DZIKIE PÓŁKOLONIE – CENTRUM EDUKACJI DZIECKA BALONIK

DZIKIE PÓŁKOLONIE – CENTRUM EDUKACJI DZIECKA BALONIK
Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o Centrum Edukacji Dziecka BALONIK . Nasze dzieci pod koniec lipca uczestniczyły w organizowanych przez nich dzikich półkoloniach. Cieszę się, że zgodnie z przewidywaniami Bee i Gee przez tydzień: bawili się na łonie natury, wchodzili na drzewa, brudzili się (z podarciem sukienki włącznie:)), biegali na bosaka, jeździli na rowerach i brali udział w zabawach podwórkowych.
Musieli też odnaleźć się w nieznanej wcześniej przestrzeni, nawiązać nowe relacje. Cieszę się, że im się to udało i że robili to wspólnie – wpłynęło to na ich więź. Balonik działa na co dzień jako niepubliczny żłobek oraz punkt przedszkolny, rekrutacja trwa cały rok. Karolina (jego założycielka) od 11 lat stale inspiruje się nowymi trendami w wychowaniu i edukacji. Dzieci w każdy poniedziałek wychodzą do lasu, cyklicznie odwiedzają bibliotekę, realizowane są warsztaty kulinarne, zajęcia umuzykalniające, judo oraz joga. W Baloniku wyznaje się zasadę, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Angażują się również w życie społeczne. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcam do odwiedzenia ich strony – oprócz informacji o założeniach ich pracy, znajdziecie sporo zdjęć – to właśnie one, w pierwszej kolejności, zachęciły mnie do posłania tam moich dzikusów.
Lokalizacja:
ul. Żabikowska 21, Komorniki

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *