PLAN ZAJĘĆ 18.09 – 24.09.2023

PLAN ZAJĘĆ 18.09 – 24.09.2023

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

PONIEDZIAŁEK

Cykl kreatywnych spotkań dla najmłodszych Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w ramach kolejnej edycji Cyklu kreatywnych spotkań dla najmłodszych Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Cykl kreatywnych spotkań dla najmłodszych to projekt, w którym zapraszamy Was do zabawy w Centrum – raz plastycznie, raz muzycznie, raz edukacyjnie…
Kolejny warsztat z cyklu odbędzie się 18 września o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Tym razem będzie z nami Wartuś i Straż Miejska – opowiedzą nam o bezpieczeństwie, krótko przypomną o podstawowych zasadach ruchu drogowego i powiedzą jak ważne są odblaski!
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: cir@pcs-poznan.pl. W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać „Zgłoszenie – kreatywnie dla najmłodszych”. Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
Istnieje możliwość zarezerwowania warsztatów dla grupy przedszkolnej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 61 878 1559/58
Zapraszamy!

1000 bransoletek dla Hospicjum

Włącz się do akcji „1000 bransoletek dla Hospicjum”
Na chętnych czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. Akcję rozpoczynamy w środę 16.08.2023.
Czekamy na każdego- młodszego i starszego.
Możesz przyjść sam, w duecie, w większej grupie.
Ty robisz bransoletkę, my serwujemy kawę i ciacho.
Gdzie na Was czekamy?
Zespół Dziennych Domów Pomocy, Klub Starówka, ul. Wielka 1.
Wszystkie bransoletki przekazane zostaną na aukcje charytatywne
Polskiemu Towarzystwu Opieki Paliatywnej.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Śpiewanie – Kołysankowanie

🎶🌙 Zapraszamy na Rodzinne Spotkania z Muzyką – „Śpiewanie Kołysankowanie”!
Jeśli marzy Ci się wspólny, pełen radości i muzyki czas z Twoim dzieckiem, to zapraszamy na „Śpiewanie-Kołysankowanie” – kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Spotkania z Muzyką! 🎶✨
Będzie to świetna okazja do poznania prowadzących i naszych zajęć!
Czym jest „Śpiewanie-Kołysankowanie”?
To wyjątkowe spotkania, które otwierają przed Waszą rodziną bramy do magicznego świata melodii i dźwięków. Poprzez kołysanki, tworzymy nie tylko chwile relaksu i spokoju, ale również budujemy więzi, rozwijamy zdolności muzyczne maluchów i wspólnie odkrywamy niezwykłą moc muzyki. Zapraszamy maluszki już od 4 miesiąca życia wraz z rodzicami! To idealny moment, by zanurzyć się razem w dźwiękowym świecie.
Dlaczego warto do nas dołączyć?
🌙 Uspokajanie i zasypianie: Kołysanki mają magiczną moc uspokajania maluszków, pomagając im w spokojnym zasypianiu i poprawie jakości snu.
🎶 Rozwój Muzyczny: Na zajęciach porozmawiamy też o rozwoju muzycznym dzieci i sposobach jego wspierania, nie tylko podczas zajęć, ale także w domu!
Poprzez wspólne śpiewanie dzieci w naturalny sposób uczą się rytmu, melodii i dynamiki dźwięków, co sprzyja rozwojowi ich zdolności muzycznych.
🧡 Więzi Rodzinne i Wspólne Doświadczenia: Wspólne przeżywanie chwil muzycznych to doskonała okazja do budowania silnych więzi emocjonalnych między rodzicami a dziećmi i okazja do tworzenia pięknych, muzycznych wspomnień.
🗣️ Rozwój Językowy: Śpiewanie to fantastyczny sposób na rozwijanie umiejętności językowych dziecka – poprzez naśladowanie dźwięków i słów.
Kiedy? Gdzie? Dla kogo?
🗓️ Data: Poniedziałek, 18.09.2023
🕒 Godzina: 18.30 – 19.30
🏢 Miejsce: Małe Fusy, Os. Chrobrego 110, Poznań
👶 Wiek uczestników: 4 miesiące i więcej!
Za ile?
➡️60 zł – dziecko + opiekun
➡️+ 40 zł – kolejne dziecko + opiekun
➡️+ 10 zł – kolejny opiekun
Doświadczcie radości wspólnego śpiewania, bliskości i muzycznej podróży wśród magicznych kołysanek!
Zarezerwujcie swoje miejsce już teraz, bo ilość miejsc jest ograniczona!
📞 Kontakt:
tel. 691 551 711
otwartedzwieki@gmail.com
Do zobaczenia na naszych muzycznych spotkaniach! 🎵🌟
#ŚpiewanieKołysankowanie #OtwarteDźwięki #MuzykaDlaMaluchów #malefusy

OBOK I W. O PERYFERIACH POZNANIA W FOTOGRAFII – wystawa – CK Zamek


SZTUKI WIZUALNE
SALA WYSTAW
Godzina g. 12 – 20
Data od 9.09.2023
do 14.01.2024
Cena12-17 zł
Czy wycieczka po dawnych obrzeżach Poznania sprzed 30, 50, a nawet 120 lat może zainteresować obecnych mieszkańców miasta? Na czarno-białych fotografiach pokażemy miejsca odległe od centrum i dzisiejszych czasów. Mamy jednak przeczucie, że prezentowane obrazy staną się nam bliskie, zwłaszcza wtedy, gdy poznamy niejednoznaczną wyjątkowość peryferii. Czym ona jest? Czy polega głównie na jednoczesnym mieszkaniu obok miasta i w nim? A może na przewrotnej symbiozie atrybutów małych miasteczek, wsi i wielkomiejskiego życia? Dokąd poprowadzą nas ujrzane ulice, budynki, sytuacje, ludzie i zwierzęta? Każdy znajdzie na wystawie inne odpowiedzi, inne opowieści – zapewniamy jednak, że będą niezaprzeczalnie interesujące.

Jadę do miasta!
Przywołujemy te obszary Poznania, które pozwalały mieszkańcom zaznać miejskości, a zarazem gwarantowały im namiastkę sielskości, bycia obok miasta i w nim. Wsiadając do tramwaju na pętli, „pasażerowie z przedmieść” mówili, że „jadą do miasta”, choć swą podróż rozpoczynali przecież w jego administracyjnych granicach. Czy te małe ojczyzny dawały bardziej komfortowe poczucie lokalnego patriotyzmu, więzi sąsiedzkich, czy zapewniały bezpieczeństwo, a może po prostu oferowały spokój i większą przestrzeń? Dzięki fotografiom poznajemy życie na peryferiach uchwycone na przestrzeni niemal stu lat – od końca XIX do lat 90. XX wieku. Nie jest to jednak dobór kronikarski, a chęć uchwycenia, funkcjonującego od pokoleń pograniczności miasta. Dzięki oprowadzaniom z kuratorem oraz przewodniczkami i przewodnikami poznamy jeszcze więcej znaczeń i kontekstów.

Gdzie to było?
Fascynująca podróż przez wybrane peryferyjne dzielnice Poznania ma na celu wywołanie w nas refleksji nad funkcjami i przeobrażeniami tych przestrzeni. Fotografie ukazują ludzi, ich życie codzienne wypełnione pracą, ale też wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności. Zdjęcia dokumentują efekty myśli architektonicznej i urbanistycznej oraz znaczącą obecność przyrody. Pozwalają również dostrzec zmiany przestrzenne, które zaszły w ciągu kilkunastu dekad. Tropiąc wyjątkowość przedmieść, zastanowimy się, jak to „kiedyś było…”. Ulegniemy pokusie porównywania dawnych miejsc z ich obecnym stanem, odnajdywania ich w pamięci, a może wręcz przeciwnie dopiero odkryjemy nieznane nam zakamarki Poznania.

Moja dzielnica
Czy najpierw było się z Górczyna, Dębca, Zawad, Starołęki, Winograd, a dopiero później z Poznania? Wygląda na to, że dokładnie tak i niewiele się w tej kwestii zmieniło, a fyrtle i przywiązanie do nich stają się wręcz powodem do dumy. Czy łatwiej jest poczuć przynależność do mniejszego obszaru, mniejszej grupy ludzi? A może to właśnie indywidualny charakter i swoisty urok poznańskich peryferii ma znaczenie? Postaramy się zbliżyć do tych hipotez podczas spacerów architektonicznych nawiązujących do miejsc przedstawionych na wystawie. Te kwestie podejmiemy też podczas spotkań i debat o życiu kulturalnym odradzającym się na przedmieściach.

Fotografia niecodzienna
Cofamy się do czasów, kiedy możliwość fotografowania nie była dostępna w takim stopniu jak dziś i nikt nie nosił aparatu w kieszeni. Kadry nie są więc przypadkowe. Na wystawie odnaleźć można wiele zdjęć, które mają wręcz charakter artystyczny. Nie tylko dokumentują miejsca i wydarzenia na peryferiach, ale też są niezależnymi dziełami sztuki fotograficznej. Przedmieścia inspirowały do uchwycenia przestrzeni, sytuacji czy motywów, które fotografowie przedstawiali w różnych estetykach. Wśród autorów zdjęć pojawiają się: Brunon Cynalewski, Henryk Kondziela, Janusz Korpal, Eugeniusz Linette, Roman Stefan Ulatowski, Jerzy Unierzyski. Prezentujemy współczesne odbitki wykonane na podstawie cyfryzacji oryginałów, które przechowywane są w archiwach tradycyjnych i cyfrowych.

Zaglądamy, by trwać
Dla poznaniaków od wielu pokoleń mieszkających w tym mieście może być to wędrówka sentymentalna. Dla młodszych z nich próba odnalezienia kontekstów rodzinnych. Jednak najbardziej zależy nam, by oglądając kolejne zdjęcia próbować odkrywać i oswajać swój osobisty stosunek do zamieszkiwanej okolicy. Niekoniecznie poddawać się wartościowaniu i wydawaniu ocen, bo na pewno kiedyś było inaczej. Zastanówmy się może jak na nasze codzienne życie wpływa odległość od centrum miasta i nie chodzi nam o kwestie szybkości dojazdu do niego. Zaobserwujmy czy sytuacje, ulice, budynki, ludzie uchwyceni na fotografiach mogą stać się nam bliskie poprzez fakt bycia obok i w.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz innych zbiorów instytucjonalnych i prywatnych udostępnionych przez CYRYL cyryl.poznan.pl.

kurator: Maciej Szymaniak
aranżacja i produkcja wystawy: Magdalena Tomczewska

Bilety na zwiedzanie indywidualne: 12 zł (ulgowe), 17 zł (normalne)

Bilety na zwiedzanie indywidualne z audioprzewodnikiem: 17 zł (ulgowe), 22 zł (normalne)

Zajęcia rozwojowe dla maluchów i maluszków – zapisy!

Dołącz do cieszących się ogromnym powodzeniem ZAJĘĆ DLA MALUCHÓW i MALUSZKÓW (czyli dzieci, które jeszcze samodzielnie nie chodzą) w samym centrum Poznania.
Zajęcia są także dostępne i polecane dla dzieci z niepełnosprawnościami lub problemami rozwojowymi!
Prowadzimy zapisy do grup:
– TAŃCE MALUCHA w poniedziałek o 9:45
– SPRAWNY MALUCH w środę 9:45
– MALUSZEK ROZWOJUSZEK (dzieci niechodzące) w środę 11:00
Zajęcia zasadnicze poprzedza kwadrans swobodnej zabawy na rozruch, więc maluchy zapraszamy od 9.30, a maluszki od 10.45!
ZAJĘCIA W WEEKEND?!? planujemy też wersję weekendową, co druga sobotę przed południem – jeśli chciałbyś uczestniczyć, bo dni robocze nie pasują, koniecznie daj znać – uruchomienie tej grupy zależy od zainteresowania uczestników.
W celu rezerwacji miejsca lub po więcej informacji napisz smsa 605 616 612.
Start sezonu od 18. września!
OPISY i KOSZTY ZAJĘĆ PONIŻEJ
Zajęcia przewidziane są dla dzieci przed-przedszkolnych WRAZ Z OPIEKUNEM – pamiętajcie, że bawić się i ćwiczyć z dzieckiem podczas zajęć może mama, tata, ale także dziadkowie, nianie i inne bliskie osoby!!!
Pod pojęciem MALUCH rozumiemy dzieci już samodzielnie chodzące. MALUSZKI to dzieci wieku od ok. 5 mies. do momentu kiedy zaczną samodzielnie chodzić (czyli najczęściej 12-15 mies.)
OPISY POSZCZEGÓLNYCH ZAJĘĆ
TAŃCE MALUCHA – to taneczne spotkania dla najmłodszych z elementami logorytmiki i integracji sensorycznej, podczas których wspólnie z opiekunami i innymi dziećmi będą pląsać i bawić się przy muzyce, także z użyciem rozmaitych dodatków: chust, wstążek, piłeczek, itp. Jest to idealna okazja na rozwijanie nowych umiejętności, zarówno tanecznych, jak i wielu innych (uczymy się kolorów, części ciała, liczenia, przeistaczamy się w zwierzątka, naśladujemy różne czynności, itd.). To świetna zabawa z opiekunem, ale także obcowanie z rówieśnikami i w radosnej, bezstresowej atmosferze, co można traktować, jako zajęcia adaptacyjne poprzedzające pójście do przedszkola oraz przyswojenie różnych zachowań w grupie (komunikowanie, słuchanie instrukcji, wykonywanie poleceń, branie i oddawanie przedmiotów po ich użyciu, dzielenie się z innymi).
SPRAWNY MALUCH to zajęcia, podczas których od najmłodszych lat można rozwijać motorykę dużą i małą oraz kształtować w dzieciach nawyk aktywności fizycznej i prawidłowej postawy.
Są to aktywne zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem ciekawych sprzętów, jak WIELKIE PIŁKI, JEŻYKI, TORY PRZESZKÓD, TUNELE itp. nastawione na:
• kształtowania oraz naukę prawidłowej postawy,
• walkę ze złymi nawykami oraz wadami postawy,
• wspomaganie działania wszystkich zmysłów czyli wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, a także zmysł równowagi
• wspomaganie procesów sensorycznych
DLA KOGO?
Zajęcia SPRAWNY MALUCH przeznaczone dla dzieci w wieku od ok. 1 do 3 lat (dla dzieci już chodzących) wraz z opiekunami.
Najważniejsze efekty zajęć:
Zajęcia wpływają na rozwój motoryki, koordynacji ruchowej, równowagi oraz koncentracji, co w konsekwencji poprawia funkcjonowanie dziecka w otaczającym świecie!
Zajęcia TAŃCE MALUCHA i SPRAWNY MALUCH świetnie się uzupełniają, i wielu naszych dotychczasowych uczestników zapisywało się na obie formy, zwiększając tym samym liczbę bodźców i rozmaitych ćwiczeń rozwojowych w tygodniu.
MALUSZEK ROZWOJUSZEK – Zajęcia dla dzieci najmłodszych, jeszcze niechodzących, od około 5-6 miesięcy, do momentu, kiedy nie zaczną chodzić, mające na celu przekazanie w formie zabawy różnego rodzaju bodźców sprzyjających rozwojowi i zdobywania kamieni milowych w rozwoju psychomotorycznym dziecka. Prezentowane na zajęciach zabawy będą uwrażliwiać dzieci na zmiany w muzyce, prezentowane będą proste wierszyki do rytmizowania, dziecięce masażyki, zabawy paluszkowe oraz zabawy gestami wpierające kompetencję komunikacyjną. Przy okazji zajęć rodzice poznają wiele prostych pomysłów na edukacyjną zabawę ze swoim dzieckiem.
KOSZTY:
– 35 zł zajęcia w karnecie miesięcznym (4 wejścia, dwa zajęcia z karnetu można odrabiać w przypadku nieobecności) – 140 za karnet
– 45 zł pojedyncze wejście, po uprzednim zapisie, o ile są miejsca w danej grupie.
Posiadacze karnetów mają zapewnione miejsce w grupie!!!

Przystanek Pireus

Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

#grafik #wrzesień2023
Ahoj! Oto jest grafik na wrzesień! A w nim: wszystkie zajęcia maluszkowe, jakie będą odbywać się we wrześniu. Wkrótce podamy dokładną rozkładówkę zerówek muzycznych i zajęć dla dzieci szkolnych, po skoordynowaniu wszystkich planów. W każdym razie – na naukę gry na instrumentach rezerwujcie popołudnia w poniedziałki i czwartki! 🙂

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 1.09.2023).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 50 zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 180 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 8 tygodni) lub na 8 zajęć za 320 zł (w okresie wakacyjnym ważny przez 13 tygodni).
➡️ Angielski dla maluchów
Każdorazowo 45 zł, zapisy z tygodnia na tydzień.
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 75 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 290 zł na miesiąc.
➡️ Śpiewanki
Każdorazowo 45 zł.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Ruszamy z zapisami na zajęcia od września!
Osoby chcące podpisać umowę prosimy o kontakt telefoniczny 888202604, lub mailowy: kontakt@samo-dzielni.pl
Osoby zapisujące się w opcji z doskoku – uruchamiamy zapisy online (od 26.08): https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
Podpisując umowę masz:
– gwarancję miejsca w grupie
– możliwość zgłoszenia nieobecności na minimum 20 h przed zajęciami i odrobienia na innej grupie
– płatności raz w miesiącu (do 5 dnia miesiąca)
– miesięczny okres wypowiedzenia
Cennik jest dostępny na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/cennik/

 

 

WTOREK

Zapraszamy na cotygodniowe treningi dla mam, w trakcie których zapewniona będzie opieka dla Waszych dzieci.
🤸🧘Mamy będą miały czas na poprawę kondycji, zdrowia, funkcjonalności organizmu.
🧩 dzieci w tym czasie pod opieką instruktora będą się bawić w osobnej sali, w przygotowanym odpowiednio 'kąciku’ zabaw.
✨ zajęcia są też wspaniałą formą integracji dla kobiet i dzieci mieszkających w okolicy, mających podobne potrzeby.
✨ każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka zapominając często o swoich potrzebach. Zdarza się, że nie ma jak ich realizować. Rozwiązujemy ten problem 🙂😊
✨ pierwszy trening – 19.09 (wtorek) godz. 17.00 – 18.00.
✨ liczba miejsc ograniczona
(6 Mam zapraszamy).
✨ obowiązują zapisy 📞 798492969.
✨ cena 40 zł /trening.
pierwsze wejście za pół ceny – 20 zł.
🙂 Zapraszamy 🙂
YO-GAGA RODZINNA & MINDFULNESS to zajęcia które łączą – dosłownie i w przenośni – ruch, sensorykę, relaksację, praktykę uważności, wdzięczności i życzliwości oraz wzajemne relacje rodzinne. Podczas jogi rodzinnej rodzic i dziecko są równoważnymi uczestnikami, którzy w atmosferze zabawy budują nawyk zdrowego ruchu, prawidłowego oddechu, elastyczności ciała, uczą się asan, ale także empatii, uważności i koncentracji. Dziecko obserwując, że dorosły nie jest doskonały i także zmaga się z własnymi ograniczeniami wzmacnia swoje poczucie wartości, a dzięki skupieniu i wzajemnej bliskości czuje się wyjątkowe. Przyjdźcie i sami poczujcie jak dzieje się magia.
⏰️ Kiedy? Wtorek – godz. 12.30 – 13.15 oraz Czwartek – godz. 17.00 – 17.45
💰 Koszt? Rodzic + dziecko: karnet miesięczny – 180zł (4 wejścia), pojedyncze zajęcia, gdy są wolne miejsca – 60zł
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456
MINI PRZEDSZKOLE to zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla 2-4 latków, które regularnie nie uczęszczają do przedszkola. Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny rozwój dzieci:
* bawimy się muzyką – gramy i tańczymy – słuchając piosenek w języku polskim oraz angielskim,
* podczas zajęć ruchowych uwolnimy swoją energię, ale także zapoznamy się z podstawami jogi i mindfulness,
* na każdych zajęciach wykonamy pracę plastyczną, którą zabierzemy do domu na pamiątkę,
* przeżyjemy rożne sensoryczne przygody
* zawszę znajdzie się także czas na swobodną zabawę oraz wspólny posiłek.
Każdym zajęciom towarzyszy motyw przewodni, który tworzy spójną całość w cyklu zajęć. Uczymy się obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Maksymalna liczebność grupy to 8-10 dzieci.
Spotkania dzielimy na trzy fazy, przyjdźcie, a sprawdzimy na jakim etapie jesteście, wszystko odbywa się w Waszym rytmie, niczego nie wymagamy, niczego odgórnie nie przyspieszamy. Dziecko może od razu zostać na zajęciach samo bez rodzica, a także uczestniczyć w nich wraz z opiekunem przez cały cykl.
1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku.
2. Etap drugi: gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę.
Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka. Mama, tata, babcia czy niania mają okazję do rozmów z innymi rodzicami i czas na wymianę doświadczeń.
3. Etap trzeci: gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą.
⏰️ Kiedy? Grupa 1 – wtorki i czwartki // Grupa 2 – środy i piątki – godz. 10.00-12.00
lub w jeden wybrany dzień (w przypadku wolnych miejsc)
💰 Koszt? 2x w tygodniu 350zł (8 zajęć), 1x w tygodniu 250zł (4 zajęcia)
☎️ Zapisy u Karoliny Josz: tel.607 243 456

 

 

ŚRODA

TRADYCYJNE ŚRODY wracają tej jesieni w Klubie Osiedlowym Krąg (Poznań, Dmowskiego 37).
Zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne grupy muzycznej już w najbliższą środę o godzinie 20:00 (13 września).
Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą środę, ich formuła i repertuar będzie zależny od zebranej grupy. Przewiduję stworzenie grupy podstawowej i zaawansowanej.
Na pierwsze zajęcia wstęp wolny.
Zapisy oraz dodatkowe informacje: teofilzkatowic@gmail.com
***
Inicjatywa „Tradycyjne środy”, to zajęcia muzyczne prowadzone w oparciu o słuchową naukę polskich melodii tradycyjnych oraz zbiór ich nutowych opracowań.
Spotkania skierowana są do każdego, kto chce poznać podstawy tej muzyki oraz tradycyjny repertuar grany do tańca kiedyś i dziś.
Naszym celem jest stworzenie społeczności muzyków, charakteryzującej się wspólnym, rozległym i jawnym repertuarem – wszystko po to, aby ułatwić nam granie razem.
Nie ważne, skąd jesteś, ile masz lat i jakie posiadasz doświadczenie muzyczne. Jedyny warunek uczestnictwa w warsztatach to instrument grający bez prądu (szczególnie akordeony, instrumenty smyczkowe oraz dęte).
Razem ze Świadomym Tatą zapraszamy wszystkich tatów, ojców, opiekunów, którzy pragną wzmocnić swoje więzi z dziećmi, dzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspirację z roli rodzica.
„Krąg Tatów” to specjalna przestrzeń, w której tatowie mogą wspólnie rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami, wspierać się nawzajem i zdobywać nową wiedzę z zakresu rodzicielstwa. To okazja do nauki budowania trwałych relacji z dziećmi oraz do podjęcia rozmów na tematy, które są ważne w życiu rodzinnym.
Będziemy się zastanawiali, co wiemy o swoich dzieciach: jak mają na imię ich przyjaciele, jakie mają hobby, w co grają i co lubią oglądać na YT, co im w duszy gra, co smuci, a co raduje i o tym czy chętnie nam o tym opowiadają.
Spotkanie to wyjątkowa okazja na rozwijanie swoich umiejętności rodzicielskich, słuchanie inspirujących historii innych ojców oraz tworzenie wsparcia w społeczności tatów.
Prowadzący:
Bartłomiej Tomczak – certyfikowany Trener Fundacji FamilyLab Polska, która zajmuje się inspirowaniem rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów do budowania opartych na wzajemnym szacunku relacji z dziećmi. Ukończył Szkołę Facylitacji Pathways, rozwijającą umiejętność twórczego i konstruktywnego podejścia do rozwiązywania problemów i przywództwa. W trakcie szkolenia, w szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Zapraszamy do Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 raz w miesiącu w wybrane środy w godzinach od 17:00 do 19:00.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres cir@pcs.poznan.pl, w tytule zaznaczając „Krąg Tatów”, w treści maila podać datę, imię, nazwisko i numer telefonu.
Możesz się również zapisać pod numerem telefonu 61 878 15 59.
Zapraszamy serdecznie na niezwykłe wydarzenie – „Basowy Ninja: Nauka Gry na Gitarze Basowej dla Osób Początkujących”! 🎸🥋
Czy marzysz o opanowaniu podstaw gry na basie? Chciałbyś jednocześnie doświadczyć muzyki w zupełnie nowy sposób?
Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, czy masz już pewne doświadczenie – nasze wyjątkowe zajęcia „Basowy Ninja” na pewno Cię zaciekawią. Czekają na Ciebie lekcje prowadzone w zupełnie nietypowy sposób. Załóż specjalną opaskę na oczy i odkryj, jak to jest uczyć się gry na basie za pomocą dotyku i słuchu. To nie tylko nauka, to prawdziwa przygoda z muzyką!
Przygotowaliśmy to wydarzenie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku oraz wszystkich, którzy pragną:
zdobyć nowe umiejętności,
poznać tajniki gry na basie
i jednocześnie nawiązać niezwykłe relacje z osobami o różnym doświadczeniu życiowym.
To doskonała okazja do integracji, wspólnego tworzenia muzyki i przełamywania barier.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego koniecznie dołącz do wydarzenia „Basowy Ninja” już teraz!
Zapisz się wysyłając emaila do inicjatora Mateusza Ławiaka: mat.lawiak@gmail.com
Niech ta przygoda stanie się inspiracją i wyjątkowym wspomnieniem na długo. Zobacz, jak muzyka może łączyć ludzi bez względu na różnice. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami ! 💫🎵🥋
*Uwaga: liczba miejsc ograniczona 👍
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Inicjatywy Oddolne mCIL Łazanka 2023. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania #poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna #radaosiedlaswietylazarz

 

 

CZWARTEK

Wilda na Sportowo

A gdyby tak rzucić wszystko dwa razy w tygodniu na godzinę i spędzić ten czas na placu do Street Workoutu? Wiemy, że część z Was na to czekała 🙌
Powracają cykliczne otwarte treningi kalisteniki pod czujnym okiem profesjonalnego trenera! 💪 w Parku im. Jana Pawła II 🌳 Każdy może przyjść i spróbować swoich sił bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania. Trener dba o różny poziom ćwiczeń dla poszczególnych grup zaawansowania. Wy zabieracie ze sobą dobry humor i butelkę wody 💦
Treningi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 oraz w każdą niedzielę o godzinie 10:00 ⏰ Zajęcia będą realizowane od 17 sierpnia i przewidzianych jest łącznie 12 takich treningów.
Od czasu do czasu, po treningu będziemy porządkowali przestrzeń wokół placu do street workout’u 🧹 Wszystko po to, aby zachować bezpieczeństwo oraz porządek w tym miejscu. Dzięki temu plac będzie mógł służyć nam dłużej. Mamy nadzieję, że dołączycie także do tej pomocy!
Szczegóły można śledzić na grupie 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐨

Inicjatywa oddolna „Wilda na Sportowo” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Z miłą chęcią powitamy również rodziców.
Zagramy w Gra pozorów i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.

Czwartkowe Infinity

Serdecznie zapraszamy na kolejne a może i pierwsze spotkanie z bitewną grą Infinity!
Dowódcy małych oddziałow wykonujących tajne misje w miastach przyszłości – Przybywajcie!
Jeśli interesują was: ciekawe hobby jakim jest modelarstwo figurkowe, gry bitewne, roboty, czy poznanie nowych znajomych przy wtórze rzutów kości to jest to czas dla was!
Serdecznie zapraszamy!

JOGA DLA CIEBIE

Fundacja Ino Chichrać zaprasza na bezpłatne cotygodniowe zajęcia z jogi dla mieszkańców dzielnic Wilda, Zielony Dębiec i Świerczewo!
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
O ktorej?
17.00 – joga dla dzieci szkolnych (klasy 1-3)
18.00 – joga rodzinna
19.00 – joga dla dorosłych 18 +
Ile miejsc?
Na każde zajęcia obowiązuje limit 15 miejsc dla komfortu pracy 🙂
Jak się zapisać?
Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe . Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres: yogadlaciebie@gmail.com
W czwartek o godzinie 20.00 ruszają zapisy na kolejne zajęcia.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin zajęć znajduje się na stronie inochichrac.com w zakładce Joga dla Ciebie.
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zapraszamy serdecznie!
#poznanwspiera #poznanskibudzetobywatelski2023 #joga #Poznań #wilda #zielonydebiec #swerczewo

 

 

 

PIĄTEK

 

Festyn na zakończenie lata z sokolnikiem – Leśna Baza Puszczykowo

Zapraszamy Was aby świętować zakończenie lata!
Wpadnijcie na:
– Warsztaty z udziałem sokolnika,
– Ognisko z kiełbaskami,
– Swobodne harce na parku linowym,
– Strefę hamakową.
Rozkład jazdy:
15:30- otwarcie Bazy
15:30-17:00 swobodne harce na parku linowym
17:00-19:00 warsztaty z sokolnikiem
19:00-20:30 czas swobodny, wspólne ognisko
Godziny funkcjonowania kuchni leśnej: 16:00-20:00
Logistycznie:
Jesteśmy dla Was od godziny 15:30 do 20:30.
Koszty:
Wstęp na park linowy- 30 zł/ dziecko
Warsztaty z sokolnikiem + wstęp na park linowy- 55 zł/ dziecko
Nie zabraknie także naszej kuchni leśnej:
Jabłecznik, kiełbaska z ogniska, pomidorowa- jak zawsze za dyszkę 🙂
Zapraszamy Was do zapisów!
Zapraszamy na bajkową podróż!🦸‍♀️
Ewelina – mieszkanka naszego fyrtla – przygotowała dla Was ekstra sąsiedzkie spotkanie! Naramowicka dobranocka to wspólny seans bajek połączony z krótkimi warsztatami pomiędzy pokazami! Wszystkie animacje zostaną wyświetlone na „netflixie” z lat 80. XX wieku, czyli projektorze na klisze!📽 Oczywiście w naszym mikro kinie nie zabraknie popcornu i innych przekąsek🍿
👶Zapraszamy szczególnie dzieci w wieku 4-6 lat razem z rodzicami, ale nieco starszych miłośników animacji również chętnie ugościmy!
📅 22.09., godz. 18:00
🦸‍♀️Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy: lotarynska6@gmail.com
Do zobaczenia na wspólnym seansie!🍿
—————————–
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Wydarzenie realizowane w ramach projektu CZIL Naramowice – Centrum Inicjatyw Lokalnych dofinansowanego z budżetu miasta Poznania. Działanie jest inicjatywą oddolną.
W tym roku nie zabraknie twórczego połączenia literatury i tańca! Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek oraz Tanecznego Ruchu w wieku 4-8 lat na warsztaty Domu Bajek i Tańczącej Lampy.
Czwarte spotkanie to przygoda z bardzo emocjonalną sztuką i malarstwem Fridy Kahlo. Czy nasze stopy pozwolą się porwać meksykańskim rytmom? Czy poprzez taniec i muzykę nawiążemy symboliczną więź z jedną z najbardziej charakterystycznych oraz ciekawych artystek świata?
„Mali WIELCY. Frida Kahlo” Sanchez Vegara, Maria Isabel (wyd. Smart Books).
KIEDY? Piątek, 22 września, 17:00-18:15
GDZIE? Ogród Łazarz, w razie niepogody zapraszamy do Klubu Krąg
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy!!!
Do zobaczenia!
Projekt „DOM BAJEK – korespondencja sztuk! Warsztaty literacko plastyczne dla dzieci i opiekunów ” sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
Serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku dyżur biblioteczny, który odbędzie się w piątek w godz. 16:30-18:30 – zapraszamy serdecznie po nowości!
Domofon nr 1
Z A P R A S Z A M Y ❤
Można założyć kartę czytelnika – każdy nowy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie! Stałych bywalców także zapraszamy 🙂
#poznanwspiera
Droga mamo!
Serdecznie zapraszamy Cię wraz z Twoim dzieckiem na warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 1-2 lata. To wspaniała okazja, by spędzić czas z maluchem, nawiązać nowe kontakty z innymi rodzicami i dowiedzieć się więcej o rozwoju Twojego dziecka.
Gdzie: Położna z Sercem ul. Jeżycka 13 lokal 4
Kiedy: 22.09/29.09 godz: 16:30-17:30
Koszt: 50zł
Oferujemy zabawy rozwojowe w małej grupie oparte na działaniu wszystkich zmysłów, m.in.:
Zajęcia muzyczne
Zabawy logopedyczne
Działania sensoryczne
Gry i zabawy ruchowe
Stworzymy pobudzająca przestrzeń i zainspirujemy do działania, uwzględniając naturalne potrzeby dziecka.
Zajęcia poprowadzi Katarzyna Nalepa pedagog @edukasia_pedagog
Zapisy przez maila lub facebooka.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września.
Wracamy do Was z naszym kreatywnym cyklem „POLANkowe COŚ”🤩💚 Nowy sezon otwierają wakacyjne RAMKI wspomnień📸
Użyjemy przywiezionych z wakacji naturalnych skarbów 🪨🐚🪵
Nie zabraknie też świecidełek, koronek, koralików czy guzików! Będziemy malować, przyklejać, ozdabiać, a każdy uczestnik wróci do domu z 2 pięknymi ramkami😊
22.09.2023, godz.16:30 i 18:00
Koszt: 40 zł
ZAPISY na warsztaty osobiście w Dom Kultury „Polan Sto”, telefonicznie, mailowo lub w wiadomości prywatnej na FB.
Czekamy na Was!
💚💚💚

 

 

SOBOTA

Z Serca i Puszczy wołamy – przyjdźcie.
W ten niesamowity czas zrównania Dnia i Nocy, Słońca i Księżyca, zapraszamy Was – Duzi i Mali – do przestrzeni Bycia, Poznawania i Czucia.
Usłyszeliśmy zawołanie głęboko ze środka i odpowiedzieliśmy na nie swoją gotowością oraz otwartością. Zrobiliśmy pierwszy krok i… popłynęło. Z dwojga nas – z energii kobiecej i energii męskiej zrodziło się plemię pięknych osób, które wspólnym działaniem i ufnością tworzą dla Was Jesienną Równą Noc 2023.
„Równą” bo wyjątkową.
„Równą” bo jednoczącą.
-> w zaledwie 2,5 tygodnia, ale z kosmiczną dynamiką,
-> z budżetem 0 zł, ale ze skarbcem wypełnionym chęciami, troską o Naturę, czuciem i pomysłami,
-> całkowicie oddolnie, z serca do serca i z ręki do ręki
KIEDY?
23 września od godziny 15:00 do nocy a może nawet do rana?
GDZIE?
W Naturze – pośród stawów pożwirowych w Owińskach, w sąsiedztwie Puszczy Zielonki.
O tutaj: https://goo.gl/maps/CxFy4M32eBNP6Reg8
DLA KOGO?
Dla dorosłych i dla dzieci. Dla Ciebie.
BILETY?
Wystarczy energia uśmiechu i wdzięczność wysłana w Świat 🙂
Jesienna Równa Noc 2023 to aż 6 przestrzeni tworzących JEDNOŚĆ 😍
➡️ PRZESTRZEŃ ŻYWIOŁU WODA 💧
Gospodarzem tego miejsca jest WakeSpot . Czekają na Was zawody „best of kicker” oraz nocne jazdy na wake’u. Dodatkowo: strefa chill’out, bar z napojami, przekąskami oraz autorską pizzą, obozowisko, ognisko oraz DJ.
➡️ PRZESTRZEŃ ŻYWIOŁU ZIEMIA 🐾
To przestrzeń rzemiosła, uziemienia ale też żywej muzyki z Serca.
Nawoływać Was będzie Głos Mieszka – zapierający dech w piersiach ogromny bęben! Posłuchacie tu m.in. różnych bębnów oraz gongów, handpana, didgeridoo, kijów deszczowych, dzwonków koshi, shruti box, sansuli, tingshy…
A jeśli gracie i dźwięk Was wzywa – zabierzcie ze sobą Wasze instrumenty – DOŁĄCZCIE, twórzcie z nami mistyczne dźwięki!
Na swoim terenie gości nas: Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku
➡️ PRZESTRZEŃ ŻYWIOŁU OGIEŃ 🔥
Zlokalizowana w otulinie lasów Puszczy Zielonka. Znajdziecie tu naszych survivalowców oraz rekonstruktorów słowiańskich z ich praktyczną ofertą. Tu będzie aktywnie, edukacyjnie i warsztatowo – atrakcyjnie zarówno dla Dużych, jak i Małych.
➡️ PRZESTRZEŃ ŻYWIOŁU POWIETRZE 💨
Powietrze to aż dwie strefy – strefa ciała i strefa emocji.
W indiańskim tipi będziecie mogli skorzystać z masażu i refleksologii a w drewnianej chacie z warsztatów ruchu, zdrowego kręgosłupa, spotkań, ale też pełnowymiarowych koncertów.
Swoje progi otwiera dla nas: Traperska Osada – Bolechówko
➡️ POLANA JOGI 🙏
Pośród zieleni roślin i błękitów wody czeka na Was ustronna przestrzeń przeróżnych praktyk jogi. Zarówno za dnia, jak i zmierzchu 😉 W ruchu, tzw. „walking meditation” i „na matach”.
➡️ MŁODNIK 👧 🧒
Specjalnie przygotowana strefa dla dzieci. Pod profesjonalnym okiem animatorów, nasi najmłodsi uczestnicy wezmą udział w różnych animacjach i warsztatach. Dodatkowo Młodnik znajduje się blisko przestrzeni żywiołu Ogień, gdzie na dzieci i rodziny czeka szereg praktycznych zajęć.
W zielonych ramionach Puszczy Zielonki, wśród cichego szeptu wody DOTKNIJCIE Z NAMI TEJ NOCY.
A na zawołanie Serca i Puszczy odpowiedzieli:
– MAKIA masaż holistycznie: https://www.facebook.com/makiaannaparadowska
– Studio Jogi Czułość: https://www.facebook.com/studiojogi.czulosc
– 3 Drużyna Starszoharcerska CHAOS z Koziegłów https://www.facebook.com/ISzczepHarcerskiwKozieglowach
– wieloletni odtwórca historyczny Mariusz Urbaniak znany pod nazwą SWAROŻYC
– Fundacja Mundo Humano
– Traperska Osada Bolechówko: https://www.facebook.com/traperskaosadabolechowko
– Dorota Jagodzińska – eventy, warsztaty, animacje
– Luiza Szumiło Walczak: https://www.facebook.com/Kortella777
– Holistyczne Centrum Terapii Naturalnych i Dźwiękoterapii SHAKTI: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082687574308
– GOK Sokół w osobie Natalii Gilickiej: www.gok-sokol.plhttps://nadrewnie.blogspot.com
– Natalia Łochyńska – fizjoterapia: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550957410038
– Agnieszka Posavec – masaże i refleksologia
– Beata Przepióra
– Krąg Snów Weronika Koralewska: https://kragsnow.mmm.page
– Fundacja „Leśne Dziki” w osobie Karoliny Klaji „Inki: https://www.facebook.com/fundacja.lesnedziki
https://www.facebook.com/inkaiolo
– „Zielona ciocia” Anna Gałązka
– „Zielono Nam”: https://www.facebook.com/zielononam1
Za gościnę na tym wyjątkowym terenie dziękujemy: Stowarzyszeniu Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku oraz gminie Czerwonak.
Zapraszamy przez całe wakacje, a nawet odrobinę dłużej, na spektakle plenerowe nad Jeziorem Rusałka oraz nad Wartę do Starego Portu!
Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, a dokładne kalendarium znajdziecie poniżej.
Zagramy dla Was zarówno spektakle naszego Teatru jak i Teatrów z nami zaprzyjaźnionych. Wydarzenia te możliwe są dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Poznania. Partnerem medialnym jest Meloradio.
Więcej informacji o spektaklach: www.teatranimacji.pl
Spektakle nad Jeziorem Rusałka:
23 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE I” TEATR ANIMACJI
24 września godz. 17.00 wiek: 4+ – „BAJKI MALUTKIE II” TEATR ANIMACJI
DO ZOBACZENIA!
Czy to jestem ja? Czy to jesteś ty? Czasem podążam za śladem, czasem wyznaczam nową drogę.
Ulotne ślady na piasku zmieniają swoje kształty, ulotna chwila otwiera okno do przeszłości. Popatrzmy wstecz na nasze ślady.
Zapraszamy najmłodszych z opiekunami, na spektakl „Ślady” 23 września o godzinie 11:00.
Spektakl „Ślady” został zrealizowany we współpracy z Teatrem Helios z Niemiec.
Czas trwania: 40 minut
Wiek uczestników: 3 – 8 lat
Twórcy i twórczynie:
Reżyseria: Barbara Kölling
Asystent reżysera: Thilo Grawe
Dramaturgia: Erpo Bell
Muzyka: Robert D. Metzner
Występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
23 września 2023 r., godz. 11:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 16 w Suchym Lesie
bilety: 35 zł N/U do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon-pt godz. 8:00-16:00) lub www.bilety24.pl

CAŁA NADZIEJA W JAJKU – Teatr Animacji

23 WRZEŚNIA – SOBOTA, GODZ. 10:00
24 WRZEŚNIA – NIEDZIELA, GODZ. 10:00

KAMILA OLEKSIAK
REŻYSER: NATALLIA LEWANAVA
CZAS TRWANIA: 70 MIN.
DZIECI
REALIZATORZY
OBSADA:
Alicja Helfojer
Alena Hiranok (gościnnie)
Yuliia Semenenko-Kożuch (gościnnie)
Marek A. Cyris

koncepcja: Natallia Levanava, Alena Hiranok, Yuliia Semenenko-Kożuch
reżyseria: Natallia Levanava
scenariusz: Kamila Oleksiak
scenografia: Robert Romanowicz
muzyka: Andrei Ewdokimow
OPIS SPEKTAKLU
Niezależnie od tego, czy jesteś pingwinem, grzybem, czy nawet bakterią, w końcu zdasz sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i potrzebujemy siebie nawzajem, bez względu na to, jak różni jesteśmy. Wszystko, co robimy, ma konsekwencje i, jak wiadomo, trzepotanie skrzydła motyla na jednym końcu oceanu może spowodować tsunami na drugim końcu ziemi.

Ale jak dogadać się, gdy tak bardzo się między sobą różnimy? Czy to możliwe?

Spotkajmy się w Teatrze Animacji na Drugiej Tajnej Ratunkowej Akcji, Trudnej, Ale To Akurat Nic: TRATATAN. Zaproszeni zostaną przedstawiciele flory i fauny planety Ziemia czyli jeże, ryby, pingwiny, bakterie i… Ty. Zobaczymy, czy uda nam się dojść do porozumienia i zapobiec zbliżającej się katastrofie ekologicznej!

Przyjdź! Twój głos jest ważny! I tak, masz wpływ na przyszłość!

Jeśli nie będziemy współpracować, wszyscy umrzemy!

Spektakl dla Widzów od 7 lat.

Незалежно від того, чи ти Пінгвін, Гриб чи Бактерія, згодом зрозумієш, що всі ми живемо на одній планеті й потребуємо один одного, незважаючи на наші відмінності. Усе, що робимо – впливаємо на інших, бо як відомо, помах крил метелика на одному континенті може викликати цунамі на іншому.
Як нам домовитися, коли у нас так багато відмінностей? Це взагалі можливо?
Зустрічаємося в театрі анімації на Таємній рятувальній акції „Труднощі, але то нічого”. Серед запрошених гостей є представники флори та фауни, а саме: їжаки, риби, пінгвіни, бактерії і… ти, представник виду «homo sapiens».
Чи зможемо ми домовитися і запобігти екологічній катастрофі, що насувається?
Приходь! Твій голос важливий! І так, ти впливаєш на майбутнє!

Вистава для глядачів від 7 років

DZIÓB W DZIÓB – Teatr Animacji

23 WRZEŚNIA – SOBOTA, GODZ. 11:00
24 WRZEŚNIA – NIEDZIELA, GODZ. 11:00

MALINA PRZEŚLUGA
REŻYSER: IRENEUSZ MACIEJEWSKI
CZAS TRWANIA: 75 MIN Z PRZERWĄ
DZIECI
REALIZATORZY
Obsada:
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Igor Fijałkowski
Artur RomańskiScenografia – Robert Romanowicz

Muzyka – Łukasz Pospieszalski

OPIS SPEKTAKLU
Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: „Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!” Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką… Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg – kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat

Bilety: normalny 55 zł, ulgowy 50 zł, grupowy 45 zł
Równolegle z premierą spektaklu, odbyła się premiera książki Maliny Prześlugi i Roberta Romanowicza Dziób w dziób. Szkicownik scenografa, o której napisała Maria Maczuga na portalu kulturapoznan.pl : http://kulturapoznan.pl/ -> Opinie -> Biały kruk, szary gołąb.

FESTIWALE, WYJAZDY

15.10.2017 – 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2 przedstawienia)
– wyróżnienie jury profesjonalnego dla Maliny Prześlugi za sztukę „Dziób w dziób”
– Atest polskiej sekcji ASSITEJ

29.05.2017 – gościnnie w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

ECHA POWYJAZDOWE

Spotkanie z widzami po spektaklu prezentowanym na Festiwalu „Korczak” w 2017.
Rozmowa z Aleksandrą Leszczyńską po spektaklu prezentowanym na Festiwalu „Korczak” w 2017.

Premiera: 17.04.2016

W ramach finisażu wystawy „Skarby wydobyte z bagien. Życie codzienne łowców-zbieraczy z Krzyża Wielkopolskiego” sprawdzimy się w wykonywaniu zadań rodem z Epoki Kamienia.
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-11 lat na tematyczne warsztaty edukacyjno-plastyczne do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!
Zajęcia odbędą się w sobotę, 23.09.2023 o godz. 11.00., potrwają 90 minut i będą prowadzone w języku polskim, ale z możliwością tłumaczenia na język ukraiński, więc zapraszamy także dzieci z Ukrainy.
Zbiórka na dziedzińcu Muzeum.
Wstęp bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz Google: https://forms.gle/MPPHvutvoEEfhRr16
Zapisy od 11.09.2023.
Informacja o potwierdzeniu zapisu zostanie wysłana w ciągu 3 dni, na podany w zgłoszeniu adres.
Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych, nie grup zorganizowanych.
———————————————
У рамках фінішу виставки «Скарби, видобуті з боліт. Повсякденне життя мисливців-збирачів з Кшижа Великопольського» ми спробуємо себе у виконанні завдань прямо з кам’яної доби.
Щиро запрошуємо дітей віком 6-11 років на тематичні навчальні та мистецькі майстерні в Археологічний музей у Познані на вул. Wodna 27 (вхід з вул. Klasztorna)!
Заняття проходитиме у суботу, 23.09.2023 о 11.00, триватиме 90 хвилин і буде проводитись польською мовою, але з можливістю перекладу на українську, тому запрошуємо також дітей з України.
Збір у дворику музею.
Вхід вільний.
Кількість місць обмежена, необхідна реєстрація через гугл-форму: https://forms.gle/MPPHvutvoEEfhRr16
Реєстрація з 11.09.2023.
Інформація про підтвердження реєстрації буде надіслана протягом 3 днів на адресу, вказану в заявці.
Заняття призначене тільки для індивідуальних учасників, не приймаються заявки від організованих груп.
Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
🎬 Podróż Księcia
📅 23 września, godzinę 16:00 (start seansu)
📌 Ognisko na fyrtlu (os. B. Chrobrego 105, bud. SP Nr 17)
🆓 Wstęp wolny.
🎬 „Podróż księcia” (tytuł oryginału: „Le Voyage du Prince”)
Kategoria wiekowa: 11+
Reżyseria: Jean-François Laguionie, Xavier Picard
Kraj i rok produkcji: Francja, 2019
Czas trwania: 77 min
Wersja językowa: dubbing
Opis:
W zamkniętej społeczności, od wieków odseparowanej od świata, pojawia się tajemniczy przybłęda. Młody Tom jako jedyny potrafi porozumieć się z przybyszem. Kim jest zagadkowa postać podająca się za księcia i jakie ma intencje?
Ciekawski Tom znajduje zagubionego rozbitka na brzegu morza. Kim jest tajemniczy książę? Czy mówi prawdę o swoim pochodzeniu? Opiekunowie Toma, poważni naukowcy i naukowczynie, poddają księcia seriom testów, aby odkryć jego zamiary i zdolności. Czy jest taki sam jak inne małpy? Nieufność i sceptycyzm społeczności nie wróżą nic dobrego. Nikt nie wierzy, że w odległych krainach mogą żyć inne, tak samo rozumne małpy. Czy podróż księcia dobiegnie końca za kratami zoo? A może zamknięta społeczność otworzy się na nowe doświadczenia?
„Podróż księcia” to niezwykła, poetycka animacja pozwalająca spojrzeć na świat z otwartością i zrozumieniem. Skrajne perspektywy postrzegania wolności i strachu przed nieznanym każą zapytać: Czy naprawdę jesteśmy aż tak różni?
👉🤓Po seansie zapraszaMy do podsumowania i krótkiej dyskusji w sąsiedzkim gronie przy kawie i herbacie. Być może film skłoni do refleksji i znajdzieMy w nim nawiązania do sytuacji z Piątkowa oraz naszych mieszkańców_nek i sąsiadów_ek.
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przynoszenia własnych kubków 😉
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
*️⃣ Seanse filmowe mogą się odbywać dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.
📌 *Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4, od strony bloku OBCH 7. Przestrzeń dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (w tym poruszającymi się na wózkach).
💡 Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa. Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Przestrzeń placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na fyrtlu* (os. B. Chrobrego 105) otwiera się na mieszkańców przez Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 🙂
Warsztaty sąsiedzkie, podczas których ozdobicie Wasze tkaniny (m.in. koszulki, torby, poszewki, inne) pod okiem specjalistki rozpoczną się
📅 23 września o godzinie 10:30 🙂
Uczestnicy przynoszą swój materiał do ozdobienia – może to być koszulka, torba, poszewka na poduszkę i inne. Warunek: jasny materiał.
Na miejscu będą dostępne farby do malowania tkanin jasnych.
Spotkanie dedykowane dla osób w wieku 7+ (pod opieką pełnoletniego opiekuna).
Liczba miejsc ograniczona – czekaMy na Wasze zgłoszenia:
forms.gle/Eupd8293XyCNPt1F7
ProsiMy uważnie wpisywać liczbę zgłaszanych uczestników – uwzględniać siebie i/lub młodzież w łącznej liczbie zgłaszanych osób.
Na miejscu będą dostępne kawa, herbata oraz woda – zachęcamy do przynoszenia własnych kubków 😉
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
📌 *Ognisko na fyrtlu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 na os. B. Chrobrego 105. Wejście znajduje się od strony zachodniej, przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 4, od strony bloku OBCH 7.
💡 Każdy mieszkaniec i mieszkanka może włączyć się we wzbogacenie Osiedlowych działań poprzez akcję Inicjatywa dla Piątkowa. Więcej na ten temat w grupie CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2022+
facebook.com/groups/cilpzachodinicjatywy
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

Poranek dla dzieci: Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy – Sala 1


SALA 1 – KINOWA
Godzina

23.09 | g. 12 |

Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić: wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podążają jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy – szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

Pełna przygód, przyjaźni, humoru i wzruszeń opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami Mru i wyjątkowej ekipie: dziesięcioletniej Cleo, szalonej sąsiadce i psie Rambo, którzy wyruszą kocim tropem na wspólną wyprawę pełną zabawy. To będzie wspaniała mrrucząca przygoda dla całej rodziny!

MRU I JA: WIELKA PRZYGODA NA CZTERY ŁAPY, reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja, Szwajcaria 2023, 83′ ‍

Język: polskim dubbing

Już w najbliższą sobotę odbędą się zajęcia LogoSensoryczne dla Maluszków 0-4r.ż.
Będziemy się bawić wykorzystując bezpieczne dla dzieci masy plastyczne oraz pomoce sensoryczne. Przy okazji świetnej zabawy rozwiniemy zmysły i wesprzemy rozwój mowy Waszych dzieci.
Każde zajęcia to inna tematyka!
Do końca września obowiązuje cena promocyjna45zł/1h (dziecko+opiekun)
Godzina: 10:00-11:00
Obowiązują zapisy- liczba miejsc ograniczona!
Zapisy: 516-949-399 (wystarczy sms- odpiszę)
Więcej informacji: www.najsensowniej.pl
Miejsce: Pracownia Cztery Dłonie (Os. S. Batorego 16)

 

 

NIEDZIELA

 

Dzieciaki na Piętrze – „Ciało Ciałko” – Estrada Poznańska

Dokładnie za tydzień widzimy się w Scenie na Piętrze na wielkiej inauguracji cyklu DZIECIAKI NA PIĘTRZE! 💚
🟢 Bądźcie z nami na spektaklu (warsztaty już wyprzedane!) od Kolekttacz – zatrzymajmy się na chwilę w codziennej gonitwie i porozmawiajmy o… ciele! I pamiętajcie – w tym sezonie widzimy się zawsze w niedzielę.

Święto fyrtla Garbary

Zapraszamy na ŚWIĘTO FYRTLA GARBARY
24 września o 15:00 ponownie wyruszymy barwną paradą z Placu Kolegiackiego na Plac Bernardyński, gdzie następnie odbędzie się festyn z kiermaszem rękodzieła i warsztatami, okraszony pokazami tanecznymi i występami muzycznymi!
UWAGA – JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO WYDARZENIA, ZE SWOJĄ GRUPĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W PARADZIE, CZY TEŻ ZAPREZENTOWAĆ SWOJE PRODUKTY LUB DZIAŁALNOŚĆ LOKALNĄ, ZAPRASZAMY!!! Uwaga: stoiska dla naszych partnerów bezpłatnie! (e-mail do zgłoszeń: fundacja.kreaktywator@wp.pl)
Wydarzenie jest inicjatywą lokalną w ramach działań FYRTLA GARBARY – tworzą go partnerzy tej koalicji:
– WSKZiU nr 2 w Poznaniu
– Rada Osiedla Stare Miasto
– Fundacja KREAKTYWATOR,
– Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Zielone Centrum
– CIL STARtownia STARomiejska
– Fundacja Młyn Wsparcia
– Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu,
– MDK nr 1
– Poznańska Fundacja Artystyczna,
– Fundacja Zapis
– Zespół Szkół Odzieżowych
– Klub Seniora Niezły Młyn
– Wolontariat SP 82
– Kawalerowie Orderu Uśmiechu
– Zaułek Rzemiosła
– Art Cluster
– Fundacja Park Nadziei
– Przestrzeń Działań Otwartych
Wydarzenie dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Zagramy w gry plenerowe Molkky, Piankowe kręgle i inne gry.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zawodów w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym Partnerami jest Wydawnictwo Rebel i Wydawnictwo Tactic Games.
——————————–
#fundacjakrainanadziei #gryplenerowenaratajach #gryplenerowe #parkrataje #tactic #tacticgamespl #tacticgamesoy #tacticgames #mölkky #molkky #kubb #dobblexxl #rebelpl