PÓŁKOLONIE LETNIE 2021

PÓŁKOLONIE LETNIE 2021

Szukacie pomysłów na organizację czasu wolnego w wakacje?:) Postanowiłam zebrać w jednym miejscu wszystkie propozycje półkolonii, na jakie udało mi się natrafić. Oczywiście niejednokrotnie będzie się zdarzać, że ich profil  nie będzie jednorodny – np. na zajęciach detektywistycznych dzieci będą również malować albo podczas sportowych uczyć się j. angielskiego. Dla porządku skupiłam się więc na dominującym motywie.

Podzieliłam je według poniższych kategorii:

 

 

 

 

DZIKIE DZIECI, OCHRONA PRZYRODY

 

 

Uzupełniamy witaminę N jak natura w trakcie tygodniowych półkoloni w naszym zielonym ogrodzie. Wakacje to idealny czas na nicnierobienie. Zapewniamy opiekę, zdrowe posiłki i dużo czasu wolnego na bieganie, jeżdzienie na rowerze, rolkach, skakanie po drzewach czy leżenie na trawie. Zapraszamy wszystkie dzieciaki w wieku od 5 do 10 lat.
miejsce: Balonik ul. Żabikowska 21, Komorniki
kiedy: lipiec, sierpień z wyłączeniem tygodni od 26.07-06.08
koszt: 300 pln / 5 dni od poniedziałku do piątku plus posiłki 12,5 dziennie, 70 pln / dzień
informacje i zapisy
biuro@balonik.com.pl, messenger, 730600612
Mamy jeszcze wolne miejsca na leśne warsztaty/półkolonie dla dzieci w wieku 4-8 lat.
Tylko 2 terminy:
1) 26-30 lipca
2) 2-6 sierpnia.
W planie: swobodna zabawa, „kąpiele” leśne, ale też majsterkowanie, gra terenowa i przeróżne prace plastyczne.
Grupa 15 osobowa, pod opieką 2 nauczycieli z naszej kadry. Więcej szczegółów oraz zapisy pod nr tel: 504281884.
I mamy jeszcze jedną niespodziankę dla uczestników: jednorazowe wejście do Malort Na Tropie Śladu . Czyli do miejsca, w którym możecie malować w zgodzie ze sobą; malować to, na co macie ochotę, malowanie wolne bez oceny i porównywania.

Leśne półkolonie: tajemnice kampingu!

Zapraszamy Dzieci na leśne półkolonie ❤
Co się będzie działo w czasie odkrywania tajemnic kempingu?
Poniedziałek
Pobyt w Leśnej Bazie.
Spisanie regulaminu uczestnika, gry
i zabawy integracyjne, po południu gra terenowa, nauka robienia kompasów.
Wtorek
Wyjście do kina, po południu gra-niespodzianka
Środa
Wyjazd do leśnej bazy a tam: składanie namiotów wojskowych i igloo, rozpalanie ogniska, budowanie kuchni polowej, pieczenie samodzielnie wykonanych słodkich i słonych drożdżówek polowych
Czwartek
Wyjazd nad jezioro, a tam budowanie piankowo-bambusowej tratwy i kąpiele
Piątek
Wycieczka rowerowa(opcjonalnie), a po południu pizza, rozdanie nagród i pokaz zdjęć z turnusu.
Dla chętnych: popołudniowe ognisko rodziców i dzieci w Leśnej Bazie Puszczykowo!
Cena: 350zł/ turnus
320 zł/ rodzeństwo

Ekologia to ważna sprawa, a edukowanie młodych pokoleń jest wręcz kluczowe dla losów planety.
A nie ma lepszej możliwości do nauki niż zabawa na łonie natury – wtedy to sama przyjemność.
Wspólnie z LABA.LAND opracowaliśmy program, który zapewni Twojemu dziecku wspaniały czas w przyjaznym otoczeniu i przestrzeni relaksu na łonie natury w sercu miasta. Każdego dnia na dzieci czekają inne warsztaty oraz mnóstwo gier i zabaw.
Razem ratujmy świat!
Dzieci stworzą domki dla owadów, zrobią własny sok jabłkowy, zostaną ogrodnikami, a także stworzą ekologiczne myjki i dowiedzą się, na czym polega kompostowanie.
Nasz zespół składa się z ekipy pasjonatów, którzy uwielbiają twórczą pracę z dziećmi i młodzieżą oraz mają w niej duże doświadczenie (część z nich to kadra szkoły).
Organizatorem półkolonii jest O!MEGA Szkoła.
______
📆 19-23 lipca, w godzinach 8-16
👦👧 zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat
🎟️ 499zł za osobę lub 449zł za osobę przy zapisie rodzeństwa
W cenę wliczone są obiady.
zapisy:
kontakt mailowy: klachowska@omegaszkola.edu.pl
kontakt telefoniczny: 799 095 605

Letnia Krajkolandia II

Serdecznie zapraszam dzieci na kolejny letni weekend pełen przygód i pozytywnych chwil.
Będą gry leśne, spanie w namiotach, świetlik, wspólne gotowanie, warsztaty artystyczne, plener malarski, warsztaty majsterkowania, seans filmowy, gry zespołowe i tor przeszkód, a także rozmowy z kucem Majeczką i Zosią owieczką. Oczywiście codziennie rano rozgrzewka, domowe ciasto na podwieczorek i lemoniada. Będzie również możliwość zdobycia kolejnych odznak Krajkolandii.
A może ktoś już będzie miał ich 25 i otrzyma pierwszy duży GIFT?
Więcej informacji i zapisy:
magdalena.jaszczak86@gmail.com
784026683
koszt: 310zł

Półkolonie – PYRLAND PARK – Park Linowy

https://pyrlandpark.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_6578-2-634x270.jpg

W szerokiej ofercie Pyrland Parku Linowego nie mogło zabraknąć interesujących propozycji dla najmłodszych. Jedną z dostępnych opcji są półkolonie dla dzieci i młodzieży, które gwarantują świetną, kilkudniową zabawę. Nasze zajęcia łączą w sobie ruch, obcowanie z przyrodą oraz edukację. Rzecz jasna nie brakuje atrakcji linowych, gier prowadzonych przez animatorów oraz wycieczek i warsztatów pozwalających na poszerzenie wiedzy oraz zdobycie nowych umiejętności.

Organizowane przez nas półkolonie dla dzieci w Poznaniu są dostępne praktycznie przez całe wakacje. Pełną listę turnusów znajdziesz poniżej. Dokładamy wszelkich starań, aby program zajęć odpowiadał zróżnicowanym zainteresowaniom dzieci. Z uwagi na ogrom atrakcji, nasze półkolonie stanowią idealne rozwiązanie dla pociech w różnym wieku.

Do tej pory, mieliśmy 891 uczestników półkolonii. Wielu naszych podopiecznych chętnie wraca do nas ponownie, aby znów cieszyć się świeżym powietrzem, bliskością przyrody oraz ogromem atrakcji! Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni opiekunowie. Zapoznaj się z ofertą i przekonaj się, że Pyrland Park to najlepsze miejsce na półkolonie w mieście Poznań. Do zobaczenia!

 

 

SZTUKA, RĘKODZIEŁO, MUZYKA

 

Półkolonie w Republice Rytmu „Z ukulele przez świat”

Wiek 7 – 10 lat
Termin : 12 – 16 lipca
Podczas spotkań edukacyjno – warsztatowych zabierzemy dzieci w różne zakątki świata, gdzie opowiemy o ciekawych instrumentach strunowych. Przedstawimy ich historie, legendy, dowiemy się z czego są zbudowane oraz jak brzmią. Pierwszego dnia odwiedzimy Hawaje , gdzie poznamy ukulele i nauczymy się na nim grać. Ten instrument będzie towarzyszył nam w naszej dalszej podróży. Zatrzymamy się także w USA i na Dzikim Zachodzie, w Hiszpanii i Włoszech , a także w Indiach i w Rosji. Na ukulele zagramy najpiękniejsze melodie pochodzące z danych rejonów. Nie zabraknie również rozmaitych zabaw muzycznych oraz improwizacji.
– 5 spotkań edukacyjno – warsztatowych skupionych wokół instrumentów strunowych z różnych zakątków świata, takich jak: Hawaje, USA i Dziki Zachód, Hiszpania i Włochy, Indie oraz Rosja.
– warsztaty muzyczne z ukulele: nauka melodii i podstawowych akordów, a także wspólna gra do utworów pochodzących z różnych miejsc na świecie.
– warsztaty edukacyjne: poznawanie instrumentów strunowych charakterystycznych dla danych rejonów m.in. ukulele, gitara klasyczna, gitara elektryczna i basowa, bajno, sitar, saz, bałałajka
i wiele innych.
– zabawy muzyczne i improwizacje na ukulele.
Zapewniamy
– bezpieczne warunki sanitarne
– ciekawe zajęcia i kreatywną zabawę
– warsztaty muzyczne
– warsztaty plastyczne
– opiekę doborowej kadry
– wyżywienie dostosowane do indywidualnych potrzeb, przekąski i napoje dostępne dla dzieci przez cały dzień
– zajęcia w grupie do 10 dzieci
– ubezpieczenie
– półkolonie zgłoszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej
Cena : 690 zł

Kreatywne szycie dla najmłodszych, zajęcia projektowania z elementami szycia.

Szkoła 7mm to miejsce dla dzieci, w którym realizowane są nietuzinkowe zajęcia pozaszkolne. Na zajęciach szycia dzieci uczą się cierpliwości, kreatywości i pracy w zespole. Nauka szycia rozwija wyobraźnię i zdolności manualne, a przy tym jest świetną zabawą!

Podczas zajęć dzieci nauczą się obsługi maszyny do szycia, poznają techniki szycia ręcznego i maszynowego oraz różne rodzaje tkanin. Będziemy szyć na maszynach łatwych w obsłudze dla dzieci. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

W szkole istnieje możliwość zakupu maszyn do szycia dla dzieci.

12-16 lipca dzieci wiek 6+
zapraszam do kontaktu.
👉2 godzinne warsztaty i zabawa plastyką.
godzina 10:00-12:00 dzieci 6+
Młodzież ,dzieci 13+ godzina
cena stała 320zł
Wszystkie materiały i opiekę artystyczną zapewnia pracownia.

KURY Z KÓRNIKA WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W KOK 2021

Turnusy:

III – 12.07 – 16.07. br

W programie : Kury z artystycznym pazurem – projektowanie i wykonanie kur z Kórnika Artystyczny kurnik – wspólne tworzenie kurzej zagrody Kurze jaja – gry, psikusy, kino młodego widza oraz Melancholia w Kórniku – udział w tworzeniu instalacji plenerowej inspirowanej obrazem Jacka Malczewskiego 16.07.2021 r. o godz. 17.00 na placu Browarowym odbędzie się finisaż pn. „Kury w Kórniku” ,na którym zaprezentujemy prace uczestników warsztatów oraz instalację Anny Sity „Kurnik”. Koszt tygodniowych warsztatów 80 zł. Przyjmowani są uczestnicy w wieku od 8 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są wyłącznie drogą mailową na adres: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl Warunkiem przyjęcia na warsztaty jest wypełnienie i przesłanie dokumentów dostępnych na stronie internetowej KOK. Po potwierdzeniu przyjęcia uczestnika na warsztaty należy uiścić opłatę na kontro KOK : Nr 86907600082001001382660003. W tytule przelewu należy wpisać „Warsztaty 2021” oraz imię i nazwisko uczestnika. Więcej informacji na stronie internetowej KOK www.kornickiosrodekkultury.pl oraz pod nr tel. 61 8170 891, 503 016249.

ARTYSTYCZNE WAKACJE w PRACOVNI

Sztuka w każdej formie, żeby zaistnieć, potrzebuje otwartego umysłu, wyobraźni, talentu i zdolności manualnych.
Pracovnia uwielbia twórczą atmosferę, gdzie każdy jest, jak dziecko w sklepie z zabawkami – wszystkiego chce spróbować, dotknąć, przeżyć. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, proponujemy prace w różnych technikach: rysunek, malarstwo, także na szkle czy ceramice, na tkaninach, dekupaż, masa papierowa, scrapbooking, wiele można wyliczać – najlepiej przyjść i sprawdzić. 🙂
Pracujemy oczywiście z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i materiałów, których na codzień używają artyści i rękodzielnicy.
Pracovnia jest kameralna, zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników jest traktowany indywidualnie.
Podczas każdego turnusu planowane są wypady w plener i do muzeum.
Na miejscu woda, sok, herbata, przekąski, o 13.00 obiad.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-14.00. Dzieci mogą przychodzić już od 8.00 i mogą być odbierane do 15.00.
DEKLARACJA UCZESTNICTWA do wypełnienia https://pracovnia-art.pl/kontakt/
jest wręczana organizatorowi pierwszego dnia, tzn.w poniedziałek o godz.9.00

ZAJĘCIA

1) ,,Plastyczne Wakacje” (7-12 lat) – zajęcia dla artystycznie zakręconych, nielubiących monotonii i ciekawskich z natury – będzie okazja do stworzenia niebanalnych prac, poznania różnorodnych technik plastycznych i oczywiście twórczą zabawę.

TURNUSY:
II turnus: 19.07-23.07.21
III turnus: 16.08-20.08.21

2),,Artystyczne Wakacje”(10-14lat) – cykl zajęć adresowany do wszystkich, którzy postanowili wziąć się za siebie 🙂 i spędzić wakacje z ołówkiem i pędzlem w ręku. Podczas zajęć będą mogli uczyć się od podstaw, albo podszkolić zdobyte już umiejętności. Takie pojęcia, jak proporcje, światłocień, walor czy perspektywa przestaną wreszcie straszyć, a zaczną pomagać w dalszym, indywidualnym rozwoju. Być może zechcesz w przyszłości zdawać do liceum plastycznego, albo po prostu bedziesz tworzyć z pasją, jednocześnie zajmując się czymś równie dla Ciebie ważnym – zacznij z nami. Zapraszamy!

TURNUSY:
I turnus: 12.07-16.07.21
II turnus: 9.08-13.08.21
III turnus: 23.08-27.08.21

KOSZT UCZESTNICTWA: 495zł
RODZEŃSTWO I PRACOVNICY CAŁOROCZNI- 475zł

MŁODZIEŻ (OD 14 LAT) I DOROŚLI
Pracovnia zaprasza na zajęcia z rysunku,
podczas których początkujący nauczą się podstaw,
a zaawansowani podszkolą warsztat.
Istnieje możliwość ustalenia dogodnych dla siebie terminów zajęć.
Kiedy? – wtorki i czwartki (godz.17.00 – 20.00)
LIPIEC: 6, 8, 13, 15, 20, 22
SIERPIEŃ: 10, 12, 17, 19, 24, 26
KOSZT:
3h/90zł (od 9h – 5% rabatu, od 15h – 10% rabatu)

POGOTOWIE PLASTYCZNE
Jak co roku, działa bez zmian, tzn. dzwonisz (605 346 809), zaklepujesz termin i przybywasz, a Pracovnia roztacza przed Tobą cały wachlarz artystycznych możliwości, które sprawią, że znów życie nabierze kolorów 🙂.
KOSZT:
2h/58, 3h/80zł
Pracovnicy całoroczni – rabat 5%

UWAGA!
Wpłata 150,00zł na konto Pracovni https://pracovnia-art.pl/kontakt/,
jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na turnusie i nie podlega zwrotowi (koszty organizacyjne), można natomiast zmienić termin turnusu, ewentualnie przepisać wpłatę na zaproponowanego przez siebie, nowego uczestnika. Jeśli zajęcia nie odbędą się z przyczyny organizatora, kwota w całości wraca do uczestnika w ciągu 7 dni, na wskazany numer konta, tyle też dni ma uczestnik na przekazanie numeru konta do zwrotu, jeśli tak się nie stanie, po ustalonym terminie sprawa uznana jest za zamkniętą.
Dopłatę można uregulować przelewem do trzech dni poprzedzających rozpoczęcie zajęć, ewentualnie gotówką rano, w pierwszym dniu turnusu.
Wszelkie dolegliwości, czy zmiany stanu zdrowia, w obecnej sytuacji, traktujemy bardzo poważnie i prosimy o odpowiedzialne zachowania. Pamiętajmy, że temat dotyczy dzieci, które są szczególnie narażone na infekcje.
Dbajmy o siebie, nie zapominając o tych, za których jesteśmy szczególnie odpowiedzialni.

 

 

 

TANIEC

Baletowa Podróż dla najmłodszych // Szkoła Tańca i Baletu TUTU

W te wakacje zabierzemy Was w magiczną podróż śladami największych baletowych dzieł! 🩰

Opowiemy Wam historię o pewnym małym miasteczku, gdzie spotkać można Lalkarza oraz jego towarzyszkę Coppelię 👗 wyruszymy na wyprawę nad jezioro gdzie poznamy Odettę 🦢 Dziadek do orzechów zabierze nas do krain z różnych stron świata 🌍 na królewskim dworze będziemy świadkami chrztu księżniczki Aurory, a na koniec postaramy się odnaleźć pewien pantofelek, który zgubił się podczas balu 👠
➡ Na baletową podróż dla najmłodszych zapraszamy wszystkie dzieci w wieku między 4 a 6 lat 😊
➡ Termin 19.07-23.07, godzina 16:15 – 18:00 ⏰
➡ Koszt 280 zł
➡ Zapisy:
📧mail tutu.taniec@gmail.com
📞tel 504 504 276
www.tutu-taniec.pl

Letnie Warsztaty Artystyczne z Tańcem&Ruchem (Turnus II)

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Letnich Warsztatów Artystycznych z Tańcem&Ruchem (TURNUS II) ❤️
Poznań, ul. Za Bramką 12B
Kiedy ?
📆 09.08-13.08.2021r
Godzina?
⏰ 8:00-16:30
Kto?
🙋🏻‍♀️🙋🏼‍♂️ dzieci od 4 roku życia
Koszt?
💰549zł
Zapytaj o ZNIŻKĘ 🙂
W programie:
❗️taniec współczesny
❗️szalona joga dla dzieci
❗️gimnastyka artystyczna
❗️dyskoteka
❗️gry i zabawy
❗️zajęcia plastyczne
❗️obiad w cenie
❗️wycieczka (Muzeum Pyry)
❗️NIESPODZIANKA
… i wiele innych!
Podczas Letnich Warsztatów Artystycznych z Tańcem&Ruchem (TURNUS II) będziemy mieli okazję codziennie uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Oprócz technik tańca, będziemy mogli spróbować swoich sił na gimnastyce artystycznej. Nauczymy się także choreografii ! 🤸🏻‍♀️ Oprócz zajęć ruchowych wykonamy prace plastyczne. To wszystko zaprezentujemy na koniec Letnich Warsztatów Artystycznych z Tańcem&Ruchem podczas pokazu dla Rodziców! Będziemy mogli się wyszaleć nie tylko podczas zajęć tanecznych, ale również na dyskotece! Czeka na nas również pewna niespodzianka i wycieczka fakultatywna… Między zajęciami będziemy mogli posilić się zdrowymi przekąskami oraz dwudaniowym obiadem.
❤️ Z A P R A S Z A M Y ! ❤️
Cena zawiera:
🌴opiekę od 8:00-16:30 kadry pedagogicznej,
🌴obiad oraz zdrowe przekąski,
🌴woda,
🌴warsztaty z instruktorami gimnastyki artystycznej/tańca/jogi,
🌴materiały do zajęć plastycznych,
🌴wycieczka fakultatywna.
Ilość miejsc ograniczona!
ZAPISY:
+48 602 655 460
https://taniecruch.pl/formularz-zgloszeniowy/
Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy!
taniecruch@gmail.com

Lato w powietrzu – warsztaty wakacyjne z Akademią Tańca Wertykalnego

Mamy dla Was odlotową ofertę warsztatów letnich ❤
„Lato w powietrzu”
Jeżeli szukacie aktywnego wypoczynku dla dzieci, które zostają w mieście – zapraszamy na nasze wakacyjne warsztaty akrobatyczno – taneczno -artystyczne dla dzieci od 8 roku życia dla dzieci i młodzieży.
Grupy w których będziemy pracować zostaną podzielone pod względem wieku oraz umiejętności.
Każdy dzień stanowić będzie zamknięty program spotkań i warsztatów – dlatego zapisy realizujemy na pojedyncze dni. Zachęcamy do zapisywania się na więcej niż jeden dzień (np. zapisanie się na cykl pojedynczych warsztatów od poniedziałku do piątku pozwoli w pełni skorzystać z naszej bogatej oferty)
👉Miejsce:
Akademia Tańca Wertykalnego
os. Kościuszkowców 13 Swarzędz
👉Terminy
Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w dniach:
I turnus LIPIEC: 12-16.07
II turnus SIERPIEŃ: 9-13.08
👉Koszt za jeden dzień: 150zł
👉Koszt przy zapisie na pięć kolejnych dni warsztatów: 600zł (koszt za dzień to 120zł)
👉Godziny
Zajęcia odbywają się w godzinach od 9:00 do 15:00.
Zapewniamy opiekę na miejscu od godziny 8:30 do 15:30 (możemy również dostosować godzinę przybycia oraz odbioru dziecka z państwem)
👉FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
https://forms.gle/EkVFsMShrWmLThxj9
Program warsztatów każdego dnia będziemy tworzyć wspólnie z dziećmi opierając się o poniższe propozycje:
– akrobatyka powietrzna (szarfy, koło, sztrabaty)
– akrobatyka
– gimnastyka artystyczna
– elementy ruchowe i akrobatyczne (akrobatyka w parach, budowanie piramid)
– zadania grupowe, współpraca
– zajęcia taneczne
– zajęcia integracyjne
– tworzenie własnych choreografii
– spacery połączone z zabawami ruchowymi
– mini sesja foto w naturze na szarfie i kole
Zapewniamy:
– trening na świeżym powietrzu
– pełne wyposażenie sali (materace, sprzęty akrobatyczne)
– profesjonalnych trenerów- główna prowadząca jest pedagogiem i nauczycielem z 18 letnim doświadczeniem.
– posiłki: drugie śniadanie oraz obiad (catering)
– napoje do woli
– super pozytywnych i zakręconych prowadzących
– najlepszą zabawę w mieście, tego w Swarzędzu jeszcze NIE BYŁO!
Kadra prowadząca zajęcia posiada wszelkie uprawnienia do prowadzenia zajęć rekreacyjnych dla dzieci wymagana do organizacji wypoczynku dla dzieci.
Program nastawiony jest na wspieranie i motywowanie do działania, poprzez zabawę i trening oraz poprzez osiąganie określonych wyników i umiejętności, nie jest nakierowany na rywalizację czy konieczność osiągnięcia konkretnych umiejętności
Program jest w miarę możliwości indywidualnie dopasowywany do oczekiwań grupy. Staramy się na zajęciach realizować jak najwięcej dyscyplin, dając każdemu dziecku szansę na odnalezienie swojego miejsca i mocnych stron, jednocześnie wspierając jego indywidualny rozwój i potrzeby.
Zajęcia wspierające rozwój psychomotoryczny, poprawiają koncentracje, ogólną koordynację, rozwijają kreatywność.
👉Kontakt
Małgosia Majchrzak
tel 662046770
atw.edu.pl@gmail.com
Aby skutecznie zarezerwować miejsce na warsztatach należy:
– Wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZEŃ https://forms.gle/EkVFsMShrWmLThxj9
– Dokonać wpłaty zaliczki 80zł po otrzymaniu potwierdzenia zapisu emailowego
– Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki.
– Ilość miejsc mocno ograniczona
– Pozostała kwota należy wpłacić najpóźniej do dnia warsztatów.
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zaliczka nie będzie zwracana.

 

 

ROBOTY, PROGRAMOWANIE, LEGO, ZINGS

Robotyka – Szufladka

Zostały 2 ostatnie zajęcia z robotyki w tym sezonie.
Na dziś są miejsca ‼
To idealny czas, aby przekonać się jak świetne będą ROBOTYCZNE WARSZTATY WAKACYJNE- budowanie i programowanie aż 3godziny ‼
Przyjdź i przekonaj się, że ROBOTYKA JEST SUPER 😁👍

Półkolonie letnie w Poznaniu – Planeta Robotów

tworzymy wymarzone roboty

Wakacje na Planecie Robotów to niesamowite i kreatywne zajęcia dla Twojego dziecka. Odkryjemy tajniki robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft. Przewidzieliśmy również eksperymenty naukowe, zajęcia sportowe, artystyczne i wiele więcej.

Chcemy, aby każdy uczestnik naszych zajęć czuł się jak najbardziej komfortowo, dlatego wszystkie atrakcje dopasowaliśmy do wieku i umiejętności dzieci. Nasze półkolonie to idealna proporcja nauki i zabawy.

Półkolonie – Mania Programowania

Weź udział w przygodzie i sprawdź jak mógłby wyglądać świat Minecrafta w realu. Podczas naszych półkolonii połączymy świat wirtualny i rzeczywisty. Codzienne zapewniamy różnorodność zajęć z poszczególnych bloków tematycznych: artystyczno-technicznych, sportowo-ruchowych oraz naukowo-komputerowych! Z nami wakacje w mieście nie będą nudne! To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Minecrafta!

Czy uda nam się zagrać w grę bez użycia komputera? Przekonajcie się sami!

Codziennie, od poniedziałku do piątku zabawa połączona z różnorodnymi zajęciami:

 • budowanie świata Minecraft w realu – niech świat twoich fantazji zaistnieje w realu
 • ulubione mobki – zaprojektuj własnoręcznie koszulkę/plecakoworek z ulubioną postacią z gry
 • gry terenowe – wyrusz na misję, odnajdź ukryty skarb
 • rozgrywki na naszych serwerach – zdrowa rywalizacja w świecie przygodowych gier
 • rozgrywki terenowe – współzawodnictwo na wesoło podczas drużynowej bitwy łuczników
 • tresowane zwierzaki – zadbamy o zwierzęta z naszej Minecraftowej farmy
 • tworzenie spersonalizowanych mieczy – stwórz unikatowy miecz, którym pokonasz mobki
 • seans kinowy – zależnie od możliwości: wyjście do kina lub seans z popcornem zorganizowany w naszej sali zabaw)w naszej sali zabaw)
 • Escaperoom – przejdziemy wspólnie przez zagadkowy Escaperoom
 • Park Trampolin – wyskoczymy się wyskakać
 • elementy programowania – wykorzystamy zamiłowanie do gry i rozwiniemy umiejętności logicznego myslenia
 • ciekawe warsztaty z zakresu fizyki i chemii – pobawimy się w naukowców!

…. iiiii wiele innych ciekawych zdarzeń!

Cooperation_2016

 

Półkolonie Bricks 4 Kidz® stanowią kreatywny i zabawny sposób na spędzenie czasu wolnego od szkoły. Specjalnie opracowane tematy przewodnie, związane z nimi modele LEGO® do konstruowania, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.

Nasze półkolonie to idealna forma spędzania czasu, która zachęca do odkrywania reguł naukowych rządzących otaczającym nas światem, budzi i wzmacnia ciekawość świata i regulujących jego funkcjonowanie praw natury. Dyskusje związane z budową konkretnych modeli, analizowanie ich działania i próby ulepszania prowadzą do ogólnego wzrostu wiedzy, motywują do zdobywania i rozwijania nowych pasji i zainteresowań.

Nasze półkolonie są tak samo ekscytujące jak zwykle, ale trochę inne ze względu na wyjątkowy reżim sanitarny. My opracowaliśmy własną politykę sanitarną B4K (COVID) opartą o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i skutecznie ją wdrożyliśmy w trakcie letnich półkolonii.

 

 

NAUKOWIEC

Półkolonie letnie 2021 w Poznaniu. Programowanie, Robotyka, Eksperymenty, Elektronika

Półkolonie letnie Poznań

Twoje dziecko spędza wakacje w mieście, a Ty chcesz mu zapewnić ciekawy, rozwijający i pełen wrażeń czas? Skorzystaj z naszej oferty półkolonii 2021 w Poznaniu.

Nasze półkolonie z robotyką, programowaniem lub eksperymentowaniem to tydzień wypełniony praktycznymi zajęciami pełnymi wyzwań i świetnej zabawy. To świetna okazja, by bliżej poznać niesamowity świat nauk ścisłych. Twoje dziecko nauczy się np. projektować i budować z klocków LEGO roboty do zadań specjalnych. Samo też je zaprogramuje przy użyciu intuicyjnego języka dopasowanego do jego wieku i umiejętności. Pomyśl, jaką frajdą będzie dla Twojej pociechy wprawienie w ruch własnego robota!

Nasze zajęcia kierowane są do dziewczynek i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Mamy ofertę dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z chemią, fizyką, elektroniką, robotyką i programowaniem, jak i dla bardziej zaawansowanych adeptów tych kierunków.

Nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta, a jednocześnie tak wciągająca i zabawna. Twoje dziecko nie tylko pozna niesamowity świat nauk ścisłych. Rozwinie również swoją kreatywność, zdolność logicznego myślenia, a przede wszystkim pasję do nowych technologii, a to bez wątpienia przyda się w dorosłym życiu.

Zapoznaj się z ofertą półkolonii 2021 i zarezerwuj termin najlepszych półkolonii w Poznaniu

półkolonie Poznań Lato 2021 – Mały Geniusz

https://malygeniusz.org/wp-content/uploads/2020/12/Zrzut-ekranu-872.png?id=10508

Dlaczego warto wybrać półkolonie Małego Geniusza?

 • Fachowa opieka, rozwój przez zabawę, beztroskie spędzanie czasu w bezpiecznych warunkach
 • Innowacyjne zajęcia m.in. z eksperymentów, pierwszej pomocy, szachów, języków obcych, fotografii, savoir-vivre, zdrowego odżywiania, budowania pewności siebie, rozwijania zdolności interpersonalnych
 • Zgłaszamy półkolonie do Kuratorium Oświaty.
 • Zorganizowaliśmy już 500 turnusów półkolonii w całym kraju. W naszych zajęciach wzięło już udział ponad 12 tysięcy zadowolonych dzieci.

 

  • Bardzo ciekawe zajęcia stacjonarne w Poznaniu  – atrakcyjny wypoczynek Twojego dziecka blisko domu
  • Korzystając z półkolonii, możesz spędzić więcej czasu z dzieckiem, niż gdy wyjeżdża ono na kolonie poza miastem
  • Dobra okazja do nabrania pierwszych doświadczeń w samodzielnym spędzaniu dnia poza domem
  • Nauka przez zabawę, zamiast komputera i telewizji
  • Prowadzimy półkolonie w 8 miastach w Polsce

 

 

NAUKA J. OBCYCH

Papuga – półkolonie letnie Poznań 2021

Wakacje w mieście z Papugą to tydzień radosnej, kreatywnej i rozwojowej zabawy oraz intensywnego kontaktu z angielskim.

Czas aktywnego wypoczynku, relaksu na świeżym powietrzu, spotkań z rówieśnikami, ganiania, skakania i śmiechu. Latem odpoczywamy od szkoły, zbieramy siły i tryskamy energią, a Papuga zapewnia prawdziwy odlot!

W tegorocznej ofercie półkolonii językowych w Papudze każdy znajdzie coś dla siebie, a wybór jest ogromny: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie podróżniczo-przygodowe. Wybierzcie lokalizację i interesującą Was tematykę, sprawdźcie terminy i zarezerwujcie swoje miejsce!

Jeżeli wybrany turnus się nie odbędzie, gwarantujemy zwrot wpłaconej kwoty.

Terminy półkolonii:

tygodniowe turnusy przez całe lato

Lokalizacje:

 • Rataje, os. Lecha 43
 • Piątkowo, ul. Łużycka 22
 • Podolany, ul. Strzeszyńska 270

Cena:

499 zł – cena dla Uczniów Papugi przy zapisie w kwietniu
549 zł – cena regularna dla Uczniów Papugi przy zapisie od maja
549 zł – cena dla Dzieci spoza Papugi przy zapisie w kwietniu
599 zł – cena regularna dla Dzieci spoza Papugi przy zapisie od maja

Rabaty:

25 zł dla Uczestników poprzednich edycji
50 zł dla drugiego i kolejnego Dziecka z rodziny

Rabaty nie łączą się podczas półkolonie letnie Poznań 2021

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat!

Półkolonie Hi.Hola

Zapraszamy do wakacyjnej przygody podczas warsztatów językowo-podróżniczych z Hi.Hola!🤠
Tego lata „odwiedzimy” m.in. Madagaskar, Indie, Nową Zelandię i Maroko!🌎
Wszystkiemu towarzyszyć będą warsztaty językowe, sportowe, artystyczne, muzyczne, kulturowe, z eksperymentów, i wiele więcej!🎨🎼🧑‍🔬
Czeka nas dużo aktywności ruchowych i czasu spędzonego na świeżym powietrzu!🏃🏃‍♀️⚽️🏈
Codzienne, kreatywne zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego, pokażą, że nauka może być dobrą zabawą 😄🇬🇧🇪🇸
Zapewniamy 3 posiłki dziennie 🍽 opiekę w godzinach 8-17⏱ ubezpieczenie NNW oraz pobyt zgodny ze standardami sanitarnymi.
Zapisy trwają! Zapraszamy do kontaktu!✍️☎️

Wakacyjne warsztaty językowo- tematyczne

Kidschool – Warsztaty językowez klockami Lego

IMG-7057

1 turnus – TYDZIEŃ STRACHÓW – 28.06 – 2.07
2 turnus – TYDZIEŃ MAGII – 5.07 – 9.07
3 turnus – TYDZIEŃ DETEKTYWÓW – 12.07 – 16.07
4 turnus – TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW – 19.07 – 23.07
5 turnus – TYDZIEŃ STRACHÓW – 26.07 – 30.07
6 turnus – TYDZIEŃ MAGII – 2.08 – 6.08
7 turnus – TYDZIEŃ DETEKTYWÓW – 9.08 – 13.08
8 turnus – TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW – 16.08 – 20.08
9 turnus – TYDZIEŃ STRACHÓW – 23.08 – 27.08

Warsztaty dla dzieci i młodzieży – lato 2021!

🌞 Spędź to lato z nami!
😁 Mnóstwo świetnej zabawy, a przy tym intensywnego rozwoju!
🤹‍♂️ Warsztaty letnie dla dzieci i młodzieży
👉 Językowe:
🇷🇺 język rosyjski
🇬🇧 język angielski
🇵🇱 język polski (польский язык для русскоязычных)
👉 Artystyczne:
🎨 rysunek
🎨 tworzenie gier planszowych
🎨 lepienie z plasteliny, zabawy plastyczne
👉 Kreatywne:
🌏 Mały podróżnik
🎲 Dzień gier
👨‍🔧 Mój wymarzony bohater
👉 Korekcyjne:
✏ Grafomotoryka (nauka pisania dla najmłodszych)
🇵🇱 Zajecia z języka polskiego (nadrobienie zaległości, przygotowanie do testów)
Informacje:
👉 Zajęcia odbywają się w siedzibie naszego centrum w 2h blokach zajęciowych. Co tydzień będzie publikowany rozkład zajęć.
🌏 Poznań, ul. Kasztelańska 7
👨‍💻 Zajęcia językowe prowadzimy również online
Zapisy i informacje pod numerem telefonu:
📞 575-598-962
💻 e-mail: edunative.biuro@gmail.com

 

 

 

PRZYGODA

W trakcie wakacji letnich 2021 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w warsztatach tematycznych pod hasłem „lato z przygodą”!
Warsztaty będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 w naszej sali zabaw zlokalizowanej na os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu.
Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedyncze dni lub na cały tydzień.

Terminy i tematy:

12.07- 16.07 – Wycieczka do dżungli
19.07- 23.07 – Lot w kosmos
26.07- 30.07 – Bajkowa przygoda
02.08- 06.08 – Prehistoryczny świat
09.08- 13.08 – Harry Potter i laboratorium magii
16.08- 20.08 – Minecraft
23.08- 27.08 – Laboratorium doświadczeń

W każdym tygodniu na czwartek zaplanowana jest wycieczka (m.in. do FlyPark Poznań), natomiast w piątki odwiedzać nas będą specjalni goście (m.in. Go4Robot oraz Pan Przygoda i jego zwierzaki). Szczegółowy program poniżej.

Zapewniamy:
– opiekę wykwalifikowanej kadry
– bezpieczne warunki sanitarne
– rozwijające warsztaty artystyczne, edukacyjne i ruchowe oraz wycieczki i spotkania z ciekawymi gośćmi
– materiały do zajęć
– wyżywienie (śniadanie, II śniadanie, obiad)

Wiek uczestników: 6-10 lat

Wielkość grupy: max. 14 uczestników
(warsztaty odbędą się przy minimum 5 zgłoszonych osobach)

Cena:
120 zł/dzień
550 zł/tydzień

Przedpłata rezerwacyjna: 100 zł/tydzień lub 30 zł/dzień. Pozostała część kwoty płatna w pierwszym dniu warsztatów.

Informacje:
tel. 504 400 485

Zapisy:
info@danimatoring.pl

Podróż do świata orientu – półkolonie japońskie

Wielu młodym pasjonatom marzą się dalekie podróże.
Odkrywanie świata jest pasjonujące, a w dobie pandemii niełatwo o możliwości wyjazdów.
Z myślą o fanach Japonii wspólnie z LABA.LAND opracowaliśmy program, który zapewni Twojemu dziecku wspaniały czas w przyjaznym otoczeniu i przestrzeni relaksu na łonie natury w sercu miasta. Każdego dnia na dzieci czekają inne warsztaty oraz mnóstwo gier i zabaw.
Atrakcjami będą między innymi:
🌺 AIKIDO, czyli japońska sztuka walki;
🌺 ORIGAMI, czyli sztuka fantazyjnego składania papieru;
🌺 KAKIGORI, czyli robienie wyjątkowego deseru;
🌺 SHODO, czyli kaligrafia;
🌺 SUIKA WARI, czyli arbuzowa piniata;
🌺 ONIGIRI, czyli przygotowanie ryżowych smakołyków;
🌺 KAMI SUMO, czyli papierowe zapasy.
Nasz zespół składa się z ekipy pasjonatów, którzy uwielbiają twórczą pracę z dziećmi i młodzieżą oraz mają w niej duże doświadczenie (część z nich to kadra szkoły).
Organizatorem półkolonii jest O!MEGA Szkoła.
______
📆 12-16 lipca, w godzinach 8-16
👦👧 zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat
🎟️ 499zł za osobę lub 449zł za osobę przy zapisie rodzeństwa
W cenę wliczone są obiady.
zapisy:
kontakt mailowy: klachowska@omegaszkola.edu.pl
kontakt telefoniczny: 799 095 605

Półkolonie fabularne – Konstruktor- destruktor

Zapraszamy dzieciaki w wieku 6-12 lat na przygodę podczas półkolonii fabularnych
Program półkolonii:
• Wyjście do kina
• Wyjście na basen/and jezioro
• Gigantyczna Jenga
• Zabawy z Gumizelą
• Wodny kolorowy paintball
• Wyjście na grę w prawdziwe wodne
statki
• Robienie pralinek
• Robienie gipsowych figurek lego
• Robienie slimeów
Cena: 350zł/330 rodzeństwa
W cenie:
• Nagrody
• Opieka wykwalifikowanej kadry
• Napoje (herbata, soki, woda)
• Deser
• Bilety wstępu na atrakcje turnusu
Możliwość wykupienia obiadów: 9,5zł/szt.
Zapisy:
lesnabaza.edu@gmail.com
+48 503 33 15 11
Zamknięte przeszkole?
Brak pomysłów na zajęcia ze starszakiem ?
Serdecznie zapraszam
♦️lipiec ANIMACJE NA WAKACJE (Zajęcia dla dzieci Do lat 6)
♦️ WARSZTATY WAKACYJNE (6-12lat )

Półkolonie „Bądźmy ciekawi! Odkryjmy nowe kraje! „

„Bądźmy ciekawi! Odkryjmy nowe kraje!”
ZAPOZNAMY SIĘ Z KULTURĄ PRZERÓŻNYCH KRAJÓW NP. CHORWACJI, BIAŁORUSI, PORTUGALII, FRANCJI I HISZPANII. NA KONIEC PRZYJRZYMY SIĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY RÓWNIEŻ KULTURZE POLSKIEJ .
Głównym celem projektu jest przedstawienie dzieciom i młodzieży różnorodnych form spędzania czasu wolnego, edukacja kulturalna oraz rozwój zainteresowań. Wolontariusze z różnych krajów prezentują gry i zabawy ze swoich krajów, prowadzą warsztaty tematyczne np. plastyczne, ekologiczne, prezentują tańce i kulturę. Jest to okazja do łamania stereotypów, poszerzania horyzontów, nauki tolerancji i być może odnalezienia pasji.
Nasze półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-14 lat.
W każdej grupie znajdzie się max 12 osób.
Mówimy w wielu językach, a w tym po angielsku, rosyjsku czy hiszpańsku, dlatego zapraszamy też dzieci nie mówiące po polsku.
Półkolonie letnie będą trwały od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 do 14:30 (można dzieci przyprowadzać już od godziny 8:00) i odbędą się w Strefie Do_Wolności przy ul. Nowowiejskiego 15, lecz będziemy wychodzić też na wycieczki.
Codziennie zapewnimy coś do picia oraz dwa posiłki: ciepły obiad oraz przekąskę na II śniadanie.
Ramowy Plan Dnia na półkoloniach:
9:00-10:30 Zajęcia programowe/wycieczki.
10:30-11:00 Przerwa na drugie śniadanie.
11:00-13:30 Zajęcia programowe/wycieczki.
13:30 Obiad
14:00-14:30 Podsumowanie dnia, zabawy swobodne, animacje, gry i pląsy. Pożegnanie dzieci.
Zapisy i informacje:
Mail: kontakt@cimhoryzonty.org
Tel: 795 43 40 43
Koszt: 50 zł.
Półkolonie są dofinansowane ze środków Rady Osiedla Stare Miasto i są przeznaczone dla dzieci mieszkających lub uczących się w tej dzielnicy !

Półkolonie w Fikołkach!

Co znajduje się w pakiecie?
•    Rozgrzewka na dobry dzień – wspólna gimnastyka
•    Poszukiwanie skarbów – podchody
•    Planszówki i gry karciane
•    Zabawy w rozmiarze XXL – twister, jenga,
•    Kino, kręgle, spektakl teatralny
•    Warsztaty kulinarne
•    Party time !  – dyskoteka
•    Chill & fun – czas na odrobinę lenistwa

Co jeszcze musicie wiedzieć? 
•    Półkolonie trwają od 28 czerwca do 31 sierpnia w dniach pon – pt w godz. 8.30 – 18.30
•    Dedykowane są dla dzieci w wieku 4-11 lat
•    W cenie oferujemy pełne wyżywienie
•    Opiekę profesjonalnych wychowawców kolonijnych
•    Ubezpieczenie NNW
•    Nasze półkolonie zgłaszamy do bazy wypoczynku MEN

Zapewniamy podwyższone standardy bezpieczeństwa i higieny, m.in.:
•    ograniczenie liczby dzieci w grupie oraz na terenie Sali Zabaw
•    indywidualne badanie kontrolne temperatury przed wejściem wszystkich osób (dzieci i dorośli)
•    dostęp do środków dezynfekcji oraz obowiązek ich stosowania przez wszystkich wchodzących do Sali Zabaw
•    przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Liczba miejsc ograniczona.

Cena za 5-dniowy turnus – 699 zł.  Przy rezerwacji do końca maja zniżka 50 zł – 649 zł za turnus

 

 

 

PSYCHOLOGIA

 

 

SPORT

 

Ruch to zdrowie! – półkolonie sportowe

Wszyscy pragniemy, by nasze dzieci pałały miłością do sportu. Marzymy o tym, by uprawiały go z przyjemnością, nabywając nowych umiejętności przez zabawę.
Przez naukę zdalną młodzież mnóstwo czasu przed ekranem komputera, więc tym cenniejsza jest odmiana w postaci aktywnego czasu w plenerze.
Z tą myślą stworzyliśmy nasze sportowe półkolonie i wspólnie z LABA.LAND opracowaliśmy program, który zapewni Twojemu dziecku wspaniały czas w przyjaznym otoczeniu i przestrzeni relaksu na łonie natury w sercu miasta. Każdego dnia na dzieci czekają inne warsztaty oraz mnóstwo gier i zabaw w ruchu.
Atrakcjami będą między innymi:
– treningi aikido,
– bieg na orientację,
– laser tag.
Nasz zespół składa się z ekipy pasjonatów, którzy uwielbiają twórczą pracę z dziećmi i młodzieżą oraz mają w niej duże doświadczenie (część z nich to kadra szkoły).
Organizatorem półkolonii jest O!MEGA Szkoła.
______
📆 26-30 lipca, w godzinach 8-16
👦👧 zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat
🎟️ 499zł za osobę lub 449zł za osobę przy zapisie rodzeństwa
zapisy:
kontakt mailowy: klachowska@omegaszkola.edu.pl
kontakt telefoniczny: 799 095 605

Półkolonie – Akademia Reissa

Pełna lista lokalizacji i terminów na stronie

Półkolonie Poznań lato 2021 – Termy Maltańskie! – Fregata

Szukasz bezpiecznych i atrakcyjnych wakacji w mieście dla dziecka? Zapraszamy na półkolonie w Termach Maltańskich! Zabawa w aquaparku, nauka pływania, warsztaty, wyjście do Nowego Zoo – sprawdź co przygotowaliśmy dla dzieci na gorące, letnie dni.

Organizacja aktywnego wypoczynku dla dzieci w wieku 6-12 lat to nasza specjalność. Jak co roku, latem dzieciaki będą mogły przeżyć w Termach wielką przygodę! Półkolonie organizowane będą zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, z zachowaniem wszystkich wymaganych środków ostrożności.

W programie naszych 5-dniowych turnusów znajdą się w tym roku takie punkty jak:

 • Nauka i doskonalenie pływania – prowadzimy zajęcia zarówno dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów Fregaty, ale również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Wakacyjna atmosfera zajęć pomoże im przełamać obawy przed wodą.
 • Zabawa w największym Aqua Parku w Wielkopolsce – Termy Maltańskie są do dyspozycji uczestników półkolonii! Aquapark przeszedł remont i zaprezentuje się dzieciom w nowej odsłonie z nowymi atrakcjami!
 • Wyjście do Nowego ZOO i przejazd kolejką Maltanką – poznański ogród zoologiczny to frajda dla osób w każdym wieku, a dzieci czują się tam zawsze doskonale.
 • Warsztaty kreatywne – czyli zajęcia z tworzenia własnych wyrobów z gliny, itd. (w zależności od tygodnia półkolonii) lub warsztaty plastyczne. Tematyka zajęć w każdym tygodniu będzie niespodzianką!
 • Olimpiada sportowa – Olimpiada Fregaty, czyli ciekawe konkurencje sportowe poprawiające sprawność fizyczną!
 • Laboratorium – widowiskowe pokazy fizyczno-chemiczne, które rozbudzą w dzieciach chęć do poznania tajemnic nauki, lub interesujące edukacyjne zajęcia biologiczno-przyrodnicze.
 • Pierwsza pomoc – praktyczne warsztaty, na których dzieci jak ratować życie.
 • Planszomania – czyli zabawa z grami planszowymi – logicznymi, zręcznościowymi, zespołowymi, ekonomicznymi.
 • Gry i zabawy ruchowe – sport, ruch, aktywność to nieodłączny element naszych półkolonii.

Organizator zapewnia opiekę wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-wychowawczej oraz instruktorskiej, ubezpieczenie NW, nadzór Kuratorium Oświaty, wyżywienie: obiad (zupa + drugie danie), napoje (woda niegazowana przez cały czas pobytu).

Terminy:

Półkolonie realizowane będą w turnusach 5-dniowych od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 16:00 przez całe wakacje.– 12.07-16.07
– 19.07-23.07
– 26.07-30.07
– 2.08-6.08
– 9.08-13.08
– 16.08-20.08
– 23.08-27.08

Cena: 470 zł

Zapisy: ONLINE przez poniższy formularz

Jeśli chcesz zapisać Swoje dziecko na aktywny sportowy tydzień w świetnych warunkach, pod okiem doświadczonych animatorów zabaw i profesjonalnych instruktorów sportów rakietowych (tenisa, squasha, badmintona czy ping-ponga) to zadzwoń i zarezerwuj miejsce na wybrany tydzień!

Wyróżnia nas:

 • Ogromne doświadczenie – przeprowadziliśmy w fairPlayce ponad 50 turnusów półkolonii letnich i zimowych od 2015 roku.
 • Zajęcia prowadzą wyłącznie licencjonowani trenerzy/instruktorzy tenisa, badmintona, tenisa stołowego, squasha i animatorzy gier i zabaw.
 • Wszystkie powierzchnie (korty, sale) na jakich odbywać się będą zajęcia, mają odpowiednie zgody straży pożarnej oraz sanepidu.
 • Do dyspozycji dzieci mamy piękne tereny zielone – gdy tylko nie pada i nie doskwiera zbyt duży upał – to wiele zajęć odbywa się na zewnątrz.
 • Posiłki tradycyjnie serwowane są w naszej restauracji, dlatego dajemy Państwu 100% gwarancji higieny podania jak i jakości produktów (menu – dostępne w recepcji)

Ogólny plan półkolonii

 • 07:30-9:00 – zbiórka uczestników
 • 09:00-10:30 – I blok zajęć
 • 10:30-11:30 – śniadanie + czas na integrację
 • 11:30-13:00 – II blok zajęć
 • 13:00-14:00 – obiad + krótki odpoczynek
 • 14:00-15:30 – III blok zajęć
 • 15:30 – koniec zajęć
 • 15:30 – 17:00 – odbiór dzieci (dzieci czekają na rodziców pod opieką wychowawcy)

Podczas całego tygodnia dzieci będą miały zajęcia na każdej ze stref sportowych oraz zgodnie z założeniami obok dyscyplin rakietowych będą uczestniczyć w grach i zabawach oraz różnych warsztatach.

Półkolonie – Kortowo

Półkolonie ANIMAR Poznań

Codziennie zapewniamy opiekę przez 8 godzin spędzając czas bardzo aktywnie. Doświadczeni trenerzy i instruktorzy Animar chętnie poprowadzą i zapewnią młodym uczestnikom bardzo dużo aktywności fizycznej. Podczas półkolonii oferujemy pełne wyżywienie (śniadanie i obiad). Półkolonie zgłoszone są do Kuratorium Oświaty oraz wszyscy uczestnicy zostaną objęci ubezpieczeniem NNW.

Dla kogo?

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat.

Zdarza się nam robić małe wyjątki po konsultacji.

Terminy:

 • 5 – 9.07.2021 – wszystkie miejsca zarezerwowane!
 • 19 – 23.07.2021 – wszystkie miejsca zarezerwowane!
 • 26 – 30.07.2021 – zostało 6 miejsc
 • 16 – 20.08.2021 – wszystkie miejsca zarezerwowane!

Miejsce

 • Szkoła Podstawowa nr 34 w Poznaniu (Osiedle Bolesława Śmiałego 107 60-682 Poznań)

oraz

 • Pływalnia Miejska Atlantis (Osiedle Stefana Batorego 101 60-687 Poznań)
 • Na naszych półkoloniach Twoje dziecko będzie miało możliwość zdania na Kartę Pływacką

Atrakcje

 • Poniedziałek, Środa, Piątek zajęcia na Pływalni Atlantis
 • Nauka i doskonalenie pływania
 • Gry i zabawy w wodzie
 • Codzienne zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej!
 • Zajęcia ogólnorozwojowe
 • Gry i zabawy na sali
 • Rywalizacje drużynowe
 • Konkursy/wyścigi rzędów
 • Gry i zabawy na Orliku
 • Zajęcia plastyczne/muzyczne
 • Zajęcia wyciszające i uspokajające np. lubiana przez dzieci gra w „Mafię”
 • Konkursy z nagrodami
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika

Półkolonie – Szkoła Pływania Baby Ink

 

 

ZWIERZĘTA

 

Półkolonie letnie w stajni – Nad Stawem – Szachty

 

plakat półkolonii w stajni 2019 - do internetu-na stronę

Stajnia Kasikonik

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *