DZIECIĘCE BITWY MORSKIE – WYSPA EDWARDA – ZANIEMYŚL

DZIECIĘCE BITWY MORSKIE – WYSPA EDWARDA – ZANIEMYŚL
Zastanawiałam się jak ująć doświadczenia z naszego ostatniego wypadu w okolice Zaniemyśla i ostatecznie uznałam, że konieczne jest podzielenie relacji na dwie części. Dziś opowiem Wam o Wyspa Edwarda. Dlaczego warto się tutaj wybrać?

Dotarcie na nią od kilku lat możliwe jest dzięki mostowi pontonowemu (prom nie zawsze działa). Przejście po nim może być dla niektórych emocjonującym przeżyciem (mój błędnik kilka razy dał znać, że coś jest nie tak). Jednocześnie uspokajam – pokonują go również rodziny z dziećmi w wózkach. Wyspa nie jest duża, ale drewniane zabudowania (te zabytkowe i nowsze) oraz zieleń (z wiekowymi dębami!) tworzą klimat, który mocno sprzyja wypoczynkowi. Nieprzypadkowo miejsce to cieszy się dużą popularnością w ciepłe dni. Podoba mi się przestrzeń gastro i plac zabaw w formie statku (porusza wyobraźnię wielu dzieci). Mniej do gustu przypadły mi natomiast kolorowe dmuchańce. Czy nasze maluchy spędziły na nich mnóstwo czasu, gdy odpoczywaliśmy na leżakach? Tak. Czy doceniam fakt, że wstęp na nie jest bezpłatny? Oczywiście. Ich wygląd mocno kontrastuje jednak z resztą obiektów (podobne zastrzeżenia mam do koloru mostu).
Zachęcam do poznania historii wyspy – nie jestem pewna czy to właściwy czas i miejsce, by pisać o tragicznych losach hrabiego Edwarda Raczyńskiego.
Informacje praktyczne:
Dojazd autem z Poznania zajmuje około 45 minut. W okresie letnim można dostać się do Zaniemyśla również kolejką wąskotorową ze Środy Wielkopolskiej.
W poniedziałki wyspa jest zamknięta dla odwiedzających. W pozostałe dni działa w godz. 10.00 – 20.00 (jesienią do godz. 16.00, zimą natomiast jest zamknięta). Letnia restauracja POD ŻUBREM w weekendy (do końca września) serwuje dania główne, desery oraz napoje, również🍺🍷. Na miejscu jest ogólnodostępna toaleta.
Dzieci mogą bawić się na statku, bezpłatnych dmuchańcach lub… na łonie natury💚
W Zaniemyślu w okresie letnim działa plaża miejska (tam również jest punkt gastro i plac zabaw). W centrum sprzedawane są lody, na obiad można wybrać się np. do restauracji Dwa Smaki .
W lipcu odbywają się Zaniemyskie Bitwy Morskie 2022 – od tego roku działają w zmienionej, bardziej kameralnej formule (jako cykl wydarzeń odbywających się przez cały miesiąc).

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *