PLAN ZAJĘĆ 16.08 – 22.08.2021

PLAN ZAJĘĆ 16.08 – 22.08.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

„Królowa Puszczy”- spektakl Kamishibai i warsztaty dla dzieci

Kilka słów o Kamishibai:
Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami, a każda karta to kolejny fragment opowieści.
Kto będzie bohaterem opowieści?
Niezwykła kobieta – Simona Kossak. Była córką znanego artysty, badaczką, pisarką, ale przede wszystkim miłośniczką zwierząt. Większość życia spędziła w Puszczy Białowieskiej. Była waleczna, bezkompromisowa i całkowicie oddana sprawie ochrony przyrody. A jednocześnie wierzyła, że ludzie mogą żyć w zgodzie i harmonii z naturą. Potrafiła cudownie opowiadać o zwierzętach i roślinach. Nie tylko tych dzikich, ukrywających się w puszczy, ale także tych, które mieszkają wszędzie wokół nas, a których na co dzień często nawet nie zauważamy.
Zapraszamy na spektakl Kamishibai oraz warsztaty dla dzieci!
Udział bezpłatny.
Kiedy? 16.08. godz. 17:00
Gdzie? Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 przy punkcie Lotto
@Galeria Miejska Arsenał

Dzielenie sztuki nie dzieli / Деление искусства его не разделяет

Dzielenie sztuki nie dzieli – warsztaty dla dzieci i młodzieży
Prowadzenie:
Elżbieta Niewiadomska i Joanna Spychała (Stowarzyszenie Lepszy Świat)
Małgorzata Bobrowska i Aleksandra Jarocka (Fundacja Bezlik)
Miejsce: Strefa Do_Wolności, ul. Nowowiejskiego 15/15a, Poznań
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
Informacje i zapisy: kinga.mistrzak@arsenal.art.pl
W mailu prosimy podać wiek dziecka oraz zaznaczyć, czy potrzebne będzie wsparcie językowe w postaci tłumaczenia na język rosyjski lub ukraiński.
Na zgłoszenia czekamy do 31.07.2021 r.
Spotkania adresowane są do dzieci i młodzieży z rodzin polskich, białoruskich, rosyjskich i ukraińskich, w wieku od 10 do 13 lat. Punktem wyjścia do pracy twórczej będą opowieści dobrze znane wszystkim dzieciom: bajki i legendy. Podczas warsztatów dzieci przygotują własną artystyczną interpretację wybranej historii, w dowolnej formie: plastycznej, teatralnej lub mieszanej. W efekcie dzieci zobaczą, że dobrze im znana opowieść może zostać ujęta w nowy sposób. Nie będą to tylko ćwiczenia z tworzenia, ale także negocjowanie i poszukiwanie odpowiednich form komunikacji. Wszystko to pozwoli na bliższe poznanie innej kultury, w twórczej i przyjaznej atmosferze.
Cykl obejmuje 10 spotkań: 9 dni warsztatów oraz wieńczące całość spotkanie piknikowe z rodzinami.
Zajęcia będą w języku polskim, jednak w razie potrzeby zapewnimy także tłumaczenie na język ukraiński i rosyjski.
Większość zajęć odbywać się będzie na świeżym powietrzu, w ogrodzie Strefy Do_Wolności.
***
Деление искусства его не разделяет – занятия для детей и молодежи
Ведущие занятий:
Эльжбета Невядомска и Йоанна Спыхала (Ассоциация Лучший мир)
Малгожата Бобровска и Александра Яроцка (Фундация Бэзлик)
Место проведения: «Strefa Do_Wolności», ул. Нововейского 15/15а (Nowowiejskiego 15/15a), Познань
Участие в занятиях бесплатное. Количество мест ограничено.
Информация и запись на занятия: kinga.mistrzak@arsenal.art.pl
В электронном письме укажите возраст ребенка, и нужна ли вам будет языковая помощь в виде перевода на русский или украинский языки.
Ждем ваших заявок до 31.07.2021 г.
Встречи для детей и подростков, в возрасте от 10 до 13 лет, из польских, белорусских, российских и украинских семей. Отправной точкой для творческой работы будут рассказы, хорошо известные всем детям: сказки и легенды. Во время занятий дети приготовят собственную художественную интерпретацию выбранной истории, в любой форме, например, изобразительной, театральной или смешанной. В результате дети увидят, что хорошо знакомый рассказ может быть воспринят с новой точки зрения. Это будут не только творческие упражнения, а также определение и поиск подходящих форм общения. Все это позволит ближе познакомиться с другой культурой, в творческой и дружеской атмосфере.
Цикл включает в себя 10 встреч: 9 дней занятий и заключительную встречу-пикник для всей семьи.
Занятия будут проходить на польском языке, но при необходимости, мы обеспечим перевод на украинский или русский языки.
Большинство занятий будут проходить на свежем воздухе, в саду «Strefa Do_Wolności».

Warsztaty ze Studiem Piosenki dla dzieci (od 10 r.ż.) i młodzieży

16-18 sierpnia 10:00-14:00
ŚPIEW
Warsztaty otwarte ze Studiem Piosenki dla dzieci i młodzieży od 10 r. ż. z udziałem Gabrysi Marszał, uczestniczki The Voice Kids. Warsztaty obejmować będą pracę nad głosem i piosenkami w stylistyce gospel.
Odpłatność: 100 zł/os. Obowiązują zapisy. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na www.goksezam.pl

Warsztaty ceramiczne dla dzieci – gr. III

W czasie wakacji wspólnie zanurzymy się w aktywność plastyczno – ceramiczną. Nadamy glinie kształt dzięki Waszej wyobraźni oraz przygotowanym w pracowni Pałacu Jankowice wskazówkom i formom. Z chętnymi do wzięcia udziału w warsztatach spotkamy się dwa razy, by w pełni wykonać artystyczne prace. Podczas pierwszych zajęć uformujemy glinę, która zostanie wypalona do następnych zajęć, aby następnie móc wspólnie ozdobić prace szkliwem i wypalić je po raz kolejny. Ten proces pozwoli cieszyć się własnoręcznie wykonaną ozdobą, którą uczestnicy zabiorą ze sobą po warsztatach do domu. Na warsztaty zapraszamy dzieci od 6 roku życia, zamieszkujące Gminę Tarnowo Podgórne.
Warsztaty będą się odbywały w wakacyjne poniedziałki: Grupa III – 2 i 16 sierpnia w godzinach 10.00 – 11.30.

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 19. lipca 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 7:00 – 22:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl.

Aktywny Fyrtel Łazarski – joga i treningi w parku Kasprowicza

Lato w pełni, a żeby i Wam, i sobie troszkę je umilić, przychodzimy z propozycją wspólnych aktywności w parku Kasprowicza 🤸🏼‍♀️🏋🏻‍♂️
Część z Was nas zna, część pewnie pamięta z bliźniaczych zajęć z ubiegłego roku: bezpłatnych treningów z Radą Osiedla św. Łazarz oraz jogi w parku Kasprowicza 🙋🏻‍♂️🙋🏼‍♀️
A jak będzie to wyglądać tym razem?
💙 Zapraszamy absolutnie każdego, kto tylko ma ochotę się poruszać. Postaramy się, żeby forma zajęć była możliwie inkluzywna, zatem jeśli się wahacie, czy Wasza kondycja lub elastyczność są wystarczające, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!
💙 Zajęcia jogowe planowo będą odbywały się w poniedziałki o 18:30 (start już 5.07!) i poprowadzi je dla Was Julia 🌸
💙 Na intensywniejszą formę wysiłku zaprasza Nikodem w środy o tej samej porze, począwszy od 7.07 💣
Żeby móc się swobodnie komunikować z wszystkimi chętnymi, koordynujemy grupę, która służyła wymianie informacji w ubiegłym roku 👉🏼 https://www.facebook.com/groups/893888654441303
Przychodząc na zajęcia, wyrażasz zgodę na wykonywanie zdjęć/filmików z Twoim wizerunkiem. Zostaną one wykorzystane do celów związanych z promocją wydarzenia.
CIL Łazanka ma prawo do edycji materiałów i łączenia ich z innymi obrazami, tekstem, nagraniami wideo i grafiką bez powiadamiania uczestników.
Inicjatywa
oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2021.
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz
#poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/
Partnerzy:
Miasto Poznań
Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
Centrum Inicjatyw Międzykulturowych
Rada Osiedla św. Łazarz
📷 Piotr Drozdowski

Warsztaty „Tulasy” z elementami natury #LATO2021

Zapraszamy dzieci na warsztaty „Tulasy” z elementami natury w wieku od 7 do 12 lat. ✂️
📆 Kiedy?
16-20.08.2021 godz. 16:00-17:30
📌 Gdzie?
CTK Komorniki, ul. Kościelna 37
💰 Jaka cena?
50 zł/osobę za 5 dni
📧 Jak zapisać dziecko?
Napisz do nas na adres zapisy@gokkomorniki.pl, w treści maila podając imię i nazwisko uczestnika oraz opiekuna, numer kontaktowy.
❓ Masz jakieś pytania?
Zadzwoń do nas pod numer +48 61 810 74 49 lub napisz wiadomość prywatną.
Celem warsztatów jest inspiracja dziecięcej zaradności i kreatywności – zrobienia pięknych rzeczy czasem ”z niczego”. 😍 Wszystkie proponowane zajęcia powinny zwrócić uwagę na działania zmierzające do działań we własnym otoczeniu, które będą chroniły środowisko – recykling papieru, powtórne wykorzystanie tkanin, tektury itp. W trakcie pracy pobudzimy zmysł dotyku poprzez wykorzystanie różnych naturalnych elementów. 😊 Będziemy malować, wiązać i tworzyć. ✂️

Fałszerze i Agenci. Wielki pościg

Ktoś próbuje zafałszować historię Ostrowa Tumskiego! Wyruszcie z detektywem Maksem w pościg
za fałszerzami i ocalcie przeszłość poznańskiej wyspy. Rozwiążcie zagadki, poprawcie przekłamania, odnajdźcie ukryte pieczęci i powstrzymajcie fałszerzy. Przed Wami zadania na spostrzegawczość, układanki, zagadki dźwiękowe i logiczne, szyfry i wiele innych. W ich rozwiązaniu pomogą Wam gadżety prawdziwych agentów oraz komunikatory (audioprzewodniki), dzięki którym połączycie się z bazą.

Zapraszamy na grę dla rodzin na ekspozycji Bramy Poznania!

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat

Premiera: 14 sierpnia 2021 r.

Terminy: od wtorku do piątku godz. 11:00 – 16:00; soboty i niedziele godz. 11:00 – 17:00

Uwaga! Wejścia co 20 minut. Na każde wejście zapraszamy 1 rodzinę.

 

Bilety: normalny 20 zł / od osoby, ulgowy 15 zł / od osoby, rodzinny 40 zł / od rodziny (maksymalnie 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci); bilety dostępne są w kasie Bramy Poznania i na stronie internetowej www.bilety.bramapoznania.pl (w sprzedaży od 2.08.2021 r.)

Czas przejścia gry: ok. 1,5 godziny

Przejdź Poznański Szlak Legend dla Dzieci i odbierz książkę!

Zapraszamy rodziny z dziećmi na grę miejską w oparciu o poznańskie legendy! Poznajcie króla kruków, krawca z Chwaliszewa, piekarza, który wymyślił najsłynniejsze w mieście rogale i wiele innych postaci. Zobaczcie miejsca, o których opowiadają znane i mniej znane legendy. A po wykonaniu wszystkich zadań i przejściu całego szlaku, odbierzcie książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma poznańskimi legendami napisanymi na nowo przez Małgorzatę Swędrowską i ilustrowanymi przez Joannę Bartosik.

Do zobaczenia na Szlaku!

Informacje praktyczne:

Termin: 15.05.2021 r. – 31.08.2021 r.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat

Czas przejścia szlaku: około 1 godziny

Początek Szlaku: Park Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze)

Koniec Szlaku: plac Wolności (koło Fontanny Wolności)

Gdzie można pobrać folder Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. ul. Wszystkich Świętych 1), Centrum Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60); folder jest też dostępny jako pdf na stronie Szlaku Legend pod linkiem https://www.szlaklegend.pl/folder,122

Gdzie można odebrać książkę po przejściu Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Wszystkich Świętych 1)

Więcej informacji o Poznańskim Szlaku Legend dla Dzieci: www.szlaklegend.pl

Dźwięki wokół Cybiny

Data zakończenia
31.10.2021
Gdzie?
Galeria Śluza
ul. Dziekańska 2

W te wakacje zapraszamy do Galerii Śluza na wyjątkowe spotkanie z dźwiękami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych odbiorców i ich rodziców i opiekunów.

Wystawa Dźwięki wokół Cybiny pozwoli nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie będziemy go natomiast słuchać!

Wiecie, że otaczające nas odgłosy tworzą całe pejzaże dźwiękowe? Są one inne dla każdego miejsca. Na wystawie  dowiemy się, jaki jest pejzaż dźwiękowy doliny Cybiny. Posłuchamy wspólnie nagrań uchwyconych nad rzeką oraz na pobliskim Ostrowie Tumskim i Śródce.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dźwięki są elementem naszego dziedzictwa? Czy są ważne i należy je chronić, aby można je było usłyszeć także w przyszłości? Zastanowimy się też, które dźwięki psują pejzaż tego miejsca.

A na sam koniec każdy będzie mógł  poczuć się jak kompozytor i stworzyć utwór, w którym instrumentami będą odgłosy miasta!

 

Koncepcja wystawy oraz teksty: Zuzanna Skibińska, Olga Tarczyńska-Polus, Anna Pikuła

Konsultacja merytoryczna: Eryk Kozłowski

Nagrania dźwiękowe: Eryk Kozłowski, Zuzanna Skibińska

Projekt graficzny i aranżacja: Pola Augustynowicz

Nagrania lektorskie: Iwona Pluta, Jan Jaszczak

Produkcja filmu: Jan Jaszczak, Marika Kielar, Dorota Piwowarczyk, Zuzanna Skibińska

Zdjęcia: Łukasz Gdak

Tłumaczenie na język angielski: Dorota Piwowarczyk

Koordynacja: Anna Pikuła, Olga Tarczyńska-Polus

Produkcja: Poznańskie Centrum Dziedzictwa

 

Na wystawie prezentowany jest stół multimedialny Fonomapa, który powstał w ramach  20. Biennale Sztuki dla Dziecka organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autorami projektu są Szymon Kaliski i Patryk Lichota.

Galeria Lalek w Teatrze Animacji

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lalek w naszym Teatrze! Możecie w niej zobaczyć lalki autorstwa między innymi Leokadii Serafinowicz, Ewy Strebejko, Jadwigii Mydlarskiej-Kowal, Joanny Braun, Jana Berdyszaka, Bohdana Cieślaka, Dariusza Panasa czy Adama Kiliana. Spotkacie tu różne rodzaje lalek: kukłę, jawajkę, pacynkę, lalkę mapetową, marionetkę klasyczną i sycylijską, a także lalkę cieniową czy portatywną.
Zapraszamy codziennie od 10.00-18.00, wstęp 5 zł, w cenie wstępu program z opisem wszystkich lalek. Programy dostępne są w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.
Wejście do Galerii przez Recepcję Teatru – wejście C od Ogrodu Zamkowego.
Z A P R A S Z A M Y!

English Summer

Spędź lato z językiem angielskim!
Zabawa i zajęcia dla:
– dzieci w wieku 10-12 lat w czwartki o godz. 12:00 od 8 lipca do 12 sierpnia (45 min);
– dzieci w wieku 4-5 lat w poniedziałki o 15:30 od 12 lipca do 16 sierpnia (30 min).
Prowadząca: Patrycja Osoka
Udział darmowy.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Dom Sąsiedzki, ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej)
Inicjatywa oddolna Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera #działamyrazem

Bezpłatne zajęcia fitness na Plaży Miejskiej

Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach fitness, które już dobrze wszyscy znacie! 🏋
👉Poniedziałki godz. 19.00 – Zumba💃
👉Wtorki godz. 19.00 – Body Workout 🏃
👉Soboty godz. 9.00 – Joga 🌿


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

 

 

 

WTOREK

Ciekawskie łapki

Już od 17 sierpnia ruszamy z nowością w Ciekawskich Łapkach❗️
H a r c e, p s o t y i c h i c h o t y😁
Zapraszamy Was Drogie mamy i tatusiowie wraz z Waszymi Pociechami na swobodne zabawy do naszej salki, która została stworzona z myślą o najmłodszych.
My sobie poplotkujemy o ząbkowaniu, nieprzespanych nocach, kosmetykach, fryzjerze czy po prostu o pogodzie, a dzieci będą bawić się w gronie rówieśników 🙂 nie zabraknie też ciepłej kawy☕️, herbaty i czegoś na osłodę 🍪 😉
❓ Dla kogo?
Dzieci do 4 roku życia
⏰ Czas trwania
1,5 h
💸 Koszt
20zł opiekun + 1 dziecko
30zł opiekun + 2 dzieci
40zł opiekun + 3 dzieci
☑️Kiedy?
Każdy wtorek godz. 9:30
✅ Jak się zapisać?
Telefonicznie, mailowo, messenger 🙂

Sensoryczne Leśne Warsztaty

Zapraszam serdecznie na leśne warsztaty dla dzieci 🌳🌲
Kiedy? 29.08.2021
Temat przewodni? Farby 🎨
10:00-10:45 6-12 miesięcy
11:00-11:45 1-2 lata

Koszt? 25 zł/dziecko

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas post-pandemicznego przygnębienia.
Siedzenie w domu dało się we znaki nam wszystkim, dlatego zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

Lato w parku: Joga i treningi z Harder

Stary Browar i butikowy klub fitness Harder zapraszają na sportowe ☀️ Lato w Parku!
Ruszamy z cyklem otwartych treningów pod chmurką!
🧘‍♀️🧘‍♂️ WTORKI, godz. 18:00 – otwarte sesje JOGI/ start: 1 czerwca
🏋️‍♀️🏋️‍♂️CZWARTKI, godz. 18:00 – BOOTCAMP – TRENING INTERWAŁOWY / start: 3 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
🤸🏿 🤸🏿‍♂️SOBOTY, godz. 10:30 – BOOTCAMP- TRENING FUNKCJONALNY / start: 5 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
WSTĘP WOLNY
Po tygodniach ćwiczeń przed ekranem komputera nie ma większej radości niż trening pod okiem profesjonalnych trenerek i trenerów, a do tego na świeżym powietrzu!
Wybierzcie ulubioną formę aktywności – relaksującą i rozciągającą jogę🧘‍♀️ ogólnorozwojowy trening siłowy🏋️‍♂️ lub trening funkcjonalny wzmacniający sylwetkę – dołączcie do energicznej ekipy Harder na otwartych treningach w Parku Starego Browaru!
Duża przestrzeń pozwoli Wam zachować bezpieczny dystans w czasie ćwiczeń!
Prosimy o przyjście w wygodnym stroju do ćwiczeń oraz o przyniesienie swojej maty na sesje jogi.
W przypadku niepogody zajęcia zostają odwołane.

Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

ŚRODA

Zieleń daje życie – warsztaty z elementami hortiterapii w Ogrodzie Sąsiedzkim

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii dla rodziców z dziećmi oraz seniorów. Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66.
W razie niepogody zapraszamy do Domu Sąsiedzkiego
ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-12 lat):
18 sierpnia 17:00 Cuda z siana
1 września 17:00 Roślinne obrazki
Spotkania dla seniorów:
25 sierpnia 17:00 Cuda z siana
8 września 17:00 Roślinne obrazki
Zapisy: Monika 602 184 021
monika.horti@ginkgo.com.pl
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom z Ogrodem. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI STREFA ZABAWY / „Wakacyjna podróż marzeń” − warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

W naszą wakacyjną podróż marzeń wyruszymy statkiem. Zamienimy się w marynarzy, którzy odwiedzą odległe zakątki świata. Dopłyniemy do Czarnego Lądu i do Antarktydy, gdzie wesoło zatańczymy z pingwinami. W podróży będzie nam towarzyszyć taniec i piosenka. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Anna Bogusławska

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Lato z Estradą – letnia kultura na fyrtlu

Cykl bezpłatnych familijnych wydarzeń plenerowych na Osiedlu Fabianowo-Kotowo. Wydarzenia odbywać się będą na terenie SP52 Specto.
W tym roku wracamy do ważnego tematu ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne 🌍💚

CIL Strzeszyn – Strzeszyńska Rodzinna Orkiestra Ukulele

Zapraszamy na cykl warsztatów rodzinnych Strzeszyńska Rodzinna Orkiestra Ukulele!
To 5 spotkań + koncert!
Zajęcia odbywać się będą od 28 lipca do 25 sierpnia w środy w godzinach 17:30-19:30.
Miejsce: Warsztatownia Artystyczna ul. Wergiliusza 45 a/a
Uczestnicy w wieku 8-88 lat 🙂
Skierowane w szczególności do rodziców z dziećmi.
Liczba uczestnikow: max 18
Zapewniamy wynajem instrumentów oraz materiały dydaktyczne (nuty, teksty itp)
Prowadzacy: Przemysław Śledź
Na warsztaty obowiązują zapisy: https://warsztatownia.as.me/
Uwaga!
! Zapisać trzeba się na każde zajęcia osobno.
! Zapisać trzeba każdego uczestnika osobno.
Zajęcia są darmowe dla uczestników.
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn

TRENINGI NAD WARTĄ

Zapraszamy na cykl otwartych treningów sportowych nad Wartą – miejsce spotkań amfiteatr w Starym Korycie Warty.
Są to treningi dla każdego. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania i wiek. Zawiera w sobie elementy kalisteniki, jogi, gimnastyki sportowej i treningu funkcjonalnego.
Poprowadzą go reprezentujący grupę Street Workout Poznań trenerzy z wieloletnim stażem. Na zajęciach zapewniamy dużo wysiłku, ciekawych ćwiczeń i śmiechu, więc przygotuj mate, bidon i przybywaj!
Co tydzień w środę przez dwa miesiące już od 23. czerwca. Start o 18:00!!!

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Wulkan Doświadczeń – Bezpłatne ekowarsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci z Dębca na bezpłatne wspólne eksperymentowanie w tematyce ekologicznej. W programie m.in. wytwarzanie smogu za pomocą suchego lodu, nauka o zanieczyszczeniach wody i powietrza oraz ekoquiz.
Nasza Grupa to Marlena, Sebastian i Paweł. Będzie z Nami również Adam – fotograf oraz Ania – wolontariuszka.
Miejsce: Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2A
Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.
Zapisy przez:
– kontakt@wulkandoswiadczen.pl
– facebook Wulkan Doświadczeń
Ilość miejsc ograniczona!
Inicjatywa oddolna „Wulkan Doświadczeń – Ekowarsztaty dla dzieci” realizowana w ramach projektu CIL – Regrantingowe 2021

Lato z Estradą na Piątkowie

Zapraszamy na cykl wydarzeń kulturalnych Lato z Estrada
CZWARTKI W PARKU CHROBREGO
Czwartek, 19 sierpnia 2021, park na os. B. Chrobrego – godz. 17.00
spektakl „Szałaputki” – Teatr TeatRyle
Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, aktorów Teatru Animacji w Poznaniu to pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które, niepomne przestróg swojej mamy, narażają się na niebezpieczeństwa. Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla dzieci pomyślane w konwencji poetyckiego kabaretu, z prostą i pomysłową scenografią jest przykładem bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością.
Czwartek, 26 sierpnia 2021, park na os. B. Chrobrego – godz. 17.00
koncert „Na zdrowie. Inspektor Ogórek” – Centrum Uśmiechu

Lato z Estradą – Strzeszyńskie Lato

W tym roku zapraszamy Państwa na Strzeszyńskie Lato!
Estrada Poznańska przygotowała dla nas cztery wydarzenia:
_________
_________
19-VIII-2021
Strzeszyńskie Lato – „Finikluszki” – Teatr MAŁE MI
MAŁE MI to, pochodzący z Wrocławia, wędrowny autorski teatr lalek Sławy Tarkowskiej, absolwentki Akademii Teatralnej i dyplomowanej bajkoterapeutki. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz bogatą scenografię, wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę, wykonywaną na żywo. Teatr realizuje również projekty społeczno-kulturalne.
Fintikluszki to, w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno Dawno Temu, widzowie wyruszają już od 2012 roku.
_________
26-VIII-2021
Strzeszyńskie Lato – spektakl „Grajmy w zielone”
Wykonawcami spektaklu są znani i lubiani muzycy i animatorzy. Jego koncepcja zakłada interaktywny program oparty o piosenki opowiadające o naturze i nawiązujące do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia.
Spektakl jest opowieścią o przygodach dwójki bohaterów, którzy zapraszają dzieci do
wspólnej podróży, pełnej przygód i interakcji, z wieloma elementów wspólnego śpiewu.
Autorem piosenek jest Przemek Mazurek, którego twórczość spotyka się od lat z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Taniec na trawie – sierpniowe czwartki

Zapraszam wszystkich małych i dużych na trzy sierpniowe czwartki tańców i radości: 5, 12 i 19 sierpnia. W ramach akcji Tańce na trawie odbyły się już pierwsze zajęcia rozciągające. Teraz będzie tanecznie – proszę jednak zabrać matę lub koc do użycia w czasie rozgrzewki. Tematyka będzie bardzo zróżnicowana:
05.08 – Nie bój się baletu.
Obalamy mity na temat tańca klasycznego (potocznie zwanego baletem). Nie jest to ani spokojny, ani niemęczący ani nudny taniec. Uczestnicy dowiedzą się najważniejszych rzeczy o tej technice, a potem spróbują sił aby przekonać się jak radosny, energetyczne i pozytywny to taniec.
12.08 – Zaczaruj ruch kolorem czyli taniec z szarfami.
Po porządnej rozgrzewce uczestnicy będą wirować, skakać i pląsać z kolorowymi szarfami po Koszarach Kultury tworząc piękne kompozycje kolorystyczne i ruchowe.
19.08 – Gorące rytmy lata, czyli latynowskie rytmy i atmosfera fiesty.
Na tych zajęciach uruchomimy swoje pokłady gorącej, letniej energii, radość tańca w rytm znanych hitów. Nasze biodra, ramiona, nogi i głowa, wszystkie części ciała zaszaleją w radosnej grupowej zabawie.
Każde zajęcia poprzedzone będą porządną rozgrzewką, a na koniec na ćwiczących czekać będzie słodka przekąska.
Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych, część ćwiczeń będzie pokazywanych w dwóch wersjach (trudniejszej i łatwiejszej). Na spotkanie warto zabrać matę do ćwiczeń lub koc, wodę i oczywiście warto związać włosy i wygodnie się ubrać.
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni przez prowadzącą.
Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.
Warsztaty są inicjatywą oddolną finansowaną przez Radę Osiedla święty Łazarz, będącą częścią programu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka finansowanego z Urzędu Miasta Poznania.
Prowadzenie: Magot Lampa-Słabosz, Tańcząca Lampa
Cena: za darmo
Zapisy: margot@tanczacalampa.pl
Data: 24.07.2021
Godzina 18:30 – 19:30
Miejsce: Koszary Kultury na Łazarzu, ul. Matejki 62, 60-766 Poznań, Polska
Przychodząc warsztaty tańca, mam świadomość tego, że na nim będą robione zdjęcia. Niniejszym zgadzam się i udzielam organizatorom CIL Łazanki 2021, pozwolenia na wykorzystanie mojego wizerunku w zdjęciach/filmach wykonanych przez fotografów/ki podczas inicjatyw oddolnych na Łazarzu w Poznaniu. („Zdjęcia/ film”) zostaną wykorzystane do celów związanych z promocją wspomnianego wydarzenia, które mogą obejmować reklamę, promocję i marketing tych wydarzeń.
CIL Łazanka może przycinać, zmieniać lub modyfikować moje zdjęcia i łączyć takie zdjęcia z innymi obrazami, tekstem, nagraniami wideo i grafiką bez powiadamiania mnie.

Plan na lato! – Danimatoring

Wakacyjne ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat
czwartek 12:30-13:30
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– karnet 120 zł/4 zajęcia (do wykorzystania przez 6 tygodni)
Kontakt:
tel. 509 802 817
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

PIĄTEK

 

Warsztaty podróżnicze dla dzieci: kierunek Afryka

Wybierz się z nami w niezwykłą podróż!
Kierunek podróży: Afryka
20 sierpnia 17:00 Afrykańskie instrumenty
27 sierpnia 17:00 Kuchnia nigeryjska
Dla kogo? Dzieci w wieku 8-12 lat
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Prowadząca: Patrycja Osoka
Na spotkania obowiązują zapisy:
patrycja.osoka@gmail.com lub
tel.: 533 049 947
Projekt Dom Sąsiedzki z Ogrodem
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Lassie, wróć! – PREMIERA, KINO MUZA

Najsłynniejszy pies świata powraca na duże ekrany. Lassie Come Home to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano. Jej najnowsza, czarująca humorem ekranizacja powstała przy udziale studia Warner Bros i oferuje ekscytującą, zabawną i poruszającą przygodę dla całej rodziny (Outnow). To kino familijne i bohater, którego z miejsca pokochają wszystkie pokolenia.

Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spotkanie z Biblioteką Miejską. Czekamy na Was w każdy piątek od godz. 11.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

 

SOBOTA

 

Teatr Animacji nad Rusałką

W każdy weekend wakacji Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami będzie gościł nad Jeziorem Rusałka. Na Imaginarium – naszej scenie mobilnej pokażemy spektakle: „Śpiąca Królewna”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nie bój się Tygrysie”, „Zabawy Podwórkowe” (Centrum Sztuki Dziecka), „Szewc Dratewka” (Teatr BIS), „Bajka o szczęściu” (TeatRyle). Premierowo zagramy także „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej oraz niekwestionowany hit tegorocznego sezonu: „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” – kryminalna pozycja obowiązkowa dla każdego poznaniaka! Serdecznie zapraszamy Widzów w każdym wieku!
IMAGINARIUM czyli scena mobilna Teatru Animacji powstała z myślą o docieraniu do miejsc i osób na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. Dzięki naszemu teatralnemu wozowi i przygotowanym specjalnie dla tej sceny spektaklom mamy możliwość pojawienia się w miejscach nietypowych i spotkania się z Widzami, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wizytę w naszej siedzibie. Imaginarium daje nam również szansę na pojawienie się z naszymi spektaklami w przestrzeni miejskiej lub w lokalizacjach rekreacyjnych. Z czego z radością w te wakacje skorzystamy.
Wakacje z Teatrem Animacji finansowane są ze środków Miasta Poznań.
Wstęp wolny!
Partnerem medialnym tegorocznej akcji Wakacje z Teatrem Animacji jest Meloradio.
Miejsce – JEZIORO RUSAŁKA
REPERTUAR:
21 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
22 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
28 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
29 sierpnia g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?

Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”

21 sierpnia o godzinie 17:00, na plenerowej scenie Pałacu Jankowice, wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”, która cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale w wielu zakątkach świata.
Nie bez powodu napisano w The Gazette Montreal – Kanada takie słowa: „Pomyłki być nie może: Orkiestra Kameralna Polskiego Radia jest jednym z najwspanialszych zespołów naszych czasów”.
Początki zespołu sięgają roku 1968, w którym został założony w Poznaniu przez Maestrę Agnieszkę Duczmal. W 1978 roku otrzymał srebrny medal Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr. Współpracował z zagranicznymi radiofoniami, m.in. NDR, WDR, SFB czy BBC – Londyn.
Orkiestra wydała ponad 50 płyt. Koncertowała m.in. w Europie, USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Tajwanie, Japonii, pracując ze światowej sławy solistami: Martha Argerich, Wynton Marsalis, Aleksander Rabinovithc, Ingolf Wunder czy Kevin Kenner.
Wśród najsłynniejszych sal koncertowych, w których występowała Orkiestra, należy wymienić Concertgebouw w Amsterdamie, filharmonie w Berlinie, Kolonii, Monachium i Petersburgu, lipski Gewandhaus, wiedeński Musikvereinsaal, Pollack Hall w Montrealu, Queen Elizabeth Hall w Londynie, mediolański Teatro alla Scala oraz Tokyo Opera City Concert Hall. Orkiestra regularnie bierze udział w licznych europejskich festiwalach muzycznych.
Program koncertu:
Barbara Kaszuba – na wierchowej polanie,
Antonin Dvořák – Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 „Amerykański” (ar. Agnieszka Duczmal)
Wojciech Kilar – Orawa
Agnieszka Duczmal – założycielka, dyrektorka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus jest laureatką nagrody – Kobieta Świata – przyznanej pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch. Nagroda została przyznana za wybitne w skali światowej osiągnięcia na polu kultury, nauki, i działalności społecznej. Jako pierwsza kobieta – dyrygent wystąpiła w mediolańskiej La Scalli.
Wykonacy:
Agnieszka Duczmal – dyrygent
Anna Duczmal – Mróz – dyrygent
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
Gabriela Ułanowska – słowne prowadzenie koncertu
Zapraszamy!
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 9. sierpnia 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl.

Animal Fest Summer

Animal Fest Summer to letnia odsłona wydarzenia skierowanego do miłośników wszystkich zwierząt, bez wyjątków! Międzynarodowe Targi Poznańskie opanują zwierzęta z całego świata, stawiamy na różnorodność i ilość, w tym roku ekspozycja wypełni dwukrotnie większą powierzchnię niż w roku 2020. Misją Animal Fest Summer jest przede wszystkim edukacja, zgodnie z hasłem #zmiłościdozwierząt nasi zwiedzający nie tylko na wyciągnięcie ręki zobaczą ciekawe stworzenia ale również dowiedzą się co nieco na ich temat. W trakcie wydarzenia zorganizujemy tematyczne bloki pokazowe i dodatkowe atrakcje dla dzieci a gdy zgłodniejecie zaprosimy do naszej strefy gastronomicznej. Do naszego wydarzenia z każdym dniem dołączają nowi partnerzy! Śledźcie nasz fanpage oraz stronę www.animalfest.pl aby uzyskać najaktualniejsze informacje.

Leśne Warsztaty dla Starszaków

Zapraszam serdecznie na leśne warsztaty dla dzieci w wieku od 3/4 lat+ 🌳🌲
Kiedy? 21.08.2021
Temat przewodni? Szałas
Koszt? 35zł/dziecko

Mobilne pokoje zagadek – Szach mat

Serdecznie zapraszamy na kolejną osłonę „Mobilnych pokoi zagadek”, które tym razem odbędą się w duchu gry w szachy. To wyśmienita rozrywka dla całej rodziny!
Do zobaczenia 21 i 22 sierpnia, w godzinach 14:00 – 18:00, w parku przy Pałacu Jankowice.

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na oba dni od 9. sierpnia 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Język: polski dubbing

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU, reż. Moa Gammel Ginsburg, Szwecja, 2020, 82′, wiek: 6+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Darmowy Targ Schronowy

! Targ działa w obydwa dni od 12:00 do 20:00 !
Masz w domu niepotrzebne rzeczy, które są w dobrym stanie?
Nie wyrzucaj – przynieś. Chcesz upolować coś ciekawego z drugiej ręki? Zapraszamy!
Targ darmowy polega na tym, że nie musisz za nic płacić, ani wymieniać się jeden do jednego. Przynosisz ile chcesz, zabierasz ile chcesz!
Ideą naszej akcji jest ograniczenie ilości wyrzucanych rzeczy – dzięki targowi wymiankowemu przedmioty zyskają nowych właścicieli i „drugie życie”.
Co można przynieść? Np. książki, płyty, filmy, gry planszowe, puzzle, mapy, zabawki, odzież i obuwie, ozdoby, naczynia, drobną elektronikę itd.
Prosimy, aby przedmioty były czyste, kompletne i w dobrym stanie.
Nie trzeba się zapisywać.
Wejście na teren będzie otwarte z obu stron parku.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera @Działamyrazem

Weekendowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej

Już od najbliższej soboty, 26.06.2021, obowiązywać będzie letni rozkład jazdy. Oznacza to, że nasza kolej będzie kursować do końca sierpnia w soboty i niedziele, a w każdy z tych dni trasę do Zaniemyśla pokonają aż trzy kursy naszych pociągów.

Warto zaznaczyć, że na czele wszystkich naszych pociągów planowo pojawiać się będzie zawsze parowóz serii Px48!

A w których godzinach będziemy kursować we wakacje? Sprawdzcie rozkład jazdy i skorzystajcie z przejażdżki naszymi pociągami.

 

 

 

 

NIEDZIELA

Lato na Madalinie – weekend ósmy – sensoryczny

22 sierpnia
– od 12 do 15 stoisko Wydawnictwa Zakamarki z książkami w super cenach
– 12:00 Zajęcia rozwojowe dla najmłodszych
– 13:00 Pora seniora – w cyklu „Naturalny SPARing” sensoryczne obrazy z przypraw (działania międzypokoleniowe – zapraszamy także młodszych uczestników)
– 14:00 Masy sensoryczne (w cyklu Naturalny SPARing”)
– 15:00 Spektakl Teatru Wariete „Eliksir mądrości”
– 16:00 Capoeira – zabawa i trening (Capoeira Camangula Poznań)
– 17:00 Bingo MADALINGO
– 17.30 Relaksacyjna podróż z dźwiękami (Mandalaja)
Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp.
Dodatkowe informacje i atrakcje niespodzianki zdradzimy w oddzielnych postach- śledźcie nasz profil.
Zapraszamy też do grupy „Lato na Madalinie”
Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE
Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

OdkrywaMY: Opowieści o pająkach

Przed nami kolejne, wakacyjne spotkania „OdkrywaMY” zorganizowane z myślą o młodych miłośnikach przyrody, które poprowadzi Przemysław Wieczorek, absolwent wydziału biologii UAM:
Pod naszymi stopami i nad naszymi głowami trwa krzątanina niezliczonej ilości małych stworzeń. Owady i ich kuzyni – bo o nich mowa – zwykle umykają naszej uwadze, chyba, że akurat nas irytują. Lecz tylko dzięki nim możemy słyszeć śpiew ptaków, zażyć relaksu przy wędkowaniu czy schronić się w cieniu drzewa w upalny dzień. Podczas zajęć bliżej poznamy przedstawicieli tego nieskończenie różnorodnego świata, których uda nam się spotkać.
Do zobaczenia!

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 9. sierpnia 2021 oraz w późniejszych terminach (szczegóły w kalendarium) pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Poranek dla dzieci: Operacja Mumia

Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać tajemnicę klątwy faraona przed otwarciem nowej wystawy w muzeum?

Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?

Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii „Operacja…” na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jørna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa.

Język: polski dubbing
OPERACJA MUMIA, reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia 2019, 74′

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci

Wegański Misz-Masz / Warsztaty kulinarne

Trzecie spotkanie z kuchnią wegańską na Lotaryńskiej!🥗
Tym razem zapraszamy na wegański misz-masz, czyli kulinarną wyprawę w nieznane! Smaki niedzielnych obiadów u babci przeplotą się z kuchnią piłkarskich mistrzów Europy, a w międzyczasie czeka nas krótki lot do Azji!
W trakcie warsztatów:
🥗 Nauczysz się podstaw kuchni wegańskiej
🥗 Zrobisz unikalne potrawy m.in. ravioli 🇮🇹
🥗 Poznasz tajniki powstawania koreańskiego placka 🇰🇷
🥗 Stworzysz niecodzienną kurkową kanapkę 🇵🇱
🥗 Sprawdzisz swoje umiejętności w robieniu ciasta!
🥗 Spędzisz miłe popołudnie w ogrodzie☀
🥗 Spróbujesz przepysznych, autorskich potraw wegańskich💥
INFO ORGANIZACYJNE:
💥START: 22.08, godz. 11:00.
💥GDZIE: Lotaryńska 6, Mikro Dom Kultury.
💥KOSZT: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. W treści prosimy zawrzeć informację czy jest się osobą zamieszkałą na Naramowicach (pierwszeństwo dla mieszkańców naszego fyrtla!).
💥ZAPISY: lotarynska6@gmail.com
💥PROWADZENIE: Daria Jeżewska
——————————————————————————
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków budżetowych Miasta Poznania
Autorka grafiki: Maria Dondajewska
Patronaty medialne: Radio Afera, IKS, kultura.poznan.pl
[opis grafiki] – Grafika przedstawia biały napis „Lato w kuchni” na jasnozielonym tle. Na grafice widać również czerwone, żółte, zielone, fioletowe, pomarańczowe i ciemnozielone plamy o różnych formach, które swoimi kształtami przypominają warzywa oraz naczynia kuchenne. W prawym górnym rogu umieszczono biały logotyp Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury. W prawym dolnym rogu umieszczono dwa białe logotypy: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz POZnań*

Region Kozła – śladami Alfabetu Tradycji, spektakl muzyczny Kompanii artystycznej Mozaika

Podczas XXI Przeglądu Zespołów Folklorystycznych w ramach Folkowej Strefy Dziecięcej odbędzie się unikatowy interaktywny spektakl muzyczny.
Region Kozła, znajdujący się na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, wyróżnia wciąż żywą tradycją gry na instrumencie ludowym – koźle – rodzaj dud nie występujący nigdzie indziej w Polsce. Wraz z muzykami pochodzącymi z Regionu Kozła poznamy unikalne zwyczaje tego obszaru, tańce i zabawy taneczne, jak również stroje ludowe i elementy gwary, a przede wszystkim instrumenty: kozła białego, kozła czarnego, skrzypce i mazanki. Poznając te instrumenty, przejdziemy drogę, jaką ludzie pokonywali, żeby stworzyć instrument z tego, co mieli wokół siebie. Kozioł czarny i biały szczególnie dobrze ukazują tę ciekawą wędrówkę ludzkich pomysłów.
Celem koncertu jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej. Za pomocą interaktywnego kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną – uczestnicy będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i uczestnikami koncertu.
wstęp wolny

Lusowo na Folkowo – XXI Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Już dziś zapraszamy na tegoroczny XXI Przegląd Zespołów Folklorystycznych pod hasłem „Lusowo na Folkowo”. Kontynuując zwyczaj poprzedzą go Dożynki Gminy Tarnowo Podgórne. Święto folkloru rozpocznie się 22 sierpnia, a zainauguruje go obrzędem Święta Plonów, Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”. W tym roku będą specjalne atrakcje dla najmłodszych. Zaplanowana strefa dziecięca z zabawami i warsztatami ma nie tylko urozmaicić wspólne świętowanie, ale też upowszechnić folklor i rodzime tradycje wśród kolejnych pokoleń. Na zakończenie wydarzeń w tej strefie, odbędzie się dla dzieci spektakl pt. „Region Kozła. Śladami Alfabetu Tradycji” w wykonaniu Kompanii Artystycznej Mozaika.
Dzięki współpracy GOK SEZAM z Towarzystwem Poligrodzianie, podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych wystąpią zespoły zagraniczne. Wśród nich: Zespół ARTIQUE NATIONAL (Kamerun) założony w 1970 roku przez Księcia MOTAPON „FONTAINE DAKUNA , Grupa BALLET NATIONAL – bębniarze z Burundi (Ruciteme Karyenda Culture de Buyenzi), Zespół Pieśni i Tańca Bzenčan (Czechy), „Skale” (Łotwa), Zespół z Serbii, Zespół folklorystyczny INOVEC (Słowacja).
Ponadto gościć będziemy także nasze rodzime zespoły. Wystąpią, obchodzący w tym roku 25-lecie istnienia, gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”, a także: Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”, “Złote Kłosy” z Buku, Zespół folklorystyczny „Modrzanki” z Modrza. Przegląd Lusowo na Folkowo współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Miasto Gniezno. Szczegółowy program dostępny będzie na naszej stronie www.goksezam.pl oraz na plakatach.
Wstęp na imprezę będzie wolny, jednak liczba osób na widowni będzie dostosowana do aktualnie obowiązujących przepisów.

Folkowa Strefa Dziecięca – XXI Przegląd Zespołów Folklorystycznych Lusowo na Folkowo

Folkowa Strefa Dziecięca to wyjątkowe miejsce dla całych rodzin. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Wśród atrakcji, m.in. (w godz. 12-17):
– karmienie królików marchewkami, które trzeba zebrać z pola marchewkowego,
– łapanie żab bocianami,
– karmienie wiejskich zwierząt różnorakimi ziarnami z wykorzystaniem małych łopatek/łyżeczek,
– kolorowanki wiejskie
– dojenie krowy
– karmienie i porządkowanie zagrody świnki Halinki
– zbieranie jajek z kurnika
– pranie z wykorzystaniem tarki i wieszanie go na sznurkach
– zrywanie jabłek z drzewek
– slalom wózkiem pomiędzy snopkami siana
– skoki we workach
– wyławianie piłek chochlą z napełnionych wodą kociołków
– piosenki z pokazywaniem o tematyce wiejskiej
Ponadto w strefie warsztatowej (w godz.14-18) będzie można zrobić:
– eko torby
– wianki z żywych kwiatów
– Decoupage na plastrach drewna
– ekologiczne kule do kąpieli z ziołami
A o godz. 18 zapraszamy na spektakl „Region Kozła” – śladami Alfabetu Tradycji w wykonaniu Kompanii Artystycznej Mozaika

Wstęp wolny. Wszystkie wspomniane wyżej atrakcje są bezpłatne.

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-15 lat. W programie gry plenerowe: Molkky, Kubb, King of the Hill, Chusta animacyjna, BAGit i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger.
Dzieci uczestniczą w zajęciach pod opieką rodziców.

POZNAJMY SIĘ: PIKNIK SĄSIEDZKI

Hej Sąsiedzi – czas się bliżej poznać. 👋🏻 Święty Spokój to przestrzeń, która ma służyć Wam do relaksu, spotkań z Bliskim lub realizowania własnych pasji, dlatego zgodnie uznaliśmy, że warto się spotkać i spędzić wspólnie czas. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, dlatego będziemy szczęśliwi, jeśli zechcecie nas odwiedzić. 🤸🏻
Co w planach? Dużo dobrego! 🥳 Ze szczegółami wrócimy do Was już wkrótce, ale zapewniamy, że zarówno starsi, jak i młodsi nie będą się nudzić. ✊🏻
Od 13:00 do 15:00 o animacje dla dzieci zadba AnimaFlo! 🥳 Jeśli chcecie, aby Wasza pociecha wyszalała się, wybiegała i wytańczyła to świetnie trafiliście! 🤸🏻 Podczas animacji nie ukrywajmy tego – będziemy mocno angażować dzieci 😉 Nieważne czy to 4-latek czy 9-latek, bo wszyscy razem będziemy się świetnie bawić. A jako przerywnik naszego szaleństwa pojawią się bańki mydlane – od malutkich po ogromne, więc i maluchy z rodzicami znajdą coś dla siebie 😉

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.