KOSZARY KULTURY

KOSZARY KULTURY

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy Koszary Kultury . Podczas naszej wizyty nie odbywało się żadne konkretne wydarzenie – po prostu bujaliśmy się na hamakach, układaliśmy domino, graliśmy w piłkę, budowaliśmy zamek z drewnianych klocków, rzucaliśmy frisbee i… znów bujaliśmy się na hamakach. Tylko tyle… i aż tyle! Organizatorzy zapowiadają, że w sierpniu i wrześniu w Koszarach będzie działo się znacznie więcej niż w lipcu. Maja też działać w okresie jesienno-zimowym oraz w 2022 r.

W mojej ocenie szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się plenerowe pokazy filmowe (szczególnie najbliższy: kultowy „Batman” Tima Burtona z 1989 r. – jedyny, który uznaję, jeśli chodzi o filmy o superbohaterach:) z towarzyszącą mu przyrodniczą prelekcją o nietoperzach). W najbliższym czasie odbędą się również „tańce na trawie”, warsztaty cyjanotypii – zapomnianej techniki fotograficznej, giełda winyli i spektakle teatralne dla dzieci Filharmonii Pomysłów.


Info praktyczne:

 

Wejście: najlepiej od ul. Matejki, w pobliżu Biedronki.

 

Koszary Kultury działają od czwartku do niedzieli. O wydarzeniach odbywających się w dany weekend przeczytacie przede wszystkim na stronie www – to tam możecie szukać najbardziej aktualnych informacji.

Przybliżone godziny działania Koszarów:

𝗖𝗭𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞
18:00-00:00
tego dnia odbywają się pokazy kina plenerowego
𝗣𝗜𝗔̨𝗧𝗘𝗞, SOBOTA

12:00-23:00
NIEDZIELA

12:00-20:00

Udział w plenerowych pokazach filmowych: bezpłatny. W przypadku innych wydarzeń – na niektóre obowiązują zapisy lub bilety.

Stałe atrakcje: hamaki (w tym brazylijskie zawieszone na drzewie), piłki, badminton, siatki, domino, drewniane klocki, hula-hop, frisbee.

Gastro: zawsze możecie kupić napoje, świeży popcorn, chipsy. Jeśli chodzi o obecność foodtrucków z innym jedzeniem, należy śledzić program.

Na miejscu jest toaleta (w żółtym budynku)

 

Gallery Wordpress

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *