PLAN ZAJĘĆ 13.12 – 19.12.2021

PLAN ZAJĘĆ 13.12 – 19.12.2021

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych [2 grupy] Dom Tramwajarza

Zapraszamy na cykliczne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Poniedziałek
Dwie grupy
Godz. 16:30-17:00 | 0-2,5 roku
Godz: 17:15- 17:45 |2,5 – 6 lat
UMUZYKALNIANIE, czyli jak rozkochać w muzyce najmłodszych.
Tak jak w przypadku języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.
Prowadzenie:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 7 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
Wstęp wolny
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne poniedziałki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie…
Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej w każdy poniedziałek od 16:00 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia). Przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez Dominikę. W każdej chwili możecie zrobić przerwę na przekąskę, wtedy dostaniecie od nas kawę lub herbatę. To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy kupić bilet. Pamiętajcie to NIE są zajęcia.
UWAGA! Wymagane obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do kupna biletów – przy ich zakupie na stronie zwróćcie koniecznie uwagę na DATĘ WYDARZENIA.

Cykliczne zajęcia w SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Nowości w listopadzie!
Poniedziałkowa grupa Przedszkolaki Odkrywają Świat prowadzi Agata Ryniecka i Magda.
W poniedziałek o 19:00 odbywać się będzie joga dla kobiet.
Grupa zabawowa nadal połączona z klubem 2latka w środy o 10:00.
Zapraszamy! 🙂
.
Poniżej przestawiam nowy grafik, który obowiązuje od września:)
Dla krótkiego przypomnienia czym są zajęcia zmysłowe w Klamerce:
Idea zajęć opiera się na poznawaniu przez dzieci świata za pomocą czterech zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku oraz węchu). Każde z zajęć w cyklu miesięcznym, poświęcone będzie koncentracji na jednym wybranym zmyśle i wokół niego przebiegać będą wszystkie aktywności, w których dzieci będą brały udział.
.
Zapisać na zajęcia możecie się:
pisząc maila na klamerka@klamerka.eu
pisząc wiadomość priv na messenger lub instagramową
telefonicznie na nr tel. 609279097
.
Jeśli chciecie dowiedzieć się więcej o zajęciach, to zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.klamerka.eu
Czekam na Wasze zgłoszenia,
Ada
Ps: zostały ostatnie wolne miejsca ♥️

Przypominam SZUFLADKOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

Na wszystko obowiązuje wcześniejsza REZERWACJA MIEJSCA

Zwiedzanie CK ZAMEKhttps://ckzamek.pl/media/gallery/md/DJI_0295.jpg

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

 

 

 

WTOREK

Święta na świecie

Można podejrzewać, że Boże Narodzenie na całym świecie wygląda dość podobnie, jednak nic bardziej mylnego! Wystarczy zajrzeć do naszych najbliższych sąsiadów, by przekonać się, że wcale tak nie jest. Na tym spotkaniu poznamy tajemnice świątecznej atmosfery w kilku krajach, także tych bardziej odległych!
Gdzie Święty Mikołaj przypływa na statku? Komu prezenty rozdaje Święta Łucja? Dlaczego w Hiszpanii z prezentami czeka się aż do Trzech Króli? Czy w Dubaju i Pekinie obchodzi się Gwiazdkę? Jak wygląda Boże Narodzenie w tropikach?
Na te i inne pytania odpowiemy Wam już we wtorek 🙂
CIL Fifna Wilda zaprasza – wstęp wolny 🙂

MALORT

Byłam dziś świadkiem wielkiej radości. Takiej, którą widać w błyszczących oczach, w uśmiechu od ucha do ucha i w nogach, które wręcz muszą podskoczyć, by dać ujście ów radości.
Obserwowałam z jaką radością obwieszcza ukończenie kolejnej „pracy”, jak sięga po następną kartkę, prosi o zmieszanie kolorów i zakropkowuje kartkę. Ciąg ten trwał kilkadziesiąt minut. Źródło radości było tak łatwo dostępne – odpowiednia przestrzeń, wspierająca osoba gotowa by zmieszać farby i zaczepić kartkę, oraz poczucie wolności w ekspresji.
Tak wygląda malowanie w malorcie. Znajdziecie tu radość, wsparcie, wolność. Dajcie się ponieść, pozwólcie sobie zabawić się farbami, pozwólcie sobie na wolność i radość.
Malujemy w każdy wtorek o godz 16.30 oraz w soboty o godz 11.00. mamy jeszcze miejsce w grupach.
P.S. Sytuacja opisana powyżej zachodzi podczas każdych zajęć 🙂

Warsztaty songwriterskie matka/córka | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na Warsztaty Songwriterskie, czyli warsztaty pisania piosenek.
Na przełomie listopada i grudnia, cyklicznie co tydzień zapraszamy matki i córki na warsztaty pisania piosenek. Każda para uczestniczek stworzy pod okiem instruktorki własną, wyjątkową piosenkę. Będzie to świetna okazja do wymiany myśli, porozmawiania o ważnych sprawach i stworzenia czegoś razem!
Projekt skierowany jest do młodzieży i rodziców. Zapraszamy serdecznie młodzież w wieku 12-19 lat (jesteśmy też otwarci na działania z młodszą grupą wiekową).
Zajęcia mają formę cykliczną, podczas 4 spotkań uczestniczki poznają tajniki pisania piosenek, komponowania muzyki z wykorzystaniem instrumentów i narzędzi (looper, efekty).
Terminy: 14.12
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań
Prowadzenie:
Yoenna
Wokalistka i autorka tekstów w wielu polskich projektach muzycznych, aktorka, kompozytorka i tancerka. Wyreżyserowała spektakl muzyczny WY-MY-CI. Występowała na scenach Teatru Nowego, Polskiego i Animacji w Poznaniu. Za swoją twórczość odebrała nagrodę m.in. na Festiwalu Słowa w Piosence FRAZY 2019. Muzyka wykonywana przez artystkę to elektronika złożona z instrumentalnych i wokalnych pętli. Towarzyszą jej nieoczywiste teksty zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zadebiutowała na scenie z solowym repertuarem w 2019 roku w Auli Artis w Poznaniu podczas premiery filmu „Slow Love” do którego stworzyła tytułową piosenkę. Na scenie często towarzyszą jej tancerze, którzy ruchem wprowadzają słuchacza w świat przedstawiony. Ze swoim koncertem performatywno-teatralnym „Odmęty” wystąpiła m.in. na Festiwalu Malta 2020.
Uczestniczki prosimy o zapisywanie się parami. Zajęcia są darmowe, obowiązują zapisy.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!

Warsztaty Eksperymentów

Czy jest lepszy sposób na zdobywanie wiedzy niż poprzez zabawę? 🧐 🤓Wszystkich ciekawych świata 🤖 🌏zapraszamy na warsztaty eksperymentów, podczas których:
* przeprowadzamy doświadczenia chemiczne i fizyczne,
* aktywnie poznajemy świat,
* pobudzamy ciekawość i wyobraźnię,
* udowadniamy, że w lato też może pojawić się prawdziwy śnieg,
* wykonujemy hipnotyzujące doświadczenia z suchym lodem i wiele innych.
Mali naukowcy 🧑‍🔬 👨‍🔬 wyposażeni w okulary ochronne i fartuchy badają, robią próby i przeprowadzają eksperymenty. Do dyspozycji mają akcesoria małego chemika – pipety, kolby a także różne roztwory i ciecze potrzebne do przeprowadzenia eksperymentów 🧫 🧪.
Zapraszamy w każdy wtorek o 18:00
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy za pomocą maila posnania@fikolki.pl, telefonu: 605505139 lub wiadomości prywatnej.

Cena warsztatów to 45zł/os.

 

 

ŚRODA

Świąteczne rękodzieło – warsztaty dla dzieci

Dom Sąsiedzki zaprasza na warsztaty!
Świąteczne rękodzieło – śnieżne ozdoby w słoikach.
Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Prowadząca: Patrycja Osoka
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Udział darmowy!
Kiedy? Środa, 15 grudnia 2021 godz. 17:00.
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Zapraszamy!

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.
👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Tradycyjne Środy GRUDZIEŃ // Warsztaty muzyczne + tańce

Wraz z Fundacją Pana Gara wznawiamy zajęcia muzyczne dla początkujących i średnio zaawansowanych adeptów polskiej muzyki folkowej.
19:00 – powtarzamy melodie z poprzednich zajęć
20:00 – Uczymy się nowej melodii
21:00 – luźne tańce z warsztatami podstaw
Zapraszamy z instrumentami bez prądu. Mile widziane wszystkie instrumenty, ale najwięcej z zajęć wyciągną akordeoniści oraz skrzypce, bębenki i instrumenty dęte (co nie przeszkadzało w utrzymaniu instrumentoróżności w przeszłości, było banjo, charango, djembe, wiolonczele, basy itp).
Fajnie będzie doświadczyć grania w grupie:)
Zapisz się do newslettera:
https://www.teofilzkatowic.com/newsletter-lekcyjny
Wysyłam tam nuty i informuję o spotkaniach.
Konieczne zapisy, ilośc miejsc ograniczona:
teofilzkatowic@gmail.com

GIVEBOX SĄSIEDZKI

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJna Sołaczu. Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, art. szkolne, przybory plastyczne, itp. Można też oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy i wydajemy różnego rodzaju rzeczy i sprzęty – nowe lub używane. Artykuły pozostawiane w Giveboxie muszą znajdować się co najmniej w dobrym stanie. Wewnątrz może znajdować się tylko jedna osoba (poza pracownikiem obsługi). Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu. Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00. Obecnie testujemy nasz pomysł na Givebox. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wam się podoba ta idea i co chcielibyście zmienić lub udoskonalić. Piszcie i odwiedzajcie nas w Givebox’ie garażowym przy ul. Śpiewaków 20 w Poznaniu! Nasz sąsiedzki Givebox został powołany do istnienia w grudniu 2020 r. w ramach projektu „CIL Sołacz” finansowanego z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera #dzialamyrazem

 

 

 

CZWARTEK

 

Pracownia artystyczna dla dzieci – grudzień

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat?
Zapraszamy Was na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego. W pracowni chcemy dzielić się sztuką. Tym co nas inspiruje, cieszy, porusza i daje spokój.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? 16.12.
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy:
Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Warsztaty songwriterskie ojciec / syn | Dom Tramwajarza

Zapraszamy na Warsztaty Songwriterskie, czyli warsztaty pisania piosenek.
Na przełomie listopada i grudnia, cyklicznie co tydzień zapraszamy ojców i synów na warsztaty pisania piosenek. Każda para uczestników stworzy pod okiem instruktora własną, wyjątkową piosenkę. Będzie to świetna okazja do wymiany myśli, porozmawiania o ważnych sprawach i stworzenia czegoś razem!
Projekt skierowany jest do młodzieży i rodziców. Zapraszamy serdecznie młodzież w wieku 12-19 lat (jesteśmy też otwarci na działania z młodszą grupą wiekową).
Zajęcia mają formę cykliczną, podczas 4 spotkań uczestnicy poznają tajniki pisania piosenek, komponowania muzyki z wykorzystaniem instrumentów i narzędzi (looper, efekty).
Terminy: 25.11, 2.12, 9.12, 16.12
Godz. 19-21
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji
Prowadzenie: Piotr „Bajzel” Piasecki
Artysta od ponad 15lat związany z poznańską sceną muzyczną, ma na swoim koncie artystycznym już 6 solowych płyt. Człowiek orkiestra, One Man Band, artysta niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Artysta zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festival (Babu Król), Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW w Austin (USA).Towarzyszył na trasach m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che, Baaba, Tymon&Transistors. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie zespołu POGODNO. Po zawieszeniu działalności zespołu, w 2011 wraz z liderem Jackiem Budyniem Szymkiewiczem założył duet Babu Król, który tworzą do dziś. W 2018r. Artyści połączyli siły z poznańskim zespołem Smutne Piosenki tworząc nowy projekt pod nazwą Nowa Fala Polskiego Dansingu. Od 2020r. wraz z Mariką Bocewicz tworzy duet AMBA. Bajzel również jako jeden z nielicznych polskich artystów został zaproszony do nowojorskiego studia MTV Iggy , gdzie zagrał koncert live na antenie muzycznej stacji telewizyjnej. Nie był to jedyny sukces artysty za Oceanem. Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel” zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008 obok utworów Omara Rodrigueza-Lopeza (Mars Volta) i Johnn’ego Casha. Piosenki Bajzla można usłyszeć również
na polskich składankach takich jak „Męskie Granie 2011” („Happy Love”), „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej).
Uczestników prosimy o zapisywanie się parami. Zajęcia są darmowe, obowiązują zapisy.
Zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!

Joga i uważność dla dzieci przedszkolnych

Czy wiesz, że regularna praktyka jogi pomaga zmniejszyć objawy ADHD wśród dzieci? Czy wiesz, że joga pomaga poprawić skupienie i koncentrację i prowadzi do równowagi emocjonalnej?
Już teraz możesz zapisać swoje dziecko na zajęcia jogi.
Na wesoło będziemy uczyć się uważności poprzez ruch. Dzieci wprowadzamy w świat jogi inaczej niż dorosłych – biegamy jak pieski, chodzimy jak kraby, zamieniamy się w szumiące drzewa, koncentrujemy się przy wyciszających aktywnościach, bawimy się oddechem, zapewniając jednocześnie nieco ćwiczeń logopedycznych 🙂
Joga wprowadza właściwe nawyki ruchowe, zapobiega wadom postawy w przyszłości, uczy akceptacji własnego ciała, poprawia koncentrację.
Każde zajęcia to nowa przygoda.
Zajęcia trwają 45 minut.
Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na godz. 16:00
Dzieci w wieku 7-10 lat zapraszamy na godzinę 17:00.
MIEJSCE: Klub Osiedlowy Kopernik, ul Newtona 14, Poznań
CENA zajęć: karnet za 4 zajęcia 100 zł. Wejście jednorazowe 30 zł.
ZAPISY:
SMS na 606 383 642
Zajęcia prowadzi Kasia Cichoń z Zakątek Jogi- instruktorka jogi dla dorosłych i dla dzieci, joginka z ponad 10 letnią praktyką. Prywatnie mama dwóch dziewczynek, które od urodzenia wprowadza w świat jogi poprzez zabawę, ucząc je uważności, świadomego oddychania i roli oddechu w regulowaniu własnych emocji

Joga i uważność dla dzieci 7-10 lat

Czy wiesz, że regularna praktyka jogi pomaga zmniejszyć objawy ADHD wśród dzieci? Czy wiesz, że joga pomaga poprawić skupienie i koncentrację i prowadzi do równowagi emocjonalnej?
Już teraz możesz zapisać swoje dziecko na zajęcia jogi.
Na wesoło będziemy uczyć się uważności poprzez ruch. Dzieci wprowadzamy w świat jogi inaczej niż dorosłych- podążając za potrzebami coraz bardziej rozwijających się zdolności motorycznych dzieci i dostosowując się do poziomu ich energii, z empatią i bez rywalizacji zadbamy o ich dobrostan fizyczny i psychiczny. Będziemy bawić się pozycjami jogi, bawić się oddechem, zapewniając jednocześnie nieco ćwiczeń logopedycznych 🙂 a na koniec skoncentrujemy i zrelaksujemy się przy wyciszających aktywnościach.
Joga wprowadza właściwe nawyki ruchowe, zapobiega wadom postawy w przyszłości, uczy akceptacji własnego ciała, poprawia koncentrację.
Każde zajęcia to nowa przygoda.
Zajęcia trwają 45 minut.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na godz. 17:00
Dzieci w wieku 4-6 lat zapraszamy na godzinę 16:00.
MIEJSCE: Klub Osiedlowy Kopernik, ul Newtona 14, Poznań
CENA zajęć: karnet za 4 zajęcia 100 zł. Wejście jednorazowe 30 zł.
ZAPISY:
SMS na 606 383 642
albo poprzez Messenger.
Zajęcia prowadzi Kasia Cichoń z Zakątek Jogi- instruktorka jogi dla dorosłych i dla dzieci, joginka z ponad 10 letnią praktyką. Prywatnie mama dwóch dziewczynek, które od urodzenia wprowadza w świat jogi poprzez zabawę, ucząc je uważności, świadomego oddychania i roli oddechu w regulowaniu własnych emocji

 

 

 

PIĄTEK

Świąteczny Bazar Wyspiańskiego 26

HOHOHOOO! 🎅🏻
RAZEM ROBIMY DOBRZE! ❤️
⭐️ ⭐️ ⭐️
Kiedy?
10-19 grudnia 2021
11:00-20:00
Gdzie?
ul. Wyspiańskiego 26, Łazarz, City Park
Co nas czeka?
Świąteczny klimat, piękna choinka, gwiazdor, rzeźby lodowe, wspaniali wystawcy, warsztaty i spotkania rozwojowe, muzyka na żywo i liczne atrakcje.
Tak, to właśnie razem zebraliśmy blisko 💰36 000 PLN na cele społeczne, za co szalenie Wam dziękujemy! 🥰
🔹 17 grudnia, piątek
11:00-20:00 Wspaniali wystawcy
17:00-18:00 Świat zimowych bajek – czytają Wolontariusze Fundacji Zaczytani.org, Kawiarnia Cappuccina
🔹 18 grudnia, sobota
11:00-20:00 Wspaniali wystawcy
11:00-20:00 DJ i świąteczny klimat
12:00 Warsztaty z dekorowania pierniczków, Kawiarnia Cappuccina
13:00 Słodka niespodzianką od Gwiazdora
13:00-16:00 Warsztaty „Szyszkowe Stroiki” z Paranormalsi, Galeria Wyspiańskiego 26
14:00 Spotkanie #wakeupłazarz z certfikowanym coachem – Basią Ziębą, która poprowadzi zajęcia dla seniorów, ćwiczenia pamięci i koncentracji, Lobby przy Kawiarni Cappuccina
16:00 Spotkanie #wakeupłazarz z Joanną Kowal, autorką książki „Dusza w Jeansach”, Lobby przy Kawiarni Cappuccina
16:00 Muzyczna niespodzianka na żywo – wspólne kolędowanie, Scena pod chmurką
🔹 19 grudnia, niedziela
11:00-20:00 Wspaniali wystawcy
11:00-20:00 DJ i świąteczny klimat
12:00 Oprowadzenie przez Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz po wystawie Poznajemy Powstanie Wielkopolskie, Ogrodzenie od ul. Wyspiańskiego, przy przystanku autobusowym
13:00 Prezentacja książki „Cisza Moja Siła” autorstwa Michaliny Kentzer, Lobby przy Kawiarni Cappuccina
13:00-16:00 Warsztaty „Szyszkowe Stroiki” z Paranormalsi, Galeria Wyspiańskiego 26
16:00 Muzyczna niespodzianka na żywo, Scena pod chmurką
18:00 Charytatywna Milonga na Wyspiańskiego 26, Kawiarnia Cappuccina
⭐️ ⭐️ ⭐️
Do zobaczenia! 🤗
WSTĘP WOLNY, A CEL CHARYTATYWNY!
P.S. NASI WOLONTARIUSZE SĄ DO TWOJEJ DYSPOZYCJI, JEŻELI MOŻEMY POMÓC TOBIE SPĘDZIĆ SUPER WEEKEND NA NASZYM BAZARKU, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. WSPÓLNIE POKONAMY WSZELKIE PROBLEMY!
📞 +48 698 63 55 19
#bazarwyspiańskiego26
#wakeupłazarz
#łazarz
#poznań
#celcharytatywny

POCZTA GWIAZDORA

Na pewno każde dziecko wie, że Gwiazdor w Święta Bożego Narodzenia ma mnóstwo pracy. By Mu pomóc Miasto Poznań i Fundacja „Flow Art” obiecuje zebrać listy wszystkich grzecznych dzieci mieszkających w Poznaniu i przekazać je Gwiazdorowi!
Jak?
W Centrum Inicjatyw Rodzinnych na Ratajczaka 44 czeka na Was specjalna skrzynia. Nieco magiczna, czerwona i baaaardzo pojemna!
Wystarczy przyjść, wrzucić swój list, odebrać potwierdzenie nadania ze specjalną pieczęcią i czekać, aż marzenia zostaną spełnione.
Warunkiem koniecznym jest bycie bardzo grzecznym przez cały rok!
Na listy czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Akcja trwa do 23 grudnia 2021 r. Na miejscu, w zamian za list zostanie wydane specjalne potwierdzenie nadania z pieczęcią prosto od Gwiazdora.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#CIR #FlowART #Poznań #Poznańwspiera #MiastoPoznań #pocztagwiazdora

Spotkanie w Krainie Świąt. Bajka improwizowana

Królewna na słoniu goni dzikiego wilka? Żółte palmy na magicznej wyspie chichotają na widok wiewiórek, chcących podbić nowy ląd? Syrenka wznosi się do góry dzięki znalezionym skrzydłom z waty cukrowej?
Można by rzec niestworzone rzeczy, a jednak z pomocą wyobraźni wszystko jest możliwe! W Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami” stworzymy spektakl improwizowany i wyreżyserowany (uwaga, uwaga!) przez wasze zdolne pociechy! Czworo aktorów wcieli się w cudowne postacie i stworzy jedyną w swoim rodzaju bajkę w oparciu o sugestie widowni.
Spektakl odbywa się w reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą widzów.
Bilety w cenie 20 zł dostępne w ODK “Pod Lipami” (tel.: +48 61 630 33 47) dla każdego uczestnika od lat trzech. Zalecany wiek od 4 lat.
Osiedlowy Dom Kultury “Pod Lipami”
17.12.2021r., godzina 18:00
Zapraszamy tych małych i dużych!
Czekamy na was! Do zobaczyska!
Bujdy i Bajania & Niestworzone Rzeczy

Gordonki – Domek Montessori

Obserwowaliście może kiedyś niemowlę, które kołysze głową w rytm muzyki lub malucha, który podryguje, gdy włączymy radio? Rodzimy się z wrodzonymi zdolnościami muzycznymi, które często zatracamy, ponieważ o nie nie dbamy. Rozwijanie zdolności muzycznych idzie w parze z rozwijaniem wielu innych zdolności i kompetencji. Warto o to zadbać w pierwszych kilku latach życia dziecka. Zapraszamy na zajęcia Gordonki prowadzone przez Martę Grabowską (Pam Pam przy Plantach) w Domku Montessori.
Jeśli jesteście ciekawi jak ważne są pierwszych latach życia dziecka w rozwijaniu zdolności muzycznych posłuchajcie wywiadu z Martą: https://fb.watch/8iKgI47QMm/ .

 

 

SOBOTA

Wydarzenia dla rodzin podczas Betlejem Poznańskiego na Łazarzu

W grudniowe weekendy zapraszamy na Łazarz, gdzie podczas Betlejem Poznańskiego w namiocie – strefie rodzinnej odbędą się specjalne świąteczne spotkania i warsztaty.
Zaczynamy 5 grudnia od 12:00 do 15:00
A następnie w dwie kolejne soboty w godzinach 15:00-18:00 oraz niedziele 12:00-15:00
W każdy weekend czekać będzie inny świąteczny bohater.
Najpierw Mikołaj, później Gwiazdor, a na koniec Dziadek Mróz.
Bedzie też kącik pisania listów do tych ulubionych bohaterów 🙂
Oprócz tego bezpłatna bajkowa karuzela.
Rozgrzewać będzie ciepła herbata i koło fortuny z niespodziankami.
A nasz fotograf zrobi wszystkim chętnym pamiątkowe świąteczne zdjęcie.
Co jeszcze?
18 i 19 grudnia to weekend pod hasłem integracji – odwiedzi nas Dziadek Mróz (Międzynarodowa Fundacja OPEN), zagości u nas tez Niewidzialna Ulica,
18 grudnia będziemy śpiewać w różnych językach (CIM Horyzonty i CIL Łazanka), nie zabraknie tez tradycyjnego kolędowania (dzieci z SP nr 9) oraz wielu ciekawych warsztatów i migania 🙂
Cykl naszych spotkań zamknie muzyczne spotkanie z Wujkiem Ogórkiem (19.12 o 14:00)
WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
Cykl wydarzeń dla rodzin podczas Betlejem Poznańskiego na Łazarzu finansowany jest przez Miasto Poznań #poznanwspiera

„Let it snow” – koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne

Choć dziś nie wiemy, jaka będzie aura za oknem, wiemy na pewno, że w świąteczny nastrój wprowadzi nas orkiestra, która nigdy nie zawodzi.
„Let it snow!” to tytuł przedświątecznego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne, który odbędzie się 18 grudnia w CK Przeźmierowo. W repertuarze usłyszymy utwory związane z tematyką świąteczną w najnowszych aranżacjach i rozrywkowych rytmach. Będą znane i mniej znane piosenki, a to wszystko wybrzmi dzięki naszym młodym, niezwykłym muzykom pod batutą Pawła Joksa.
Obowiązują bezpłatne wejściówki (max 4szt./os.) dostępne w kasach GOK SEZAM: Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.
Przypominamy, że podczas wszystkich wydarzeń GOK SEZAM obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Szczegółowy regulamin dostępny na stronie www.goksezam.pl.

Kiermasz świąteczny w Domu Sąsiedzkim

Zapraszamy na świąteczny kiermasz w Domu Sąsiedzkim, na którym znaleźć będzie można rękodzielnicze ozdoby. Cały dochód z kiermaszu tak, jak w ubiegłych latach, przeznaczony zostanie na rzecz naszej dębieckiej koleżanki, która od lat zmaga się z chorobą.
Kiedy? 18 grudnia start godz.: 10:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od Kasztanowej)
Wstęp wolny!
Jeśli chcesz przekazać coś na kiermasz – zadzwoń: Julia 517641212.
Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dom Sąsiedzki na Dębcu.
Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.

Świąteczne kolędowanie

Zapraszamy na wspólne sąsiedzkie kolędowanie z Zespołem Siły Specjalne z fundacji Nordoff Robbins Polska.
Wstęp wolny!
Kiedy? 18 grudnia godz.: 12:00.
GDZIE? W mobilnym centrum muzyki, które stanie przy Domu Sąsiedzkim (ul. Bukowa 2A, wejście od ul. Kasztanowej).
Słów kilka o naszych gościach i ich niezwykłym pojeździe:
ZESPÓŁ SIŁY SPECJALNE
Siły tkwią w zespole i jego różnorodności. Każda osoba znajduje w nim odpowiednią dla siebie rolę, każda jest ważna. Jest wśród nas dziesięcioletnia wokalistka i siedemdziesięcioletni debiutant ruchu scenicznego. Są muzycy zawodowi i wykonawcy na początku swojej drogi muzycznej, w tym członkowie i członkinie z niepełnosprawnościami, a także osoby w kryzysie bezdomności. Występujemy na ulicach, w plenerze, szpitalach i w ośrodkach specjalnych. Podczas naszych koncertów nie ma podziału na publikę i wykonawców. Chętni i chętne mogą włączyć się do wspólnej gry – Siły Specjalne to My i Wy!
MOBILNE CENTRUM MUZYKI
to przewoźny pokój muzykoterapii i plenerowa scena muzyczna
stworzona przez Fundację Nordoff Robbins Polska. Wewnątrz Centrum
odbywają się indywidualne spotkania terapeutyczne z osobami mało
mobilnymi i odizolowanymi. Po uchyleniu jego bocznej ściany pojazd
staje się przestrzenią otwartych koncertów z udziałem szerszych
społeczności, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

GORDONKI 0-3 lat

Zajęcia prowadzone są według teorii prof. Edwina E. Gordona – oparte na śpiewaniu róznorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne).
Gordonki rozwijają nie tylko zdolności muzyczne dzieci, ale i zdolności manualne czy koordynację ruchową. Wspomagają też naukę mowy.
Podczas zajęć dzieci osłuchują się z bogatym repertuarem melodyczno-rytmicznym (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style), wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości i wspaniale się bawiąc.
Prowadzący ukończyli kurs teorii E.E. Gordona.

 

 

 

NIEDZIELA

Pod choinkę… SKOWRONKI! Koncert Świąteczny.

SALA WIELKA
Godzinag. 18
18.12.2021
15.00 zł
18 i 19 grudnia w sali Wielkiej CK ZAMEK, jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI.

W dwóch bliźniaczych koncertach wystąpią wszystkie grupy skowronkowe. Obok utytułowanych i dobrze znanych w Polsce i na świecie SKOWRONKÓW, wystąpią ich młodsze koleżanki ze SKOWRONECZKÓW i MAŁYCH SKOWRONKÓW. W programie koncertów znajdą się polskie kolędy i pastorałki w ujmujących aranżacjach młodych polskich kompozytorów, a także pieśni bożonarodzeniowe innych narodów.

Urok dziewcząt, repertuar i perfekcja wykonania są gwarancją niezwykłych przeżyć estetycznych, które wprowadzą słuchaczy w niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia.

Wystąpią:

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI
Alicja Szeluga – Dyrygent

Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI

Chór Dziewczęcy Małe SKOWRONKI
Julia Łynsza – Dyrygent
Beata Polak – Instrumenty perkusyjne
Ola Patrzykont – Instrumenty perkusyjne
Czesław Łynsza – Fortepian

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 30 i 15 zł do nabycia w kasie zamkowej i na www.bilety24.pl

Domowiki i Historia o poznańskich koziołkach Spektakl dla dzieci Dom Tramwajarza

Zapraszamy serdecznie na spektakl pt. Domowiki i historia o poznańskich koziołkach Teatru Lalek Bum Cyk Cyk.
19.12.2021, godz. 12
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Penie wszyscy znacie koziołki z poznańskiego rynku, które zawsze w południe trykają się, ale nie wszyscy znacie legendę o tym jak to się stały symbolem Poznania.
Historię o koziołkach opowiadają domowiki – domowe duszki, które potrafią być pomocnikami, a zarazem małymi żartownisiami – jeśli nie zostawi im się chociażby okruszka ciastka.
Zapraszamy na spektakl lalkowy dzieci i rodziny z dziećmi.
Bilety:
15 zł pojedynczy, 10 zł w ramach karnetu rodzinnego (przy zakupie min. 3 biletów). Bilety dostępne są biurze Domu Tramwajarza, do nabycia w dniu spektaklu lub na platformie GoOut (link wkrótce).
Zapraszamy serdecznie

Zmiana terminu! Świąteczne spotkanie przy ognisku w Wolnej Leśnej Szkole

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie świąteczne w naszej szkole. Będzie to okazja, aby poznać nasze miejsce i wspólnie spędzić miły, świąteczny czas przy ognisku.
Miejsce: ul. Polarna, Morasko
Program:
14:45-15:30 Mini warsztat dla rodziców z Agnieszką Koluch w jurcie (max. 12 osób)
15:30-17:30 Gry planszowe w jurcie z Filipem
od 15:30 ognisko
Podczas spotkania świątecznego będzie możliwość zakupienia drobiazgów na naszym mini kiermaszu świątecznym a także zakupienie ciasta i wypicia ciepłej herbaty i kawy (Cały dochód przekazany będzie na Fundację Przestrzeń Przylesie).
Chcecie nas odwiedzić? Wyślijcie sms: 888202604 i napiszcie do nas (chcemy mniej więcej oszacować ile osób nas odwiedzi).
Klara Muu, która zamierza spędzić pierwsze święta Bożego Narodzenia na farmie swojego ojca, odkrywa, że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów świątecznych. Z pomocą sprytnego Elfa Klara wprowadza w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udziela się wszystkim mieszkańcom. Przy okazji główna bohaterka dowiaduje się, co tak naprawdę jest ważne w świętowaniu Bożego Narodzenia.
NIEDZIELA, 19 GRUDNIA 2021 GODZ. 15
Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:
Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/206269
Podczas seansu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.