Warsztaty skierowane do młodych, początkujących w sztukach plastycznych osób. Dla tych, którzy chcieliby/chciałby wiedzieć jak powstają odbitki z linorytu, co można wydrukować lub odbić z szablonów, jak uszyć notes, szkicownik z barwionego papieru lub stwora-potwora, jak zrobić krótką animację lub narysować komiks, albo wypowiedzieć się poprzez ilustrację czy plakat. Trochę rękodzieła, tworzenia, rysowania, drukowania, odbijania z wykorzystaniem podstawowych technik graficznych.

Październikowe tematy: wzajemne szkicowanie, szycie własnych szkicowników z użyciem papierów barwionych, ćwiczenia kaligrafii, rysunek tuszem, brush penem.

MAGDALENA GEŚCIAK

Studentka V roku grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jednym z jej głównych nurtów zainteresowań jest typografia. Prace autorstwa Magdaleny były prezentowane na wielu wystawach oraz otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursach, również międzynarodowych. Uczestniczy w targach sztuki, gdzie wystawia swoje rękodzieło pod nazwą „Dziobony”.

Sensoplastyka w CZTERECH DŁONIACH

Sensoryczna jesień 🍁🍂🍁
Zainspirowani pięknem jesiennej przyrody pobudzimy nasze zmysły. Będziemy ugniatać, przesypywać, mieszać, eksperymentować I oczywiście kreatywnie się brudzić.
Wspólnie przywitamy złotą polską jesień🍁 Towarzyszyć Nam będą kolory jesieni, czyli czerwony, pomarańczowy, żółty oraz brązowy. Wspólnie stworzymy aksamitną w dotyku, pięknie i delikatnie pachnącą jesienną ciastolinę. Szykujcie się na dary jesieni 🌰🍂🍄
Konieczna rezerwacja miejsc u prowadzącej zajęcia:
Marzena Kucharska, tel. 504085490 lub e-mail: mkucharska1@op.pl
CO? Sensoplastyka – Powitanie Jesieni
GDZIE? Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
KIEDY? Piątek, 6.10.2023r., g. 15.30
DLA KOGO? Dzieci od 1 do 6 wraz z uważnymi opiekunami
INWESTYCJA: 70zł/jedno dziecko+opiekun, 100zł/dwoje dzieci+opiekun
Zapraszamy!

 

 

SOBOTA

🌈 **TupTup – 2. Rodzinny Festiwal Podróżniczy! 🌈**
🗓️ Kiedy? 28.10.2023
📍 Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
🌟 W ramach? Jako impreza towarzysząca Festiwalowi Śladami Marzeń!
🎟️ Bilety są już dostępne! Zarezerwuj swoje miejsce teraz 👉 https://bit.ly/biletysladamimarzen2023 🎟️ Do 27.09.2023 bilet w na sobotę w cenie 40 pln, a karnet na 3 dni 70 pln.
Bilet uprawnia także do udziału w targach Tour Salon, Caravans Salon i Yacht Salon.
Zapraszamy wszystkie rodziny z duchem przygody do wzięcia udziału w naszym niezwykłym festiwalu! TupTup to wyjątkowa okazja, aby spędzić czas w sposób kreatywny i edukacyjny, rozwijając pasję do podróżowania już od najmłodszych lat! 🌍✨
🌐 **W ramach festiwalu TupTup odbędzie się 6 prezentacji, a dodatkowe 20 w ramach festiwalu Śladami Marzeń!** 🌐
Podczas festiwalu TupTup, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu ciekawych wydarzeń, warsztatów i aktywności, które pobudzą wyobraźnię i zainspirują do odkrywania świata. 🎨🛶
**🎈 Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo!**
Będą mogły korzystać z **strefy animacji**, **strefy zabaw** oraz **strefy chillout**, gdzie będą mogły odpocząć i zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.
Przyjdźcie do nas, aby wspólnie celebrować radość z podróżowania, odkrywać nieznane i budować piękne wspomnienia z rodziną! 🌟👨‍👩‍👧‍👦
Do zobaczenia w Poznaniu! 🎉
Zapraszamy na kolejne spotkanie w nowym sezonie MUZYKOTECZKI!
Już w sobotę, 28 października spotkajmy się tradycyjnie w Sali Lubrańskiego przy ul. Wieniawskiego 1. w Poznaniu!😍
𝟮𝟴 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 o godzinie 𝟭𝟬:𝟬𝟬! (grupa I)
🤔 W rodzinnej atmosferze, na mięciutkim dywanie, wśród kolorowych poduszek, dzieci będą nie tylko aktywnie słuchać ale też śpiewać, klaskać a nawet podejmować pierwsze próby muzykowania!
Razem z Zespołem Folklorystycznym WIELKOPOLANIE zwiedzimy muzyczne regiony Polski. Barwne stroje, tańce, instrumenty, a przy tym mnóstwo dobrej zabawy!

OFF CINEMA 2023: Ryś. Król puszczy | Poranek dla dzieci


SALA KINOWA
Godzina
28.10 | g. 12 |

W sercu rozciągającego się na szwajcarsko-francuskiej granicy łańcucha górskiego Jura leśny spokój przerywają nagle osobliwe, powtarzająca się dźwięki. Wspaniała sylwetka rysia euroazjatyckiego toruje sobie drogę między bukami i jodłami, nawołując głośno w poszukiwaniu wybranki, z którą połączy się w okresie godowym.

Tak zaczyna się piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajdzie się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów. Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, tajemniczych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany.
Język: francuski z polskim lektorem

RYŚ. KRÓL PUSZCZY, reż. Laurent Geslin, Francja, Szwajcaria 2021, 82′


Kategoria wiekowa: 12+

Bilety : 14 zł, cena biletu w ramach karnetu*: 10 zł

*Kupując jednocześnie 10 biletów na różne seanse otrzymasz imienny karnet upoważniający do zakupu tych i kolejnych biletów w obniżonej cenie. Obowiązuje tylko przy zakupie biletów w kasie CK ZAMEK. Ceny karnetowe na poszczególne seanse znajdują się w cenniku.

Dyniowe Harce z Pająkami

Wpadajcie tłumnie na dyniowe święto 🥳
Zapraszam w sobotę, 28 października na 🕷️Dyniowe Harce z Pająkami.
Będziemy kulać się i spokojnie kroczyć w okolicach Doliny Szklarki (dementując plotki to nie okolice Szklarskiej Poręby, ale naszej poznańskie lasy w okolicach Malty).
Startujemy tradycyjnie o 10:30 (grupa młodsza) lub 12:30 (grupa starsza).
Na Dyniowych Harcach z Pająkami będziemy:
🎃 wielozmysłowo badać dynie
🕷️ przedzierać się przez niezwykle tajemnicze pajęczyny
🎃 tropić malutkie duszki leśne
🕷️ poznawać zwyczaje pająków
🎃 naturalnie tworzyć
🕷️ blisko i radośnie spędzać razem czas
🎃 rozgrzewać się ciepłym naparkiem i piknikowym smakołykami
___________________________________
DLA KOGO?
💚 Dla Dzieci od 2 do 5 lat z Rodzicem (grupa młodsza)
💚 Dla Dzieci od 5 do 8 lat z Rodzicem lub bez (grupa starsza)
KIEDY? �W sobotę, 28 października
Stratujemy:
🌱 o 10:30 (grupa młodsza)
🌱 o 12:30 (grupa starsza)
Wyprawa trwa 90 minut
GDZIE?
Dolina Szklarki
Poznań
KOSZT?
60 zł/ jedno dziecko
100 zł/ rodzeństwo
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Napisz do mnie emi@tadamklub.pl
(zapisując się na warsztaty, jednocześnie zapisujesz się na mój newsletter, oczywiście w każdym momencie możesz się z niego wypisać)
Uwaga!
Do osób zapisanych na Dyniowe Harce z Pająkami pofrunie w piątek (27 października) mejl z wszelkimi szczegółami i szczególikami.
Dowiesz się z niego, gdzie dokładnie się spotykamy, jak możemy się rozliczyć i jakie potencjalne alergeny mogą pojawić się na zajęciach.

Pokaż mniej

O CZYM SZEPCZE LAS – Teatr Animacji


28 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA, GODZ. 10:00
29 PAŹDZIERNIKA – NIEDZIELA, GODZ. 10:00, 12:00

ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK
REŻYSER: ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK
CZAS TRWANIA: 40 MIN
NAJNAJE
REALIZATORZY
Obsada:
Anna Domalewska
Aleksandra Leszczyńska / Marcin Chomicki
Zuzanna Łuczak Wiśniewska

scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota

OPIS SPEKTAKLU

O czym szepcze las

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las. Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi.

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa.

Spektakl dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych.

MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI? – Teatr Animacji

28 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA, GODZ. 11:00, 13:00
29 PAŹDZIERNIKA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00

MALINA PRZEŚLUGA
REŻYSER: MAREK A. CYRIS
CZAS TRWANIA: 60 MIN
DZIECI
REALIZATORZY
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek A. Cyris
Krzysztof Dutkiewiczscenografia: Jakub Psuja
muzyka: Marcin Wieczorkiewicz
OPIS SPEKTAKLU
Dora Dynks oraz Waldemar Wihajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów… oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu… Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

Rekomendowany wiek Widzów: od 4 lat

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

Rodzinna Akademia Robotyki. Podaj dalej! – Centrum Szyfrów ENIGMA

Centrum Szyfrów ENIGMA
𝐑𝐀𝐑. 𝐏𝐎𝐃𝐀𝐉 𝐃𝐀𝐋𝐄𝐉 | 𝟐𝟖.𝟏𝟎
Potrzebujesz pomocnej dłoni? Zbudujmy ją z klocków LEGO!
Podczas najbliższych zajęć Rodzinnej Akademii Robotyki skonstruujemy rękę robota, a następnie zaprogramujemy ją tak, aby móc nią sterować. Wspólnie przetestujemy różne modele chwytaków, żeby przekonać się, który z nich będzie najlepszy.
W trakcie warsztatów odwiedzimy również ekspozycję, gdzie porozmawiamy nie tylko o złamaniu szyfru Enigmy, ale i o sile współpracy, która wpłynęła na losy świata, w tym także i na rozwój w dziedzinie robotyki i programowania.
𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧: 𝟐𝟖.𝟏𝟎 𝐨 𝟏𝟎:𝟎𝟎
Miejsce: Strefa Szyfrów w Centrum Szyfrów Enigma
Koszt: 80zł/rodzina (1 bilet rodzinny = 1 zestaw Lego, max. 5 osób)
Fot: Łukasz Gdak/PCD

Jesienny spacer z przewodniczką – Brama Poznania

𝐍𝐚𝐝𝐚𝐥 𝐭𝐫𝐰𝐚𝐣𝐚̨ 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲 𝐧𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐢𝐞𝐧𝐧𝐲 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐰𝐨𝐝𝐧𝐢𝐜𝐳𝐤𝐚̨ 𝐰𝐳𝐝ł𝐮𝐳̇ 𝐒́𝐜𝐢𝐞𝐳̇𝐤𝐢 𝐄𝐤𝐨𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐣𝐢! 🍁
Zachęcamy wszystkich opiekunów z dziećmi do aktywnego spędzenia czasu przy wspólnym poznawaniu Cybiny i jej ekosystemu 🥰
Serdecznie zapraszamy!🍂
📅 𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 𝟐𝟖. 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐚 𝟏𝟏:𝟎𝟎 📅
☎️ Zapisy telefoniczne pod numerem: 𝟔𝟏 𝟔𝟒𝟕 𝟕𝟔 𝟑𝟒 ☎️
𝐏𝐫𝐳𝐲𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐦𝐲, 𝐳̇𝐞 𝐰𝐜𝐢𝐚̨𝐳̇ 𝐦𝐨𝐳̇𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐛𝐲𝐰𝐚𝐜́ 𝐛𝐢𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐧𝐚 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐞 𝐨𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐁𝐫𝐚𝐦𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐳𝐧𝐚𝐧𝐢𝐚!
Przenieśmy się wspólnie w przeszłość i odkryjmy, jak przed wiekami dzieci spędzały czas na Ostrowie Tumskim 🧸
𝐒𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲!
📅 𝟐𝟖. 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚 (𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚), 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟏:𝟎𝟎 📅
Koszt udziału wynosi 30 zł od rodziny (najwięcej 2 osoby dorosłe i 3 dzieci w wieku 5-10 lat).

Warsztaty filmowe dla młodzieży – „1 minuta”

Fundacja „Filmowiec” oraz Dom Tramwajarza zapraszają młodzież licealną oraz uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych na Warsztaty Filmowe, towarzyszące Festiwalowi „1 minuta”.
Zajęcia są BEZPŁATNE.
Odbywać się będą w jeżyckim Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21).
Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 28 października o godz. 11.00. Będą się odbywały w formie wykładów z podstaw języka filmu i fotografii oraz omówienia form dziennikarsko – telewizyjnych.
Docelowo zakwalifikowania uczestnicy będą realizowali miniaturę (lub miniatury) filmową oraz jedną próbę formy dziennikarsko-telewizyjnej. Miniatura ma szansę na udział w Festiwalu „1 minuta”. Zajęcia, prowadzone przez praktyków filmowych i telewizyjnych, można traktować jako przygotowanie do nauki zawodów: operator kamery, dźwiękowiec, oświetleniowiec i dziennikarz TV.
Udział młodzieży w programie jest bezpłatny.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
𝙈𝙐𝙕𝙔𝙆𝙊𝙏𝙀𝘾𝙕𝙆𝘼 – czyli 𝙁𝙞𝙡𝙝𝙖𝙧𝙢𝙤𝙣𝙞𝙖 𝙙𝙡𝙖 𝙈𝘼𝙇𝙐𝙎𝙕𝙆𝘼 to cykl koncertów dedykowany najmłodszym odbiorcom (3-5 lat), którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką.
Cykl ma charakter edukacyjny, a jego celem jest stopniowa i systematyczna nauka aktywnego słuchania, wypracowanie poczucia rytmu, rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości muzycznej oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych.
𝙒 𝙧𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣𝙣𝙚𝙟 𝙖𝙩𝙢𝙤𝙨𝙛𝙚𝙧𝙯𝙚, na mięciutkim dywanie, wśród kolorowych poduszek, dzieci będą nie tylko aktywnie słuchać ale też śpiewać, klaskać a nawet podejmować pierwsze próby muzykowania.
𝙆𝙤𝙣𝙘𝙚𝙧𝙩𝙮 𝙈𝙐𝙕𝙔𝙆𝙊𝙏𝙀𝘾𝙕𝙆𝙄 𝙨𝙖̨ 𝙖𝙪𝙩𝙤𝙧𝙨𝙠𝙖̨ 𝙢𝙚𝙩𝙤𝙙𝙖̨ 𝙚𝙙𝙪𝙠𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙬𝙘𝙯𝙚𝙨𝙣𝙤𝙢𝙪𝙯𝙮𝙘𝙯𝙣𝙚𝙟 uwzględniająca neurobiologię mózgu dziecka, a także posiłkującą się sprawdzonymi koncepcjami E. J. Dalcrozea, E. E. Gordona, K. Orffa oraz TPR (Total Physical Response).
Dawka bodźców dostosowana do możliwości percepcyjnych najmłodszych melomanów rozbudza integrację sensoryczną, wzmacnia koncentrację uwagi, poczucie wartości, spostrzegawczość, harmonię ruchów oraz pozytywne emocje.
𝙒𝙨𝙯𝙮𝙨𝙩𝙠𝙞𝙘𝙝 𝙘𝙝𝙚̨𝙩𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙯𝙖𝙥𝙧𝙖𝙨𝙯𝙖𝙢𝙮 do Sali Lubrańskiego, w budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu (główne wejście – 1 piętro)
Przeciętny czas koncertu to 35 minut.
𝙈𝙐𝙕𝙔𝙆𝙊𝙏𝙀𝘾𝙕𝙆𝘼 𝙩𝙤 𝙙𝙤𝙨𝙠𝙤𝙣𝙖ł𝙖 𝙯𝙖𝙗𝙖𝙬𝙖 𝙙𝙡𝙖 𝙣𝙖𝙟𝙢ł𝙤𝙙𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝, 𝙖 𝙯𝙖𝙧𝙖𝙯𝙚𝙢 𝙨𝙥𝙤𝙨𝙤́𝙗 𝙣𝙖 𝙬𝙨𝙥𝙤́𝙡𝙣𝙚, 𝙧𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣𝙣𝙚 𝙨𝙥𝙚̨𝙙𝙯𝙚𝙣𝙞𝙚 𝙘𝙯𝙖𝙨𝙪!
🎫 𝘽𝙄𝙇𝙀𝙏𝙔:
Bilety na MUZYKOTECZKĘ można nabywać TYLKO w internecie.
Koszt biletu dla dziecka z jednym opiekunem to 35 zł.
Każdorazowo, do dystrybucji trafiać będzie limitowana liczba biletów.
Nie będzie możliwości zakupu biletu przed koncertem, w kasie biletowej UAM.
❗️𝙒𝘼𝙕̇𝙉𝙀: zakup na stronie Bilety24.pl (wersja przykładowa)
1 bilet = dziecko + opiekun = jedna transakcja.
Każda kolejna osoba uczestnicząca musi zakupić kolejny bilet
wstępu.
👉 𝘽𝙄𝙇𝙀𝙏𝙔 𝟭𝟬:𝟬𝟬 https://www.bilety24.pl/…/1236-koncert-rodzinny…
👉 𝘽𝙄𝙇𝙀𝙏𝙔 𝟭𝟭:𝟯𝟬 https://www.bilety24.pl/…/1236-koncert-rodzinny…
Dyrekcja Filharmonii Poznańskiej zastrzega sobie możliwość zmiany terminów, miejsc, wykonawców i programów koncertów oraz cen biletów.
Zwroty biletów możliwe są jedynie w przypadku odwołania wydarzenia lub zmian ujętych w regulaminach wydarzeń. W pozostałych przypadkach zwroty nie są możliwe. Ograniczenia te wynikają z zapisów regulaminu Serwisu Bilety24 oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827), art. 38 pkt 12 oraz 13.
Zapraszamy Dzieciaki na imprezę Halloweenową!
Co czeka na nas tym razem?
– upiorna gra,
– tworzymy dynie lub miotły długopisem 3D,
– halloweenowe malowanie twarzy,
– pyszna pizza,
– tajemniczy krąg w lesie,
– a reszta… a reszta pozostanie upiorną tajemnicą 🧛‍♀️🧛‍♂️🧛‍♀️🧛‍♀️
Logistycznie:
Wiek dzieci: 5-12 lat
Koszt: 85 zł/ dziecko
Dzieci przebywają pod opieką kadry.
Zapraszamy do zapisów!
28 X godz. 11.00 Poranek literacki z Wesołym Ryjkiem, liśćmi i grzybami…
Jesień to taka pora roku pomiędzy.
Łączy lato z zimą.
Jest czasem różnorodności… Obfitości kolorów.
Mrowia zapachów. Bogactwa darów. Owoców z drzew, plonów z pól, łąk i lasów.
To czas kiedy gromadzimy wszystko w spiżarniach i w sobie.
To czas refleksji, namysłu i postanowień.
To czas kiedy sos grzybowy może ucieszyć nie tylko podniebienie smakosza ale dostarczyć także innych rozkoszy.
Tak właśnie było z przodkami Wesołego Ryjka.
Co dokładnie się wydarzyło, co sprawiło, że na świecie pojawił się nasz sympatyczny prosiaczek, tego dowiecie się z nami.
Zapraszamy całymi rodzinami na jesienną wycieczkę do przeszłości.
Os. Przyjaźni 125c
Bilety 25 zł dziecko z opiekunem
Zapraszam Cię na te warsztaty jeśli:
– Masz poczucie, że bycie rodzicem to ciągła walka o poranne wstawanie, ubieranie się, czy też odrabianie lekcji, itp.;
– Czujesz bezsilność i złościsz się na siebie i swoje dziecko;
– Dopada cię bezradność i masz poczucie, że Twoja relacja z dzieckiem nie jest tym, czego chcesz;
– Zależy Ci na poznaniu konkretnych i skutecznych narzędzi, które działają długofalowo oraz pewności, że nie krzywdzisz dziecka;
Czego się na tych warsztatach dowiesz?:
– tego, że, da się być rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie
– tego, że istnieje spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci poczucie kompetencji i co ważne – zmianę perspektywy
– tego, dlaczego dzieci (i dorośli też ) zachowują się „źle” i jak możesz temu przeciwdziałać
– a także tego, że istnieją narzędzia, z których możesz korzystać
„tu i teraz” i jednocześnie działać długofalowo
⏰Kiedy? Sobota – 28.10 – 11:00 – 14:00
💰 Koszt : 120 zł
☎ Zapisy: Kinga Majchrzak 530 336 327, lub kinga@instytutpk.pl
20230826 XI Dni Twierdzy Poznań // foto: Marek Zakrzewski
Ile osób potrzeba by podnieść most zwodzony?
Po co na zewnątrz aż 10 studni?
Co to jest ta cała kaponiera?
Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, w każda ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na zwiedzanie Fortu Va z przewodnikiem.
Nieustannie rozbudowujemy nasz zasób atrakcji oraz każdy z naszych przewodników oprowadza w inny sposób. Osoby które mają już pewną wiedzę także odnajdą coś dla siebie 😉
Chcesz zwiedzić obiekty warte Poznania? Przekonać się że historia to nie tylko daty, ale pełna niespodzianek zabawa? Spędzić czas w miejscu, które wyrwie Cię z codzienności?
Podczas każdego zwiedzania w ostatnią sobotę KAŻDEGO miesiąca dostępne są dwie grupy w godzinach:
🕛12:00
🕒15:00
Wystarczy przyjść chwilę wcześniej i kupić bilet przed wejściem. Ilość miejsc jest nielimitowana 🆒
Prosimy uzbroić się w gotówkę, ponieważ terminal odmawia współpracy w XIX-wiecznych realiach!
Ceny to:
10 złotych – bilet ulgowy.
15 złotych – bilet normalny.
Do zobaczenia! 🖤
Ps. Jakby ktoś chciał pomóc nam w pracach związanych z renowacją fortu, to prosimy o kontakt na prv 🙂
Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI. Tym razem w ciut zmienionej formule.
Zwiedzanie z przewodnikiem, odbędzie się o godzinach:
12:00
i 15:00,
natomiast fort i ekspozycje będą też otwarte do samodzielnego zwiedzania, w godzinach 12-17. Zapraszamy.
Fort VI, to najbardziej oryginalnie zachowany z poznańskich Fortów, z unikalnymi elementami wyposażenia, jak 56-tonowe pancerne stanowisko obserwacyjne.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok. dwóch godzin a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń koszarowych, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego, ponad poł kilometra podziemnych korytarzy oraz spacer fosą fortu.
Oprócz stałej ekspozycji, dotyczącej fortyfikacji, obronności Poznania i I Wojny Światowej, do zobaczenia będą nowe wystawy starych maszyn, sprzętów gospodarstwa, makiety kolejowe, modele sprzetu wojskowego w tym najcięższych dział II Wojny Światowej.
Zbiórka na dziedzińcu Fortu o godz 12:00.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 15 zł, dzieci 10 zł.
Płatne na miejscu, bez zapisów.
Na miejscu możliwość nabycia pamiątek, map i planów różnych twierdz oraz mapki Fortu VI z opisem.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane. 🙂
Jest miejsce dla rowerów.

 

 

NIEDZIELA

 

OFF CINEMA 2023: Dziewczyńskie historie | Poranek dla dzieci


TYP SALA KINOWA
SALA 1 – KINOWA
Godzina
29.10 | g. 12 |

Jagoda i Zuzia to koleżanki z osiedla, które właśnie wkraczają w okres dojrzewania. Wprowadzają nas w dziewczyński świat, w którym niby nic się nie dzieje, a tak dużo się zmienia.

Dziewczyńskie historie, nastoletnie dni. Niby nic się nie dzieje, a tak dużo się zmienia. Jagoda i Zuzia to koleżanki z osiedla. Spotykają się na skwerku. Czasem idą na lody albo plac zabaw. I zawsze mają dużo do obgadania. Bycie dziewczynką to szczególne doświadczenie, a one właśnie wkraczają w okres dojrzewania. Biologia, hormony, pryszcze, pierwszy bunt, pierwsza miłość. Pierwsza miesiączka – kiedy przyjdzie? Co będzie po niej inne? Dorośli nie zawsze potrafią dać wsparcie albo odpowiedź. A one coraz więcej widzą. Szkolne absurdy, niechciane zasady, dylematy do rozstrzygnięcia. Jagoda i Zuzia są świetnymi komentatorkami: przekorne, ironiczne, niezależne, wystraszone. Z wielkim apetytem na życie! Wprowadzają nas w dziewczyński świat. A każdy chłopak, który obejrzy film, będzie mógł wreszcie go poznać.

DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE, reż. Aga Borzym, Polska 2023, 60’

Kategoria wiekowa: 9+
Język: polski

Co to? Spektakl dla najmłodszych

☀️„ CO TO?”☀️
Spektakl dla widzów najmłodszych
➡️ (1,5 do 6 lat)
➡️Bilety 30 zł
➡️Czas trwania ok.30 minut
➡️Gramy w Concordia Design
– Zwierzyniecka 3 w Poznaniu
👇Rezerwacje: 👇
tel: +48 604 616 631
mail: marketing.blum@gmail.com
🌈Bilety można kupić przez Bilety24 oraz bezpośrednio przed spektaklem po wcześniejszej rezerwacji.
☀️STUDIO TEATRALNE BLUM☀️od ok 20 lat zajmuje się przede wszystkim produkcją autorskich spektakli dla maluszków.
➡️Lucyna Winkel
➡️ i Katarzyna Pawłowska
są prekursorkami nurtu dla najnajów w Polsce.
Od wielu lat stałą siedzibą teatru jest ➡️Concordia Design w Poznaniu
ul. Zwierzyniecka 3
➡️STUDIO TEATRALNE BLUM otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz Atest Korczak.
Spektakle teatru BLUM grane były m.in. w Lizbonie (Portugalia) , Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Umea (Szwecja), Nancy (Francja), Hanowerze (Niemcy), Newry (Irlandia), Frankfurcie (Niemcy), Shanghaju (Chiny).
🟡 „CO TO?”
Scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna
i muzyczna spektaklu: Katarzyna Pawłowska i Lucyna Winkel
Występują:�HOPEK: Katarzyna Pawłowska �SIUPEK: Lucyna Winkel
Czas trwania: ok. 40 min.
Premiera: 08.11.2006 w Teatrze Animacji w Poznaniu
Wsparcie realizacyjne Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
***********************************************
🟢Na podstawie autorskich scenariuszy powstają spektakle z własną scenografią, kostiumami i muzyką. Zespół aktorski dobierany jest starannie nie tylko ze względu na umiejętności aktorskie, ale także pod kątem znajomości psychiki i potrzeb małego dziecka.
Podczas przedstawień razem z dziećmi na widowni przebywa PEDAGOG TEATRALNY, który czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym widowni.
🔵SPOTKANIE na spektaklach STUDIA TEATRALNEGO BLUM podzielone jest na 3 części:
1/ „PRZEDGRA” – oswajanie dziecka z postaciami ze spektaklu
2/SPEKTAKL trwający ok 20 min – w kameralnym gronie (maksymalnie 25 dzieci)
3/ WSPÓLNA ZABAWA na scenie – związana tematycznie i ideologicznie z tym co dzieci obejrzały podczas spektaklu
( dzieci mogą bawić się scenografią i rekwizytami)
🟣PRZEDE WSZYSTKIM DBAMY o to, aby dzieci przychodząc do nas czuły, że zawsze są u nas mile widziane. Staramy się nawiązać z każdym dzieckiem indywidualny kontakt.
🟠ATMOSFERA : spotkania z zespołem Studia Teatralnego Blum są miłym i pełnym harmonii wydarzeniem w życiu dziecka, dla którego często jest to pierwsze „wyjście” w świat i pierwsze oswajanie się z innymi dziećmi i nową przestrzenią poza domem rodzinnym.