PLAN ZAJĘĆ 27.09 – 03.10.2021

PLAN ZAJĘĆ 27.09 – 03.10.2021

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Kinie Muza!

❤ Już po raz 8. najlepsze tytuły dla młodych widzów ubarwią Muzowe ekrany. Wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty z radością zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!
📌 MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do młodych widzów już od 4 roku życia oraz wszystkich tych, którzy chcą spojrzeć na świat z dziecięcej perspektywy. Niezwykli bohaterowie zabiorą nas w nieznane, rozbawią, wzruszą i skłonią do refleksji o odwadze, wolności, tradycji, przyjaźni ponad podziałami, dzikiej naturze, postawach obywatelskich, wartościach rodzinnych, czy obecności w świecie wirtualnym.
_____
📌 Nasz plan działania:
→ 2 września: odsłona programu 8. MFF Kino Dzieci, start sprzedaży biletów w kasie kina i online
→ 25 września – 3 października: stacjonarna odsłona Kina Dzieci
→ 7 – 24 października: festiwalowe pokazy online
_____
W programie m.in. doceniona na świecie, wykonana techniką animacji lalkowej, czesko-francusko-polsko-słowacka koprodukcja “NAWET MYSZY DĄ DO NIEBA” (6+) w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička. Lalki, których niemal połowa powstała w Polsce, przygotowała firma Momakin z Łodzi, a animacje – m.in. polscy artyści: Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner, Stanisław Szostak. Autorem muzyki jest Krzysztof A. Janczak. Światowa premiera animacji miała miejsce w czerwcu, na prestiżowym festiwalu animacji we francuskim Annecy (Annecy International Animation Film Festival). Kilka dni później obraz zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Shanghai Film Festival.
Wizualnie zachwyci nas również najnowsze anime Mamoru Hosody pt. “BELLE”. Reżyser nominowanego do Oscara i znanego widzom Kina Dzieci „MIRAI”, tym razem zabiera nas do świata wirtualnego, by opowiedzieć historię niczym z “PIĘKNEJ I BESTII”. Animacja na Festiwalu w Cannes została przyjęta przez widzów rokordową, 14-minutowa owacją na stojąco!
_____
Odsłona pełnego programu oraz start sprzedaży biletów już 2 września.
Spotkajmy się i celebrujmy razem filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów!
Do udziału zapraszamy zarówno widzów indywidualnych, jak i grupy szkolne.
Bilety: 14 zł – indywidualny, 12 zł – grupowy (powyżej 10 osób) i Karta Rodziny Dużej

Nie przyjmujemy rezerwacji na seanse weekendowe | Rezerwacje grupowe na seanse w tygodniu: telefonicznie – 61 852 34 03 lub mailowo – muza@kinomuza.pl

Taniec dla dzieci – zupełnie NOWE zajęcia

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia gościnne prowadzone przez Studio Tańca Romy Jakubowskiej
Podczas spotkań:
Przenosimy się w świat bajek tańcząc do utworów z filmów takich jak: SHREK, KRÓL LEW, MULAN, MADAGASKAR, TROLLE, VAIANA, KRAINA LODU czy SMERFY.
Poznajemy utwory lat 50-tych i 60-tych m.in. „Rudy rydz”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Nie zadzieraj nosa” czy „Autostop”.
Odwiedzamy różne zakątki świata tańcząc m.in. taniec hiszpański, bretoński, rosyjski, cygański, hinduski, amerykański, latino i koniecznie wszystkie hity taneczne na czasie.
Zamieniamy się w Indian lub w afrykańskich wojowników, przenosimy do dżungli, uciekamy przed dzikiem oraz lecimy jak pegazy
Uczymy się kroków uproszczonych rock&roll’a, samby, charlestona, cha-cha-cha, twista i walca
Nasz program prowadzimy metodą odtwórczo-naśladowczą wplatając elementy improwizacji ruchowej oraz zadania rozwijające wyobraźnię dziecka. Staramy się dawać poczucie sukcesu i akceptacji wszelkich działań, które dziecko podejmuje podczas zajęć.
Dla wszechstronnego rozwoju dziecka zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu i słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę
KIEDY: poniedziałki, godz. 16.45 (dzieci 3-4l), godz. 17.30 (dzieci 5-6l)
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE
ZA ILE: 100zł/umowa miesięczna
ZAPISY: konieczna rezerwacja miejsc, zapraszamy do kontaktu przez FB lub SMS 609508052

Wrzesień z zumbą- bezpłatne zajęcia w Ogrodzie Łazarz z Klaudią

„Wrzesień z zumbą W Ogrodzie Łazarz”- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska.
Uczestnicy zajęć są zobowiązani do zachowania zasad przewidzianych w obowiązujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zajęć.

Cykliczne zajęcia w SAMO-dzielni. Pracownia psychologiczno-edukacyjna

Uwaga! Kilka zmian!
W grafiku zaznaczyliśmy zajęcia, które już się odbywają regularnie (na zielono). Zapisy przez: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
Na część zajęć (szare) zbieramy zapisy i uruchomimy je, gdy uzbiera się minimalna ilość osób. Prosimy o kontakt telefoniczny 888202604.
Uwaga! Zmiana godziny sensoraki na 11:15 w czwartek.
.
Poniżej przestawiam nowy grafik, który obowiązuje od września:)
Dla krótkiego przypomnienia czym są zajęcia zmysłowe w Klamerce:
Idea zajęć opiera się na poznawaniu przez dzieci świata za pomocą czterech zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku oraz węchu). Każde z zajęć w cyklu miesięcznym, poświęcone będzie koncentracji na jednym wybranym zmyśle i wokół niego przebiegać będą wszystkie aktywności, w których dzieci będą brały udział.
.
Zapisać na zajęcia możecie się:
pisząc maila na klamerka@klamerka.eu
pisząc wiadomość priv na messenger lub intagramową
telefonicznie na nr tel. 609279097
.
Jeśli chciecie dowiedzieć się więcej o zajęciach, to zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.klamerka.eu
Czekam na Wasze zgłoszenia,
Ada
Ps: zostały ostatnie wolne miejsca ♥️
Jest PLAN 🙂
więcej informacji wrzucę do końca tygodnia (tzn. kto, co, po co i dlaczego )❤️
Z informacji WAŻNYCH 🙂
👉 ZACZYNAMY od 6.09
👉 Pierwszy tydzień to DARMOWE ZAJĘCIA POKAZOWE
👉 ROBOTYKA rusza od października
👉 Każde zajęcia mają salkę zabaw ▶️ przed lub po zajęciach 👏💙💚💛
👉 Wprowadzamy LUŹNE PIĄTKI /SOBOTY czyli fun dla dzieci i chilli dla dorosłych 🖤🎉🍫☕🎡
👉 Będą PAKIETY ŁĄCZONE tzn. w ramach jednego karnetu można uczestniczyć w kilku zajęciach szczegół do końca tygodnia
👉 Godziny przed południem to CZAS DLA NAS czyli aktywne spędzenie czasu DUŻYCH+MAŁYCH tzn. są to zajęcia dla dorosłych z udziałem dzieci, ale dzieci mogą w tym czasie mieć brać udział w zabawie swobodnej obok 🙂
🧡❤️💙💚💛
To co PODOBA SIE ?

Grafik – Ciekawskie Łapki

Jest ❗Po małej aktualizacji jest nasz grafik.
🤔 A dlaczego po małej aktualizacji??
Dlatego, że poznałyśmy super osobę, która będzie prowadziła Gordonki w Ciekawskich Łapkach. 🎶
(Gordonki startują 21.09.)
Zapoznajcie się z naszym grafikiem i może wybierzecie coś dla siebie i swojego dziecka 😊
Poniżej znajdziecie również opis naszych zajęć i cennik.
👐Kim są Ciekawskie Łapki👐❓
Ciekawskie Łapki to pacynki, które zawsze witają się z naszymi Małymi Gośćmi tą samą piosenką. Są kolorowe, mięciutkie, ciekawskie i bardzo lubią dzieci.
🖊️Jak się zapisać?
Poprzez wiadomość na fb, mailowo (ciekawskie.lapki@wp.pl) lub telefonicznie (500258072).
💸Płatność przelewem przed zajęciami lub gotówką w dniu zajęć.
🏠 Gdzie możecie się z Ciekawskimi Łapkami spotkać?
Os. Władysława Jagiełły 29/2N, Poznań
✅Grafik obowiązuje od 6.09.2021.
Macie pytania ❓Chętnie odpowiemy. 😊
Zapraszamy do kontaktu.

Niesamowity świat wyobraźni E.T.A. Hoffmanna

Zapraszamy na niezwykłą wystawę ilustracji Aleksandry Kucharskiej-Cybuch. Na wystawie zobaczyć będzie można zilustrowane baśnie E.T.A. Hoffmanna „Tajemnicze dziecko”, „Dziadek do Orzechów i Król Myszy” oraz „Złoty Garnek”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 21.09.2021 o godzinie 17:00 w siedzibie Fundacji Barak Kultury przy al. Marcinkowskiego 21 w Poznaniu.
Aleksandra Kucharska- Cybuch, absolwentka Wydziały Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, grafiką i scenografią. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Autorka ilustracji do baśni „Dziadek do Orzechów i Król Myszy” oraz „Tajemnicze dziecko” E.T.A. Hoffmanna.
———————————————
Tajemnicze Dziecko
Baśń E.T.A. Hoffmanna opowiada o rodzeństwie Bogumile i Feliksie, które pewnego dnia spotyka w lesie tytułowe dziecko i razem z nim stawia czoło złemu Pepserowi.
„Tajemnicze dziecko” to niezwykła, niejednoznaczna baśń, którą można odczytywać na różnych poziomach. Opowiada o zwyczajnym świecie, do którego wkrada się magia, o sile wyobraźni i harmonii z naturą jako recepcie na szczęście, o tym, że każdy z nas powinien zachować w sobie coś z dziecka.
W nowym przekładzie tłumaczka Eliza Piecul-Karmińska zachowała jak największą wierność oryginałowi, a oprócz tego oczyściła tekst z cenzorskich cięć i nachalnego dydaktyzmu poprzednich tłumaczeń.
Niepowtarzalną atmosferę utworu doskonale oddają ilustracje Aleksandry Kucharskiej- Cybuch.
———————————————
Dziadek do Orzechów i król Myszy
W 2011 r. nakładem wydawnictwa Media Rodzina została wydana inna klasyczna opowieść E.T.A. Hoffmanna „Dziadek do Orzechów i Król Myszy”. Ta niezwykłą baśń z pogranicza rzeczywistości, snu i fantazji, która zainspirowała Piotra Czajkowskiego do skomponowania jednego z najsłynniejszych baletów, ukazała się w nowej, odświeżonej oprawie: znakomitym przekładzie Elizy Pieciul- Karmińskiej z niezwykłymi ilustracjami Aleksandry Kucharskiej Cybuch.
—————————————–
Złoty Garnek
Opowieść E.T.A. Hoffmanna „Złoty Garnek” uważana jest za arcydzieło literatury romantycznej.
Opowiada o przygodach młodego studenta Anzelmusa, który zajmując się kopiowaniem starych pism, nagle musi zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami i zdecydować, co jest dobre, a co złe.
Wydarzenie realizowane we współpracy z Wydziałem Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania oraz wydawnictwem Media Rodzina.

Fałszerze i Agenci. Wielki pościg

Ktoś próbuje zafałszować historię Ostrowa Tumskiego! Wyruszcie z detektywem Maksem w pościg
za fałszerzami i ocalcie przeszłość poznańskiej wyspy. Rozwiążcie zagadki, poprawcie przekłamania, odnajdźcie ukryte pieczęci i powstrzymajcie fałszerzy. Przed Wami zadania na spostrzegawczość, układanki, zagadki dźwiękowe i logiczne, szyfry i wiele innych. W ich rozwiązaniu pomogą Wam gadżety prawdziwych agentów oraz komunikatory (audioprzewodniki), dzięki którym połączycie się z bazą.

Zapraszamy na grę dla rodzin na ekspozycji Bramy Poznania!

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat

Premiera: 14 sierpnia 2021 r.

Terminy: od wtorku do piątku godz. 11:00 – 16:00; soboty i niedziele godz. 11:00 – 17:00

Uwaga! Wejścia co 20 minut. Na każde wejście zapraszamy 1 rodzinę.

Bilety: normalny 20 zł / od osoby, ulgowy 15 zł / od osoby, rodzinny 40 zł / od rodziny (maksymalnie 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci); bilety dostępne są w kasie Bramy Poznania i na stronie internetowej www.bilety.bramapoznania.pl (w sprzedaży od 2.08.2021 r.)

Czas przejścia gry: ok. 1,5 godziny

Dźwięki wokół Cybiny

Data zakończenia
31.10.2021
Gdzie?
Galeria Śluza
ul. Dziekańska 2

W te wakacje zapraszamy do Galerii Śluza na wyjątkowe spotkanie z dźwiękami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych odbiorców i ich rodziców i opiekunów.

Wystawa Dźwięki wokół Cybiny pozwoli nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie będziemy go natomiast słuchać!

Wiecie, że otaczające nas odgłosy tworzą całe pejzaże dźwiękowe? Są one inne dla każdego miejsca. Na wystawie  dowiemy się, jaki jest pejzaż dźwiękowy doliny Cybiny. Posłuchamy wspólnie nagrań uchwyconych nad rzeką oraz na pobliskim Ostrowie Tumskim i Śródce.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dźwięki są elementem naszego dziedzictwa? Czy są ważne i należy je chronić, aby można je było usłyszeć także w przyszłości? Zastanowimy się też, które dźwięki psują pejzaż tego miejsca.

A na sam koniec każdy będzie mógł  poczuć się jak kompozytor i stworzyć utwór, w którym instrumentami będą odgłosy miasta!

 

Koncepcja wystawy oraz teksty: Zuzanna Skibińska, Olga Tarczyńska-Polus, Anna Pikuła

Konsultacja merytoryczna: Eryk Kozłowski

Nagrania dźwiękowe: Eryk Kozłowski, Zuzanna Skibińska

Projekt graficzny i aranżacja: Pola Augustynowicz

Nagrania lektorskie: Iwona Pluta, Jan Jaszczak

Produkcja filmu: Jan Jaszczak, Marika Kielar, Dorota Piwowarczyk, Zuzanna Skibińska

Zdjęcia: Łukasz Gdak

Tłumaczenie na język angielski: Dorota Piwowarczyk

Koordynacja: Anna Pikuła, Olga Tarczyńska-Polus

Produkcja: Poznańskie Centrum Dziedzictwa

Na wystawie prezentowany jest stół multimedialny Fonomapa, który powstał w ramach  20. Biennale Sztuki dla Dziecka organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autorami projektu są Szymon Kaliski i Patryk Lichota.


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

 

 

 

WTOREK

Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci i opiekunów

Międzypokoleniowe Warsztaty kulinarne z Jolantą Zielińską – dla dzieci i opiekunów „Łazarski pieróg”.
Spotkanie odbędzie się w Klubie Krąg.
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowo zapisy.klubkrag@gmail.com. Impreza bezpłatna.

Klub Dłubanina: Kartki z życzeniami

Niebanalne kartki z życzeniami, lub podarunkowe? Wielopoziomowe, wyskakujące, otwierające się w oryginalny sposób. A przede wszystkim – takie, które nadadza się na prezent dla dorosłych bliskich:)
Warsztaty z cyklu Klubu Dłubanina są darmowe, prowadzone w duchu kawiarnianym. Nie mają ścisłej formuły i każdy dłubie w swoim tempie. Opiekuje się nimi osoba, która udziela rad i pokazuje nowe patenty na ładne rękodzieło. Są przeznaczone dla osób dojrzałych emocjonalnie – uczestnikami mogą być również dzieci, ale takie które szanują narzędzia 🙂
————-
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY pod postem w wydarzeniu lub SMSem na 780044816 lub przez wiadomość prywatną na fanpejdż.
Na miejscu kawa, herbata do własnych kubków. Nie trzeba mieć swoich narzędzi i materiałów.
Warsztat jest darmowy. Mamy zapewnione suche, przewiewne miejsce z dostępem do prądu. Jeśli będzie ciepło, rozłożymy stoły w tunelu ogrodniczym Parku oraz obok niego, a w razie chłodu przeniesiemy się do schronowej „kuchni”.

Pawilon Otwarty: Pawilon kreatywny – warsztaty dla rodzin prowadzone przez Kolekttacz

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 5 roku życia do udziału w cyklu spotkań warsztatowych w ruchu! Spotkań będzie 11, a to od Was zależy z jaką intensywnością skorzystacie z naszej propozycji! Zapraszamy na cały cykl, bądź w przypadku wolnych miejsc – do udziału w pojedynczych spotkaniach. Cykl odbywać się będzie w następujących dniach: 04/09 godz. 11:00 (prowadzenie: Aniela Kokosza) 07/09 godz. 17:00 (prowadzenie: Paulina Giwer-Kowalewska) 11/09 godz. 11:00 (prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz) 14/09 godz. 17:00 (prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz) 18/09 godz. 11:00 (prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz) 21/09 godz. 17:00 (prowadzenie: Aniela Kokosza) 24/09 godz. 17:00 (prowadzenie: Aniela Kokosza) 28/09 godz. 17:00 (prowadzenie: wszystkie artystki) 02/10 godz. 11:00 (zakończenie projektu, prowadzenie: wszystkie artystki) Spotkania odbywać się będą na ul. Ewangelickiej 1, w budynku Pawilonu. Zapisy pod adresem mailowym: kolekttacz@gmail.com

Więcej o kolektywie Kolekttacz i o projekcie: Stowarzyszenie Artystów Kolekttacz: Jesteśmy pedagożkami tańca i artystkami zajmującymi się kreatywną pracą ruchową. Korzystamy z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, szeroko pojmowanych technik socjoterapeutycznych. Podczas naszych spotkań pracować będziemy również z obiektami sensorycznymi Intibag /https://intibag.eu/ , które w naszej pracy pomagają nam w budowaniu dobrostanu uczestników naszych działań. Idąc za tak wielką potrzebą spotkań i budowania kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pragniemy zaprosić Was, Drogie rodziny do spotkania, które być może stanie się dla Was ciekawym i nowym doświadczeniem swobodnego bycia „tu i teraz”. Zależy nam na obecności całych rodzin, nie kierujemy tych spotkań warsztatowych do samych dzieci. Zapraszamy rodziny do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Spotkanie to traktujemy jako pretekst do budowania relacji, sprawczości i siły w uczestnikach. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce. W trakcie warsztatów pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie jakie są. Ruch, aktywność są dobrym momentem, w  którym możemy lepiej zaznajomić się z  naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie. Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie. W trakcie warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie.

W swojej praktyce staramy się udowadniać, że taniec nie jest zarezerwowany dla tych, którzy „potrafią tańczyć”, ale dla wszystkich, którzy mają ciało. Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju. Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat cyklu warsztatów, które artystki przeprowadziły w ramach projektu „Kultura w drodze”.https://kulturaupodstaw.pl/to-jest-teraz/

Kolekttacz to Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz. Kolektyw powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych technik pracy z ciałem. Zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz!”. Pierwszy pełnowymiarowy spektakl „FRAJDA, GRANDA, BZIK” miał premierę 1.07.2021 w ramach Festiwalu Najmłodszych w Poznaniu. Od listopada 2020 Kolekttacz prowadzi projekt Teatr Społeczny. Strategie przetrwania w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, dedykowany osobom dorosłym z niepełnosprawnościami. Realizuje cykl warsztatów w ramach „Kultury Dystansu” na poznańskim Łazarzu. Autorskie warsztaty dedykowane rodzinom były częścią festiwali w Bytomiu, Toruniu, Tychach. Współpracuje z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską. Projekt integracyjnych półkolonii artystycznych „Trzy skarpetki (do) wolności!” zdobył pierwsze miejsce w Polsce w programie Instytutu Teatralnego Lato w Teatrze 2021. Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Warsztaty improwizacji na bazie sztuki lalkarskiej

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat na cykl pięciu warsztatów muzyczno-lalkarskich prowadzonych przez Elę Węgrzyn, niezwykle utalentowaną i utytułowaną artystkę lalkarkę, znaną min z Teatru Polskiego w Poznaniu.
Na warsztatach dzieci między innymi wykonają własną lalkę z przedmiotów codziennego użytku. Będzie dużo dobrego teatru i dużo dobrej muzyki.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp i materiały za darmo.
Prosimy o wiadomość z deklaracją uczestnictwa.

Warsztaty Eksperymentów

Czy jest lepszy sposób na zdobywanie wiedzy niż poprzez zabawę? 🧐 🤓Wszystkich ciekawych świata 🤖 🌏zapraszamy na warsztaty eksperymentów, podczas których:
* przeprowadzamy doświadczenia chemiczne i fizyczne,
* aktywnie poznajemy świat,
* pobudzamy ciekawość i wyobraźnię,
* udowadniamy, że w lato też może pojawić się prawdziwy śnieg,
* wykonujemy hipnotyzujące doświadczenia z suchym lodem i wiele innych.
Mali naukowcy 🧑‍🔬 👨‍🔬 wyposażeni w okulary ochronne i fartuchy badają, robią próby i przeprowadzają eksperymenty. Do dyspozycji mają akcesoria małego chemika – pipety, kolby a także różne roztwory i ciecze potrzebne do przeprowadzenia eksperymentów 🧫 🧪.
Zapraszamy w każdy wtorek o 18:00
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy za pomocą maila posnania@fikolki.pl, telefonu: 605505139 lub wiadomości prywatnej.

Cena warsztatów to 45zł/os.

Zumba – bezpłatne warsztaty dla mieszkańców

Zajęcia organizowane są przez CIL STRZESZYN i Radę Osiedla Strzeszyn. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w Hali Sportowej SP1, przy ulicy Hezjoda 15.
Na hali obowiązuje obuwie zmienne.
Przy wejściu do szkoły obowiązuje zasłonięcie ust oraz dezynfekcja rąk.
REGULAMIN DARMOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH RADY OSIEDLA STRZESZYN:
https://osiedlestrzeszyn.pl/regulamin-bezplatnych-zajec…/
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Zajęcia powstały dzięki projektowi INICJATYWA SĄSIEDZKA CIL STRZESZYN, czyli to Państwo zgłoslili potrzebę zajęć ! Dziękujemy i zapraszamy!
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Domowe Przedszkole w NOWEJ ODSŁONIE- dla dzieci 2-5 lat.

Zajęcia w NOWEJ odsłonie, czyli jakie? 🙃
👉 wg wytycznych Ministerstwa Edukacji w oparciu o metodę M. Bogdanowicz
📌 ok, to już było, ale dodamy elementy metody M. Montessori, szczególnie pomoce w duchu MM 🤗
👉 znajdziemy czas na swobodna zabawę
📌 a po co? aby rozwijać umiejętności społeczne: „walka” o zabawkę, wspólne bieganie w koło lub siedzenie i patrzenie na innych, to także ważny element w rozwoju emocjonalnym dziecka 🙃
👉 odkryjemy świat muzyki – dlaczego?
📌 bo jest naturalnym bodźcem do rozwoju słuchu, motoryki małej i dużej, aparatu mowy, itp. 🤩
👉 poczujemy się jak w przedszkolu – prawie, bo..
1️⃣ Rodzic (jeśli dziecko potrzebuje) pozostaje na sali, wg potrzeb i aktualnej sytuacji (każdy czasem ma gorszy dzień)🤗
2️⃣ Dzieci nauczą się pracy w grupie, jednocześnie pamiętając, że stawianie na swój indywidualizm w kameralnej atmosferze jest super. 💖
3️⃣ Dostaną tyle czasu ile potrzebują, by przełamać swoje lęki/ bariery związane z nowymi sytuacjami w pełnej wsparcia atmosferze. 🤗😍🤗
👉 Czas zajęć: 1,5 h
👉 Planujemy 2 grupy:
📌 popołudniowa- wtorki 17:00-18:30
📌 poranna- środa 10:15-11:45
Cena i płatności:
👉 50 zł (za zajęcia w karnecie miesięcznym);
📌 60 zł pojedyncze zajęcia;
Zapisy:
👉 obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 📞 608 865 575
👉 📩 pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Domowe Przedszkole”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu👉 spotkania odbywać się będą u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃
👉 Startujemy:
📌 grupa poranna 01.09 godz. 10:15;
📌 grupa popołudniowa 07.09
godz. 17:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 2-5 lat.
👉 Ilość miejsc ograniczona.
Płatność:
👉 gotówka
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

 

 

ŚRODA

Z Przyrodą Za Pan Brat

Zapraszamy do Kręgu (w realu!) na cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjnych, o tematyce przyrodniczej. Na zajęciach będziemy poznawali polskie lasy, gatunki zwierząt i roślin w nich występujących. Porozmawiamy o Parkach Narodowych i Parkach Krajobrazowych oraz o tym, jak ważny jest dla Nas kontakt z przyrodą.
Warsztaty odbędą się w ogrodzie Łazarz ( za Klubem Krąg)
Ważnym elementem klubowych spotkań międzypokoleniowych z cyklu „Z Przyrodą Za Pan Brat”, będzie edukacja ekologiczna i przyrodnicza. Podczas każdych zajęć warsztatowych, za pomocą zróżnicowanych form plastyczno-technicznych, „rodzinne zespoły” własnoręcznie stworzą, małe „dziełka” artystyczne, jak i praktyczne przedmioty, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu naszych „leśnych braci”. I tak powstaną karmniki, poidła, czy budki lęgowe dla ptaków…
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnych obostrzeń. Obowiązują zapisy mailowe: (e-mail: wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych zespołów” (miejsc) ograniczona!

CIL STRZESZYN – Strzeszyn na rolkach!

UWAGA:
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Obowiązują zapisy na cilstrzeszyn@gmail.com
____________________________
Zapraszamy na zajęcia z jazdy na rolkach! W grupie raźniej! Większa też motywacja do ćwiczeń!
To zajęcia, które powstały dzięki WAM! INICJATYWA SĄSIEDZKA to akcja, w której mogliście zgłaszać swoje pomysły i tak oto dzięki naszej mieszkance zapraszamy Was na zajęcia rolkarskie dla dzieci z rodzicami!
Zapraszamy na płytę rolkarską koło SP1, na której przeprowadzimy zajęcia, które pozwolą na ćwiczenie aktywności, która znacząco może wpłynąc na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej uczestników.
Z listu autorki:
Będziemy mieli możliwość lepszego zintegrowania i poznania się.
Warto wspomnieć, że nauka jazdy na rolkach zwiekszy umiejetności uczestników co znacząco wpłynie na ich bezpieczeństwo.
Damy młodzieży umiejętności pozwalające na bezpieczniejsze korzystanie pump tracka.
_______________________
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Obowiązują zapisy na cilstrzeszyn@gmail.com
Zajęcia będą trwały 45 minut,
A. Rozgrzewka –> ok. 5-10 minut
1. Oswojenie z rolkami, prawidłowa postawa
2. Balans i stabilizacja na rolkach
3. Technika jazdy w przód
4. Jazda na jednej nodze
5. Skręty w prawo i w lewo
6. Technika jazdy w tył
7. Hamowanie
B. Ćwiczenia dodatkowe –> doskonalenie poznanych umiejętności
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

CIL STRZESZYN – zajęcia artystyczne dla dzieci

Zapraszamy do udziału w zajęciach, które zostały zgłoszone do INICJATYWY SĄSIEDZKIEJ!
Dziękujemy mieszkance za zgłoszenie zajęć artystycznych dla dzieci na Krajeneckiej!
Zapraszamy na cykl zajęć, które odbędą się na Krajeneckiej o godzinie 18.00.
Plan zajęć:
29.09.2021 Akrobatyka
07.10.2021 Bębny
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

CIL STRZESZYN – zajęcia sportowe dla dzieci

Zapraszamy do udziału w zajęciach, które zostały zgłoszone do INICJATYWY SĄSIEDZKIEJ!
Dziękujemy mieszkance za zgłoszenie zajęć sportowych dla dzieci na Krajeneckiej!
Zapraszamy na zajęcia piłkarskie, które odbędą się w każdą środę września o godzinie 17.00.
Plan zajęć:
22.09.2021 Mecz piłki (nie do końca) nożnej, czyli gry z lekko nagiętymi zasadami.
29.09.2021 Mali kontra duzi, czyli mecz dzieci vs rodzice
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

Dźwiękoludki- zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 6 mc do 5 lat

„Dźwiękoludki” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 11:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Dźwiękoludki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu), imię i wiek dziecka; ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 grupa I 12:30; grupa II 15:30 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 5 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉 koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

Miasto Emocji w NOWEJ odsłonie- dla dzieci 3-6 lat

Miasto Emocji w NOWEJ odsłonie 😍
👉 Przeczytałaś/łeś 1000 książek, masz plan jak zrealizować ćwiczenia aby polepszyć DOMOWE RELACJE/ ZACHOWANIA, ale…. Twoje dziecko i tak „robi swoje….”
👉 Ty po pracy nie możesz się zorganizować i ogarnia Cię klątwa „kanapowca”…. ZALEŻY CI NA WASZYCH RELACJACH I CZASIE 1-1…
👉 Tylko kiedy i jak to ogarnąć?
📌 Potrzebujesz bodźca i stałego rytmu, który My możemy Ci zaaplikować 🤗
JAK❓❓❓
👉 pozytywną, wspierającą atmosferą podczas naszych spotkań
👉 budowaniem relacji i to nie tylko tych do przegadania, ale także tych fizycznych bo przytulanie, turlanie, skakanie (więcej nie zdradzimy co będziemy robić) ma ogromny wpływ na rozwój nie tylko fizyczna, ale tez psychiczny.
👉 pomoże Nam w tym W. Sherborne, która przez dotyk, ruch, fizyczność podpowiada jak budować pozytywne, dobre więzi z własnym dzieckiem.
👉 poznamy ćwiczenia ożywiające zabawę oraz wskazówki co do relaksu i wyciszenia.
👉 skorzystamy z TUS (Treningu Umiejętności Społecznych) gdzie omówimy/przegadamy/przećwiczymy, jeszcze inne prze… 🙃 postaramy się zrozumieć emocje, zachowania, sytuacje te dobre oraz te złe.
👉 pomożemy wcielić się w w mentora i ucznia zarazem. Znajdziemy czas na wysłuchanie Was.
👉 pomożemy pracować nad Waszymi relacjami, postaramy się wskazać drogę jak je zacieśnić 🤗😍🤗
👉 Czas zajęć: 1,5 h
Cena i płatności:
👉 50 zł (za zajęcia w karnecie miesięcznym);
👉 60 zł pojedyncze zajęcia;
Zapisy:
👉 obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 📞 608 865 575
👉 📩 pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Miasto Emocji”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu👉 spotkania odbywać się będą u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃
👉 Startujemy:
📌 środa 01.09 godz. 17:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 3-6 lat.
👉 Ilość miejsc ograniczona.
Płatność:
👉 gotówka
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

MAMklub – rozwojowe spotkania mam

Tworzymy MAMklub czyli bezpieczną i otwartą przestrzeń dla wymiany matczynych myśli, spostrzeżeń, dylematów. Chcemy wyjść z domu, nawiązać znajomości, zrobić razem coś wartościowego!
MAMklub to ubogacający, rozwojowy kobiecy krąg. To przestrzeń wsparcia i wymiany doświadczeń. Każdemu spotkaniu będzie przyświecał temat przewodni, będzie też czas na swobodną wymianę myśli oraz wspólną zabawę z maluszkami. Zajęcia będzie moderować Ania. Zapraszamy w każdą środę!
Oferujemy ciepłą herbatę i kawę na miejscu, którą możesz wlać do swojego zamykanego kubka (aby uniknąć kontaktu naszych dzieci z ciepłymi płynami)
Aby zarezerwować miejsce, prosimy o kontakt przez FB lub SMS 609508052
Spotkania moderuje Ania, pedagog i logopeda, terapeuta ręki. Zafascynowana podejściem Jespera Juula wspiera rodziców na drodze wychowania dzieci w zgodzie z porozumieniem bez przemocy. Pasją do muzyki dzieli się z dziećmi podczas zajęć z logorytmiki. Prywatnie lubi podróże, zwłaszcza te do Holandii, gra na ukulele i kalimbie. Prowadzi blog Zakątek Żyrafy.
KIEDY – środy, g. 13.30-15.00
MIEJSCE – Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, 60-687 Poznań
DLA KOGO – dla mam (z dziećmi lub bez)
INWESTYCJA – 30zł/przedpłata lub 45zł/na miejscu za 1 mamę + dziecko/dzieci
Uwaga! Pierwsze spotkanie BEZPŁATNE!

Domek Montessori – program od wrzesnia

DOMEK MONTESSORI to wyjątkowe, kameralne miejsce, jakiego nie znajdziecie w bliższej i dalszej okolicy. Możecie tu obserwować swoje dziecko w specjalnie dla niego przygotowanej przestrzeni, pełnej impulsów do działania i uczenia się. Możecie zobaczyć, czym się interesuje, na czym skupia swoją uwagę dłużej, w jaki sposób doskonali umiejętności, jak zdobywa coraz większą autonomię w działaniu, jak dba o porządek, jak komunikuje się i radzi sobie w społeczności małych ludzi. Możecie też zarazić się miłością do metody Montessori lub skorzystać tylko z niektórych rad, jakie miała dla rodziców Maria Montessori.

Na zdjęciu widzicie Zosię, lat 2, która wykazuje inicjatywę we wszelkich aktywnościach związanych z prowadzeniem domu, nakrywaniem do stołu, podlewaniem i układaniem kwiatów, z wytrwałością ćwiczy cięcie nożyczkami i SAMA chce się przekonywać, jaki jest świat.

Dla młodszych dzieci ich rodziców mamy zajęcia w świecie dźwięków i w bliskości z rodzicem GORDONKI.

ZAPRASZAMY!
www.domek.org.pl

FORTEPIANKI dla dzieci 5-9 lat

FORTEPIANKI – grupowa nauka gry na pianinie wg. teorii Edwina Gordona dla dzieci 5-9 lat
Jak wyglądają zajęcia?
śpiewamy i gramy na melodie i piosenki zróżnicowane pod kątem tonalności, rytmu, charakteru, tempa
rytmizujemy (wyliczanki i rymowanki ze słowami lub bez) i ruszamy się do rytmu
używamy kolorowych rekwizytów (bańki, chustki, chusta animacyjna)
Nasze zajęcia pomagają dzieciom uczyć się muzyki jako sztuki słuchania – „słuch przed wzrokiem”
Schemat zajęć: muzyczne powitanie, czas na dywanie – śpiewamy, rytmizujemy, czas przy instrumencie – przenosimy nasze melodie na instrument, muzyczne pożegnanie.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o serię amerykańskich podręczników Marilyn Lowe „Music Moves for Piano”. Jako jedni z dwóch placówek w Polsce posiadamy poparte certyfikatem kwalifikacje do prowadzenia zajęć wg tego programu. Zostaliśmy przeszkoleni przez samą autorkę, Marilyn Lowe, która podręczniki tworzyła we współpracy z prof. Edwinem E. Gordonem.

 

 

 

CZWARTEK

 

Dzień chłopca w Leśnej Bazie!

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Dnia Chłopca!
Co się będzie działo?
– Leśna majsterka z Panem Wojciechem,
– Nauka rozpalania ogniska,
– Robienie proc i strzelanie do celu,
– Harce po parku linowym.
Oczywiście leśne Damy także zapraszamy do wspólnego świętowania 😉
Cena: 69 zł/ dziecko
60 zł/ dziecko przy zapisie więcej niż jednego dziecka

Spektakl dla dzieci – Karmelek

2021-09-30 ( czwartek )
10:00
Scena Wspólna, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Brandstaettera 1, Poznań

Karmelek

Tekst: Marta Guśniowska

Reżyseria: Bartosz Kurowski

Scenografia, kostiumy: Klaudia Laszczyk

Muzyka: oho!koko

Teksty piosenek: Alicja Kruk (oho!koko)

Opieka merytoryczna: Zbigniew Rudziński

Produkcja: Izabella Nowacka, Wojciech Nowak

Obsada: Marek Cyris, Marcin Ryl-Krystianowski, Elżbieta Węgrzyn

Lalki i elementy scenograficzne wykonała Pracownia Teatru Animacji w Poznaniu pod

kierownictwem Grzegorza Fijałkowskiego.

Wiek: 4+

Czas trwania: 70 minut

Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym mógłby się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura i Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszamy Cię do teatru.

Premiera odbyła się 30 czerwca 2018 roku na Scenie Wspólnej.

Spektakl powstał w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Animacji w Poznaniu w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka. Sztuka jako spotkanie.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).
Ceny biletów na spektakle
23 zł – indywidualny
20 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.) / asystenta osoby z niepełnosprawnością
Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).
Bilety do kupienia na Bilety24
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po
zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje
zawarte z systemem biletowym.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl
Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Baborówko Autumn Show 2021

Baborówko Autumn Show 2021 to międzynarodowe i krajowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
W programie zawodów:
👉 konkursy na poziomach: CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*Intro
👉 Finał Puchar Polski WKKW
Wstęp na Baborówko Autumn Show 2021 dla publiczności jest bezpłatny.

Baborówko Autumn Show 2021 is an international eventing show.
The sport program includes:
👉 CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*Intro,
👉 Polish Eventing Cup Final
The entrance to the show is free.

JESIENNY FESTYN Z NASZYM SPORTOWYM FYRTLEM NR 8

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Fyrtla nr 8 na JESIENNY FESTYN z Naszym Sportowym Fyrtlem, który odbędzie się w czwartek, 30 września 2021 roku na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 50, os. Stare Żegrze.
W godzinach 15:00 – 18:00 czeka na Was mnóstwo atrakcji:
– olbrzymi, dmuchany tor przeszkód – ARENA GLADIATORA,
– ogromna, dmuchana ściana wspinaczkowa,
– dmuchane zjeżdżalnie,
– dmuchane urządzenia typu COMBO,
– animacje sportowo-taneczne z nagrodami,
– wata cukrowa i popcorn,
– grochówka, gulaszowa, kiełbaski z grilla, a także pajda chleba ze smalcem i ogórkiem.
Zaprasza Nasz Sportowy Fyrtel przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 50 w Poznaniu.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Widzimy się na ŻEGRZU!

Najstarsze naczynia człowieka-warsztaty tworzenia w glinie

Najstarsze naczynia człowieka-warsztaty tworzenia w glinie.
Gościmy w naszym Muzeum Fundację Art Just Now i wraz z nią zapraszamy dzieci oraz młodzież na warsztaty ceramiczne o charakterze edukacyjnym, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu ceramiki według własnego pomysłu.
Na zajęciach o tajnikach pradziejowej ceramiki i najstarszych metodach wykonywania naczyń opowie muzealny przewodnik na przykładach zabytków prezentowanych na wystawach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.
Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystywać będą podczas części warsztatowej, sprawdzając się jako rzemieślniczki i rzemieślnicy tworzący gliniane filiżanki, miski, kubki, talerze lub dzbanki.
Po warsztacie będzie możliwość pozostawienia naczyń do wypalenia w
piecu do ich późniejszego odbioru i … korzystania na co dzień.
Warsztaty poprowadzi fundacja Art Just Now, która w swoich codziennych inicjatywach wspiera rozwój artystyczny dzieci oraz młodzieży i z pasją pokaże jak
powstaje ceramika.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!
Uczestnicy zobowiązani są podczas warsztatów do zakrywania ust i nosa, utrzymywania dystansu społecznego i stosowania się do poleceń personelu Muzeum.
Uczestnicy(czki): maks. 15 osób – dzieci i młodzież w wieku od 7-14 lat.
Termin: 30 września 2021 r. godz. 16:00-18.00
Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu ul. Wodna 27 – Pałac Górków
61-781 Poznań
Zapisy: zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail:
artjustnow@gmail.com
warunkiem uczestnictwa będzie przesłana państwu wiadomość email potwierdzająca uczestnictwo w warsztatach.
Koszt: bezpłatnie
Wszelkich informacji udzielamy mailowo pod adresem: artjustnow@gmail.com

Warsztaty podróżnicze dla dzieci: kierunek Indie

Wybierz się z nami w niezwykłą podróż!
Kierunek podróży: Indie
30 września 17:30 Kuchnia indyjska
Dla kogo? Dzieci w wieku 8-12 lat
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Prowadząca: Patrycja Osoka
Na spotkania obowiązują zapisy:
patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Projekt Sąsiedzki Dom Sztuki 2021
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania. #poznanwspiera

CIL STRZESZYN – Gry dla młodzieży i dorosłych

Zapraszamy na dwie godziny zabawy, gdzie miło spędzimy czas, grając w gry planszowe. Na zajęciach będzie można poznać gry planszowe, strategiczne czy figurkowe.
30 września – gry dla młodzieży i dorosłych min. Century-korzenny szlak, Baśniowy bór
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Obowiązują zapisy na cilstrzeszyn@gmail.com
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn

 

 

 

PIĄTEK

Warsztaty – Kreatywna Polana

Jest już dostępny grafik na październik 💚
Zapraszam 🍁
Zapisywać można się na jedne zajęcia lub od razu na kilka 🌳
Od października pojawiają się zajęcia Sensoplastyka ®
oraz Wolna Sala:
Powstała z myślą o deszczowych dniach i/lub potrzebie zmiany otoczenia, kontaktu dzieci z rówieśnikami i rodziców z innymi rodzicami ☺️ a także z myślą o dzieciach z edukacji domowej, które będą mogły skorzystać z dostepnych pomocy, grupowo realizować wybrane przez siebie projekty o po prostu być w grupie ☺️
Na Wolnej Sali dostępne będą materiały plastyczne, zabawki i pomoce (również w duchu Montessori, drewniane, naturalne), kawa i herbata ☺️
Sala będzie dostępna w każdy piątek i wybrane soboty ☺️
Koszt: symboliczne 5 zł
Na Wolną Salę brak konieczności zapisów 🙂 musisz wyjść z domu? Wpadajcie 🙂

WARSZTATY NAUKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW 

Nasze warsztaty naukowe stawiają na samodzielne wykonywanie eksperymentów przez każdego z Uczestników. Prowadzący wprowadza dzieci w tajniki: chemii, fizyki, geologii, biologii czy geografii. Całość przekazana jest w przystępny sposób, tak aby przez zabawę udało się wytłumaczyć najważniejsze zjawiska otaczającego nas świata. Prowadzone przez nas warsztaty popołudniowe składają się z kilku bloków tematycznych, z których każdy trwa od 2 do 4/5 zajęć (zależne jest to od tempa pracy Uczestników). Przykładowe tematy bloków eksperymentalnych – zajęciowych:
• kolorowa chemia
• chemia detektywistyczna
• elektryczność
• 4 żywioły: woda, powietrze, ogień i ziemia
• magnetyzm
• chemia w kuchni itp.
Podczas zajęć wykorzystywane są profesjonalne bezpieczne odczynniki (m.in.: papierki lakmusowe, KMNO4, nadtlenek diwodoru, glukoza itd.) i sprzęt laboratoryjny np. kolby płaskodenne, szalki Petriego, probówki, pipety i wiele innych.
Wydarzenie jest płatne – wymagana jest rezerwacja miejsc.

Festiwal Zygzaków – wyMYŚLamy świat!/Wydarzenia offline & online/

Październik rozpoczynamy z przytupem! 🎉🎉🎉
Zapraszamy do wspólnego świętowania Festiwalu Zygzaków, czyli pierwszej edycji wydarzenia, które jest okazją do spotkania się i wspólnej zabawy. Spędźmy ten dzień razem, przy rozmowach, twórczych działaniach i odkrywaniu Zygzakowych książek.
Tego dnia zobaczymy się w Poznaniu, czyli mieście będącym Zygzakowym centrum dowodzenia oraz w internecie, a dokładniej na facebook’owym profilu Zygzaków, gdzie odbędą się bezpłatne wydarzenia skierowane zarówno do młodszych jak i starszych czytelników.
⬇️ PROGRAM ⬇️
🔹 17:00 „Możesz na mnie liczyć” warsztaty dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami
Miejsce: Sienkiewicza 8, Poznań – Brick4Kidz
Opis:
Oto prawdziwe wyzwanie dla naszej wyobraźni! Poszukamy razem brył, paraboli i fraktali, a potem zrobimy z nich niezwykłe stwory (a nawet potwory!). Będziemy mierzyć, liczyć, układać, rysować i słuchać opowiadanych historii. I dowiemy się, na ile sposobów można oglądać świat!
Warsztaty są inspirowane książką Miguela Tanco pt. „Możesz na mnie liczyć”, która zaprasza do pierwszych matematycznych przygód i odkrywania dziecięcych pasji.
Prowadzenie: Aneta Cruz-Kąciak, redaktorka prowadząca Zygzaki, opowiadaczka historii
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy online.
🔹18:15 „Genialny Eksperyment” warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat
Miejsce: Sienkiewicza 8, Poznań – Brick4Kidz
Opis:
Genialny eksperyment to nazwa pierwszej części przygód Max Einstein, czyli najinteligentniejszej dziewczynki na świecie, która musi stawić czoło chciwej korporacji i ocalić świat. Jej przygody stały się inspiracją do stworzenia warsztatów dla dzieci w wieku 8–12 lat.
Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w laborantów, którzy będą odkrywać tajemnice przyrody przez indywidualnie wykonywanie eksperymentów bazujących na zjawiskach fizycznych oraz reakcjach chemicznych, pod czujnym okiem profesjonalistów.
Prowadzenie: Grupa Laboraki
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy online
🔹 19:00 Spotkanie Autorskie z Miguelem Tanco – ONLINE
Miejsce: Facebook’owy profil Zygzaków
Opis:
Miguel Tanco to hiszpański nauczyciel, ilustrator oraz autor książek dla dzieci, znany na całym świecie ze swojej charakterystycznej kreski i prostych historii, które potrafią zafascynować każdego czytelnika. „Możesz na mnie liczyć” to najnowszy tytuł autora, jednocześnie debiutujący na Polskim rynku literatury dziecięcej.
Spotkanie będzie retransmisją rozmowy autora z Anetą Cruz-Kąciak, redaktorką prowadzącą Zygzaki
Dodatkowo przygotowaliśmy coś extra! ✨
🔸 Bohaterski quiz, czyli którym zygzakowym bohaterem jesteś?
🔸 Książkowe promocje w księgarni Wydaje nam się, czyli rabat -40% na wszystkie książki dla dzieci od 1 do 3 października!
To wszystko już 1 października! Do zobaczenia! 👋🤩
Regulamin festiwalu: https://tiny.pl/97lsd

 

 

SOBOTA

CIL STRZESZYN – Gra fabularna Szukamy Drużyny Pierścienia

Zapraszamy do kolejnej INICJATYWY LOKALNEJ!
Tak – to dzięki naszym mieszkańcom możemy zaprosić na fantastyczną przygodę już 2 października!
Ferajna św. Moniki przygotowała dla nas grę fabularną „Szukamy Drużyny Pierścienia”
Uwaga, mieszkańcy Śródziemia! Nasz świat jest zagrożony! Nieważne czy jesteście hobbitami, ludźmi, elfami, czy krasnoludami, zbierzcie drużynę i stańcie naprzeciw rosnącej sile Saurona.
Warunki powodzenia wyprawy:
1. Drużyna liczy 4-5 osób
2. Najmłodszy ochotnik ma więcej niż 10 lat
3. Dowódca jest pełnoletni
4. Zgłosicie drużynę listem na info@ferajnamoniki.pl, podając imiona i nazwiska ochotników ich wiek oraz telefon dowódcy.
!!!! Obowiązują limity drużyn, liczy się kolejność zgłoszeń.
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn

CIL Strzeszyn – Gra terenowa Spacerkiem przez parki narodowe Polski

Uruchamiamy kolejną INICJATYWĘ SĄSIEDZKĄ! Dziękujemy mieszkance za zgłoszenie!
Tym razem zapraszamy wszystkich mieszkańców Strzeszyna, a zwłaszcza uczniów SP1 do udziału w grze terenowej! To już druga gra terenowa organizowana przez SP1 oraz Radę Osiedla Strzeszyn, dołącza się w tej edycji CIL Strzeszyn!
Tym razem odwiedzimy polskie parki narodowe. Do wspólnej zabawy
stawiamy się w niewielkich grupach złożonych z członków rodziny/znajomych/przyjaciół. Każda ekipa samodzielnie wymyśla nazwę swojego patrolu. Zgłoszenie patrolu do gry następuje przez wypełnienie
formularza (online) na punkcie 1.
Termin: 2- 4 października 2021
W grze można wystartować w dowolnych godzinach pomiędzy 7:00 2.10.2021 a 20:00 4.10.2021.
Czas przejścia trasy wynosi około 1,5 – 2h; całkowita długość trasy ok. 3,5 km.
Ważne dla tych, co troszkę szybciej się męczą: można zrealizować całą grę w kilku, oddzielonych w czasie odcinkach!
Zasady udziału:
🌿 Teren gry: Strzeszyn od SP1 do Ronda Czapskiego
🌿 Można poruszać się dowolnymi środkami lokomocji (pieszo, rowerem, hulajnogami, z wózkiem dziecięcym), z wyjątkiem samochodów i innych pojazdów o napędzie spalinowym!
🌿 Trasa składa się z 10 punktów oznaczonych QR kodami. Na kartach znajdziemy nr punktu, logo Rady Osiedla Strzeszyn, CIL – u i Szkoły Podstawowej nr 1.
🌿 Lokalizacja pierwszego punktu: 52.44315, 16.88132 :
https://www.google.pl/…/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0…
🌿 Każdy punkt składa się z 3 części ukrytych pod QR kodem
1) Pytania/polecenia, na które odpowiadamy/wykonujemy przez formularz
2) Informacji potrzebnej na kolejnym punkcie
3) Rebusu/współrzędnych/charakterystycznego zdjęcia – miejsca, gdzie znajdziemy
kolejny punkt.
🌿 W trakcie gry działa centrum pomocy i obsługi gry. W razie problemu znalezienia punktu/błędu lub potrzeby pomocy można dzwonić pod nr
🌿 Najważniejsza jest dobra zabawa oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników.
🌿 Uprzejmie prosimy o wykonywanie wielu zdjęć podczas gry i podzielenie się nimi –
edukacjaglobalna.sp1@gmail.com Planujemy opublikować fotorelację na stronie szkoły oraz
Rady Osiedla Strzeszyn.
🌿 Ewentualne pytania i wątpliwości można przesłać także na podany wyżej adres.
Obowiązkowe wyposażenie:
❗ smartphone z :
– dostępem do Internetu,
– mapą Google lub inną mapą, dzięki której można nawigować po wpisaniu
współrzędnych,
– aplikacją do odczytywania QR-kodów,
– kalkulatorem,
❗ powerbank do telefonu i przewód zasilający,
❗ długopis i notatnik
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn

STREFA ZABAWY / LEŚNA PRZYGODA

Bawialnia
Godzina g. 11
Data 2.10.2021
Cena 15 zł

prowadzenie: Aleksandra Pasicka

Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Czy w lesie można przeżyć prawdziwą przygodę? Oczywiście, że tak! Zapraszam na taneczną wyprawę, podczas której sprawdzimy dokąd prowadzą leśne ścieżki, odwiedzimy stałych mieszkańców lasu i poznamy ich zwyczaje ruchowe, powąchamy jak pachnie las, staniemy się ciszą i wsłuchamy się w muzykę lasu, dowiemy się o czym szumią drzewa, poczujemy strukturę i smak leśnych specjałów, bawiąc się przy tym nieziemsko! Zabierzcie ze sobą tenisówki lub baletki, czystą wodę do picia, dobry humor i ruszamy ku leśnej przygodzie.Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

—–

Zdjęcie: Rozbawione dzieci podczas zajęć Strefy Zabawy.

Spotkanie na polanie z Magdaleną Górską, autorką Aliaszki

2.X godz. 11.00 Spotkanie na polanie z Magdaleną Górską, autorką Aliaszki
Aliaszka to lalka, którą każde dziecko chciałoby mieć przy sobie, gdy czuje się samotne, smutne, odrzucone, przygnębione, głodne, niezrozumiane, niewysłuchane…
Ta Lalka pomaga najmłodszym przezwyciężyć chwilowe trudności, odnaleźć w sobie odwagę i z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Opowiadania skupiają się na ważnych, czasami trudniejszych zagadnieniach, o których rzadko rozmawia się z dziećmi.
W książce można odnaleźć historie kilkuletnich uchodźców czy dziewczynki z domu dziecka.
Poruszane są w niej także wątki niezwykle współczesne – jak brak czasu rodziców, przenoszenie ich własnych ambicji na dzieci czy wykorzystywania technologii do gnębienia rówieśników w szkole.
Wszystkie opowiadania napisane są z perspektyw dziecka, co czyni je jeszcze bardziej wiarygodnymi, autentycznymi, przejmującymi w swojej wymowie.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Swędrowska
Wstęp wolny
Magdalena Górska: Aliaszka
Wydawnictwo: Sto Stron

 

 

 

NIEDZIELA

Naturalion dookoła świata

📣 Baletowy spektakl dla dzieci z elementami akrobatycznymi i wokalnymi. 🩰 Spotkaj się oko w oko z ptakiem kiwi, niedźwiedziem i lwem! 💚 🦁 🦎Podziwiaj gigantycznego słonia i egzotyczny taniec tukanów. 🦜🐘Zachwyć się bogactwem kolorów papuzich piór! 🦋 Niech hipnotyzujący śpiew Indian towarzyszy Ci w wędrówce po mokradłach, sawannach i lesie bambusowym. 🌴 Daj się porwać widowiskowym akrobacjom na lianach w środku dżungli! 🦥🌴🌿
📨 W sprawie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza:
📞 573 316 736

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. W programie gry plenerowe: Molkky, Kubb, King of the Hill, Rzuty obręczami, Worki do skakania, Chusta animacyjna i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger.
Dzieci uczestniczą w zajęciach pod opieką rodziców.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.