Katarzynki 2022 – Poznański Klub Modelarzy Kolejowych

Katarzynki 2022 – Poznański Klub Modelarzy Kolejowych

Wczoraj pojawiliśmy się na Katarzynkach w Poznańskim Klubie Modelarzy Kolejowych. Staramy się odwiedzać go co roku, gdy otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Cieszy mnie entuzjazm, który wciąż wyrażają nasze dzieci.

W tym roku największą atrakcją okazało się uczestniczenie w kierowaniu ruchem pociągów na trzech różnych stacjach. Młodzi członkowie klubu byli bardzo pomocni, chętnie odpowiadali na WSZYSTKIE pytania siedmioletniego Gee. Widać było, że modele to ich pasja, ich zaangażowanie było zaraźliwe, choć nie rozumiałam większości komend i rozmów. Zastanawiałam się nawet przez chwilę, od jakiego wieku przyjmują nowe osoby ale musimy jeszcze trochę poczekać, bo dopiero od 8. klasy.

Info praktyczne:

25 listopada obchodzony jest dzień św. Katarzyny, patronki kolejarzy i przewoźników miejskich. Tegoroczne obchody zaplanowano na weekend 26-27 listopada w godz. 10.00-18.00.

Siedziba klubu mieście się przy ul. Fredry, w pobliżu Okrąglaka. Odwiedzamy go raz w roku, w Katarzynki.

Bilet rodzinny kosztował 50 zł, płatność tylko gotówką.

Do zobaczenia jest 6 sal. Nie można zwiedzać ich z wózkiem – znajdują się na różnych poziomach. Dwie na parterze, kolejne na tyłach budynku (trzeba na chwilę wyjść na zewnątrz).

Spędziliśmy tam dwie godziny, choć myślę, że być może młodsze lub po prostu mniej zaangażowane w tę tematykę dzieci, wyjdą stamtąd szybciej.

Oprócz modeli można było spróbować swoich sił na symulatorze oraz wsiąść do przedziału pociągu.

Katarzynki były oczywiście obchodzone również przez poznańskie MPK. W przyszłym roku przyjrzymy się pewnie bliżej jego atrakcjom. Bardzo zależy mi między innymi na ponownym zwiedzeniu Zajezdni przy ul. Głogowskiej.

W tym roku odbyliśmy przejazd Kolejką Parkową Maltanka. Nasz wagon, „kowbojkę,” ciągnęła lokomotywa Borsig Bn2t. Kursy były realizowane co pół godziny od 12.00 do 16.00.

Ceny biletów:

  • Bilet normalny jednorazowy – 10 zł (z dopłatą historyczną – 12 zł)
  • Bilet ulgowy* jednorazowy – 7 zł (z dopłatą historyczną – 9 zł)
  • Bilet wycieczkowy** – 5 zł (z dopłatą historyczną – 7 zł)
  • Bilet rodzinny*** jednorazowy – 30 zł (z dopłatą historyczną – 38 zł)

*Dzieci do lat 16
**Zorganizowana grupa dzieci i młodzieży do lat 16 (minimum 10 osób)
***Do 5 osób, w tym do 2 osób powyżej 16 roku życia

Nasze obchody uzupełniło zobaczenie lokomotywy pod Stadionem Lecha oraz obserwacja pociągów z okien lokalu Widoki w Bramie Poznania. Więcej kolejowych inspiracji możecie znaleźć we wpisie Stoi na stacji lokomotywa – propozycje dla miłośników pojazdów szynowych.

Gallery Wordpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *